• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Rodíme v říjnu/listopadu 2012, Plzeňsko

23. července 2015 
@1terezicka Jééé vidíš, to mě vůbec nenapadlo, že až bude mít zuby, tak musíme začít s čištěním, tak to ještě a ráda počkám :grinning:
28. črc 2013 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@zusoka sakra, já jsem zrovna u našich bez obchodů :grinning: jinak koktejl zkusím dneska odpoledne a doufám, že mu bude chutnat :slight_smile: je to v baráku a s bazénem víc snesitelný :slight_smile:) Laurinka má míry jako měl Jonášek :slight_smile:

a holky,zuby stále nic :grinning: akorát se musí proříznout :(
28. črc 2013 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@zusoka @1terezicka @werka87 @lucinkka holky, jak uspáváte ty svoje miláčky? Já už jsem zoufalá, Jirka by ho nechal brečet, ale to já nedokážu, takže tam na střídačku chodíme a uspáváme, když už to nevydržíme, ale jelikož si hned stoupá, je to dost náročný. U prsa už mi neusíná (v noci jo), teď usínal pár nocí až skoro v 11, přes den spí málo, je utahanej, já už taky. Uspávat u čtení pohádky zatím nemá smysl, já ho položím a on je hned na čtyrech a brečí, neposlouchá, chce chovat (u toho zpívat, to jooo) nebo si hrát, ale to nejde čekat až odpadne. Ještě jedna možnost je, když už dlouho brečí, tak mu dát kojení a to usne určitě, jenže to je návyk, kterej budu časem muset taky odbourávat.....
29. črc 2013 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo Luci, mně usínala dlouho kolem 20.hod a najednou byl taky problém, prostě se tam stavěla, lezla, brečela a i kojení se míjelo účinkem, tak jí teď prostě nechávám až se sama unaví. Kolem 19 hod se snažím udržet večeři a koupání a pak jí nechám ještě lézt a stavět a ona je většinou koĺem 21.hod už zralá, takže stačí prso a je vytuhlá hned.
29. črc 2013 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo Káťo samosebou :slight_smile: a s tím odbouráváním večerního kojení kvůli návyku - když to uděláme včas, tak to nebude tak hrozný. Ale co je včas? :slight_smile:
29. črc 2013 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo Kači tak s tím ti moc neporadím. Laura je zvyklá, že jí dám do postele a pustím kolotoč a jdu pryč.Vracím se jí dát třeba jen napít, pokud ještě kňourá, ale většinou je do 5-10min. tuhá. Jen teď když bylo to horko, usínala asi 20min. tím, že si hrála a pak usnula.Není to třeba jen těma zubama?
29. črc 2013 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1terezicka Tak já už večerní kojení jsem zaměnila za odpolední(v případě jejího zájmu)
29. črc 2013 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zusoka No já jí občas dávám do tý postýlky a už skoro zavírá očka, takže by se to bez toho asi i obešlo. Akorát fakt nevím, kdy s kojením úplně skončím. Říkala jsem si, že 10 měsíců je max. a jí bude 10 měsíců za dva týdny :slight_smile: a mně pořád přijde malinký miminko :grinning:
29. črc 2013 ve 21:55  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@1terezicka No a já jsem si řekla, že kojení max. dokud nezačne chodit, ale jak to vypadá, tak to bych mohla kojit ještě za rok :grinning: Laura vyznává pohodlí a nikam s pohybem nechvátá, tak uvidím, ale těch 10m se mi zdá fain
29. črc 2013 ve 22:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@zusoka
@1terezicka holky, kdybych čekala,až se unaví, tak je to tak o půlnoci :( on prostě přes tu únavu pořád leze a leze a stojí, i v postýlce. Dokud nestál a nelez, tak to taky šlo, že sám usnul v postýlce jako Laura (přesně jsem pustila kolotoč a šla, občas došla uklidnit). NO a to kojení, já myslela, že končíme, ale teď přes ty vedra zase kojím o stošest, hlavně v noci, dneska vzhůru zas každou hodinu :( Lucka dávala na koníka článek o únavě/spaní/učení spát, ale je to mazec asi to zvládnout :(
30. črc 2013 v 07:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jinak k tomu ukončení kojení, sem si myslela, že se to blíží, ale jak byly ty hice, tak jsem doma chodila nahá a JOnáš se přisál při lezení, nošení, stání - kdy se mu chtělo :grinning: už to bylo divný, jak skoro chodí a hejbe se jak dospělej, takže už si budu muset skončit, tohle se mi nelíbilo
30. črc 2013 v 08:44  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kkouzlo
@zusoka
@1terezicka

Tak koukám, že nás trápí podobný věci. U nás je to, holky, masakr. Naštěstí teda alespoň večerní usnutí zatim v pohodě, ale přes den je to šílený. Unavenej jak blázen, oči červený, polehává mi v obejváku, ale jakmile ho dam do postýlky, zvedne se, přitom skučí a tak je to pořád dokola. V podstatě asi to samý, jak jsi tu psala ty, @kkouzlo. Je teda pravda, že Matýskovi rostou horní zuby, jeden má vylezlej a další tři se klubou, už koukají špičky, ale nevim, jestli to je zrovna tim, to se mi moc nezdá. Každopádně já jsem už na nervy, jsem utahaná, na povel neusnu (jakože bych si šla lehnout když jde spát on) a přítel mi teda taky ráno moc nepomůže, že by třeba vstal s malým on, když je doma a nejde do práce. Takže mam nerva pak už i na něj a on se mi hrozně diví, proč jsem pořád tak protivná. Ale copak to jde, být nejmilejší, když mě tou svou netečností někdy doslova s..e?? :grinning: :grinning: :grinning:
30. črc 2013 v 08:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo Už se mi taky právě přisává kdy se jí chce a fakt mi to přijde divný :slight_smile:
@lucinkka Asi prostě zase nějaký období, snad! Já jsem na Vojtího taky už vyjela a stačilo, že si jen povzdychnul když jsem ho požádala, aby vzal malou do obýváku a mně nechali trochu dospat. Jsem se tak vytočila, že jsem pak samozřejmě už neusnula, ale předstírala jsem, že jo :grinning:
30. črc 2013 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1terezicka Tak to taky znam, když už si to vydupu, že si jdu lehnout, tak jsem tak vytočená, že stejně neusnu!! :D :D

@kkouzlo
@1terezicka JInak k tomu ukončení kojení, taky mi pomalu začíná bejt divný, jak se mi sápe na výstřih, kdykoliv mu dojde, že jsou tam prsa a je tam pro něj něco dobrýho. Kojit chodící dítě je podle mě podivný, alespoň z mýho pohledu. Ale jak jsem tu už psala, malej nechce pít UM. Postupně furt zkoušíme, koupila jsem jinou flašku, protože z těch na který je zvyklej, jakmile netekla voda, tak to hned odstrčil. A včera jsme mu zkusili dát v ní UM - docela pil, až překvapivě. Ale dal tak 30 ml, víc ne. Nevydrží u toho. Snad se to časem zlepší.

Tak už na mě křičí z postýlky, že je vzhůru , musim jít :slight_smile:))
30. črc 2013 v 09:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucinkka @1terezicka @kkouzlo Holky jestli vám můžu něco doporučit, tak tohle kousátko, je od Curaprox, stánek mají v Olympii, stojí tedy 249,- ale je i s kartáčkem, chrastí, má super výstupky právě na to masírování dásniček, když rostou zoubky. Laura je z něj nadšená a dásně si sním hobluje pořád. Já jsem kupovala jen samostatné kousátko bez toho věšího kartáčku.
30. črc 2013 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
tak holky zanedbábám vás tu, omlouvám se, poslední dobou u nás taky masakr...ty vedra, v ložnici máme strašnej hic takže se budí a zuby taky teda, už má vylezlý horní jedničky, já si připadam že jsem poslední dobou taky furt naštvaná a nevrlá, nevim proč, violka mi přijde že přes den tak nějak stejný, začala se teda hodně vztekat, moc nechce jíst zeleninu, a trpělivost mi dohází fakt hodně brzo :slight_smile: :slight_smile: přes den mi usne jen v kočáru, večer se v postýlce taky zvedá, už skoro padá ale furt se zvedá, musim jí furt pokládat a a utěšovat, vždycky uspával kamil a posledn tejden chce zas jen mě, jinak řve a řve, je to vysilující kort večer když už toho mam dost...chci se zeptat jestli si sami hrajou v ohrádce?? a popřípadě jak jste toho docílily? violka totiž jakmile jí tam jen položim tak spustí a už to jede, zkoušela jsem jí tam zabavovat i nechat vyřvat ale nikdy jsem se nedostála do stádia že by přestala a hrála si tam, vždycky mi dojdou nervy nebo je mi jí líto a dam jí pryč...já ale fakt nevim, takhle to dlouhodobě nejde, musim furt za ní, neudělam nic ale fakt vůbec nic :slight_smile: :slight_smile: jinak kdybyste zas chtěli někdy dorazit tak budu ráda, nebo se můžem i třeba sejít v plzni, ale malá mi už moc v kočáru na procházce nevydrží, nechce tam bejt připoutaná, chtěla by furt volnost a lézt si tam kam chce....mno a ještě mě tak napadá jestli byste nechtěli někdy vyrazit večír na dámskou jízdu bez dětí??? :slight_smile: :slight_smile: nevim jak vy ale já potřebuju voraz čím dál častějc :slight_smile:
30. črc 2013 v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kkouzlo káťo promiň teď jsem si všimla že ses mi ptala na to německo, my jsme nebyli, nejezdíme tam, ale známá jela tak jsem chtěla aby mi zkusila vzít ty plíny ale stejně je teda neměli...
30. črc 2013 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@agent008 Jonáš si vůbec nehraje, pořád jenom stojí, pak leze jinam, aby si zase stoupnul, hračky ho zajímaj tak minutu :(
já jsem ted u našich, ale mám v plánu se ti ozvat až budu doma a nebudou takový hice - jonáš v kočáru totiž vydrží -jinde přes den nespí :grinning: vlaastně v postýlce už jenom řve a stojí, neusne sám

dámská jízda? hmmmm to bych šla hned, ale hlídal by Jirka???? co?@zusoka @1terezicka @lucinkka @werka87 až se vrátíš z dovči?
30. črc 2013 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo
@agent008 Dámskou jízdu bych taky potřebovala jako sůl! S tou zábavou přes den to máme hodně podobný. Osvědčilo se mi vytáhnout jí max. dvě hračky a postupně jí je během dne obměňovat, takže je má vlastně pořád jako nový :grinning: Taky jí baví rozmotávat donekonečna pytle do odpadků, věšet se za troubu a u toho houpacího lehátka pouštět hudbu, ale většinu je taky prostojí a dost kňourá, v kočáru to taky začíná být spíš za trest..jo a přes den spí dvakrát půl hodinky, takže taky paráda!
30. črc 2013 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jinak dneska dostal čočku a nestačila jsem nabírat :slight_smile:

u nás hračky nechce vůbec - papíry, cd, boty, flašky - to ano :slight_smile:
30. črc 2013 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, tak píšu z Moravy :slight_smile: U nás spaní probíhá tak, že když je unavená, připlazí se ke mně a sápe se na mě, tak si jí vezmu do náruče, přitulim se k ní a ona usne...někdy teda huře a to jí třeba musim zpívat, teď v těch vedrech usínala opravdu bídně, no ale, že bych jí dala do postýlky a usnula by, to u nás nefunguje...no a taky tady dostává kupovaný obědy a vůbec mi to nejí, sní pár lžiček a pak si radši dá ovocnou přesnídávku, no jsem zvědavá, jak doma, snad zase bude normálně baštit. Jinak je tady krásně, včera jsme byli v bazenu a to se jí moc líbilo, a zítra pojede parníkem...:slight_smile: No a krásně mi tu spí, vzbudí se tak jednou za noc...:slight_smile: A jak si užíváte léto vy?Ještě s tím zabavením, včera jsem jí tu nechala vyházet celou skříň, tak to jí na chvíli stačilo..:slight_smile: pak jsem to ale musela půl hodiny uklízet...:slight_smile:

@kkouzlo Dámskou jízdu beru, jen nevim jestli náš taťka bude ochoten hlídat....:slight_smile:
30. črc 2013 v 16:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@agent008 Je mi to úplně trapný psát, ale já problémy s ohrádkou a tím, že by si nehrála sama zatím vůbec nemám. Nevím jestli to je tím, že je Laura pohodlná a zatím se jen zdárně kutálí :grinning: nebo tím, že je na ohrádku zvyklá od miminka(to mi kladla na srdce kamarádka, která má chlapečka o půl roku staršího než je Laura,doslova mi říkala,,dávej jí do ohrádky co nejdřív to půjde, klidně i na ležení,až se začne líp orientovat v prostoru, tak bude vědět, že to je její prostor a nebude ubulená. Ona s tím totiž měla problém, malej tam strašně plakal a vyváděl, pak začal hlavou bušit do té ohrádky nebo do podlahy, tak to potom řešila i s doktorkou, a ta jí právě řekla tohle a prý to chce hlavně nepovolit!!!) Protože nestojí a neleze, tak jí máme zatím v poloze postýlky, ale až bude, tak dno sundám a bude mít ohrádku na puclích na zemi. Dám jí do ohrádky, postýlky nebo na pucle a o když není zrovna rozmízaná chováním od tatínka, babi, dědy nebo jiné návštěvy, tak si hraje třeba hodinku úplně sama, žvaní u toho a to tedy nechce, aby jí někdo odpovídal. Pokud si s ní začnu povídat, tak přestane a kouká jako puk. No a uspávání u nás taky neexistuje. Dám Lauru do postýlky a většinou je za 5-10min. tuhá, pokud ne, tak pustím kolotoč, ale i tak uložím a odcházím, když začne kňourat, tak chce ještě čaj, dudlíka na spaní už taky nemá, toho dávám jen někdy v noci, když se se mnou přetahuje o flašku čaje. Jinak tu mám jedno balení těch plenek z Aldi navíc, tak můžu vzít buď celé, nebo ti přivezu pár plen na zkoušku, jak chceš.

@agent008 @kkouzlo @1terezicka @lucinkka @werka87 Tu dámskou jízdu, bych uvítala všema 10ti. Už skoro 2roky
jsem pořádně nikde nebyla a někdy mi to doma fakt leze na mozek. Míra by hlídal, ale protože dělá týden a týden, tak já můžu jen v lichém týdnu.
30. črc 2013 v 16:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@agent008 Ahoj, další , co řeší poslední dobou stejný problémy s malou, jako už nás tady pár :slight_smile: Koukam, že je to fakt všude stejný :slight_smile:) Jen teda s tim hraním - Matýska do ohrádky nedávam, ani jí nemá. Hraje si normálně na zemi v obýváku, má tam hračky na pěnovým puzzle. Všude leze, všechno ho zajímá, takže jsem hodně u něj, ale nechávam ho, aby si hrál sám, jen spíš tak jako dozoruju :slight_smile: Samozřejmě že někdy si vyloženě musim hrát s nim, leze po mě, kouše mě atd.. :slight_smile: Ale pak využívam volný chvilky, kdy se očividně baví sám, abych alespoň umyla nádobí, nebo tak.. Třeba Violce vadí právě to, že je v ohrádce omezená v pohybu... ?
31. črc 2013 ve 23:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já jsem dneska prvně vyrazila ven za kamarádkou večer dřív, než šel Matýsek spát s tim, že ho uloží Michal. Bála jsem se, jak to tu zvládnou, hlavně teda malej, jak bude nebo nebude chtít spinkat -protože už od narození probíhá každej večer stejně - vykoupu, obleču, nakojim a dam spinkat. Dneska měl teda změnu, nakojila jsem ho ve čtyři naposledy, odjela jsem a večer dostal od Michala kaši, pak koupání a rovnou do postýlky - a světe div se - bylo mu to úplně jedno a spinká jako dřevo :slight_smile: To asi jenom my, mámy, si myslíme, jak jsme pro ty padánky malinký nepostradatelný :grinning: Každopádně pro mě je to Jupííí novina, protože teď už vim, že tu nemusim bejt každej večer přikovaná a můžem si to sem tam vyměnit a já můžu ven :slight_smile:
Jinak zkusila jsem včera odpoledne vypít meduňkovej čaj - je na zklidnění a nervy - četla jsem na nějakej diskuzi, že se to dostane do mlíka a děti pak lp spinkají v noci - a opravdu se probudil až ve dvě ráno, stačilo ho jen položit, pohladit a spinkal dál až do 4, kdy jsem ho nakojila. Tak nevim, jestli to bylo tim čajem nebo ne, ale za zkoušku to stojí :slight_smile:
31. črc 2013 ve 23:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@lucinkka téda, šikovnej táta, u nás by malej ale řval - řve at ho uspává kdokoliv (včera zase hodina, kdy ani u kojení neusnul), až otestuješ ještě tu meduňku, tak dej vědět ;) zkusím cokoliv. Já zase zkoušela nepít kafe, jestli z toho neni moc aktivní a žádná změna :grinning: moje máma mi pořád tvrdí, že je prostě hyperaktivní, že já byla hodná, Jirka taky, jen on vyvádí, vyndavá šuplíky a to já prej nikdy :grinning: no jsem zvědavá, jak to půjde dál.... ven bych šla totiž hned :grinning:
1. srp 2013 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo No u nás se naštěstí zatim drží večerní uspávání na pohodu. Nevim čim to je, jestli tim opakujícím se rituálem, koupání atd., ale hlavně že nevyvádí jako jinak přes den, to je totiž peklo. Ale co ti budu povídat, sama to znáš :D Matýsek je podle mojí maminy taky hodně aktivní, ségry Eliška prej taková vůbec nebyla, ale ta je zase šílenej hyperaktiv teď, v necelých třech letech..takže ono si nevybereš :slight_smile:)
1. srp 2013 v 19:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky jsem zdrcená :cry: protože Laura u kojení začala hodně zlobit, tahá, štípe, kouše(naštěstí pro mě ještě nemá zuby!!!) kouká po všem okolo a vždycky si tak třikrát cucne a pak třeba 5-10min. nic, tak jsem včera zkusila úplně prvně UM a ono jí chutnalo, vypila to během chvíle a vypadala, že by si klidně dala nášup :frowning2: Teď bojuju sama se sebou a s tím, jestli jí UM dávat a přestat s kojení, nebo ještě zkusit vydržet kojit. Je fakt, že včera odpolední kojení bojkotovala úplně a raději si počkala až na kaši a dnes ráno to kojení opět skoro nechtěla,a já jsem asi smutná :confounded:
3. srp 2013 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@zusoka Zuzi já bych si to s tebou vyměnila :grinning: já už si říkala končíme, a teď má asi žízeň a pije ode mě každou cvhíli, už jsem byla smířená, že končíme, celkem v klidu, jedu přes limit a jak skoro chodí, tak mi to přijde divný, on třeba leze a přicucne se ke :( já to beru tak, že kojit 8 měsíců je výkon ;)
já bych asi zkoušela nabízet, ale když nebude chtít, tak dala UM....
3. srp 2013 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo Když už si přileze Jonda sám, tak Tě chápu, to už je vlastně taková samostatná jednotka :slight_smile: Mě Laura pořád přijde jako mimi, tím jak se jen kutálí a maximálně mě zatahá při chování za triko na prsou nebo teď za plavky. Pokouším se jí tedy když zatahá hned nabídnout a nic, jako by to byla jen hračka bez účelu, kdežto tu UM si opravdu vychutnávala, to bylo vidět, jak by tu flašku nejraději vylízala :frowning2: No naš čas asi vypršel a teď vám budu holky tiše závidět, že ten nejtěsnější kontakt máma a mimčo u vás stále trvá. Laura nás jednou vymění za cisternu s vodou nebo kus žvance :grinning:
3. srp 2013 v 19:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkouzlo@1terezicka @lucinkka @werka87 Holky tak naše kojení je asi už opravdu pasé :cry: Dneska ráno si 3x cucla z pravého 3x z levého, pak se odtáhla a už jen uminutě držela pusu zavřenou. Pokoušela jsem se jí vysvětlit :slight_smile: , že takhle to máma nechce, a že musí papat a ona si trvala na svém. Udělala jsem flašku UM a tu vysála v okamžiku, tak uvidíme, ještě zkusím nabízet dnes a zítra a pak už na to prdím. Budeme mít tedy odkojeno 8m, tak snad to není tak špatný, ale dneska ráno jsem to ořvala.
Moje sestřenice má 4m prcka, mlíka, že by ho mohla rozdávat a kojit přestala, aby mohla ofic.kouřit(kouřila teda i tak, ale natajno) pít a nezatěžovat se, tak jsem na ní naštvaná.
4. srp 2013 v 09:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek