• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažení, podzim 2011

14. ledna 2012 
autor
@pajinka29- určitě, budeme rádi
@evcikevil - tak hodně štěstí při snažení a kde chodíš na takové horoskopy o plodných měsících :slight_smile: ?
4. led 2011 v 18:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verusa.j díky za přivítání. Myslím, jsem u tebe četla, že pracuješ v MŠ a jsi tam pře angličtinu. Tohle byla a stále je jedna z mých představ. Já mám vystudovanou speciální pedagogiku a logopedii. Před mateřskou jsem pracovala jako logoped ve speciální škole a těsně před ní potom ve FN v Ol. Ale ve školství se mi líbí více, než ve zdravotnicví, nemluvě o východách prázdnin a kratší pracovní době, která se, když má člověk malé děti, hodí. A na tu aj máš nějakou aprobaci? A v které školce, u vás v Bruntále?

Jinak u štěpánka jsme vysadili HA a druhý měsíc se zadařilo. Nečekala jsem to, protože jsem před HA měla MS hrozně nepravidelnou, ovulaci jsem na sobě nikdy nepoznala, takže jsem si myslela, že se budem snažit beztak až přes IVF. Tehdy byly mé obavy zbytečné, ale už zase vyskakují s blížícím se snažením do popředí mozku :confounded:

JInak si myslím, že s tou kariérou to berete všechny rozumně. My jsme taky plánovali podle mé praxe a složení atestace. Takže se mi štěpánek narodil v mých skoro 28letech. Musím ale podotknout, že v mém okolí nikod z vrstevníků děti nemá, takže jsem v podstatě nakonec jediná já, ta podle nich, divná. Myslím, že sice 18-19let je fyzicky vhodný věk, ale psychicky na to nemá skoro nikdo. Nestresujte se věkem. Spoustě mamin se narodí zdravé mimčo bez porblémů i po 30 a spousta holčin mnohem mladších končí na IVF. sice je věk jedním z faktorů, ale nikoliv tím nejdůležitějším.

Moc se těším, až se začnem snažit. Můj chlap to taky bere celkem s klidem a stoicky, ale na prcka a rostoucí bříško se těší. Tak snad se brzy dočkáme.
5. led 2011 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky ten horoskop jsem našla :slight_smile:
http://www.prozeny.cz/magazin/zdravi-a-zivotni-styl/tajemno/19148-velky-horoskop-lasky-na-rok-2011
Je to sice možná blbost,ale proč ne-já jsem štír,takže jsem se trefila :slight_smile:
Musím letět na domeček,tak zatím pa :slight_smile:
5. led 2011 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evcikevil :slight_smile: díky za ten horoskop, já tomu sice příliš nevěřím, ale je fajn si to takhle přečíst :slight_smile: Mě ale nejplodnější období dle tohoto horoskopu vychází na červen, ale to už bych ráda byla delší dobu v tom :grinning: Ale člověk nikdy neví, že?
@pajinka29 Taky tě vítám :slight_smile: Máš kouzelnýho chlapečka, je strašně roztomilej :slight_smile: Koukám, že plánujete děti věkově blízko u sebe, to je fajn, já bych jednou taky chtěla mít děti brzo po sobě. Myslím, že si dost vyhrajou a je to lepší, než když jsou daleko od sebe. Mám osobní zkušenost, i když já a brácha jsme od sebe jen 13 měsíců, což musel být zezačátku docela masakr :grinning:
Jinak už jsem najela na přípravy - začala jsem baštit řasu Chlorellu na pročištění organismu a k tomu zobu kyselinu listovou. Jinak asi nic víc nebudu řešit, maximálně, až se začnem skutečně snažit si koupím nějaký vitamínky přímo pro plánování těhotenství, nějaký Calibrum nebo tak něco.
5. led 2011 v 16:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@pajinka29 - jj, pracuji v MŠ Klíček v Krnově, máme i stránky ale nejsou úplně hotové ( www.racekstudio.cz) pedagogickou aprobaci si dělám teď a na anglinu v podstatě nemusíš mít ve školce nic, je to nadstandart té dané školky, jám mám ale certifikát TELC a ještě jsem vydržela studovat rok na výšce přímo angličtinu :slight_smile: takže něco znám, pro školku mi to stačí, i když ta výslovnost prostě není jako rodilý mluvčí, ale je to fajn práce, jsem za ní ráda, i když v soukromém sektoru to není ideální platově ( pořád nejsou peníze), ve státním je to asi jistější :slight_smile:

@kacatko5 - Jinak doktorka mi dopurčila jíst tak měsíc před plánováním vitamíny Femibion 800, že je nejlepší, tak pak taky asi budu něco jíst.

Holky ale musím nás pochválit, jak jsme zodpovědné s těmi přípravami!

5. led 2011 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verusa.j Děkuji za tip, určitě vyzkouším. A děkujeme za pochvalu :slight_smile: Taky si myslím, že jsme velice zodpovědné, doufám, že nám ty přípravy pomohou k dobrým a rychlým výsledkům :grinning:
5. led 2011 v 19:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacatko5 A vy se začnete snažit od března? Já zatím neberu nic, ale v prosinci jsem byla na preventivní prohlídce na gyn a tak jsem jí říkala, že se pak začnem snažit, tak mi předepsala listovku. říkala, že stačí to brát od doby, jak se začnem snažit, ale asi to začnu zobat trochu dříve. Jinak jsem se ptala na vitamíny a říkala, že to je zbytečné. Ale když jsem byla poprvé těhu, tak jsem brala calibrum...ale ted už do toho asi nepůjdu. Jen tu listovku.
5. led 2011 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verusa.j tak já mám státnice z aj, ale tak nějak jsem si říkala, že to nemůže stačit:slight_smile: Musí to být hezká práce s prdolkama:slight_smile: Tak to se možná po nějaké takové práci po mateřské poohlídnu:slight_smile: Jak jsem pracovala v té speciální škole, bylo to občanské sdružení a peníze byly naprosto děsné, trošku víc, než je životní minimum. Brala jsem to jako start, tak jsem to neřešila. Navíc jsem v té době bydlela ještě s rodiči. ALe jak jsem si našla Martina-mého muže, tak jsme kvůli bydlení potřebovali penízky a to byl jeden z důvodů, proč jsem "emigrovala" do zdravotnictví.
5. led 2011 ve 20:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@kacatko5 - jasně, mě říkala, že buď listovku nebo jen ty vitamíny, kde je teda ta listovka ve velké míře, plus nějaký vitamín, který ti ji pomůže více zužitkovat

@pajinka29 - a ty jsi studovala přímo obor angličtinu, že z toho máš státnice nebo jen jako předmět na výšce?
Každopádně ve školkách není běžné mít angličtinu, max jako kroužek. /plně nejlepší je, když tam je rodilá mluvčí s Aj a s češtinou a na děti se tak mluví oběma jazykama zároveň, já teda mluvím hlavně česky, ale různé povely, cvičení, otázky dělám anglicky, třeba rános e snažím hlavně anglicky, ale taky neumím vše, že :slight_smile: Spíše je učíme jakoby užitečné fráze a písničky, básničky, slovní zásbou všeobecně formou hry.
JSem za tu práci ráda, uvidíme, jak to bude potom po mateřské, protože bych taky děti hned za sebou,ale to mě asi zaškrtí v práci :slight_smile:
5. led 2011 ve 20:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verusa.j nene, mám normálně pedák logopedii a pak ještě dálkově pedák v Brně specku. Angličtina mě už na gymplu bavila, tak jsem si to k tomu dodělala, člověk nikdy neví, co kdy zužitkuje...ale jak ji nepoužívám, tak už rozhodně státnicové znalosti nemám.
Tak možná by ti chtěli zakroutit krkem, ale nic s tím nenadělají. JSou povinní ti držet místo i při druhé mateřské....A ty jsi tu češtinu studovala v Ostravě na fildě nebo pedáku?
5. led 2011 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@pajinka29 - já jsem češtinu studovala jako obor Česká literatura na Slezské univerzitě, ale moc mě to nebavilo, totiž až teď jsem zjistila, že ta moje intuice má pravdu a učit prcky mě fakt naplňuje, před Českou literaturu jsem studovala jen rok obor Učitelství češtiny a angličtiyn pro SŠ. Já se jen informuju, protože právě nevím, jak to jde spřidáním předmětu na výšce, to sis zvolila Aj jako vedlejší obor? nebo předmět ke státnicím? Ale si šikula, to se vždycky hodí, moje kdysi znalosti už taky rychle upadají, ale atak základ nějaký mám, ale jak člověk nemluví, tak zapomíná, je to děs.
6. led 2011 v 15:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky. Jo angličtina.....taky jsem se po škole donutila a udělala jsem si FCE ale jak to člověk moc nepoužívá tak znalosti upadají :unamused:
Teď chodím 1x týdně v práci ale je to spíš udržovací aby to člověk úplně nezapomněl.
Jinak mám dotaz k té listovce - je na předpis nebo volně prodejná? Díky
6. led 2011 v 15:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@mahonia - ahoj, někteří doktorři listovku i předepíší, já jsem se teď ptala doktorky, jestli si mám pak přijít pro recept a ona, že ne, že si to normálně volně koupím v lékárně, ale kupovat budu až tak v červnu, takže pak uvidím, jak to teda je
6. led 2011 v 15:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mahonia ahojík, já to mám na recept, vyjde to asi o něco levněji. Ale jinak je to opravdu volně prodejné.
6. led 2011 v 16:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verusa.j já jsem ty státnice neměla na VŠ, ale dělala jsem si to bokem při státní jazykové škole, chodila jsem rok 1/týdne do jakoby kroužku a pak si zaplatila tu zkoušku a přitom jsem si, stejně jako mahonia ještě udělala FCE. takže nevím, jak je to s přidáním předmětu na VS. Ale myslím, že není problém. KAmarád má učitelství latina a historie a ted si k tomu jentak dělá dálkově zeměpis v ostravě na pedáku a jeho přítelkyně takhle uplně stejně francouzštinu. Ani nemuseli dělat přijímačky. Ale samozřejmě je to placené, protože je to dálkově.
6. led 2011 v 16:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@pajinka29 -aha, tak už je mi to jasné :slight_smile:
Jinak taky jsem si myslela, že mi doktorka napíše recept, že to vyjde levněji, ale nějak se jí nechtělo :slight_smile: a
6. led 2011 v 16:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, můžu se k vám přidat? Máme 2 letého syna a letos, pravděpodobně na jaře, by jsme se chtěli pokusit o druhýho prcka. Jenom ještě musíme vyměnit náš menší byt za větší a pak hurá na snaženíčko :slight_smile:
8. led 2011 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, taky bych se chtěla přidat do klubu :slight_smile: mám roční holčičku a chtěli bysme druhé :slight_smile: domluvili jsme se na létě ale uvidíme kdy to dopadne
8. led 2011 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
samantha86,md.hs -Ahojky holky,vítejte, už se hezky rozrůstáme :slight_smile:

Už máte vymyšlený jména pro vaše vysněné dětičky?Já bych chtěla holku Sabinku,Darinku,kluka Dominika nebo Matyáška :slight_smile:A co vy?
9. led 2011 v 16:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@samantha86 Ahojík, tak to jsme na tom s našema prďolkama skoro stejně:slight_smile: štěpánkovi je rok a osm měsíců a chceme se snažit tak nějak od května. Tak uvidíme, jak to půjde. Těším se moc, ale někdy mám i obavy, jestli to zvládnu, dvě mimča, protože ten náš je šílený rarášek.
9. led 2011 v 16:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evcikevil To jsou pěkná jména! My to máme celkem těžké. U prvního jsme se tak nějak shodli už na začátku, ale ted to bude asi boj. Většinou se nám totiž líbí jména, které už mají prcci v naší rodině. Takže se nám třeba líbil David, Jakub a to padá. Nad holčičkou zatím moc nepátráme. U manžela v rodině jsou samí chlapi a tak nějak počítáme, že i ten druhý prdolík bude kluk. Ale pokud ne, tak to bude boj. Líbí se mi třeba Elena, nebo Ema, ale to by u manži neprošlo. Taky se nám líbí obyč jména, jako je Zuzanka, MOnika nebo Kateřina. Mě se teda strašně líbí i Alexandra nebo jen Saša..ale to se mu zase nelíbí...to ještě bude boj. ALe beztak to bude kluk a nakonec to vyhraje asi Ondra. :grinning:
9. led 2011 v 16:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@samantha86 , @md.hs - ahoj holky, vítám vás tady! Je super, že nás už je tolik.
Co se týká jmen, mě se líbí pro holku Theodora, Emma, Veronika, jmen pro holku je požehnaně, kluk je u nás těžší, líbí se nám Theo :slight_smile: ale to bude spíše holka, takže kluka netušíme. Ondřej je moc hezké paji29
9. led 2011 v 17:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
jména je věčné dilema...pro holku jich je mraky, doma máme Lauru a pro našeho budoucí prcka se mi líbí Agáta, Jasmína, Ester, Zoe, Elen ale kluk to je oříšek docela se mi líbí Jonáš, Mikuláš, Robert, Richard, Adam ale taky aby to ladilo s příjmením.
9. led 2011 v 19:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evcikevil Matyáš je hezký jméno ale teď je zrovna hitovka jako i Matěj,Sofie, Vanessa atd...tak uvidíme co bude hit pro příští rok :slight_smile:
9. led 2011 v 19:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@md.hs tak ta klučičí jména, co se ti líbí jsou luxusní. Já bych brala každé, ale doma by mi to neprošlo:frowning2: I Laura je moc hezké jméno.
9. led 2011 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verusa.j jj, a taky jsme si říkali, že by to jméno mělo sedět ke Štěpánkovi. Asi by to vypadalo divně, kdyby byl třeba štěpánek a k tomu druhý kluk třeba Sebastian. TO je k tomu moc moderní. Chce to spíš nějakou klasiku a ten Ondřej se k tomu hodí.Ještě se mi líbí šimon, ale říkala jsem si, že to by se třeba potom pletlo. Obě jména s počáteční stejnou hláskou.
9. led 2011 ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 no my sme se na Lauře dohodli hned ani sem nebyla těhotná :grinning: ale pak zkoušel že se mu vždy líbila Kateřina ale já prostě na ty klasický jména moc nejsem prostě bych je svým dětem nedala...a kluka sem v porodnici dala Davida jako je manža protože sem fakt nevěděla a bylo by to nejmenší zlo :wink: ale měli sme 4x potvrzenou holčičku, tak sme se ani klučičím nějak nazabývali...a tvůj manžel je na klasiku? nebo proč myslíš že by to neprošlo?
9. led 2011 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 z toho mám taky obavy, jestli ty dva prcky zvládnu. No uvidíme, jak to letos vyjde. Bojím se toho, mateřskou mám totiž na tři roky a ta mi končí letos v říjnu. V dubnu se budou podávat přihlášky do školky, tak budeme muset nějaký zkusit, jestli nás někam vezmou, ale nemám práci, kam bych se vrátila a takovým maminkám, který mají práci, dávají přednost :frowning2: . Pak zas nevím, co s tím, kdyby nás do školky přijali a já pak byla těhotná, protože bych si chtěla Matyáška nechat doma. Tak právě doufám, že se nám to podaří, abych byla těhulka teď, protože pak nevím, nevím co by bylo. No bude to zajímavý :slight_smile:
9. led 2011 ve 23:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
my jsme se na synovi shodli hned, že to bude Matyáš a shodli by jsme se i na dalších klučičích jménech, ale teď by jsme si přáli holčičku a na tý se asi nedohodnem jak to tak vypadá :slight_smile:
9. led 2011 ve 23:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 jen k vám nakukuju....Máme taky Štěpána a kdyby byl ještě klučík další, dáme Šimona.Právě proto, že to začíná stejně a je to podobné jméno.A pak se nebudou moc dohadovat, kdo je na tom hůře se svátkem.Jeden 2 dny před a druhý dva dny po Ježíšku.... :grinning: :grinning:
10. led 2011 v 05:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek