• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Slovenky mamičky a budúce mamičky v Prahe

27. září 2016 
Ahojte! Touto cestou by som rada našla nejaké čerstvé alebo budúce mamičky v očakávaní, Slovenky žijúce v Prahe (môžu sa samozrejme ozvať aj ostatné :wink:) ktoré by boli ochotné sa podeliť o svoje skúsenosti nielen s tehotenstvom, ale aj záležitosťami okolo úradov a vybavovačiek... :slight_smile:
22. dub 2012 ve 22:46  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Chcela by som vás poprosiť hlavne o radu týkajúcu sa pre začiatok gynekológa... Prešla som celú radu referencií na internete, keď som si pár vytipovala, bol problém sa k niekomu dostať, už neberú nové pacientky... doteraz som mala svojho lekára na Slovensku. Poradili by ste mi niekoho, s kým ste boli/ste spokojné? Ďakujem :slight_smile:
23. dub 2012 v 00:29  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj, skús sa pozrieť sem http://tomasrajnoch.cz/index.html ja som k nemu začala chodiť pred necelým rokom a som s ním veľmi spokojná ;) Hore si písala "záležitosti okolo úradov... " ty tu máš trvalý alebo prechodný pobyt? ja som sa nad tým zatiaľ vobec nepozastavila, ja mám prechodný pobyt a manžel je čech, ale až sa mimčo narodí, tak to vobec nemám tušáka čo ma čaká za papierovanie..... :sweat_smile: :dizzy_face:
26. dub 2012 ve 22:40  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@ellionor Ahoj, ďakujem, nakoniec som sa dostala k celkom fajn doktorke, ku ktorej podľa fotiek na stene chodili aj nejaké celebrity :grinning: Tak snáď bude OK. Myslím si, že pokiaľ je tvoj manžel Čech tak to nebude vôbec problém, tam bude toho papierovania menej :wink: Ja tu mám len prechodný pobyt, a priateľ je Slovák, takže sme vlastne dvaja v nevýhode :grinning: a zatiaľ vôbec netušíme čo nás čaká...
1. kvě 2012 v 16:24  • Odpověz  • To se mi líbí
@tinka_21 @ellionor Ahojte :slight_smile: :slight_smile: tak vidim, ze uz uradujete :grinning: ako sa vam dari? :slight_smile:
23. črc 2012 v 18:34  • Odpověz  • To se mi líbí
@xsenova ahoj, jj, tak nejak už sa to pomaly a neodkladne blíži, ale desím sa toho, až budem musieť na úrady, úplne mi stačilo, keď som minulý týždeň musela 3x na magistrát koli řidičáku, ktorý mi nechceli ako čerstvej řidičke vydať...musela som doložiť nájomnú a pracovnú zmluvu, nejaký papier z cudzineckej o prechodnom pobyte ich absolútne nezaujímal a čo teprve až sa mimčo narodí to budú chcieť tiež dokladať, že sa narodilo v čechách a že tu bývam ? no des :slight_smile: :sunglasses:
23. črc 2012 ve 20:40  • Odpověz  • To se mi líbí
@ellionor to ja tu nemam ani prechodny pobyt :grinning: takze to bude pekny masaker :D vybavovat to vsetko :grinning: inak Elli ked tu mame prechodny pobyt, nevies ako to bude s platenym zdrav. poistovne ked budeme na materskej a nebudeme pracovat?
23. črc 2012 ve 20:54  • Odpověz  • To se mi líbí
@xsenova tak to si asi ani o nič neprišla, ja som sa trepala na cudzineckú koli řidičáku a aj tak mi je ten kus papieru k ničomu :angry: No ja si myslím, že s tou zdravotkou to je v pohode keď si tu pracovala....mne bude naďalej bežať prac. pomer len s tým rozdielom, že sa tam 3 roky neukážem... :slight_smile: zamestnávateľ ti musí podľa zákona držať fleka po dobu materskej, takže mi z toho tak nejak vychádza, že by mal za teba platiť veškeré zdravot a soc. dávky ....
23. črc 2012 ve 21:08  • Odpověz  • To se mi líbí
@ellionor mmmm to bude zaujimave este :grinning: ja som chcela trvaly pobyt hlavne koli skolke :slight_smile: neviem ako to je v pripade, ze tu nemas trvaly pobyt = ci mas narok na to, aby ti zobrali dieta do statnej skolky :fearful: platit prazsku sukromnu skolku :grinning: tak to mi asi nepostaci ani 18 000 cisteho :grinning:
24. črc 2012 ve 02:24  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@ellionor AHoj, no ja som tiež šla na magistrát trikrát kvoli tomu,že si vždy vymysleli nejaký nový papier. takže presne viem o čom hovoríš :D ale už ho mám takže všetko OK našťastie. A čo sa týka zdravotneho poistenia, je to tak, pokial sme stale zamestnane, akurát pojdeme na materskú tak so zdravotným poistením problém nie je.
10. srp 2012 v 17:52  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@ellionor A čo sa týka drobca, ked sa narodí, na to som sa tiež pýtala... Presne tak, budu chciet všetko dokladat. Najprv ho musis registrovat do 30 dní (resp. v prípade, že bude mat slovenske občianstvo, ako je to u mna, moj drahy je tiež Slovák), pretože bude chudiatko ako cudzinec pristahovalec. A ak budes pren chciet prechodny pobyt, tak ťa čakaju rovnaké opletačky ako ked si si to vybavovala pre seba - t.j. jeho rodný list, vlastny cestovný doklad (pas, ktorého vybavenie tiež trvá a su s tým dalsie opletačky), potvrdenie o tom že má zdravotné poistenie v ČR... takže sa vyzbroj trpezlivostou radsej uz teraz ;)
10. srp 2012 v 17:54  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@xsenova Vybavovačka to síce budu, ale dá sa to, len je potrebné si pripravit radšej všetko dopredu, všetky papiere aké k tomu potrebuješ, aj tie kotré nepotrebuješ :D pre prípad že si zas niečo nové vymyslia. Ja už chodím všade s fasciklom ako hrom :D aby som nemusela na 100x
10. srp 2012 v 18:09  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte, mohli by ste mi prosím poradiť dobrého lekára alebo lekárku? V Prahe som už síce viac ako rok, ale zatiaľ som chodievala k lekárovi doma na Slovensku. Teraz si chcem nájsť lekára tu v Prahe. Ďakujem :slight_smile:
14. srp 2012 ve 12:56  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte, my sme tiez obaja slovaci a dieta uz mame na svete, v prahe mame len prechodny pobyt, vybovovacky neboli ziadne extra, v porodke sme dopredu odovzdali doklady /mali sme planovany cisarsky tak sme vedeli kedy sa maly narodi/ tym ze nie sme este manzelia boli sme si akurat vybavit meno po otcovi a to sme sli na mestsky urad a tam bola velmi mila pani a ta nam to hned vystavila, easy.. ked sa maly narodil v porodke nam povedali kedy a kde si mame vyzdvihnut jeho rodny list, kedze maly je slovak narodeny v CR, s tymto sme sli na slovenske velvyslanectvo a nechali urobit slovensky rodny list, isiel partner sam, najskor tam volal co od nas budu potrebovat a to boli len klasicke doklady, obcianske preukazy nas oboch, ten papier o priezvisku a cesky rodny list ktory sme mali, nechali sme si vystavit rovno aj cestovny doklad tam sme potrebovali dve foto maleho, podmienka bola aby mu bolo vidiet jedno usko hehe.. bolo to vesele to fotenie.. a to je zatial vsetko co sme vybavovali, vlastne este sme boli vybavit hned zdravotnu poistovnu v cr, obaja sme tam pracujuci takze maly ma rovnaku poistovnu ako ja.. a vsetci slovaci mi pride VZP, bolo to rychle a easy, dali mi doklad ze uz je registrovany a postou mi potom prisla karticka.. a teraz este ideem vybavit porodne na sk len cakame na rodny list ktory este stale nie je.. takze az taky horor to nie je.. ked budeme mat rodny list pojdeme mu vybavit aj cestovny pas lebo teraz mame len prechodny doklad kvoli rodnemu listu.. a tod vsio
14. srp 2012 v 19:34  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@verbra zalezi kde v prahe, lekarov je vela ale aby si za nim cestovala cez pol prahy mi pride blbost.. a akeho dr hladas? gyna alebo vseobecneho? ci zubara? :grinning:
14. srp 2012 v 19:35  • Odpověz  • To se mi líbí
@prinzesz ahoj, dakujem za reakciu :slight_smile: hladam gynekologa, s ostatnymi problem nie je..byvam nedaleko polikliniky prosek, ale nechcem ist k lekarovi naslepo.. potrebujem dobre odporucanie a nemam problem ist aj cez celu Prahu :slight_smile:
14. srp 2012 ve 21:57  • Odpověz  • To se mi líbí
@verbra ja chodim do Gynem Praha 8, je to pri zastavke Kobylisy, dr. sa vola Lacheta a je super, ma 34 alebo 35 rokov neviem ale je super!!! ale je to sukromna ambulanica a plati sa u nich rocny poplatok 2000kc ak by si bola tehu tak sa za tehu plati asi 6000kc, cize za prvy trimester, druhy trimester a treti trimester.. ale nikdy necakam, vsetky vysetrenia mi tam urobili pocas tehu a je tam vazne super... maju veskeru vybavu takze pohoda.. ja len odporucam
15. srp 2012 v 17:27  • Odpověz  • To se mi líbí
@verbra pozri stranku https://www.znamylekar.cz/ :slight_smile: vyber si sama podla hodnotenia :dizzy_face:
15. srp 2012 ve 21:44  • Odpověz  • To se mi líbí
@prinzesz ďakujem, pozrela som si stránky, vyzerá to zaujímavo, tak to asi skúsim :slight_smile:
@xsenova túto stránku som pozerala už niekoľkokrát, ale názory sú rozne .. ja by som sem najradšej presťahovala mojho lekára zo Slovenska :slight_smile:
tak nech dnes máte pekný deň, mne začína predĺžený víkend až do pondelka :slight_smile:
16. srp 2012 v 09:24  • Odpověz  • To se mi líbí
@verbra ahoj ja chodím do gyncentra v Hloubětíně,mudr Kateřina Bollardt je to mladá doktorka,ale veľmi milá,príjemná,som s ňou spokojná.Chodila som k nej celé tehotenstvo.
16. srp 2012 v 09:41  • Odpověz  • To se mi líbí
@kvetinkaivanka ahoj, ďakujem :slight_smile: je to tiež súkromné? platí sa ročný poplatok?
16. srp 2012 ve 12:45  • Odpověz  • To se mi líbí
@verbra je to súkromné,ale nemusíš platiť ročný poplatok,ak chodíš len 2x za rok na prehliadky.Zaplatíš klasicky len za tie zrkadla.Ročný poplatok je 990 Kč a těhu karta bola myslím 3700kč ,alebo tak nejak a v tom bolo 4D UTZ a ďalšie vyšetrenia
16. srp 2012 ve 21:39  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holky, žijem v Prahe už 11 rokov a mám skoro 3 ročnú Emičku, tak ma zaujala táto skupina :slight_smile:. Priateľ je čech, ale nie sme vzatí. Každopádne, není to až tak hrozné, čo sa týka vybavovania papierov pre prcky, v podstate sa to nelíši od českých občanov. Ak si zamestnancom v ČR a zamestnávateľ za Teba platí zdravotné poistenie, tak máš rovnaké práva ako český občan, teda podmienka je myslím 270 dní byť účastna na zdravotnom poistení za posledné 2 roky, ak si to dobre pamatám. Ak je jeden z rodičov Čech, dieťa dostane automaticky české občianstvo, ja som malej dávala robiť i slovenský rodný list a má teda i slovenské občianstvo, je to výhoda napr. že má nárok na prídavky na dieťa,... a má i 2 trvalé pobyty, čo je tiež celkom výhoda.

@xsenova kvoli školke si trvalý pobyt vybavovať určite nemusíš, musí ho mať len dieťa, tak ak je otec čech, dostane ho automaticky. Neviem teda, či sa berie prechodný pobyt rovnako ako trvalý. To som si nezisťovala. Ale celkovo je v Prahe náročné dostať školku, 3 ročné deti majú minimálnu šancu, najvačšia šanca je asi na Prahe 3.

A ešte ma zaujala doktorka Kateřina Bollardt, pretože je to tiež moja doktroka a chodím k nej na Smíchove, platí sa len 300,-Kč za rok a v tehotenstve 1.000,-Kč, s tým, že pri každom vyšetrení Ti robí ultrazvuk a je fakt super :slight_smile:.
16. srp 2012 ve 22:10  • Odpověz  • To se mi líbí
@ingolka Kateřina Bollardt robí na Smíchove?To som nevedela,kde tam prosím pracuje?Ja viem,len že pracuje v Gyncentre a potom v Mělníku.Ďakujem za odpoveď.
17. srp 2012 v 07:26  • Odpověz  • To se mi líbí
@ingolka haha dik za info. Ale moj priatel je slovak a dieta bude slovenske :grinning: takze potrebujeme trvaly pobyt :grinning:
17. srp 2012 ve 14:16  • Odpověz  • To se mi líbí
neviete nahodou ako to je, ked ideme mat slovenske mimco v CR (ja slovenska, frajer slovak). Musime sa hlasit niekde na urade ohladne mena a tak? myslim matriku ap.?
17. srp 2012 ve 14:16  • Odpověz  • To se mi líbí
no dufam, ze je to ona, nie som si ista krstnym menom, ale predpokladeam, ze viac gynekologiciek menom bollardt nebude.inak je to ambulancia u arbesa, malatova18/645, praha 5.
18. srp 2012 v 16:05  • Odpověz  • To se mi líbí
@ingolka ďakujem za adresu,omrknem to :grinning: je to mladá doktorka,má dievčatko a volá sa Anička,dievčatko nemá viac ako 2,5 roku :wink: chodím k nej skoro 4 roky a vydávala sa niekedy v roku 2010,kedy vlastne aj menila prezvisko,len neviem už ako sa volala pre tým :grinning:
18. srp 2012 ve 20:00  • Odpověz  • To se mi líbí
@kvetinaivanka mrkla som do průkazky a volá sa skutočne Kateřina Bollardt, jo, jo, je mladá a veľmi príjemná. Ja už do tej ambulancie chodím pár rokov, pracuje tam viac doktorov, výskúšala som ich hodně a ona mi najviac sadla, takže ak by si tam volala a objednávala, pýtaj sa k nej. Ona myslím pracuje len v utorok.
18. srp 2012 ve 20:33  • Odpověz  • To se mi líbí
@ingolka ďakujem,pozerala som na nete a fakt je to ona.Presne tak,je veľmi príjemná a určite nebudem meniť.Ja k nej chodím do Hloubětína,predtým bola na Chodove.V Hloubětíně pracuje každý deň(teda myslím) ale len poobede a na to som si už zvykla tak zatiaľ budem k nech chodiť tam a ak by náhodou budem vedieť kde ju hľadať.Ešte raz ďakujem.
18. srp 2012 ve 21:45  • Odpověz  • To se mi líbí
@kvetinkaivanka a v Hloubětíne pracuje v súkromnej ambulancii? Koľko to tam stojí za rok? Mám to totiž omnoho bližšie než na Smíchov, kde cestujem obvykle hodinu.
18. srp 2012 ve 21:47  • Odpověz  • To se mi líbí
Tvůj příspěvek