• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Rodíme v říjnu/listopadu 2012, Plzeňsko

23. července 2015 
@1terezicka Terezko jsem ráda, že se vám to líbí a jste spokojený :wink: Ája bude určitě kočinda :slight_smile: Ta čelenka dneska, jí taky moc sekla
15. kvě 2013 ve 22:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@1terezicka @zusoka @werka87 holky, dlouho jsem se tomu bránila a vlastně ještě bráním, ale Jonáš atakuje náš ntb a všechny telefony, je asi na čase mu pořídit nějakou hrací hračku, koukala jsem na počítače a telefony. Nemáte doma něco takového? Nebo i jiného hracího? Aby nám to pak neleželo doma v koutě s další hromadou hraček...
16. kvě 2013 v 07:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo Jo Maruška taky miluje můj notebook, vždycky do něj mlátí, pak mi tam něco udělá a já vůbec nevim jak se jí to povedlo..:slight_smile: Jinak my máme tenhle hrnec a knížečku a ty mají úspěch, hrnec jí baví teda víc, ten už se mi osvědčil, když jsem měla praxi v kojeňáku, tak se mi děti zabavily jedibě hrncem..:slight_smile: tenkrát jsem si říkala, že až budu mít malou, musím jí ho pořídit..:slight_smile:
http://www.zbozi.cz/vyrobek/fisher-price-novy-mluvici-hrnec/
http://www.hracky-toys.cz/aktivni-hracky/mluvici-knizka-fischer-price-3836.html

Akorád jsou teda docela drahý, já je sehnala obě teda už použitý, ale není to na tom znát, akorád jsem je pořádně v\ydezinfikovala, a stály mě asi 400 obojí. Ta knížka jí zatim moc nebere, ale myslim si, že až bude větší, tak jí bavit bude, jsou tam různý básničky.
16. kvě 2013 v 07:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky tak jsem dneska byla u kamarádky a malá se krásně předváděla, normálně lezla po kolínkách a když jí to přestalo bavit, tak se plazila přes celý obývák...už vím jak na to,kamarádky manžel jí lákala na bonbonieru a jak se holka snažila :grinning: Takže žádný hračky, stačí jí ukázat žrádlo a už se plazí..:grinning: Jo celá máma..:grinning:
16. kvě 2013 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí (5)
autor
A u nás dneska dojde na snížení postýlky, malej se začal podezřele hodně přitahovat, tak pro jistotou půjde o patro níž. Pak musím dát pryč DVD, to ho láká víc než karlovo misky, v těch se každé ráno koupe :grinning:
A jestli ta jeho už dva dny uřvaná nálada nebudou zuby, tak nevim :( vstává v pět, do pusy cpe úplně všechno
17. kvě 2013 v 07:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo Já už to Kubovi taky říkala,od tý doby jak se přitáhla za topení a sedla si, ale prej času dost :slight_smile: tak snad mi nepoletí z postele...tak snad už zuby budete brzy mít, my pořád nic.

Jinak holky, teď přišel brácha ráno domů a na ruce ten náramek, co dávají v nemocnici, tak se ho ptám, kde byl (napadla mě záchytka), nějaká jeho kamarádka se pokusila zabít (už po několikátý). prej snědla před ním antidepresíva, tak jí ten blbec chtěl dokázat jaký to je, tak je spolykal taky. No ona prej zavolala pak záchranku, tak mu pumpovaly žaludek, jí si tam nechaly na psychiatrii, protože už tam byla...bráchu pustili, což nechápu, měli by si ho tam nechát. Já vůbec nechápu, proč dělá takový blbosti, jako to přece není normální? Chce se mi úplně brečet, když si představim, co se mohlo stát, kdyby oba usnuly a nikdo záchranku nezavolal. Ještě mi povídá, že to bylo asi plato antidepresiv, že by akorád spal...to přece nemůže vědět. Ach jo, já nevim co sním, co byste dělaly?Od tý doby. co se s ním rozešla holka (skoro dva roky) to s ním jde z kopce, každej den chlastá a teď tohle.... :frowning2: jinak omlouvám se, že vás zatěžuju svýma problémama, ale někam jsem to musela napsat, jsem z toho v šoku.
17. kvě 2013 v 09:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@werka87 No ty bláho, to je hazardér! Kolik mu je?
17. kvě 2013 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@werka87 Věru to musí být těžký. No, ale co s tím - ním ... možná potřebuje dojít až na dno, nebo někoho potká. Posílám podporu :o*
17. kvě 2013 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo Kači já jsem pro ten případ, že by lauru zajímal telefon, notebook a podobné hračičky, nechala 2 ovladače, které už nepoužíváme, mám je vydesinfikované a připravené, že v případě nutnosti, dostane na hraní tohle. Viděla jsem i u několika kamarádek, a docela to dětičky zabaví a nemusíš kupovat žádnou drahou hračku :wink:
@werka87 Teda Věruš, to se asi s bráchou nenudíte. Ale souhlasím s Mončou, až si sáhne na dno, tak opravdu přijde k rozumu. Kdyby ty prášky myslel vážně, tak už by to udělal o dost dřív, když se to táhne 2roky.Hlavu vzhůru, určitě bude líp.
17. kvě 2013 v 18:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1terezicka Skoro 27, to už by snad mohl mít rozum ne?No prej si ho tam nenechali, jen proto, že je ukecal, prej to byl psychologický tah na tu slečnu, aby viděla jaký to je, pak ještě říkal něco jako, že pumpování žaludku už nechce nikdy zažít, má ještě takový blbý řeči, že když už, tak příště pořádně. mě z něj trefí. Já fakt nevim, co s ním, naši taky neví, jak to řešit, máma mu prej domluví nějakou psycholožku, ale kdo ví, jestli tam půjde, určitě ne, a násilím ho tam nedostaneme.

@isis_mokos Děkuju, mě příjde, že už na tom dně je, vždyť, co ještě může být horší, když už si ani neváží života...
17. kvě 2013 v 18:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zusoka No pořád nám vysvětluje, že se zabít nechtěl, no ale ve zprávě od lékaře má, že se sebepoškozuje....no je to děs s ním, opravdu se nenudíme...asi až teď má pubertu...no ale hlavně že je v pořádku, slíbil nám, že už to neudělá, že prej ten výplach žaludku bylo to nejhorší, co kdy zažil, tak snad se z toho ponaučí :slight_smile:
17. kvě 2013 v 18:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@werka87 Ahoj, to mě moc mrzí s tvým bráchou! Něco podobnýho jsme měli doma s mojí ségrou taky, sebepoškozování.. Nakonec musí brát denně nějaký léky na hlavu, nevim co přesně a je v pohodě, ale trvalo to dost dlouho a taky jsme už byli zoufalí. Psycholožka nás uklidnila, že se nemáme bát, že by si doopravdy podřezala žíly, že je to u ní spíš vynucování pozornosti, že by si doopravdy neublížila až tak, aby to špatně dopadlo. - no proč to píšu - jen, že asi rozumim, jak se cítíte.. Budu držet palce, aby brácha našel brzy zase smysl v životě a dal se do kupy!
17. kvě 2013 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, chtěla jsem se zeptat - dáváte prckům kaši na dobrou noc? Malej se mi poslední dny budí v noci abnormálně víc než bylo zvykem a prostě chce k prsu, jinak řve a řve. Papá (nedudlá) a usne, pak ho jenom přenesu. Tak právě nevim, jestli je to hlady, nebo si se mnou padánek hraje :slight_smile:) Každopádně chci tu kaši zkusit, ale nevim, mam jí dávat těsně před spaním, tzn. po koupání? Nebo jí dáváte dřív? Dneska z ní moc nadšenej nebyl :slight_smile:)
17. kvě 2013 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucinkka Já kaši pořád nedávám, zkusila jsem jí dát jednou trošku, nemělo to nijakej vliv, takže zůstávám pořád večer u kojení. Jinak u nás spaní bylo od nějakých třech měsíců skvělý, spala od 19 do 4 - 6ráno a pak většinou ještě tak do 9, ale poslední dva týdny je to záhul a poslední tři dny tuplem, vstávám každý dvě hodiny, budí se pláčem. Prso ale nechce, když si ho vezme, tak během chvilky usíná. Vyloženě chce pochovat.
Tohle jsem našla a asi v tom je zakopanej pes + nejspíš ty zuby - http://www.maminkam.cz/spanek-kojencu-6-9-mesicu
17. kvě 2013 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucinkka Ahojky, děkuju.... no on tady teď chodí a dělá si z toho ještě srandu, asi by si život nevzal,ale já prostě nechápu proč to vůbec udělal, čeho si myslí, že tím docílí, a proč by si chtěl dospělej chlap vynucovat pozornost?Možná mu vadí, že celá rodina je nadšená z naší Marušky a on žárlí, chvílema mi to tak příjde, protože si jí ještě ani nepochoval, ani na ní nepromluvil a docela se vyhýbá i tomu aby se na ní podíval, no a to jí je víc jak 7 měsíců. No tak budu doufat, že se dá do kupy a snad si brzy najde nějakou ženskou, která by ho už srovnala..:slight_smile: A kolik bylo tvý sestře?jestli se můžu zeptat?
17. kvě 2013 ve 20:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucinkka Nám kaše moc na noc nepomohla, stejně se mi budí, ale jinak já dávám kaši před koupáním, protože se vždycky hrozně upatlá :slight_smile: a po koupeli jí dám ještě k prsu a ona u toho usne, jinak mě se pořád budí tak 2-3x za noc, stačí jí třeba na chvíli dát k prsu, nebo dát napít čaje a pak zase usne.
17. kvě 2013 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucinkka Lucko já to s kašičkou zkouším, ale nějakou extra výdrž po ní nemá. Dávám kaši těsně před spaním asi tak 1,5-2h po kojení. Po kaši spinká asi tak 20.30 a v rozmezí 0.00-2.30 jak kdy a pak kojíme klasika po 3 někdy 4h. Ale mám s nima docela úspěch,vypadá to, že jí chutnají.Nejhorší byl první a druhý den s kaší, to byla všude možně, jen né tam kde by měla být, teď už i mlaská :slight_smile:
17. kvě 2013 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1terezicka Tak ten odkaz uplně souhlasí, s tím jak se v noci ty děti hýbou, mě malá pořád leze na to bříško, hlavu zvedne, ale napůl spí :grinning: a dneska to udělala zase, ale usnula u toho, takže ležela na bříšku pak...jsou to prdelky...:slight_smile:
17. kvě 2013 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@werka87 No přesně, jakoby jí něco nutilo bejt pořád akční :slight_smile:
No a s tou žárlivostí to asi bude ono jestli se brácha k malý ještě ani nepřiblížil. Ty bláho, no u takhle dospělýho chlapa bych to nečekala, možná ještě když občas žárlí vlastní táta na to svoje dítko...snad ho nějaká fakt brzy srovná do latě!
17. kvě 2013 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, zítra máme na zahradě - Výsluní - oslavu kamarádů holčičky, slaví 1 rok, tak jste srdečně zvány. Váhali jsme pořád s počasím a má být krásně, takže zítra od půl třetí tam budeme. Kdo bude chtít, dostane přesnou adresu do IP :slight_smile: Bude tam dětí jako smetí :grinning:
17. kvě 2013 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1terezicka
@zusoka
@werka87
Tak uvidíme, asi nás ta kaše teda taky nezachrání :slight_smile:)) Četla jsem ten článek a vypadá to, že je to pravda. Malej právě taky dřív spinkal krásně, někdy usnul v půl osmý a spal celou noc až do půl šestý třeba, někdy do tří, jak kdy, ale na pohodu. Teď se budí co 2,5 hodiny cca.. Ale asi to bude jak tou motorikou, tak tou úzkostí, vyloženě se tulí.. Před chvilkou se vzbudil zase s pláčem, tak tam jdu a on je padánek na bříšku, hlavičkou se opírá o špršle a pláče.. No ani nebyl skoro probuzenej, jsem ho jen otočila a byl zase tuhej.. Co se mu zdá, že se i ze spánku otáčí, to teda nevim :slight_smile:)))
17. kvě 2013 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@werka87 Teď je ségře 27 let, blbla takhle před pár lety, nevim, cca kolem 25ti. Ale nakonec ona má i sociální fobii - jakože ale ne že by nemohla vůbec mezi lidi, ale někdy na ní přijde úzkost, je jí špatně fyzicky, motá se jí hlava, buší srdce, je na omdlení - na to právě bere teď ty léky, tak je to oukej. Ale jak je vynechá, je to zpátky a to pak má i nálady, že je na facku, doslova! Začalo to ale právě citovýma výlevama směrem k nám, rodině, hrála i na chudinku, jak jí nemáme rádi, jak si jí nevšímáme atd... člověk aby se k ní choval pořád jako k malej a hýčkal jí, jinak zle - a pak začala s tim sebepoškozováním - byla i na psychiatrii párkrát s tim, prý šlo ale opravdu jen o upoutání pozornosti, což si ale ten člověk ani nemusí uvědomovat... No psychika je hrozná věc, pokud to nefunguje, tak jak má..
17. kvě 2013 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucinkka Přesně teď u nás to samý :grinning:
17. kvě 2013 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@1terezicka Si z nás ty dětičky dělají normálně pr..l :grinning: Já jsem jenom zvědavá, jak proběhne příští sobotu noc, kdy budu s malým spát u mojí maminy v Klatovech. Mam třídní sraz po deseti letech, takže uspim prcka a vyrazim. Ale jestli se vzbudí, bude u něj mamina a trochu se bojim, jestli nespustí řev, že u něj není máma... Jak jsem byla zvyklá, že spinkal dlouho v pohodě, tak jsem si byla jistá, že se ani neprobudí, než se vrátim. Teď si tak jistá už nejsem... :confounded:
17. kvě 2013 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucinkka Taky jsem se teď obávala, když jsem byla u našich a měla naplánovanou kosmetiku a kadeřnici, že Ája bude vyvádět, ale nějak to dopadlo nad očekávání dobře. V podstatě celej den byla pohromadě se mnou a s našima, takže si na ně zvykla a pak ty dvě hodiny co jsem byla pryč mě ani nepostrádala :slight_smile: Akorát ten návrat po týdnu do Plzně odskákal přítel, kterýho mezitím zapomněla, takže na jeho radostný úsměv, pusu a pohlazení reagovala pláčem :unamused:
17. kvě 2013 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@zusoka @1terezicka
@lucinkka @werka teda holky,vy jste se večer rozjely, to já už spala :grinning: no malej se ted budí hrozně rozdílně, někdy 5x, někdy 1 za noc, dneska jedl v osm a pak až ve čtyři a ráno stával před osmou :slight_smile: kaši mu dávám spíš ze zvyku, vliv na něj nemá, včera ji třeba nedostal, bo se ty vločky sežrala já :grinning:
a Terko, ten tvůj odkaz asi četla Pečenková, protože to s tím kojením mi přesně říkala, ale že MUSIM přestat. no nepřestávam. Pokaždý zkusim uspat, vrátím na zádíčka a když to nepomůže, kojim. většinou se budí na boku :slight_smile:
My dneska máme v plánu Apetit festival, ale počasí zatím moc nevypadá, a zítra bude Jirka celej den na hasičích, tak jsem docela naštvaná, to má bejt hezky, a sama tam určitě nepůjdu :( ach jo, už aby měli po sezoně. A to dneska začínají :grinning:
18. kvě 2013 v 08:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo Jé, tak to jsi mě rozesmála, že jsi ty vločky zdlábla sama :D Já měla včera k večeři zbytek banánový kaše, se kterou jsem moc neuspěla :slight_smile:
Jakej byl Apetitfestival? Nikdy jsem tam nebyla a taky jsme s přítelem uvažovali, že vezmem malýho a mrknem se tam. Nebo ještě nás napadla Zoo, tam jsou prý nějaký japonský dny...
18. kvě 2013 v 15:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1terezicka Děkujeme za pozvání, ale trávím sobotu vaření, pečením a péčí o makáče. Míra s kámošema dnes vozí a růčo skládají 9tun zámkovky. A co zbyde/jestli něco zbyde/z buchty a lívanců, které si chlapci poručili budu brát zítra babičce do nemocnice
18. kvě 2013 v 16:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@lucinkka kdyby přijel Jirka včas z hasičských závodů, bylo by to lepší :slight_smile: ale jídlo dobrý, davy lidí, Jonáš to zvládnul krásně , pak hlídala mamka s tetou a my aspon chvíli mohli odpočívat.
Když jsem chodila na vejšku, tak náš učitel se hodně angažoval do tý japonský zahrady, tak sjem se tam byla i podívat, je to pár metrů, mě se to teda moc nelíbilo, takže my máme v plánu zoo tak v srpnu/září v den, kdy tam enbude žádná akce, aby tam nebylo moc lidí a Jonášek už ty zvířátka vnímal :slight_smile:
18. kvě 2013 ve 20:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky jak to vidíte s návštěvou? my máme nakonec tenhle tejden docela plnej, takže jedinej den kdy můžeme je zítřek, kdybyste chtěly dorazit :slight_smile: jinak vás ráda uvítám až v tom další týdnu, pokud vám to nevadí...
19. kvě 2013 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek