• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažení, podzim 2011

14. ledna 2012 
Ahoj holky, s manželem bychom se chtěli začít snažit o miminko na podzim příštího roku. Ale už teď chodím na koníka a pročítám různé diskuze o těhotenství a podobně. Je na tom někdo stejně? Rychle sem!
14. říj 2010 v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, můžu? :sunglasses:
my se začneme snažit možná už na počátku roku, uvidíme, jak to půjde....
15. říj 2010 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, my taky miminko zatím jen plánujeme, ale máme měsíc od svatby tak uz jsem sem taky zabrousila :slight_smile:
15. říj 2010 v 16:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@baluu , @hanuu - Ahoj holky, určitě můžete, ráda pokecám. Protože mimi je zatím jen v pořád na úrovni plánování, tak krom pár nejbližších se o tom nemám s kým pobavit. Už bych nejraději chtěla hned, jen musím chvíli vydržet v práci kvůli praxi. Já už mám po svatbě rok, ale o mimiču už mluvím moc dlouho. Taky učím v mateřské školce. Hodně lidí říká, že je to spíše antikoncepce, ale u mě je to naopak. :slight_smile:
Taky si někdy říkám, že nevím, jak to půjde, jsem zdravá, ale člověk nikdy neví. Už se těším až začneme.
15. říj 2010 v 18:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
verusa.j: No já taky pracuji s dětmi, ale nijak mě to neodradilo. Já o miminku mluvím od té doby, co mají naši známí úplně úžasnou holčičku. Manžel ještě váhal, pak jsme si říkal, že letos pod stromečkem začneme, ale nakonec jsme to kvuli pracovně-studijní záležitosti posunuli na jaro, ale uvidíme, jak to nakonec bude a hlavně jak se zadaří!
15. říj 2010 v 18:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@hanuu - a co přesně děláš? Já taky první jsem musela dostudovat, teď chvíli pracovat. Dost mě štve, že začneme, když mě bude už 27, ideální věk je podle mě těch 25. Ale jak říkáš, hlavně, jak se zadaří!
16. říj 2010 v 10:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verusa.j pracuju v dětské knihovně, ale vystudovaná jsem učitelka. Mně už bude brzy 28, a popravdě mě ten věk taky trochu straší. Ve škole nám cpali horem dolem, že první dítě po třicítce je riziko, a po25. roce klesá plodnost a pod, tak su zvědavá. Nadruhou stranu dříve na to prostě nebyla vhodná chvíle. No tak snad budeme mít štěstí. Manžel je přesvědčenej, že v roce 2011 otěhotníme i porodíme, tak snad bude mít pravdu :slight_smile:
18. říj 2010 v 18:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@hanuu - tak to jez hezká práce, já mám vystudovanou Českou literaturu, ale učím :slight_smile: hlavně teda v naší školce jsem přes angličtinu :slight_smile: Já budu mít příští rok v září 27 a tak v září začneme a kdyby to šlo dobře, tak bych porodila do svých 28 let. Na výšce nám říkali, že ideální věk ženy na porod je kolem těch 19-20 co se fyzičky týká, ale jde to v dnešní době? Kdy člověk musí studovat, pracovat, taky hledání vhodného partnera je pro dnešní lidi docela složité, mě potkalo štěstí.
18. říj 2010 ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
nooo, tak to já jsem podle Vás už dost stará :wink: já mám v příštím roce na krku třicítku... ale vždy jsou nějaké proti mít mimi :confounded:
25. říj 2010 v 07:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@baluu - právě, pořád jsou nějaká pro a proti, hlavně ať se zadaří a dětátko je zdravé a jak jde snažení?
25. říj 2010 ve 20:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jak se vede holky, užvíáte krásného podzimu?
30. říj 2010 v 18:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojda holky. Můžu se přidat? Já už o miminku sním strašně dlouho, ale bohužel kvůli pracovním důvodům se začneme s manželem snažit až na jaře příštího roku ... už se nemůžu dočkat :slight_smile: Jinak jsem taky učitelka v MŠ a jak píše verusa.j, tak jako antikoncepce to na mě taky nepůsobí :grinning:
3. lis 2010 v 19:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacatko5 Ahoj, my taky plánujeme jaro. Domluvili jsme se na dubnu, ale už jsem udělala alternativní návrh únor :slight_smile:, tak uvidíme. Taky jsou tu pracovní důvody, proč to ještě na chvilku odložit.
4. lis 2010 v 17:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanuu Já dělám alternativní návrhy pořád :grinning: Domluvení jsme na březen, tak trochu se na to těším víc než na Vánoce :grinning: U mě je tím pracovním důvodem to, že potřebuji mít odpracováno 270 dní, abych dostala mateřskou a mohla si vybrat délku rodičáku. Já jsem teď po vysoké nastoupila do práce, tak si potřebuji nahnat nějakou praxi :slight_smile: Jsem ráda, že jsem narazila na tohle fórum, protože většinou už diskutují holky, co se nějakou dobu snaží a nebo právě začaly :slight_smile:
5. lis 2010 v 16:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, můžu se přidat?
6. lis 2010 v 10:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cuketacek Já myslím, že můžeš :slight_smile:
6. lis 2010 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Díky...
Snažit jsme se začali už cca před rokem, ale pak jsme snažení museli přerušit ze zdravotních důvodů, tak doufam, že už brzo budeme moct začít znova...
6. lis 2010 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
To mě mrzí :frowning2: Ale moc ti přeji, abyste mohli začít co nejdříve, třeba to vyjde už brzo a pak tady budem diskutovat jako těhulky :wink:
6. lis 2010 v 15:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
TAk u nás je stále v plánu ten podzim, resp. září, to už v práci snad zvládnou :slight_smile: teď narychlo ještě začnu studovat, takže budu mít dost práce, snad to rychle uteče!
6. lis 2010 v 15:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verusa.j Když začnete při té hromadě práce, tak na to mimčo nebudeš tolik myslet a třeba to půjde rychle :wink: I když ono mezi dětma nemyslet na děti ... to jde dost těžko :grinning:
6. lis 2010 v 17:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, můžu se taky přidat? Tohle je diskzue přesně pro mě. Rádi bychom taky začali na podzim 2011, ale zatím tu žádná diskuze takhle dopředu nebyla. Taky bych nejradši hned, ale musím ještě chvíli počkat. Tak snad to pak půjde. Vysadila jsem HAK minulý rok v lednu a až teď se mi cyklus srovnává. Měřím si BT a pozoruju to? Máte taky některá po vysazené HAK nebo jste jí nebraly?!
7. lis 2010 v 09:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@kacatko5 - no myslet na to asi budu, zvlášť když už rok dopředu to plánuji, ale taky si říkám, že bude mozek zaměstnaný i něčím jiným, tak třeba to půjde snáze :slight_smile:
@venulka - ahoj, vítám tě tady. Taky o tom přemýšlíš už takhle dopředu? Občas si říkám, jestli nejsem divná, že to takhle řeším dopředu :slight_smile: Já antikoncepci brala, ale neberu ji už asi 5 let, ale jakmile jsem vysadila, tak menstruace chodila pravidelně hned, akorát začali větší bolesti. Doufám, že to tak i zůstane.
No holky ale myslím, že to uteče rychle a budeme se pokoušet i my z podzimu 2011
7. lis 2010 ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
My jsme takový plánovací, ale zase to nechci brát moc "vážně", kdyby se to náhodou nevedo, absme nezabředli do stavu, že se to nevede jenom proto, že tak moc chceme.
Jenom se musíme snažit, aby se ta diskuze nerozbředla, když je to za tak dlouhou dobu :slight_smile:
7. lis 2010 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky se o tom nemám moc s kým bavit, holky mého věku nic takovýho neplánují. Jinak doktor mi doporučil před snažením jíst vitamíny - hlavně listovku. Dobrý a osvědčený je prý kalibrum pro těhotné, protože nemá vitamín A, který je spíš škodlivý. Ale to asi víte :slight_smile:
7. lis 2010 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@venulka, jsem na tom podobně, v práci se o tom bavit nemůžu :slight_smile: a holky mého věku, které by chtěly mimi, těch taky kolem sebe moc nemám. Listovku brát budu, o jiných vitamínech ještě popřemýšlím. Na kontrolu jdu v prosinci, takže jí tak nějak předběžně řeknu a poradím se. S tím rozbřednutím diskuze máš pravdu, ale můžeme mluvit o čemkoliv :slight_smile: ať to uteče.
7. lis 2010 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verusa.j Tak to já když jsem byla na gyndě, tak mě hrozně pochválil, že vůbec plánujem. Že je to dobrý myslet na to včas. "To jsou pak maminky, který něco oslavujou, něco upijou, zjistí, že jsou těhotné a bojí se," říkal. Každopádně ráda budu diskuzi navštěvovat, jen to musím tento týden ještě omezit, mám zkoušku a u mě to pak vypadá, že boruzdám po koníkovi a neučím se...
7. lis 2010 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@venulka - je pravda, že se člověk aspoň může připravit. A co studuješ? Držím palce se zkouškou.
7. lis 2010 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Medicínu a právě letos končim, teda vlastně příští rok. Vzali jsme se už před 2 lety, právě přes bereme se jsem přišla na koníka. Mimčo bych hned, jenomže těhotenství při těch zkouškách, nervech a šílené životosprávě při učení- to by byl/a chudák. No možná by to mělo jedinou výhodu, že by se profesoři třeba slitovali, když by mě viděli v požehnaném stavu :slight_smile:
7. lis 2010 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a btw se učím na státnici z porodnictví :slight_smile: Takže počít dítě, donosit, porodit a přežít mi připadá jako naprostý zázrak, při všech těch komplikacích, které můžou nastat. Sladká nevědomost :slight_smile:
7. lis 2010 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@venulka - veliký obdiv, medicína msuí být moc těžká! Taky jsem se tady dostala přes beremese. Tak přeji, ať studium brzy dokončíš? A co praxe, neuvažuješ o ní? Já jsem právě teď v práci aspoň na čas, kvůli nějaké praxe, jinak bych už chtěla mimihned. A kolik je ti let, jeslti se můžu zeptat? Mě je 26
7. lis 2010 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ještě chvilku 24. O praxi neuvažuju, pokud se teda zadaří, jak bychom rádi. Ne, že bych byla zajištěná, ale rodina je pro mě přednější momentálně v tomhle věku. Prostě dítě (minimálně jedno) je základ do 30, když jsou předpoklady (tzn. je s kým). Spousta holek dítě neplánuje, protože nemá s kým, tak ať budují kariéru. Ale ty komplikace, co mají holky, po 30 za to nestojí. Kariéru hodlám budovat po tom, i tak na to bude čas 30 let a jestli nebudou důchody tak i víc:slight_smile: Navíc my to máme tak, že máme atestace po 3 nebo po 5 letech, což je takový styčný bod. Takže buď udělat atestaci a pak anebo hned. No a čekej 5 let!
Naštěstí jsem už teď zaměstnaná, takže nárok na mateřskou mám. Samozřejmě je dobrý napracovat těch 270 dní a mít nějakou praxi. Já si zase nechci někde budovat pozici a pak jí opouštět, praxe nikoho nezajímá - u nás je to buď máš nebo nemáš atestaci, peníze jsou stejně stejný.
Už se nemůžu dočkat :slight_smile:
7. lis 2010 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
1 2 3 ... 45
Tvůj příspěvek