• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snaženíčko, květen 2009

16. června 2014 
Hurá tak mám vyžehleno! :grinning: :grinning: :grinning: A tady je nějak mrtvo :wink:
3. čer 2009 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
marku, tak to máš teda den! :frowning2: no ale fakt, namlouvej si, že to jsou těhu příznaky!!! :grinning: :grinning:

vendy, no ty jsi šikulka! žehlení úplně nesnášíííím! poslední dobou se snažím žehlit co nejmíň. jsem zjistila, že to prádlo se i tak nějak samo vyvěsí na sušáku. :slight_smile: žehlím jen maželovy trička a rifle a svoje oblečení si žehlím většinou až ráno předtím než to beru na sebe, protože jinak to je ze skříně stejnak pomačkaný :confounded:

no s tím vínem jsem zvědavá. teď jsem asi opravdu závislák. stejnak to bude divný třeba tři roky nepít alkohol. :fearful:
tak to je dobrý s tím tvým tchánem, že to na tobě tak poznal! :grinning: ach jo, škoda, že se to těhotenství nedá odhalit hned po tom styku, že? :frowning2: :frowning2: :slight_smile:
3. čer 2009 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marku: to je mi líto, máš toho teda najednou nějak moc :frowning2: Tak ať je vše v pořádku! Můj tchán měl mozkovou příhodu před 2 měsíci, ne nijak lehkou a vykřesal se z toho úplně skvěle...

Anaji: neboj s tím vínem, 3 roky to nebudou :dizzy_face: :dizzy_face:
3. čer 2009 v 16:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marku, zapometlivost a roztržitost to jsou příznaky těhotenské demence :slight_smile: :wink: ..no vážně to existuje, tak doufám že v neděli se to jen potvrdí na tvém testíku. Jinak břicho dneska pobolívá i mě, tak nevím jestli MS dostanu dřív, protože mě většinou bolí při spuštění anebo ve mně hnízdí junior?ovšem na testování mám ještě čas. Taky mám pocit děsného kolísání tlaku, místy mi tluče srdce jako zběsilé a místy mám točení hlavy, to počasí mě už.... :rolling_eyes:
Anaji, já teda kromě vína ráda i pivo a nemyslím, že by se alkohol vůbec nesměl v těhotenství, od již odrodivších kamarádek vím, že jim doktor akorát zakázal se opíjet, což mi se teda po dvoudecce vína nestane , ani po jednom pivku. Navíc většinou to popíjení prokládám uďobáváním sýra, takže účinky alkoholu se ještě snižují...a zůstává to prospěšné ( já víno beru i jako lék a pivo jako zdroj vitamínů)
3. čer 2009 v 18:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a k tomu netování z práce, taky bych neměla..ale hormony pracují :grinning: , takže jsem si dneska v mezipauze četla tohle :
http://www.bonella.cz/prubeh-tehotenstvi/prvni-trimestr-0-84-den-tehotenstvi.html

strašně mě to dojalo, takže si kolegyně musela myslet že brečím z pracovního přetížení :slight_smile:
3. čer 2009 v 18:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojík holky,přeju krásný podvečer!! :wink:
m.o.u.s.e.:Ten článek jak se vyvíjí miminko,je nádherný,měla jsem slzy v očích a úsměv na tváři :grinning: :grinning:
Marku:To mě moc mrzí,že měl tvůj taťka mozkovou příhodu,tak aby se brzo uzdravil!!A jak to,že ti volal po půl roce?Vy se nescházíte?
Holky,závidím vám,že se snažíte,teď tady jediná já mám MS,ale už se moc těším,až mi skončí a příští týden zahájíme další snaženíčko,já jsem v pohodě,trošku smutná,že to nevyšlo,ale vím,že 1.měsíc to vyjde málokomu a pro mě je hlavní,že přítel chce ve snaženíčku pokračovat a že mi MS dorazila sama a takhle krásně včas,tak hurááá do dalšího snaženíčka :grinning:
3. čer 2009 v 18:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Janco, já se momentálně nesnažím, já čekám....no vážně, chuť plodit mě přešla po ovulaci ( na straně druhé je samo chut pořád stejná :grinning: ) , což je u mne klasický vývoj libida.
Přítele to snažení taky pohltí, uvidíš, ten můj o tom určitě uvažuje, i když nahlas o tom moc nemluvíme, ale občas se zmíní, jak je teba naplánovat malému pokojíček atd.
3. čer 2009 v 18:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem tady jen na skok, ještě vařím na zítra a jdu koupat malýho..
Janca: neboj, o MS to hrozně uteče :slight_smile: , nedávno jsem psala, že jí mám a už jsem 13DC a snaženíčko začíná :grinning:

Pro dnešek se loučím, hezký večer :wink:
3. čer 2009 v 19:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Přeji dobré ráno, další nový den, o něco blíž k novému životu..musím to pojmout nějak filozoficky, neboť vyhlídka práce mne netěší :unamused:
Marku : doufám, že tatínek je OK, už se nám to testování blíží :wink:
Anaji: Co kukadlo?
Vendy, koukám že se u vás vaří každý den teplé jídlo..taky mě to nemine,ale zase si říkám, že když nás bude manžel živit,tak musím taky vykazovat nějakou aktivitu v domácích pracech..ještěže mě to vaření baví.
4. čer 2009 v 06:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno holky:
Včera jsem to už jaksi nezvládla ještě mezi vás nakouknout, dojela jsem pozdě domů a letěla si ještě zacvičit dojdu domů a u nás návštěva :sweat_smile: .
Táta je teda po té mrtvičce..je částečně ochrnutý na půl těla, volal mi včera 4x po sobě ohledně jedné věci, neb si nepamatoval, že mi ji již zdělil :rolling_eyes: ...Ale tohle vše prostě k mrtvičce patří, krátkodobá ztráta paměti i to ochrnutí. Te´d bude záležet na tom, jak rychle se z toho vyhrabe....snad to bude zase ok a ty následky minimální.
Janča: Jani, však ono se to zase obrátí,nic se neboj, až ty se budeš snažit, tak my budem teprv někde na začátku cyklu :wink:
-s tátou nejsem téměř v kontaktu od té doby, co se naši rozvedli, ne žebychom vedli boje, ale prostě z jeho strany jeksi není zájem...je to na delší povídání :confounded: Prostě na mě si vždy vzpomene, když je nějaký průser jako na poslední záchranu, neb svoji přítelkyni s tím nechce obtěžovat.Nejlepší bylo , když jsem se šla zeptat ošetřujícího MUDr. jak na tom teda taťka je a doktor na mě civěl a jeho odpověď byla...a vy jste kdo?jeho přítelkyně určitě ne, že?? neb táta povolil podávat info o jeho zdravotním stavu jen své přítelkyni :zipper_mouth: no coment :unamused:
holky: ale nechci vás tady zahlcovat svýma problémama, neb vy máte být pozitivně naladěné a pozitivně myslící, aby se nám všem ta bublinka co nejdřív podařila.

mouse: já jsem tak natěšená na to testění až to není dobře...a ten link co jsi sem včera dala mě ještě víc navnadil, ale počkám do té něděle...neříkej, že nemáš pokušení se třestnout dřív??kolikátý jsi dnes přesně dpo??
anaji: tak co ten oční příznak těhu :grinning: je to lepší :wink:
vendy:dnes čeká hora prádla mě :sweat_smile: žehlení nesnáším, , tak žehlím jen jednou týdně, ale to pak nad tím stvrdnu tak i 2 hodky :rolling_eyes:
4. čer 2009 v 08:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
jejda holky, omlouvám se za ten román :sweat_smile:
4. čer 2009 v 08:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj,tak jsem se vcera vratila z nemocnice,mimodelozni tehotenstvi :pensive: tak se muzem snazit znovu nejdrive za 3mesice :confused:
4. čer 2009 v 09:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojík holky přeji krásný den :slight_smile:
marku:držím palce a´t vše zvládnete :slight_smile:
mouse:to já tě obdivuji já už bych asi testila máš fakt nervy :grinning: :grinning: :grinning:
My za chvíli jdem na procházku tak se tu čiňte ať mám potom co číst :slight_smile:
Jinak unás by se mělo snažílkovat a nic se neděje :unamused: pač manža je v práci i když tam neměl být domů chodí až když už spím a odchází když ještě spím :confounded: a fakt se budit navzájem jen kvůli tomu nechcem nebylo by to ono.. Tak asi tak :unamused:
Ale na druhou stranu jsem včera vyřešila jednu věc co mě tížila jako balvan tak jsem dnes taková lehčí :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
4. čer 2009 v 09:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky! Jako tradičně se chystáme ven :slight_smile:
Mouse: jo,jo, vařím teď skoro každý den, ale až co malýmu byl rok...hlavní jídlo máme tak na 2 dny, nebo hodně dělám zahuštěný polívky. Manža má obědy v práci, tak by po mně teplý večeře nevyžadoval, ale vařím hlavně kvůli Filípkovi :slight_smile:

Marku: Jsou to teda trable :unamused: Jak jsem psala, tchán měl taky mrtvičku..Sice se hýbal dobře, ale zapomněl psát, číst, tváře lidí a téměř přestal vidět na oko a druhé má po operaci umělé. Vyhlídky nic moc, ale během 2 měsíců se věechno tak zplepšilo.. Čtení si připomněl během 3 dnů slabikářem, psaní taky.. Oku nedávali naději a na to, že byl téměř slepý se to taky zlepšilo a dokonce zase jezdí autem..Takže to určitě bude o.k. :slight_smile: Vždyť víš jako sestra....já jsem dělala na neurochíře...

Holky teda na ty vaše testíky se moc těším :grinning: :grinning:
4. čer 2009 v 09:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marku, lenicenko: počkám na testění do neděle, pokud to za mě nevyřeší MS..v sobotu čekám návštevu a kdybych věděla o //, tak budu myšlenkama mimo a moc pozorná hostitelka ze mně nebude. Včera mě odpoledne začlo premenstruačně bolet břicho, okolí levého vaječníku a pak i plošněji podbříšek, tak jsem si furt sahala na čípek jako nějaký ujeťák , jestli tam už není krev..no nebyla, zrovna teď mě malinko tupě pobolívá opět u levého vaječníku ( řekla bych,že to je ten, který tenhle cyklus vypudil vajíčko..asi jak je slabý,tak má záhul) a jsem furt malátná,čumím do lejster a myslím na..no však všechny víte :wink: , BT ráno na 36,8, 13 DPO
Pro ty z nás, které jsou ve stádiu pozorování posílám přehled nejčastějších raných příznaků:
Jsou to ty, které mohou nastat ještě před datem očekávané menstruace.Někdy začnou už po ovulaci, někdy až před menstruací. Většina žen , která si už těmito stavy prošla se shoduje na následujících příznacích:

hustý a hojný výtok
špinění nebo lehké krvácení nepodobné menstruaci
bolesti svalů a kloubů
bolestivá, nateklá, zvětšená prsa
náladovost a plačtivost
velká únava a spavost
bolesti hlavy
zácpa
křeče a píchání v břiše
neustálý hlad
změna chutí
lehká nevolnost a silný pocit na zvracení
pocit na omdlení, závratě, motání hlavy
divná chuť v ústech (nemusí být vždy kovová)
citlivější čich, náhlá nesnášenlivost vůči některým vůním a pachům
lesklé oči s rozšířenými zorničkami
zvýšená teplota
bazální teplota neklesá

Lucbro06: to je mi moc líto :frowning2: , čekání ale určitě uteče ..v létě je spousta aktivit a.
4. čer 2009 v 09:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojík holky,přeju krásné poledne!! :grinning:
Můj miláček zrovna spinká,je po noční,chudák dělá dvanáctky ranní a noční a pak 3 dny volna,tak jsem doma jako myška,no za chvíli musím do práce,ach jo,to se mi nechce,ale zítra už je pááátek,to končím ranní a víkend volna,juchů!! :grinning: :grinning:
Lubro06:To je mi moc líto,přeju ti,aby ti ty 3měsíce rychle utekly a vy se mohly znovu snažit
Marku:To je dobře,že už je to s taťkou lepší,je mi líto,že nemáte vztahy nic moc,to je blbý,já si nedovedu představit,že by mi taťka zavolal po půl roce,já už u rodičů nebydlím,ale vidíme se tak jednou někdy i dvakrát do týdne.
Holky,máte nějaká domácí zvířátka?Já mám pejska,boloňáčka,jmenuje se Benny a je mu 3 a půl roku,je to takovej malej rošťáček,pořád zlobí :grinning: ale všichni ho milujeme,teď jsem ho zrovna nechala před 2 týdny oštříhat,tak vypadá jako taková malá ovečka :grinning: :grinning:
4. čer 2009 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holčinky! zdravím vás dnes z domu. jupí, mám dnes a zítra dovču. jednak kvůli tomu oku a taky, že manža má taky dovču, tak budem dělat něco v bytě. on má teda chuděra dovču nařízenou, blbá krize! :angry: od února do konce června mají jeden den v týdnu volno a 20 % platu dolů :angry: :cry: ach jo. no ale halvně že má zatím kde pracovat. ideální doba pořídit si mimi, že? :frowning2:
tak já vás musím teď dočíst! :slight_smile:
4. čer 2009 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
teda holky, to je událostí!
marku, to je mi taky moc líto s tvým taťkou. :frowning2: ale určitě se to bude zlepšovat a zlepšovat!!! člověk fakt neví, co ho kdy čeká.. :cry:
no a lucbra: taky s tebu moc soucítím!! však jsem si řikala, jak to s tebou je, že jsi dlouho nepsala. tak hlavně neztrácej naději!!! příště už se to určitě povede a budeš mít fazolku tam kde má být!!!
teda mouse, to je opravdu super odkaz!!! přesně něco takovýho jsem hledala, co se děje den za dnem! musím to ještě pořádně pročíst. no a ty těhu příznaky - myslím, že už jsem si vsugerovala všechny, :slight_smile: plus ještě větší slinivost :grinning: to jsem taky někde vyčetla! :slight_smile: dneska u mě převažuje ta podrážděnost. :unamused:
jani, my máme jen rybičky. ale ty jsou taky rozkošný! hlavně že se nemusej venčit! :slight_smile:
holky, jinak moje oko už se lepší, už se tam vytvořil takovej ten červenej váček, prostě ječný zrno. ale už to tolik nebolí. děkuju za optání! :slight_smile:
já musím jít teď něco uplácat k obědu. pak sem zase juknu. zatim paa
4. čer 2009 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak malej usnul, byk chudák úplně hotovej. Kamarádka ho ještě trošku přistřihla mašinkou,to byl zážitek :grinning: :grinning:

Lucbra: to je mi líto :frowning2: ..určitě to není jednoduchý...drž se!

Mouse: ty příznaky jsou fajn :slight_smile: , nejhorší je, že většinu si člověk může fakt vsugerovat, něco jako falešná březost :grinning: když už jsme u těch zvířátek... :grinning: :grinning:
Janca : my bydlíme vedle tchánovců a máme společnou zahradu a ti mají, 2 psy- ratlíčka Šmudlu (11let) a irskýho vlkodava Lorda (2roky). To je takovej malej koník :grinning: :grinning: .Myslím, že ho mám někde v albu. Pak 2 kočky a 4 slepice. Ty slepice jsou naše :grinning: :grinning:

Anaji - tak to máš parádní, že jsi doma :wink: a že je očko lepší!
4. čer 2009 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, snad jste měly příjemný den, zítra už se to zkoulí k víkendu nabereme síly do dalšího boje :slight_smile:
S příznakama je to u mně furt stejné, ke konci dne pozoruji nafouklé břicho a žravost, prsa se pouze zvětšila,ale nebolí, ve vlaku jsem se zase cukala jako Alík ze spaní, musím se usměrňovat,ať neokopávám spolucestující. :slight_smile:
Našla jsem zajímavou stránku o děložním čípku ...to zní jako pohádka o Makové panence :grinning: ..., zkrátka je to fotoreportáž den po dni a hezky jdou vidět změny a hlen, akorát je to takové naturalistické ( zvlášť zachycení menstruace :confounded: ), tak nevím jestli tu mám hodit link :confused:
4. čer 2009 v 18:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky! jj, blíží se nám víkend a DC přibývají! :grinning:
téda, mouse, to jsou super příznaky! a kdy se testneš? :wink: no šup sem s tím linkem! ty jsi šikovná internetová lovkyně! pořád takový zajímavý odkazy! :slight_smile:
4. čer 2009 v 19:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Anaji:
zatím dost těžko určit zda se jedná o příznaky MS anebo těhu ( přeji si to druhé a ta občasná tupá bolest v podbříšku a motání hlavy mi hraje do karet :slight_smile: ), uvidím až v neděli, Zítra podniknu nálet na lékárnu a zásobím se testy.
Internet je moje vášeň, strašně ráda sbírám informace a ještě radši se o ně podělím..koneckonců,každá ženská by měla znát své tělo a tahle fotoreportáž k tomu značně napománá (krom toho je tam vidět i vzorový bílkový hlen)

http://www.beautifulcervix.com/cervix-photo-galleries/photos-of-cervix/
4. čer 2009 v 19:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vendy: zrovna koukám na vaše svatební fotky, ta jak Filípek při obřadu šahá mamince na ňadro je super :grinning:
4. čer 2009 v 19:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak zas mrňous chrupe :slight_smile: Dnes jsme celý den a noc bez manži, protože má od práce bowling a bude spát u našich...Docela mi to dnes vyhovuje, mám alespoň trošku času pro sebe :grinning: :grinning:

Mouse - ten odkaz je fakt bezva..už samotný název stránek slibuje hezké pokoukání :grinning: :grinning: . Jo jo, ta fotka, jak mi Filda šahá na prso je dobrá :grinning: :grinning: . Vydržel tam s námi skoro celej obřad :slight_smile: . No a to šahání na prsa mu bohužel zatím zůstalo :grinning: . Je na nich trošku závislej, ikdyž už nekojím :grinning:

Jinak na víkend se taky těším, až na to počasí! U nás je hasičská soutěž spojená s dětským dnem :grinning: Velká akce :grinning: , jen má bejt zima :unamused:

Takže testíky budou v neděli?? :slight_smile:
4. čer 2009 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojka :slight_smile:
mouse: tak to jsi na tom s těma příznakama mnohem líp ...já už bych nevydržela a testla, zítra budeš 14 dpo to už tam 100% bude uhnízděná bublinka :wink:
u mě jen tlak v podbřišku, což víc asi odpovídá mršce jak těhu...jinak nic...žravá jsem pořád stejně, unavená z malého též :confounded: ...takže se uvidí v tu neděli, jestli nedojde do té doby menses :unamused:
vendy: máš pěkné fotky v albíku ,už jednou jsem ti to chtěla napsat, ale jaksi jsem zapomněla :sweat_smile:.. malý Filípek mi přijde stejný tipově , jako náš Šimouš...modrooký blondýn :wink:
Jančo: máme taky doma hafana, fenku westíka, 7 letou dámu...je bezvadná, děsný kliďas a bezproblémový pes.Jen když má huči kuči(hárá) tak je jak prdlá puberťačka :grinning:
4. čer 2009 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marku:díky :wink: to máš pravdu, že jsou si tipově podobní :slight_smile: moc se mi líbí ta vaše líbací fotka :grinning: :grinning: . U nás už líbačka taky proběhla, s Terezkou od sousedů :grinning:

Tý jo, já už chci taky zkoumat příznaky!!! Jsem 14DC, takže největší snažení nastane o víkendu nebo spíš až po... :wink:
4. čer 2009 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ranko,
ještě než posnídáma vypijdu obligátní kafíčko musím podat referát o svých příznacích anebo přízracích paranoidní snažilky?
:grinning: :grinning:

Podbřuch už nebolí, unavenost odpovídá konci týdne, BT stejná, takže testování fakt nechám radši na konec víkendu :sunglasses: , včera jsem četla příběhy mamin, kterým se sice pozitivní test ukázal i dva dny před MS,ale pak tam byla řádka příspěvků,že test ukazázal prdlačku i po očekávané MS..mám takového tucha,že budu patřit k té druhé polovině, na mně se změny v organismu vždycky odráží později, takže zatímo okolí podléhá např.chřipkové epidemii ve mně si ty bacily pořádají teprve poznávací párty.
Marku, minule jsem udala blbé číslo, dneska jsem teprve 12 DPO :rolling_eyes: , vzdycky mě poplete Fertility jak mi předhazuje svá vydedukovaná čísla a já zmateně pojmu jenom to nepříznivější pro mně..se omouvám za mystifikaci. Myslím, že dneska je teprve poslední den, kdy by se mohlo stihnout mé vajíčko ještě uhnízdit, vzhledem k předvčerejším mírným bolestem doufám, že se zavrtalo dřív a začíná poctivě vylučovat hcg.
5. čer 2009 v 07:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojík holky:zdravím vás
mouse:ty mě vždy pobavíš těmy tvými komentáři :grinning: :grinning: :grinning: seš fakt dobrá takhle po ránu.
Jinak já jsem dnes 19DC zatím ovu nikde... tak už nějak ztrácím iluzi.. ale pořád mám ještě chvilku do 20DC :slight_smile:
Včera bylo snaženíčko ač jsem stím ani nepočítala :slight_smile:
Jdu si vás pročíst o čem jste tu kecaly :slight_smile:
5. čer 2009 v 07:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojka,
mouse: v neděli se tedy na to vrhnem spolu parťačko :wink: :grinning: ,dnes nalítnu na lékárnu a nakoupím tři krabky mamatestu :grinning:...to se neztratí :sweat_smile: . Já jsem čoveče absolutně bezpříznaková ...žádné bolesti prsou, žádné nevolnosti, žádné pachutě a změny nálad, prostě nic,.ale ani se necítím na memnses.U Šími jsem to měla taky tak,dokonce i mamatest mi tenkrát vyšel negativní, nějaký 5 den po termínu menses..., vůbec nic mi nebylo...tak už jsem pak netestila a šla jsem si za dva dny k gyndr. na vyvolání.samozdřejmě mi udělala ultrazvuk, něco malého našla, takže mě hned poslala na hcg v krvi a že mi vyolávačku nepichne dřív,než bude vědět výsledek krve a dobře tenkrát udělala...neb Šimísek už si u mě lebedil :dizzy_face: .
A jak se jinak máte holky po ránu???
5. čer 2009 v 08:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lenicenko: ahoj, mé ranní rozjezdy jsou pomalé , ale optimistické, ke konci dne je to s humorem horší,ačkoliv dnes při pátku by i nějaká ta lahvinka mohla ve dou padnout..škyt :sweat_smile: Jestli tomu rozumím, tak manžovi špióni už čekají na startovní metě, v tomto závodě rozhodně fandím týmu ocasatých :sunglasses:
Marku, konečně slovo zkušené matky..příznaky jsou takové placebo na naše netrpělivé nervy ( a já se ráda budu chvíli balamutit)..Mamates je nej? Zeptám se na nějaký hodně citlivý a pořídím si jich taky slušnou zásobu..uf, cítíš jak adrenalin stoupá :wink: :grinning:
5. čer 2009 v 08:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek