• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažení o mimi od léta 2013

28. listopadu 2013 
@misulka88 Byla jsem aupair v Anglii - tam rodina asi 4 roky před nástupem dcery na 2. stupeň ZŠ (chodí se do jiný školy) se začala aktivně angažovat v církvi, aby pak měli dobrý posudek :sweat_smile:
V Norsku, v Bergenu, je jedna škola (taky ekvivalent našeho 2. stupně) a tam se děti zapisují už při narození - je tam normálně pořadník... :sweat_smile: :confused:
27. bře 2013 v 17:43  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@xdany Tý jo :grinning:
27. bře 2013 v 18:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misulka88 Bydlení v různých zemí rozšiřuje obzory :slight_smile:
Jen tak pro zajímavost, v Estonsku je mateřská/rodičovská 100% platu po dobu 1.5 roku - ale pak už nic.
27. bře 2013 v 18:39  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky já tu dlouho nebyla a tolik nových příspěvků.. tak nějak nevím, jestli letos dojde k tomu mimču.. Nějak mi zkřížila plány práce (v dobrém), tak přemýšlím, jak se rozhodnout...
@xdany 100% platu?? paráda..to bych brala i kdyby to měl být jen 1 rok. Já bych byla na 1/3 i nejvyšším rodičákem.. a to je zásah do rozpočtu jako hrom.. :(
29. bře 2013 v 19:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fialka1122 Povýšení? :slight_smile:
29. bře 2013 v 19:24  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
No jo... manager for middle-eastern europe.. tak pořád přemýšlím a říkám si, že do toho nejspíš půjdu.. cca 1-2 roky krásná praxe a navíc budu přímo v oblasti, kterou jsem si sama prosadila.. je to takové pracovní mimino:slight_smile: na druhou stranu jsem chtěla mimčo spíš dřív než později..
29. bře 2013 v 19:30  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@fialka1122: gratuluju :slight_smile: jsi mladounka, takze ja myslim, ze ten rok, dva ti jeste nic neutece.
29. bře 2013 v 19:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dora13 No jo, ale tak já už při škole vždycky pracovala, tak mi přišlo už docela přirozené mít miminko.. navíc mě máma měla ve 35 a vím, že v určité chvíli je to fakt velký rozdíl..
Ale na druhou stranu nebudu eventuelně tak daleko od tématu miminek. moje zaměření je na IVF centra.. :slight_smile:
29. bře 2013 v 19:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fialka1122 Tak to gratuluju! Ve 24 to je dost dobrý! :slight_smile: A souhlasím s dora13, ten rok, dva utečou a zkušenosti se hodí! :slight_smile:
29. bře 2013 v 19:48  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
díky moc.. ale já to tak fakt neberu, já už od 18 pracuji na fulltime při studiu..
právě jsem si říkala, že potom po rodičáku bych měla asi větší možnosti při výběru práce, navíc jsem to nečekala, ale můj nápad se ujal, zalíbil šéfovi a nakonec realizoval...
@xdany cca za měsíc budu blízko tebe.. :slight_smile: v Norsku na školení..
mj..dneska jsem se stala popáté tetou :slight_smile: tak je dnes takový veselý den..
29. bře 2013 v 19:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fialka1122 Norsko je docela kus :sweat_smile: Ale kdybys někdy jela do Estonska, tak se zastav ;)
A co že to teda děláš?
29. bře 2013 v 19:55  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xdany :D no jo, pro mě je tam všude zima a sever :slight_smile:))
29. bře 2013 v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@fialka1122 Ale třeba v takovém Bergenu je v zimě tepleji než u nás ;)
29. bře 2013 ve 20:00  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@xdany mě stačí už jen déšť apod a jsem mimoň... viz moje léto strávené jako aupair v UK... já jsem byla jak v zimním spánku ještě celý rok po tom - měla jsem deficit sluníčka.. jako obdivuji, že to zvládáš..
29. bře 2013 ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fialka1122 Tak na propršený léto v UK jako aupair si taky pamatuju...rodina mi pořád říkala, že ale tohle není normální... :sweat_smile:
Jako podzim a zima v Estonsku stojí za to...hlavně ten podzim, světlo je klidně jen 5 - 6 hodin, mraky jsou nízko...ale třeba teď svítí sluníčko, i když mrzně, tak je to už pozitivní :slight_smile:
Osobně nesnáším hicy, protože před teplem se člověk neochrání, před zimou jo. Loni v létě jsem byla se psem v Česku 5 tejdnů a stejně jsme skoro nic nemohli dělat, protože bylo vedro a pes byl nepoužitelnej :/
29. bře 2013 ve 20:07  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xdany to mi taky říkali, kecky jedny. Nebyla jsi tam náhodou 2007?
tyjo 5-6 hodin...... to by byl můj konec. Já mám zase ráda sluníčko a teploty do 32 jsou fajn.. víc už mi to trochu vadí, to je pravda..
29. bře 2013 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fialka1122 Hele, byla :grinning:
Nemáme auto a nesnáším potit se v buse s ostatníma :rolling_eyes:
Na podzim si vždycky říkám, že však ono zase přijde jaro :stuck_out_tongue_closed_eyes:
29. bře 2013 ve 20:13  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xdany dobrá náhodička!! :slight_smile: tak třeba tak nekecali..
Ajo, tak to já sednu většinou z klima kanclu do klima auta a pak domů a tam teda nemáme klimu, ale nechávám zatažené žaluzky, tak nebývá vedro.. :slight_smile:
joo.. podobný pozitivní přístup jsem měla kdysi taky.. ale na konci léta si říkám, že zase přijde léto..
29. bře 2013 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fialka1122 Ale teď už jsi starší a moudřejší a víš, že pozitivní přístup tu zimu nezkrátí? :wink: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
V jaký části anglie jsi aupairovala, třeba jsme se i potkaly :grinning:
29. bře 2013 ve 20:19  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
JJ... krutá pravda.. :slight_smile:
V Newmarketu kousek od Cambridge.. ale jen krátkodobý pobyt mezi třeťákem a čtvrťákem na gymplu.. nechtěla jsem přijít o rok školy..
29. bře 2013 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fialka1122 Tak to jsme se nepotkaly. Já tam byla taky jen na prázdniny, nevyšel mi grant na studium v Norsku a představa prázdnin doma mě děsila, tak jsem jela :slight_smile:
29. bře 2013 ve 20:29  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xdany Mě zase děsila představa strávil v 18ti léto na vesnici a chtěla jsem do světa.. :slight_smile: Takže to byla taková rychloakce. Chtěla jsem do Francie, ale tam je málo možností na krátkodobé pobyty, tak jsem řekla, že klidně i Anglii a bylo to..
Ale ta rodina byla děs, hrůza, ale nějak rychle jsem tam dospěla a věděla, že takto to nikdy nechci..
29. bře 2013 ve 20:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@xdany
@fialka1122 Holky vy jste takové cestovatelky :slight_smile:
30. bře 2013 v 09:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misulka88 Už ne.. bývávalo.. už jsem si koupila byt a nějak "přihnila" na jedno místečko.. ale aspoň pracovně si ještě můžu užít :slight_smile:
30. bře 2013 ve 21:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misulka88 Mám to podobně jako @fialka1122 , cestovatelské časy jsou minulostí...
31. bře 2013 v 08:38  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@fialka1122
@xdany tak to já nemela ani nikdy touhu někam vyjíždět na dyl než na dovolenou :slight_smile: jsem moc ráda doma :grinning:
31. bře 2013 v 08:41  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Dneska milý jen tak mimo řeč zmínil, že jeho firma vyvíjí nějakou app na mobily, která bude ženám říkat, kdy jsou jejich plodný dny apod. Moc do detailů nezabíhal...
31. bře 2013 v 19:34  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@xdany Fakt jo? Tak to je vychytané :grinning:
31. bře 2013 v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xdany to je dobrý, ale už je jich celkem dost, ne? Já znám Ovuview, ale když jsem něco hledala, tak jich bylo hodně..
1. dub 2013 v 15:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fialka1122 Copak já vím? Ono to bude stejně něco speciálního, proč by to jinak dělali, když už je toho hodně :sweat_smile: ...nějak jsem se po tom nepátrala, není to projekt, na kterym milý pracuje, jen něco zaslechl, že se o tom baví.
1. dub 2013 v 18:15  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek