• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažení, podzim 2011

14. ledna 2012 
@pajinka29 ano ano :wink: na vaření :wink: pažitku, bazalku a ještě něco
8. únor 2011 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacca7 Kači, taky pěstujeme na balkóně :grinning: Bylinky i rajčátka. Mám to moc ráda, když můžu svoje, je to o něčem jiném, voňavé a naše.
8. únor 2011 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrusew
@kacca7 vy jste ale šikulky a praktické..to já jsem v tomhle tuuuze nepraktická. Miluju kytky, takže si sadím je ač vím, že jsou, krom okrasy, totálně k ničemu:slight_smile:
8. únor 2011 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrusew rajčátky ty kašlu :grinning: u dědy máme statek a tam se pěstuje a chová vše co chci, tak tam si nasbírám :grinning:
8. únor 2011 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 Já je mám ráda taky, ale bylikny vymyslel Martin. Letos musíme domyslet nějak jinak truhlíky, aby se to tam dalo dát všechno hezky tak, jak chceme
8. únor 2011 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
tož to já budu muset vymyslet sama, protože Tomáš by to nejradši zlikvidoval :grinning: a letos tam musím dát i nějaké strašáky do těch truhlíků, protože předloni mi kytičky ozobali ptáci, potvory jedny :grinning:
8. únor 2011 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
8. únor 2011 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 nesměj se :grinning: víš jaký to je boj chránit kytičky před manželem a ptáky :grinning: doufám, že Izzi bude na mé straně :wink: už doma si musím vydobít kytičky a to mi odmítá dát ještě dvě poličky do obýváku :grinning:
8. únor 2011 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacca7 tak ono záleží na tom, kolik jich doma máte..jestli přes ně chudák nevidí ani na pc nebo tv, tak se mu nediv:slight_smile: je to chlap..a Izzy netrhá kytky?
8. únor 2011 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
tož na telku vidí :grinning: a mám jich jenom tak 10 v celkem dvojpokojovem byte :grinning: ted na jednom okne 5 orchideji :grinning: ale ven moc nepotrebuje prece videt :wink: Izzi? no jsou vsechny nahore, na zemi nemam nic, takze v pohode :wink:
8. únor 2011 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacca7 tak to je opravdu normálka...to já jich mám třeba v obýváku šest fialek na parapetech, potom kalanchoe na parapetu, potom palmu, dva obrovské fíkusy a diefenbachii na zemi:slight_smile: a to je jen obývák:slight_smile:
8. únor 2011 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 tož on nemá moc vztah ke kytičkám :grinning: teď mi zrovna volal, že naše úžasná Izzi (po tvé připomínce co Izzi a kytičky a já že nic :grinning: ) ožírá v ložnici jedné kytičce lístečky, potvůrka malá, zase mi pak vše poblije :grinning: tož horší jak s dítětem :wink:
8. únor 2011 ve 13:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacca7 jj, štěpáněk měl kytičky taky tuze ráááád:slight_smile: a ta hlína v květináči, to bylo taky něco pro něho:slight_smile: ale už ho to přešlo:slight_smile:
8. únor 2011 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 už jenom 15 minut a půjdu domů a pro fotečky :grinning: jsem nějak teď zdechlá po těch 2týdnech volna :wink:
8. únor 2011 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacca7 fotky z dovči? Hod sem pak nějakou!!a nejsi taky unavená po té nemoci? A jak dlouho máš pracovní dobu?
8. únor 2011 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacca7 ¨Kači, co máž z toho, já mám pocit, že ta naše chlupatá příšera (ne pes, ale kocour) se tím neuvěřitelně baví. měla jsem tu minirůži - sežral ji kompletně, nechal jenom pahýlky :angry: Azalku taky sežral, fialky taky ožírá :grinning: O ibyšku ani nemluvim :grinning: :grinning: :grinning: To já mám na jednom okně orchidejí devět, mám to vypočítané. Kuchyně - 9, obejvák - sem se jich vleze taky 9, pokojíček čtyři a ložnice...zatím tam jsou fialky, ale vlezlo by se jich tam taky čtyři...no kdybych je víc na sebe namačkala, tak kukyň a obejvák třináct :grinning: :grinning: :grinning: Jinak jako Martin razí heslo - mrtvé kyti, dobré kyti, že :wink: Mi hrozil, že mi bude kytičky zalívat randapem :grinning: Naštěstí neměl odvahu :sunglasses:
8. únor 2011 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 z dovči neee... na ty jsem úplně zapomněla, takže díky za připomenutí :wink: jdu pro ty z toho atelieru, jednu jsem vám už tam předtím dala :wink: jinak si myslím, že ještě doléčená nejsem, ale co nadělám, do práce se musí :frowning2: pracovní dobu mám většinou od 6,30 do 15,30 ale chodím si kdy chci, musím tu být do těch 8 a do těch 14hodin, takže asi tak nějak :wink: pružná pracovní doba s tím že na konci měsíce musím mít nulu nebo přesčasy (ty ale u mě nehrozí) :wink:
@petrusew jsi mě pěkně rozesmála :grinning: já pohrozila Tomovi, že pokud chce tahat domů ty PC, co opravuje, tak já budu mít kytky :grinning: tož kompromisy musíme dělat :wink:
8. únor 2011 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacca7 Hele, to není k smíchu.
8. únor 2011 ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacca7 tak to máš stejně, jako můj manža,,,ten taky musí být od osmi do dvou a pak je to na něm, ale na konci měsíce nesmí být minus:slight_smile: tak doufám, že nějakou z atasu tam ještě hodíš!!!!
8. únor 2011 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacca7 Hele, to není k smíchu. :grinning: Martin zalívá jenom bylinky, takže když jedu někam na delší dobu, tak pozdechá všechno, krom orchidejí, klivie a ještě čehosi, takže bych ho občas uškrtila. Jsme na západ, tak máme na balkoně horko od rána do večera. Muškáty a podobně tam hynou jedna radost a on z toho má opravdu radost :angry:
8. únor 2011 ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrusew to bych teda do martina neřekla, darebák jeden:slight_smile:
8. únor 2011 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
To jsou dvě z orchidejí :grinning:
8. únor 2011 ve 14:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 To jo, to on je dareba darebná :grinning:
8. únor 2011 ve 14:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@petrusew - moc ti závidím, že máš takovou možnost s babičkou normálně pokecám, já jsem na tom o dost hůře, babička mě v podstatě vychovala, ale minulý rok jsem ji musela umístit do domova důchdoců pro ženy s demencí, má Alzheimerovu nemoc a nikomu bych to nepřála, pro toho člověka je to fajn, pro rodinu katastrofa, moc mě štve, že už si nemůůžeme normálěn pokecat, říct ji, že jsem vdaná, spkojená, atd. Hoolt teď už jí jen vracím to, co mi dala a v nejbližší době, budu ofiko její zákonný zástupce.
8. únor 2011 v 16:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verusa.j Veru, to je mi moc líto. Snad bude mít alespoň jakž takž důstojné stáří. Má štěstí, že ji má někdo rád a stará se o ni, jak nejlépe to umí. Měli jsme doma dědečka, teda babička ho měla. Moc jsem ho měla ráda a moc jsem si ho vážila. Byl hodný, staral se a snažil se jak to jenom šlo. Byl nemocný a loni umřel. Hodně zapomínal, ale nebyla mu nikdy žádná tato demence diagnostikována. Měl městnání mozkomíšní tekutiny do mozku, kulhal, potom chodil hůř a hůř a nakonec chodil o chodítku, potom spadl a zlomil si nohu v krčku. Od té doby už nikdy nechodil. Byl na vozíku a tak. Poslední roky to bylo horší a horší. Měl otevřené dekubity, neměl sílu a tak. Poslední dostal nějakou vyrozu nebo zápal plic a potom umřel asi na vyčerpání organismu. Moc jsem ho milovala a do teď mi strašně chybí. Nějak jsem se s tím nevyrovnala. Chtěla jsem zrušit svatbu, ale to mi zakázali, že se dědeček strašně moc těšil a že by si to nikdy nepřál. Svatba byla až za víc jak půl roku. Zdálo si mi o něm, v těch prvních pár dnech co umřel. Je to jediný sen, který si pamatuju. Uvědomovala jsem si že umřel, vědela to i babička i děda. Slyšela jsem kašlání, vešla do obýváku a tam na posteli ležel dědeček, ptala jsem se ho, co tam dělá, vždyť je mrtvý a tohle nám nesmí dělat. On si mě zavolal k sobě a řekl mi, neboj kočko, všechno je v pořádku. Je to tak jak to má být...pohladil mě a já se vzbudila... To mi hodně pomohlo a pomohlo to i babičce, když jsem jí to řekla, protože mi říkala, že se jí zdálo ten samý večer něco podobného. A zase brečím, brečím pokaždé, když si na něj vzpomenu. Ale vím, že je mu líp, že ho nic nebolí a v našich srdíčkách je pořád se mnou.
8. únor 2011 v 16:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak tohle jsou ti moji miláčci :grinning:
8. únor 2011 v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verusa.j Veru, vím přesně o čem mluvíš...máme to stejné...babička je taky dementní a už nás ani nepoznává. Je to hrůza. Strašně to poznamenalo rodinu, myslím tím hlavně naši, tatka se o ni stará, skončil v práci, nechtějí ji dát do ústavu. Mamka tam za nimi na víkend jede, vyvařuje jim, aby to tam týden přežili-babička bydlí 60km daleko..nemáme vůbec společné víkendy, Vánoce, nic....
8. únor 2011 v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrusew Peti, pesan je krásnej..to je v suchdole, že?
8. únor 2011 v 19:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 Pavli, víš, ono je hezké, že se o ni někdo stará. Je smutné, když vidíš,jak nědko zůstane úplně sám, nebo na něj rodina kašle. Ty víkendy, Vánoce a další určitě nejsou příjemné. Ale máš vedle sebe super chlapa a nádhernýho klučinu!
8. únor 2011 ve 20:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 Jasně že je :grinning: Děkujeme za pochvalu, zrovna někde chrní. Kocour dneska chrápe celej den. Jenom se přesunul z křesla na podnožku :grinning: To zase bude dělat v noci pekelnej borčus :angry: :grinning:
8. únor 2011 ve 20:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek