• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažení o mimi od léta 2013

28. listopadu 2013 
@pepetousek Přítel :wink: Ještě ho s tím musím obeznámit. Hlavně čekám furt na mrchu .. Ať si tady neplánuju převrat a nakonec nekupuju dupačky :wink: :confused: Ale to snad ne, když už klesám :slight_smile:
7. říj 2013 ve 12:49  • Odpověz  • To se mi líbí
@pepetousek to máme asi vážně všechny stejné :grinning:
7. říj 2013 ve 12:57  • Odpověz  • To se mi líbí
@pepetousek Koukám, že všude je to stejný nebo podobný :slight_smile: Ach, ty tchýně! Kdybychom je neměly, na co bychom nadávaly :grinning: U nás jsme měli s přítelem takový zajetý systém, poté co jsme se sestěhovali, že jednou v týdnu jsem já (sama) jela z práce z našima, a jednou týdně (někdy i dvakrát) zase on za svojema. Postupně ty návštěvy byly přece jen trochu méně časté, teďka k našim jezdím možná tak co 14 dní. O víkendu jsou furt na baráku v Boskovicích u ségry a dědy, takže víkendové návštěvy rodičů nejsou (tam jedeme taky jednou tak za měsíc, dva). Tchánovci jsou zase furt na chatě, hlavně v létě tam byli fakt každý víkend aji v týdnu, když tchán neměla směnu, takže to jsme co druhý víkend trávili s nima oba na chatě. Obecně mi přijde, že s tchánama se vídám častěji než s vlastníma rodičema, manžel ty moje vídá fakt tak jednou za měsíc.
7. říj 2013 ve 13:07  • Odpověz  • To se mi líbí
@ninive211 jo u nás je to to samé... S našima se vídám minimálně oproti tchánovcům, ale po té letní hádce jsem to rapidně omezila, mluvím s nima, ale nechodím tam - od léta jsem tam byla jednou, a tak to i zůstane.. S našima se vídám jednou za 14 dní a víckrát to zatím nejde, jezdí každý druhý víkend k babičce na jižní moravu, takže aspoň ty dva víkendy v měsíci tam můžu zajet. Minulý víkend jsem tam byla skoro celý den - taťka nostalgicky vytáhl Člověče, nezlob se a celé odpoledne jsme hráli, byla to hrozná sranda :grinning:
7. říj 2013 ve 14:12  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@mihis u nás je to o to těžší, že mám dvoje tchánovce :slight_smile: s jedněma se vídáme častěji (tchán, u kterého manžel vyrůstal) a s jedněma méně (tchýně - u které vyrůstala švagrová). No a tak je to složité no... u tchána mi to nevadí, ikdyž tam občas dost makáme, ale zase je to vykoupený něčím jiným. Ale k tchýni jezdím tak jako z povinnosti. Měly jsme před dvěma lety takovou hádku a rozkol a od té doby už to prostě nebude v pohodě a ja ji už nikdy nebudu věřit. :frowning2:
7. říj 2013 ve 14:16  • Odpověz  • To se mi líbí
@chris_n tak to mám já s tchánem - dost jsme se pohádali a on na mě vysypal všechno, co jsem kdy řekla tchýni (bývaly jsme spíš kamarádky a svěřovaly si různé věci - já jsem její tajemství nikdy nikde neřekla, a ona všechno vyzvonila doma) takže od té doby mám odstup od nich obou... Bylo to pro mě obrovské zklamání, ale už jsem poučila a beru je jen jako rodiče mého manžela a hotovo. Blbé je, že máme spousty společných přátel, takže když už se třeba potkáme v hospodě (kam jsme dřív chodily i sami dvě), tak si prostě sedám na opačnou stranu stolu, ale je to se zatím naštěstí stalo taky jen jednou :slight_smile: Manžela to trošku mrzí, ale řekla bych, že si zvyká..
7. říj 2013 ve 14:21  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@chris_n a ty buď ráda, že je máte celkem daleko od vás, ne jak my, vedle v paneláku :slight_smile:
7. říj 2013 ve 14:22  • Odpověz  • To se mi líbí
@mihis jako to já ráda jsem, jen to vidím, jak zase budeme poslouchat, že máme i s prckem přijet na návštěvu my a manžel poslušně sklopí uši a poslechne. Včera si z toho dělal srandu, že prej je dvojtej podpantoflák... musí poslouchat ženu i maminku :-P
7. říj 2013 ve 14:23  • Odpověz  • To se mi líbí
@chris_n Že poslouchá manželku je v pořádku :slight_smile: ale s tou maminkou by to nemusel přehánět :grinning:
7. říj 2013 ve 14:25  • Odpověz  • To se mi líbí
@mihis :grinning: :grinning: to víš, on je takovej truhlík... nechce si u nikoho udělat zle. Takže pokud mu to vyloženě nepřekáží, tak radši poslechne, ať to má z krku a je klid. Než aby říkal ne :-/
7. říj 2013 ve 14:27  • Odpověz  • To se mi líbí
@chris_n Jo, jo, to znám.. Ten můj bude špačkovat a nadávat na rodiče, že zase musí veškerou práci udělat on sám, ale stejně se zvedne, sedne do auta a jede (většinou se jedná o práci na chalupě)... Ale mě už to pěkně štve, kolikrát můžeme mít den pro sebe, ale stejně musí zase něco udělat. Právě v to léto už pohár přetekl a po pár skleničkách to bylo rodeo teda, tehdy jsem šli uprostřed noci 5 km domů... TeĎ už se tomu smějeme s manželem, ale tehdy to bylo drsné..
7. říj 2013 ve 14:37  • Odpověz  • To se mi líbí
@chris_n takhle to má švagr podobně...on má v rodičích (hlavně otcovi - záměrně neříkám tatínek, protože ten chlap je mi nesympatickej) strašnou autoritu, rodiče se prostě poslouchaj (ikdyž ti je skoro 30), oni houknou a on jede 150 km, aby jim s něčím "pomohl", co by chudáci bez Peťulky asi nezvládli. Ségru to strašně vytáčí a hodně se kvůli tomu hádali (první návštěvu u nich, kdy ona byla představena rodičům, tak švagr trávil s otcem v dílně, místo by se věnoval přítelkyni, která byla v cizím prostředí, ve velkém baráku, sama). Teď už teda jezdí míň než dřív, ale i tak prostě většinou když rodiče zavolají, tak nakluše jak pejsek ::rolling_eyes:
7. říj 2013 ve 14:38  • Odpověz  • To se mi líbí
@ninive211 tak tohle u nás je trochu jiný případ. Ona jeho máma není autoritou, ani asi být nemůže... nevychovávala ho. U tchána to chápu. Ale to je jiná kapitola. Tchýně má potřebu asi zpětně si dokazovat něco nebo nevím. A potřebuje aby synáček jezdil za ní a ona ho pak rozmazlovala u sebe. Protože ženuška mu nedopřeje :-P
7. říj 2013 ve 14:45  • Odpověz  • To se mi líbí
@mihis přesně, nesnáším, když rodiče berou své dospělé děti jako levnou pomocnou sílu :rolling_eyes: chápu že někdy, když jsou třeba fakt už staří a nemohoucí, že pomoct potřebují, ale v padesáti pětapadesáti...podle mě je to jen vyčůranost z jejich strany. Neřeknu občas, ale opravdu je potřeba každý druhý týden např. natírat plot, shazovat střechu apod? (teď to přeháním, ale tak nějak podobně...prostě někdy mi přijde, že se dětičky zvou "na návštěvu", jen aby tam u rodičů makaly!) Já vím, jak to měli naši, když jsme byli malý - jeden týden taťka dělal na zahradě babičky - svojí mamky (ta byla indvalida a jen furt ležela a vzdychala, tak on se staral o celou zahradu) a druhý týden naopak zase u babičky z mamčiné strany taky pořád bylo potřeba s něčím pomoct. Pořád jsem jen viděla práci a zase práci..i proto mě možná ani zas tak moc neláká ta představa baráku se zahradou :grinning: Leda tak zatravnit a udělat gril na posezení.
7. říj 2013 ve 14:46  • Odpověz  • To se mi líbí
@chris_n Máš pravdu, je to trošku jiný případ...podobné je to v tom, že jsem chtěla říct, že rodiče si někdy nárokují téměř veškerý volný čas svých dětí - a někdy jako argumenty neváhají použít třeba i citové vydírání ("musíš dojet, bez tebe bychom to sami nezvládli..." apod.)
A s tím, že má tvá tchýně potřebu si něco dokazovat (že je prostě dobrá máma a má zájem o své dospělé "dítě"), máš asi pravdu.
7. říj 2013 ve 14:55  • Odpověz  • To se mi líbí
@ninive211 asi, nebo prostě je v tomhle jiná a já to neznám, takovýhle vztah. U nás se rodina chová jinak. Když chce někdo někoho vidět, zajede za ním, atd... Ale tohle je nekonečné téma :slight_smile: a dost už o něm :grinning:
7. říj 2013 ve 14:58  • Odpověz  • To se mi líbí
@ninive211 tak u manžela je to stížené tím, že jeho otec je na vozíku, takže chlapská práce je přeážně na něm, i když tchán toho na vozíku zvládne víc než kdejaký chlap, ale přeci jen.. Jde hlavně o to, že švagr je taky dospělý, akorát dokáže říct ne.. Chci si odpočinout, máme jiné plány atd. To můj manžel neumí. Ale je to i tím, že jeho otec skončil na vozíku, když měla švagrová dva ročky, manžel byl nejstarší a tak se staral a nějak mu to asi zůstalo, že on je tn, který musí.. Je to hodně složité ze všech stran, hlavně teda po psychické stránce je spousta narušení a bloků a tak.. No žádný veselý příběh :frowning2: ale všechno má své meze... v tomhle jsem zase neústupná, možná i díky tomu, co mám vystudované. Ani postižený nemá právo někomu ovládat život a být arogantní, většinou ho všichni omlouvají, ale u mě to teda neprojde :grinning:
7. říj 2013 v 15:01  • Odpověz  • To se mi líbí
@chris_n Přesně tak, dost s takovým tématem, začíná mi nabíhat žíla a to jsem tchánovce už těch 14 dní neviděla :grinning:
7. říj 2013 v 15:01  • Odpověz  • To se mi líbí
@mihis ja se právě psychicky připravuju na neděli. K tomu ja tajím těhotenství a ten můj truhlík chtěl domlouvat návštěvu na sobotu večer a noc - tzn. zákonitě by se pilo. Což se bude i tak, ale v neděli mám výmluvu, že musím řídit :slight_smile:
7. říj 2013 v 15:05  • Odpověz  • To se mi líbí
jéje, vy jste toho dnes nakecaly :wink: nestíhám dnes ani dočítat..jen registruji debatu o tchánovcích..no, taky mám "výživnou" tchyni, historky bych mohla sypat z rukávu, ale raději to dělat nebudu, protože se mi vždy zvedne tlak a naštvu se :slight_smile:
nějaké testování proběhlo?
7. říj 2013 v 15:08  • Odpověz  • To se mi líbí
@zabzulka myslím, že neproběhlo... už je čtvrtek?????
7. říj 2013 v 15:12  • Odpověz  • To se mi líbí
@chris_n To nevím na co se budu vymlouvat já, když bydlí vedle.. Asi zůstanu u mé aktuální taktiky nechodit tam vůbec, už to vidím, jak budu buď nemocná, nebo budu mít moc práce :grinning:
@zabzulka Ahojky, neboj o nic s nepřišla, jen jsme si tady vzájemně stěžovaly :slight_smile: Zatím čekáme co @eeen a @verunkaaa jinak asi teď aktuálně není žádná čekatelka, ne?
@chris_n proč čtvrtek?
@mihis Tak to je mi líto s tchánem...chápu, že pak manžel jakožto nejstarší to pak všechno "obsere", kór když je tam ta zdravotní indispozice. Právě můj švagr je taky nejstarší ze 4 dětí. Ale jak říkáte, dost už o tchánech a tchýních :grinning:
7. říj 2013 v 15:13  • Odpověz  • To se mi líbí
@mihis jdu na kontrolu
7. říj 2013 v 15:15  • Odpověz  • To se mi líbí
@chris_n čtvrtek? máš kontrolu co? :slight_smile:
@mihis aha, tak to jo..tak já si počkám na výsledky, držím palce
nějak teď nestíhám, v práci je toho dost, teď poletím pro malého a na nákupy.. :unamused: ble, to nesnáším, ale malý potřebuje tílka, nějaké štramplíky, novou čepici a papuče..už aby to bylo za mnou
7. říj 2013 v 15:16  • Odpověz  • To se mi líbí
@mihis @zabzulka já budu čekatelka až tak příští víkend...spíš si dopředu říkám, že nic, abych pak nebyla zklamaná :slight_smile: ale když teď do sebe jako nemocná láduju kde co, tak se dívám, jestli je to možné v těhu...třeba jsme si chtěla koupit jitrocelový sirup, který vím od kamarádky zdr. sestry by měl být neškodnej a já i jinak ho často používám -neměli, tak mi nabídli nějakej mix s jitrocelu s tymiánem a ještě čímsi (Thymomel se to jmenuje) a koukám, obsahuje to 3,4% ethanolu! Ale tak nemělo by to snad uškodit, když si dám jednu lžičku...
7. říj 2013 v 15:19  • Odpověz  • To se mi líbí
@zabzulka neznalá uživatelka: co jsou štramplíky? :grinning:
7. říj 2013 v 15:20  • Odpověz  • To se mi líbí
@ninive211 punčocháče :grinning: vidíš, nenapadlo mě, že je to krajový výraz :sunglasses:
7. říj 2013 v 15:21  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@ninive211 chápu, to "co kdyby" mám také v době před MS..pro jistotu nepiju alkohol, necvičím břišní svaly, atd.. :wink:
7. říj 2013 v 15:22  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek