• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Rodíme v říjnu/listopadu 2012, Plzeňsko

23. července 2015 
@werka87 Jé, no chuděrka malinká. Ty jejich bolístky jsou fakt běs, tak snad už bude dobře.
18. dub 2013 v 10:57  • Odpověz  • To se mi líbí
@1terezicka Díky! Maxí ještě chrupká, tak uvidím, jak stihnem oběd a dorazit za Vámi :slight_smile: pa
18. dub 2013 v 11:56  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky, tak to vypadá dobře, moč v pořádku, doktorka říkala, že to asi byla nějaká viroza, prej jsou takový, trvající jen pár dní a k tomu je i zelená stolice, takže pokud to už bude dobrý, můžeme příští týden plavčit. A mám zase začít dávat zeleninku (mrkev, brambor) a jablíčka- to je prej dietní. A i na chvilku můžeme ven,tak jí asi vezmu na zahradu, škoda že nebydlíte blíž, jinak bych šla s váma, ale přes celý město jí tahat nechci, hlavně v pondělí sem jí tahala vyměnit si řidičák a možná právě při tom něco chytla, byly narvaný tramvaje, a ještě na tom úřadu na všechno šahala a nějaká paní, co tam čekala jí malinko nafoukla balonek (nevim kde ho vzala) a dala jí ho, děsně se jí to líbilo, ale mohla klidně i z toho něco dostat. No a nebo to budou zuby, ale pořád nic neleze...tak snad už to bude dobrý. Mějte se krásně a užíte si kočárkování...my se přidáme příště..:slight_smile:
18. dub 2013 ve 13:02  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky diky za fajn prochajdu:wink: joo a pekne jsem perlila v galerii:grinning:
18. dub 2013 v 17:22  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@theera copak si vyváděla? :grinning:
@werka87 Věrko, nemá cenu si cokoliv vyčítat, protože to mohla chytnout kdekoliv...a vůbec bys tomu nemohla zabránit. Já někdy přijedu za váma na bolevec, domluvíme se :slight_smile:
18. dub 2013 v 19:54  • Odpověz  • To se mi líbí
@werka87 No tak tomu se člověk prostě neubrání, když s miminkem musí někam mezi lidi. Hlavně, že víte co to bylo a že už je fajn. Taky bych klidně s malou dorazila, můžeme dát někdy ten Bolevák, což?
@theera Copak jsi provedla? :slight_smile: Jako procházka super, dokonce jsem i opálená :grinning:
Já převčírem omylem ochutnala Alenky blitky...jsem si myslela ,že mi zůstal na hřbetu prstu gulášek, tak jsem to olízla a ono ne :grinning:
18. dub 2013 ve 21:28  • Odpověz  • To se mi líbí
@kkouzlo
@1terezicka vzorne jsem si zaplatila listek za parkovani a bohuzel brana se neotevrela:frowning2: stale jsem u brany jak blbka cpala listek a nic volala jsem ochranku plus mi prisla pani za mnou na pomoc, ale take nic :frowning2: za mnou kolona, jak blazen. Matyas vzadu rval:grinning: no komedie. Jeste, ze nikdo netroubil+se divim, ze mi to nechciplo:slight_smile:
18. dub 2013 ve 22:30  • Odpověz  • To se mi líbí
Jinak jsem si konecne koupila penove puzzle, ale s obrazkama a vubec mi nedoslo, ze mi pri kazdem premisteni budou vypadavat:frowning2: :grinning: musim je necim podlepit:grinning:
18. dub 2013 ve 22:34  • Odpověz  • To se mi líbí
@kkouzlo
@1terezicka To by bylo fajn jít na ten Bolevák, no ale nevim kdy, malá měla v noci zase teplotu 38 st. ach jo, já si už myslela, že to bude dobrý, kéž by to bylo k těm zubům, jinak už jí nic není, víc kaká, ale má normální míchaný vajíčka, a kňourá, že jí něco bolí, ale to nepoznám co. Já už se úplně bojím jí měřit teplotu, vždycky když vidim jak to stoupá, tak mi to strašně mrzí...já se těšila už ven a asi s tím ještě počkáme. Včera byla chvíli na zahradě a spala tam, tak jsem konečně mohla začít dělat záhonky a zjistila jsem, že mi skoro všechny bylinky pochcípaly.ale kdyby ste chtěly kudrnatou petrželku, tak ta se mi rozrostla jako plevel...no už aby byly ty trhy, nakoupim nový sazeničky...jinak snažim se dávat zahradu nějak do kupy, abysme mohly teda někdy grilovat, ale je to bída, jenom těch hovínek od psa přes zimu, no hrůza, sem to musela hrabat hráběma kolik toho bylo :stuck_out_tongue_closed_eyes: To je vidět jak jí brácha venčí, chudák pes. No budu to tam muset nějak uzpúůsobit pro dětičky, to bude práce :slight_smile: Jinak malá včera šla dvakrát zase na kolínka a jednou spadla na čumáček, tak ty pěnový puzzle už jsou objednaný :slight_smile: A jaký bylo koačárkování?
19. dub 2013 v 07:06  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@theera ty puzle přesunu tím, že do nich kopu nohou :grinning: mám takový, že je v každym puzzle jeden tvar, ale u našich máme mnohem víc tvarovaný a taky to jde :slight_smile: nesmí to ted být z místnosti do místnosti...
ty garáže jsou dobrý ;) taky ti mohli nadávat a to bych já třeba nezvládla :D
19. dub 2013 v 07:29  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@werka87 Ahoj :slight_smile: pokud ta petržel poroste i v truhlíku, tak se hlásim :slight_smile: kliddně si k vam zajedu.
na kočárky se nás sešlo celkem dost - obě Terky, Zuzka a dokonce i Monča s Maxíkem, no já se vrátila domů v půl pátý, venku skoro 4 hodiny :slight_smile: škoda, že se to počasí zase kazí...
až bude maruška fit, tak něco naplánujem :slight_smile: a určitě to bude brzo;) já se o víkendu chystám s mamkou na jejich zahradu, naštěstí malou, ale i tak toho bude taky dost, jeslti seš na to sama tak ti to vůbec nezávidim... si pamatuju, jak sme malý se segrou měli rozpis na to, kdo vezme hrabičky a lopatku a bude uklízet hovna po psovi :grinning: a ted to čeká asi mě...
19. dub 2013 v 07:38  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
jo a u Jonáše hranice 8 kilo pokořena :grinning: prostě mu chutná :slight_smile:
19. dub 2013 v 07:42  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@kkouzlo Ty jo..cvalda :grinning:, to nás doženete, malá teď určitě pohubla, moc nejí a když už, tak jen mlíčko, tak zase plně kojim, mrkev i jablko mi včera plivala...no naše zahrada je malinká, ale děsně zanedbaná, loni se na to všichni vykašlaly a já těhotná jsem tam taky moc nedělala, tak to jde poznat...myslim, že by rostla i v truhlíku, zkusim ji vyrejpnout a dát do květináče a ještě budui asi likvidovat jeden trs majoránky, tak ti jí můžu k tomu přidat :slight_smile: už aby bylo zase hezky...jsem dostala i pochvalu od sousedů, že jsem prej nejpracovitější z celý rodiny :grinning: no je fakt, že ta zahrada je hrůza oproti ostatním to u nás vypadá hrozně, tráva smíchaná s plevelem, do toho pampelišky, sedmikrásky, a sousedi mají takový ty krásný zelený trávníky, sekají to snad obden, každé stéblo je stejně dlouhé a rovná zahrada u nás takový krátery vyhrabaný od psa :grinning: No ale je to takový přírodní :grinning:
19. dub 2013 v 07:56  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@werka87 já mam ráda ty přírodní, pořád sekat je hrozný :grinning:. tak mi klidně odloupni i tu majoránku. Já to každej rok zkouším od semínka, ale většinou nepřežije, tak jestli bys to vyhazovala, tak to zkusím na balkoně :slight_smile: ses hodná :slight_smile:
až bude malej líp, tak zase jíst bude, ber to tak, že ted nemusíš vařit příkrmy ;) já dam dnes cuketku, tak jsem zvědavá, zatim jí, co dostane do pusy, plivat asi neumí
19. dub 2013 v 08:02  • Odpověz  • To se mi líbí
@kkouzlo já si kupuju většinou už sazeničky, ale zrovna ta petrželka byla ze semínek a vůbec nevyrostla, jsem myslela, že chcípla a ona vyrostla až za rok, ale pořádně :slight_smile: no dneska jí zkusim uvařit znovu mrkev a uvidíme, kdyžtak to zamrazim a asi zkusim i jablíčko. Cuketku mi malá nebaštila, za to maso jo..je celá po tátovi :slight_smile: jinak mě vždycky nepřežila bazalka, už sem jí zkoušela několikrát a několik druhů a vždycky marně, tak nevim jestli má cenu to letos sázett :slight_smile: a loni jsem měla na balkoně cherry rajčátka a pak takový žlutý oválný- můžu jen doporučit, kupovala jsem je na farm. trzích,jestli budou i letos jdu do nich.a kozí rohy pěkně rostly, ale do teď se nám tu válí usušený, nevíme co s nima, na naložení jich bylo málo a nějak ani nevim co z nich vařit, docela pálí, tak ty už asi nee.
19. dub 2013 v 08:36  • Odpověz  • To se mi líbí
@theera :grinning: já tohle udělala v garážích u plazy. Ale já byla ještě víc blond, protože jsem neměla zaplaceno parkovný, takže jsem musela vylézt z auta a kolem celý tý kolony jít do toho automatu a to bylo keců !!!
19. dub 2013 v 09:22  • Odpověz  • To se mi líbí
@werka87 To mě teda mrzí, že zase měla teplotu. A neosypala se ti třeba taky někde trochu? Četla jsem o tý pátý a šestý nemoci, ty vždy provází horečky, ale většinou se děti osypou..
19. dub 2013 v 09:24  • Odpověz  • To se mi líbí
@1terezicka Osypat se neosypala zatim, no pořád chodí docela často na záchod,ale už to aspoň není zelený, jinak teplotu má zase, dostala ibalgin sirup a teď spí...jinak spapala trošku domáci mrkvičky s bramborem, tak aspoň nějaký jídlo jsem do ní dostala...ach jo, kéž by už byla v pořádku...já bych si to s ní hned vyměnila, jen aby byla v pohodě...pořád se kroutí, jako by jí něco bolelo, je mi jí moc líto, třeba to bude od těch zubů...
19. dub 2013 ve 12:54  • Odpověz  • To se mi líbí
@werka87 Nejspíš teda fakt kombinace virózy a zubů. Držte se, holky.
19. dub 2013 ve 13:56  • Odpověz  • To se mi líbí
Ach jo, malá má pořád průjem, je to děsný, naštěstí už nemá teploty, maximálně zvýšený, ale stejně asi zítra zase vyrazíme k doktorce, kaká opravdu snad každých 10 minut..a začala i pokašlávat, teda mi se z toho snad nevyhrabeme :frowning2:

@kkouzlo co jsi dávala Jonáškovi na průjem,, já zkoušela rýžový odvar, ale moc mi to nechce pít...
21. dub 2013 v 07:12  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@werka87 mě ten odvar vůbec nevzal, zkoušela jsem jenom tu vodu z tý rejze a nebo pak i rozmixlou rejži a nic, jenže to byl ještě dost malej a podle mě nevěděl co s tím. Pak jsem si na radu doktorky koupila laktobacily v lékárně, aby se spravilo to bříško, už nevím jaký, jedny byly od Swiss (prášek se vysypal z kapsličky), ale to jsem dávala dost málo, protože jsem začala zapomínat. Jonáš nikdy tak často nekakal, spíš tak max 5x za den řídký, ale co 10m ne. radši bych zašla tý doktorce, abys měla jistotu. Na kašel mu pomohl nějaký sirup z lékárny během 2 dnů, asi mucosolvan pro děti??
21. dub 2013 v 08:36  • Odpověz  • To se mi líbí
@kkouzlo Děkuju.No mě z rýže jí možná tak rýžovou kaši, trošku pije ten vývar,ale fakt jenom malinko...teď jsem jí dala ty laktobacilky od Swiss, mám jich tu pár ještě když jsem je dávala na prdíky...no ona kaká pořád, ale spíš jenom obarví plínku než že by toho bylo hodně, ale docela to smrdí a je to žlutý, raději tam zajdu, i když teplotu už nemá (zatim). A mě je taky nějak blbě, bolí mě žaludek, tak jsem to do ní asi chytla,ach jo, už aby to bylo za námi..zlatý tuhý bobky...:slight_smile:
21. dub 2013 v 11:50  • Odpověz  • To se mi líbí
@werka87 Hlavně s tim kašlem pozor na to co koupíš, je fakt důležitý vědět, jestli ten kašel je dráždivej nebo už s hlenama. Já udělala v tom nějakou chybku a pak jsme škončily ve špitálu s tou brochitidou. Jinak teda určitě spěchej k dr. to je fakt divný, že kaká chuděrka každou chvilku. Dej vědět, budu na vás myslet. A hlavně ty se taky musíš vykurýrovat, ať si to pak nepředáváte celá rodina..
21. dub 2013 ve 14:02  • Odpověz  • To se mi líbí
@1terezicka Jo děkuju, ale nakonec za celý den ani nezakašlala, tak to snad na sirup nebude. jinak už nechodíme každých deset minut, ale teď kakala po dvou hodinách, z toho jedno byl takovej maličkatej tuhej bobeček, už to není voda,ale je to tužší, tak doufám, že už to tak zůstane, asi to zahustil banán,co jsem jí dala. Nalila jsem do ní hrozně tekutin a Kulíška aby nebyla dehydratovaná- jsem tady panikařila,když jsem si přečetla příznaky dehydratace, že určitě to má...no doufám, že ne, dost toho vypila a nekakala hned po tom. Máma mi řekla, že to moc prožívám, no nevim, já jsem úplně na nervy z tý její nemoci, a i to jak mi je blbě je asi od nervů, jakmile jí bylo líp, udělalo se mi taky...asi se budu muset pro příště pořádně obrnit...jen se modlim aby to už bylo dobrý...
21. dub 2013 v 19:48  • Odpověz  • To se mi líbí
@werka87 Vždyť jsi máma, to je jasný :slight_smile: všechny bychom byly hysterický a představovaly si ty nejhorší scénáře, takhle to máme už do konce života s těma prťatama našema milovanýma :wink: Tak klidnou noc!
21. dub 2013 ve 20:50  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky tak malá naposledy kakala včera v 18 h...od tý doby nic, tak teď čekám jestli se po ránu vykadí a jak to bude vypadat...za to já od rána běhám snad každé tři minuty, asi to opravdu je nějaká střevní chřipka a chytla jsem to od ní...no snažim se pít, ale teda co ze mě vyšlo, to nikdy nemůžu snad doplnit, no aspoň si pročistím tělo, ale teda ráno jsem tu seděla a brečela,že nevim jak se postarám o malou a kdo s ní půjde k doktoru, no naštěstí si máma vezme volno v práci a přijede.Teda já už chci aby to všechno bylo za námi, ale zítra nevim jak to zvládnu, snad to bude nejhorší jen ten první den...
22. dub 2013 v 06:13  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
holky jdu k vám na radu jako ke zkušeným příkrmářkám: Jonášek už ochutnal mrkev, babát, cuketu, špenát, brokolici a brambor, obecně má radši ty míň sladký věci, ještě mám koupenou cuketu. Napadá vás ještě něco, co vyzkoušet? Chtěla jsem pastynák, ale včera bylo v globusu jak po výbuchu, nic se nedalo vybrat :( O víkendu to budou tři týdny na příkrmu, tak mu k tomu asi přidám maso.
@1terezicka Co Aja a křupky? Já už je snad taky koupím, malej by pořád jedl
@werka87 Věrko to zvládneš, já měla letos taky párkrát něco jako střevní chřipku a vždycky jenom jeden den, což nechápu, ale Jonáš to snad vytušil a byl dycky hodnej :grinning: snad už se malá ráno vykakala ukázkově ;)
22. dub 2013 v 07:42  • Odpověz  • To se mi líbí
@kkouzlo No doufám, že to zvládnu, snad to bude nejhorší jen dneska a zítra mi už bude líp, už teď oproti ránu neběhám tak často,až mi je blbý, že ta máma kvůli tomu půjde z práce domů,ale člověk nikdy neví, kdy ho to popadne.malá kakala a bylo to krásný smradlavý polotuhý hovínko :slight_smile: no aspoń že ona je v pohodě, ale stejně s ní máma raději zajde k mudr.ať po tom včerejšku kdy kadila co skoro 5 minut tak jestli není dehydrovaná. No zajímalo by mě kde jsme to chytly, možná je to památka na lázně...každopádně já nikdy netrpěla na takový střevní problémy, tak jsem z toho celá vedle, já dokonce měla jednou salmonelu a vůbec sem to nepoznala, poznaly to náhodně, že mi v nemocnici dělaly testy a to jsem tam ležela kvůli něčemu jinému...no tak teď poznám, co je to pořádnej průjem :slight_smile: malá je taky hodná, teď usnula prdelka moje.
22. dub 2013 v 08:03  • Odpověz  • To se mi líbí
@werka87 Holky držím vám palce ať jste obě OK. Tu petrželku bych si taky klidně vzala, a šup s ní do záhonku :slight_smile: Ta prochajda u vás je fakt dobrý nápad.
@1terezicka Terezko dnes vám držím palečky, a věřím, že to dopadne dobře :wink:
@kkouzlo Taky už se docela těším na zkoušení příkrmů. Kašičku už zvládáme docela bravurně a to rozdělanou plnou dávku podle návodu.Po kaši Lola usne tak cca 20.30 a stejně se vzbudí v intervalu 24.00 - 2h na kojení a pak opět pokračujeme ve tříhodinovkách. Já jsem tedy doufala v delší spánek, ale neva hlavně že jí chutná.

V sobotu krásně ta naše princezna zvládla cestu za příbuzenstvem do K.V. a Lokte. Byl to výlet na celý den.Šla tam z ruky do ruky. Byla docela hodná, a jak to chování moc nemusí, tak se opravdu překonávala, jen jsem jí chvilkama musela dát do kočárku a do klidu, protože už jí přestávala ta pozornost bavit a pak to bylo zas OK. Jen škoda, že bylo ošklivě.
22. dub 2013 v 10:42  • Odpověz  • To se mi líbí
@kkouzlo ještě jsem kupovala lusky a udělala zrovna dnes hrášek s mrkví, budu dávat pomalu i rýži a polentu. Jinak na mrazáku mám brokolici, špenát, červenou řepu a dýni, dál už taky nevím co.. A Ája a křupky jdou spolu ruku v ruce :slight_smile: už jí chutnaj a moc :slight_smile:
a maso zatim měla krůtí a hovězí, měla i žloutek, včera jablíčko a dnes zkusim banán.
@zusoka Tak dnes ráno volala realitní makléřka, že naše nabídka je nejvyšší, ALE ... v pátek večer zemřel pan majitel, takže to jde do dědickýho řízení a to se potáhne klasicky nejmíň půl roku. Prostě nám to nebylo souzený.

Holky, včera jsem v podstatě našla mrtvolu na Homolce - bezďák ležel kousek od zastávky trolejbusu ve křoví. Někdo už předtim teda zavolal benga, tak akorát přijížděli. Fakt hnus.
22. dub 2013 ve 14:15  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek