• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Rodíme v říjnu/listopadu 2012, Plzeňsko

23. července 2015 
@agent008 @kkouzlo @1terezicka Holky moc vám děkuju za odpovědi. Jen si nedovedu představit, co bych dělala, kdyby se nám druhé mimi nepovedlo. Být pak doma zadara je dost hrozná představa a jít do práce mi přijde taky šílený, protože nevím, kam bych dávala Lauru. Já asi zkusím max. těch 7-8tis a uvidíme, na splátku hypo to bude stačit a jinak se budeme muset ukrovnit.
2. dub 2013 v 19:25  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@zusoka No Zuzko, toho se právě taky bojíme... ale asi to risknem. Dneska si udělam přehled a celý to propočítam, taky by mi těch 7 a něco stačilo, je to splátka hypo a zbytek bysme zvládli, psala sem pár měsíců naše výdaje a neni to tak strašný, neutrácíme za blbosti, takže to půjde i dál...
3. dub 2013 v 08:33  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@1terezicka Terko já ještě počkám do tý doby,než zavolá to té Prahy. Zase tady mam ségru a ta je zubařka a má kamarády doktory, mladý, a prej je prostě víc nezodpovědný neoočkovat. Já se prostě momentálně bojím obojího, tak nevim co budu dělat

v noci malej stával co 2h, bože, nvim, co se děje,ale já bych spala :slight_smile:
3. dub 2013 v 08:35  • Odpověz  • To se mi líbí
@kkouzlo Takže i mladý dr. radí spíš očkovat..tak já už jsem z toho jelen. Každopádně když očkovat, tak fakt asi jen to povinný. Příště budeme poučený.
3. dub 2013 v 09:08  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak dnes jsem upekla v troubě při 200 stupních batát, sloupla šlupku, rozmixovala jsem ho s trochou převařený vody a másla a Ája se olizovala až na patách :slight_smile: zkusila jsem jí před prsem dát ještě kojeneckou vodu a to teda neprošlo, ten výraz bych vám přála vidět :slight_smile: takže máme připravenej nějakej bio čaj jablko se šípkama od Sunárku a zkusim ten.
3. dub 2013 v 17:11  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@1terezicka hezký :slight_smile: my jsme dnes zaválely s cuketou :slight_smile:
3. dub 2013 ve 20:18  • Odpověz  • To se mi líbí
@agent008 šikulky :slight_smile: ten batát doporučuju. A cuketu jsi kupovala skleničku nebo přímo zeleninu?
4. dub 2013 v 09:54  • Odpověz  • To se mi líbí
@1terezicka já zatím všechno dělám doma, jen to povařím...a ten batát se musí upéct nebo se může taky vařit?
4. dub 2013 v 09:55  • Odpověz  • To se mi líbí
@agent008 Lepší je pečenej kvůli udržení těch antioxidantů, on jich má právě plno :slight_smile: ale teda fakt to chce těch 200 stupňů a měla jsem středně velkej batát a dělala jsem ho skoro tu hodinu. Když tu šlupku před pečením pomažeš olejem, tak jde potom po vychladnutí krásně sundat, sjede v podstatě sama.
4. dub 2013 v 09:57  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Ahojky holky,Tak malá už je docela zdravá, rýma přešla, jenom občas po ránu zachrochtá, jinak dobrý, tak snad na to plavčo bude zdravá. Pořídila jsem jí druhý plavky aby sme to mohly střídat :slight_smile: A taky jsem jí koupila ty kukuřičný křupky, sice půl rok jí je až zítra, ale už si na nich pošmakovala...:slight_smile: Jinak k obědu bude mít skleničku, a to špenát s bramborem,ale už chci začit taky vyvařovat, ty batáty zkusim, a kde se dají sehnat?normálně v krámu,třeba jako je globus?já to nikde neviděla, ale je fakt, že jsem to ani cíleně nehledala.Jo a rozhodla jsem se, že si zaplatím kondiční jízdy v autoškole a začnu zase jezdit, už jenom kvůli marušce je to potřeba.Docela se bojim...
4. dub 2013 v 10:03  • Odpověz  • To se mi líbí
@werka87 V Globusu, občas je má Billa. A jak šmakoval špenát? My máme dnes ještě batát, ale zítra jedu brambor a pak teprve odzkoušíme všechno zelený :slight_smile:
Kondičky zvládneš, zkus třeba autoškolu Šimek, kamarádka je u nich dělala taky a byla spokojená..
4. dub 2013 v 10:55  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@werka87 Věrko, v Globusu je mam určitě. Já je asi na víkend koupim mě a Jirkovi, malýmu ještě nic nedávám, dostane v sobotu první mrkev asi. Asi jsme s Laurinkou jediný, kdo nemá příkrmy, ale Laura alespon pije čajíky :slight_smile:
jinak Šimek je fakt dobrej, skoro každej známej tam byl a ségra teda Global a jezdí super, to já se oproti ní bojim.

@1terezicka @zusoka @agent008 holky já už zase v noci skoro nespim, včera malej kojení po 2h a na dnešek po 1,5h někdy hodině!! párkrát jsem mezitim vstávala ho utišit, protože plakal se zavřenýma očičkama. Je to fakt divný. Kdyby na to zabralo nějaký jídlo, hned mu to nacpu. A pak přijde Jirka, jak je unavenej z práce a že já celej den sedim u počítače :grinning: na to mam fakt čas, když spí přes den takový chviličky
4. dub 2013 v 11:19  • Odpověz  • To se mi líbí
@1terezicka
@kkouzlo Děkuju, tak o víkendu pro ty batáty půjdu :slight_smile: No já jsem jak na motorku tak na auto dělala řidičák u Žáčka, tak asi půjdu tam, ten bude čučet, co tam zase dělám:slight_smile: teda pokud si mě bude pamatovat...:slight_smile: ale nejdřív si musim řidičák vyměnit, mám tam ještě staré příjmení. Jo můj muž si taky myslí, že celej den se jenom flákám, opravdu se tak flákám, že dobrovolně chodim spát s malou už v 8 a jsem tááák utahaná, že se sotva držim na nohou :slight_smile:...no dneska jdu ještě na brigádu umýt okna, v týhle zimě tam umrznu....
4. dub 2013 ve 12:53  • Odpověz  • To se mi líbí
@kkouzlo To bych ho teda kopla! Ten spánek Jonáška byl stejnej když jste byli posledně ve špitálu taky, vid? To může být fakt nějakej stres..my po špitálu měli taky spaní pěkně na prd. Držte se.
4. dub 2013 ve 13:06  • Odpověz  • To se mi líbí
@werka87 Mýt okna? To jsi dobrá teda, kde bereš sílu na fyzickou práci? :slight_smile:
4. dub 2013 ve 13:06  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@1terezicka jj i minule takhle blbnul, ale ted spal 2 dny 6h a pak začal tohle, jako super :frowning2: minule 14 dní, tak snad ted bude líp. Konečně jsme byli venku a spí v kočáru
@werka87 já bych taky potřebovala umyt okna, celý 4:grinning: meju je jednou ročně, to stačí, ale kdy je umeju letos to nevim :D
4. dub 2013 ve 13:13  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@1terezicka jo a Terko, přišla nám pozvánka na vítání občánků -na 23.4. :grinning: je to asi úterý, takže nejspíš nakonec nepůjdem, asi jsou zvyklý, že tatínkove taky nepracujou
4. dub 2013 ve 13:26  • Odpověz  • To se mi líbí
@kkouzlo Snad to nebude trvat teď tak dlouho a zase se vše vrátí do starých kolejí.
My se ani nepřihlásili...
4. dub 2013 ve 13:38  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@1terezicka Terko, co ten čaj od sunárku? vzala ho Aja na milost? já včera zkoušela ovocný od Hipp taky bio a nic. Od rána studuju příkrmy, a doporučujou dát po jídle napít a pak prso, ale malej si nevezme nic, dneska teda zkusím přímo ze lžičky, ale jinak nic pít nechce.
5. dub 2013 v 09:46  • Odpověz  • To se mi líbí
@kkouzlo Ještě jsem jí ho zatím nedala, ona teď má pořád strašně těžký pročůraný plínky, tak jí asi zatím víc zavodňovat nebudu. Když jí dám příkrm, tak jí pak hned dám právě prso, aby se napila a případně dojedla. Extra pití jí začnu dávat až bude dlabat večer ty kaše, protože po nich se bude muset zavodnit asi víc, když jsou extrudovaný.
Jakpak Kačenko máte to plavání? Mně se právě podařilo chytit jedno místo na Slovanech v bazénu pro děti od 6 - 9 měsíců a začínáme 10.dubna. Stálo to jenom 950,- Kč, což mě mile překvapilo..
5. dub 2013 v 10:43  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@1terezicka Terko máme ten samej termín, je to cca od 11.45 nebo tak nějak vid? :slight_smile: já pořád nevím,- jeslti můžem chodit, ale asi pokud nebude mít rýmu tak půjdem, na Pečenkovou kašlu, ani se nezeptala kdy a rovnou řekla, že ne. Věrka tam taky je zapsaná :slight_smile:
5. dub 2013 v 10:46  • Odpověz  • To se mi líbí
Jé, tak to je paráda, já v tom doufala, že se mi podařilo přidat ještě k vám :slight_smile: Jenom kdypak je ten sraz před první lekcí? V mailu mám jen, že je to 17,15 ale neni tam uvedenej den...a plavky teda musim Áje koupit?
5. dub 2013 v 11:10  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak dnes dýně a jsme obě jak prasata :grinning:
5. dub 2013 ve 13:10  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@1terezicka v 11.25 před šatnami, vchod je jakoby z toho parkoviště, už jsem byla okouknout kudy půjdem :D a je to ve středu toho desátýho. "Dobrý den,
děkujeme za přihlášku. Sraz před první lekcí je v 11,25 před šatnami malého bazénu přímo proti bezbariérovému vchodu z parkoviště."
co sem zjištovala, tak musí mít plavky nebo tu plenku do vody, ale ta prej nadnáší mi radily maminky, takže plavky jsou lepší
dýne? vy jste to teda rozjely :slight_smile:
5. dub 2013 ve 14:59  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
holky, tak Jonáš dostal dneska první mrkev, šmakovala mu, otvíral pusinu, takže dostal víc než 3 lžičky. Ale nevim, jak s tim mixováním, to malý množství mixér sotva vezme a taky nevím kolik vody u toho nechat, nebo jestli vůbec nějakou. Já jí tam teda nechala plus kapičku oliváče, takže to nebylo tak hutný, ale vlastně nevím, jak to má vypadat. Nechala jsem si ještě v lednici na večer nebo na zítřek, tak snad ho ta chuť nepřejde....pak mam koukenej batát, že je taky sladkej
6. dub 2013 ve 13:30  • Odpověz  • To se mi líbí
@kkouzlo Mixovalal jsem taky, rozmačkat to nešlo do hladka, zůstávaly tam kousky a to jsem se bála, že jí zaskočí. Na dvě mrkve tam bylo tý vody docela dost a do toho jsem rozmíchala dva plátky másla. Prostě to musí být řidší, spíš tekutý.. Držim pěsti na batát :slight_smile:
6. dub 2013 v 19:57  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky tak dneska mám šoky po ránu....malá mi ležela v posteli a já se jenom zvedla a natahla přes pokoj pro plínku a najednou ležela na zemi a brečela....no hned se uklidnila a teď se tu směje a hraje si, tak snad jí nic není, má teda červenej flek na tvářičce a na čelíčku, já mám u postele ještě petku s pitím, tak spadla na ní, asi jí to zbrzdilo, ale napíchla se na tu tvář....no je mi z toho hrozně, budu jí celej den hlídat, ale už je to hodina a dobrý, nezvrací, není unavená, nic...leží na hrací dece a zlobí...no já to samozřejmně ořvala s ní...už se od ní ani na vteřinu neotočim....
Kači takže půjdete na to plavčo?Semnou půjde i máma, je děsně zvědavá, ale asi ji nechám v chodbě hlídat kočár :slight_smile: No a pak poletíme rychle k doktorce, máme kontrolu v 6. měsích...no Maruška bude vypadat jak když jí týráme...Jinak batáty zatim nemám, nebyly sme v globusu, ale jely jsme včera na nákup do Německa a fakt super, pro děti tam mají docela levný vecičky a jídlo taky, utratili sme přes sto euro v kauflandu a měly jsme asi tři obři tašky narvaný a všechno daleko kvalitnější jak tady..no a pro malou nějaký skleničky...ty tam mají za cca 0,35- 0, 65 za skleničku, tu velkou, co u nás stojí přes 30 kč...tak nějaký jsem jí vzala, ale teda už začnu taky vařit, ale když někam pojedem a tak...no a i štávičky jsem nějaký vzala, že je malá zkusí a kaše vyjde taky levně, kolem 80 kč, ale je toho dbvakrát tolik co tady, je toho půl kila.
7. dub 2013 v 10:18  • Odpověz  • To se mi líbí
@werka87 Věrko, zrovna minulý týden se to samý stalo třem maminkám v mym okolí a i s menšíma miminkama.
Prostě je to mžik, jsou strašně mrštný, ale když nezvrací a nepláče, tak byl to mělo být ok. Těch pádů ještě bude...
Na plavání jdeme taky, podařilo se mi tam chytit v pátek jediný volný místečko, tak se moc těšim. Objednala jsem Áje plavečky (tyrkysový s bílým puntíkem a volánkem :slight_smile: ), ale než přijdou, tak bude mít tu koupací plenku od Huggies.
Do plavek se i já vejdu, akorát musim někam zajet koupit žabky asi...v bazénu jsem nebyla ani nepamatuju, tak nevim vlastně jestli tam můžu chodit všude bosa nebo jsou žabky třeba. Už jen kvůli těm mykózám jinym parádám :slight_smile:
Do Německa se chystáme taky. Ve čtvrtek jsem se objednala s Ájou na cestovní pas, takže někdy v květnu ho snad budeme mít a vyrazíme na nákupy.
7. dub 2013 ve 13:16  • Odpověz  • To se mi líbí
@1terezicka Tak aspoň vím,že se to stává, ale stejně mi to mrzí, nakonec má akorád malej škrábaneček na čelíčku..juu tak pak jí vyfoť v plavečkách, nebo pokud budeš chodit s náma tak jí uvidím :slight_smile: no já půjdu v těch těhotenskejch plavkách, je to vlastně takový jakoby tílko a spodek si vezmu z normálních plavek, mě je malej vršek, teda už abych dokojila, to se nedá nosit, už tak jsem je měla velký no a aspoň schovám trošku i ten břuch :slight_smile: Já si vezmu gumový pantofle, jak kvůli mykozám tak i že to snad nebude tolik klouzat, když ponesu malou. Jinak nám pas udělaly za 14 dní, píšou že to trvá měsíc, ale pán co tam byl se semnou domlouval, že to chodí dřív a že mi pošle sms. když dorazí a za 14 dní byl doma..:slight_smile:
7. dub 2013 ve 14:14  • Odpověz  • To se mi líbí
@kkouzlo @1terezicka @werka87 @agent008 Ahoj holky, dlouho jsem tu mezi váma nebyla. A koukám, jak už všichni vzorně papáte. Laura byla před týdnem ve čt na 2 Hexe, reakce naštěstí žádná ani slza jí neukápla, ale od soboty po očkování, se začala budit v noci třeba 1-1,5h po kojení a chtěla znova. Ve čtvrtek jsem s ní byla na 2 synflorixu, tak jsem říkala doktorce a ona mi sdělila, že to může být následkem očkování, ale že jí můžu zkusit dát večer trošku kašičky nebo po kojení flašku z UM a dala mi pár vzorků a až doma jsem zjistila, že je to všechno od 6m, takže nic. Koupila jsem tedy kašičku a před večerním kojením zkoušíme kašičku a je to děsnej boj. Řev a kaše je všude. Z flašky jí odmítá úplně a po lžičkách to je zážitek. Stejně pak musím kojit, protože by se si jinak uřvala. Jestli to tak bude i s ostatníma příkrmama, tak se mám na co těšit. Budit se sice přestala, tak vám nevím, jestli jestli tu kaši schovat na dýl nebo vytrvat. Bez MM a čaje, neuděláme ani ránu, raději by asi umřela hlady. S čajíkem jsme na tom úplně úžasně
už vypije 3-4 flašky 260ml a co je legrace, když mezi kojením zapíjí mlíko čajem a pak pokračuje dál. Zas jsem se ptala u doktorky, jestli je to v pořádku a prý se nedá určit, kolik toho mají pít nebo ne.Takže pokud má žízeň, mám jí v klidu ten čajík dávat.
To mimi koupání, vám moc závidíme, já jsem byla nešťastná, že nemůžeme chodit. Snad budeme moci na podzim, ale ještě musíme pořešit, kdy budeme očkovat na TBC. Po tom očkování se prý nesmí 2m do vody na koupalištích a bazénech, tak musím vymyslet, jestli očkovat před létem a odpustit si bazén doma, nebo na podzim, to by bylo zas po mimi koupání.
Pořádně si to plavčo všichni užijte a papejte ku zdraví a kráse. Já jdu ležet a chcípat, protože mi není dobře. Pálí mě v krku, z nosu mi teče jako z vodovodu a hlava mě bolí jako střep.
7. dub 2013 v 15:03  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek