• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažení o mimi od léta 2013

28. listopadu 2013 
@lucija76 My máme psa Teddyho a naše babička na něho vždycky volá Tadeášííí :grinning: takže babičky si to vždycky udělají jak je pro ně nejlepší, jen škoda, že už nemůžeme mít kluka Tadeáše, celkem se mi to jméno líbilo, ale jak se babičce všichni smáli, že to není Tadeáš ale Tedy, taks e to pak samozřejmě ujalo a půlka rodiny už našeho psa oslovuje Tadeáši :slight_smile:
@ninive211 Mě se Nela taky líbí a u nás by pravděpodobně holčička Nelinka byla, manžel to vybíral :slight_smile: Na kluka máme jediné jméno na kterém jsme se shodli - Adam - ale manžel zase bojuje s tím, že by měl svátek na štědrý den, tak nevím jak to dopadne. Možná než otěhotníme, tak se ještě 15krát domluvíme na jiných jménech..
4. říj 2013 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zabzulka Taky Nelinek je hodně...zajímavý, že mně se Elenka i Nelinka zalíbily už ale někdy před víc jak 10 lety na gymplu - do třídy se mnou chodila Elena a o rok výš Nela. Takže je pak hodně zajímavý, že teď jich je tolik, to stejný Eliška -"za nás" to nebylo, jen měla ségra jednu jedinou ve třídě z celýho gymplu, dnes je to nejoblíbenější jméno pro holčičku vůbec (už i Terezku předběhlo).
4. říj 2013 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ninive211
@lucija76 kamarádka mi říká ať dám Elen, ale já nejsem moc zastánce těhle upravenin...já mám štěstí, že manžel se většinou podřídí, udělá, co mi na očích vidí(pokud mu to řeknu, jinak náznaky na něj neplatí) :grinning:
4. říj 2013 ve 14:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mihis Přesně, stejně bude záležet, kdy se to bude mět narodit...já bych teda nikdy nedala Adama ani Evu, i když Adam se mi taky docela líbí. Ségra třeba chtěla Verunku, ale termín má koncem ledna a Veroniky je 7.2., takže to by měla chudák kousek od sebe, ještě krátce po Vánocích, a to nechce...
Kolegyně má Vašíka a narodil se chudák 29.9. (den po Václavovi) a sestřenice má zase Marušku - narodila se 13.9. a Marie je 12. - taky naprd, prý pak všichni na svátek zapomínají a přejí jenom na narozeniny, pak je to dítě chudák ochuzené o jednu oslavu, protože se to vezme jedním vrzem.(i když třeba někdo svátky ani moc neslaví, ale tak aspoň u těch dětí ten dáreček se jim dá a dortík se koupí)
4. říj 2013 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ninive211 tak jména jsou populární ve vlnách..podle toho téměř vždy poznám jak je kdo starý..třeba sedmdesátá léta.. tak to byly Lenky, Jany, Petry, osmdesátá Lucie, devadesátá Barborky, Terezky, teď je to Elen, Sofie, Nela, ale také je hodně Aniček, Marušek
samozřejmě výjimky potvrzují pravidlo :grinning:
4. říj 2013 ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janetoty No, to je taky další možnost -Elen. Ale nevím, jak by to šlo s příjmením. A taky jak píšeš, já radši "českou" verzi
4. říj 2013 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ninive211
@mihis Já teda moc nehledím na ty svátky, u nás se to stejně nikdy moc neslavilo, ale moje mamka to schytala v plné čáře v prosinci slaví svátek, narozeniny , mají s tátou výročí a pak ještě samotné Vánoce, že. :grinning: Táta vždycky neví, co už kupovat :slight_smile:
@janetoty Taky bych chtěla Elenku, pokud teda nebudu přemožena Eleanorkou mojí drahé polovičky :wink:
4. říj 2013 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@zabzulka Za nás (r. 84) bylo Lenek docela dost (ve třídě byla vždy ještě jedna další aspoň), potom Evy, Honzové (na základce dokonce 4 ve třídě, na gymplu "jen" 3). A všude v mém okolí je to pak samej Petr :grinning: Švagr je Petr, dva bližší kamarádi jsou Petrové, šéfa mám Petera (protože rodina pochází z SK), oba máme nějakého Petra v příbuzenstvu..a teďka těch Péťů a Petříků zas tak moc není :slight_smile:
4. říj 2013 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verunkaaa Hele, manželův bratránek je David a narodil se na Silvestra...chudák :grinning: Ale původně se jmenoval Bekim -jeho biologickej otec byl Srb, ale manželova sestřenice (Davidova matka) od něj utekla krátce po porodu a nechala syna přejmenovat a vybrala si zrovna Davida. Takže to má všechno v jednom jediném týdnu na konci roku.
4. říj 2013 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verunkaaa
@ninive211 my svátky taky neslavíme, takže bych to nějak neřešila, proto mi ani nevadí, že je Adam na Štědrý den. Na holku se mi líbí i Maruška a Eliška, ale maruška je švagrová a Eliška tady jedna už bydlí, dokonce se stejným přijméním a ještě ke všemu je nějaká divná :grinning: tak to manžel hned zavrhl a jediné na čem jsme se shodli je ta Nela..
4. říj 2013 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zabzulka A jo! To me taky mohlo napadnout :grinning: :grinning: :grinning:
4. říj 2013 ve 14:36  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
4. říj 2013 ve 14:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ninive211 já jsem vždycky chtěla Petra, jenže je to tchán a švagr, tak to už by v tom byl úplnej maglajz :grinning:
4. říj 2013 ve 14:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
taky teď hodně letí jméno Emma, generace odrostlá na Přátelých, kamarádka ji má a říká, že kdyby věděla, kolik Emiček bude mít v okolí, tak by ji radši pojmenovala jinak.
@mihis a jak si psala s tím psem: my jsme měli oříška Žofinku a sestřenka tak pojmenovala svojí holčičku, i se zažili, takže když si pak mluvila o Žofce, nevěděla jsi o které... :grinning:
4. říj 2013 ve 14:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janetoty I tady hrozne leti Emma! Az moc.

Ja vazne uvazuju nad Evou pro holcicku, jedno z malo jmen, ktere mi drahy schvalil, pozor :grinning:
I kdyz v cesku to dost zavani temi 80tymi lety, tady je to celkem neobvykle, navic jsem uchylna na kratka jmena :wink: cim kratsi tim lepsi :grinning:
4. říj 2013 v 15:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janetoty
@lucija76 moje kamarádka má taky, ale Emu s jedním m... ;)
4. říj 2013 v 15:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
a ve Francii se to vyslovuje stejně? nedivím se, že se ti líbí krátký jména, moje sestra je Kateřina a ještě má dlouhé příjmení, tak vždycky proklíná rodiče :grinning:
4. říj 2013 v 15:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@chris_n mě se taky dřív líbila, ale teď je jich opravdu moc :grinning:
4. říj 2013 v 15:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janetoty Eva myslis? Jo stejne, prave to je ta vyhoda :wink:
4. říj 2013 v 15:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucija76 tak to je fajn, by v tom neměla zmatek :wink: jak dlouho už tam žiješ?
4. říj 2013 v 15:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ale ted jsem zjistila ze kecam, kdyz pisu, ze je Eva mene obvykla. Prave jsem si vygooglila Top holcici jmena pro letosni rok a je tam, mam je tam obe, i Leu!! Pomoc :grinning:
Emma, Lola, Chloé, Inès, Léa, Jade, Manon, Louise, Zoé, Lilou, Léna, Sarah, Camille, Maëlys, Lina, Eva, Louna, Clara, Alice, Romane.
4. říj 2013 v 15:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ninive211
@zabzulka
já jste taky Lenka :slight_smile:
Vždycky mi Lenko vadilo,ale teď už mi je to sympatické....ale všichni mi říkají Leni-v rodině Leničko a Lenánku :wink:
4. říj 2013 v 15:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@twinkle Lenanku :wink: to je krasne :wink:

@janetoty 8 let.... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :wink:
4. říj 2013 v 15:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucija76 že...to milujeu nejvíc-nejdřív mi tak říkal tatínek :slight_smile:
4. říj 2013 v 15:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucija76 a když zlobím,tak Lenane! :dizzy_face:
4. říj 2013 v 15:38  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lucija76 to musí být krásné, manžel chtěl taky vypadnout z Čech, ale já si nedokážu představit život bez mojí rodiny...
4. říj 2013 v 15:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a holky, předevčírem jsem se málem rozbrečela, když muž mluvil k vetřelci :sunglasses: Jedeme takhle autem a muž na něco nadává... a pak najednou říká..."a ty neposlouchej, takhle může mluvit jen táta!" :grinning: :grinning: :grinning:
4. říj 2013 v 16:07  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
Tak jsem vás konečně dočetla - opět jsou nevolnosti zpátky, takže jsem nějaká nepoužitelná :( Docela mě tu děsíte se jmény, my jsme nebyli schopni vybrat jméno pro 1. - nakonec jsme ho vybrali asi v 7.měsíci :slight_smile: A včera se nás mamka ptala jak se bude jmenovat to co čekáme, tak jsem řekla ať neotravuje, že máme asi 6 měsíců čas a ještě budeme mít rezervu :slight_smile: Jejda, to zas bude hádání jak se bude mrňous jmenovat - minule do toho kecali pro jistotu všichni :slight_smile:
4. říj 2013 v 16:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marketuska mamka už to ví jo?? :grinning:
4. říj 2013 v 16:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj, už asi 14 dnů :slight_smile: Nedalo se to tajit - máme 2generacní dům a je mi zle. Navíc teď to už ví skoro všichni - jsem na neschopence, takže to moc tajit nejde :(
4. říj 2013 v 16:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek