• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažení, podzim 2011

14. ledna 2012 
@gabca17 za ten rok to zjistíš, a změníš název..ale snad budou tou dobou už všechny holky, co tady začaly těhulky a přejmenuje se to na maminky 2012:slight_smile:
9. bře 2011 ve 14:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romca13 tak tak...ale každý to má holt jinak nastavené. Ty jsi přímo z Brna?
9. bře 2011 ve 14:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 Tak moc vám to přeju všem aby se to povedlo :slight_smile:
9. bře 2011 ve 14:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, můžu se přidat? Na podzim bychom už taky chtěli začít pracovat ma mimču :slight_smile:, tak snad se zadaří:slight_smile:
9. bře 2011 v 15:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
pajinka29- jj, jsem přímo z Brna
9. bře 2011 v 15:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky , můžu se zeptat??? já mám celkem strach , jak to budeme zvládat po finanční stránce na mateřské,, řešily jste taky některá tutu věc? přemýšlely jste dopředu, jak to budete zvádat? měly jste udělalnou nějakou finanční rezervu ??
9. bře 2011 v 15:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@elissa23 No jasně že můžeš. :slight_smile:
@romca13 vís, já jsem to zatím nějak neřešila, kdybych si pořád měla lámat hlavu co kdyby...tak nevím.Já si přivydělávám bokem, tak snad vyjdeme v pohodě.
9. bře 2011 v 15:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romca13 Ahojky Romi :slight_smile: také jsme to řešili. Přítel je nástrojař a jeho plat ze začátku bude asi tak 12-13tisíc a počítali jsme do toho mateřskou což je 7600 Kč... Kdybych měla mít doopravdy dost velkou rezervu tak budeme mít tak 1800Kč měsíčně :slight_smile:. Ale já jsem říkala že jsme všichni vyrůstali na látkových plenkách takže podle mého názoru je dost zbytečný kupovat drahy pemprsky stojí to hozně moc peněz dneska...Neříkám když půjdeme někam na návšěvu nebo ak něco ale látkový jsou u nás zaručeně na prvním místě. Alespoň bude mít mimísek zdravé kyčličky :slight_smile:...A kolik byste měli tak penízků měsíčně jestli se mohu zeptat?
9. bře 2011 v 15:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabca17 jsi můj člověk, jsme rozhodnutí používat látkové pleny :slight_smile:
9. bře 2011 v 15:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrusew ty brďo a já se lekla že jsem v tom sama :slight_smile:
9. bře 2011 v 15:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Romi,
určitě je správné, že myslíš i na finance, ale kdyby se měl člověk pořád ohlížet, tak si mimíska nepořídí. myslím si, že záleží i na tom, jak moc jste "nároční" např.: jestli si potrpíte na značkové oblečky, boty.... Spoustu věcí se dá dneska pořídit levně. Peníze jsou potřeba, ale není to to nejdůležitější! Hlavně, že oba mimíska chcete, a jestli ano, tak pak to zvládnete i když nejste milionáři :wink:
9. bře 2011 v 16:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
gabca17 --- no vzhledem k tomu, že měsíčně dáváame 18 500,- na poplatky, tak to je jeden plat,,, takže bychom museli vyžít s mateřské,, já jsem se ale rozhodla, že chci mít nějakou rezervu našetřenou, tak se snažíme něco našetřit,, ale teď děláme novou kuchyň, chceme jet ještě letos na dovču, tak uidíme :slight_smile:
9. bře 2011 v 16:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, tak jsem se tu dlouho neukázala, pač jsem nemocná, mám akutní zánět průdušek, beru antibiotika a už teda nemám horečku naštěstí... Jsem myslela, že je to můj konec. Chytla jsem nějakou sviňuchu...ode mě to chytl manžel a tak máme oba neschopenku a ležíme zababušeni a potíme se spolu :slight_smile: .
Jinak tu samozdřejmě vítám nové snažilky :slight_smile:
@romca13 no já hlavně čekám až mi dájí v práci na dobu neurčitou, abych měla aspoň malou jistotu. Jinak nějakou výbavičku už jsem začla kupovat,postýlky máme 2 dřevěné po nás, jak jsme byly malý a jednu ohrádku jsem dostala od tety po klukách (takovou siťovanou) a později během čekání na mimi by se dál vymýšlelo a nakupovalo. Jinak všechny našetřené penízky, teď vrážíme do pozemku a potom do stavby. A u toho se budeme snažit o mimi a uvidíme jak to dopadne, nebude to lehké, ale zvládly to druzí, tak to taky zvládnem. Hlavně, že už nebudeme bydlet u tchýně. :grinning:
9. bře 2011 v 16:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
elissa23 - na značkové oblečení se teda nepotrpím,, já jsem spíš názoru, že si koupím více levných věcí, než jednu značkovou :slight_smile:))
9. bře 2011 v 16:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabca17 to neee, já jsem se rozhodla hlavně kvůli tomu, že mi nejsou blízké ty smradlavky (tak říkám jednorázovkám) látkovky mají hodně výhod a rozhodně s něma ušetříš (když se z tebe nestane plenkový maniak :grinning: ) Jako já se o tom jen doma zmínila, Martin zjistil, kolik těch jednorázovek za tu dobu plenkování mimi vyprodukuje, jak dlouho se jedna plena rozkládá a bylo to naprosto jasné :grinning: Je hodně obchůdků zaměřených na látkové pleny a ekologii a musím říct, že některé kousky látkovek jsou vysloveně náááádherné i na pohled. je to zdravé pro vývin kyčlí i ostatního - u jednorázovek jsem četla, že mohou způsobit přehřívání varlátek, gyn. zánětu u holčiček a mnohé další. Vždyť ten vnitřek je toxický odpad!
@romca13 Jo tak v tomhle případě je naprosto pochopitelné, že máš obavy a myslíš na budoucnost (rezervy) a hlavně hoodně zodpovědné!
9. bře 2011 v 16:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romca13 tak s tím taky souhlasím. Třeba v bazárcích se dá na miminka sehnat spousta skoro nenošených věcí a fakt krásných.
U nás oblečení řešit vůbec nebudeme, pokud ano, tak asi velmi málo. Máme hodně věcí po sestřenici - ta má teď sedm, téměř vše je z Anglie a minimálně nošené. A pak po kamarádčiným chlapečkovi, taky je tam spousta věcí skoro nenošená, nebo na doma to stačí. Jediné co chceme nové je kočárek a oba jsme se nějak zamilovali do dražšího, sedačku do auta a nějaké blbinky :grinning: Jinak postýlek máme taky veeelké množství :slight_smile: Vím minimálně o třech a jedné ohrádce :grinning:
9. bře 2011 v 16:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romca13 je to všechno o penězích no ...dovču si pořádně užijte :slight_smile: a vy bydlíte v baráčku :slight_smile:?
9. bře 2011 v 16:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
gabca17 - neee, v bytu, před 2 lety jsme koupili 3+1 v Brně, takže platíme hypošku
9. bře 2011 v 16:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@radule86 jéééje tak se hlavně brzo uzdrav!
9. bře 2011 v 16:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrusew a jakej se vám líbí kočárek?mě se strašně líbil casualplay s šesti kolečky, ale vypadá to že strašně bledne a my bychom chtěly, když do něho vrazíme víc peněz ať vydrží aspoň na 2 děti. Pak se mi líbil x lander, ale slyšela jsem že je tvrdej, že není moc odpruženej. To jsou všechno trojkombinace a pak přemýšlím nad klasickým hlubokým typu inglesina. No ještě uvidíme...
9. bře 2011 v 16:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrusew jj děkuji snad to bude lepší už, ty už jsi zdravá viď? V poslední době je už tak krásně a člověk trpí v postely :frowning2: . Ještě jsem si dala za úkol sehnat strarej košatinovej kočárek (proutěnej) na stavbu. :slight_smile:
9. bře 2011 v 16:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romca13 Jo taklenc :slight_smile: tak to chápu.
9. bře 2011 v 17:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
gabca17 -- no tak na domeček jsem neměli, do nájmu nec´hci ,, vyhazovat prachy do luftu,,, takže jsme se rozhodli koupit si byt,, a zadlužit se :slight_smile:)
9. bře 2011 v 17:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@radule86 Teutonia Spirit S3 je naše láska :grinning: Martinovi se líbí její německá preciznost :grinning: A mě se líbí strašně moooc a ještě se mi líbí Peg Perego GT3, ale to vedle té teutonie nemá šanci :slight_smile: No nakonec uvidíme, jaký to bude, ale chtěla bych tu teutonku.
@romca13 Taky máme byteček 3+1, je lepší než dům, hlavně vím, že bych to jinak asi nedala, protože do domečku se musí pořád vrážet penízky(pokud to není novostavba) a hodně času okolo. Dost mi vyhovuje to, že tak přijdu domů, nemusím sekat trávu, nic..jsem tady spokojená a hlavně máme všude tak akorát :grinning:
9. bře 2011 v 17:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
petrusew -- jj, to máš pravdu, mi to taky vyhovuje,, když si vezmu, že naši mají barák, a kolik je práce kolem a mnohem vyšší náklady, nemáme teda nic luxusního,ale jsem za ten byt ráda,,, máme naše hnízdečko :slight_smile: a splácíme si svoje :slight_smile:
9. bře 2011 v 17:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak já se teda ještě pokočátkách nedívala, ,,, myslím, že mám ještě dost času,, já jsem se teprve nedávno rozhodla , že už to dítě chci,, sice věk na to mám už dlouho,ale stále jsem se na to necítila,, takže u mě je obrovský pokrok už to, že si dovedu předstafvit, že se vůbec o to budeme snažit ... muísm začít pomalu,aby mě to celé nevyděsilo :slight_smile:)
9. bře 2011 v 17:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrusew To je pěkný jak jsem zpozorovala tvůj přítel je martin můj přítel je martin ségra ta má taky martina o kámoškách nebudu raději mluvit :grinning: je to jeden Marťas za druhým :grinning:
9. bře 2011 v 17:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romca13 To je správný přístup :slight_smile: obdivuju lidi jako jsi ty :slight_smile:....Já jsem zase do všeho hrrrrr...Naplánuju a uskutečnuju :-/ Někdy mě to samotný vadí, když vím že musím čekat.Třeba zrovna na mimíska až za rok a půl se začneme snažit....A asi jsem to nějak přehlídla ale kdy vy chcete začít? :slight_smile:
9. bře 2011 v 18:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabca17 jj, Martinů je tady víc :grinning:
@romca13 Tak tak, máme svoje, i když to není dům, ale zase můžeme přijít domů a relaxovat, nemusíme se o nic starat, tráva nás nezaroste, dům nám na hlavu nespadne :slight_smile:
9. bře 2011 v 18:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrusew Co já budu ten rok a půl dělat...Nemyslím pořád nad ničim jiným jenom nad mimískem...
9. bře 2011 v 18:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek