• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažení, podzim 2011

14. ledna 2012 
autor
@pajinka29 - tak to je taky hrozné, to si ani neumím představit. U nás to bylo tak, že babička žila s dědou na krásném rodinném domě, děda už byl nemocný, ale mentálně dobré. Babička celé roky dělala vše okolo domu apod. Pak začala postupně zapomínat, být roztržitá, ale to by ještě šlo, jenže se to horšilo a najednou neuměla základní hygienické návyky, nevěděla, kam se chodí na záchod ( chodila na balkon) no a plno dalších věcí. Domluvila jsem se s dědou, že takhle to dál nejde, nikdo nejevil zájem o to, si ji vzít ( má dva syny) a děda už na to nestačil i přesto, že tam jsem dojížděla pět let třikrát týdně, to jsem dělala jještě vysokou. Nakonec mi zavolali z domova, že se uvolnilo místo a vyřešilo to mnohé, protože dědu jsem v tu domu nechala odvést sanitkou po mozkové příhodě a v únoru zemřel. Takže jsem ráda, že babička už v té době byla zaopatřená, jezdím tam min. jednou týdně po práci, ale vím, že je pod dohledem lékařů. Nejhorší je tohle pro okolí, protože té nemocné osobě nevysvětlíš, co dělá špatně, nemá již paměťové stopy a u babiččina případu teda nejhorší teď s tou hygienou, jinak je fit, chodí a tak.
@petrusew - úplně mě mrazilo, když jsem si to četla, to ti přišel dědeček říct, že se nemáš trápit a že je mu tam, kde je, dobře. Proto to byl i sen, který jsi si pamatovala. Já věřím na posmrtný život a tyhle historky mě v tom utvrzují.
8. únor 2011 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verusa.j Já vím, ale stejně jsem se trápila a trápím pořád. Je pro mě důležité, že si to pamatuju, proto vždycky, když se mi po něm stýská, tak si na něj vzpomenu, jak mě pohladil a řekl že je to v pořádku.
Neříkala jsem, že ta černá příšera bude řádit v noci? Já ho asi brzo uškrtí. No nic, jdu zkusti usnout, třeba nebude vřískat u dveří do ložnice...to on umí mooooc dobře :grinning: a ještě ke všemu ta potvora mňaučí víc a víc nahlas... :angry: ono ho to snad i baví, provokovat...hlavně že celej den chrní na křesle :grinning: Do něj budu zítra schválně šťourat, aby nespal, třeba dá tak pokoj cečer...i když se obávám, že je to marný boj...ale stejně ho mám ráda, ještě že aspoň ta Shelbynka je tak hodná :grinning:
8. únor 2011 ve 23:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 Na difenbachii pozor,je jedovatá!!!
9. únor 2011 v 07:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak včera jsem ulehla po odpolední a už to začalo,dávivý kašel,rýma,bolest hlavy.......no nejspíš pěkně zákeřná chřipka.Celou noc jsem měla zimnici,ještě půjdu do práce dnes a pak si beru 2 dny náhradní volno......
Nevíte co nejlíp zabírá na ten kašel?
Jinak díky za podporu,no uvidíme příště,je fakt že na domečku je ještě co spravovat a dělat :slight_smile:
9. únor 2011 v 07:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
AHooooj holky :slight_smile: tak jsem Vás dočetla :wink:
S těmi prarodiči to je smutné :frowning2: my to máme bohužel taky tak, že babička (od taťky mamča) je na tom hodně špatně už asi 4 roky :frowning2: jenom leží a nic nevnímá, byla mi na svatbě ale pochybuji že z toho něco měla :frowning2: bydlí s dědou na statku, který je od nás tak max 10 minut, takže v poho, ale stejně naši tam jsou od jara do podzimu každý den odpoledne a v zimě cca co 2 dny :wink: mamča je z toho už hodně unavená a snažíme se všichni jim pomáhat, ale nenaděláme nic :frowning2: někdy mi připadá, že pro dědu i všechny okolo by to bylo vysvobození a samozřejmě taky pro babičku, protože z toho života opravdu vůbec nic nemá :frowning2:

@evcikevil vím o čem mluvíš a jsem ráda, že to mám za sebou, tak honem honem do postele, jinak se toho nezbavíš :wink: manžel taky už je nemocný a do konce týdne má dovolenou :wink:
Na ten kašel mi nezabýralo nic až časem ty antibiotika a ostatní ale manželovi zabírá Bromhexin nebo jak se to jmenuje :wink:
9. únor 2011 v 08:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacca7 Jo už jsem volala do práce a do konce týdne jsem takydoma,naštěstí.....Jinak jsem vyfasovala antibiotika,něco na odkašlávání,kloktání a panadol......400kč je v .......:frowning2: Aspoň se uvidím s přítelem,když mám odpolední,vidím ho jen když spí,nebo když ve 3:30 vstává :frowning2:
9. únor 2011 v 09:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evcikevil jj ty penízky za ty léky jsou luxusní :( ale snad ti pomůžou, mě pomohli :wink: teda aspoň mi připadá :wink:
9. únor 2011 v 09:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacca7 Snad jo,už teď mě to nebaví,a to se potáhne minimálně týden :frowning2:Je to protiivný,ještě když se venku dělá tak pěkně :slight_smile:
9. únor 2011 v 09:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evcikevil naštěstí u mého ležení bylo škaredě :wink: ale nezávidím ti to, ale aspoň si odpočineš :wink:
9. únor 2011 v 09:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verusa.j jj, taky si myslím, že v domově by jí asi bylo dobře, snad..nevím, jaké jsou domovy u vás, ale tady se traduje, že nty důchodce, kteří jsou problémoví-jakože moje babička je, tak nadopují léky, v podstatě z nich udělají ležáky a pak je to rychlý konec. Babička je totiž fyzicky taky fit, chodí, sice špatně, ale chodí...ale přesně jak píšeš, hygiena v háji, navíc nejen, že neví, kam jít na záchod, ale ještě je inkontinentní, najíst se sama ještě zvládne...ale neobleče se, nechápe, co si má na co dát...ale kdyby byla v domově, asi by to šlo rychle z kopce, protože ona pořád musí chodit, někde šmejdit, neco rozhazovat, stříhat...a to by jí tam nedovolili takhle "škodit"...No, takže se naši v podstatě obětují...
@evcikevil tak rychlé uzdravení!!!!! Vidíš, ještě zže nějsi těhu, to by jsi atb nemohla a bylo by to blbé...TO ti manžel vstává hodně brzy do práce...

@petrusew no to bych z toho kocoura byla hotová:slight_smile: to bych ho asi schválně budila, at ví, jaké to je:slight_smile:
9. únor 2011 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evcikevil Tak se rychle uzdrav!!!

@pajinka29 No a teď zase chrní...momentálně se čistí a zase chrápe...on mňaučí vždycky chvilku, pak ho to přejde, protože ví, že je to k ničemu :grinning: :grinning: Do ložnice ho nepustím, to bych se nevyspala.
Holky, já vůbec nevím, co budu dneska vařit...vůbec nic mě nenapadá :frowning2:
9. únor 2011 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrusew jj, s tím vařením to mám vždycky podobně. Ještě, když musím přemýšlet a kombinovat, aby to mohl i štěpánek a já mu nemusela extra vyvařovat. No, včera jsme měli pečené kuře s rýží, dneska vepřové plátky na paprice s těstovinama. Večer bud dojíme polívku-čočkovou, nebo si uděláme palačinky:slight_smile:
9. únor 2011 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 Kuřátko jsme měli včera taky :slight_smile: Jen s Bramborama. Mám to s Hejdou špatné, nejí rýži, těstoviny, bramborovou kašičku, uzené, špenát, jakékoliv omáčky, ... bych ho občas nejraději ubila... a nejvíc mě naštve, když se ho zeptám, co budeme vařit...JÁ NEVÍM :rolling_eyes: Jako to by fakt jeden vraždil. Palačinky jsme měli v neděli, byla to ňamka.
9. únor 2011 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to holky já si na vaření nemůžu ani stěžovat :wink: v kuchyni se střídáme s manželem a vaříme tak co dva dny, protože v práci máme jídlo a k večeři vždy něco vymyslíme :wink: takže naštěstí zatím pohoda :grinning: já jsem ještě taková, že vždycky toho navařím více abychom měli tak na dva dny :grinning:
@petrusew Peti ti řeknu, že u nás by se ten tvůj nenajedl... u nás je hlavně rýže, těstoviny a omáčky :grinning:
9. únor 2011 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrusew tak to je masakr...dyt skoro nic nejí!!!to máte pořád dokola brambory? bych ho zabila taky:slight_smile:

@kacca7 jj, můj chlap taky vaří a navíc moc rád:slight_smile: sledoval v tv Na nože a snažil se to pak doma vykuchtit taky:slight_smile:)
9. únor 2011 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacca7
@pajinka29
Jako on je fakt někdy naprosto na ranu, ale dá se to. Naučila jsem se bařit to, co jí a jak to má rád a holky, když vám pak řekne, že takhle dobře nevaří ani maminka, tak je to dobrá pochvala :grinning: Nebo miláčku bylo to naprosto luxusní :grinning: Jako rejpal on je, ale takové těstoviny jsem ho jíst naučila...teda jenom jedny, ale jí je. Omáčky moc nedělám, takže mi to vyhovuje. Občas bych ho ráda nechala hlady, ale mu to moc nevadí, tak je to na prd. Mám super vydírací metodu, začnu mu vyjmenovávat jídla, která nejí a řeknu mu, že je to jídelníček na přští týden, nebo čtrnáct dní...záleží jak moc prudí :wink:
9. únor 2011 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
9. únor 2011 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
A divila by ses, jakej to má úspěch :sunglasses:
9. únor 2011 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tož jsem se Peti teď dobře pobavila :grinning:
9. únor 2011 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacca7 dík :grinning: Jako to nemá každej vydírat třeba koprovkou, uzeným, špenátem nebo brokolicí :grinning: Takové široké pole působnosti je fakt super :sunglasses:
9. únor 2011 v 15:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@evcikevil - moje mamka říká, čaj ze sušeného bezu, jsem na tom stejně, už mě ty děcké viry zase zmohly a to jsem nebyla ještě doléčená, ale do práce jdu, víkend budu ležet
@pajinka29 - Pavli tak to pak asi máme štěstí na domov, babička šmejdí i tam, to víš, že jim tam dělá neplechu, ale není teda jediná. Mají různé denní programy, aby je zabavili, třeba pomůžou něco nakrájet, utřít prach, chodí ven, cvičí a tak. Tam je nejhorší asi přes noc, babička si sundává plínku a pak je to všude, nejen moč, ale berou to tam jak to je. Babička chodí teda až moc :slight_smile: Co se léků týká, tak zatím bere jen ty, co brala doma na tu hlavu, hlavní sestra říkala, že pokud nemusí tak do ní nic cpát nebudou, že i tak toho má dost. Takže tak
@kacca7 - tak u nás vařím teda jen já, ale zase jen o víkendu a to ještě někdy jeden den, když třeba někam jedeme,stavíme se na oběd, a to mě vaření baví :slight_smile: Naštěstí můj muž sní naprosto vše, je to super, hodně ujíždíme na zelenině a omáčkách
9. únor 2011 v 18:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verusa.j Veru, u nás vařím taky i já. Martin ale dělá super zeleninkové salátky. Na ústav pro babičku jste měli asi velké štěstí. Je fain, že se k ní chovají hezky a nedopují ji zbytečnými léky a tak.
9. únor 2011 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak jsem tu po delší době, ani vás nezvládám dočíst, jen jsem sem tam jukla, co jste probírali :slight_smile: .
Posledních pár dní mi docela pobolívá podbřišek tak jsem ráda, když po celodenním maratonu s Matyáškem zalehnu k telce. Jinak 31.3. jdem s Matyáškem k zápisu do školky a jak se to blíží, tak jsem z toho pěkně nervózní :frowning2:
Koukám, že jste probírali moje oblíbené téma "vaření"........bože jak já nemám ráda to vymýšlení, co vařit....ten můj by nejradši jedl každý den špagety (nejí maso kromě kuřecích řízků) a já s malým jsme zase hodně masový, takže je to trochu každodenní boj :grinning:
9. únor 2011 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@samantha86 ááááá další vrtalíček v jídle :grinning: Tak to Martin maso jí, ale špagetky nee
9. únor 2011 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, tak MS jse měla jen 2 dny(obvykle mývám 7 dní),takže buď je to tou nemocí,nebo...........:slight_smile: No zítra si udělám testík,bude to 15 DPO tak uvidíme jestli z toho něco bude.....Jo a četla jsem v jedné diskuzi,že ten můj penicilin v těhotenství nevadí....
Jinak u nás se vaří pořád maso,přítel je řezník......Já masová moc nejsem,stačí mě tak 1-2x týdně,tak si většinou vařím druhý chod :slight_smile:Jinak nejí sladký jako oběd,ale po obědě si klidně dá :slight_smile:Dneska jste mě naladili na ty palačinky a upeču ještě maso s těstovinama :slight_smile:
10. únor 2011 v 07:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verusa.j Hodně lidí je teď nemocných....je to otravný,už mě to nebaví,nejsem zvyklá pořád jen ležet :frowning2:
10. únor 2011 v 07:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno :grinning:
@evcikevil tak to bude super kdybys byla těhulka :wink: no já to teď měla jen 4 dny a tak divně, takže nemoc zapůsobila :wink:
@samantha86 jeee zápis do první třídy je vždy super :wink: nedivím se ti že jsi nervozní :wink:

Jinak dneska máme tady celkem frmol a nestíhám se učit :frowning2: sakra :frowning2: dneska mám po 14dnech němčinu, tak jsem zvědavá co ji tam řeknu :frowning2: bože jak já ten jazyk nemám ráda a musím a musím a musím :frowning2: chybí mi dva zápočty z toho a zkouška :frowning2:

@samantha86 ohledně špaget :wink: tak ty bych mohla neustále ale objevili jsme recept od Itala, tak jsou luxusní :wink: a nejlépe je vaří manžel :grinning:
10. únor 2011 v 09:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacca7 No uvidíme,zatím to tak nějak radši neřeším,abych nebyla sklamaná...
Tak šup šup s tím receptíkem na špagety :slight_smile: Ty bych mohla jíst taky pořád :slight_smile:
Teď jsem byla s psíkem zatopit v krbu na domečku a ikdyž je to tak 500m od baráku od našich,málem jsem nedošla,můj krk to nezvládal....Takže to radši nebudu pokoušet a zůstanu radši v teple :slight_smile:
10. únor 2011 v 09:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evcikevil jj,tak třeba to vyjde..někdy je špinění náznakem uhnizdování vajíčka...jo, peniclin je snad jediné atd, které opravdu nevadí...špagety miluju..u nás se ale jí všechno, manžel je v tom zlatý. Jí všechno, co uvařím, maso, špagety, sladké jídlo, zeleninový salát, koprovku..cokoliv

@samantha86 japak to,ž e bolí v podbřišku? že by se snaženíčko zadařilo? A od kdy by ti prcek nastoupil do školky? A proč se bojíš? Určitě je šikulka..taky tak něco chtějí?

@verusa.j i u nás je babička v noci nejhorší, paboucí, chodí po baráku, lozí po stolech a pak z nich padá a tak ...:frowning2:
@kacca7 to jsem se tě právě chtěla zeptat, jak to máš se školou, nikdy jsi tady zatím o učení nepsala..ale přitom je ted zkouškový, nebo spíš už končí, ne? Němčinu taky nemusím...moc těžká, to sklonování podst.jmen a přídavných...
10. únor 2011 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 Špinění to nebylo,spíš opravdu slabá menstruace.......Tak to máš fajn že ti manžel papá všechno :slight_smile:To i dítko nebude vybíravé,když vidí že rodiče papají všechno :slight_smile:
10. únor 2011 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek