• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Rodíme v říjnu/listopadu 2012, Plzeňsko

23. července 2015 
@zusoka Zuzanko, reakce na první hexu se synflorixem horečka, spavost, nevrlost, pláč ze spaní a teď podruhé už jen lehce zvýšená teplota a jinak nic.. Jinak teplotu měřim tim bezdotykovym, ale jinak jsem měřila v podpáždí digitálem, bylo to během chvilky. Do prdelky jí nic nedávám, i čípek tehdy při horečce musel zavést taťka :grinning:
1. bře 2013 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo @1terezicka @werka87 Tak klepu na zuby, ale asi Lauře včera dala mudr sérum smíchu. Je vysmátá jako blázínek. Teplota zatím žádná, jen včera chrněla po návratu od doktorky od 14.30-18 a 19.30-0.30 toť zatím veškerá naše reakce, ale dostala jen Hexu a Synflorix bude příští týden.Snad už žádná reakce nedorazí. Prý by to najednou byla velká zátěž. Taky jsem se rozhodla, že Lauře nechám raději píchnout to očkování proti TBC. Je to sice léčitelné, ale představa 9-12m v léčebně je strašná. Taky ho máme očkované a nic se nám nestalo.
1. bře 2013 v 15:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@zusoka Zuzko to je super :slight_smile: ty máš dobrou doktorku, taky jsme se s Terkou ptaly na to očkování zvlášť - prej je to víc stresu, takže smůla. O TBC taky uvažuju, dneska je tady tech lidí v z východu, nevíš, koho potkáš.... ségra mi radí ROZHODNĚ očkovat, já nad tím přemýšlim...
@werka87 a jaky si mela saty? Já pověrčivá nejsem, chci akorát něco jednoduchýho...
1. bře 2013 v 16:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo Docela mě ta naše doktorka mile překvapila, jestli to očkování zvlášť dětičky lépe snáší, tak jsem jedině ráda.Jedna cesta k dr. navíc mě nezabije, a pláč já přežiju a ona si to pamatovat nebude. O tom TBC jsem si říkala přesně to samé, raději ať ho má, než by to na ní někde nějakej fujtajbl prsknul.
1. bře 2013 v 17:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo No nebyly nejjednodušší, ani nejsložitější, já přes sebe teda měla ještě hozenej takověj šál, protože byla zima,ale ten mít nemusíš, jinak jsou bez ramínek a nijak extra široký, já jsem pod tím měla spodničku s obručí, tu taky nemusíš mít, jinak přiložim fotky a můžeš kouknout, když si odmyslíš ten šál a rukavice( ty se mi hned roztrhly), tak to jsou ony...jsou bílý a mají na sobě takový modrý malý kytičky, v zadu jsou na šněrování, takže padnou skoro každé postavě.
No tak na ně koukni, mě se tu válí akorád ve skříni...(jinak upozorňuju že na těch fotkách se tvářim jak blbec :slight_smile:)

@zusoka Super, že reakce nepřišla, jen tak dál..:slight_smile: Tak na tu TBC se budu muset doktorky asi taky zeptat, je fakt, že poslední dobou se tady vyskytují takový nemoci, které už byly pomalu vymíceny.
1. bře 2013 ve 20:33  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@1terezicka @kkouzlo @werka87 Holky tak opět klepu na zuby, ale včerejšek byl taky OK. Jen spala trošku dýl v kočárku a večer chtěla jít spinkat dřív než normálně, tak jsem jí protáhla koupání a byla spokojená. Jedivě možná byla vřera hladovější než ve čtvrtek, ale to asi nebu z očkování :slight_smile: Začínám si myslet, že to opravdu může být tím, že dostala jen jednu včeličku. Dnes se těším na odpoledne, vyrážíme na Homolku na prochajdu s kočárkem, protože už tu fakt nemám kam jet, pokud nechci po silnici a to fakt nechci!!!!!!

@werka87 Nevěstinka jako lusk-slušelo ti to!!!!
2. bře 2013 v 10:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zusoka Děkuju,ale nepřišlo mi, že by mi to nějak slušelo, bylo to celý takvoý na rychlo a malá to semnou prožívala v bříšku, jsem docela ráda, že to mám za sebou...ale je fakt že takový zážitek je jednou za život, někdy dvakrát, třikrát...:slight_smile: Naše malá nám taky hodně spala po očkování,no a hladík taky měla,ale to asi nebylo z toho očkování, ten má pořád..:grinning: Tak chci dneska vyrazit někam na prochajdu, je tam fakt hezky a konečně začíná to jaro!!!:slight_smile:

Jinak malá dneska měla pár lžiček mrkve s bramborem a jak si pomlaskávala, teď si tu spokojeně brouká...:slight_smile: Už se těší m až jí ty příkrmy zavedu pravidelně....no kaši už jí dávám skoro každý den, moc jí chutná a aspoň v noci spí..:slight_smile:
2. bře 2013 ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo holky nevíte náhodou co všechno hexa vakcina obsahuje?Jestli je v ní i očkování na ten černý kašel?Teď s tím všude straší....
2. bře 2013 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@werka87 Věruš Hexa chrání proti šesti nemocem (záškrt, tetanus, dávivý kašel, hepatitida B, haemophilus influenzae, dětská obrna) No já už jsem letos v srpnu vdaná 10let a dneska už bych to udělala úplně jinak :slight_smile: Asi opravdu jedinou reakcí na očkování, byl ten spánek.Ten dnešek se opravdu moc povedl, procházka byla super a sluníčko jsem úplně hltala, jen se obávám, že to dlouho nevydrží. Taky už se těším až zkusíme kaši nebo příkrmy.
2. bře 2013 v 19:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@werka Věrko, šaty krásný a moc ti to slušelo - i Maruška v bříšku si to užila. Nicméně na mojí představu jednoduchý svatby jsou i moc tyhle moc zdobený - ty kytičky. Uvažuju, že si objednám tyhle http://www.asos.com/ASOS/ASOS-Skater-Dress-With-Floral-Beading-Deep-V-Neck/Prod/pgeproduct.aspx?iid=2587585&cid=8799&sh=0&pge=0&pgesize=20&sort=-1&clr=Cream protože v půjčovnách krátký nemívaj.... děkuju za nabídku :slight_smile:

Jonáš se nám pěkně rozkutálel a točí se už na obě strany, i ruku vyndavá, myslim, že pomáhá ten cvik... a vnoci spal od půl jedný do sedmi - ale celej pátek prořval, tak byl asi utahanej
@zusoka

černej kašel očkovat nechci, ale jinak mě děsí, co sem ty lidi můžou všechno přitáhnout :frowning2:
2. bře 2013 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo Jonášek je ale šikulka, ta naše lenoška stávkuje, já se snad nedočkám :frowning2: .Co máte Kači za cvik?Já bych to taky zkusila.
Dnes jsem se byla mrknout na sestřenici, která má TP 20.3. a ta je chudák oteklá kulička, popraskaná a nešťastná, že už by chtěla, aby byl malej venku.
2. bře 2013 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zusoka Děkuju...no my jsme si včrejšek taky užily, skoro celý den jsme jezdily venku a dneska zase...to je tak krasny že už je skoro jaro, člověk má hned lepší náladu :slight_smile:

@kkouzlo Ty jsou moc pěkný, co si vybrala, no mě pak stejně ještě napadlo, že když budou vedra tak by ti v nich asi bylo docela horko, ty co máš v plánu budou daleko letnější.
Jinak včera jsem byla venku s kamarádkou a říkala že je těhotná a termín má 2. 10..:slight_smile: takže skoro jako já před rokem a svatbu má 30.3 a my měly 31.3...takže sem si zavzpomínala...:slight_smile: no jsem moc ráda, že v okolí bude další miminko, se to nějak teď rozjelo...no vyprávěla jsem jí o těhotenství, porodu, což je paradox, ona pracovala jako porodní asistentka,ale tak něco jiného je to každý den vidět a pak prožít na vlastní kůži...jé já bychc htěla být zase těhotná...asi na mě vážně leze jaro...:slight_smile:
3. bře 2013 v 07:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo Jo jinak Jonášek je vážně moc šikovnej Maruška to zvládá až teď...ten vám bude brzy běhat :grinning: nejhorší je , že malá se přetáčí i po jídle, takže se pak akorád poblije,ale můžu jí točit zpátky jak chci, stejně se přetočí...:slight_smile:
3. bře 2013 v 07:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, něco jsem dočetla, něco už nezvládám, ale .... koukám, že se toho děje!
Zuzi, doufám, že zuby už jsou lepší a že se to JENOM lepší :wink:
S rehábkama holky, myslím na vás a držím palečky, ať se ty naši kulíšci z toho rychle vykutálejí :slight_smile:
Věrko, krásné fotky ze svatby, slušelo Ti to :slight_smile: .

Já jsem s Maxím stále na severu, jen jsme te´d byli na týden u druhých rodičů za Rokycanama, kvůli očkování.
Maxí má v 8. měsíci 9.9 kg a asi 79 cm :grinning: . Každou chvilku přijde na to, jak všechno synchronizovat a poleze po čtyřech - na to se fakt těšim :slight_smile: no prej mě to přejde, jak za ním pořád budu běhat :grinning: .

Moc Vám všem přeju krásné dny a rozhodně i noci! a těším se, až se setkáme, pusu Moni :slight_smile:
3. bře 2013 v 17:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@isis_mokos tak to máte opravdu obříka :slight_smile: my zatím mišelina :grinning: 7 kilo :grinning: asi se těšíš, až bude výtah hotový co, samý cestování...
@zusoka Zuzko, ten cvik ikdyž ti popíšu, tak bych asi necvičila, dokud tě někam nepošlou. Neriskovala bych, že něco děláš špatně. JOnáš se teď pořád rozčiluje, přes den vůbec nespí a dost pláče, pořád se snaží dostat na břicho, když je tam, chce zpátky. Po jídle usne tak na 5minut a pak brečí - jako ted, ale je tu naštěstí táta. Vůbec si nedokážu představit, jak to bude celý dny, já sama na brečící mimino - to se zbláznim hned v pondělí :frowning2:
@werka87 kolem mě se taky objevou těhotný, je to super to vzpomínání :slight_smile:
3. bře 2013 v 19:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
holky venku je tak hezky, doufám, že už se zima nevrátí... @werka87 těšim se na procházku u rybníku, konečně poznám další kousek Plzně :slight_smile: taky to bude chtít jarní a letní šatník, tak budu muset naplánovat cestu po bazárkách, ale nejdřív zjistit, co přesně kupovat, aby mi to pak neleželo doma :grinning:
a vypozorovala jsem, ze se malej otáčí i po jídle, ale naštěstí nezvrací
4. bře 2013 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@isis_mokos Ahojky, ty jo to jsou krásný míry...tak až budete konečně zase tady, tak vyrazíme na nějakou tu prochajdu...:slight_smile:

@kkouzlo Jo venku je krásně, já dneska byla s malou celý den venku, byly jsme u kamarádky, ta už má rok a čtvrt starou holčičku, tak jsem si koupila od ni nejaký pyžámka a pak krásnou vestičku, zrovna jsem si říkala, že nevim jak jí oblíkat, zimní fusak už sem dala pryč, tak má jen jarní(kterej jí je malej), pak mikinku, tu vestičku a deku a byla spokojená...ale taky bych potřebovala zajet někam po bazárkách a koupit nějaký jarní věcičky...tak se můžeme domluvit a někdy spolu zajít...no a zítra musim sehnat dárek k narozeninám pro mamku, a dárek k svátku pro bráchu, tátu a dědu (nevýhoda toho, když se jméno dědí:slight_smile:)...no a vůbec nevim co jim koupit...tak asi taky strávim celý den někde po nákupech...
4. bře 2013 v 19:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, než vás přečtu, koukaly jste v pátek na zprávy? O Hexe? Jako to by mě omyli! Akorát jsem myslela na Jíťu, že ty problémy Violky určitě s tou Hexou taky souvisí.
4. bře 2013 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@1terezicka ne, já na zprávy už radši nekoukám. Co tam řešili?
4. bře 2013 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@werka87 ber to tak,že stačí jedna oslava :slight_smile: já zrovna vymýšlím dárek tomu Jirkovi a jediný co mě zatim napadlo, že vyvolam Jonášovo černobílou fotku a temperou mu tam otisknu ručičku nebo nožku. Asi dneska pojedu do fotolabu a papírnictví :grinning: a jedno udělam navíc, a dostane to nějaká babi
objevila sem, že mam jarní fusak, ale červenej, no nevadí :grinning: lepší než nic
na ty bazárky se můžem domluvit určitě :slight_smile: já včera byla v tescu na americký, pro holčičky i dost věcí, slevy, ale pro kluky ne :grinning: klasika no.
5. bře 2013 v 08:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, tak jen v rychlosti - Ája je nemocná :frowning2: rýmička, kašel a je to děs slyšet chrchlat to miminečko. Nakazila jí Josefínka, když jsme byly na tý rodinný sešlosti na Doubravce. Si to vyčítám jak blázen, že jsem tam chodila. Dr. nás upozorňovala opakovaně, že návštěvy malejch dětí jsou nejhorší. Byly jsme už dvakrát na pohotovosti. Naštěstí je bez teplot, ale stejně mám hrachy z nějakýho zápalu plic apod. Josefínka má bronchitidu, byly s Hankou pár dnů ve špitálu.

Jinak před týdnem objevila nožičky a začala se přetáčet, takže už jedem válení sudů. Je to šikulka.

Doufám, že u vás je vše ok a jste všichni zdravý..
5. bře 2013 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@1terezicka Terko, já myslím, že nemá cenu si něco vyčítat, mohla by to chytit od kohokoliv, kdo se na ní podívá... ale je zajímavý, že nás Pečenková neupozorňovala na nic :grinning: určitě to zvládnete, teploty už nepřijdou a za pár dní bude princezna zase veselá a bude dál válet sudy ;)
Já naopak včera uznala, že teprve včera se Jonáš zbavil úplně toho průjmu - měl první krásný míchaný vajíčka po měsíci :D
5. bře 2013 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky dneska jsem štastná jak blecha, po dlouhý době dobrý zprávy - konec peřinky a zkontrolovaný játra ok :slight_smile: :slight_smile:
5. bře 2013 v 18:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@agent008 SUPER!!!!
5. bře 2013 v 18:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1terezicka Je to je mi líto, tak ať ste brzy fit...určitě to bude za chvíli dobrý

@agent008 Konečně nějaký dobrý zprávy...:slight_smile: to je fakt super :slight_smile:
6. bře 2013 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo Tak paráda, jen tak dál :slight_smile:
@agent008 Jituško, skvělý zprávy. Už bude určitě jen líp :wink:
@isis_mokos Taky jsme na severu, Maxim je kusánek teda :slight_smile:
U nás včera krize, hodinovej záchvat kašle, pláč, no řvala jsem s ní. Usnula vyčerpání až někdy kolem půl 11. Dnes se mi ten kašel zdá být lepší, zítra kontrola u jedné milé pediatričky v Chomutově a snad taky lepší zprávy.
Taťkovi se už stýská, doma umyl okna jak se nudí :grinning:
@werka87 Krásná nevěsta :slight_smile:
@zusoka Takže jakže ty zuby? :slight_smile:
6. bře 2013 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@1terezicka @1terezicka já si říkala, že doma ještě nejste, že nemáme u vás v tý nedobytný kočárkárně vůz :slight_smile: včera jsme byli na návštětě :slight_smile: pošli tatínka i k nám :wink: já si přijdu hrozně líná :grinning:
@werka87 Věrko, klidně se můžem domluvit na příští týden, ne 12.3, a omrknout nějaký ty hadříky ;)

jinak jsem se holky pustila do pečení - domácí chleba už zvládam s přehledem a dneska mi kynou prvně i rohlíky :slight_smile: už nevím, co doma dělat ...
6. bře 2013 v 16:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo parkovali jste tam, ju? :slight_smile: To máš dobře zlatý mimi, když ses vrhla i na domácí pečivo :wink:
Tatí má dnes 60, tak dělám špízy a ořechový šátečky a už se nemůžu dočkat až bude prdelka zdravá a půjdeme ven. Mně hrozně chybí pohyb.
Příští úterý jedu k nějaký paní fotografce do Ledcí nechat mimi vyfotit, když jsem nějak nezvládla to newborn, tak jsem na to zvědavá..
6. bře 2013 v 16:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@1terezicka ha, my se jsem fotit příští pátek :slight_smile: pár fotek teda i s námi, jednu na oznámení, a hlavne to naše Jonášedlo:slight_smile: špízy bych si dala, ale to je maso, to zabere víc casu :grinning:
já chodim ven denně, ted jsem byla u řeky dole směrem na Božkov, tam je farma, zvířátka, ticho, paráda :slight_smile:
6. bře 2013 v 16:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo Jé, no vždyť vy máte za nějakých pět měsíců den D :slight_smile: to je hezký...
6. bře 2013 v 16:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek