• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažení, podzim 2011

14. ledna 2012 
@verusa.j Jinak práce ve školce je taky moc hezká práce :slight_smile:
7. lis 2010 ve 13:55  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@ venulka - super přístup, je super, že jsi i zaměstnaná, ale nechápu, jak to všechno zvládáš. Je pravda, že pokud máš s kým a cítíte oba, že chcete dítě, není se co rozmýšlet. Já jsem nikdy po škole nepracovala, takže já jsem si zase řekla, že aspoň rok budu pracovat
7. lis 2010 ve 13:56  • Odpověz  • To se mi líbí
@kacatko5 To já už pracuju 4 rok, v tomhle není problém. ale manžela čeká koncem léta psaní a obhajoba disertace a bude v práci i spát, tak jsme se domluvili, že začneme až na jaře, aby při tom všem nemusel mít nervy jestli zrovna nezačnu rodit a tak. A taky aby bylo dost času vybírat kočárek a všechno potřebné. Sice už se samozřejmě těším a klidně bych začala hned, ale tyhle důvody chápu a asi to fakt je rozumnější ještě pár měsíců počkat. Manžel je totiž přesvědčenej, že se nám zadaří hned :slight_smile: Tak doufám, že bude mít pravdu :wink:
13. lis 2010 ve 13:00  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@hanuu - můj manžel je taky přesvědčený, že se podaří hned :slight_smile: Chtěla bych mít jejich jistotu :slight_smile: Ale třeba to tak doopravdy vyjde
14. lis 2010 v 10:59  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky, koukám, že máme stejný manžely :grinning: IOni to ti chlapi asi tolik neřeší jako my, přece jen, nás se to dotýká mnohem víc, než jich :slight_smile: Já se už teď modlím, aby to šlo co nejrychleji, nemusí se to podařit hned první měsíc (i když by to bylo super), ale zase se nechci moc dlouho "trápit". Někdy si říkám, že se na ten březen, kdy se začneme snažit, těším víc než na Vánoce :grinning:
14. lis 2010 v 17:54  • Odpověz  • To se mi líbí
Jo, chlapi si asi všichni myslí že se to povede prvně...A při sebemenšim zpoždění to považujou za jistý a jsou schopný se ptát každou hodinu jestli se stav nezměnil...
14. lis 2010 v 18:39  • Odpověz  • To se mi líbí
Oni chlapi všechno tolik emocionálně neprožívají tak jako my. Máme to holt v genech, to těšení se a lítost, když se něco nevyvede. Já už se teď děsím každého měsíce snažení, který skončí neúspěchem, i když vím, že ne vždycky se to vyvede napoprvé. Doufám, že tuhle diskuzi příští rok všechny přejmenujem na Těhule 2011 :wink:
15. lis 2010 v 18:16  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, také plánujeme další miminko, sice dřív než na podzim, ale i tak bych se k Vám mohla přidat, ne? :dizzy_face: Nám vyšlo první mimčo po vysazení HA druhý měsíc..
19. lis 2010 v 08:39  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
AHoj jesterka09 - určitě se můžeš přidat.
Já se budu snažit alespoň prvních pár měsíců snažení nepanikařit pokud to nevyjde. Ještě nedávno to byl celý dlouhý rok než začneme, ale čas letí, za cvhíli Vánoce, nový rok...
Holky a plánujete na podzim první dítě nebo už druhé?
21. lis 2010 ve 13:12  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky!!

@verusa.j My se zname a víme že na tom jsme stejně :slight_smile:

Holky, pojdme tu dobu přečkat spolu :o))))
21. lis 2010 v 16:03  • Odpověz  • To se mi líbí
@verusa.j My první, mě je 22, manžílkovi 23 :o) Právě jsme se přestěhovali do domečku,takže ideál na to rok si ho zabydlet, okoukat, spočítat výdaje a potom hurá na to :o)))
21. lis 2010 v 16:08  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky, my plánujeme první - až to prostě vyjde...
21. lis 2010 v 18:38  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky taky se přidávám k snažilkám :slight_smile:
21. lis 2010 ve 20:17  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@finka13 - přidej, aspoň nás bude více.
@dreana - jj, my se známe :slight_smile: To je akorát, super, že bydlíte už ve svém. Já začla znovu chodit do školy, ale v červnu bych měla dokončit a kolem prázdnin nebo po zhruba ten podzim, taky na to vlítneme :slight_smile:
21. lis 2010 ve 22:26  • Odpověz  • To se mi líbí
My se budeme snažit o první miminko, mě je taky 22, manželovi je 34. Jedinou překážkou v tom, že se už nesnažíme je to, že nemám po škole žádnou praxi a taky zatím ani nárok na mateřskou :frowning2: Ale už se nemůžu dočkat března, doufám, že nebudu na výsledek čekat dlouho :slight_smile:
22. lis 2010 ve 20:49  • Odpověz  • To se mi líbí
@verusa.j
@kacatko5

Tak u nás je to otázka hlavně finanční, chceme se nějakym zpusobem zaběhnout, hlavně manžel je momentálně bez práce, tak za ten rok to bude ideální doba :o))))

Jinak kacatko5, přesně ti rozumím, ja jsem dostudovala, skoro jeste mi chybí sttanice, a tedka chodím do práce a je to i lepší z hlediska psychiky, člověk se vubec nestresuje :slight_smile:

Holky a kdy hodlate vysadit HA? a kdy začít papat listovku a nějaké vitamínky podsouvat drahé polovičce?
Ja HA neberu ze zdravotního hlediska už pár let, jen si dáváme pozor, ale uvažuju kdy začít papat vitamínky..

23. lis 2010 ve 12:18  • Odpověz  • To se mi líbí
@dreana Já HA neberu už rok ze zdravotních důvodů, používáme kondomy a někdy si i "dáváme pozor", když zrovna nejsou po ruce :slight_smile:
Jinak ty vitamínky - spousta lidí mi říká, ať se na to vykašlu, že je to zbytečný, že akorát budeme mít velký děti :grinning: Ale já chci určitě začít 3 měsíce před plánovaným začátkem snaženíčka listovku (nebo nějako tu "směs" pro ženy plánující těhotenství) a manžílkovi asi budu cpát nějaký ten vitamínek podporu kvality jeho potvůrek, ještě jsem si ale nezjistila, co by bylo vhodnýho :slight_smile:
23. lis 2010 ve 13:25  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky holky, můžu se k Vám přidat? plánujeme se snažit tak od dubna....:slight_smile: sice to bude už třetí dítko,a le pokud mě i tak vezmete mezi sebe, budu ráda...:slight_smile:

Jinak HA jsem u prvního dítka vysadila a další měsíc byla těhu... u druhýho jsemji nestihla ani brát...:slight_smile: a ted ji mám a plánuju vysadit až tak konec března.
23. lis 2010 ve 21:57  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky. Já jsem objednaná na začátek prosince k doktorovi, tak se optám co a jak a kdy nejlépe. HA pořád beru, ale celkem se těším až přestanu.
24. lis 2010 ve 12:37  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj, HA neberu, nesnažíme se, ale pozor si taky moc nedáváme ani jinak se nebráníme a pořád nic...
24. lis 2010 ve 14:44  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@dreana ,@kacatko5 - Tak já jsem na tom úplně stejně, dodělala jsem školu a hledala práci, teď už pracuji třičtvrtě roku, ale ještě chvíli tam chci vydržet a chci taky dodělat rychlostudium pajdáku :slight_smile: takže začneme prostě v září, max. o prázdninách.
Jinak já antikoncepci neberu asi 4 roky, chráníme se kondomem a vyhovuje nám to oběma. Listovku brát určitě budu, po poradě s doktorkou, ale asi nějaký tem měsíc před zkoušením, jinak ostatní vitamíny nevím, spíše v přírodní formě, záleží co poradí mudr.
24. lis 2010 v 15:16  • Odpověz  • To se mi líbí
@verusa.j Já jsem dodělala VŠ v červnu, na konci srpna jsem nastoupila do MŠ, včera mi skončila zkušební doba :slight_smile: S manžílkem jsme domluvení, že se začneme snažit začátkem března, předpokládáme, že se to nepovede hned, tak abychom kdyžtak měli "náskok" :slight_smile:
Jinak si myslím, že je jedno, jestli budu mít víc napracováno před dětma nebo po nich, v mateřince stejně není moc velká možnost kariérního postupu :grinning: Takže teď chci aspoň rok praxe a k tomu těch 270 dní nemocenský pro to, abych si mohla vybrat délku rodičáku. A pak můžu pracovat do tý doby, než mě klepne :grinning:
24. lis 2010 v 16:33  • Odpověz  • To se mi líbí
@hanuu TAky jdu na kontrolui v prosinci, ale chodí se mnou i mamka, takže se zeptam až v červnu :slight_smile: Kvuli rodinnym diagnozam chodím každych pul roku tak to bude idealni doba :slight_smile:

@cuketacek Teda to je složitostí :D Tak držím palečky at to brzo vyjde!!

Jo ja už se nemužu dočkat, ale mam to krásně vybarvene, v létě chceme jet s manžílkem poprvé k moři tak to by mohla byt idealní příležitost kdy začít :slight_smile:)))

24. lis 2010 v 17:15  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@kacatko5 - tak já chci taky ten rok a něco praxi, jak jsem nastupovala, tak jsem předběžně řekla, že ty dva roky tam vydržím :slight_smile: dva roky to budou v únoru 2012, tak my začneme asi kolem těch prázdnin příští rok. Jinak s tím kariérním postupem máš pravdu. A jakou jsi dělala výšku?
Jinak na kontrolu jdu taky v prosinci, tak už zmíním plány
25. lis 2010 v 18:31  • Odpověz  • To se mi líbí
@verusa.j Já mám hotovýho bakaláře na pajdáku v Hradci Králové v oboru Učitelství pro MŠ :slight_smile: A co děláš ty za to rychlostudium? :grinning:
Jinak já jsem toužila po mimču už na VŠ, ale je pravda, že bez aspoň minimální praxe by to po mateřský bylo dost těžký, kór, když plánuju dvě děti nejdýl do tří let po sobě. Takže "musím" vydržet. Ale práce s dětma mě neskutečně baví, i když mám chuť je někdy roztrhnout jako hady, přesto ve mě tu touhu po vlastních dětech spíš posilují. A všechny kolegyně v práci mi říkají, že není lepší praxe do MŠ než vlastních dětí :slight_smile:
25. lis 2010 ve 22:02  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@kacatko5 - no já jsem nucena si udělat pajdák a pro mě nejschůdnější bylo dodělat si střední, nastoupila jsem rovnou do třeťáku, udělám rpozdělovky z klavíru a jdu k matuře :slight_smile:
Jinak já to mám s touhou po dítěti naprosto stejně a můžu říct, že jak jsem nastoupila do školky, je to ještě horší. Prostě máš kolem sebe pořád děti. Já se taky držím kvůli praxe, teď naštěstí mě zaměstnává ta škola, takže do maturity se budu soustředit trošku jinam,a le pak už dlouho nevydržím :slight_smile:
26. lis 2010 v 17:54  • Odpověz  • To se mi líbí
@verusa.j Já jsem byla taky nucena udělat si pajdák, odmalička jsem chtěla učit v mateřince, ale po ZŠ jsem z několika důvodů nemohla na pajdák, tak jsem skončila na obchodní akademii. A když jsem se chystala na maturitu, byla jsem si jistá, že ekonomií a účetnictvím se zabývat opravdu nechci. Takže nejschůdnější pro mě byly tři roky na VŠ, který mám díkybohu úspěšně za sebou :slight_smile:
A kde děláš pajdák? To máš fajn, že jdeš hned k matuře :slight_smile: Dalších několik let na škole bych já osobně už asi nevydržela, nejsem studijní typ, ve škole mě to moc nebavilo.
26. lis 2010 v 18:59  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@kacatko5 - měla jsem to pdobně, vždycky jsem tíhla k tomu být učitelka, ale po základce jsem místo na pajdák šla na gympl, protože prý se samýma jedničkama je na pajdák chodit škoda. No a potom, celá zmatená v 18, jsem absolutně nevěděla, tak jsem se hlásila na nesmyslené obory, nakonec jsem dělala rok jazykovku, pak rok učitelství pro střední školy čeština a angličtina, nakonec jsem přešla a dodělala obor Česká literatura. Jakmile jsem po škole hledala práci a našla ji jkao učitelka mš, zjistila jsem, že to je to, co mě baví, naplňuje. Jenže vzdělání mi chybělo a jsem ráda, že si ho mohu doplnit takhle rychle, snad tu maturu zvládnu. Na pajdáku jsem v Krnově, pracuji hned naproti školy, takže to je výhoda.
27. lis 2010 v 10:39  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojda holky. Tak jak u vás probíhají přípravy na Vánoce? Já zatím vyrábím jenom ve školce, doma jsem vždycky mrtvá, takže tady výzdoba vázne :grinning: Snad o víkendu začnu :slight_smile:
2. pro 2010 ve 20:22  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@kacatko5 - tak já tradičně nakoupila děcké výrobky na jarmarku a ty mi doma zdobí :slight_smile: a věnec jsem si udělala, nno a teď peču cukroví, horší je to s dárkama, ty ještě nemám. Ve školce sem atma něco tvoříme, věnce, ozdoby, ale nehrotíme to. A co jinak, nějaké novinky holky?
9. pro 2010 v 16:16  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek