• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Rodíme v říjnu/listopadu 2012, Plzeňsko

23. července 2015 
@kkouzlo Tam nemělo být "taky" :slight_smile: dnes se vracíme, tak se snad nějak už vyčásne na delší procházku, tady bylo příšerně celej tejden.
7. kvě 2013 ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@1terezicka já ted parádně s JOnášem zmokla, čekala sem ve městě na tramvaj domů, dvě nebyly nízkopodlažní, třetí plná a lidi neuhnuly, ikdyž u kočárků místo bylo, tak jsem jela nakonec jedničkou a pak celou cestu ze slovanský mokla :grinning: a ted zase leje :frowning2:
7. kvě 2013 v 16:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj děvčátka, já vám mám zvláštní dítě. Lauruš dnes při očkování opět ani nemukla a zas řvala až při oblékání rukávů :slight_smile:
Já ten monitor dechu taky schovám pro případné druhátko. Zatím ho ještě na noc poctivě zapínám, a asi budu ještě
do 9 měsíců(mám strach ze SNÚK), pak ho půjčíme Mírovo kolegovi, v září čekají holčičku.
Kači ať vám to očkování dobře dopadne a s tím krmením, jsem taky zvědavá, jaké bude doporučení od naší dr. Naše večerní kojení je cca 19, pak před spaním ve 20 kaše a kojíme v 1-2h ráno a pak co 3h. Dudlíkem ani čajíkem se odbít většinou nenechá, prostě čeká na mlíko a teprve pak usne.
7. kvě 2013 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo
@zusoka No jako holky, s tim nočním kojením jsem to samozřejmě zakřikla (jsem fakt nepoučitelná) a když jsem se snažila Áju opět ukolíbat dudlíkem, tak prd a řev dokud nebylo prso. Hlavně aby mi to nevydrželo do jejích tří let :grinning: to odnaučování bude asi drsný..
7. kvě 2013 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1terezicka Terezko i tak mám pocit, že Ájinka spinká úplně vzorně :wink: Bože 3roky snad nééééééé.Laura teď spí strašně malinko přes den ,celkem asi tak 45min. a pak před koupáním je kolikrát nadlidský úkol, jí urdžet, aby neusnula. Dneska jsem od dr. dostala žádanku na to očkování proti TBC a musím si to na poliklinice na Slovanech domluvit na plicním. Dětská dr. to prý očkovat nemůže, tak jsem zvědavá, co mi řeknou, až tam budu volat.
7. kvě 2013 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo Ty jo, máte hodně podobný míry jako my v 6-ti měsících (8,24kg a 69 cm) :slight_smile: Ale JOnášek má rozhodně větší hlavičku, kolik má obvod hlavičky víš? Jinak snad to vaše očkování dopadne dobře, ale do Motola by se mi teda jezdit nechtělo...a k tomu jídlu, tak 200g zeleniny naše malá rozhodně nesní, dá tak kolem stovky, max. 150 g, když je to vyloženě bomba(třeba ty batáty), tak 190 g :slight_smile:, ale za to ovoce papá krásně, dneska k dopolední svačince snědla půl jablka, celou hrušku a měla v tom asi tři piškoty..:slight_smile: no a teď odpoledne chci zkusit třešně(ze zahrádky, zmražený), tak jsem na to zvědavá, jestli jí bude šmakovat.

@1terezicka Teda Tery to ti závidím, my jak kdy, někdy se budí jen jednou za noc, jindy třikrát...dneska jsem si říkala, že jí to zkusim odnaučit, probudila se kolem 1, tak jsem jí dala trochu čaje, dudlíka a šup do postýlky, tak se asi tak hodinu kroutila, kňourala, až jsem to nevydržela a dala jí prso, najedla se a spala dál..:slight_smile:
Jinak já monitor dechu použila jen párkrát, malá semnou ještě převážně spí v posteli, ale už se docela naučila být v postýlce a monitor už nezapínám, jenom poslouchám jak oddychuje...:slight_smile: Mi příjde, že když je semnou v posteli, tak už jí to vadí, že se nemůže rozvalovat,a asi jí je i horko u mě...no je to horší pro mě odvyknout si, nemít jí u sebe :grinning:
8. kvě 2013 v 16:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@werka87 Věrko, hlavičku má 47 :slight_smile: a pořád těžkou, nechce jí zvedat zlehu. Já dneska dala Jonášovi hrušku ocucávat a to se mu líbilo. Jinak mi dneska nechtěl ani oběd.

@1terezicka @zusoka @agent008 holky, myslete na nás. Zítra ráno jedem, doufám, že v pátek budem doma. Pořád se mi honí hlavou, jestli jsem se neměla rozhodnout neočkovat,ale mám strach očkovat i neočkovat!!
8. kvě 2013 v 18:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo to si piš, že budem!
8. kvě 2013 v 18:07  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kkouzlo Držíme pěsti a myslet na vás budeme určitě a moc !!!!!!!!!!!
8. kvě 2013 v 18:30  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kkouzlo Tak hlavičku má větší, malá měla asi 44 :slight_smile: No jo, to bude mozkovna, z něj bude nějakej vědec určitě..:grinning: Káždopádně to bude chytrý chlapec...Zítra na vás budu myslet, určitě to bude dobrý a žádná reakce nenastane...Pak dej hned vědět až budeš moct...držim palce...
8. kvě 2013 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kkouzlo Hele instinkt ti napověděl očkovat, tak děláš dobře :wink: dej pak vědět..
8. kvě 2013 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@werka87 @1terezicka @zusoka holky, tak nevim co si myslet. V praze JOnáše naočkovali, já dostala instrukce, že kvůli tý teplotě dávat od dvanácti do zítra preventivně čípek nebo sirup, kdy změřit teplotu a poslali nás domů. Ani Jiřík to moc nechápal. Tak sem se ptala tý doktorky, proč ho nemohli očkovat v Plzni: naše dr (nebo kterákoliv jiná) si nevezme zodpovědnost za případnou reakci a proto jí na sebe bere očkovací centrum. Když se ale něco bude dít, tak pohotovost tady v Plzni. A na poslední hexu jsme tam objednaný na 1.října, tu dostane v jiných oddělených vakcínách.
9. kvě 2013 ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo No to snad ne? Takže výlet za všechny prachy. Snad tentokrát tu pohotovost nevyužijete, ale nervy to musí bejt hrozný!
9. kvě 2013 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@1terezicka no zatim ne :slight_smile: ale to přijde večer a v noci. Jako opravdu to nechápu. Tašku nechávam zabalenou do zejtra, kdyby se náhodou něco dělo.
JO a koukali sme v bazaru na auto, tak snad konečně - kia sorento
9. kvě 2013 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo Budu na vás myslet..
Sorento určitě super, akorát bacha na obsah motoru, známí si koupili 2,5l a žere jim to straaaaašně! Ale jinak vejde se jim tam všechno vč. psa :slight_smile:
9. kvě 2013 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kkouzlo ká´to nechápu teda, to je hrozný naprosto bez smyslu....moc držím palce ať je to v pořádku!!
9. kvě 2013 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo To má člověk pocit, že pravá neví, co dělá levá. Ať žije Kocourkov. Držím všechny palce, aby ten dnešek proběhl v pořádku a oba s Jonáškem můžete být v klidu. K autíčku gratuluju(snad ne předčasně :slight_smile: )

Holky já už jsem dnes objednala tu autosedačku, chci jí mít raději doma, přijde mi, že ta naše princezna roste nějak moc rychle. Včera jsem vydrhla kočár, to bylo po zimě špíny. Taky jsem dala dohromady golfky a připravila sporťák, ale je na něj ještě čas. Jsem raději, když můžu Lauru vozit v hlubokém, přijde mi to pro ní pohodlnější.
9. kvě 2013 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo Tak to je něco,to vás opravdu mohly naočkovat snad někde tady...držím palce ať se to obejde bez reakce...ale určitě to bude dobrý,Jonáš potřebují mít nek je šikulka :slight_smile:

Jinak naše malá se včera vzbudila kolem 11 večer a strašně plakala, nešla utišit, až asi po půl hodině, vůbec nevim,c o jí bylo, asi to vypadá na zuby, pořád si něco strká do pusy, když jsem jí chtěla nakojit tak se přisaje,ale pak se odstrčí a začne brečet jak kdyby jí to bolelo, dneska ráno dostala umělý z flašky a vypadá spokojeně. Jinak na dásni má dva bílý pruhy, tak snad to budou ty zuby,už asi dva dny všechno kouše,a když si chci šáhnout na dáseň, tak brečí. Teplotu nemá. Tak buď už nemám mlíko a nebo jí rostou zuby. Jinak už je zase pořád na kolínkách, skáče na nich, ale ještě nechodí po čtyřech, asi jí bude chvilku trvat než na to příjde :slight_smile: jo a poslední tři dny si začala krásně žvatlat, říká tatatata :slight_smile: a co vyvádějí vaše dětičky?Taky potřebují neustále pozornost?Malá si vyhraje sama,ale potřebuje k tomu publikum, asi z ní bude pěkná herečka..:grinning:
10. kvě 2013 v 08:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
holky, tak to vypadá dobře, nechci to teda zakřiknout, ale mam radost. Sice má červenej flíček v místě vpichu a je to trochu tvrdší, ale to ničemu envadí, teplotu nemá a fontanelka ok. Jeste mu dám jeden čípek a bude to :slight_smile:

@zusoka Zuzko, já mam sporták už taky nachystanej, ale chci co nejdýl vydržet v korbičce, když je zatím spokojenej a jezdí se sklopenou stříškou....
10. kvě 2013 v 08:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo No tak paráda, to už snad tak i zůstane! Včera jsme si taky s Vojtou říkali, že to vaše očkování proběhlo naprosto nepochopitelně

@werka87 Ája taky potřebuje publikum, občas jsem večer tak vyřízená, že jsem ráda, že jde spát :grinning: a jede pořád bababa, mamama a úplně nejradši žvatlá, když má něco v puse. Jak jí vůbec zabavuješ? Já už nevim co. Jsem s ní na zemi, říkám básničky, ukazuju hračky co umí, ale jinak nevim :slight_smile: Dnes jsem jí dala syrovou mrkev, to jí taky zabavilo na docela dlouho, ale nějak nevim jak se takhle starýmu mimču víc věnovat. Televizi jí samosebou pouštět nechci :grinning:

@zusoka Tak my už ve sporťáku jezdíme dva týdny a dobrý. Sice jí v něm nemůžu nechat na bříšku (i když už jsem to zkusila, ale mám strach, že mi vypadne), ale i tak je spokojená, mám ho furt v úplnym lehu, ale občas jí to trošku nadzvednu, aby mohla koukat co kde lítá. A i na cestování je to pohodlnější. Copak máte za golfky? Já už po nich taky pokukuju..

Kdypak se uvidíme, holky?
10. kvě 2013 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@1terezicka to očkování nikdo nechápe. Ještě naběhnu dneska na pečenkovou jí to vylíčit

Příští týden zatím nemůžu ve čtvrtek, a na plavání asi nepůjdem

@werka87 Věrko, malej zatim jenom žvatlá. On se dost zabaví sám, stačí ho rozbalit z plenky a snaží se pobyhovat, takže ho akorát koriguju a otáčím. hodně se mu líbí tleskání a říkanky, zpívám (ikdyž to neumím), ale s hračkama si vyhraje opravdu dost sám.
Na zub držím palce ;)
10. kvě 2013 v 09:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo A v pátek jste plavčit byli? Už jste se potápěli? Já nevim jestli dnes mám jít, je to pozdě a je navíc hnusně..
10. kvě 2013 v 09:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@1terezicka byli :slight_smile: nepotápěli, trénovali jsme na to a celkově se mi to líbilo víc než středeční - určitě tou plavčicí. A jonáš byl jako vyměněnej - kopal, smál se, už by skoro plaval. Byl s náma Jirka, tak máme dokonce i videa :grinning:
10. kvě 2013 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo Kači to je bezvadný, tak držíme palce dál, aby to tak i pokračovalo.
@1terezicka Příští týden by nám bylo kočárkování nám úplně jedno kdy, podřídíme se vám :slight_smile: Terezko já jsem golfky dostala od sousedky, jsou v super stavu/Baby design Walker/,zdarma, ale budu je asi používat jen tady na vesnici a do města budeme používat sportovní verzi našeho kočárku, protoževe srovnání s těma golfkama, je fakt lehoulinkej. No uvidíme, jestli mi to přesvědčení vydrží.
10. kvě 2013 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky včera se švagrový narodil třetí chlapeček tomášek, měla termín až ke konci června ale malej se rozhodl že už chce bejt s nima, jsou v pořádku, 45 cm a 2480 g, museli jsme si včera připít na jeho zdraví :slight_smile:
10. kvě 2013 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@agent008 Tak gratulace, teti :slight_smile: to musí být drobeček. Kde rodila?
10. kvě 2013 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zusoka Tak to jo, je to sice předčasný, ale taky právě už zjišťuju jak to s těma golfkama je. Švagrová má quinny zapp a spokojená, akorát je lepší prý ta 4kolka. A na některý golfky jde i autosedačka, ale to je asi nadbytečnost.
10. kvě 2013 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@agent008 To je krásný, tak hlavně ať je drobeček v pořádku.
10. kvě 2013 v 18:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo Káťo, tak jak Jonýsek? Je to ok?
10. kvě 2013 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@1terezicka jojo všechno ok:slight_smile: už spinká, akorát má na zadku pořád ten flíček po očkování. Zítra už ani nepočítám s něčim zlym...
10. kvě 2013 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek