• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažení o mimi od léta 2013

28. listopadu 2013 
@xdany No je to někdy dost hustý bych tak řekla, ale neuděláme nic :unamused: jedno vlastní musí být slast, ale samozřejmě vím, že i to má své..
6. bře 2013 v 16:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@xdany Nedá se, naše školství je tak nastavené, plné stavy a o to těžší je pak se každému individuálně věnovat. To už řešíš celkem s předstihem :wink:
6. bře 2013 v 16:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misulka88 jo přesně, jenže on to nikdo nepochopí dokud si to nezkusí :wink:
6. bře 2013 v 16:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@moniinom Jojo přesně, myslím, že kdyby si to zkusili jen na jediný den, změnili by názor. A to nepočítám ještě plno dalšího papírování :grinning:
6. bře 2013 v 16:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misulka88
@moniinom

Asi dva měsíce jsem učila ve školce angličtinu, a nikdy víc. Všichni, kdo s takovým množstvím blech pracují, zaslouží obdiv! :sunglasses:
Já když řeknu, že mám v některých třídách jen 2-3 děti, tak to taky vyzní, že to je pohodička... :sweat_smile:
6. bře 2013 v 16:31  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misulka88 jojo a ještě se pořád na všechny usmívat, být empatická... :slight_smile: my taky nekecáme ostatním do toho, že mají nebo nemají v práci pohodičku, jenže nejhorší je, že každý má pocit, že si tam ty děti opravdu jen hrají..
6. bře 2013 v 16:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@moniinom JO, to je nejhorší, jak společnost si myslí, že se ve školkách jen hraje. Žádné vzdělávací činnosti, nic... no škoda mluvit
6. bře 2013 v 16:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@xdany Tak to je určitě jiná práce, musí to být taky dost náročné s probl.dětma.
6. bře 2013 v 16:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misulka88 škoda slov, přesně, ale rozproudilo mě to pěkně :grinning:
6. bře 2013 v 16:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misulka88 Tak budoucí vzdělání je důležitější než výbavička ;) Řeším to hlavně proto, že co jsem doposud měla možnost vidět, tak se mi moc nelíbí a taky proto, že jsem cizinka a nehodláme tu strávit zbytek života (proto bych nejradši mezinárodní školku)...:/ Děti tu začínají školku v 1.5 roce (ne všechny, protože není místo), takže pokud by se zadařilo rychle, ono to uteče...navíc na dobrý místa určitě bude fronta. :angry:
6. bře 2013 v 16:39  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@moniinom O jakém příspěvku tu mluvíte?

(já teda s tím trochu souhlasím, že 2 měsíce je celkem dlouhá doba, v Estonsku to jsou teda 3 měsíce pro děti, pro učitele je to 2.5, brala bych měsíc v létě a měsíc v zimě - teda ne že by tady bylo o co stát)
6. bře 2013 v 16:41  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@moniinom Já ten příspěvěk viděla už včera a pěkně mě rozčílil :grinning:
6. bře 2013 v 16:43  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@xdany Tak to jo, to tě pak chápu, že tě to zajímá víc, než co bude mít mimi na sobě :wink:
6. bře 2013 v 16:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@moniinom Ale nebavme se o práci, to bysme se musely jen vzteknout asi :grinning:
6. bře 2013 v 17:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misulka88 jasný, nemá to cenu :slight_smile:
6. bře 2013 v 17:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravím dámy, mohu se přidat.... ani nevím zda se sem k vám budu hodit samé učitelky.... :slight_smile: Taky plánujeme s manželem mimčo, pořád rozvažujem kvůli tomu, že plánujem v létě začít stavět domeček.... ale čekat už se nám nechce, když vidím jaké mají některé holky problémy jsem rozhodnutá jít do toho i kdybych měla otěhotnět za měsíc.... :slight_smile:
6. bře 2013 v 17:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vodvarkova Stavět se dá i s dítětem :slight_smile: Tak jako předělávat byt (asi bude náš případ).
6. bře 2013 v 17:31  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vodvarkova: ja taky nejsem ucitelka :slight_smile: nebo teda vystudovana v podstate ano, ale nezivim se tim.

@misulka88, moniinom: vim o cem mluvite, sveho casu jsem pracovala jako pruvodkyne na zajezdech v UK a xkrat jsem se setkala s reakci, ze jako, jeee, to mas pohodu, jezdis si na vylety a jeste te za to plati. a ja pritom mela na starosti organizaci celeho zajezdu, celou dobu sileny stres. za takove vety bych vrazdila :slight_smile:
6. bře 2013 v 17:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xdany super, alespon vím že v tom nebudem sami...:slight_smile:
6. bře 2013 v 18:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, my máme v srpnu svatbu a následně bysme se rádi začali snažit o miminko. Resp. necháme to na přírodě a jen lehce tomu pomůžeme :slight_smile: Nějakou hysterii s měřením bazální teploty a sledováním ovulace odmítám, to podle mě akorát stresuje a pak to nepůjde...to snad leda, kdyby se pár měsíců nedařilo. Jinak zásoby listovky mám nakoupené, ale zatím si zobnu tak jednou týdně, když si vzpomenu...ono prý stačí tak 3 měsíce předem, takže od dubna/května začnu poctivě. Hlavně ale taky jíme docela často brokolici, špenát,tak v tom ta kyselina listová je taky a podle mě i v lepší formě než v tabletách.
6. bře 2013 v 19:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ninive211 Taky si říkám, že na to ze začátku nepůjdu "vědecky", až kdyby to nešlo...
Díky za tip na zeleninu :slight_smile: Protože k tomu, abych si šla kyselinu listovou koupit do lékárny se asi jen tak nedokopu... :sweat_smile:
6. bře 2013 v 19:14  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vodvarkova My se teda snažíme rekonstruovat už teď, ale jde to tak děsně pomalu, že kdybysme měli čekat se svištěm až to bude hotový, tak bysme se taky nemuseli dočkat... :sweat_smile:
6. bře 2013 v 19:15  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@vodvarkova :slight_smile: my už naštěstí měsíc bydlíme, koupili jsme si nový byt. Takže bydlení máme naštěstí vyřešené :slight_smile:
6. bře 2013 v 19:16  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@dora13 Každá práce má něco že :wink:
6. bře 2013 v 19:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@ninive211
@xdany Holky taky neplánuju žádné měření atd...necháme to na přírodě a uvidí se :slight_smile:
6. bře 2013 v 19:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xdany My jsme se teďka přestěhovali do většího, ale pořád podnájem...s tím, že je vize, že bychom to časem mohli odkoupit, takže se svolením majitelky děláme postupně drobné změny. Bohužel na hypotéku v současné době není...nebo možná bysme ji sice dostali, ale kvůli následným splátkám - plus se musí samozřejmě počítat s těmi ostatními náklady na bydlení jako fond oprav a inkaso - bysme si to mimčo dovolit nemohli, to bych nemohla jít ani na tu mateřskou :frowning2: Hrozná doba toto. A čekat s děckem, až si budeme moct dovolit vlastní bydlení, to se taky nemusím dočkat, třicítka se pomalu blíží a já nechci být stará matka...nebo taky nebýt vůbec matka. A že zrovna v mojí i v přítelově rodině problémy s otěhotněním či potraty se vyskytly...tak se tohoto docela bojím :frowning2: No třeba se nám to vyhne...
6. bře 2013 v 19:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misulka88 My bydlíme ve svém už 2 měsíce!!! První týdny jsme měli problém přijmout fakt, že TOHLE je fakt naše, ale teď už bysme ten byt nedali :slight_smile: Strašně se těším až to tu uděláme hezký :slight_smile: Dobrý je, že oba jsme tak moc v práci (po odpoledních ještě učím v jazykovce), že nás stav bytu tolik nedeprimuje :slight_smile: Zrovna dneska jsme přestěhovali vanu z chodby do naší obytný místnosti :sunglasses: (obýváme zatím jednu místnost z bytu, nějak nám to stačí)
6. bře 2013 v 19:23  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misulka88 Nový byt závidím :frowning2: Brala bych hned...jenže u nás v Brně byty drahé, novostavby nepřipadají v úvahu, to je něco tak děsného a předraženého a za rok dva stejně zjistíš spoustu skrytých vad....do toho bych nešla. Tak teď jsme v podnájmu s vidinou možného odkupu v budoucnu...uvidíme.
6. bře 2013 v 19:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj maminy, my jsme meli mit miminko letos v srpnu, ale umrelo.Tak chceme zapracovat na tretim pokladu nejak v lete.Mame se taky nejak stehovat, ale k urcitym okolnostem nevime, kdy to vlastne bude(puvodne jsme se meli stehovat k dubnu, to je ale absolutne pryc).Jen doufam, ze nez by se mimi melo narodit, budeme uz v novem :slight_smile: .A o cem se to tu bavite, co je prednejsi nez vybavicka?Cetla jsem par prizpevku, ale nic jsem z toho nevycetla...
6. bře 2013 v 19:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andysebesta Že spíš než abych pokukovala po výbavičce pro mimino, tak mu vybírám tu správnou vzdělávací instituci... :sweat_smile:
6. bře 2013 v 19:39  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek