• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažení o mimi od léta 2013

28. listopadu 2013 
@chris_n jo aha. tak to jsem nečetla... Tak to sis teda to těhotenství naplánovala dobře, když firmy pravděpodobně skončí :slight_smile:
4. říj 2013 v 11:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mihis no právě jsem ráda, že to vyšlo :slight_smile:
4. říj 2013 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@chris_n Štěpán se mi líbil, když jsem byla malá...ale nevím, jak bychom ho oslovovali..jak ho budete oslovovat jinak, než Štěpánku? Matyáš nebo Matěj je u nás případně v pořadí pro druhého kluka :wink:
@mihis k našemu příjmení existuje jeden jediný Bruno a manžel ho kdysi našel v telefoním seznamu :slight_smile:
@pepetousek Štěpo, Štěpi, a další se vymyslí :wink: Ale ja myslím, že vyhraje Bruno... udělám radost manželovi. Manžel nechce Matyáše ani Matěje, protože mu to evokuje S tebou mě baví svět :grinning:
4. říj 2013 v 11:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mihis
@chris_n my jsme měli kocoura Bruna :slight_smile: ono se jmény je to těžké
4. říj 2013 v 11:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@chris_n jo já jsem spíš myslela, jestli třeba nemáte příjmení s r, nebo třeba Bruno Novák zní taky divně :grinning:
4. říj 2013 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mihis máme Petružela :grinning:
4. říj 2013 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@chris_n Manžel je Pepa a rodiče mu říkají většinou Pepíno (ano, i v 29 letech) a taky mi to právě evokuje S tebou mě baví svět :grinning: Zařekla jsem se, že Pepa IV. prostě nebude, ani přes mou mrtvolu!!! (Josef už je tatínek i dědeček...nesnáším jména, který se dědí po generace a rodiče nejsou schopní vymyslet dítěti originální jméno!)
4. říj 2013 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@ninive211 to máš těžký, mě manželova rodina i v skoro 27 letech říká Kristýnko
4. říj 2013 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@chris_n Tak já bych byla ráda za zdrobnělinu...já mám radši, když mě lidi oslovují "Leni"..."Lenko" mi prostě přijde tvrdé, formální...a tchánovci mi jinak neřeknou...tchýni teda jednou jedinkrát "Leni" ujelo...od tý doby ani ťuk. A spíš mi říká něco jako "ty, posloupej,.." Fakt super!!! Asi jí budu muset konečně říct, že oslovení "ty, poslouchej..." mi fakt vadí :grinning:
4. říj 2013 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ninive211 manžel má bratrance Pepu, byl mu i na svatbě za svědka a taky mu říkáme Pepíno :grinning: k němu to prostě pasuje :slight_smile:
@chris_n Tak Bruno Petružela zní dobře, akorát se musíte modlit, aby neráčkoval :grinning: A mě manželova rodina oslovuje Miško, vyjímečně Míšo.. A jsem teda úplně alergická na Michalku (to mi zase říká moje babička :slight_smile: )
4. říj 2013 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@chris_n Bruno se jmenuje muj tchan :slight_smile:
4. říj 2013 ve 12:04  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@mihis kolegyně má Barunku Martinkovou :slight_smile: Ale právě se rozhodli, že jí nechají zapsat originálně jen jako "Bára" (s jedním R), ne jako BaRboRa. Ale taky asi chudák holka, pokud nebude umět R...my máme v příjmení právě taky R a Pepa chce strašně Robina, kdyby to byl kluk...mně se to jméno nejenže nelíbí, ale i se snažím argumentovat tím, že jedno R ve jméně prostě stačí, že je to jinak prostě moc tvrdé.
4. říj 2013 ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ninive211 já jsem taky Lenka a oslovení "Lenko" nesnáším.. evokuje mi výtky, kárání, je mi to nepříjemné..Leni je akorát :wink:
problém je ten, že mám už od dětství přezdívku, která se mě drží jako klíště a mým vlastním jménem mě neoslovuje téměř nikdo..jen tchyně..
4. říj 2013 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepetousek Prosimte to vzniklo uz davno. Pritel prisel s tim, ze musime vybrat jmena, jeste nez se zacneme snazit, na holcicich jsme se vicemene shodli, mame jich nekolik, u kluka mi navrhoval same nepouzitelne, no a prave toho Arthura mi porad dokola nutil :wink: Tak jsem ho pri nem zatim nechala a doufam ze az prijde na vec, najdeme nejake prijatelnejsi :grinning:
Problem je, ze u nas se jmena musi do 3 dnu po porodu deklarovat na mestskem urade, a to muze tudiz provest jen otec, zatimco je matka jeste v porodnici, tak se bojim aby mi to jednou nezavaril a toho Arthura (pokud to fakt bude kluk) jsme doopravdy nemeli :grinning:
4. říj 2013 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucija76 no to se Ti může vymstít.. když se moje maminka narodila, tak můj děda v opileckém deliriu napsal do matriky, že se bude jmenovat Dolores :grinning: až babička po návratu z porodnice zasáhla :grinning:
4. říj 2013 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@zabzulka Jé,taky Lenka? Přesně jak píšeš! "Lenko" mi evokuje výtku nebo nějakou připomínku...taťka mi často v mailech píše s oslovením "Lenko", zejména když něco řeší, a píše mi nějakou veledůležitou informaci, na kterou se MUSÍM podívat a zařídit se podle toho (např. se montuje do hledání bytu a akorát mi posílá odkazy na byty naprosto nevyhovující nebo hnusné)
4. říj 2013 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zabzulka Jojo, navic to maji v rodine. Pritel se mel jmenovat Tony, a jeho otec nahlasil na urade David, tak je David a Tony je jeho mladsi bracha :grinning:
4. říj 2013 ve 12:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já teda nesnáším oslovení Lucino a moje babička mi tak s oblibou říká, když mi něco vytýká...bych jí klepla vždycky :grinning: Jinak já měla být Tomáš, ségra taky a proto brácha už je David :wink:
4. říj 2013 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janetoty Tak me oslovovala taky jenom babicka :wink:

Vubec s babickama je to tezke. Moje mamka si nemohla zvyknout na jmeno Lea, pry ze nevi jak to bude sklonovat :sweat_smile: To jsem nechapala. A vloni segra porodila chlapecka, jmenuje se Theo, mamka ma ten stejny problem a aby toho nebylo malo, oslovuje ho Theosku :grinning:
4. říj 2013 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
ale Lea i Theo jsou krásná jména, neinspirovala se ségra ve filmu Jak porodit a nezbláznit se?
4. říj 2013 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janetoty Film jsem videla, ale myslim ze ne :wink:
Lea vznikla tak, ze jsem hledala nejake hlavne kratke a jednoduche jmeno, mezinarodni, aby to mala nemela moc komplikovane v tech dvou jazycich.
A Theo je taky trochu moje prace, segra prijela loni v lete ke mne na dovolenou, v 5. mesici a nestastna, ze porad nemaji jmeno pro kluka, protoze ona prece chtela holcicku :grinning: tak jsme prohrabli francouzsky kalendar a vylezl z toho Theo.

@zabzulka A jaka je ta prezdivka, prozrad!
4. říj 2013 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucija76 a tobě poradí jméno pro kluka zase ségra?
4. říj 2013 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janetoty Dobry napad! :slight_smile: Zkusim ji to navrhnout, az to bude aktualni.
A vy uz mate nejaka jmena? U vas uz to aktualni je :slight_smile:
4. říj 2013 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak já jsem měla vybraný Daniel nebo Michael, pro holčičku se mi z celého kalendáře zalíbila Elenka, ale manžel to chce ještě prodiskutovat...ale já se nedám, takže on mi to nakonec povolí :grinning:
4. říj 2013 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@pepetousek jj, teď by mi to stejně asi ještě nic neukázalo. A hlavně se o víkendu uvidí, jestli vůbec má cenu testovat :wink:
4. říj 2013 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janetoty Elenku máme taky vybranou :slight_smile: Víc by se mi teda líbila Nela, ale o té nechce ani slyšet, takže Elenka. (Líbilo se mi též Eliška a to manžel taky nechce a Elenka je hodně podobné) Ale zato ten kluk...to bude boj! Já chci Tomáše, on Robina a ani jeden neustoupíme. Ještě jakž takž se shodneme na Davidovi, ale ti jsou zase v manželově rodině hned dva - bratranec a syn od sestřenice. Tak nevím...
4. říj 2013 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@janetoty Daniel je pekne jmeno, o tom jsem uvazovala. Ale neproslo :slight_smile:
4. říj 2013 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
pěkná jména máte vybrána, líbí se mi všechna :slight_smile: Elenek je teď hodně, jen ve školce jich měl Viki asi pět.. a taky je hodně populární Sofie..
@lucija76 Lea se mi líbí moc, uvažovala jsem u Vikiho o Leonce, ale vyhrála to Alžbětka, stejně mám Viktora :slight_smile:
přezdívku mám žabžulka, takže žabža jsem pro všechny :wink:
4. říj 2013 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek