• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažení, podzim 2011

14. ledna 2012 
@md.hs no, není přímo na klasiku, ale prostě zrovna Ema nebo Elena se mu nelíbí:frowning2:Ale líbí se mu třeba Lena. Je to zvláštní jméno, tak ho taky zvyžujeme:slight_smile: Ale jak říkám, moc to na holku nevidím, ač bych ji trošku raději:slight_smile: Třeba kluka by chtěl Richarda nebo Kryštofa a to mi přijde ke štěpánkovi takové moc nabaubřelé. by chudák štěpánek vedle něho vypadal jak chudý příbuzný:slight_smile:
10. led 2011 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@samantha86 no, je to na prd, jak člověka tlačí čas, tak na to víc myslí a ovlivňuje to psychiku. Já se mám kam vrátit,ale zase vím, že chci mít děti celkem blízko od sebe, aby byli partáci a tak mi přijde, že kdybych se třeba vrátila do práce jen na rok, že by to byla pro kolegyně docela podpásovka. Navíc se všechno učit znovu a opakovat a pak z toho zase vypadnout...to se mi nechce. ALe přesně, jak píšeš, otázka, co si člověk plánuje a jak to nakonec příroda zařídi...
10. led 2011 v 10:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj holky, tak dneska jsem udělala rozdělovky z klavíru a jsem opět oficiálně středoškolák :slight_smile: Jak se máte? Asi pracovně, že? uprostřed týdne, už se těším na pátek
12. led 2011 v 19:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verusa.j tak to gratuluju!!! A v čem to spočívalo? Musíš umět hodně hrát? Jako třeba Bacha nebo tak? a je to spojené i s teorií kolem hudebních skladatelů atd?Takže jsi ted oficiálně v kolikátém ročníku?
12. led 2011 v 19:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@pajinka29 - vždycky jsem si myslela, že studovat pajdák bude těžké, ale není, holky, co tam jdou studovat od prváku nemusí vůbec umět hrát na žádný nástroj, naučí se až tam, za ty čtyři roky se tak naučí asi tolik, kolik toho umím já.
Na rozdělovkách byly zadané etudy z klavírní školy asi 20 a lidové písničky ( kočka leze dírou atd.) ve čtyřech toninách a zrůzným typem doprovodu. Takže to bylo v pohodě. Klavírní škola je taková jakoby učebnice pro tenhle typ škol a skladby jsou tam od různcýh skladatelů třeba Čajkovskij, ale různé úrovně ( je to rozděleno podle ročníků). Já jsem teď ve třeťáku, ale jsem na dálkovém, což je jen na tři, takže v květnu maturuju.
12. led 2011 v 19:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verusa.j aha...já se bála, že člověk musí umět uplně preludovat:slight_smile: já jsem hrála na klavír asi šest let, ale moc jsem toho nepochytila:slight_smile: Takže se opět učit na maturu, fuj. Když si vemu literaturu, kolik tam toho bylo:frowning2:Ale tak to ty zas umíš z výšky a ostatní předměty jsou už asi vázané na pedagogiku, že? Vlastně ještě jazyk, takže aj, což je u tebe taky v pohodě...měla jsi dobrou volbu.
12. led 2011 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 Lena sem teda jěště neslyšela ale je to hezký a Kryštof a Štěpán to mi docela k sobě jde ale to je můj pocit ale jak píšeš Šimon ten k tomu pasuje jak prdel na hrnec:D
12. led 2011 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verusa.j gratuluju ke zkoušce a matura ať se povede já sem ráda že jí mám za sebou :slight_smile:
12. led 2011 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@md.hs koukám, že máš ve statusu, že se už snažíte...takže jako že už orpavdu joo? Předtím jsi psala něco o létě.
13. led 2011 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
a holky, jak dlouho dopředu před snažením začnete papat listovku?
13. led 2011 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@pajinka29 - já si doplňuji jen odbornost. Dálkově to může dělat jen ten, kdo už maturu má, aby to nebylo na dlouho.Proto to je zkrácené na tři roky, maturuji jen z jedné z výchov ( Tv) a pedagogiky s pychologií. 6 roků je dlouho teda, já hrála asi dva a pak teda celý život doma :slight_smile:

Jinak dneska mi spadla čelist v práci. Kolegyně jen tak mezi řečí mi řekla, že je v pátém týdnu těhotenství. Má už dvě děti a tohle je naprosto nečekané, ale nechá si to. Jsem měla úplně výčitky, že budu pak muset odejít kvůli mateřské a vidím, že mě předběhla :slight_smile: Tak to budou ještě velké změny v práci :slight_smile:
13. led 2011 ve 14:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 no měli sme v plánu v létě ale manža řek březen že začnem naplno :grinning: a teď občas to pokoušíme :slight_smile: a listovku si chci koupit tento týden ale asi si koupím jako minule ten babyplan...
13. led 2011 v 15:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
My jsme se taky nakonec dohodli, že už nebudem čekat a začnem se pokoušet o to naše druhý štěstíčko už teď :slight_smile: . Listovku už baštím dva dny :slight_smile: .
14. led 2011 v 00:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, koukám kolik se tady přidalo nových maminek:slight_smile: to je dobře...

Já se omlouvám, nějak jstme měli hektické období, ale ted by snad měl trochu začít být časík sem koukat...

Všem přeji opožděně do nového roku aby byl co nejlepší a hlavně plodný:slight_smile:

Koukala sjem že jste řešili jména:slight_smile: my měli jasno u prvního.... Anna nebo Jan...k druhýmu nám zustala ta Anna a přidali jsme Petr...:slight_smile: no a ted nám asi zustal ten Petr a u holčičího Kačnka nebo Madlenka, podle toho kdy to vyjde aby to měla rozložený, jsem na to taky ujetá a chci mít jméno někde jindy než mají narozeniny, stačí že je mají kolem Vánoc... Honzík je na začátku prosince a Anička ke konci ledna...

Co se týká malýho rozdílu mezi dětma, nebojte že to nezvládnete, my chtěli mít druhý po dvou letech a "omylem" se nám Anička narodila 13 měsíců po Honzíkovi, zkraje to bylo maso... ale zvládli jsem, a už ted vidím, že si spolu hrajou:slight_smile: a bude líp
Takže další chceme opět po dvou letech (no mám dvouletou RD, takže i "musíme"), tak jsme zvědavá zda to opět klapne hned...

Holky akorát nestresujte se dopředu, že to nepujde, já vím, těžko se to říká,a le na stres času dost... byla sjem uplně stejná ( i vzhledem k tomu jak to bylo u nás v rodině, naši se o mě i bráchu snažili víc než rok, a teta po 7 letech snažení skončila na IVF), po dítěti jsem toužila snad 5 let, takže jsem se k tomu i docela upínala... kolikrát brečela, že to určitě nepujde... a ono jo, hned druhý měsíc po vysazení HAK jsem byla těhu a podruhé stačilo jednou 3 dny před MS a při plným kojení:-O

Koukala jsem že dost se Vás tu sešlo co děláte ve školce :slight_smile: to musí být hrozně krásná práce...
14. led 2011 v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@korcula téda, tak to smékám, třetí miminko. Musí vám to doma krásně klapat. Jsi šikovná, že to tak zvládáš. Já se hlavně bojím toho nevyspání. Štěpánek ještě pořád spí dost špatně a ráno se často budí před šestou hodinou a když si vemu, že bych to druhé v noci co dvě tři hod kojila, tak jak to bylo se štěpánkem, tak teda děs:frowning2: Ale zase za ty úsměvy a přitulení to asi stojí. Prostě přežít, jak píšeš, ty začátky. Už ted mě mrzí, že jsem si S´těpánka jako mimi víc neužila. Člověk pořád něco řeší, něčeho se bojí, chce, aby už uměl tohle a tohle a najednou je z něho už batole:-/ Tak doufám, že to druhé si snad užiju více.
14. led 2011 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@samantha86 téééda, tak super. Tak doufám, že budete občas informovat, jestli se už zadařilo atd...takže ji v podstatě bereš až od začátku snažení. Mě právě gyn taky řekla, že stačí, až se zančem snažit, ale já nevím, jestli je to dost. JIní zase říkají, že tři měsíce před....tak z toho asi udělám nějaký průměr:slight_smile:
14. led 2011 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@korcula a kdy chcete začít se snažením vy? Nebo jste už začli? :astonished:
14. led 2011 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@pajinka29 - mě myslím gyndařka řekla, že tak měsíc dopředu, to by mohlo stačit, já se už těším
14. led 2011 v 15:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak dneska jsem si dělala testík a nic :frowning2: Ale po prvním měsíci(ještě k tomu ke konci) snažení jsem to předpokládala,navíc mě začaly pěkně bolet ledviny takže myslím že budu mít zánět ledvin :frowning2: A aby toho nebylo málo,mamka se vybourala dnes v autě,auto nemá cenu už spravovat,aspoň že jí se nic nestalo :slight_smile: Samí lepší zprávy.....

No nic jde se dál,zítra volám na novou práci, tak doufám že aspoň tohle by mohlo vyjít....Držte pěsti,pa
16. led 2011 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@evickevil - to je mi moc líto s maminkou, ale důležité je, že je v pořádku a ty nezoufej, třeba hned další měsíc budou dvě čárky
16. led 2011 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 No náročný to bylo, HOnzík tehdy vstával kolem pul šesté a s Aničkou jsem spala v součtu cca 1-2 hod za noc, první tři měsíce si probrečela.... :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale do ted se budí 2x v noci na flašku,ale už jsem si nějak zvykla. prášky mám cca do začátku května, tak pak se na to "vrhneme" potřebovala bych nejpozději v druhé puli března porodit, kvuli tomu aby mi navazovala mateřská na rodičovskou :sweat_smile:

@evcikevil to je smula s mamkou, naštěstí to odnesli jen plechy a to je moc dobře a testík jak píše verusa, třeba vyjde už za měsíc :wink:
16. led 2011 v 19:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Díky holky, jo tak my stejně ještě doděláváme domeček takže jestli to bude o chvilku dřív nebo dýl.......Ale kdyby se tam // objevili,zas by byl život o něco radostnější :slight_smile: Snad se všichni dočkáme vysněnýho mimča už brzy :slight_smile:
Třeba budem ještě příjemně překvapený, že to bude co nevidět :slight_smile:
16. led 2011 v 19:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@korcula tak to máme stejně, taky potřebuju nejpozději do konce března porodit a začínáme v květnu:slight_smile: stejně jsi dobrá, tři děti a ještě tak po sobě, smekám
17. led 2011 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verusa.j jj, taky to vidím na ten měsíc dopředu...jinak už se ti to taky krátí. A navíc, co jsi psala o té kolegyni, možná ani netřeba tak brát ohledy na kolegyně v práci, když jiné si s tím taky hlavu nelámou.
17. led 2011 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evcikevil jasně, určitě to brzy vyjde, a když to nebude hned, aspon budete mít klídek na dodělávky domu.
17. led 2011 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@pajinka - asi tak, z prvu, když mě napadla myšlnenka na těhotenství, tak jsem to tak nějak řešila, ale teď už to prdím, prostě od září začneme a uvidíme, vzhledem k tomu, že děti ještě nemám, tak to stejnak tak nějak předvídají a když ne, jejich problém, i když zrovna u nás by to měli pochopit.
17. led 2011 v 15:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verusa.j dobře děláš. Obzvláště v těch ženských povoláních se s tím hold počítá nebo by aspoň mělo. Moje šéfová už si několikrát povzdechla, že kdyby jsme byly kluci, že by to měla jednoduší. Je nás tam totiž dost holek v podobném věku, u kterých těhotenství jistě očekává málem každým dnem :grinning:
17. led 2011 v 18:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :wink: nějak jsem trousila po koníkovi a našla vás :slight_smile: můžu se přidat? my se sice asi začneme snažit už v létě, ale kdoví jak to dopadne zase s manželem :grinning:
18. led 2011 v 15:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacca7 ahoj, jasně:slight_smile: my se začnem snažit už na jaře, stejně, jako několik holek tady, takže ten název neber tak striktně:slight_smile:
18. led 2011 v 15:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
jeee děkuji :wink: malý vypadá kouzelně :wink: no my až v létě nejdříve, protože potřebuji rodit až po státnicích, které mám příští rok v únoru :grinning:
18. led 2011 v 16:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek