• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažení, podzim 2011

14. ledna 2012 
Zdravím všechny přítomné :slight_smile:
Vítám všechny nově příchozí, je super vidět, jak se rozrůstáme

@evcikevil To s tvojí mamkou je mi líto, ale je dobře, že to odnesly pouze plechy. Moje mamka bourala před dvěma lety a bohužel to nebyly pouze plechy, skončila s roztříštěným obratlem v nemocnici a pak rok na nemocenský, přišla kvůli tomu o práci, no děsný :frowning2: Jinak mě mrzí, že ten testík nedopadl, ale nevěš hlavu, ber to jako zkoušku a vzhůru do dalšího snaženíčka. Budeš tady mít před námi aspoň náskok :wink: A až to dopadne, tak nás budeš informovat :slight_smile:

Holky, s tím zaměstnáním máte pravdu. Já mám výčitky svědomí, že chci mimčo tak brzo, když jsem v práci teprve od září. Ale vzhledem k tomu, že všichni se už ptaj, kdy plánujeme miminko a tak, tak předpokládám, že nebudou tak překvapeni, až se to podaří :grinning: A myslím, že je jedno, jestli ho budu mít teď nebo až po pár letech praxe.
18. led 2011 v 17:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@kacatko5 - taky si říkám a dnes jsem přišla s návrhem, že začneme už asi v létě o dovolené, stejně nemám jistotu, jak to půjde nebo nepůjde
18. led 2011 v 17:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky já pracuji již 3 roky a do toho studium a už se nemůžu dočkat až si dám od práce pauzu :wink: a jen doporučuji abyste se ke mě v létě přidali, pokud nám to teda vyjde na první pokusy :grinning:
18. led 2011 v 17:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verusa.j Tak to je fajn, že o dovolené ... ono se říká, že na dovolené to jde nejlíp, protože se na to tolik nemyslí, hlavu zaměstnává spousta jiných zážitků :slight_smile:
@kacca7 Já doufám, že v létě už na vás budu prskat "těhu" bacily, my se začínáme snažit v březnu. Ale bůh ví, jak to půjde (já teda doufám, že rychle) :slight_smile:
18. led 2011 v 19:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky plánujeme začít v létě o dovolený a doufáme že to vyjde :slight_smile:
A co se týká práce - já jsem v novém zaměstnání cca 4 měsíce a kdybych otěhotněla v létě, tak stejně budu pracovat až do cca března....a to přece není tak hrozný ne.....
18. led 2011 v 19:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacatko5 : tak to doufám, že nás pořádně všechny nakazíš :grinning:
No my jedeme na konci července na dovolenou do Čech, tak doufám, že to vyjde :wink: a dám tak manžovi opožděný dárek k narozeninám :grinning:
@mahonia : to vůbec nevadí, že tam jsi tak krátko :wink: já jsem tu taky chtěla být tak krátko, ale šla jsem ještě do školy, tak musím vydržet, ale kdyby bylo na mě, tak už jsem dávno těhotná, ale manža je manža... myslí si, že bych už to nedostudovala :grinning: takže jsme udělali kompromis a chtěla bych rodit po státnicích :grinning:

Holky a jak to máte s tou kyselinou listovou? už ji papáte? já ještě ne, ale uvažuji o tom... nevím zda jste to už rozebírali :wink:
19. led 2011 v 09:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,my už se snažíme a kyselinu listovou zatím neberu,ale chystám se na gyndu a řeknu mu,že se pokoušíme o mimušo,tak myslím že mi vše potřebné řekne a předepíše co bude třeba :slight_smile: Už aby to bylo,těším se :slight_smile:
Jinak já jsem v nové práci 3.měsíc a kdybych otěhotněla vůbec neváhám a jdu na mateřskou, vždyť se přece začíná vytvářet naše rodina a konečně začneme žít už nejen s ohledem na sebe ale na mimušo,který je spojením nás 2.
Myslím že jsou to nejhezčí chvíle života :slight_smile:
19. led 2011 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky jsem přemýšlela nad tím, že jak půjdu na gyndu v březnu, tak mu řeknu, že se začneme v létě snažit :wink: tak doufám, že mi řekne potřebné info :grinning:

Holky mám hodně otázek :grinning: ale teď se chci ještě zeptat, když otěhotníte, kdy plánujete zůstat doma? Já jsem totiž uvažovala, že ve 3.měsíci to řeknu v práci a v 5. měsíci končím (za 2.měsíce musí najít přece za mě náhradu :wink: ) Jak jste na tom vy? :wink:
19. led 2011 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verusa.j super přístup, léto to jistí:slight_smile: kašli na kolegyně, přesně, jak tady už zaznělo, jde o tvou rodinu, tvé štěstí a o tom by neměli rozhodovat jiní.
19. led 2011 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacatko5 tak to začínáme skoro stejně, my od května:slight_smile:
19. led 2011 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacca7 já jsem s prvním pracovala do 30tt, ale setjně si to tělo udělá uplně jinak, než si člověk plánuje. třetí měsíc těhu sjem byla na neschopence kvůli krvácení...takže tak. člověk si plánuje a pak je to jinak. Jinak taky záleží na povolání...třeba holky ve školce..no nevím, jeslti to není moc riziko. Děti jsou divoké, můžou do bříška kopnout, nemluvě o těch infektech tam. Prostě je to na zvážení každého. Ale upřímne, ten měsíc, co jsem byla doma a potom těch 10týdnu před porodem jsem se doma neskutečně nudila. K tomu konci to tak neutíká...takže kdyby bylo všechno ok, tak bych se snažila v práci vydržet co nejdýl. I kvůli penězmů, protože s neschopenkou se rázem mateřská strašně sníží. I proto jsem se potom do práce vrátila, když bylo vše ok.
19. led 2011 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 no já bych zůstala i déle, ale obávám se, že tady to nepůjde :frowning2: manželovi jsem se to snažila taky vysvětlit, že uvidíme, ale taky by mě radši pak viděl doma :frowning2: dělám totiž v jedné automobilce na logistice a je tu hodně moc stresu :unamused: ale třeba si to v tom těhotenství tolik brát nebudu jako doteď , kdy je tu nejhorší období za celou dobu :frowning2:
Paji a ty jsi teď ještě na mateřské, že?
19. led 2011 ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacca7 jo, tak stres je nebezpečný. Mám trošku pocit, i když možná neoprávněný, že to krvácení začlo kvůli němu. Ale taky je fakt, že pak jsem to měla víc na háku...bylo pro mě důležité mimčo a co se děje v práci jsem si už nepřipouštěla. Jen na tom začátku jsem byla blbá. Ale to krvácení mě pak ponaučilo:slight_smile:
Jo, ještě jsem na mateřské, mám ji na tři roky. Původně jsme chtěli druhé mimi, až bude štěpánek ve škole, abych na něho měla čas a nemusel chodit dlouho do družin atd..a navíc jsem si to ani neuměla představit, mít hned druhé mimi, protože to jedno mi dalo hodně zabrat. .ale jak to začlo být se štěpánkem v pohodě (tak nějako rok a 4měsíce, když měl),tak nás najednou s manželem napadlo, že je lepší je mít vekově u sebe, abysme si potom v klidu užili důchod a nemuseli jsme řešit ještě pubertu v 70letech:slight_smile:)
19. led 2011 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 jeee tak to je super, já si myslím, že rozdíl mezi dětmi ty 2 roky až 3 roky je super... taky bychom chtěli po prvním miminku si pořídit po 2 letech či 3 letech druhé miminko :wink:
No jak si psala o tom krvácení, tak toho se bojím maximálně... ale snad mě to mine obloukem :wink: protože už teď se bojím vše toho co budu muset absolvovat u doktorů (jj panický strach z doktorů), ale co bych pro toho prcka v sobě potom neudělala, že :wink:
19. led 2011 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacca7 to znám:slight_smile: návštěva doktora je pro mě stres, taky mě na gyndě v těhotenství pořád strašili, že mám vysoký tlak a že mě pošlou do nemocnice, ale pak pochopili, že mám syndrom bílého pláště, ještě, než jsem vešla do ambulance, už mi děsně bušilo srdce a co to má pak s tlakem udělat, že:slight_smile: taky jsem s pořád bála, aby se něco nestalo, četla různé příznaky...tak to jsem si ted zakázala, protože si tím člověk to těhu jen kazí. Prostě jsem se pořád bála, jestli je všechno ok, jeslti se nuškrtil na šnůře, jestli není postižený a pořád dokola:frowning2:
19. led 2011 ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacca7 No, kdy plánuju zůstat po otěhotnění doma? To je otázka, na kterou zatím neznám odpověď. Určitě plánuju říct o tom ředitelce nejdřív po třetím měsíci. Mám zatím pouze smlouvu na dobu určitou (do konce června), takže pokud bych otěhotněla v březnu (jak plánuji :grinning: ) a všechno to prasklo dřív, je možný, že budu doma od července, protože si myslím, že by mě těhotnou už nechtěli a nové zaměstnání najdu těžko.
Ale to jsou samé kdyby. Mojí prioritou je otěhotnět ... pak budu řešit to ostatní :slight_smile:
Jinak kyselinu listovou už papkám, začala jsem 1. ledna :slight_smile: K tomu ještě zobu řasu Chlorellu na pročištění organismu. Tak snad mi to k něčemu bude :slight_smile:
19. led 2011 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacatko5 no být tebou, kdyby se zadařilo, jak říkáš, tak bych jim o těhu rozhodně neříkala. Je to hnusný, ale svět je takový...bylo by dobrý, kdyby ti ještě stihli prodloužil smlouvu na neurčito, aby jsi měla zaměsnavtele, když budeš na mateřské...o té řase jsem ještě neslyšela, je vidět, že to bereš s přípravou poctivě..já ještě listovku neberu, ale tak v březnu s ní asi začnu
19. led 2011 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 no já si zakázala číst všechno možné, takže snad to dodržím :wink:
@kacatko5 s tou smlouvou ti to nezávidím :unamused: kdy ti maji dát na neurčito už víš?
19. led 2011 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacatko5 ahoj, tak si představ, že my nakonec už pokoušíme štěstí tento měsíc :slight_smile: Ale jinak začínáme pořádně až od února :wink: Takže stejně jak ty doufám, že v létě už budu mít bříško a budu holkám držet palce ať se na dovolené zadaří
19. led 2011 v 15:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 No, kdyby se mimčo zadařilo, tak jim to určitě řeknu, až bude čas. Je to přesně, jak říkáš ... je to blbý, ale někdy prostě člověk musí být trošku "svině" :frowning2:
Tu řasu mi doporučila jedna paní přes výživu, já jsem dřív trpěla strašně na mykózy, proto jsem taky před rokem zkusila přestat brát HA a myslím, že mi to i pomohlo, musím zaklepat, že od tý doby jsem měla zánět asi tak jednou, jinak předtím klidně každý měsíc, byl to děs. Taky trpím na akné, tak to zkouším, abych se trochu vyčistila a myslím, že po měsíci užívání se to lepší :slight_smile:
@kacca7 S tou smlouvou netuším, já se teda "modlím" za to, aby mi to po vypršení této prodloužili zrovna na neurčito, ale tohle je moje první zaměstnání vůbec, tak netuším, jak to funguje. Uvidíme.
@hanuu Tak to ti držím pěsti pro štěstí, aby se zadařilo co nejdřív :wink: Já už bych taky nejraději začala teď, ale kvůli výše zmíněným "peripetiím" s prací budem čekat do toho března. Už se ale nemůžu dočkat :slight_smile:
19. led 2011 v 16:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacatko5 to věřím, mně to čekání než vůbec začnem připadalo poslední dobou už nekonečné. Hlavně jsem si pořád říkala, že najednou příjdou nějaké problémy a tak. Navíc jsem teprve vysazovala HA, tak jsem pořád v napětí jestli cyklus naskočí jak má. Ale neboj, ty dva měsíce už rychle utečou. Starosti s prací jsou nepříjemné, ale určitě budeš klidnější když nějakou praxi a dostatečný počet odpracovaných měsíců mít budeš a uvidíš, třeba se některé věci vyřeší sami
19. led 2011 v 16:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Holky mám z vás radost, nakonec to tady ještě přejmunuji na Snažení jaro, léto podzim 2011 :slight_smile:
TAky přemýšlím, kdy to říct, ale u nás asi budou i vědět, že se pokoušíme, smlouvu mám na neurčito, aspoň to je výhoda, plat horší ( soukromník - tragédie hadra) ale už na to kašlu, jsem zas ráda, že si u toho můžu dělat školu, takže to má i své výhody. Ta kolegyně, jak jsem tady psala, že náhodou otěhotněla, tak dnes říkala, že se rozhodla pro potrat. Člověk neví, co jí na to má říct, na jednu stranu chápu všechny proti ( a že jich měla) ale já jsem teď ve stavu, kdy na mimi čekám každým dnem.
Jinak mám ve školce právě strach, jak dlouho tam pak vydržet, děti jsou divoké, ale hlavně ty jejich nemoci a taky to celkové vypětí. Prý existuje nějaký seznam rizikových zaměstnání pro těhotné, nevíte, kde to najdu?
19. led 2011 v 18:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacatko5 : já nevím jak to funguje jinde, ale u nás v podniku mi po 2prodlouženích dali na neurčito :wink: tak doufám, že to taky dostaneš co nejdříve :wink:
@verusa.j : no verun doporučovala bych ti co nejdříve po otěhotnění jít na nemocenskou nebo jak to je :wink: protože v té školce to je hodně nebezpečné :unamused: vím jak známá šla co nejdříve na nemocenskou neboť dělala ve školce a měli o ni strach :frowning2:
Ohledně té kolegyně - no nevím nevím, ale možná toho bude maximálně litovat a rozhodně ji to nezávidím, protože i kdybych měla milion záporu proti tomu být těhotná, tak vím určitě že bych nikdy nešla na potrat
19. led 2011 ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@kacca7 - mám z toho právě strach, taky uvidím, co mi řeknou na gyndě a jak se budu cítit, ale nechci nic zanedbat.
19. led 2011 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verusa.j já bych tu práci v tý školce dala maximálně do čtvrtýho měsíce, pak už bych se bála. Jinak seznam rizikových zaměstnání nevím, ale práci těhotných upravuje vyhláška, myslím že je to 288/2003 sb.
19. led 2011 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno holky :wink: tak už zase v pracovním tempu a už jenom zítra a mám týden dovolenou :wink: ani nevíte jak se těším - o vánocích jsem totiž byla celou dobu v práci, tak konečně bude zasloužený odpočinek :grinning: a k tomu nám tady začal padat i sníh, tak aspoň vytáhneme prkna z auta na chatě a hurá na svah :dizzy_face:
20. led 2011 v 06:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verusa.j no ono možná je to riziko taky podle toho, jestli máš rizikový přípatek, nebo by ti byl za normálních okolností přiznán, kdyby jsi nebyla v soukromém sektoru. ALe stejně je to spíš na osobní zvážení. Asi bych hodila do práce tak dlouho, než bych měla bříško. Do té doby je mimčo schované v pánvi a tudíž chráněné. Ale jak by vyskočilo, tak bych se na to vykašlala. Nic nestoji za to riziko. ALe kamarádka třeba takhle odchodila do MS celou dobu těhu a ještě k tomu to byla MS speciální pro mentálně postižené a ti jsou, jak známo, divocí a nepředvídají vůbec následky svého chování a bylo to v pohodě. Prostě to bude asi potom záležet, jak se budeš cítit:slight_smile: To jsou rady, co :grinning:
20. led 2011 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacca7 téééda, tu dovču ti závidím, taky bych si dala, ale bez štěpánka, mít jen čas chvíli pro sebe. Vím, že to je pro vás asi rouhání, když teprve o mimčo usilujete, ale být mámou nonstop je někdy pořádný náhul a člověk by potřeboval vypnout. Takové lyže, to by bylo super, jenže není hlídání:frowning2: Prkna jsem ještě nezkoušela, ale moc mě to láká.
20. led 2011 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 : určitě to není rouhání, ba co víc, chápu tě :wink: člověk si někdy musí odpočinout :wink:
No těším se jak malá, už jenom hodinu a půl a fičím domů a ještě zítra a hurá jedeme :wink: no ja kdysi lyžovala a celkem pohoda, ale ten snowboard je lepší :wink: a ani to tak není těžké... sice já loni na tom nestále, tak asi teď budu válčit :grinning:
20. led 2011 ve 13:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacca7 Dovču ti moc přeju, hezky si odpočiň a naber síly :slight_smile:
@pajinka29 Já bych to viděla přesně tak, jak píšeš ... chodit do práce dokud není bříško a pak se uvidí, jak mi bude fyzicky a psychicky a jaké budou děti :slight_smile: Protože může být skupina dětí, které budou divoké a s kterýma to těhotnění prostě nepůjde a naopak může být třída kliďasů, se kterýma to učitelka dotáhne až do nástupu na mateřskou :grinning:
A já si myslím, že se nerouháš, sice teda mimčo ještě žádný nemám, ale vidím to kolem sebe a moc dobře to chápu ... však jsi taky jenom člověk, který má své potřeby, přání a touhy, které je fajn si jednou za čas splnit a od děťátka si oddechnout. Já uznávám názor, že matka není otrok dítěte a není špatné udělat něco jenom sama pro sebe. Ale bez hlídání je to blbý :frowning2:
20. led 2011 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek