• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažení, podzim 2011

14. ledna 2012 
Ahojky holky,m omlouvam se že Vás tak hrozně zanedbávám :( Ale co jsme se přestěhovali,stavame v 5 a vracíme se v 8 večer, ale s manžou pracujeme ve stejne firmě tak jsme alespon spolu :slight_smile:

Mimčo mame naplanovane na září 2011, (oba mame 14 dní dovolenou a chystame se poprvé spolu k moři, tak ybch to chtěla spojit.)

Manža by chtěl už tedka, ale ja ybch chtěla počkat, tak uvidíme :D Před par měsíci to bylo obraceně :D Hruza :D

A jak se jinak mate? mě už leze na mozek ta hrozna zima a jeste nam nejde topení tak je tu asi 5 stupnu :D
14. pro 2010 v 07:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravíčko děvčata :slight_smile:
U mě v podstatě žádné novinky, jen zítra mě čeká moje první vánoční besídka ve školce v životě :grinning: Tak mám z toho trošku strach.
První pokusy o mimíska stále zůstávají na březen, i když manža teď měl nějaké řeči, že by možná chvilku počkal, ale to povídal spíš ze srandy. On by si přál "jarňáčka", já bych radši zimní mimčo. No, uvidíme, co z toho bude :slight_smile: Však už se nám to krátí, že? :wink:
@dreana Ta zima už mě taky štve, my teda máme v domečku teplíčko a když si zatopíme v krbu tak skoro i saunu :grinning: Ale do práce musím dojíždět a to je pro mě utrpení, hlavně ta ledovka. Ještěže to nemám moc daleko. Závidím medvědům, že můžou spát celou zimu :grinning:
14. pro 2010 v 08:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacatko5 Taky mam pocit, krátí se to a uteče to jako voda, to bude hned holky :D

No ja dojíždím 50 km denně hruza, normálně řídí manžel, ale dneska budu muset řídit já a venku sněží, hruza, nenavdiím to počasí, jestli budu muset nandavat řetezi tak se nastvu :D
14. pro 2010 v 09:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, je to fakt, že ten čas hrozně letí...To počasí je šílený, sníh by měl být na horách a ne na silnici kde akorát dělá problémy :grinning:
16. pro 2010 v 17:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, je fakt, že to utíká. Mně počasí nevadí, ale u nás nar rozdíl od zbytku republiky zase tak moc nesněžilo.
Já už mám za sebou kontrolu na gyndě. Pan doktor je vtipálek. Říkal, že s otěhotněním se to dělá tak, že přestanu brát prášky a budeme dále pokračovat v tom, co děláme :slight_smile: No a loučil se se mnou, že se uvidíme, až budu těhotná :grinning:
U nás taky zůstává tak nějak březen jako doba., kdy se do toho pustíme, tak uvidím. Manžel se k tomu staví jaksi fatalisticky, žádné velké nadšení a nedočkavost, ale myslím, že pak bude napnutý se mnou.
16. pro 2010 v 18:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanuu Tak to mám radost, že začínáte taky v březnu, aspoň budem dvě :slight_smile: A bylo by fajn, kdyby nám to oběma brzo vyšlo, abychom mohly pak debatovat o "těhotnění" :slight_smile:
Tvůj doktor je srandista, taky bych takovýho chtěla. Já toho svýho plánuju vyměnit, příští týden chci volat jedné doktorce, kterou mi doporučila kamarádka, tak snad ještě bude brát nové pacientky. Abych případné problémy řešila s tím, u koho budu, když bych byla těhotná :slight_smile:
Můj manžel se, myslím, taky už docela těší. Říká, že by chtěl holku a já se mu vždycky směju a říkám, že jaký si to udělá, takový to bude mít :grinning: :grinning:
16. pro 2010 ve 20:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacatko5 : jj, no doufám, že v březnu. Už se těším, ale je fakt, že to celkem rychle utíká. Nedávno bylo září a to mi přišlo strašně daleko. Manžel taky dřív mluvil o holčičce, ale teď jak se to blíží je z toho trochu nervozní a má myslím strach, abychom všechno zvládli.
Taky doufám, že se nám podaří oběma brzo. Celkem mě děsí to, že člověk bere x let prášky, aby neotěhotněl a nakonec zjistí, že ani otěhotnět nemůže, i když chce. Ale černé myšlenky pryč, to se nám určitě nestane :wink:
17. pro 2010 v 15:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanuu Mě občas také napadají takové myšlenky, jako že to nepůjde. U mě možná bude problém na to nemyslet, protože se těším už strašně dlouho, děti miluju a nedokážu si představit, že bych žádné vlastní neměla.
Prášky neberu už rok ze zdravotních důvodů, děsí mě, že nemám pravidelný měsíčky, proto to chci co nejdřív řešit, jestli je to OK.
Jinak od 1. ledna začínám brát řasu Chorellu na pročištění a detoxikaci toho svýho tělíčka a k tomu začnu zobat kyselinu listovou, co kdyby náhodou :slight_smile:
Můj muž se toho taky trochu bojí, máme kolem sebe známý, kteří už děti mají a některá dítka jsou pěkná kvítka, ale já osobně si myslím, že to hodně záleží na rodičích. No, uvidíme, jací budeme rodiče my, ono se o tom dobře mluví, hůř se to ale dělá :grinning:
17. pro 2010 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@kacatko5 - taky jsem měla teď první besídku v životě, ale dopadlo to dobře, až na to, že hlavní aktéři onemocněli :slight_smile:

Jinak já už mám taky za sebou kontorlu na gyndě, tak jsem jí říkala, že za rok, už bych chtěla být těhotná. Říkala, že nemám sebemenší problém, že by to mělo jít hned :slight_smile: Tak jsem ráda, kdysi jsem mívala nějaké cysty, ale teď vše funguje, jak má. Dala mi nějaké letáky na vitamíny a listovku, takže já začnu brát tak v červnu. Už se moc těším. My už tak nějak vybíráme jména :slight_smile: Nebo si spíše říkáme, co se nám líbí a co ne. letí to fakt hrozně rychle.
Holky a co Váncoe, těšíte se?
18. pro 2010 v 18:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verusa Naše besídka taky dopadla dobře, akorát druhý den už přišla jen půlka dětí. Všechny se držely do besídky a po ní už je skolila chřipka. V pátek jsem jich z 20 měla jen 6 :grinning:
My s manžílkem už jména vybraný máme, z jedné diskuse vyplynulo, že se nám líbí stejná, takže jednou holčička bude Lucinka a kluk Pavlík :slight_smile:
Na Vánoce se moc těším, už mám perníčky a pak asi 10 druhů cukroví od našich maminek :grinning: Stromeček stojí na dvorku, jen ho ozdobit :slight_smile:
Jinak mi kamarádka nabídla za skvělou cenu přebalovací pult i s vaničkou, ale že se ho potřebuje co nejdřív zbavit. Asi ho koupím, ale trošku se bojím, abych si tím něco "nezakřikla". No, snad ne, musím být optimistka :slight_smile: Už se nemůžu se dočkat, až budu zařizovat věci pro mimíska, kterej se bude povalovat u mě v bříšku :slight_smile:
19. pro 2010 v 16:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@kacatko5 - NEboj nic se tím nezakřikneš, já už bych taky nejraději sháněla nějaké věci, ale u mě je ještě do podzimu daleko, ale od ségry bych měla mít nějaké věci po neteřích a od sestřenice taky, takže něco snad bude.
To se máš, že máš tak šikovené maminky, já to mám naopak a pekla jsem pro tu mou, tchýni peče tchán :slight_smile: ale jen pro ně :frowning2: To nám se líbí jméno Theo pro kluka ( asi Theodor nebo jen Theo) Theodora pro holu nebo Emma či Viktorie, jinak zatím nemám, kdyby neteř nebyl Anna dala bych ji.
19. pro 2010 v 18:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacatko5 Tak to já HA ještě beru, řekla jsem si, že nechám na svém doktorovi jestli mám o dobrání prášku nějakou dobu čekat, ale řekl, že není potřeba. Původně jsem si chtěla ještě na 2 měsíce prášky koupit, ale manžel v sobotu řekl, ať už nekupuju. Nakoupil pár kondomu, ale že když začneme dřív, tak se nic neděje. Tak mě to příjemně překvapilo.
20. pro 2010 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verusa.j mně se líbí pro holčičku Verunka a pro kluka nevím.
Na Vánoce už se těším moc, ale pečení jsem moc nedala. Jen jsem pomohla trochu mamce, která dělá cukroví i pro nás a doma udělala jedno nepečené. Ale dárečky už mám, a v práci už mám větší klid, tak už si užívám pohody.
20. pro 2010 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verusa Já ještě jinak nic nenakupuju, dokud nebudu těhotná tak nechci, ale tohle je výhodná koupě, pak bych to třeba za takovouhle cenu těžko sháněla. Jinak ale věcí budu mít taky dost po příbuzných i známých :grinning:
Za šikovný maminky jsem ráda, protože mě se letos vůbec pečení nedaří. Asi už jsem si všechno štěstí v tomhle roce vybrala a na pečení mi žádné nezbylo :grinning:
Theodor je pěkný jméno jak pro kluka tak i pro holku, Emma se mi taky moc líbí. My chceme zůstat u klasických českých jmen.
@hanuu Verunka je taky pěkné jméno, na výběr jména pro kluka máš ještě dost času :slight_smile:
Holky, já už se nemůžu dočkat, já se tak těším, až začnu tloustnout :grinning:
Budete chtít jednou vědět, co bude miminko zač? Jestli holčička nebo chlapeček? Já už jsem teď rozhodnutá, že si to jednou nenechám říct, abychom měli překvapení. Myslím, že je jedno co to bude, hlavně abyse to povedlo a mimísko dobře prospívalo a bylo zdravé :slight_smile:
20. pro 2010 ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacatko5 My si to asi říct necháme. Beru to tak, že je to taky překvapení, akorát o pár měsíců dřív :slight_smile:
Taky nic nenakupuju, ale mi asi ani nic nepodědíme, v bližší rodině děti zatím nejsou. No ale pak bude 9 měsíců čas.
A s tím těšením ti úplně rozumím :slight_smile:
20. pro 2010 v 16:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@hanuu,@kacatko5 - holky, tak my si to asi taky necháme říct, jestli to teda půjde poznat :slight_smile: Verunka je krásné jméno :slight_smile: ( kdyby nebylo moje, taky bych o něm hodně uvažovala, ale chci mít pro své dítě jiné jméno než je to mé) .
Taky se začínám těšit, jak budu tlustá, občas se dívám do zrcadla na břicho :slight_smile: a zdá se mi kolikrát, že vypadám, jak ve 4. měsíci :slight_smile: Už mi občas prostě šibe.
A chcete spíše holku nebo kluka? Je jasné, že hlavně miminko a pohlaví je nedůležité, ale třeba jen tak, k čemu máte blíže? Já asi holku...
20. pro 2010 v 17:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verusa.j taky nechci jména po rodičích, i když manžel původně, chtěl chlapečka pojmenovat po sobě. On je taky po tatínkovi. U klučičích my příjde, že je jich nějak míň hezkých. Ty, co se mi líbi, patří k těm nejčastějším a to asi taky moc nechci. Jo a chci vybírat podle data narození, aby třeba miminko neměla narozeniny a svátek v jednom měsíci (jsem v tomhle směru trochu ujetá).
Já bych asi chtěla trochu víc holčičku, ale mám to asi proto, že jediné dítko, které mám teď poblíž, je holčička, která je úplně úžasná. a taky nemám to klučičí jméno :slight_smile: :wink: :grinning: Ale jinak bych chtěla mít minimálně dvě děti a to nejlépe holčičku a chlapečka.
20. pro 2010 v 17:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@hanuu - tak já to mám stejně, nejsi ujetá, když chceš aby to dítě mělo aspoň krapet vyrovanané a ne vše slavit na vánoce třeba. Taky takhle uvažuji.
Já mám poblíž i kluky i holky ( ve školce), ale ta holčička mě pořád láká trošku více, stejnak to ale enbude na mě :slight_smile: Jinak já taky určitě chci dvě děti klidně bych i tři, ale dvě určitě.!
20. pro 2010 ve 20:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Samozřejmě, kdyby se miminko narodilo v měsíci, ve kterém by bylo to jméno, co se nám líbí, tak bychom asi taky uvažovali o změně :slight_smile: Ale co takhle pozoruju v okolí, tak je většinou těžký se domluvit s manželem o jménech. Takže jsem ráda, že my to máme vyřešené s takovýmhle předstihem a pak se nebudeme zbytečně hádat :grinning:
Já si o trošičku víc přeji holčičku, ale jinak, kdyby to šlo, tak bych chtěla nejdřív holku a pak kluka :slight_smile: Dvě děti chci určitě, nebránila bych se ani třem, ale to ukáže čas, třeba nebudu zvládat ani to jedno :grinning:
Já si s tím těšením už připadám hloupě, ale kolem mě je tolik novopečených a budoucích maminek, že prostě nejde na to nemyslet. A když vidím ty jejich drobečky a pupíčky, tak nemůžu myslet na nic jinýho. Prostě pako, no :grinning:
20. pro 2010 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verusa.j kacatko5: No mně právě příjde, že to spousta lidí neřeší. Kamarádka má svátek, narozeniny a Vánoce asi ve 12 dnech a znám spoustu lidí, kteří si prostě vybrali jméno pro mimčo, ale souvislost s narozením je vůbec nenapadla. Ale tak uvidím, jak to u nás nakonec bude a na čem se dohodneme a kdy se nám zadaří. Ale jsem ráda, že nejsem sama :slight_smile:
21. pro 2010 v 08:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@kacatko5, @hanuu - Holky, dneska jsem si chovala malinkatou títýdenní holčičku, a to už měla přes tři kila a zdála se mi tak malinká, úplně nezvyk, už se nemůžu dočkat, ona zrovna je ten případ, kdy má svátek narozeniny a Vánoce v jeden měsíc :slight_smile:
21. pro 2010 v 18:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
22. pro 2010 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verusa. j Júúú, ty se máš :slight_smile: Já si naposledy chovala před čtrnácti dny osmiměsíční holčičku, která měla deset kilo :grinning: Ale je to rozkošnej smíšek, pořád vysmátá a upovídaná. Oni jsou prostě k sežrání :slight_smile:
22. pro 2010 ve 14:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@venulka, @kacatko5, @ cuketacek, @hanuu, @baluu, @finka13, @korcula, @dreana

Všem vám přeji krásné Vánoce plné nezapomenutelných okamžiků prožitých ve zdraví s těmi nejdražšími!
23. pro 2010 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky taky bych se k vám ráda přidala :grinning: s přítelem plánujeme v létě svatbu a hned potom začínáme se snažením. Už se těším :grinning:
A všem přeju krásné Vánoce
24. pro 2010 v 08:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, taky vám všem přeju krásné Vánoce a do nového roku hodně zdraví, štěstí a splněných přání.
24. pro 2010 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojda holky. Tak opožděně ... krásné Vánoce :grinning: Doufám, že se vyvedly, pod stromečkem bylo to, co jste si přály, a že příští rok už budeme u štědrovečerního stolu mít všechny alespoň pupíka - a nejen toho z přežrání :grinning: :wink: Hezké svátky vám všem :slight_smile:
24. pro 2010 ve 22:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky,pročetla jsem diskuzi a chtěla bych se taky přidat :slight_smile: Snad nevadí :slight_smile: Je mi 23 a asi před půl rokem mě dostihla touha po miminku.Koupili jsme si s přítelem menší domeček k rekonstrukci a v září jsme začali předělávat.
Dneska, když jsme dělali na domečku mi přítel řekl, že bysme se mohli začít snažit o miminko :slight_smile:Byla jsem radostí bez sebe,protože o miminku jsem mluvila spíš já a můj se moc k tomu nevyjadřoval :slight_smile:Dneska nastal zlom,děkuji :slight_smile:
Jinak pracuji,a chtěla jsem se optat,jak je to s tou mateřskou?Těch 270 odpracovaných dní je za nějaký období(třeba rok) nebo je to minimum co je posčítaný třea za 2 roky práce(s přestávkama na ÚP???)
Díky za odpovědi :slight_smile:Zatím pa
26. pro 2010 v 18:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@evcikevil @mahonia - ahoj holky, super, že je nás tady více.
S tou mateřskou je to myslím, že musíš mít odvedeno zdravotní a sociální za dva roky těch 270 dní. Já to už moc neřeším, protože budu mít tu nejnižší mateřskou s mým platem a slyšeli jste něco o tom, že pokud ti vychází mateřská níže než je ta minimální tak ti ji doplatí?
@kacatko5 - hezky si to napsala, taky doufám
26. pro 2010 ve 22:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak mám dojem - co se týká mateřské tak musíš mít v posledních 2 letech před nástupem na MD pojištěných 270 dní (sociální pojištění)
- doplácení mateřské - bylo že pokud ti vyjde mateřská nižší než rodičovský přípspěvek tak byla doplacena do výše rodičovského příspěvku. Ale teď nevím s kterou výší rodičáku se to porovnává.....mohli by to vědět na městském úřadu na sociálním odboru - ty platí rodičák :slight_smile:
27. pro 2010 v 07:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek