• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Rodíme v říjnu/listopadu 2012, Plzeňsko

23. července 2015 
autor
@zusoka no to znam :D sem si postěžovala mamce, že je mi zle, a hned mi vykládala jak je super, že budu mít děti hned po sobě :grinning: je vidět, že všichni jsou stejný
ale snad už je ti líp :slight_smile:
25. bře 2013 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo Jo jo dneska už je to lepší, aly bylo mi fakt ouvej. A to jem tu celý víkend někoho měla na návštěvách, takže ležení a skuhrání NIC a ještě jsme je obskakovala. Pekla, vařila atd. Jo mimochodem jsem dělala i ty rohlíky od tebe a Míra je z nich unešenej, plnila jsem mu je párkem a dělala domácí lučinu, tak byl z toho paf, moc mu to chutnalo.
No víš co je paradox? Já už byla těhu 2x a ani jednou mi nebylo zle, nezvracela jsem, hlava se mi netočila, ale všichni regujou stejně.Jako by vždy při zvracení ženská musela být hned těhotná.
25. bře 2013 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@zusoka tyjo, doomácí lučina je dobrá, a super nápad naplnit je, asi to v týdnu zkusim:slight_smile:
25. bře 2013 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo No a Míra si začal vymejšlet, příště mám zkusit přidat osmaženou cibulku nebo i anglickou slaninu :slight_smile:
25. bře 2013 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@zusoka hele neni NÁHODOU kuchař on :grinning:
25. bře 2013 v 15:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@1terezicka Terko, tak jsem se ptala Pečenkový na příkrmy. Prý do půl roku není třeba, ale kdybych hodně chtěla, tak mam začít kořenovou zeleninou před poledním kojením. A pokud kaši na noc, tak rýžovou nebo kukučičnou. Já jí teda neřekla, že už JOnáš pár lžiček snědl :grinning: jsem docela zvědavá, jestli ti řekne to samý, nebo ne. Já to asi ještě vydržím nedávat nic, protože každá noc je jiná, dneksa se probudil jednou, jindy po 2 nebo 3 hodinách, takže na to asi nic nepomůže... minimálně počkám na dobrou zeleninu.
25. bře 2013 v 15:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo :grinning: to jo už je fakt zasaženej nemocí z povolání, ale aby sám přiložil ruku k dílu, to už se mu zas nechce, to akorát v šestinedělí, kdy Laura nespala.Ještě chci zkusit ten chlebík, co jsi sem dávala :slight_smile:
25. bře 2013 v 15:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1terezicka
@kkouzlo @zusoka
Jo tak přesně tam v tom krámku u kruháče na Slovanech jsme si tu bedýnku objednaly a musím říct, že opravdu nic moc, za tu cenu tam daly prostě co nejvíc zeleniny, která byla asi nejvíc k sehnání, měly sme tam plno brambor, jablka a pod. pak nějaký bylinky v květináči,ale za tu cenu nic moc...jako myslim si, že lepší je jít přímo na trhy a koupit si co zrovna je třeba a finančně to vyjde skoro stejně...ale nevim, je to tak rok zpátky určitě, možná že změnily dodavatele... ten dodavatel,co byl před tím,neměl ani stánek na trzích. Výhoda je možná, že se nemusí čekat fronta, ale zase stejně si pro tu bedýnku musíte dojet a nikdy nevíte co v ní bude....
Jo tak se můžeme všichni sejít tam..:slight_smile:
25. bře 2013 v 18:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo @1terezicka Taky jsme naštěstí zatím stále kojený, i když někdy je ta kaše pro mě veliké pokušení. Máme kojení stále po 3h, protáhne se to max. při odpoledním spánku v kočárku a nejdelší večerní spánek je 19.30- půlnoc až1h nic delšího neznáme a já jsem si asi už zvykla :slight_smile: Doufám, že mi kojení ještě alespoň ty 2měsíce vydrží. Už střádám receptíky na vaření příkrmů
25. bře 2013 v 18:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ach jo, ty noci mě zničí, dneska zase buzení snad každou půl hodinu, a o půlnoci tak hodinu řev...jestli to jsou ty tesáky, tak ať sakra už vylezou!!!Teplotu nemá,rýmu nemá, hlad nemá, tak snad to budou ty zuby...kňourá ze spaní, když už konečně usne...je mi jí líto.A já jsem pak na ní akorád protivná když jsem nevyspalá a připadám si hrozně, dneska jsem s ni trochu zatřásla a ona se vzbudila a začala brečet, tak sem si připadala, jak ta nejhorší matka na světě a ořvala to s ní...no teď už je zase v pohodě, směje se tu...no a já se děsim další noci :frowning2:

Jinak měla bych otázku, teda je uplně mimo, ale nemáte zkušenosti se silikonovými formami?koupila jsem si silikonovýho beránka a nevim jestli se pak vyndavá ještě teplej, nebo až to vystydne?Já vždycky používala takovou keramickou starou formu, ale vždycky se mi tam připrkl čumáček, tak doufám, že ta silikonová bude lepší....
26. bře 2013 v 07:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@wekra87 @zusoka @1terezicka holky, nevim už kdo, ale některá z vašich holčiček měla reakci - teplotu na očkování. Včera sme byli na třetí hexe a druhym synflorixu, v 11 večer měl 38,1, v noci to kleslo na 37,7, a ted ráno má 38,8. dala jsem mu okamžitě čípek, ale nevím, jeslti pro něj můžu jeste neco udělat??? měl studeny ručičky, tak jsem přitopila. Chudák, tak otupěle kouká nebo spinká a knourá ze spaní. Ani moc nehcce jíst - to k tomu taky patří? Přijdu si ted šíleně vyděšená, k doktorce hned volat nechci. A nevíte. jak dlouho může tu teplotu mít a je to braný za normální? Uvařim si kafe, celou noc jsem ho pozorovala, a půjdu googlit, ale radši bych něčí zkušenost.

věrko, já mam jenom malý silikonový muffiny a ty teda nevyndavam hned, ale myslim, ze je to jedno, že to půjde samo a dobře. Jinak nám taky chybí dycky čumák, tak ho děláme čokoládou :grinning:
26. bře 2013 v 07:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo kačenko, malá když měla minulej ejden ty hrečky tak taky nejedla skoro nic, prostě nemaj chuť jak jim neni dobře, snaž se ho držet v klidu a trochu ho třeba omývat vlažnou vodou, za chvíli to určitě přejde, drž se!
26. bře 2013 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo Ty jo, hlavně ať ho to brzy přejde, chudáček....no mě doktorka taky říkala, že třeba vlažná koupel a pak dávat čípky, jinak asi nejde nic moc dělat...ale snad už to zítra bude dobrý, my jsme reagovaly vždycky dva dny apak byl klid, tak držim palce.
26. bře 2013 v 17:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo Další hexu máme až ve čtvrtek a synflorix další čtvrtek, tak už se taky bojím co bude následovat :frowning2: Hlavně aby se Jonáškovi brzo ulevilo.
26. bře 2013 v 19:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo Jj, to je on :slight_smile:
27. bře 2013 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo
@zusoka
@werka87 Takže s bedýnkama nic moc, co? No taky budu spoléhat na ty farmářský trhy a zahradu u babi, tam jedou dýně hokaido, mrkev, brokolice a zbytek holt v sezóně zamrazim.S těma silikonovejma formama zkušenost nemám, kupovala jsem teflonový jak na bábovku, tak na beránka a bez problémů, obličej má celej :grinning:

Jsem taky zvědavá co mi dr. v pátek poví na ty příkrmy, my už máme za dva týdny půlroční narozeniny, tak se na to psychicky připravuju :slight_smile: A s těma horečkama, my měli reakci poprvý, večer to vylezlo na 38,5 - to jsme dali čípek, pak to slezlo, ráno kolem 37 a odpoledne se to šplhalo zase k 38, byla taková odevzdaná, spavá, ukňouraná, trvalo to asi ty tři dny, ale třetí den už úplně bez teplot. Od 38 se má případně dát vlažná voda napít a otřít vlažnym hadříkem, nijak nezabalovat a nenechat ho ve velkym teple, aby se ještě víc neodvodnil. Snad už je to ok!

Zuzanko, ty sis to teda zase vyžrala, vid?
27. bře 2013 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1terezicka @werka87 @kkouzlo Holky koukám, že se naše skupinka fakt povedla. Shodujeme se na spoustě věcí/kojení, samo výroba příkrmů atd.../ a to je super!!! Dneska jsem byla s Laurou na náměstí na trhách a šíleně mě mrzelo, že nejsem Plzeňanda-já měla takovou chuť na svařák v tom počasí :wink:
Kači už je Jonášek fit?

Terezko opravdu si užívám, ještě stále mám rozvrtanej zub, ale snad 19.4. už tomu trápení bude konec. No a žaludek mě bolí dost hrozně od soboty večer neustále. Trošku mi pomáhá Alpa na cukr, takže krom rohlíků a piškotů, jsem měla dneska i rýži a kousíček kuřecího. Celá rodina mi nadává, že jsem nezodpovědná matka, že nejdu k doktorovi a všechno přenáším na Lauru, takže se stresuju i tím a to mi asi taky moc nepomáhá.

Holky jak to vidíte s kočárkama po Velikonocích? Snad už bude počasí a sejdeme se. Nám se nehodí jedině čtvrtek, to jdeme opět na očkování - synflorix.
27. bře 2013 ve 22:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo Tak co Jonášek, už je lépe?

@1terezicka No za mě nic moc, dokonce ta zeleniná byla dost oschlá na to, že propagovaly, že je utržená ten den ráno :slight_smile: Ale už je to nejmíň dva roky zpátky, možná už to dováží někdo jinej, ale já už nemám odvahu to zkusit....:slight_smile: No malá už vesele baští, včera dokonce skoro snědla celou skleničku brokolice..:slight_smile: Moc jí to baví, vždycky jí dám do lehátka, nastavim na polosed a ona už ví, že bude něco dobrého, je vidět jak se těší...:slight_smile: no zítra začneme s dýní a pak mám nějakou směs zeleniny, tak pokud se neosype ani po tom, tak asi začneme už masíko...jo hrozně to utíká...nám bude půl rok příští týden,to není snad ani možný :slight_smile:

@zusoka Ty jo, tak snad bude brzy líp...

Malá mi teď po ránu pokašlává, tak doufám, že nebude nemocná, když za 14 dní jdeme plavat :frowning2:
28. bře 2013 v 07:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zusoka No Zuzanko, já po tý zkušenosti s rýmičkou teda taky asi budu se všim běhat k dr. Jak se mi to vrátilo, tak jsem byla dost mimo strachy, že zase s Ájou skončíme ve špitálu. A teda trvá to už tři týdny a jsem pořád zahleněná, to byla viróza jako prase, no prostě je fakt, že ty malý děti to maj hrozně agresivní. S tim zoubkem si teda ještě počkáš, ale pak už snad budeš mít klid, už máš vybráno dopředu :slight_smile:
@werka87 No tak to je zklamání veliký. Já se tam dnes zkusim teda stavit a dám vědět. Maruška je šikulka, snad to u nás půjde taky jako po másle :slight_smile: A jakpak to spinkání a pláč? Už je zoubek venku?
28. bře 2013 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1terezicka Už jsem dneska přislíbila, že pokud se to nezlepší, tak po velikonocích si zajdu k doktorovi. Laura mě dnes velice mile překvapila. Dnešní očkování se obešlo naprosto bez slziček :slight_smile: Měla tolik práce s rozdáváním úsměvů, že při píchanečku chviličku zaváhala, jestli má brečet nebo se smát, ale smích zvítězil. Dnešní váha je 6415g a 65cm a 16.4. jdeme na naušničky, já už se tak těšííím
28. bře 2013 v 18:32  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@zusoka Krásný míry teda :slight_smile: a je to hrdinka! My jdeme na dvě včelky zítra, tak jsem zvědavá. Minule bez reakce a slzičky vteřinku, tak snad to bude stejný. Jedeme zase na týden k babi a dědovi, tak na ty kočárky můžu až někdy po 8.4. ..
28. bře 2013 ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1terezicka Vy se máte, budou Velikonoce u babičky a dědy :slight_smile: Nám dává dr. vždycky jednu a za týden další, takže příští týden repete. Tak dáme kočárky až se vrátíte :wink: Reakce se taky bojím :frowning2: , měřím jí teplotu snad každých 15min
28. bře 2013 ve 20:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zusoka to je statečná princezna, asi po mamince :slight_smile: a jdete nakonec na to nastřelení? já jsem teď objednala zlatý náušničky pro malou, těšim se na ně jak malá :slight_smile:
29. bře 2013 v 09:59  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
hlásím druhý zoubek, už je špička venku :slight_smile: to je fofr teda
29. bře 2013 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
jéé holky ajá už se tolik těšim ve, jsme třetí tejden doma, děs....příští sobotu máme vítání občánků tak doufám že už tam budem moct jít, nejspíš v úterý jdem na kontrolu, jsem zvědavá co nám řekne :slight_smile: už máme jen pár stroupků, jinak je to už vše sloupaný :slight_smile:
29. bře 2013 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1terezicka No spinkání je pořád špatný, dneska teda vstávala po třech hodinách, takže celkem úspěch :slight_smile: Já fakt nevim, zub pořád nikde, tak nevim jak dlouho to může trvat....:frowning2:

@agent008 Ty jo to závidím takovou rychlost u těch zoubků...nám asi nikdy nevyrostou...:slight_smile:
29. bře 2013 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@agent008 Téda vy jedete s těma zubama :slight_smile: a hodně zdraví přeju !!!! Chápu, že už ti to doma leze krkem, mně stačily dva týdny a byla jsem zralá na blázinec..
29. bře 2013 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@werka87 No trvá to nějak dlouho....a jako spurtík to bejt nemůže? Kolem toho 6. se to může stát...i když ty jsi psala, že o kojení tak často zase nestojí, vid? No držim pěsti ať se to zlepší co nejdřív.
29. bře 2013 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zusoka Tak jsme po včelkách, dnes plakala podstatně víc, ale jen v ordinaci. Začíná měření teploty :slight_smile: Snad budeme v pohodě jako minule...co vy? zatím ok?
29. bře 2013 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo Káťo, tak jsem se dr. ptala na ty příkrmy a zavádění lepku - lepek prý až od 7. měsíce :slight_smile: jinak Ája přibrala krásně, má 7 kilo a skoro 67 cm a prej v těch ukončenejch šesti měsících už by mělo mimčo mít místo poledního kojení nebo UM příkrm, takže mám začít klidně hned tou kořenovou zeleninou, postupně přidat tu nadýmavou zeleninku, maso všechno kromě husy a kachny (ty jediný nejmenovala) a pak ovoce, večer můžu zkusit kaši rýžovou nebo kukuřičnou. Jinak ráno kojit, v poledne pak teda porce ovoce ke sváče a dokojit, oběd by měl být už jen zelenina s masem, odpoledne kojit, večer kojit nebo kaše a případně dokojit :slight_smile: to vše by mělo kolem ukončeného 6. měsíce být. Ptala jsem se jí na skleničky kvůli těm dusičnanům a říkala, že z čerstvýho nejlépe dělat když je na to sezóna, jinak skleničky nejsou problém. Jo a překvapilo mě, že můžu začít rovnou kromě kořenový zeleniny dávat ovocnou šťávu, trošku a pak teprv zkoušet ovoce s dužinou..
29. bře 2013 v 16:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek