• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažení o mimi od léta 2013

28. listopadu 2013 
@mihis ona jak je člověk hozený do vody,tak plave a najednou zjistí že to jde... :wink: máme taky dvě auta,muž do práce dijíždí,já ráno a odpoledne dělám taxika po školkách,začas přibude škola,chceme dát syna do soukromé Montessori,nesouhlasíme příliš s klasicky vedou ZŠ,tak i to bude záhul,já dodělávám školu a trochu si přivydělávám šitím z domu,každá koruna dobrá :wink:
12. zář 2013 ve 14:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@saminomimino co je špatného na normální škole?
12. zář 2013 v 15:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@saminomimino já bych nad tou Montessori ještě popřemýšlela.. Nemám přímo zkušenosti, ale mám vystudovanou speciální pedagogiku a tak jsem s tím dost setkávala. Ona samotná základka nebo školka nejsou špatné, ale pak je velký problém s přechodem na SŠ.. Je to samozřejmě váš názor a čistě vaše věc, jen si myslím, že pro dítě je lepší kvalitní klasická škola (i když třeba soukromá), protože na alternativní není dostatek navazujícího studia.
A jak se ptá Chris, proč nechcete dát dítě na běžnou základku?
12. zář 2013 v 15:04  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@chris_n vše,způsob výuky,škola hrou nehrozí ,je to demotivují a u nás je to pořád stejné jak to bylo za mně s čímž nesouhlasím,ve světě se vede výuka zcela jinak,třeba dánské školství je úžasné,dovolí dítěti se otevřít a baví je to,ne do něj něco násilím páčit,nahazovat na prvňáky kopy domácích úkolů,jeden učitel na 30 dětí,tady je školství na úrovně pravěku,hodně se tu rozvíjí o domácí učení,což u našeho syna nebude možné,tak hledáme alternativu :wink:
12. zář 2013 v 15:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mihis viz můj příspěvek chris
jinak výuka probíhá stejně,musí se plnit stejné osnovy které dal stát,jako na klasické ZŠ,ale jde o způsob vedení výuky,1 učitel na 12 dětí ne na 30,a vše škola hrou,to v klasické ZŠ není,slýchám to dnes a denně,zjišťujeme si to už velice dlouho a právě bohužel mnozí odborní pedagogové mají nejhorší návyky na to jak děti učit,ještě si pamatuju tu hrůzy ze základky já a bohužel se toho u nás příliš nezměnilo ,prosím bez urážky vůči tobě,mluvím ze zkušenností svých maminek co se snimi bavím a hlavně mám v rodině 3 odborné pedagogi a ne děkuji,jim bych dítě nesvěřila
12. zář 2013 v 15:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
i "normální" škola může být fajn, záleží hlavně na přístupu učitelů..v tuto chvíli chodí malý na obří školu u nás v centru Ostravy, oni se teda považují za výběrovou školu :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale nemyslím si, že jsou nějak extra..jsem docela nespokojená..ne přímo s výukou, ale tím bordelem a chaosem kolem, začínám šílet, nesnáším buzeraci a té se mi v poslední době dostalo nadmíru..
už se nemůžu dočkat přestěhování až malý začne chodit do malotřídky, s tou školou mám dobré zkušenosti
12. zář 2013 v 15:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@saminomimino ja nevim, ale znám ze svého okolí i lidi, co mají základky, kde ta škola hrou probíhá :wink:
12. zář 2013 v 15:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@saminomimino já ze školy špatné zkušenosti nemám a nijak mě to nepoznamenalo :wink: V tomhle ohledu je to víc o životním stylu a tom, jaké hodnoty člověk má asi :slight_smile:. Ale taky jsem s názorem blíž
@mihis
12. zář 2013 v 15:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@saminomimino tak to záleží na učiteli, my třeba máme ve městě základku, kde je kolem 15 ti dětí, nevím moc o výuce, ale maminy jsou celkem spokojené. Já teda učím na střední a neboj, neberu to osbně. Jen mi přijde, že z alternativek obecně nemají děti ty správné návyky, nedokáží se tak dlouho soustředit na určitou činnost a nedej bože, když mají nějakou poruchu chování, to pak jsou ty hranice, pravidla a reřim dost podstatné. Obecně bych klasické školství nezavrhovala, spíš hledala vhodnou školu. U těch alternativnívh je i problém testováním - horko těžko se zjišťuje, zda si děti dané učivo opravdu osvojily.. Ale já na to mám pořád pohled učitele, možná z pohledů rodičů to vypadá jinak.
12. zář 2013 v 15:16  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@chris_n tak to jsou šťastní lidé,my to v okolí bohužel nemáme
12. zář 2013 v 15:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@saminomimino mám pocit, že se to rozmáhá na menších školách, kde mají mladé učitele. Na sídlištních školách to moc neuvidíš.
12. zář 2013 v 15:19  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@mihis hele ja zatím rodič nejsem, ale musím říct že mě ty alternativní školy vůbec nelákají.
12. zář 2013 v 15:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@chris_n já si hlavně myslím že je to velice individuální zkušennost a že to člověk dělá s úmyslem toho nejlepšího pro své dítě,nevím proč by mělo být něco pšatného na jiné škole než na klasické ZŠ?Myslím že když vím jak místní
ZŠ fungují a nesouhlasím s tím,je docela logické že chci najít místo pro své děti kde je to bude bavit,myslím že tohle není rozmar,můžu děcka vrazit sem,za méně penez je teda fakt že do fondů se tu dává dost a děti si nosí vlastní talaletní papír :sweat_smile: a můžu ignorovat způsob výuky,nebo platiti měsíčně ranec ale mít klid že dítě je v dobrých rukách,každého věc,každá ZŠ je jiná,je to o lidech,my tu nemáme dobré ZŠ to nás nutí hledat jinde,nemyslím že je to špatné
12. zář 2013 v 15:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@saminomimino ale já neříkám, že je na tom něco vyloženě špatně. Jen já na to mám jiný názor. A když to bude vyhovovat tvému dítěti, tak proč ne :slight_smile:. Však jde pak jen o to, jak se začlení na té střední škole :slight_smile:.
12. zář 2013 v 15:25  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@mihis neříkáme že do Montessori jde,ale prozatím na nás způsob výuky,vedení motivování a celkově učební plán udělala dobrý dojem,s těmi poruchami učení,to je další kapitola,na naší ZŠ je to asi národní sport,já i bratr nemáme žádnou dis,ale půl základky nás honili po psychiatrech že jsme divní,nikdy nikdo nic nenašel,celé to pro mně bylo demotivující a ponižující,tihle učitelé stále učí na naší ZS, maminky starších dětí z naší ulice vypráví děsivé historky jak s dětmi objíždějí psychologické poradny a podobně,taky samozřejmně dětem nikdo nic nenanšel,mám tu i maminku z FR,kde její syn i studoval,od malinka je dobrý na jazyky,ve FR mu na zákldaní škole umožnili se rozvíjet a zdokonalovat si několk jazyků a nikdy s ním nebyl problém,u nás,neustále mají na škole nějaké problémy,přitom je premiant,absolutně ho nerozvíjí dále v jazycích,prý že má smůlu,je ve 4 třídě,má AJ,nudí se tam,učí se to co už dávno umí a studium další jazyků mu umožněno není,natož pak se rozvíjet v tom co už umí a na co má dar a tak to má prý ve vícero předmětech,tohle mi příjde pravěké
12. zář 2013 v 15:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
12. zář 2013 v 15:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@racerunner To je mi moc líto :frowning2: Přeji Ti, aby se znovu brzy zadařilo a vše už dopadlo tak jak má :dizzy_face: Koukám, že jsi psala že mrcha přichází taky 13DPO jako u mě, tak snad nám co nejdříve ta třináctka přinese štěstí :slight_smile:

@saminomimino Vykašli se na ně i na MK se občas najdou různý závistivci a nepřejicí :wink: Důležité je, aby mimčo bylo v pořádku, na ničem jiném teď nezáleží :slight_smile: A k těm školám - chápu tebe i @mihis. Na mé ZŠ bych také hledala marně něco pozitivního. Výuka anglického jazyka končila tím, že jsem učila sama učitelku, protože neměla hluboké znalosti. Kvůli "schopnostem" učitelů jsem musela poslední dva roky chodit na doučování, protože nás bylo ve třídě prostě moc a tak místo vysvětlování jsme jen slepě opisovali do sešitu z tabule ... Také se mi to nelíbí a také budu ve výběru školy dost přísná. Na druhou stranu vím, že existují i školy, kde se učitelé opravdu snaží. U nás berou děti i na různé prohlídky a exkurze, aby se žáci setkali s učivem i v praxi a uměli si snáze představit, co jak funguje. Takže pokud člověk v okolí má takovou možnost, nebála bych se dítko tam poslat. Pokud nemá, rozumím tomu, že hledá jiné způsoby.
12. zář 2013 v 15:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verunkaaa ano tak to vidím i já,ale jak říkám,tady v okolí je to vesměs stejné,moc si nepomůžeme,proto hledáme i soukromé sektory kde se nám to líbí,zatím,co víme tak se tu stále nezmenil ani počet žáků na učitele,30 je asi šťastné číslo :grinning: každopdáně se budeme informovat syn jde do školy za dva roky a vše zatím ukáže čas,ale myslím že je zcela logické že hledáme to nej,nebo se aspoň snažíme,pač to co jsme na ZŠ zažila já nechci aby okusily mé děti ani omylem
O výuce AJ předělanou 50 ti -letou ruštinářkou se ani nezmiňuji,v naprostých základech jazyka jsem dělala mega chyby,zachránilo mně samostudium
12. zář 2013 v 15:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@saminomimino Přesně tak. Ještě dnes mám zažité některé gramatické výmysly, nad kterými rodilý Američan jen kroutil hlavou :grinning:
12. zář 2013 v 15:55  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@verunkaaa já jenom říkám, že se musí myslet i do budoucna, teď to pro děti bude super, ale pak ty přechody jsou šílené a navíc většinou nemají ani takové znalosti jako děcka z běžných zš. ale je to jen můj názor, školu řádně prověřit a pozjišťovat nejlépe, jak se pak děcka uchytili na SŠ.. To je můj názor.
A s těma jazykama je to dnes těžké, ve školství je jen prostor pro gramatiku, protože ta je důležitá u maturity, na konverzační hodiny nejsou časové dotace, takže za některé věci ani školy nemůžou, ale je blbě nastavený systém.. No holt není to jednoduché :slight_smile:
12. zář 2013 v 16:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mihis To Ti rozumím. Já do toho přeci jen koukám jen jako laik, ale dokážu pochopit, že přitom, jak dnes základní školy vypadají, hledají lidé i jiné alternativy. :slight_smile: A s těmi jazyky .. Zažila jsem i to, že učitelka během písemek odcházela se slovy "Vrátím se za hodinu, nepište to všechno správně, ať to není nápadné" :confused: A co se dělo na VŠ, to už je jen třešnička. V prváku jsme byli rozděleni dle úrovně, ale bez toho, aniž by ta horší skupina musela dotáhnout na naší úroveň, takže do třetího ročníku psali testy, které by obsahově sedly spíše na střední školu. Poslední kapkou bylo, když jsem si dovolila upozornit novou profesorku na to, že za 900 Kč, které platím za hodinu výuky, tu nebudu zpívat beatles. Do konce třeťáku jsem pak měla peklo. :angry:
12. zář 2013 v 17:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verunkaaa :grinning: jo tak o tom žádná, že na některých školách je to na prd, ale za to může učitel, respektive ředitel, že to tak nechá.. My jsme to na VŠ s anglinou měli stejné, a proto jsme si drtivá většina zvolili nejnižší možnou úroveň a pak jsme nemuseli nic dělat, ani se učit na zkoušku :grinning:
Však já to s těma alternativama taky nemyslím ve zlém, jen říkám, že to chce prověřit, třeba od rodičů jejichž děti to absolvovali, jaká byla úroveň znalostí ve vycházejícím ročníku a jak to bylo s přechodem na SŠ, jestli děti neměli honičku s doháněním učiva a jak zvládly pro ně nový systém - sedět v lavicích, poslouchat, psát, přizpůsobit se pomalejším nebo se doučovat samostatně, když nestíhají.. To jsou všechno věci, které je na alternativkách nepotkají. A někdy to tam taky stojí za nic, i když se prezentují jako super, nejlepší... Ale samozřejmě můžou být i oprvadu dobré, které děti připraví ve všech směrech a kvalitně.
12. zář 2013 v 17:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@saminomimino tak pokud je dítě opravdu tak dobré v něčem a ve škole se nudí, tak existuji individuální plány pro nadané děti, ale dost pochybuji, že třeba v jazycích mu jakákoli ZŠ dá to co potřebuje, na to už jsou spíš kroužky.. Ale jak říkám, každý učitel může vytvořit pro žáka individuální plán (pro chytré i pomalejší) ale to záleží na učiteli, jak se mu chce a jestli je k tomu i třeba nějak motivovaný ze strany ředitele a jestli má podporu. K psychologům by měli učitelé posílat až na konečnou diagnostiku, je spousta testů, které mohou využít i učitelé a zjistit tak danou vadu nebo poruchu, ale to se taky mnohým zvlášť těm starším nechce.. Možná o tom ani nevědí.. Je to jednodušší, pak už se dítě pošle jen psychologické poradny, kde to zkontrolují a potvrdí oficiálně, ale dítě tam jde jednou, pak mu učitel stanový individuál a dítě už chodí jen na kontroly nebo při zhoršení do poradny. Jo je to prostě o učitelích.. A taky nutno podotknout, že ani rodiče o tom moc nevědí a pak se nechají po poradnách s dítětem vláčet, nebo děti přehlašují do jiných škol, i když mají ze zákona na individuální péči nárok. Takže si stačí jen vědět na co mám nárok a stát si za svým. Pak budou učitele nuceni to dělat, jen zůstává otázka, jestli to budou dělat dobře, ale to nemůžeme vědět ani v těch alternativkách, jestli to dělají tak, jak píšou.. :slight_smile: No je to prostě složité, ale každopádně vám přeji, ať najdete školu, která vám bude vyhovovat a prcek tam bude maximálně spokojený :slight_smile:
12. zář 2013 v 17:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@saminomimino koukám, že se Tě mímo stále drží:D paráda....my jdeme zítra na to srdíčko jak jsem psala minulý týden a jestli tedy bude něco vidět:slight_smile: beru poctivě vitamínky, tatka mě koupil femibion, ale nevím jak Tobě mě je děsně zle:frowning2: už tři dny je to síla, žaludek jak na vodě, pořád na zvracení, ale nezvracím až večer dostanu teprve hlad.-D jím jen na kila nektarinky to jediné mě nenatahuje, nedej bože, když se muž přitulí a je na voněnej :unamused: ale nic, když je to jen tohle co.Hlavně, aby nám fazolky rostly.Přeju Ti moc moc štěstííčka pro Tebe i miminko!!!
12. zář 2013 v 18:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucija76 Luci nohy hore a podložit polštářem a žádná sprcha... pokud mě zítra bude bít srdíčko tak vám to co mě přineslo štěstí některé pošlu :wink: říkám mu těhotenské a šetřila jsme si ho doted ty ostatní jsem rozposílala, ale todle jsem si nechala je od holek, kterým přineslo štěstí a otěhotněly:DDD Kurde držím palečky holky!!! Mě je tak zleeeeeeeeee
12. zář 2013 v 18:30  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@suzief já taky testila:D mě vyšel cca 10 dní po oplodnění, ale 9 den už byl duch...držímm pěsti:D
12. zář 2013 v 18:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jenyska4 nohy nahoru jsem teď dávala dva dny po sobě, ale vydržím max deset minut.. Asi to budeme muset dělat v obyváku, abych pak mohla koukat na televizi a vydžela dýl :grinning:
A štestíčko posílej a hlavně ty těhu bacily už sem někdo naplyvejte konečně :grinning:
Jinak zítra držím palce, ať jsi samá pozitivní zpráva, budu na tebe moc myslet a držet palečky :slight_smile:
12. zář 2013 v 18:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucija76
@verunkaaa holky nejlepší fáze za náma pomalu a teď bude zase období čekání, co?? Čím si to kočky zpříjemníme? :slight_smile:
@twinkle
@eeen a co vy? Pěkně na nás poslední dobou kašlete, holky jedny :grinning:
12. zář 2013 v 18:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mihis děkujeme beruško! Samo já měla nohy hore taky max deset minut :wink: Stačí bohatě:slight_smile:))) ted mě neutíkalo 14 dní kvuli našemu utz a ted mě to nebude utíkat zase kvuli Vám:slight_smile:
12. zář 2013 v 18:40  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@saminomimino Ja te kazdopadne obdivuju, jako obdivuju vsechny vicedetne matky! Zvladnout 4 male ditka je hodne narocne, nemyslim ani tak financne, to samozrejme taky, ale spis tu schopnost fungovat jako matka na plny uvazek, zorganizovat si zivot tak, aby se to dalo vubec stihat a aby vsichni byli stastni....a jeste pri tom mit cas pro sebe, na studium nebo praci, klobouk dolu fakt :slight_smile:
A uplne souhlasim s tim nazorem, ze deti nejaky zbytecny luxus ke stesti nepotrebuji.
Pokud se mi povede, chtela bych 3 deti, zatim je to docela troufaly plan, vzhledem k tomu, ze je mi za chvili 37 a jeste nemam ani druhe :grinning: ale treba se podari :slight_smile:
12. zář 2013 v 18:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek