• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažení, podzim 2011

14. ledna 2012 
@evcikevil vypadá to fakt dobře, hlavně ten krb :wink:
Evi a co můžu doporučit, tak na mnoha stránkách se dobře nakupuje na děti a za hodně levno, protože hodně mamin nakoupí a pak to se snaží prodat, protože v tom miminka nechodili :wink: takže čekat a nakupovat :grinning: já jsem taková nějaká pověrčivá, že my ještě nemáme vůbec nic :wink: akorát uvažujeme o postýlce, protože udajně ji v Ikei mají rušit :frowning2:
24. únor 2011 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 No určitě něco použijem a kdyby jsme měli třeba holku a něco kupovali nechci mít z miminka barbínku ale chci kupovat jak říkáš neutrální barvy,aby se případně dali použít i na další mimi.......:slight_smile:
Jako nebudu asi kupovat všechno nové,nepotřebuji třeba novou postýlku,když bude pěkná a zachovalá,samozřejmě dudlík,flaštičky a takový hygienický věci koupíme nový......Vždycky říkám příteli zvládli to ostatní,tak my to zvládnem taky.
Třeba kámoška teď má 3 měsíčního kluka,bydleli v b´Brně v bytě,jenže by to neutáhli tak se vrátili na Vysočinu a bydlí na vejminku na statku babičky a dědy,mají 1 místnost wc a koupelnu,navíc tatínek kůli stěhování přišel o práci,takže dostává teď almužnu z pracáku a ona 7600 rodičák a taky jsou šťastní a žijou....Jen nemají vše nové,ale myslím že to není potřeba-o tom to není.....
Takž pohlaví tak na začátku června :slight_smile:Díky za informaci,jo a co je to ten NT screening?
24. únor 2011 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacca7 Díky,vyřídím Marečkovi,jemu to vždycky udělá radost když se to líbí ještě někomu a nejen mě :slight_smile:
Určo potom budu nakupovat taky přes net,už teď se koukám co by se mi líbilo,ale nechám to až na tu dou co začnu být doma v 11tt,to už bude jistější a začnu asi knížkou o rodičovství ať se doma nenudím,pak začnu postupně s tím zbytkem,taky nejdřív musím prozkoumat,coi nám teda dají,aby nám pak doma neleželi věcičky nanic....Ale aspoň něco pokoupím,kupovala bych už teď,ale zatím musím vydržet :slight_smile:
24. únor 2011 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evcikevil tak tak...my taky hodně půjčovali, protože z hodně věcí rychle odroste-viz dětská kolíbka, ohrádka..tak jsme to vždy na to konkrétní období půjčili a pak zase vrátili, at nemáme doma skladiště. Přece jen, stačí ty hadříky, jak nám to zaplnilo byt a sklep. To by člověk nevěřil, jenže oni tak rychle rostou a to se to doma kupí a kupí...:frowning2: Ale ti známí to musí mít hodně těžké...nojo, ale jde to i tak. Záleží na tom, jak má člověk v hlavě urovnané hodnoty.
NT screening je v současné době jeden z nejlepších testů, který odhalí, jestli má mimčo Downův syndrom nebo jiné postizení. Dělá se cca ve 12tt, skládá se z testu krve a ultrzvuku. Takže je to hodně brzy odhalené a je téměř stoprocentní, narozdíl od testu v 16tt-triple test. Ale stojí kolem 1500kc-záleží na pracovišti. Triple test je jen z krve a je bezplatný. Já jsem na tom NT nebyla, ale jeslti budu znovu těhu, tak asi půjdu. prachy jsou to celkem velký, ale za tu jistotu, že je mimčo ok, to stojí.
24. únor 2011 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 No tak to je teda docela dost peněz,budu to muset prokonzultovat s Márou,ale vím že dítě s postižením bych vychovávat nedokázala :frowning2:
24. únor 2011 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evcikevil jak říkám, pak se dělá bezplatný test v 16tt a pak ve 20tt, takže na postižení by se přišlo, jen později. Prostě je rozdíl jít třeba na potrat ve 12tt nebo až třeba ve 22tt, kdy už cítíš třeba pohyby mimča..ale na postižení by ti přišli, aniž bys absolvovala ten placený test. Jen později
24. únor 2011 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 No teď jsem to říkala Márovi a on říkal,že bysme to nechali v tom 12tt.Taky chce vědět na 100% že je vše v pořádku :slight_smile:
24. únor 2011 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evcikevil rozumnej kluk:slight_smile:tak uvidíš, jestli ti to gyn vůbec nabídne, ejslti se to někde v okolí dělá. třeba u nás v PV to nikdo nedělá, jezdí se do Olomouce.
24. únor 2011 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

teda doufám, že nezůstanu i v téhle diskuzi jako jedna z posledních snažilek:slight_smile:...když vidím, že už řešíte testy v těhotenství....
24. únor 2011 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fairy26 neboj, my se ješte ani nezačali snažit:slight_smile:
24. únor 2011 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fairy26 my taky ještě nezačali, zatím jsem u přemlouvání manžela :grinning:
24. únor 2011 ve 14:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evcikevil tak to je super, že je tak rozumný :wink: vybrala sis fakt dobře :wink: šikovný, rozumnej :wink: jak ten můj, akorát, že ten můj je strašný vetešník (aspoň mě to tak připadá) :grinning:
24. únor 2011 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evcikevil To bude nádherné :slight_smile:
@pajinka29 Hele, nemachruj, jo :grinning: :grinning: :grinning:
S tím oblečením na mimča, mám po sestřenici schované většinou z Anglie, všechno jako nové a po chlapečkovi zase od kamarádky :grinning:
24. únor 2011 v 15:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29
@kacca7
no my taky ještě nezačali...reálně s tím počítám opravdu až na podzim...i když taky budu trochu přemlouvat už v létě:slight_smile:))...a třeba to klapne:grinning:

oblečení to jde zatím mimo mě...jen nakupuju kámošce, která má teď měsíčního chlapečka...to bych se mohla zbláznit...ale pro mě mi to přijde ještě hodně předčasný...i když:slight_smile:
24. únor 2011 v 16:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fairy26 hele, neboj, poslední určitě nebude, věřím, že poslední tady budu já :angry: Já vůbec nevím, jestli letos ještě začneme...
24. únor 2011 ve 21:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 ahojky, no to já nevím, prej asi nejspíš nee, budeme kopat až prej narazíme na pevnou zem :slight_smile: , tak doufám že se neprokopem do Číny nebo kam :unamused:
25. únor 2011 v 10:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fairy26 ahojky, neboj my se doopravdy začneme snažit až na podzim :slight_smile: i když kdyby to bylo na mě, tak už se dávno začlo :wink:
25. únor 2011 v 10:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, tak pár dní se tu člověk neukáže a probere se tu domácí pekárna, oblečení atd. ani si to nestíhám číst :slight_smile:
jinak já už jsem si začala nějakou výbavičku kupovat, říká se že to nosí smůlu, tak se uvidí, doufejme že to na to nebude mít vliv. Já jsem toho názoru, že jak začnem stavět, tak ty penízky nebudou a tak jsem začla dřív a co se mi líbilo, to jsem si koupila, mám na to vyhrazenou skříňku v ložnici. Většinou co bylo v akci atd. Moje sestra pracuje jako prodavačka v pompu v olympii, tak když něco je tak brnkne a schová to a nebo tam sjedu a vyberu si, máme to kousek. Mám třeba na zimu krásnou heboučkou deku, tu španělskou světle béžovou a byla slevněná ze 600,- na 80,- a nic ji nebylo, jen přišla nová kolekce. Já si myslím, že se to nestratí a kupuji jen neutrální barvy.
25. únor 2011 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@radule86 80kč? tak to je mazec, to bych jich koupila hafo. děláš dobře, je to tak, s domečkem penízky poletí komínem a když máš možnost něco koupit levně, tak je hloupost to propást. Jak se zvýší dph, bude všechno ještě dražší, tak na co čekat, že...
25. únor 2011 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@radule86 80,-? Tak to je mazec! To se opravdu hodí a hlavně potom jako bys to našla :grinning:
25. únor 2011 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak včera jsme radostnou novinu oznámili našim,v půl 10 večer až mamka dojela z práce.Dali sme jim dáreček s ponožkama,dudlíkem, čokoládou(na nervy),živým petrklíčem a v něm byl zapíchlý červík z marcipánu,který měl dudlík a čepičku :slight_smile: Byli moc rádo,objímali nás,smáli se,těší se :slight_smile:
Dneska jedem k Márovým rodičům dělat další překvapení :slight_smile:
Bylo to hezký,ale atmosféru mi úplně skazilo to,že za pár hodin přijela pro babičku rychlá,nemohla dýchat,tak je v nemocnici:frowning2:Snad ude babička brzy v pořádku,mám ji moc ráda!!!
26. únor 2011 v 09:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo ještě tam byl text: Babi a Dědo,pokud půjde vše dobře,příjdu se na vás podívat v říjnu.Vaše vnoučátko:slight_smile:
26. únor 2011 v 09:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evcikevil neboj, babiče bude dobře!
26. únor 2011 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrusew Jo teď sme volali do nemocnice,návštěvy nepříjmají kůi chřipce,ale byla to nejspíš reakce na antibiotika,co jí předepsala její doktorka(vyčetli jsme že způsobují dušnost).Už jednou jí předepsala léky a dopadlo to stejně:frowning2: No je vidět že i takový doktoři ordinují :frowning2:
26. únor 2011 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evcikevil No, já jsem alergická na kys. acethylsalicilovou (aspirin, acilpirin,... a další léky) kvůli tomu můžu od bolesti jen panadol a paralen. Když mi někdo píše léky, tak si sama hlídám, co tam je a jestli tam není ta kyselina. Jinak je i v krémech, čistících vodách na pleť a podobně...Ještě jsem alergická na sinhophylin - to hlásím při každém problému a stejně se občas stane, že mi ho dají, i když to mají napsané v papírech. Naposledy tam Martin udělal obrovskej borčus, protože po zhoršení po kapačce jsem čekala v nemocnici na doktorku tři hodiny...
26. únor 2011 ve 14:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evcikevil ahojky, jéé tak to je skvělej nápad jak oznámit přírustek do rodiny :wink: . U nás jestli to půjde dobře tak to chceme oznámit na Vánoce jako dárek pod stromeček :slight_smile:
26. únor 2011 v 18:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, já vám tak závidím. Já uvidím až podle toho, co mi řeknou v červenci na ortopedii. Měla bych jet příští týden na kontrolu a mám z toho obrovský strach...obávám se toho, že pokud se to do července nespraví, tak budu muset na tu endoprotézu...a to by jsme museli miminko odložit až na příští rok...podle toho,kdy by mi tu endoprotézu udělali...chjooo, dneska nějak neoplívám optimismem.
Na oznamování těhotenství rodině se strašně moc těším, chtěla bych počkat do prvního utz, nebo do konce prvního trimestru..,.ale to asi nevydržíme :grinning: :grinning: :grinning:
26. únor 2011 v 19:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj holky, tak jsem zase po týdnu na netu, obývák z půlky nastěhovaný, podlaha je krásná akorát při malování se mi odlouply kusy malby, takže to jde vidět, ale už jsem na to rezignovala, včera ještě horečka, ale už je fajn! Hlavně ten konečný výsledek bude fajn, večer si vás musím dočíst
27. únor 2011 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
tak koukám, že o víkendu nezbývá na net nikomu žádný čas:slight_smile:...taky bych se sem nedostala, kdybych nemusela pracovat...chjooo:frowning2:
@evcikevil krásně jste to oznámili:slight_smile:....na mě by to tedy mamka určitě poznala během vteřiny po telefonu, takže žádný překvápko u nás stejně nebude:slight_smile:
Co se týče babičky, to je mi moc líto, budu držet pěsti, ať to dobře dopadne...určitě to bylo jen těma lékama a bude fajn:slight_smile:
27. únor 2011 v 16:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrusew to ti nezávidím, tyhle problémy....budu držet pěsti:slight_smile:
27. únor 2011 v 16:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek