• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažení o mimi od léta 2013

28. listopadu 2013 
@ninive211 hele ono "dieta" já nepiju kafe a černej a zelenej čaj a nejím plísňový sýry. Ale to je tak vše :grinning: jinak já miluju tvrdé sýry - holandské :slight_smile:. Ale ted právě zjišťuju, že mi asi uzenej sýr nedělá dobře :-/
24. zář 2013 v 09:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eeen já nivu stejnak zas tak extrémě moc nemusím :slight_smile: ale třebas Brie mi chutná moc.
24. zář 2013 v 09:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eeen @chris_n Ty plísňové sýry jsou zakázané kvůli riziku listeriózy, určitě by se neměly syrové anebo třeba jen grilované (většinou tam není teplota nad 100 st) Ale třeba takový smažený hermelín prý občas je v pohodě, protože tam to projde teplotou kolem 200 st a to už by se ty případné bakterie zničily. Takže smažák (doma udělaný anebo v dobré restauraci, radši né od Vietnamců) má zelenou :slight_smile:
24. zář 2013 v 09:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ninive211 to si dám radši normální smažák :grinning:
@ninive211 Tento cyklus my určitě ne, museli jsme si dávat pozor, kvůli mým antibiotikům...takže vnitřní pocit to není, ale nezlobila bych se, kdyby to byla předzvěst na další snažení :grinning:
@ninive211 aháááá :slight_smile:
24. zář 2013 v 09:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@chris_n Tak to máš dobré, že normálně nejíš hodně z toho, co nebudeš stejně moct. Nemusíš se aspoň tak omezovat. Jo ještě teďka hodně opatrně s bylinkama, hlavně majoránka, bazalka, dokonce i celer...všechny tyhle prý můžou prokrvovat dělohu a zvýšit tak riziko časného potratu. Doktorka ti stejně všechno v pondělí řekne,co můžeš a nemůžeš.
24. zář 2013 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ninive211 když jsem byla těhotná, 7 roků nazpátek, tak to zrovna byla "epidemie" listeriozy..varovali hlavně před uzenými makrelami, lahůdkami (saláty, chlebíčky), nepasterizovaným mlékem a zrajícími sýry..takové ty Brie, hermelíny a Nivy se nedoporučují hlavně kvůli té plísni..sice je ušlechtilá, ale plíseň je pořád plíseň..i za normálního stavu by se jejich konzumace neměla přehánět
24. zář 2013 v 09:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ninive211 sakra! to jsou kromě celeru věci, co dost používám :frowning2:. Jinak já to myslela tak, že jsem to ted přestala jíst a pít. Jinak to jím a piju. Jen sýry s modrou plísní jsem nikdy moc nemusela.
24. zář 2013 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ninive211 majoránka, bazalka? já četla ještě zrovna včera zázvor...
24. zář 2013 v 09:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eeen a proto máš proti nevolnosti zázvorový lízátka :grinning: hele to je na kazdym webu neco, co bys nemela. za chvilku by si jedla suchej chleba :-/
24. zář 2013 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@chris_n no jo to je fakt :grinning: ,ale včera tam psali, že by zázvor neměly ve větším množství těhotné...takže asi tak...no a taky z čeho jsou ty lízátka...jestli je to jako se vším, tak šli okolo zázvoru :grinning: :slight_smile:
24. zář 2013 v 09:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eeen Jo, paradoxně zázvor prý taky, ale přitom se dělají zázvorový lízátka proti nevolnosti a doporučuje se i čaj ze zázvoru. Už nevím, jak to je, já myslím, že ten zázvor je myšlen ve větím množství jako koření že může ublížit. Ségra to právě před pár měsícama taky řešila, přišla od doktorky rovnou s těhotenskou průkazkou a podle toho výčtu, co tam v ní bylo, že by se nemělo jíst vůbec nebo jen omezeně, mi přišlo, že by musela být hladem. Zase nic se nemá přehánět!
24. zář 2013 v 09:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ninive211 tak já se taky smutně podívala na plísňové sýry co máme doma z Francie a nechala jsem je manželovi. Nevím odkud z Brna jsi, ale já si zamilovala v NC Kr.Pole Gran Moravia (doufám, že to píšu správně) - jejich gran moravia, ricottu, máslo vážené, sýry, proscutio,...hmmm, přemýšlím, že bych si zajela :slight_smile:
24. zář 2013 v 09:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ninive211 Taky si myslím,že všeho s mírou nemůže škodit... :slight_smile:
24. zář 2013 v 09:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marketuska jééé děláš mi chutě :grinning: :slight_smile:
24. zář 2013 v 09:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marketuska jo tu taky mám ráda. Máme ji tu asi na třech místech v Praze :slight_smile:
24. zář 2013 v 09:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zabzulka Jasně, kdekoliv, kde je plíseň...třeba i přezrálý ovoce, kde nemáš jistotu, jestli už topomalu tu plíseň nechytíá, akorát že ji ještě nevidíš. Nepastrerizovaný mlíko je samozřejmostí, to bych nepila ani normálně, natož těhotná, kupované pomazánky to stejný - bývá tam majonéza= pravděpodobně syrová vajíčka = špatný. A mořské ryby by se neměly jíst kvůli těžkým kovům, co mají v sobě. Ale to asi nejsou všechny druhy ryb, jen některé, zrovna třeba ta makrela, žralok nebo myslím že i tuňák.
24. zář 2013 v 09:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eeen z lízátek i čaje mi teda stejně bylo ještě hůř - jen když si na to vzpomenu se hnusem oklepu :slight_smile:
@ninive211 třeba paradoxně mi kamarádka líčila jak jí manžel seřval, když si v těhotenství koupila půlku melounu (oba dělají ve farmacii) - jsem nechápala - prý je na melounu víc listerií než v plísň. sýrech apod. Takže hezky koupit celý meloun, důkladně omýt a pak až rozkrojit - no v obchodech se s tím samozřejmě drbat nebudou, že? Jinak já teda syrové maso, ani plísň. sýry nejím celé těhu a kojení, takže když jsem syna "odstavila", tak to jelo: tatarák, sýry,... :slight_smile:
24. zář 2013 v 09:35  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ninive211 sakra holky vůbec to tu nepište nebo nebudu mět co jíst :grinning: Tunáka mam zrovna moc ráda :slight_smile: a rybí salát taky. :frowning2: ach jo. Tak stará dobrá česká klasika to asi jistí :grinning:
24. zář 2013 v 09:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marketuska Jj, známe, od Gran Moravia jsem u Zelňáku teďka kupovala manželovi sýry k narozeninám - prostě jsem nevěděla, co mu koupit, a sýry jsou prostě jistota :slight_smile: Takový obyčejný špagety s parmazánem a omáčkou z pravýho 100% rajskýho protlaku...no pohádka pro chuťové buňky, mňam!
24. zář 2013 v 09:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ninive211 jako, že nemám jíst ani ryby? no, teď by mě to teda nenapadlo - leda by mi ji někdo udělal a jedla bych ji venku, abych nic necítila :slight_smile:
24. zář 2013 v 09:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marketuska mňam v Gran Moravia nechávám pravidelně majlant :slight_smile: miluju jejich máslo, jogurty a ricottu
@ninive211 no, je to těžké, zrovna ty ryby doporučují jíst co nejvíc.. :unamused: a nepasterizované mléko piju, od farmáře, ale v těhotenství ne..kupované saláty a pomazánky, tak to nejím i normálně, kdysi jsem za studií dělala brigádku v lahůdkárně a stačilo mi :wink:
24. zář 2013 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@chris_n zrovna tuňáka jsem jedla v těhotenství každý den, měla jsem na něm závislost..malý je v pořádku :slight_smile:
24. zář 2013 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@marketuska já třeba měla ogrilovanýho tuňáka (co přivezl tchán z francie) a to není nijak moc ani cítit :-d
24. zář 2013 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@chris_n máš pocit změny na břiše? Jako jestli vidíš, že by něco "začínalo růst"?
24. zář 2013 v 09:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marketuska Tak ségra na melounu ujížděla v létě dva měsíce v kuse, byla na něm doslova závislá :slight_smile: A pak dostala od doktroky stopku, ale né kvůli listerióze, ale kvůli tomu, že měla furt křeče a přitom nejedla vůbec jinak sladký - sladký zhoršuje vstřebávání horčíku, který pomáhá proti těm křečím. Tak se řešilo, co ještě teda omezit, tak má zcela zakázaný sladký ovoce jako banány, melouny, hrozny. Myslím, že těhotenská cukrovka jí fakt nehrozí (což u sebe se toho obávám, úplně sladképrostě vynechat neumím :-O), v podstatě už totiž drží skoro cukrokářskoudietu. Pečivo nebo třeba hodně omezila před svatbou, když držela dietu a furt se toho drží - je fakt, že za měsíc a půl zhubla skoro 8 kilo, ale jedla furt dokola jen mrkev, červenou řepu, jogurty s medem a mandlema a tak pořád dokola (pokud vám něco říká detoxikace organismu dle Mačingové - jako masakr, já bych to nedala!)
24. zář 2013 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marketuska ja mam už ted břicho takový jakoby nafouklý, vypouklý. Ale nemyslím si, že bych tam měla víc špeku, než předtím. Ale rozhodně břicho větší mám :grinning:
24. zář 2013 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ninive211 no, to si vezmi, jak bude vypadat, az začne jíst normálně :-/
24. zář 2013 v 09:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marketuska Jenom některý, ty mořský, kde je větší podíl železa, 100% jsme si jistá tím žralokem: Zeptej se Dr. Já teda ryby nejím ani nornálně, max. jednou v roce na vánoce filet z lososa a v půrběhu roku 1-2x pangasa (což ani není ryba, ale žraloček). Prostě mi právě smrdí a i mají takovou pachuť.
24. zář 2013 v 09:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek