• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Rodíme v říjnu/listopadu 2012, Plzeňsko

23. července 2015 
@werka87
@kkouzlo Taky to samý, jen ten zámek teda je dobrej nápad, ho v kočárkárně stáhnu z kola.
Beru ti tu jednu koupací plenku.
9. dub 2013 ve 21:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo Pokud zámek mít nebudeš, můžeme ty kočárky spojit k sobě,dva kočáry najednou by nikdo neodtáhnul, hlavně by vypadal děsně nenápadně :slight_smile:
10. dub 2013 v 08:01  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@werka87 @1terezicka teda holky to jsou výpravy :grinning: mě se o tom dneska dokonce i zdálo :D asi proto, že jonáš spal od půlnoci do půl osmý :slight_smile: aby měl sílu do vody :slight_smile:
10. dub 2013 v 08:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak my ještě jeli na oběd do restaurace, Ája spořádaně seděla v autosedačce a hrála si ponožkama, pak doma snědla 160g batátů s dýní, dopila se z prsa a usnula na celých 20 minut...a to nespala celej den. Jsem si nalhávala, že koupačka jí nebyla po chuti kvůli únavě a ono prd. Snad příště bude líp!
10. dub 2013 v 15:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak holky, 6 ti měsíční prohlídka za námi, naše míry 8, 24 kg a 69 cm...jinak se jí Maruška děsně líbila a prej je šikovná, jen jí vadilo, že se snaží v leže zvedat hlavu, ale to se ji snažim už několik týdnů odnaučit, ale nedá si říct...no a zkoušela jí dát na čtyři, na kolínka a malá normálně držela, i když jí doktorka pustila, tak proste stála na čtyřech :confused: Tak jsem teda koukala jak vyvoraná myš, to ani doma nepředvádí, ještě se mě ptala jestli se snaží dát kolínka pod sebe, ale toho jsem si nikdy nevšimla, pak byla na bříšku a natahovala k doktorce ruku, takže stála jen na třech a uplně se prohejbala nahoru, tak říkala doktorka, že z týhle polohy si děti sedají, no byla překvapená co toho umí a já docela taky.... :slight_smile: Takže jí mám doma zkoušet dávat do polohy na 4 a snad už brzy začne lézt a sedět..i když doma na zemi se zatim pořád jen pláca, točí se dokolečka a couvá, tak snad brzy příjde na ty kolínka, že musí dát pod sebe..:slight_smile:

@kkouzlo
@1terezicka A co dětičky?Jak po plavču?Já jsem si myslela jak malou utahám a ona byla u tý doktorky pořád čiperná, asi bude hyperaktvní..:slight_smile:
10. dub 2013 v 15:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@werka87 No pěkný :slight_smile: to je šikulenka a ty míry! Jinak jak jsem teď psala, spaní se skoro nekonalo :grinning:
10. dub 2013 v 15:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1terezicka Jo no jo, já to přečetla až teď :slight_smile: Malá teda teď spí, tak uvidíme....no máme prej začít s masem a ovocem, tak už jí hřeju skleničku s krůtím masem :slight_smile: a taky prej nějaký sacharidy, buď rohlík(drobky) nebo piškoty do přesnídávky, těstoviny, a kaši, jinak právě říkala, že maso 5 krát týdně, že prej kojený děti mají nedostatek železa. A taky říkala, že v těch skleničkách by nemělo být nic škodlivýho, že je to všechno testovaný a pokud bych vařila doma, tak je dobrý to hodně loupat, aby ty hnojiva a jiný škodliviny tam moc nebyly. A prej plzeňská voda splňuje normy kojenecké, tak se dá používat jak na vaření, tak na čaj (převařená), tak jsem zase o něco chytřejší, už se moc těšim až Marušce dám vyzkoušet zase nové chutě...A další prohlídka v 8 mi měsících....
10. dub 2013 v 15:51  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@werka87 My bychom měli začít s masem v sobotu..taky krůtí. Tak ať Marušce chutná :slight_smile: a příští středu se teda uvidíme, budeme se těšit!
10. dub 2013 v 15:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@1terezicka @werka87 holky, tak malej teda taky neni utahanej, zato já jo :grinning: z takový chviličky. a hrozně se bojím toho potápění, já sem skoro neplavec :grinning: ale Jonáš vypadal, že to má s prstem v puse na háku, tak snad tak bude i pokračovat...
malej teda dneska ochutnal ten batát, mrkev měla větší úspěch, a vůbec si nedovedu představit, že někdy sní někdy celou porci. docela vám závidim, že tak hezky papaj, my ještě nějakej čas zůstaneme na zelenině, a pokud nezačne víc dlabat domácí, tak asi zkuusim koupit.
Věrko, Marušky je teda kus, ač na to nevypadá :slight_smile: a je i pěkně čiperná :slight_smile: snad bude Jonáš taky takovej!
10. dub 2013 v 16:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo Než spapá plnou porci normálně trvá 2 - 4 týdny...No mně malá teď usnula a jako měla dneska tuhej bobek, tak se jí snažim dávat prso, aby se aspoň napila a ona mě kousne a směje se tomu, nechce pít. Takže dnes jsem kojila všeho všudy 5x. Ten čaj jí taky nejede, tak doufám, že nebude mít pak zácpy.
10. dub 2013 v 18:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo To víš že Jonášek bude taky takovej, ten už je čipernej teď...:slight_smile:

@1terezicka Maruška má teď taky tuhý bobánky, to je tou pevnou stravou, ale dávám jí hodně pít, mě teda čajíky pije, nebo zkus jenom převařenou studenou vodu.

Jinak včera jsem malou zkoušela dávat ještě dvakrát na ty kolínka a večer příjdu do pokoje a malá na hrací dece na kolínkách a pérovala a kymácela se dopředu a dozadu, jo asi to potřebovala jenom ukázat, no je to úžasný jak se snaží, za chvíli nám bude běhat po čtyřech, ale zajímavé je, že plazit se neumí, asi to přeskočí :grinning: No a pak se převážila dopředu a spadla na šišuli, to bylo breku...:slight_smile:
11. dub 2013 v 07:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@werka87 Ty bláho, to je šikovná holčička :slight_smile: nekupovala jsi ten pěnovej koberec? Já sháním nějaký ty puzzle, pořád nevim jestli je to dobrý řešení. Ale máme plovoučku, tak asi jo.
Jinak vodu jsem zkoušela a na tu se tvářila ještě hůř než na čaj, ale to je otázka času, věřim, že jí čají i voda zachutná.
11. dub 2013 v 08:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1terezicka Ještě jsem ty pěnový puzzle nekoupila, ale po včerejším pádu na čumáček jsem zaúkolovala manžela aby to objednal, na mall.cz mají docela výběr a celkem levný. Určitě je to dobrý řešení, mě přijde, že jej to pěkně tvrdý na to aby se tam krásně učila na čtyřech a zároveň dost měkký pro případný pád. No dneska už zase nic takovýho nepředvádí, asi to byla náhoda, že se jí to včera povedlo a nebo po tom pádu si už netroufá..:slight_smile: ale je na ní vidět, jak by chtěla lézt, a nejde jí to, pak se akorád rozčiluje, pořád umí jen couvat.
11. dub 2013 v 09:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky ty jo, tak už plavčíte, to je paráda :slight_smile: malá už taky papala jablíčko a hrušku a po tý se teda mohla utlouct :slight_smile: jaký kupujete ty zeleninový příkrmy? zatím vařím ale chci nějaký zkusit abych věděla co jí chutná když někam pak pojedem, vůbec se v nich nevyznám a ani v cenách, když jsou někde v akci tak nevim jestli se to vyplatí když neznám normální cenu :slight_smile: jinak pro změnu leze něco na mě, mam rýmu a bolí mě celej člověk tak se jen bojim aby to violka nechytla ode mě..taky jsma nakonec byli na tom vítání, dr nám to nakonec dovolila, bylo to hezký :slight_smile: a v sobotu večer jsme šli s kamilem na ples, malou jsem uspala, naši hlídali - no samozřejmě se musela vzbudit a když mě neviděla tak začala řvát, asi si s ní docela užili ale pak řikali že budou klidně hlídat znova :slight_smile: :slight_smile:
11. dub 2013 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1terezicka ty puzzle maj ve dvořákovi, káťa je tam taky kupovala
11. dub 2013 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@agent008 @werka87 @1terezicka puzzle jsem kupovala ve Dvořáku, malje se na nich válí celej den a já na nich cvičim :grinning: rozhodně 9ks je málo...
Terko, náš malej taky nic nepije, zkoušela jsem vodu i čaje...asi to chce čas
11. dub 2013 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo @agent008 @werka87 @1terezicka Holky tak mě chcíp začíná opouštět a včera začalo téct z nosu Lole, tak jsem volala dr. jak jí můžu pomoci. Nadiktovala mi, co mám koupit za homeopatika a kapičky a doufám, že bude brzo fit.
Je docela v pohodě, jen má chudinka pořád plný nosík. A jak bylo na koupáku? Určitě fain, že? Ty pěnové puzzle máme 2x10ks a Lole se na nich taky moooooooc líbí
11. dub 2013 v 19:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@agent008
@kkouzlo
@werka87 Jj, zítra si tam skáknu a taky je koupim, už jsou fakt potřeba :slight_smile:
@zusoka Děkuju za kontakt :slight_smile: Jinak s tou rýmou prý hlavně neodsávat, to mi říkali ve špitálu, že pro takhle malý miminka je odsávačka akorát náběh na větší problém. Je dobrý, že ti dr. doporučí homeo a ne nasivin..
Jinak naše koupání - bude to super, ale první lekci Ája proplakala :grinning: uvidíme příští středu
11. dub 2013 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1terezicka Není zač děkovat. Máme prostříkávat vincentkou a dávat ty homeo. A proč se nemá odsávat, já bych řekla, že jim to uleví a hned...
11. dub 2013 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@agent008 Já mám teda skleničky z Německa, vychází tam tak na 12 kč ty velký a tady stojí přes 30 kč. Jinak máme různý, od směsí ze zeleniny až po lososa..:slight_smile: akorád občas to přeloži, co v tom je..:slight_smile: vždycky luštim ten obrázek, jinak i různý značky nestle, hipp a pak i nějaký ty DMkovský (babylove)...a baští všechno, akorád cuketu nechtěla,tak jí zkusim uvařit doma. To je dobře že ste byly na plese, taky bych chtěla někam vyrazit, jenže malá by taky brečela kdyby zjistila, že tu nejsem..

@zusoka To je dobře,že aspoň ty začínáš být zdravá, ale pokud to bude jen rýmička, tak to snad brzy přejde, my jí máme taky každou chvíli, stačí párkrát vykapat nosánek, a když bylo nejhuř, tak na noc jsem odsávala, aby mohla spát. Jinak nasivin používáme taky a je super.

@kkouzlo jo taky je Marušce budu muset pořídit, teda nevim jestli na nich budu cvičit, poslední dobou jsem líná jako chrochník, ale musim začít něco dělat, to tě fakt obdivuju, že se dokopeš ke cvičení, já většinou večer padnu a spim..:slight_smile:
@1terezicka příště se jí to plavčo určitě bude líbit...:slight_smile:

No tak já se jdu ještě dobalit a hurá směr Konstantinovy Lázně, tak snad to bude dobrý, malá má taky trošku rýmičku, tak snad neonemocní, máme v plánu tam jít taky do bazénku a pak do solný jeskyně- tak ta by jí mohla pomoct na rýmu. Tak se tu mějte hezky...v neděli jsme zpět...:slight_smile:
12. dub 2013 v 07:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@werka87 Věrko, já cvičím dopoledne :grinning: ale nebaví mě to, to spíš ta vidina tý svatby a že si Jirka možná něčeho někdy všimne...ikdyž to asi sotva :grinning: užis si s mamkou výlet :slight_smile: jste mě inspirovaly, že asi taky něco najdu
12. dub 2013 v 07:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@agent008
@werka87 Užijte si výlet :slight_smile:
Holky, až vám asi skoro závidim, že ty vaše holčičky pláčou když nejste poblíž. Ája když je okolí Vojtí nebo naši, tak je naprosto v pohodě a nějak se po mně neshání. To akorát když jsou kolem jenom cizí a i to jí docela trvá :slight_smile:
12. dub 2013 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@1terezicka Terko, bud v klidu, Jonáše si může odnést kdokoliv a dokud nebude mít hlad, tak mě nepotřebuje...
12. dub 2013 v 15:08  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kkouzlo Se mi ulevilo :grinning:
12. dub 2013 ve 20:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, máte jídelní židličku? Líbí se mi chicco polly a zvažuju koupit jí případně bazarovou..nemáte zkušenost?
12. dub 2013 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dneska moje nervy - zelenina s krůtim masem..nesehnala jsem krůtí, tak jsem se rozhodla koupit skleničku a jako i když vim, že prvních pár soust vždycky se strašnou legrací prská a dávám jí toho na lžičku radši jen trošku, tak dneska to bylo naprosto všude - v očích, vlasech a to i máminejch :slight_smile: byla celá žlutá a musela jsem jí vzít pusinu dokonce i tim dětskym mejdlem, protože to vodou a žínkou dolu prostě nešlo. To jsem zvědavá na ty hovna :grinning:
Jinak farmářský trhy super, ale chce to být tam tak v 7 ráno. Máme od jedný prodejkyně krásnou kořenovou zeleninu, že prej na tom vyrostly čtyři její vnoučata, tak zítra udělám brambory, upeču k tomu tu ředkev a mám ještě kus pěknýho hovězího. Maso tam mají taky pěkný.
13. dub 2013 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@1terezicka ahoj Terko, židličku budu kupovat rovnout tu dřevěnou rostoucí, mě se ty platový nelíbí a tahle vydrží...
náš malej dneska a včera přímo žral brokolici, moc mu chutnala, tak nevím co pak, asi ještě zkusím zvlást pastynák a dýni a pak už začnu kombinovat. A až začnu maso tak domácím králíkem :slight_smile: naštěstí jich naši mají celou králíkárnu, dokonce je budou i prodávat co jich letos je. A pak máme hovězí, ale ostatní už domácí neni, teda prase, ale to ještě má dost času Jonášek.
Na ty trhy se dostanu až příště, my byli včera na svatbě taky v Gondole, a akorát už všechno uklízeli :D
14. dub 2013 v 11:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo No to je šikula :slight_smile: a jak špenát? U nás teda žádnej šlágr.
Dnes jsem upekla tu řepu, uvařila brambory a to luxusní hovězí a teda mlaskala si strašně.
Jinak já bych si králíka vzala. Akorát teda spíš jestli bychom si ho nezvaly napůl? My sami to nejíme, je to jen pro Áju a zase nám to nemůže zabírat moc místa v mrazáku..mně by stačila půlka ažaž.
14. dub 2013 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@1terezicka špenát ještě neměl, ten mu mám dát i samotnej? Já myslela, že ho smícham s bramborem jenom, máme taky v mrazáku ze zahrádky :slight_smile: já budu mít králíků plnej mrazák, tak ti část třeba jenom nohy pak dam
14. dub 2013 ve 14:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo Špenát jsem jí dala s bramborem, samotnej by asi nedala. Zítra budu dělat osvědčenou mrkev s bramborou a zbytkem toho hovězího a pak zkusim asi zase špenát s bramborama a ten uvařenej žloutek. Nevim k čemu jinýmu by se ten žloutek hodil :slight_smile:
14. dub 2013 v 17:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek