• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Rodíme v říjnu/listopadu 2012, Plzeňsko

23. července 2015 
@kkouzlo
@1terezicka Tak dneska počítám s tím bazenem po plavču ju?Máma prej půjde dřív z práce a přidá se, jsem docela ráda, dám ji malou a půjdu si zaplavčit..:grinning: No a vezmu ten kruh teda, tak tam můžeme zkusit dát naše dětičky, jestli se jim tam bude líbit :slight_smile: akorád na plavání vyrazim už asi tak v 10, protože pak už bude děsný vedro....
19. čer 2013 v 07:57  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@zusoka Loupala jsem jen hrozny, protože jsem jí je nemixovala, jinak neloupu nic, mixér to zvládne fakt dobře. Do ZOO se taky chystáme, hned jak opadnou ta vedra, musela sis dát hrozně do těla tou cestou na Slovany potom :slight_smile:
19. čer 2013 v 08:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@werka87
@kkoouzlo Samozřejmě se mi to zase muselo zkomplikovat a na tu podatelnu k soudu se musim dohrabat dnes do 15.hod. Teď sedim v chládku kanclu a doufám, že všechno půjde jak po másle, abych vůbec stihla být v těch 11:40 na bazénu a po bazénu holt musim zase do centra :unamused:
19. čer 2013 v 08:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1terezicka Tery byl fakt záhul, ale nechtěla jsem jí cestou zpět tahat tím přelidněným MHD a určitě tam bylo hůř než venku. Já si taky ZOO zopakuju až bude příznivější počasí a až budeme jezdit se sporťákem, abych jí nemuseta tahat v náručí, když chtěla něco vidět. Neprošla jsem to celé, tak pokračování příště :slight_smile:
19. čer 2013 v 11:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
tak malej si začíná stoupat, dneska to 2x udělal v bazénu a ted tady trénuju o Jirku, drží es u toho samozřejmě. A pak z toho "stoje" si ukázkově sednul :grinning: sakra sakra, je brzo
19. čer 2013 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
na 14-30 se půjdu podívat http://umo2.plzen.eu/aktuality/den-slovan.aspx @1terezicka co ty? kam půjdes na procházku? horko už být nemá
20. čer 2013 v 19:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo My zítra odjíždíme k našim, vracíme se ve středu, takže nejspíš nestihnu ani poslední plavčo. Ale na procházku určitě ještě dopoledne půjdeme a ta akce je od 10.hod, tak jestli se vydáte, my určitě taky. Akorát netuším kde Chvojkovy lomy jsou ....
20. čer 2013 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@1terezicka to je ten park pod náma :grinning: u majáku no my půjdem určitě i dopoledne i dvakrát odpoledne :D
20. čer 2013 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo :grinning: no tak to joooo. Já ti ráno pošlu sms na kolikátou to vidíme.
20. čer 2013 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Téda tady je mrtvo! Jsme zpět, těšíme se zítra na plavčo. Ája začala zase hrozně brebentit, před spaním se tak 100x postaví v postýlce, rozlezla se a začala být mazlivá. Akorát jí občas podezřívám, jestli není hyperaktivní. Po celym dni jsem vždycky téměř vyčerpaná, co bude dál? :slight_smile:
Co je u vás nového?
25. čer 2013 ve 23:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, tak my jsme včera radši dali rošt postýlky do nejnižší polohy. Ten náš drak se staví na nohy pořád - samozřejmě se musí držet, nebo být podpírán, sám to zvládne jen občas...ale sedět nechce a ležet taky ne, je hrozně, ale hrozně zvědavej :slight_smile: A když jsem viděla, jak se postavil v postýlce a měl madlo u pasu, tak jsem se zhrozila. Teď spinká, tak odpočívam, stejně jak píšeš ty, Terezko, po celým dni jsem vyčerpaná jako kotě vždycky. Taky už ho podezříváme, že je hyperaktivní :grinning: Ale to holt asi zdravý děti v jejich věku jsou :slight_smile: Jinak žvatlá tatatata, chce jíst cokoli co máme my, takže je to někdy o nervy, pač mu to samozřejmě nedávam a to je pak řev :D No už je to s nim veselý, myslim, že mě asi všechny dobře chápete :slight_smile:
27. čer 2013 v 09:47  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@lucinkka
@1terezicka holky, tak to je Jonáš taky hyper :grinning: dneska kontrola v 8m a m 74cm a 8450g, takže přibral jen 220, ale naštěstí to neřešila. Prý mu mám dávat pít z normálního hrnku!! a v roce má mít 10,5kg!! vypočítáno podle porodní váhy, trošku nechápu :grinning: ve stání ho nemám podle rehabilitační podporovat, taky jsme tam dneska byli, ale on se stejně staví kde může :grinning:
27. čer 2013 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo jeee a ja si myslela, ze Matysek je dlouhan hubenej, ale Jonášek je koukam ještě víc :slight_smile: Malej měl v pondělí na prohlídce 73 cm a 8920g. Že přibral jen 200 moc neřeš, přîště zas nabere třeba víc :slight_smile:

@1terezicka
@kkouzlo
Jak řešíte holky očkování na tbc - dáte/ daly jste?
27. čer 2013 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@lucinkka nedám, bojím se vedlejších účinků po předchozích zážitcích. I to MMR se budu snažit oddálit co nejdál - ideálně až mu sroste fontanelka, ted jí má ještě 2x2 :(
ale myslím, že Zuzka @zusoka dává
27. čer 2013 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucinkka Taky budu oddalovat co to půjde...
Matýsek je kus chlapa teda :slight_smile: kolik měl porodní váhu?

@kkouzlo normální hrnek? Jako to by bylo u nás na výměnu plovoučky :slight_smile: a Ája měla teď 8,1 kg a měla by mít v roce 9,4 kg, že prý má být v roce porodní váha ztrojnásobená a mudr. mi taky říkala nenechat moc stavět, že když se chce někde postavit, ať si tam doleze a případně koupit boty, aby měla zpevněný kotníky. No zakazovat jí to nejde, se nestačim ani otočit a už někde postává :grinning:
27. čer 2013 v 17:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1terezicka Jo to se moc nedá, úplně ohlídat to jejich stavění se, v tomhle věku už jsou to většinou dost šídla :slight_smile: Püvodně jsem chtěla striktně neposazovat, nepomahat v ničem, ale to se nedá...nic se holt asi nemá přehánět :o)
Matýsek měl porodní váhu 3450g. A když jsme byli na půlroční prohlídce, tak dokonce oproti vážení předtim zhubnul - no a ničemu to nevadilo :slight_smile:
27. čer 2013 v 19:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@1terezicka terko zkusila jsem to před koupáním a šlo to, ale 10x denně mu dávat pít, tak potřebuju 10 triček :grinning:
a taky mi říkala, ze ke snídani mu mám dávat chleba/suchar a něco mléčnýho.... a prý polívky a přílohy...
a pořád se jí nelíbí, že kojím 4-6x denně, dneska teda zatím jen 2x (nechápu)
27. čer 2013 v 19:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo Už jsem jí taky prubla skleničku s pitím, obrala taťku o chleba a nechala si ho v tvářích jako sysel, takže mi ho do tý skleničky akorát plivla :slight_smile: no a taky říkala dr. k snídani něco o sucharech a polívkách a prej jí MUŽU ještě občas nakojit...jako když jsou kojený, tak mají být alespoň do toho roka kvůli tekutinám a všem těm vitamínům a minerálům, ne? Mně se teď nějak hůř spouští mlíko, ona na to nemá nervy čekat, takže jsem pro jistotu kupovala dnes v DMku to babylove pokračovací mlíko, min. ho využiju na smíchání s tou nemléčnou kaší nebo třeba zkusim puding s agávovym sirupem...
27. čer 2013 ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@1terezicka já chci na slazení koupit javorový :slight_smile: no já včera fakt jen 3x, takže mlíko se taky zmenšuje. Sestra koukala zase blbe, kdyz jsem říkala, že kojím - tak holt kojte. No zkusím vydržet přes prázdniny, max do toho roka. Koukala jsem, že už Aja krásně stojí :slight_smile:
28. čer 2013 v 06:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo Tu sestru bych občas propleskla jen za ty pohledy, natož za ty hlody! Ája stojí a hlavně stojí furt, teda krom toho, když si vynutí být v náručí, což je vlastně taky furt :slight_smile: Obkreslila jsem jí nohu, nascanovala to mamince a ta jí koupila už nějaký bačkůrky, aby měla ten kotník zpevněnej, jak říkala dr. Snad pak časem nezjistim, že jsou boty pro takhle malý absolutně nevhodný..
28. čer 2013 v 18:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucinkka
@1terezicka
@kkouzlo Jo taky si říkám, že máme hyperaktivní dítě, ta co za celý den udělá pohybu, teď pořád v ohrádce obchází kolem dokola, a včera stála u skříně, něco z ní vyndala a přestala se držet, vydržela asi tak dvě vteřiny a plácla sebou na zadek..:grinning: a teď mi tu vyhazuje věci ze šuplíku....jo Tery mě už malá nechce mlíčko skoro vůbec, cpu jí prso, když můžu, ale kdepak, ráno jsem jí musela udělat umělý mlíčko...:frowning2: asi se mi už odstavuje....bude mi to kojení chybět...
28. čer 2013 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@werka87 No přesně s tim kojenim jako ta naše. Dělá u toho hrozný blbiny, různě mě štípe těma dásněma (díky bohu že nemá zuby), tahá, odtrhává se, zaklání, jen to kojení před spaním je takovej asi špatnej rituál, ale u toho drží a zklidní se, většinou hned zabere. Právě docela přemýšlím jak složitý bude jí to kojení před usnutím odnaučovat. Jedině jí fakt asi nechat padat únavou a pak šup do postýlky.
28. čer 2013 ve 23:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@werka87
http://www.kojeni.net/databaze.php?mc=74 Tohle docela sedí, asi nás holky bojkotujou :slight_smile: ale nevim jestli mám na to ještě zase začít znovu odsávat..když už jsem navíc prodala odsávačku :unamused:
28. čer 2013 ve 23:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1terezicka
@werka87
@kkouzlo
Teda holky ja cumim jak umim - co je to za pristup doktorky a sestry - tak holt kojte?? Ja taky porad kojim, v noci, k veceru, pred spanim a rano k probuzeni a rozhodne mi to neprijde divny... To fakt slysim prvne - vzdyt musi mit stale podil mleka v potrave, bud naseho, nebo UM.. Fakt koukam jak sysel :D Jinak Mates by se asi kojeni zatim ani nevzdal, smakuje mu porad, naopak UM odmita, zkousela jsem asi petkrat ale proste to do nej nedostanu.
Ted se mi zacal budit posledni tri noci co dve hodiny, desny! Jsem unavena, ale padanka to jaksi nezajima. Nevim co se deje a doufam, ze je to jen nejaky obdobi a zase ho to prejde :slight_smile:
Jo jinak doktorka mi rikala, ze davat malymy uz jist vsechno, jen ne koreneny, slany, ryby, bilek a orechy. Tak uz dostal rohlik, chleba, zmoula si to v puse a je happy :slight_smile:) on je hroznej Matesanek! Asi po tatinkovi :D
29. čer 2013 v 07:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo a budeš zkoušet už puding? Jako klasiku v prášku? a dělala jsi i domácí krupicovou nebo rýžovou kaši?
29. čer 2013 v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@1terezicka ani jedno jsem nedělala a ani zatím neplánuju
29. čer 2013 v 15:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, dlouho jsem tu nebyla tak napravuju :slight_smile:
@lucinkka Já očkování na TBC plánuju. Nejdřív jsem chtěla hned v tom povoleném 6m, ale nechám to až po létě. Jsem domluvená s dětskou dr, že to bude lepší
@1terezicka @kkouzlo@werka87 Holky Lauruš už tomu kojení teda moc nedá. Nejvíc jí baví a šmakuje ráno a pak k odpolední sváče. Jinak po příkrmu už MM nechce skoro nikdy.Vypadá to, že příkrm ve srovnání s MM je lepší a pokud je to ovoce, tak je úplně nadšená. Jinak u toho kojení taky pěkně zlobí, štípe, tahá, kouká kde co lítá, neustále se odtrhává a přisává. Zajímá jí všechno jen ne to mlíko. Dnes je nám 7m a máme 7800g a 72cm-děsně to letí, až je mi to líto!!!
29. čer 2013 v 19:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo
@zusoka
@werka87
Se nám ty váhy a míry dětí docela začínají srovnávat :slight_smile: výjimkou je teda @lucinkka, Matýs vede!
Jsem zvědavá, jak s tím kojením budou prckové dál bojovat.
@agent008 Jituško, jak u vás rostete?
29. čer 2013 ve 22:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zusoka Ty jo, ta je pěkně dlouhá, naše malá měla takovou délku v 8- mi měsících...:slight_smile: ale za to 8.86 kg :grinning: tak to budete mít modelku, mě teď přišlo, že malá trošku přibrala, má takovej suprovej pupíček, cvalda, no myslim, že těch 9 kilo už bude mít...:slight_smile: (to já měla až na roce :grinning: )

@1terezicka S tím naším kojením je to fakt děs, v noci se u toho zase vztekala, já jsem nevyspalá, malá je nevyspalá, kdybych jí dala UM tak by byl klid, ale snažim se ještě aspoň nějaký mlíčko zachránit...:frowning2: Jinak krupicovou kaši jsem chtěla zkusit, že bych jí uvařila ve vodě a pak do toho nasypat UM, ale nevim kolik čeho, nemáš nějakej tip na recept? A puding by taky mohl být zajímavej..:slight_smile:
30. čer 2013 v 08:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@werka87 Zkusim to nějak odměřit podle toho množství UM na ml vody a jinak stejnej postup jako ty. Ten puding ještě prozkoumám, nevim jestli tam nejsou nějakou éčka. A na kojeni.net píše ta provozovatelka, že po tom osmym měsíci je laktace tak zaběhlá, že jí udrží i jedno kojení denně. Hele tak nakonec vede Maruška :grinning:
30. čer 2013 v 09:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek