• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažení, podzim 2011

14. ledna 2012 
@petrusew no právě...my máme takovou zelenkavou a dost se v tom ztratí:slight_smile:
22. únor 2011 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 jj budeme stavět přízemí plus podkroví, jj i základou desku budeme dělat sami, vykopeme základy, objednáme domíchávač, dáme do základů kammeně ze zítky atd. no můj taťka postavil náš domeček a pomáhal 3 stavět, tak to snad nějak zvládnem :wink: však budu vás informovat.
Dneska jsme podepsali kupní smlouvu na pozemek :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
22. únor 2011 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@radule86 Tak to gratuluji!!! Další krok k domečku a vlastnímu bydlení!
22. únor 2011 ve 22:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@radule86 jéé, to je super...já už bych taky chtěla stavět, ale u nás to minimálně ještě pět let nehrozí, i když pozemek by byl :frowning2:
22. únor 2011 ve 23:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@samantha86 neboooj, taky se dočkáš!
22. únor 2011 ve 23:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno :wink: no my bychom taky rádi stavěli, ale prachule nejsou a pozemek taky ne :( takže mazec :wink: já bych brala pozemek někde u lesa, někde kde není hodně baráčku, ale tady v NJ a okolí už to jaksi nehrozí :frowning2: všude se staví :frowning2: ale všem vám maximálně závidím co máte baráček nebo budete stavět :wink:
23. únor 2011 v 08:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@radule86 a to si ani nebudete dělat hydrogeologický průzkum na podloží? Nám teda třeba zjistili, že je tam hodně spraše a ta základová deska musí být nadstandartně silná at....a to by nikdo nečekal...ale jinak teda smekám, všechno sami..to jste kabrnáci
Jinak gratulace k pozemku, ted už to pofičí!!!! My začínáme v březnu...tak chci, abychom se mohli stěhovat a druhé mimuško už bylo nějakých pár měsíců na světě, aby jsme to stěhování se dvěma roštákama líp zvládli:slight_smile:
@samantha86 kvůli hypotéce? ale tak, hlavně, že je pozemek a že máte ted kde bydlet.
23. únor 2011 v 08:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacca7 ale, nech na hlavě...zase máte už svůj, pěkně spravený byteček...a už se nezadlužíte, můžete jezdit na dovči atd..všechno má své pro a proti
23. únor 2011 v 08:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 přesně tak, nějak si nedokážu představit platit hypotéku, když jsem na mateřský a doufám, že se to povede a ještě si jednou ty tři roky dám :slight_smile: teď ještě navíc splácíme auto, ale to snad letos doplatíme. A ještě můj táta zdědil baráček, takže by se měli stěhovat a mě nechají ten jejich byt, který bych pak pronajímala a to pak bude super, ale nebude to za míň jak těch 5 let, no možná dřív...uvidíme, ale už se moc těším
23. únor 2011 v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@samantha86 ty jo, tak to budete mít super výchozí pozici potom. Aspon si odchováte děti ještě ve starém a nový domček vám potom nezničí...štěpa nám už úspěšně čmárá po zdech atd:slight_smile: takže druhé snažení se nezdařilo?
23. únor 2011 v 10:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 máš pravdu, ale víš jak to je :wink: domeček, zahrádka, bez protivných smradlavých sousedů :grinning:
@samantha86 jak říká Paja, budete to mít pak super, jestli to dopadne tak jak si přejete :wink: naši se taky časem budou stěhovat na barák od dědy a uvidíme co s jejich 4+1 :wink: ale jsme 4děti, tak uvidíme :grinning:
23. únor 2011 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holky, dneska se mi nějak vůbec nic nechce :unamused: Zse je mi trošku hůř, tak se snažím odpočívat, nenavidím ty změny počasí :angry: Martin mi zakázal kamkoliv chodit a nakázal odpočívat a lenošit...no, lenoším stejně, ale ulehčení necítím. Bolí mě trochu i kyčel, takže to bude fakt počasím. Sestřenka včera dostala chřipku. Měla chuděrka 38,7 ráno. Je jí šest a je to naše beručka :grinning: Byla mi za družičku (pro ty, co viděly fotky je to ta blond) Dneska byla u doktora, tak jí snad bude brzo líp. Martin taky chrchle, tak snad nic ještě nelapnu :unamused: Zrovna se mi peče chlebíček, zkouším slunečnicovej, tak snad dopadne dobře.
23. únor 2011 v 19:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 taky si myslím, že by to pak mohlo být fajn, vy už máte vybranou nějakou firmu, co vám baráček postaví?
Ty jo, tak to mi teda máme doma malýho kreslíře (miluje omalovánky a už zná osm barev :slight_smile: ) ale malovat na zeď ho ještě nenapadlo :grinning:
Jinak druhý snažení nevím, ještě jsem to pořád nedostala, ale testíky pozitivní nejsou. Asi mám nějakej divnej MS cyklus, asi není tak pravidelnej, jak jsem si myslela, a zjistila jsem, že OVU testíky mi až na jeden, tento měsíc ukazují stejné 2 čárky, takže asi něco nebude v pořádku :frowning2:
@kacca7 naši mají teda jen 3+1, ale dělit se zatím s nikým nemusím, i když teda mám dva sourozence, ale jsou o dost mladší, je jim teprve 16let (dvojčata), tak půjdou hezky s našima, naši to právě budou rekonstruovat, takže tam budou mít brácha ze ségrou sami pro sebe podkroví.
@petrusew jéé miluju domácí chleba, co máš za pekárnu? Taky uvažuju, že bych si jí pořídila
23. únor 2011 ve 23:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@samantha86 Moulinex, dostala jsem ji od tchýne, nepoužívala ji. Teda spíš ji použila jenom párkrát. Chlebíček se povedl, je senzační! Opravdu senzační :grinning: nejraději ho mám čerstvý :wink:
23. únor 2011 ve 23:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
no to mi povídej, když je ještě teploučký, mňam, u nás ho peče babička a zbožňuji, když tam dává dýňový semínka, no chytla jsem slinu, takže se jdu po nějaký pekárně juknou na net :grinning:
23. únor 2011 ve 23:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno :wink: teda spíše už dopoledne :grinning:
Pekárna :wink: o té uvažujeme taky, ale včera po shlédnutí Prostřeno jsem se rozhodla že zkusím ten recept na ten cibulový chleb do pece :wink: vypadalo to dobře :wink: a zjistila jsem, že už se na ten pořad nemůžu dívat, protože mám vždy žravku a kuchtím pak něco :wink:
@samantha86 koukám, že taky máš věkový rozdíl se sourozenci :wink: my jsme 4 (já teda nejstarší) a pak je sestra, tak ta má 25let, brácha má 13 a nejmladší uličnice má 9 :grinning:
24. únor 2011 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Včera jsem neodolala a ochutnala...uaaaaa, to je tak dobrýýýý! Tenhle nic nebyl, Martin mi koupil směs na slunečnicový chléb, se tam naleje jenom voda a dá se tam půlka té směsi, zapne se pekárna a pak se jenom tři a třičtvrtě hodiny nechá na pekárničce. Zadělávám tam těsto na štrůdl...ten je naprosto skvostnej! Já kynutá těsta neumím a tohle udělá vše za mě. uplácá, nechá nakynout, uplácá...prostě fakt super!
Včera večer jsem se rozháčkovala...udělala jsem osm čtverečků, ještě přemýšlím, co s nima udělám, podle toho kolik jich bude, vypadá to na: povlak na polštářek, šálu, deku???....na tu si dělám zálusk, ale asi mám málo příze, tak uvidíme, no.
24. únor 2011 v 10:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojík holky,tak dnes začínám 6tt,to to letí.....V pondělí mažu na kontrolu a na krev.......Už na mě dolíhá únava,tak doufám že mě zase brzy opustí.Jinak su teď do konce týdne doma-máme málo práce:frowning2:Tak aspoň budu pomáhat dělat na domečku,obývák a ložnice s wc už je v podsůvkách a teď se vrhnem na chodbu......
@petrusew Chlebík vypadá výborně,hned bych si taky dala.....:slight_smile:
24. únor 2011 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@samantha86 no, to jste šikulíci, tolik barev už umět. Máte tak půl roku předstih oproti nám, tak třeba to ještě doženem:slight_smile: Pastelky právě objevil minulý týden, do té doby ho to nebralo, takže je to pro něho uplná novota a baví ho to..ale zatím teda dělá jen luxusní čáranice. On, když někde bokem a ne na papír udělá nějakou čáru, tak přijde a říká "fuj" a já ho pak ženu, at to umyje hadýrkem:slight_smile: Firmu máme vybranou zatím jen na základovou desku a pak se uvidí, třeba zustanem u té stejné, pokud s ní budeme spokojeni.Jinak ty ovu testy nevím, jak fungují. dvě čárky znamenají, že je nebo není ovu?
@kacca7 tééda, tolik sourozenců, to musí být prima, ne?
@petrusew Peti, fakt smekám, jsi moc šikovná. ALe abych si nepřipadla uplně, jako trubka, tak já zase umím udělat kynuté těsto sama a ručně:slight_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
@evcikevil jj, únava s těhu bývá často..ale neboj, jen na začátku. Hlavně, že to není blbě, aspon zatím:slight_smile: Vidíš, tak budeš dělat něco na domečku a ne čichat "smrady" v práci. Ted máte navíc motivaci, proč s domečkem ještě víc spěchat:slight_smile:
24. únor 2011 v 11:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrusew tak ten chlebík vypadá fakt luxusně :wink: budeme asi muset taky pořídit :wink:
@evcikevil Evi hlavne se opatruj a davej na sebe pozor :wink: to ze neni prace a jsi doma je pro tebe a miminko prece jenom lepsi :wink:
@pajinka29 jj tolik sourozencu :grinning: je zabava, sice ted sestra je v Kanade, tak jsme jenom 3, ale i tak je to super :wink: zitra mozna bude Sarinka (ta nejmladsi) spat u nas, tak uvidime zda manza z toho nezcvokne :grinning: bo vzdy vyzaduje jeho pozornost a hlavne palacinky od neho, protoze na to ja jsem nemehlo :grinning: ohledne toho kynuteho testa, tak to jsi dobra, to ja vzdy pozoruji jak deda pece a nekdy bych se to chtela naucit :wink: ja po mych vanocnich pernicich, kteri skoncili 3x v kosi, tak jsem to vzdala... ale v nedeli jsem delala buchtu s bebe rezy a pudinkem tak se to rychle ztratilo :grinning:
24. únor 2011 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacca7 jo, babička se mě snažila naučit jak háčkovat a plést, tak kuchtit-péct. První dvě jmenované mě nějak minulo, ted toho teda lituju, ale pečení klasických vdolků atd...to mi jde:slight_smile: ason něco. Jinak zase neumím vařit třeba svíčkovou, a obecně teda nejsem moc dobrá kuchařka a musím se přiznat, že mě to ani moc nebaví. Ještě, že manžu jo:slight_smile:
24. únor 2011 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
No aspoň trošku zase pomůžu na domečku(pozametám,poumývám,....) Mára začíná docela stresovat,abysme to všechno stihli,ale já mu říkám,že když jsme tohle všechno stihli za 5 měsíců,tak že ten zbytek do 8 měsíců stihnem jako prd.....Je šikovnej,spíš asi finančně nás to bude brzdit...No uvidíme
Dokonce už mu nabídl kámoš z práce,že nám dá pár věciček pro miminko,ale mají 2 holčičky,takže jestli budem mít klučíka tak stejně budem muset vše pořídit......Dívala jsem se na fotoblogy na koníkovi k holkám a podle čínský tabulky to má být chlapeček, a podle krve rodičů tabulky holčička......Tak uvidíme,v kolikátým měsíci se vlastně dozvíme pohlaví???
24. únor 2011 ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 no u nás většinou vaří Tom a moc ho to baví, ale zase moc neexperimentuje :grinning: to na to zase jsem já expert :grinning: právě po včerejším shlednutí Prostřeno už vím co budu dělat v pátek večer a v sobotu večer :grinning: zkusím tu svíčkovou :grinning: nikdy jsem ji nedělala, ale jednou prostě už musí být poprvé :wink:
24. únor 2011 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evcikevil jste šikovní, tak to určitě stihnete a budete to mít nádherné :wink: ohledně těch věcí pro miminko, tak určitě i kdyby byl chlapeček tak mu můžeš dát něco světlého :wink: my taky máme schované u kamarádky věci na kluka a uvidíme co bude časem, ale klidně bych holčičce na doma a ven dala i modré a naopak :wink:
24. únor 2011 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacca7 No já taky myslím že to zvládnem,no tak už máme domluvený lehátko,oblečení,vaničku a možná postýlku(mají teď roční holčičku,tak jestli už jí koupí postel,nebo bude bývat ještě v postýlce.........).Určitě dostanem i něco od babiček,něco pokoupíme.....Zatím to moc neřeším,až to budem vědět,co čekáme,potom se to začne řešit.
V domečku nám chybí ještě všude podlahy(plovoučky a dlažba),komplet koupelna,obložit kuchyň,osadit digestoř,desku a troubu do ostrůvku a vyměnit okna v ložnici a koupelně(možná i v obýváku podle peněz) a vymalovat :slight_smile: Takže už zase tolik toho podle mě není.....spíš to bude stát-hklavně podlahy a obklady do koupelny :frowning2:
24. únor 2011 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evcikevil no my do toho našeho bytu kupovali celkem levnou podlahu, ale vy asi budete muset zainvestovat co? :frowning2: my kupovali v Baumaxu a meli tam super vyber :wink: takze tam doporucuji :wink:
24. únor 2011 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Trošku se pochlubím:slight_smile:
1.-wc zatím nevyspárované
2.-krbík a roh kde bude televize
3.-Podhled-ještě chybí led bodovky
4.-ostrůvek s podhledem
5.-ostrůvek a za zády Máry bude kuchyňská linka
6.-Balkonovky a stěna u které bude sedačka
:slight_smile: Tak to je zatím vše :slight_smile: Dnes se Mára chystá dodělat podsůvky na chodbě
24. únor 2011 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacca7 No my taky nebudem zase tak investovat do plovoučky(taky se mi líbí ořech z Baumaxu)ale spíš jde o to,že budem muset pod plovoučku dávat podlahový tvrzený polystyren a ten už je taky dražší.......A ono dělat podlahy ve vech místnostech bude stát tak 15000kč asi náš odhad :frowning2:
24. únor 2011 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evcikevil no, tak pohlaví by ses měla nejpozději dovědět na genetickém ultrazvuku, který se dělá kolem 20tt. ALe jestli půjdeš ještě na NT screening, to je ve 12tt, není to povinné a platí se to, tak tam to taky někdy řeknou, ale není to ještě moc jisté. Záleží na tom, jestli má tvůj gyn ultrazvuk a bude ho pravidelně používat. Myslím si,že celkem jistě to jde říct od 16tt, pokud teda není prcek pokaždé jinak otočený:slight_smile:
Jinak s tím schováním věcí po prckovi je super, a přesně jak říká Kača...i kdyby to bylo modré, doma to holce můžeš dát a nejen tam. Taky máme vše schované a když bude druhé holka, tak bude mít holt smůlu:slight_smile: jasně, že se něco dokoupí i v růžové nebo tak, ale nemyslím, že je potřeba to dělat tak okatě. NAvíc je spousta neutrálních barev...stejně z tho děti strašně rychle vyrostou, máme věci, v kterých byl štěpa jen párkrát a přece to nevyhodím jen kvůli tomu, že to není růžové. Oblčeky pro mimi jsou drahé a dovedu si předtavit lepší investici, než do růžových hadříku:slight_smile:
24. únor 2011 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak jste s tím stavěním teda neuvařitelně pohli, máte to krásné a podle toho, co jsi psala, vám už chybí drobnosti...takže jen ty finance.
24. únor 2011 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek