• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažení, podzim 2011

14. ledna 2012 
@evcikevil tipovala jsem, že by to mohla být Vysočina. A jak je to tam s prací? Budete dojízdět daleko? A občanskou vybaveností?
7. únor 2011 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak holky já bych domeček brala všemi deseti, ale tady jsou pozemky maximálně drahé a ani nás moc netrkly do nosu :frowning2: takže jsme se s drahým bavili, že bychom pak někde koupili chatičku a jezdili na víkendy na chatu :wink: no a ještě k našim na barák, až se tam přestěhují :wink:
@pajinka29 vy jste v baráku nebo v bytovce?
7. únor 2011 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacca7 my jsme v takovém starém velkém baráku, je tu cca 6vchodu, čtyři patra a dvě partaje na patře...bydelní je tu hezké a dalo by se to krásně spravit. Ale my nějak tíhnem k vesnici, přírodě a zahradě s jahodama pro děti:slight_smile: Takže jsme se rozhodli stavět. Jo, ceny pozemku jsou u nás u Olomouce katastrofa-záměrně píšu u Olomouce, protoýe jsme chtěli od pv tím směrem, protože tam oba pracujeme a i do budoucna tam bude více příležitostí..a tam se metr čtvereční pohybuje za 1000kč min
7. únor 2011 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 A kam až vás větříček zavál?
7. únor 2011 ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrusew Náměšt na Hané...přijde nám to akorát...dvacet minut do PV, dvacet do Ol, Dvacet do Litovle..prostě víc měst kolem...taky to není uplně malá vesnice, je tam doktor, školka, škola, mateřské centrum, obchody...zámek:slight_smile: a máme to kousek od Terezského údolí..nevím jestli to znáš, to je jeden z mála lesů a navíc chráněný v té lokalitě..
7. únor 2011 ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 Tam je to krásné, na dosah všech větších měst.
7. únor 2011 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
7. únor 2011 ve 14:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 Dobrá volba. Taky jsme se chtěli stěhovat, ale nakonec jsme si to rozmysleli. Já chtěla na Konicko, ale je teda pravda, že když Martin dojíždí do práce do Olomouce, tak by to asi nebylo vhodné místo. Ale já to tam mám moc ráda. Zatím teda neuvažujeme o stěhování, protože jsem přišla na to, že mi vyhovuje bydlení v paneláku. Další věc, co mi vyhovuje, tak je to, že tu mám přátele a na dosah nemocnici, vzhledem k mým problémům je to fakt výhoda ... pohotovost k nám jede chviličku a do špitálu je to ještě míň :wink:
7. únor 2011 v 15:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrusew jasně, všechno má své výhody a zronva na konicku byste byli od nemocnice a toho všeho hodně odříznutí. A taky, až budete mít malé mimčo, je stokrát lepší být blízko doktorů, protže za něma chodíš pořád, to je samá poradna, prohlídka, kyčle, očkování...taky bych se nestěhovala uplně s malým prckem. Doufám, e nám to vyjde tak, že se budem stěhovat,až bude druhýmu prckovi tak min osm měsíců:slight_smile:
7. únor 2011 v 15:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 To jo. To byl jeden z důvodů, proč jsme se nakonec nikam nestěhovali.Mimo to rozhodoval i další faktor, vyhovuje mi, když je mi zle, že si lehnu doma na pohovku a nemusím se o nic starat, protože nám to tady nepadá na hlavu :slight_smile: Další rozhodující faktor bylo i to, že Martinovi rodiče bydlí v Suchdole, tam to opravdu miluju. Shleby se tam vyběhá, je tam spokojená. Po operaci jsem byla čtrnáct dní tam a opravdu jsem si to tam užívala. Moc se mi tam líbí, okolo lesy, super se mi tam dýchá. Ale jsem spokojená v bytečku. :slight_smile:
7. únor 2011 v 15:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tak jsem si pročetla, kdo jaké má zvířátko, tak taky musím přidat - my máme fenku celočerného německého ovčáka. Vždycky jsem z takových psů měla strach, ale je moc hodná, někdy až bázlivá, ale navenek svůj strach schovává pod štěkání na kolemjdoucí :slight_smile: ale jinak jen to zlatíčko. JEště jsme měli perského kocoura, který se naučil chodit ven a jednoho dne se už nevrátil, ale byl potvora, čůrat chodil všude jinde než na bedýnku.
Jinak my bydlíme relativně blízko všdch doktorů škol apod ( 2 km) u mě je spíše nevýhoda, že nemám řidičák, ale kdysi to ty ženské zvládly taky bez, tak to taky zkusím.
Dneska jsem blbec stála v albertu před semínkama kytiček a hned si koupila 3 balení a budu pěstovat kytky od semínek, sice my to nikdy nějak extra nerostlo, ale baví mě to pozorovat, jak to klíčí a roste :slight_smile:
7. únor 2011 v 17:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verusa.j Já jsem si tak loni napěstovala sazeničky balkonových rajčátek :grinning: Strašně mě to bavilo sledovat jak to roste a měla jsem ohromnou radost, když jsem je mohla potom ochutnat. :grinning:
7. únor 2011 v 17:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verusa.j Veru, všechno nejlepší k svátku!!!! BUde doma od manžílka kytička? Tak ty jsi taková pěstitelka? Já kytky miluju a moc se těším, až je budu sadit u nás na zahradě u nového domečku. Ale musím se přiznat, že teda taky nejsem nic moc zahradnice a moc nevím, co kam dát, aby se tomu dobře dařilo atd..
7. únor 2011 v 18:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verusa.j Veru, ježiš, já jsem sklerotik! Hodně štěstí k svátku!!!
@pajinka29 Pavli, na to přijdeš sama. Vyber si podle toho, co se ti líbí a pak nastuduj, jestli a kam se ti to bude hodit. Já to tak dělala u nás doma a musím říct, že zatím vedou orchideje :grinning:
7. únor 2011 v 19:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verusa.j Verunko taky taky přeji vše nej k svátečku :wink:
7. únor 2011 v 19:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@kacca7
@petrusew
@pajinka29 - holky to je milé od vás, my moc na svátky nehrajeme, ale od té doby, co je facebook, tak mi přišlo i hodně přání :slight_smile: dokonce teda i na mobil, až jsem koukala, manžel mi pořál, dal pusu, ale kytka nebyla, protože k svátku si nic nedáváme, ale budu si objedvánat něco z Avonu, tak jsem říkala, že to mám k svátku :slight_smile:
Jinak já taky nejsem bůhvíjaká pěstitelka, ale pěstuji pokus omyl. Máme i skleník a až teď po 4 letech zhruba víme, čemu se tam vede a čemu ne. Kytky jsem koupila nějaké jednoletky, takové hezky barevné kopretiny, měsíček a cosik ještě :slight_smile: Obvykle mi půlku úrody sklidil pes :slight_smile: , ale i tak to každý rok zkouším znovu, miluji kytky, hlavně se mi líbí u druhých na zahrádce. Sranda je, že jsem na to nikdy nebyla, ale když jsem byla malá, tak jsem musela u babičky zalívat, plet, ona mi o nich povídala, co je co a tak to v člověku nějak zakoření a pak to taky tak dělá :slight_smile:
7. únor 2011 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verusa.j jj, s tou babičkou je to u mě taky tak:slight_smile:
7. únor 2011 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@pajinka29 - člověk se kolikrát divý, jak je podobný těm, co ho vychovali
7. únor 2011 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29
@verusa.j
Mě babička učila spíš vařit, vyšívat, plést, háčkovat :grinning: Takže ke kytičkám a zvířatům jsem měla vztah odjakživa. Když jsem byla malá, tak mi všichni říkali Koza Róza, protože jsem othávala a očichávala každou kytičku :grinning:
7. únor 2011 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@petrusew - tak to já jen koukala, ale zajímavé je, že i když nejsi přímo u toho, jen se díváš nebopozoruješ, že odchytneš takové návyky taky. Já třeba když vařím, tak vařím podle chutí z děctví, co jsem měla od babičky navyklé
7. únor 2011 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verusa.j S tím musím jenom souhlasit. Byla jsem u babičky často, tak jsem toho odchytila hodně :slight_smile:
7. únor 2011 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@petrusew - nápodobně, a dokonce kolikrát i takové chování, kteér se mi u ní nelíbilo ( u mě - taková ta přísnost :slight_smile: akorátnost ) , ale uvědomuji si to a mírním se :slight_smile: Ale často se v ní vidím
7. únor 2011 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verusa.j Moje babička je zlato,opravdu s ní můžu mluvit o všem. Je moc hodná a milá. je to takové moje sluníčko. Když je mi zle, potřebuji se vypovídat nebo si s babičkou jen tak poplakat, tak vím, že se na ni mohu se vším spolehnout. Ráda za ní jenom tak zajedu a popovídáme si o všem. Zrovna mám slíbené, že mě naučí plést ponožky :grinning: Ale moc se jí do toho neche :grinning: Mám tam něco rozdělaného, tak prý jak to doděláme, tak se do toho pustíme.
7. únor 2011 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 No s prací je to samozřejmě horší,dojíždím 15 km do práce,přítel 20km,ale už sme si zvykli,do školy jsem dojížděla 20......Takže mi to nepřijde.
Jinak máme Obchod v obci,knihovnu i obecní úřad se sálem (1x ročně ples),výletiště(2x ročně venkovní zábava).Jsme spokojeni,až na tu práci,s tou je to tu opravdu mizerné :frowning2:
8. únor 2011 v 07:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak včera jsem koukala na moji novou zahrádku u domečku a už mi lezou špičky jarných kytiček,který jsem si na podzim zasadila :slight_smile: Miluju jaro , tak jsem měla takovou radost a dobrou náladu :slight_smile:
Na zahrádce budu mít okrasné stromy a keře,borůvky,ostružiny,jahody a bylinkovou skalku :slight_smile:Jinak nic nechci,sice jsem zahradnice,ale víc tíhnu k estetické stránce zahrady a taky praktické(ne strávit celý den okopáváním) na to nemám ani čas,když pořád děláme na domečku a dělat chvíly ještě budem......
Babičku mám taky moc fajn a zlatíčko a pamatuju si jak chutnali brambory maštěný máslem a pažitkou :slight_smile:
Jinak jsem to dnes dostala :frowning2: Takže zase další měsíc.....
8. únor 2011 v 08:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evcikevil Neboj, ono to jednou vyjde!
8. únor 2011 v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evcikevil No, tak to ještě s těmi km jde. My sice bydlíme ve městě, zatím, ale stejně nepracujeme v tom stejném městě, protože tady zdech s prací pes, když to tak napíšu. Takže oba jsme jezdili 20km do práce a manža ted dokonce 60km...ale je to po dálnici, takže je to rychlovka. Kdyby to bylo po nějakých kotárech, tak by to bylo děsné.
Nevěš hlavu, je to teprve druhé snažení. Ber to tak, že máte dva měsíce navíc na práci na domečku, prootže s bříškem to jde všechno mnohem hůře. Nikdy nevíš, jeslti nebudeš muset ležet nebo tak, tak aspon budete mít vice práce hotovo. A kdesi jsem četla, že většina žen otěhotní cca až v šestém měsíci snažení.
8. únor 2011 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verusa.j anoano, moje babička byla učitelka a to mluví za vše. Ale opravdu vztah ke kytkách a jejich jména atd a nějaké znalosti mám od ní. a taky umění péct koláče:slight_smile: Pletenía háčkování na mě taky zkoušela, ale já jsem orpavdu na ruční práce gramla:-/ bavilo mně to, ale výsledky byly mizerné:slight_smile:
8. únor 2011 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nazdárek holky :wink: jeee vy jste řešili zahrádky a pěstování :grinning: to já taky ráda :wink: loni jsem sice moc nesadila, protože jsme rekonstruovali byt, ale letos z balkonu zase udělám zahradu :grinning: takže Tom bude zase maximálně nadšený :wink: letos se vrhnu i na bylinky, protože mám koupené krásné 3truhlíčky :wink: tož budu tam muset vletět něco koupit po vzoru Verči :wink:
@evcikevil příště to určitě vyjde :wink:
8. únor 2011 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacca7 myslíš bylinky typu bazalka atd na vaření?
8. únor 2011 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek