• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažení o mimi od léta 2013

28. listopadu 2013 
Ahoj holky, zdravím váš při ránu... včera mě zase nadzvihla tchýně.... já se z ní jednou zblázním.
7. říj 2013 v 09:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@chris_n Co ti provedla?
7. říj 2013 v 09:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@koada volala včera manželovi... tradiční hovor, jak se máme, atd... že se ani neozveme (máme toho asi málo a dloubeme se v nose). Mimo to vynadala manželovi, že nezavolal strejdovi a nepopřál mu k svátku. Tak jsem ho dokopala, at jí řekne, že my to prostě nehrotíme, jsou to jen svátky (a to jak manželův otec a jeho rodina, tak moje rodina). Na to mu odpověděla, ale že oni to slaví a jsou na to zvyklí, že se tam scházejí a slaví to (no skoro, jak narozeniny). Tak jsem si zase v duchu říkala, že mě to jednou fakt zabije a že nehodlám pak svému dítěti vysvětlovat, proč to jedna babička tak hrozně hrotí a ostatní na něho "prdí".... asi budu muset tchýni vysvětlit, že si nepřeju, aby to dělala vůči mým dětem.
7. říj 2013 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ninive211 Tak my vyděláváme skoro stejně, manžel asi o 2 tisíce víc než já, za to jsem ráda, oba jsme státní zaměstnanci, ale na peníze si stěžovat nemůžem.. I když se nemáme špatně, tak bych doma s mimčem zůstala jen rok a pak nastoupila na půl úvazku - což by bylo jedno dopoledne a jedno odpoledne týdně (máme totiž večerní studium), takže jednou týdně by hlídala od roka moje mamča - sama mi to navrhla... No naplánované to mám hezky na to že ani nečekám :grinning:

@verunkaaa Můj chlap je zlatý, snesl by mi modré z nebe, ale jednou za rok nebo za dva mu rupne v bedně, jde do hospody a já ho třeba celý víkend nevidím, nebere telefon nic.. Když ne celý víkend, tak se vrátí nad ránem nebo dopoledne.. Ze začátku jsem to hrozně blbě nesla, teď taky nespím, když se takhle zatoulá, ale už vím, že čím víc ho naháním a pod, tím je to horší, takže ho pěkně nechám, jsem pak uražená, nebo odjedu k našim, aˇse na něho nemusím dívat.. On se tak vyřádí s klukama a já mám zase na rok pokoj a je jak milius :slight_smile: ale proč to píšu, každý chlap má něco, co nás neskutečně se*e, ale pokud je to pravidelné či denodenní, tak se to asi těžko dá vydržet.. Třeba mu taky jen hrklo v hlavě, teď se trošku vyřádil a zase bude vše ok
7. říj 2013 v 09:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verunkaaa Tak to my jako takhle máme něco samozřejmě dopředu našetřené, na ty počáteční větší výdaje a tak...jde o to, že jsme chtěli si vzít hypotéku, tím by se nám zvýšily náklady na bydlení cca o 4 tis měsíčně oproti tomu, co máme teď. Já jsem účetní, jak už tu bylo několikrát zmíněno, takže účty a čísla jsou moje, plánování taky...takže i když jsme zdaleka ještě nebyli rozhodnuti, že TEĎ se začneme snažit o mimčo, tak jsem si počítala, kolik bysme asi tak za měsíc na mém RD měli příjmy a kolik výdaje (s tím, že musíš počítat i veškeré pojištění, hračky pro děcko, plínky, léky, k tomu aspoň nějakou tu tisícovku bokem na vánoční dárky či alespoň prodloužený víkend někde po ČR 1x ročně nebo prostě jako rezervu na nejhorší; když máš malé dítě, tak taky nekupuješ nejlevnější potraviny, ale snažíš se kupovat kvalitu a ta něco stojí...atd.) a vyšlo mi, že prostě budeme každý měsíc docela v minusu. a to se mému plánovacímu JÁ moc nelíbí :frowning2:

Právě nám by se ani moc nevyplatilo, aby byl na RD manžel...protože jak jsem psala, já mám možnost si při MD/RD přivydělat něco málo na DPP děláním té práce, kterou dělám teďka, což on tu možnost nemá. Navíc já tím aspoň nevyjdu z oboru a z pracovních návyků a bude se mi snadněji vracet. Jasně že bych mnohem raději byla, kdybych se mohla děcku věnovat na 100%, což ale vím již nyní, že nebude možné z finančních důvodů (nedejbože, když by třeba mimču něco závažného bylo a já nemohla při RD pracovat a musela se starat o něj fakt 24 hodin denně).

.Ale říkám si nějak bylo, nějak bude, zvládli to jiní a já nebudu kvůli mé pseudo obavě, že na MD nevyjdem, čekat s dítětem do 35, až budu mít naspořený milión, abychom se teda opravdu nemuseli strachovat. To bych se totiž nedočkala třeba taky nikdy.
7. říj 2013 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ninive211 já myslím, že takhle to máme my ženské všechny.. Já taky pořád počítám a řeším a můj muž? Zvládli to jiní, zvládnem to taky.. to je jeho heslo. Ale taky jsem rozhodnutá, že bych se po roce vrátila alespoň na částečný úvazek s tím, že by to bylo jedno dopoledne a jedno odpoledne.. Hlídali by babičky a manžel, nedá se nic dělat :-/ Ale taky možná našetříme dost peněz a splatíme dluhy než se mimčo podaří, takže teď si říkám, že je zbytečné to tak hrotit, dokud to nebude aktuální
7. říj 2013 v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@chris_n trošku mi to připomíná tu moji tchýni...volá snad každej den, jak se máme ("jak asi, pořád stejně"), co děláme (to chce vědět o každým našem prdu?), teď byli na chatě, tak furt posílala MMSky s hříbkama, co našli, chtěla se chlubit a když muž na to nereagoval, tak volala, jestli mu to došlo a co na to říká a že manželovi udělá další várku houbového guláše (=donese 3 sklínky guláše + další dvě s něčím jiným a je plná lednice a mám navařený na tejden - asi si pořád po těch letech myslí, že nezvládnu uvařit tak dobře jako ona, jako potěší to a pomůže, ne že ne,ale ne furt, mám taky nakoupeno a navařeno svoje a kdo to má pak jíst)
7. říj 2013 v 09:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ninive211 Myslím, že klíč je v tom to opravdu nechat na něm. Chápu, že Tě to uvádí do šílenství, ale nic jiného Ti nezbude. Mám pocit, že čím více se chlap do něčeho nutí, tím více se pak zasekne ...
7. říj 2013 v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verunkaaa přesně tak, máš bohužel naprostou pravdu, zejména u mé tvrdohlavé Panny :frowning2:
7. říj 2013 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ninive211 no ono je to s ní těžký. Je to tam složitější rodinná situace. Ale manželova sestra ted odjela na tři týdny do Thajska, tak se matinka nemá s kým vykecávat a volá synáčkovi... který o to ale zas až tak uplně nestoji.
7. říj 2013 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@chris_n Tak aspoň ta vaše normálně volá dceři...manžel sourozence nemá, takže to vždycky "schytá" on. Už byl na ni i párkrát docela nepříjemnej, že zase volá a co chce, tak to se akorát skoro urazila. Já pořád tvrdím, že ty neomezené tarify jsou peklo! :slight_smile: Platí 700 měsíčně za neomezené volání, taky aby se to využilo...já třeba měsíčně platím max. 200, a to už fakt musí být!!!
7. říj 2013 v 10:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ninive211 tchyne nema neomezeny tarif, ale ma nejakou potřebu vedet, co delame a proč. A taky volá v nejnevhodnější chvíle :-/ už jsme se kvůli tomu dostkrat chytli s mužem. Ale jí se to proste nevysvětlí. Stejně bude minimálně jednou, dvakrát týdně volat. Přitom, co se za tu dobu změní, nic :grinning:
7. říj 2013 v 10:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@chris_n Jo, taky párkrát volala dost nevhod :grinning: :grinning: A jéje, kdyby volala jednou týdně, tak v pohodě, to si sní ráda pokecám klidně i za muže...ale každý den anebo minimálně obden je už na mě moc.
7. říj 2013 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ninive211 tak víš jak, my jí nemáme co moc říct... zeptá se, jak se máme... no jak asi, hekticky a pořád stejně :grinning:. Já tohle "kotrolování" prostě neznám. Moje máma tohle nedělá a volám jí spíš já. Ona nás nechává dýchat a at si delame, co chceme. Tchýně má potřebu se vidět a my musíme za ní, místo aby přijela ona za náma, atd...
7. říj 2013 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@chris_n A to počkej, až zjistí, že jsi těhotná.. :grinning: to vám bude volat každý den :slight_smile:
7. říj 2013 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verunkaaa Mas k tomu super pristup.Ve vztahu je strasne dulezita tolerance. Tohle by mohlo fungovat. Samozrejme nesmi to pak prekrocit urcite meze, ale jednou za cas ho nechat se vyblbnout, oni to potrebujou :wink:

Mne takhle vyvadel ex, sama oslava, vecirek, v tydnu furt v praci a vikendy taky pryc, a ja vecne sama s malou doma, a to uz mu bylo 37, kdyz se narodila, po par letech jsem to vzdala. Bylo tam teda vic problemu, nahromadilo se to a uz dal nemohla.
Muj pritel ted naopak nechodi zase nikam sam, to je opacny extrem, ja ho kolikrat i nekam posilam, at si zajde na pivo s kamaradama, ale on se beze me proste nikam nehne :grinning:
7. říj 2013 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mihis no proto jí to nechci říkat moc brzo a ještě jsem očkovala muže, abychom na návštevu o víkendu jeli až v neděli na přesden a ja budu řídit. takze nebudu moct pít. Ona je hrozná slepičí prdel, něco jí řekneš, k tomu řekneš že se to fakt nikomu nemá říkat, a večer to ví celá rodina :-/ Ale tchán je to samé. Odjíždí zítra do Nepálu, tak jsem mu to chtěla říct, ale hned by to vše vykecal.
7. říj 2013 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@chris_n Treba si jen potrebuje pokecat :wink: Muj chlap vola mamince pravidelne 3x tydne, hovory minimalne pulhodinove. A i kdyz je to otrava, ja to docela chapu, tchyne ma dva kluky, oba odesli studovat a nasledne pracovat docela daleko od domova, je ted sama jen s manzelem, barak prazdny, a kluky vidi 3x do roka. Si rikam, ze si to vynahradim, az jednou budu mit kluka, taky mu budu volat a zpovidat ho :grinning: a budu lezt jeho zene na nervy :wink:
7. říj 2013 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucija76 já to nechápu... ale to je tou situací, jaká je u nich v rodině... asi má pocit, že potřebuje něco dohánět, když to v mládí zanedbala :_/ A já to bohužel nechápu, protože naše rodina funguje uplně jinak.
7. říj 2013 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@chris_n Tak moje tchýně bydlí vedle v paneláku, většinou volají, když něco potřebují - to jsem jí taky v létě (po pár dvojkách vína řekla), pak jsme se dost pohádali - všichni, ale manžel se mě zastal takovým stylem, že jsem úplně hleděla.. Od té doby je relativně klid.. Teď už jsem je 14 dní neviděla a vůbec mi to nechybí, manžel tam jednou za čas zajde, myslím včera tam zrovna byl pro něco.. Ale já mám klid :slight_smile: No a smojí m amkou si většinou napíšu na facebooku, nebo jí volám já.. Alespoˇn jednou za 14 dní se tam snažíme jezdit na kafe, nebo pozvat je.. Ale je to taková pohoda, vždycky se na ně těším, kdežto u tchánovců jsem ráda, že je klid ai po měsíci, kdy je nevidím :grinning: ale to tchýně nevydrží tak dlouho, čekám každým dnem návštěvu.. Hlavně proto, že mám za týden narozky, tak budou mít potřebu to slavit, úplně to vidím :-/
7. říj 2013 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucija76 U nás je největší problém v tom, že ví, že tu budu, že mě má jistou a občas si i říkám, jestli si mě váží. Ale zjistila jsem, že to je prostě jen o tom, že si musí uvědomit, že jistého nemá nic :wink: :rolling_eyes:
7. říj 2013 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@verunkaaa jak dlouho, že jste spolu?
7. říj 2013 v 11:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@chris_n 3 a půl roku ...
7. říj 2013 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verunkaaa tak to už může být trochu stereotyp... tak uvidíš no, jak se to vyvrbí ;)
7. říj 2013 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@chris_n stereotypem bych to u nás nenazvala, spíš se občas zahlásí jeho geny otce, který se svým přístupem "Já, já, jenom já" přišel o celou rodinu. Tak snad si to moje polovička uvědomí dříve, než bude pozdě :slight_smile:
7. říj 2013 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Spatne se mi datluje na tlf, ale zkusim to :wink:
7. říj 2013 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verunkaaa Tak aspon neco se pohlo s pritelem, to by mohl byt dobry zacatek :slight_smile: Mam z toho radost!!! :slight_smile: Ale s miminkem tedy ted na chvilku pauzujete..kdo chtel u vas vice mimi? Ty, nebo pritel?
7. říj 2013 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mihis
@chris_n
@lucija76
@ninive211
S tchyni to mam podobne, jako s Chris :slight_smile: Vola, co je noveho, stezuje si, ze se neukazeme..pritom s manzelem se poradne vidame jen o vikendu, tak je snad logicke, ze chceme byt spolu a NE travit nas jediny volny a spolecny cas s rodici plkanim o praci..navic nevim, proc mame chodit jen my? Tak at se stavi nekdy oni, at si udelaji prochazku a zajdou na kafe! Kdyz uz k tomuto jednou za sto let dojdea oni fakt dojdou, tak hrozne spechaji (diky za to :wink: ), fakt daji jen kafco a leti..ale kdyz my se ukazeme jen na chvilku (aby se nereklo a meli jsme "splnino") a chceme jit, tak to je zle..nebo co mi prijde extrem..vidime se v nedeli, pak dalsi patek a ona nas privita slovy: "Ze jste se taky ukazali!" tak to nemam slov..pritom vi, ze ja jsem pres tyden pryc, manzel taky a vecer ma treninky, tak kdy asi bychom se meli ukazat??? Grrr..tchyne je skvela, nemuzu si stezovat, ale timhle me solidne vytaci :grinning:

Navic na nas s tchanem porad tlaci, at mame deti (nevi, ze se snazime a nehodlam jim to rikat), coz je taky fakt otrava..mi rodice jsou v tomhle vsem uplne andilci!
7. říj 2013 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Aspon, ze nejsem u PC, bych se rozvasnila jeste vic :grinning:
7. říj 2013 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@pepetousek tak to plně chápu, taky jsem několikrát slyšela, že se skoro neukážeme. Bydleli jsme na druhém konci Prahy a ted jsme uplně mimo. Posledně mě dostalo, kdyz se v sobottu večer ptala, jestli nemůžeme přijet. manžel jí řekl, že ne, že jedeme na byt uklízet.. tak jestli nemůžeme alespon an chvilku. Bylo by to 35 km do prahy a dalších cca 20 po Praze, pak zpátky. A když se zeptal, jestli se nechtějí oni stavit za náma na byt, tak že nemůžou, že jim to nevyjde? :astonished:
7. říj 2013 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek