• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Rodíme v říjnu/listopadu 2012, Plzeňsko

23. července 2015 
@1terezicka Moc krásná fotka, malá má dokonalej výraz :grinning: Tu bych si nechala zarámovat :grinning:

@kkouzlo Já jsem určitě dávala dřív, myslim, že dva dny jsem počkala, jestli nebude mít reakci a pak jsem zkusila další...jinak doktorka mi říkala maso 5 x týdně u kojených dětí, že prej kojené děti mají málo železa, tak asi co pediatr, to jiný názor, my máme maso tak 3-4 x týdně a vyhovuje nám to...:slight_smile: a chutnalo mu masíko?
30. dub 2013 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@werka87 jojo, snědl nejvíc od začátku příkrmů, tak ve čtvrtek dostane znova,zítra jsme u našich, tak to bude zeleninka jenom :slight_smile: no už asi nic číst nebudu a budu to dělat podle svýho rozumu a citu :D
30. dub 2013 v 18:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo Kači já jsem tedy zatím nikde nestudovala co a jak můžu od kdy zkoušet a asi to ani moc studovat nebudu a budeme zkoušet podle mého uvážení.Už máme vyzkoušenou mrkev a jablíčko a super, chutnalo a moc.
30. dub 2013 ve 22:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Na dnešním očkování Laura opět ani nehlesla - neskutečně mile nás všechny překvapila, rozdávala úsměvy na všechny strany, povídala a slintala .Víc se jí paradoxně nelíbilo oblékání, než očkování. Už máme 7kg a 68cm a taky už máme hotovou občanku, je to děsně legrační. Já na první občanku čekala do 15ti a dnes se dělá klidně hned po narození
30. dub 2013 ve 23:06  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Njn, jsme prostě fotogenický a fakt to před foťákem umíme :grinning: ale photoshop umí divy!
@kkouzlo Káťo, maso jsem dávala nějak jak mi to vyšlo, na tu tabulku s tím, že se má začít pozvolna, jsem narazila až někdy po dvou týdnech. Navíc dr. říkala, že prostě jí mám dávat maso pětkrát týdně, jednou týdně půl uvařenýho žloutku a jeden den bezmasý.
1. kvě 2013 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1terezicka moc Vam to slusi Terez:wink:
1. kvě 2013 ve 20:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo Kato co zitra ta prochajda?
1. kvě 2013 ve 20:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zusoka obcanku? Ja se chystam na pas? Ale vubec se mi do tech Prestic nechce:frowning2: da se tam dobre zaparkovat?:slight_smile:
1. kvě 2013 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo ted teda koukam na pocasi a ma prset:grinning:
1. kvě 2013 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
holky, tak dneska se mi zdálo, že jonýskovi vylezly 3 zuby naráz a k tomu začal lézt po čtyrech, tak jsem zvědavá, kdy to přijde :grinning: dneska zkusím první přesnídávku :slight_smile:
2. kvě 2013 v 08:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo Mně se zase zdálo, že Ája vedle mě seděla :grinning: a zuby furt nic, ale je teda zatraceně mrzutá :unamused:
2. kvě 2013 v 08:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, malá taky pořád nemá žádnej zub, ale protivná je teda pěkně, v noci se budí a než jí uspim, tak taky řev. Jinak už zase začala lézt na kolínka, a už ani nepadá po čumáčku, snaží se jít dopředu,ale ještě jí ty nohy a ruce moc neposlouchají. A dneska ráno byla na bříšku,pak ty nohy zkrotila nějak do boku, chytla se topení a seděla..:slight_smile: Tak jsem na ní jenom zůstala koukat, je to hrozný jak to utíká, Kuba na ni tuhle taky koukal, jak se houpala na kolínkách a říkal, že to není možný, že ještě nedávno nezvedla ani hlavičku, až mi to přišlo trošku smutný, že tak rychle roste.
Jo a taky už jsme pořídily jídelní židličku, je super, je od Chicca a dá se z toho udělat i lehátko s takovým hracím obloukem, i se tam dá dát vložka pro úplně malinkatý miminka od narození (tak třeba bude někdy to druhý:slight_smile: ), no a všelijak to nastavovat, do lehu, pak do výšky, tak teď mi v něm malá spinká, asi budu moci zrušit lehátko, co měla před tím, protože my už se sem nějak nevejdeme, ještě asi prodám houpačku, Marušku už pomalu neunese a ani tam už nechce být.

@zusoka krásný míry má Laurinka :slight_smile: Teda a je to statečná holka, ta naše vždycky řvala až mi jí bylo hrozně líto.

@agent008 Jíťo už si zkoušela ten jogurt?Já se na to taky chystám, ale nevim jakej, jinak já už kojim taky jenom tak 2-3x denně a v noci.
2. kvě 2013 v 09:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@theera Terez já jsem nechala dělat OP protože se v následujícím roce mimo EU nechystáme a i když je doklad platný 5let, tak mi bylo řečeno, že stejně max. do roka musíme žádat o doklad nový ať je to pas nebo OP, protože bude Laura zas vypadat jinak a nikam by nepustili. Jinak parkuje se tam dost blbě, já vždy auto nechává naproti úřadu u paneláků.
2. kvě 2013 ve 22:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@werka87 Věrko děkujeme za pochvalu, mě samotnou Lauruš dost překvapila.Já jsem čekala scénu a ono NIC, ale fakt vůbec nic, a pro dr. se sestřičkou tím pádem byla za naprostou hvězdu. Při prvním očkování bulela i ona i já a to i při odchodu z čekárny
2. kvě 2013 ve 22:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
holky, tak to vypadá,že se u nás blýská na lepší časy, už 3 noci nejsem otrokem, jí max 2x a tak jednou ho jenom uspím, teda pohladím a pustím kolotoč:slight_smile:
@werka87 věrko, u nás to zuby budou, ale trvá to už sakra dlouho :( nás ty zoubky přivedou do blázince :D

holky, už jste některá kupovala další autosedačku? Já se v tom už nějakou dobu hrabu, mam tip na ten Britax Romer, ale nevím nevím. Navíc v sobotu Jirka KONECNE jede pro auto, tak doufám, že bude s isofixem, do tý doby nechci kupovat....
3. kvě 2013 v 08:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@werka87 ještě ne, mám to v plánu, prý je dobrá hollandia :slight_smile:
3. kvě 2013 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo já už taky pokukávám po těch sedačkách, za chvíli to bude aktuální...a na kolik vyjde?
3. kvě 2013 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@agent008 zhruba tak 5000 i víc http://www.detskezbozi.com/romer-king-plus-trend-2012.html třeba tady je, ale i jinde a je i víc modelů
3. kvě 2013 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo jéé tak to nee, to je na nás moc, chcem něco kolem dvou :slight_smile:
4. kvě 2013 ve 14:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo Kači já se v těch autosedačkách taky utápěla dost dlouho a budeme kupovat römer king plus(je fakt nejlepší), já myslela, že použitou, ale to Míra razantně zatrhnul, že pokud budeme mít někdy druhátko, tak nebude kupovat použitou, která už nebude tak bezpečná, tak objednáme novou s tím, že bude i pro dalšího potomka :wink:
4. kvě 2013 v 19:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@zusoka taky jsem uvažovala o použitý, ale trochu se toho bojím
@agent008 máme slíbenej příspěvek od mojí mamky, tak to půjde, jinak bysme hodně váhaly, kort když levnější existujou ;) i dražší :grinning:
5. kvě 2013 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo No právě, Míra se té bezpečnosti taky obává, tak souhlasil jedině s novou, ale naštěstí na ní taky dostaneme přidáno, jinak nevím nevím.A vzhledem bezpečnosti a k různým testům, které prošel on i já, tak to bude ten Römer
6. kvě 2013 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
holky, tak už máme za sebou nečekanou šestiměsíční prohlídku: 67cm a 8,23kg. Fontanela se nezmenšuje (mám se obávat?? nevim). Ve čtvrtek nástup do Motola na synflorix a asi tam budem do pátku (neví to jistě). Plus mi radila ohledně příkrmů: maso denně střídat s půlkou žloutku (Terko taky ti to řikala? na me je to dost často) a noční kojení v půl roce je prý špatný - nemá hlad, chce si hrát, tak to mám odbourat, jenže Jonáš fakt jí 10 minut, je to blázen. Plus když mi nechce ovoce, mam do něj přidávat mlíko :grinning: lepek můžeme - už jsem zkoušela. Další kontrola v 8 měsících. Jo a do toho Motola si musím přivést vlastní vakcínu :grinning: takže ráno v sedm doběhnu k Pečenkový a pak pojedem
6. kvě 2013 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
má jíst: ráno kojení, svačina ovoce, pak obed zelenina maso žloutek (200g, proste celou skleničku prej), pak třeba ovoce nebo kojení a večer kaše.
Jonášek by mi umřel hlady
6. kvě 2013 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo No mně říkala jednou týdně tu půlku žloutku...Jinak noční kojení jsme odbourali ani nevím jak :slight_smile: prostě naposled kojim mezi tou 7 - 8 a když se v noci vzbudí, tak jí dám dudu a ona spí hned dál. Budí se teď už standardně kolem půl 7 (to mě zabíjí) a to jí kojim jako k snídani, pak kolem tý 9-10 nám vychází pěkně i ta sváča.
6. kvě 2013 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
holky, tak jsem právě odstranila monitor dechu a hodila ho na bazárek
7. kvě 2013 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo No já ho odvezla k našim na půdu :slight_smile: pro druhý snad.. A k těm fontanelkám, Ája má od třetího měsíce psáno 2x2.
7. kvě 2013 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@1terezicka já si říkám, že koupím zase novej :grinning: no tak Jonýsek má pořád 3x3 a sestra mě podezírá,že nedávám vigantol
7. kvě 2013 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo horší by bylo, kdyby se mu zavírala moc rychle a zároveň nerostla hlavička na objem...takže do 18ti měsíců klid :slight_smile: a s tim vigantolem teda občas taky zapomenu.
7. kvě 2013 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@1terezicka já práve nezapomínam :grinning: si to hlídám :grinning: no jdu ho vyvětrat, než začne pršet
7. kvě 2013 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek