• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažení, podzim 2011

14. ledna 2012 
@verusa.j no my plánujem tak říjen začátek listopadu, aby se to narodilo koncem července jako já :slight_smile: , ale uvidíme jak to půjde :wink: a jak to bude vypadat u mě v práci, závidím ti že už máte svoje bydleníčko :slight_smile:
19. únor 2011 ve 22:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@radule86 - taky jsem to tak chtěla, ale asi nevydržím a první snažení bude nejspíše na konci srpna :slight_smile: ale nevím, jak to půjde, takže to nebudu řešit, vlastní bydlení je fakt super, nikdo ti do ničeho nekecá, neuklidíš nevadí, je to jen na tobě, četla jsem že žijete s tchýní, tak držím palce, musí to být únavné
A kde pracuješ?
19. únor 2011 ve 22:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verusa.j v poslední době je to příšerné jedním slovem. Už si vůbec nerozumíme a já už tu nemůžu ani obědvat u jednoho stolu, mrzí mě to najednu stranu, ale už se nehodlám přetvařovat....
jinak já pracuji ve fakultní nemocnici Olomouc v ústavu soudního lékařství a medicinského práva jako zdravotní laborantka teda spíš už histologická a ty pracuješ kde?
jinak mě bude letos už 25 let, utíká to teď rychle
19. únor 2011 ve 22:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@radule86 - tak to je mi líto, ale uvidíš, jak budete sami, tak se to urovná, soužití dvou generací je vždycky těžké. Tak to musí být asi náročná práce, i když moc do toho nevidím :slight_smile:´Já učím v MŠ prcky , takže náročná ale zábavná a různorodá práce, jsme soukromá, takže nemáme až tolik dětí, takže se to dá, až na ty nemoce, protože to od nic h pořád chytám. Jinak o věku mi ani nemluv, mě je 26 a v záři při snažení už 27 takže nejvyšší čas, akorát jsem nastoupila minulý rok v únoru, tak jsem chtěla mít aspoNˇnějakou praxi. Nic pro dnešek se rozloučím a jdu opět ležet :frowning2:
19. únor 2011 ve 22:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@radule86 Radi, to je fakt na nic. Nedokázala bych si představit, že bych měla bydlet s někým, s kým si naprosto nerozumím.
19. únor 2011 ve 22:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verusa.j to by mě bavilo pracovat s dětmi, no já nastoupila v prosinci 2009 a chtěla jsem mít aspoň na dobu neurčitou. Mě ta práce taky nepřidá, nevím jestli víš co dělám, ale pracuji s tkáněmi mrtvých lidí, takže je to trochu na psychiku, ale drží mě to, že chcem to mimčo a že bych pak naspoupila na tu mateřskou a někdo to stejně dělat musí že jo :frowning2: . Tak se měj a zase někdy :slight_smile: dobrou noc
19. únor 2011 ve 22:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrusew no já už taky ne, kdybych byla na začátku před tím rozhodnutím, jestli si tu zařídíme dva malé pokojíčky (bez kuchyně) tak už bych do toho nikdy nešla. Ale teď začnem snad stavět, tak se to snad trochu zlepší :unamused: a Honza už nikam jinam nechce, že už to vydržíme (mamánek trochu)
19. únor 2011 ve 22:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@radule86 hmm, já nevím, ale asi bych taky vydržela, i když bych si sečetla, jak dlouho vám to bude jedště trvat. Jestli ale ušetříte za nájem, tak to asi není tak hrozný, i když...
19. únor 2011 ve 23:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,tak včera jsem byla s Márou na zabijačce a dozvěděla jsem se že kámoška je ve 4tt,takže bude rodit kolem října,takže podobně jako já....Ta už to má ale potvrzený od doktora,takže myslím že je ve skutečnosti v 6tt(od MS):slight_smile:
My to zatím tajíme,akorát Mára to řekl bráchovi,chceme mít jistotu ale až budem mít 28.potvrzeno,tak už to taky oznámíme oficiálně.Jsem ráda že aspoň na to budem 2 a že to máme v podobný termín :slight_smile: Obě jsme stejně staré a budem prvorodičky tak to bude fajn,třeba budem rodit i v podobný termín a vyjde nám to spolu i do porodnice :slight_smile:
Jinak dneska další testík a čárka sílí,tak jsem ráda :slight_smile:
No taky zatím bydlíme s našima a už toho máme plný zuby,sice máme kuchyň,koupelnu,wc,....všechno odděleně,ale stejně pořád musíš brát ohledy na ty druhý....Je to na prd no....,Svoje je svoje,už se taky brzo dočkáme :slight_smile:
20. únor 2011 v 09:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
A ještě jedna otázečka,doktor mi říkal,že mi klidně příště už napíše neschopenku,že moje práce lisařky není moc vhodná(smrad,zvedání věcí,...).
Tak sem se chtěla zeptat,když mám od ledna smlouvu na 1rok,s 3měsíční zkušební dobou,šlo by to udělat tak,že do půlky března bych chodila do práce,pak bych šla na 14dní na nemocenskou a 15.den(první den co už bych byla po zkušebce) bych jim donesla papír od doktora a nastoupila bych na mateřskou?!?
Je mi jasný,že práci po mateřské už mi držet nebudou,ale na pracák jít nechci!!!
Prosím,jestli tomu někdo rozumíte,poraďte,díky moc :slight_smile:
20. únor 2011 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vůbec se v tom navyznám.....a nebo se nenastupuje nikam(na mateřskou) a pořád trvá ta neschopenka?Ale to by mě teda skončila asi smlouva a pak bych se musela přihlásit na ten pracák ? :frowning2: Nebo jak???
20. únor 2011 v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí

@evcikevil - pokud pujdes ve zkusebce na nemocenskou, tak se zkusebni doba o tu dobu nemocenske (max 14 dni) prodluzuje. Takze v tvem pripade by bylo do poloviny dubna. Kdybys byla na delsi nemocenske, tak po 14 dnech nemocenske te mohou vyhodit, protoze budes porad ve zkusebce, ale ne uz v ochranne lhute. :frowning2:
20. únor 2011 v 10:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@riley Takže budu muset vydržet do konce března v práci(což je ještě 6 týdnů),tajit těhotenství a až budu mít po zkušební době,jít na neschopenku,která bude trvat až do mateřské(6-8týdnů před porodem) a pak rovnou na rodičovskou,kterou si můžu vybrat.
Kdybych nevydržela tak dlouho,vyhodili by mě,musim jít na pracák,na neschopenku,mateřskou,ale rodičovskou mám danou na 4 roky???
Jestli to teda chápu dobře.....Na tyhle věci vůbec nejsem :frowning2:
20. únor 2011 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hezké odpoledne:slight_smile:
evcikevil, tak tomuhle taky moc nerozumím...možná zkus zavolat na úřad práce nebo na českou správu sociálního zabezpečení...třeba potadí:slight_smile:...někdy jsou ty ženský celkem fajn....
20. únor 2011 v 15:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak zase zpět po delší době :slight_smile:
Vítám @radule86 a@fairy26 už jste dopsané v tabulce :wink:
http://www.modrykonik.cz/fotoblog/snazilky2011/album/tabulka/6322593/
Jinak @radule86 soucítím s tebou, i já bydlela tři roky s přítelovou rodinou, dopadlo to tak, že jsem skončila v "psycho poradně", když byli malému 4 měsíce, odstěhovala jsem se odtamtud k našim, což bylo taky dost hrozný, s přítelem jsem se rozešla (nebyl schopnej se taky odstěhovat) ale celkem brzo pochopil, že mu jeho rodina zato nestojí a že chce být s námi, tak jsme si asi po třech měsících co jsem se od nich odstěhovala našli byt a teď se máme fajn. Akorát ty návštěvy k jeho rodičům mi dělají problémy a to tam jezdíme tak 1x za měsíc, ale i tak je to děs :frowning2:
20. únor 2011 v 17:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@samantha86 Ahojky, ta tabulka je super, jsi šikula! :slight_smile:
Tak jsem ostříhaná, dokon ce mi Martin řekl včera v autě, že mi to moc sluší a že se mu to strašně líbí :grinning: Jsem byla v šoku, mám to jenom sestříhané do kratšího mikáda a kudrnaté - to mi dělají vlasy běžně, když je nevyfoukám, tak mám při sušení vlasy jen mačkat, vypadá to moc hezky :slight_smile: a hlavně je to strašně jednoduché na úpravu.
20. únor 2011 v 17:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, vy jste se tu rozkecaly:slight_smile:

@radule86 my bydlíme zatím v pronájmu, sami...tcháni bydlí uplně v jiném městě a naše taky moc nepotkáváme...takže jsme spíše rádi, že se s nimi vidíme a že nám třeba někdy pohlídají štěpánka, jako třeba tento víkend, který jsme si užili jen sami-lyžovačka, večeře, paráda...Koukám pracuješ ve Fn v Olmiku, já taky, teda než jsem šla na mateřskou:slight_smile: Třeba jsme se potkávaly v jídelne:slight_smile: A kde kupujete ten pozemek?

@evcikevil jinak my máme projekt na pasivní dům, takže čekáme, jestli nám dopadnou dotace. Jinak je to přízemní domek, cca 135m2, ale není to klasický bungalov, bude to mít rovnou střechu, soláry atd...Jinak si myslím, že prostě přečkat zkušebku a pak už můžeěš na neschopenku, nemůžou tě tak vyhodit dříve, než ti bude končit smlouva...a myslím, že není problém v práci tajit takovou dobu těhu..na mě to nikdo nepoznal do pátémo měsíce...opravdu.
@verusa.j pěkně se kurýruj, at jsi už ok!!

20. únor 2011 v 17:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@samantha86 no to teda muselo být děsné, tak ještě, že se přítel vzpamatoval....
20. únor 2011 v 17:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrusew jůůů, mikádo, to chci taky...jinak já mám taky aspon barvu na hlavě:slight_smile:hurá
20. únor 2011 v 17:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Všechny vás po delší době zdravím :slight_smile: Nějak teď nemám čas s vámi diskutovat, tento týden jsem měla ranní a nevím, jestli to zapůsobil páteční úplněk, ale byla jsem jak praštěná pytlem a po odpolednách jsem si chodila i schrupnout :grinning:
Doufám, že se to tento týden zlepší a "přijdu" si s váma pokecat :wink:
@samantha86 Jéé, ta tabulka je bezva, děkujeme ti, že si ji vytvořila :slight_smile: Jinak ještě ti dodám jeden údaj ke mně - jsem z Pardubic :slight_smile:
20. únor 2011 v 17:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Holky, tak teď jsme dovyklidili obyvák, už jsem tu jen já a počítač se stolem :slight_smile: Zítra nám začnou dělat podlahu a pak budeme malovat, takže se tady pár dní neukážu, než se zase připojím :slight_smile: Tak pak budu mít asi co číst, že? Jinak dnes jsem měla opět nízký tlak, ale už je mi lépe, musí, zítra opět do práce, chjo
20. únor 2011 v 18:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verusa.j Veru, taková omluvenka se dá přijmout :grinning: Aspoň že to tam budete mít krásné :slight_smile: Já taky chtěla malovat chodbu a kuchyň, ale musí se to oškrabat a teď to tady bude blbě schnout - říkal chlap :grinning: , je fakt, že to vydrží, až venku nebude tak škaredě.
@kacatko5 Kačí, taky jsem byla jak praštěná po hlavě :sweat_smile: snad bude už líp. Já se těším na sluníčko, na teplíčko, odpočíváníčko na zahradě u rodičů :grinning:
Tchýně byla smutná, že jsme museli jet domů. Těšila se, že tam zůstaneme aspoň přes noc, tak jsem jí slíbila, že se ještě určitě zastavíme, alespoň na otočku, když nemůžeme se psem...mají kokra a psa, takže to teď fakt nejde.
20. únor 2011 v 18:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verusa.j Veru, tak at to tam máte krásné...jakou podlahu volíte? marmoleum, vinyl nebo klasika plovoučka? a barvy jaké?
20. únor 2011 v 18:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@petrusew - no snad to bude hezké, jsem zvědavá, hlavně jsem zvědavá na to, jestli to přežiju ve zdraví, mám toho teď dost v práci, do školy a ještě nejsem úplně fit, ale chtěla jsem podlahu, tak jí budu mít :slight_smile:
20. únor 2011 v 18:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@pajinka29 - dáváme lino, plovoučku nechci, protože je tady dost vlhkost, to by asi dlouho nevydržela, takže dáváme Novillon, plus ještě budeme vyrovnávat podlahu, protože je sakra křivá :slight_smile:
20. únor 2011 v 18:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verusa.j neboj, ono to bude hezké a bude to vypadat skvěle! Je fakt, že pokud ti není fakt dobře, tak se ti do toho asi moc nechce, ale bude to dobré. Ono je toho občas víc najednou, nemoc, úklid, práce... a ještě škola. Bude to v pohodě!Uvidíš, že to zvládnete.Až to bude hotové, tak si odpočineš a bude se ti zase hezky válet na sedačce :grinning: Nám by měla příští týden dojít sedačka, tak se těším. Stolek taky ještě není složený - máme ho od vánoc, ale čeká na sedačku :slight_smile:
20. únor 2011 v 18:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@petrusew - děkuji za povzbuzení, máš pravdu, už se těším na výsledek :slight_smile: aspoň nemyslím na hlouposti amáš co dělat :slight_smile:
20. únor 2011 v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@petrusew - a jakou sedačku jste si koupili? My máme už tři roky z ikei a velká spokojenost
20. únor 2011 v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verusa.j Koupili jsme si rohovou, moc hezkou. Až bude doma, tak vám ji vyfotim. je fakt krásná. Moc se mi líbila. Není sice rozkládací a nemá úložný prostor, ale mě se líbí i tak :grinning: Bude v červené barvičce, červenou máme rádi. Podlahu máme třešeň - k tomu i obložku dveří a servírovacího okýnka do kuchyně. Výrazná bude ta sedačka, zeď za knihovnou a televizkou, tam je pruh uprostřed stěny širokej cca 1,50cm, ikea knihonu - takovou tu jenom čtverečkovou, no nevím, jak se to jmenuje :sweat_smile: v bílé barvě, stoleček taky bílá...teď už si to budu ladit do těchto barviček :slight_smile: Bílou na nábytku máme rádi, máme z Ikey i postel a jsme strašně moc spokojení.
20. únor 2011 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hoj holky :grinning: víkendy jsou pro mě zabité, takže komunikuji s vámi jen přes týden :grinning: pěkně jste se rozepsali a dočíst vás byla fuška :grinning:
Ikea - no my máme taky skoro vše z Ikei a nedám opravdu na ni dopustit - sice už ji má každý, ale za málo peněz se dá udělat mnoho parády :wink:
Ohledně soužití s rodiči - nikomu to nedoporučuji :grinning: my bydleli 3 měsíce v létě s manželovými rodiči a stačilo :wink: a to si ani nedokážu představit žít s našima... prostě dávat do 1baráku dvě generace se nevyplácí :wink:
21. únor 2011 v 09:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek