• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažení o mimi od léta 2013

28. listopadu 2013 
Jinak jsem dneska byla u doktorky a ATB už mám jen týden! Takže žádné 4 týdny, jak mě strašila, ale jen 3 :slight_smile: Teda samozřejmě, pokud dopadnou dobře krevní testy, jinak mi je zase nasadí...ale snad dopadnou dobře!!! 10.10. se to dozvím :slight_smile: No a to už by mohla být MS za mnou, takže bychom hned naběhli na snaženíčko :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
24. zář 2013 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@pepetousek no super, dobré zprávy..jak ATB snášíš? bereš probiotika? přeju ať krevní testy dopadnou na jedničku
24. zář 2013 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepetousek :grinning: :grinning: ja to prave jeste nestudovala a dozvídám se to postupně. Nejhorší je, že máš na něco chut a zjistíš, že to nemůžeš.
24. zář 2013 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zabzulka Zatím jsem úplně OK, minulý týden jsem měla rýmu, ale kdo ví, jestli to s ATB souvisí, nebo prostě na mě někdo plivl nějaký bacil :slight_smile: Probiotika beru, ale zapomněla jsem se zeptat, jak dlouho je ještě mám brát? Jestli i po dobrání ATB? Asi by to nemělo vadit, ne, když je to výživový doplněk? Na krevní testy bych mohla i dřív a vědět výsledek i dřív, ale jako naschvál budu příští týden na služební cestě, tak se na odběry dostanu až ten další týden..ale vzhledem k načasování MS to tak nevadí :slight_smile:
24. zář 2013 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@chris_n Tak vše poctivě studuj a pak nám tady budeš referovat :grinning: Kdybys objevila nějaké fajné web stránky, kde to je nějak hezky popsáno, tak sem s nima! :slight_smile:
24. zář 2013 v 11:42  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@chris_n já třeba měla včera večer chuť na trochu červeného - tak jsme si ho dali. Myslím, že 1dcl vína v tomto stádiu mě ani mrně nezabije :slight_smile: No, už se začínám klepat - za hoďku jdu tam - závidím ti, že jdeš až v pondělí, ty už aspoň něco uvidíš já dnes budu akorát vystreslá :(
24. zář 2013 v 11:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marketuska já zas závidím tobě, že už budeš mít nějaké info :slight_smile: jo a držím palce... dej pak hned vědět.

Jinak kdo to tu psal s tou majonézou.... to si jako nebudu moct dát bramborovej salát na vánoce??? :astonished:
24. zář 2013 v 11:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marketuska Tfuj, tfuj, tfuj! Ať to dobře dopadne a vyslechneš si jenom dobré zprávy!!! :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
24. zář 2013 v 11:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepetousek Mám to stejně, už teď jsem pěkně vybíravá a sotva jím :grinning: Jsem pesco pollo vegetarián, ale kvůli zdraví miminka chci pak zařadit do jídelníčku i nějaké to červené maso. :slight_smile: Takže to bude všem hnedka jasné, když se budu přemáhat :grinning:
24. zář 2013 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@chris_n To snad ne :fearful: To bych nepřežila, to je to, na co se nejvíc těším na Vánoce :grinning: :dizzy_face:
24. zář 2013 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@verunkaaa mám kamarádku, co je vegetariánka a maso nezařazuje. Jen pak děcku občas bude kupovat maso nějaký prý kvalitní. Ale sama to jíst nebude. Co jsem pochopila
24. zář 2013 ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verunkaaa Ono hlavně mě chutná a jím všechno to, co se právě v těhotenství nedoporučuje....plísňové sýry, tuňák, majonézu, meloun...a to je jen základní výčet, ani nechci vědět, čeho všeho se budu muset ještě vzdát :wink:
24. zář 2013 ve 12:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marketuska držím palce :slight_smile:
24. zář 2013 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@chris_n To vis ze si muzes dat bramborovy salat, ale ne koupeny nekde z bufetu, kde je vetsi riziko ruznych svinstev. Kdyz si ho udelas pekne sama doma z cerstvych surovin, tak je to ok. Teda, podle mne :wink:
24. zář 2013 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mihis Testovala dneska rano, bily jak snih. Nevim co mi hrablo. Tak nic. :slight_smile: Ale ja jsem asi teprve 25 nebo 26dc.
To protoze mam tech testu jeste asi 10, vis, se musi nejak spotrebovat :grinning:

@pepetousek Dobra zprava!!!! :dizzy_face:

@marketuska Treba budes prijemne prekvapena! Uz se tesim co doneses za zpravy :dizzy_face:
24. zář 2013 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@chris_n Já si taky myslím, že když by sis udělala svou domácí majonézu, nebo bys ho udělala z jogurtu, tak si ho dát můžeš :slight_smile:
24. zář 2013 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepetousek obávám se, že pro sebe nebudu delat zvlášt porci. Nebudeme trávit vánoce sami doma, ale u tchána. A tam se dělá salát ve velkým, pro cca 10 lidí.
24. zář 2013 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@chris_n Já jím třeba bramborový salát jen s bílým jogurtem, je to rozhodně zdravější verze. Důležité je, že v majonéze jsou ty syrový vajíčka (a ty jsou právě většinou i v majonéze, když si děláš doma), proto se to hlavně nemůže. Zkus ten jogurt, my jinak bramborovej salát neděláme, ani u mých rodičů ani u manželových.
24. zář 2013 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@chris_n Tak tu majonézu tam snad dává na poslední chvíli ne? Tak ti kousek oddělí bokem a ty si tam dáš místo toho ten jogurt (třeba):wink: Ale majonézu v těhotenství bych každopádně neriskovala, to už si rovnou můžeš dát ten tatarák nebo sushi...
24. zář 2013 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
To je co clovek, to nazor. A i kazdy doktor asi rekne neco jineho. Tenhle doktor napriklad ryby v tehotenstvi nezakazuje:
http://www.doktoronline.cz/dotazy/index.php?tema=1&id=13665&p_str=14
24. zář 2013 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ninive211 hmm, tak to se už tuplem přestávám na ty vánoce těšit :-/ ach jo....
24. zář 2013 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@chris_n Jukni na ten odkaz, ani majonezu nezatracuje. :wink:
24. zář 2013 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lucija76 ten odkaz se mi líbí :slight_smile: jen ty ryby, to bude u mě boj. A uzeniny :-/ zrovna jsem koupila dneska uzená žebra na polívku a rizoto :grinning:
24. zář 2013 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucija76 @chris_n Tak rybám se má vyhýbat těm, co mají vyšší koncentraci těžkých kovů - jako je třeba ten žralok nebo makrela (velká koncentrace rtuti), jinak obecně konzumace ryb zakázaná určitě není, naopak obsahují ty omega-3 mastné kyseliny :slight_smile: Ty uzeniny - když si to dáš jednorázově, tak se asi nic nestane, ale kvůli těm solím určitě není zdravé konzumovat pravidelněji.
24. zář 2013 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ninive211 hele víš jak, to je jako kdyz jsem se rozčilovala nad "zdravým" jídleníčkem mimo těhu . Já jsem vždycky jedla a jíst budu šunky a salámy (ty teda míň). Ale bez šunky si prostě nedovedu představit být. Mám ráda maso na všechny způsoby, mám ráda klobásy, i párek si dám s chutí. Takže asi budu radši jíst trochu nezdravě, ale občas od všeho něco. Než si budovat v hlavě nějakou hráz: Pozor strašák! tohle je strašně špatné.

Naopak si vezmi, co třeba jedli ve Jste to co jíte, tam šunky měli v jídelníčku taky běžně.
24. zář 2013 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucija76 jo tak to je určitě brzy, zkus v pátek znovu a uvidíš :slight_smile:
24. zář 2013 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky tak letmo jsem prolítla vaše dopolední téma a myslím si, že i v těhotenství můžete všechno. Pokud je to z kvalitních surovin, třeba uzenin, tatrky nebo majonézy bach se asi nebála. Určitě bych si nekoupila něco někde ve stánku, ale pokud si koupím majonézu v obchodě a udělám si doma bramborový salát, tak si myslím, že je vše ok. Stejně tak s tím masem, pokud je dobře tepelně zpracované, nemělo by nic hrozit.. Uzeniny čerstvé snad taky nebudou škodlivé. Nemluvím o tataráku a sushi, to je asi jiná kapitola :slight_smile:
24. zář 2013 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
ryby v těhu že se nesmí,ale co to je za kec :grinning: koukám že podle jistých rad by se v těhu a při kojení člověk měl vyhnout nejlépe všemu a čerpat energii s vesmíru :grinning: já mám děti zdravoučké donošené a krásné a v těhu jsem jedla co si tělo žádalo,neměla jsem problémy ani děti,prostě nic,tělo si řekne co chce,co potřebuje,tyhle rady jsou naprd,co "odborník"to jiný názor,jako se vším,používat vlastní rozum
24. zář 2013 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@chris_n Kvalitni sunka urcite patri do jidelnicku, tu davam i detem. A sem tam parek nebo salam taky neuskodi. Jen se tim neladovat 3x denne, ze? Vseho s mirou :wink:
24. zář 2013 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
To je tema, mne uplne kruci v brise :grinning: :grinning: :grinning:
24. zář 2013 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek