• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Rodíme v říjnu/listopadu 2012, Plzeňsko

23. července 2015 
Jo a manžel mi včera vyrazil dech - prý si to v práci "naplánoval" a v září zase počneme, pak budu já s malou píďou doma rok a pak on nastoupí rodičovskou, protože už má toho učení, no spíš těch studentů plný zuby. Cha! Je na mě nějak brzy, právě jsem si začala užívat tak, jak to je a znova? No, ale možná do září změním názor, nebo se mě na něj nikdo ptát nebude a BUDE :grinning:
26. dub 2013 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@isis_mokos Kolik Maxík měří? Za chvíli oslava prvních narozenin, viď? Copak mu chystáte?
Jinak sestra by zasloužila proplesknout. Nějaká cedulka v čekárně to zdrav.středisko nezbavuje odpovědnosti za případnou ztrátu, zničení nebo poškození. To je takovej českej omyl, všude v čekárnách to visí, nejlépe hned u věšáku na kabáty :slight_smile:
26. dub 2013 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1terezicka Měří cca 80cm a má 10,8 kg. Pupík krásnej :hearts:.
Nj, oslava, ale přiznám se, že "tam" ještě nejsem. Záleží na něm, jak to bude za ty dva měsíce mít a co ho bude zajímat. Ale asi by to chtělo nějaký "zdravější" dort :slight_smile: . Nemáte nějaký recept? Ráda bych něco lehčího, jogurtový krém a tak - kdyby nebyl čas a nápad, tak bych mohla objednat z Café Isis u nábřeží - měli jsme od nich úžasný lehký svatební :sunglasses: .
A s tou odpovědností v čekárnách - aha, fakt? Takže za ty věci ručí? Jak to?
26. dub 2013 v 15:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@isis_mokos To vyplývá přímo z obč.zákoníku - pokud je v čekárně vymezené místo na odkládání věcí, tak odpovědnost nese provozovatel.
Hele jsou fakt krásný míry :slight_smile: A dortík nevim, ale v nějakym albu tady jsem viděla nějaký zdravý mlsky - zkus uživatelku katyxq, ta má v albech leccos :slight_smile:
26. dub 2013 v 16:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, tak tu máme separační úzkost. No ještě minulej tejden jsem pomalu záviděla, že vám mimča pláčou, když nejsou u vás a teď bych to vzala nejradši zpátky. Chuděrka malá nevydrží ani s tátou. Dovolila jsem si odjet ráno na farmářský trhy a po půl hodině mi Vojtí volal, že musim domů. Ája brečela tak, že nemohla ani popadnout dech a jak jsem vstoupila do dveří tak nahodila úsměv a byla pohoda. No fakt doufám, že tohle nebude trvat moc dlouho. A to je navíc na Vojtího zvyklá..
27. dub 2013 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ája přeskočila plazení a rovnou klečí :slight_smile: začíná blázinec asi :grinning:
A jestli se dostanete na ty farmářský trhy, doporučuji koupit si tam jitrnice (má je tam jen jeden prodejce), naprostá bomba!
27. dub 2013 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, hlásíme návrat mezi vás. Nebyla jsem tu skoro celý týden. V pondělí večer volal Míra s práce, že mu není dobře a že bude spát raději v práci. V úterý už měl teplotu, průjem a bolel ho celý člověk, tak jsem mu řekla, ať se jede vyležet domů!!! Zabalila jsem nám s Laurou věci a jela za našima na Šumavu.Musela jsem Lauru ochránit před bacilem, protože nás v úterý čeká další očkování. Bylo to tam fain, ale Laura u našich skoro nespala. Spala jen jednu noc a jinak byla celé dny i noci vzhůru.Nechápu, kdy to dítě má baterky, jen mi nikdo neřekl, kdy je mám vyndat. Vracela jsem se naprosto vyčerpaná já i Laura.Nevím jestli to bylo změnou prostředí, nebo úplňken, každopádně to bylo zničující. Málem jsem v autě po cestě zpět usnula Já :confounded: Večer doma zdlábla kaši a usnula jako když jí do vody hodí.Tak se konečně vyspala ona i já. Dneska jsem musela gruntovat, je neskutečný, co samotnej chlap doma dokáže.

@1terezicka Terezko ta Ája je ale šikulka, Laura stáůe bojkotuje otáčení. Někdy se jí to povede a pak zas zapomene jak, tak ještě se moc netočí.Jen doufám, že to není nějaká vada nebo chyba.
27. dub 2013 v 18:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zusoka No ten úplněk nám taky dal zabrat :slight_smile: a o bordelu doma mi ani nemluv, když je chlap doma sám :slight_smile: tak ať očkování proběhne v pohodě a s tím přetáčením se netrap, Laurinka určitě není pozadu a navíc má ještě čas :wink: Dám vědět určitě v pondělí jak probíhalo focení, už se moc těšim a dokonce jede s náma Vojtí - dobrovolně!
27. dub 2013 v 18:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1terezicka To je dobře, že s váma Vojta taky jede. Udělá vám krásné společné fotečky nebo i foto Áji s taťkou.a6 se vrátíte od rodičů. tak domluvíme kočárky a já ti dám ty šatička a čelenku pro vaší malou parádnici :slight_smile:
27. dub 2013 v 19:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@isis_mokos Ahojky, jj už je dobře, konečně...děkuju za optání :slight_smile: A co vy jak se máte, jinak Maxík má krásný míry :slight_smile:

@1terezicka Malá jue šikulka :slight_smile: Tu separační úzkost taky máme, jakmile se vzdálim řev, když příjdu, honem se na mě sápe a pak se ke mně tak přitulí a přitiskne, jako by říkala, že už jí nikdy nemám opouštět, občas mi to rve srdce jí někde nechávat a ke všemu když začne brečet vydává mamama takže všichni říkají, že už umí první slovo- máma..:slight_smile: No takže to přiběhnu vždycky ještě rychleji..:slight_smile: Jinak Maruška taky přeskočila plazení a rovnou na kolínka, jenže jak pérovala, tak spadla několikrát na čumák a od tý doby se asi bojí, tak to přestala dělat :frowning2: tak snad brzy zase začne. My dneska byly taky na trzích, ale hodně pozdě, před tím jsme byly s malou na svatbě, tak naštěstí tam byla hodná a líbilo se jí to.

Jinak zkusili jsme objednat bedynku z http://www.freshkos.cz/ tak uvidíme jaký to bude, mají tam i speciální bedýnku pro miminka na příkrmy :slight_smile: ale bude to až ten další týden. Nám dal úplněk taky zabrat, nejenom úplněk, co je malá zdravá, kojíme v noci snad každou hodinu, a není to jen srknutí, ale opravdu baští jak nezavřená :slight_smile: asi se snaží dohnat to, jak nejedla, když byla nemocná. :grinning:
27. dub 2013 v 19:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@werka87 No aspoň si to odbydeme, ale je to šílený. Nejhorší je, že já musim prostě občas pryč třeba na dvě hodiny a to mi urve srdce :frowning2: Na ty bedýnky kouknu taky. A už jedete zase i příkrmy nebo zatim jen kojíš?
27. dub 2013 v 19:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1terezicka No já musim akorád ty pátky na brigádu na dvě hodinky, jinak občas je u babičky, když jedeme na velký nákup, ale je to děsný, ale zároveň krásný jak chce být u mě, teď by se i pořád jen nosila a mazlila. -jsou to naše prdelky :slight_smile: Jinak už papáme příkrmy, ze začátku měla teda jen mrkvičku, jablíčka, banán...ale teď už jí i masíko...banán se naučila jíst, jak byla nemocná, že prej je dobrej na průjem a teď ho vyžaduje na každou dopolední svačinku, k tomu ješrě kojení :slight_smile: Takže ráno kojíme, pak banán, pak většinou zase kojíme, pak oběd, pak zase kojíme, ke svačině nějaký ovoce a večer kaše, někdy druhá večeře kojení..:slight_smile: Tak snad má mlíčka dost a jídla taky..:slight_smile: v noci taky baští a to se taky počítá do mlíčka ne?Myslim, že by měl být půl litr za 24 hodin.Jo myslíš, že můžu zkusit nastrouhaný jablíčko syrový?Já zkoušela jen vařený a to mi nechtěla jíst jedině smíchaný s banánem :grinning:
27. dub 2013 ve 20:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@werka87 To máme stejně, no :slight_smile: jsou to fakt lásky. Banán taky super, ale jablíčko a hruška ještě o fous lepší. Zatím jsem je dávala jen podušený, ale říkala mi dr., že když neni reakce, tak se může zkusit syrový. Zkus jí ho dát třeba s mrkví, to je taková dětská klasika :slight_smile: Oběd už mi sní fakt celou porci, takže nekojim v poledne, ale jinak těch kojení mám taky 4-5 za den (to asi vychází na ten půllitr), ale už si zvykla i trochu na čaj od Sunárku. Kaši jsem ještě nezkoušela, večer jí kupodivu stačí pořád kojení. Jakou kašičku dáváš?
Už jsem zkoušela i rýži a taky dobrý, měla jí s hráškem a masem, akorát teda to kakání moc nešlo potom. Zato po řepě to jde jak po másle :grinning:
27. dub 2013 ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1terezicka ještě mě napadlo, jestli syrový půjde rozmixovat?nebo ho zkusim nastrouhat a tu mrkev myslíš vařenou, nebo taky syrovou? a co ty křupky dáváte?nám děsně jedou a když se mi nudí v kočáru tak se tím hezky zabaví :slight_smile: Jinak kaši mám nějakou z německa je kukuřičná s banánem...před tím měla rýžovou, ale nekakala mi po ní. No tak řepu asi zkusim až dýl, teď jsem docela ráda za ty tuhý bobky co malá vytváří a při každým prdnutí koukám do pleny zda tam zase není průjem, ale už je to skoro týden dobrý tak už se to snad nevrátí...
27. dub 2013 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@werka87 Určitě to půjde rozmixovat i syrový, oboje. Kdyžtak s troškou převařený vody. Křupky taky úspěch a taky se s nima celkem zabaví :slight_smile: akorát ten kočár teda vypadá potom :grinning: Takže po rýžový kaši taky tuhý bobečky, no to blbý s tou rejží. Zkusim udělat tu polentu místo ní a uvidíme jak to dopadne.
Už je určitě fit, kočička a určitě teď dlouho bude :wink:
28. dub 2013 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1terezicka rýže staví a taky mrkev - oboje dobrý, když je průjem a taky krásně obě čistí. Já to někdy vyvažuju červenou řepou - něco co staví s něčím, co "jede" :grinning: .
Budou nějaké fotky k vidění? :sunglasses:

@werka87 Ohledně banánů se ke mně z různých směrů dostala informace, že je vhodnější je dávat spíš výjimečně. Z jedné přednášky o výživě miminek, že tak optimálně jednou za rok. Maxíčkovi taky moc chutnají, ale rozhodla jsem se je omezit. Marušce teď asi dělají nějakou službu :slight_smile: . No a my jsme teď hodně spokojení - tak až Vám bude úplně dobře, tak co tedy udělat kočárkování u Vás na Boleváku :wink:
28. dub 2013 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@isis_mokos Určitě budou :wink: s tou mrkví jsem nevěděla, že taky staví..
28. dub 2013 v 11:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1terezicka Tak dneska Marušce vařim konečně ty batáty, teda vlastně je peču :slight_smile: no a k tomu vařim kuřecí masíčko s mrkví, tak snad jí to bude chutnat...:slight_smile:

@isis_mokos No tak to slyším prvně o banánech, ale jen jak příjdu na jiné ovoce, které mi bude baštit, tak to taky omezim, ale zajímalo by mě proč jsou jako nevhodný?Jako třeba, že jsou moc sladký?Já jsem teda jako malá na nich taky vyrostla a teď je moc nemusim..:slight_smile: Jo určitě dáme procházku, ale příští týden mám takovej docela nabitej, ale pondělí, úterý bych čas mít mohla, co? Neuděláme kočárkování?ale má být asi hnusně..:frowning2:
28. dub 2013 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@werka87
@1terezicka
@isis_mokos
@zusoka
teda holky, vy jste to rozjely, ať už psaný enbo ty příkrmy, to Jonáš dostane zítra poprvý maso a pak domácí jablečnou přesnídávku :slight_smile: celou porci zeleniny nesní doted.
V úterý jedu doktoru, ale zítra bych klidne do města (nebo někam) mohla, co Věrko? ale můžem se domluvit přes fb operativne podle počasí
Zuzko, Laura má na otáčení čas, a máš super doktorku, takže bych se nebála, že něco zanedbá ve vývoji, určitě všechno sleduje
Jo a Terko, u nás v baráku se bude prodávat 3+1, paní se tu prej byla včera ptát, za kolik sme to koupili my, ale byla tu jenom ségra (ale nevim, jak na to jste s hledáním a co přesně hledáte)
28. dub 2013 v 17:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo Já jsem zkoušela už trošku mrkvové šťávy i mrkvičku a nastrouhané jablíčko s troškou UM, chutnalo jí to moc, ale měla jsem to na sobě i já i Laura :grinning: Jinak kaši už máme docela zmáknutou, ale stejně musím v noci kojit
28. dub 2013 v 18:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@zusoka štávu z mrkve jsem zkoušela taky, ale docela má úspěch dát mu na cucání oloupanou mrkev celou. Já právě kojím tak 10x denně :(
28. dub 2013 v 19:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo Dneska zrovna s kojením a papáním nějak zlobí. Ještě uvidím co kaše před spaním, ale u kojení teď pořád fňuká a řve, odtahuje se ale hlad má a mlíka je taky dost, tak nevím, snad je to jen rozmar. Kojení máme cca 8x za den
28. dub 2013 v 19:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, my máme zítra doktorku, focení a v úterý svištíme na týden k našim, ale ten další týden bych se ráda přidala na prochnu...mohly bychom klidně k tomu boleváku? A pak až bude nějak hodně pěkně, tak bychom mohly vyráznout do ZOO..
28. dub 2013 v 19:43  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
ahoj holky tak my zas chodíme cvičit, máme to dělat 4x denně, ale to fakt nedávám, když si zacvičíme dvakrát tak je to hodně...jinak malá má mlíko už jen ráno a večer, papá dobře, křupky u nás taky jedou..zatím se furt plazí jen dozadu, nemáte někdo ten válec na podporu lezení? nevíte jestli je dobrej?
28. dub 2013 ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@agent008 4x denně je teda dost a co děláte za cviky, nějak na komplet posílení nebo jen izolovaně? I plazení dozadu se počítá, Ája taky couvá .-) S tim válecem, koukni do diskuze na tý poradně pro motorický vývoj, mám pocit, že tam o tom toho je dost..
28. dub 2013 ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1terezicka děkuju moc terezko, tak asi nepořídíme jak to tak čtu...no cvičíme dva cviky, první je že jí držim ručičky na skrčených kolínkách a pohybuju s ní střídavě na obě strany je to na posílení břicha - ale udžet jí takhle je skoro nadlidský síly, furt máchá rukama a nohama a samozřejmě se jí to nelíbí a ten druhej je na míči a to se zas bojim dělat sama aby mi nesjela, je na bříšku a jen jí držim za prdelku a taky otáčim do stran - musí tím pádem vyvažovat na druhou stranu a taky tím posiluje, ale ta fyzio byla moc milá řikala jak je šikovná jen tu jednu stranu preferuje víc a tím se jí křiví záda tak musí posílit tu druhou, snad to nevadí že to trochu flákáme, no nevim, v pátek jdem na kontrolu uvidim co nám řekne
28. dub 2013 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@agent008 Tak na posílení a srovnání přesně toho by vám pomohlo plavčo. Děláme tam takový cvičení, že s tim miminkem jakoby mícháš vodu :slight_smile: nebo jen pohupuješ ze strany na stranu a ono je nucený kvůli tomu odporu vody zatínat všechny skupiny břišních svalíků rovnoměrně. No budu držet pěsti a doufám, že vás brzy uvidim!
28. dub 2013 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1terezicka plavčo by bylo fajn, uvažuju nad ním, já sama jsem ale skoro neplavec...děkujem moc! snad nám to brzo vyjde, budem se těšit :slight_smile:
28. dub 2013 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@agent Jíto, to cvičení, já mám taky cvičit s Jonášem 4x denně a má bejt pokaždý nahatej, což je nakonec ten nejmenší problém, protože spolupracuje tak 2x jenom, víc ot nedávám. ten míč máme taky a jde to, musí u toho mít puštěnou televizi a já míč držím nohama, abych hejbala jenom s nim, dokonce se mu to líbí. Pak máme ještě jeden cvik na boku a to je horší. Ale celkově si myslím, že mu pomáhá ten bazén, protože se začal na tu nepreferovanou stranu otáčet zhruba v tu dobu a ted nám říkala fyzio, že odpovídá vývoji - ale cvičit máme preventivně dál :( trošku to už flákám. Já jsem ráda, že plavu prsa, hlavu nepotápím, ale co bych se pro Jonýse neobětovala :grinning: líbí se mu to a jestli pomáhá, tím lip :slight_smile: i mi bazén doporučovala ta cvičitelka
@1terezicka Terko, takže v pátek na plavčo nejdete? já půjdu právě už asi tenhle pátek, protože ten další budem v nemocnici a pak asi plavání budem muset vynechat po tom očkování
29. dub 2013 v 07:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek