• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snaženíčko, květen 2009

16. června 2014 
Dobré ránko, mouse to jste byli úspěšní! Také už máte nazdobený stromček? My také, až nám včera prdlej papouch chrěl na stomku přistát a větvička se neudržela tak spadl i s ozdobičkou a ta se rozbila:(
Mouse já to nechápu první týden v lednu končíme 3 měsíc, to jdu 8.1. na krev na toho downa - to jsou tripple testy? A co NT screening to je jedno z toho či co???Holky jsem ztracenááá! vy jste byli na tolika vyšetřeních a co já vím tak půjdu jen na velký utz v únoru???
Jak jinak se máte?
14. pro 2009 v 09:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky. Tak už mám konečně napečíno pár základů pro cukrovíčko. Teď to ještě naplnit a ozdobit. Jinak jsem o víkendu pořád spala. Na sobotu 10 hodina a na neděli dokonce 12 hodin v kuse! Nádhera! :slight_smile:

mouse, a co jsi v Polsku pořídila na mimíska? Vychází to tam o hodně levnějc? Mě dneska čekají na poště zas dva balíčky z MMB. :slight_smile:
jojo, prďolku už trošku cítím. hlavně když dlouho sedím a mám tak zmáčklý břicho, tak začne být něco cítit. :slight_smile: už se těším, až to bude víc a víc! :slight_smile:
tak šťastný pochůzky a pojížďky!

lev, tak to je zvláštní. na triple testy se musí chodit v 16. týdnu, jinak by to mělo zkreslený výsledky. tak to triply nebudou. tak to vypadá spíš na odběry krve na NT Screening (to je to vyšetření ná Downa), ale to by se mělo dělat snad v 10 týdnu. mouse to bude vědět přesně. jestli budeš končit 3. měsíc, tak to budeš už 14. týden, ne? tak si zkus zavolat k tý doktorce, ať ti řekne, co to bude za testy. no a na velký utz se chodí ve 20.tt. to mě čeká příští týden, jupí! :slight_smile: :slight_smile:
14. pro 2009 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
NO anaji v 10. týdnu jsem ted, tak já nevím, že by to neměli přesně nastavené všichni doktoři co se dy dělá? nechci ji zase prudit aby si neřekla že mám pocit že mě zanedbává či co...holky to je dilema...
a ty triple testy se dělají jak?
Kdy jste začali nakupovat pro mimísky? Mě to taaak láká, ale říkám si že do toho druhého týdne v lednu to musím vydržet! to jste si anaji teda pěkně chrupli:slight_smile: To já toho ted moc nenaspím, pořád se v noci melu přetáčím:(( ale řekla bych že té největší únavy už jsem se zbavila, ani asi špatně už mi tak často nebývá a to už v 10tt:slight_smile:
To je hezké a jak ho cítíš? Zblunkání či co?KDy se dozvíš co čekáte? Na velkém utz? a ten vám dělá váš dr?
Holky to je otázek že?:slight_smile:))
14. pro 2009 v 11:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem to ančítala, on se dá ten nt screening a krev na downa dělat 11-14tt což bychom odpovídali. Také jsem už koukala na 4d utz, mouse jde ted v 16tt a kdy jdete vy? že bych se už objednala?:slight_smile: to je asi brzo že? ale dělají tam i ty nt screeningy a já nevím co ještě..ale za 1000kč a asi stejně ho udělá má dr. nemyslíte?
Také jsem četla že už by se down měl snad zjistit jen z krve tak nevím opět:slight_smile: někdo pše že je to zaručená metoda někdo že to vše neukáže....vám ho dělali klasickým utz a měřili tedy tu tkán a zkoumali nosní kůstku a páteř?
14. pro 2009 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky! Zdravím po víkendu! My ho prožili v poklidu :slight_smile: Koukám, že pečení je u všech v plném proudu :slight_smile: U mně ještě příští víkend nepečený a bude hotovo. Stromeček už máme taky, ale zdobit budeme až tak za týden. Hrozně se těším na Filípkovu reakci až ráno přijde do obýváku :dizzy_face: Mouse opravdu je na co se těšit! :slight_smile: Uvidíš, jak to uteče a uvidíš taky svýho mrňouska s rozzářenýma očičkama :slight_smile:
Mouse: To jste měli nákupy hodně úspěšné :slight_smile: Taky už mám skoro vše nakoupeno.

Anaji: Ten spánek úplně závidím!!! :dizzy_face: Já za ty 2 roky prospala celé jen 2 noci :unamused: Filda je totální nespavec..Bohužel po mně :sweat_smile:

Lev: V těch vyšetřeních je pěknej binec co? :slight_smile: Hlavně je to tím, že NT screening ještě není samozřejmostí a každý ho nenabídne, tak jsou pak maminky ztracené... Jak jsi psala, nejdřív máš asi ten NT a pak těsně po tom triply.. Zjištění na Downa je přesnější při NT, protože je to zkombinované s UZ. Triply jen z krve nejsou tak přesné a je tam falešná pozitivita 1:10, tzn., že jedné mamince z 10 vyjdou falešně pozitivní výsledky i přesto, že mimčo je v pořádku a to mi přijde dost...

Holky jdu uklízet, po víkendu máme doma binec :slight_smile:
14. pro 2009 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lev, přesně jak píše vendy - ten NT screening se ještě nedělá povinně, takže si ho můžeš jen dobrovolně zaplatit - buď u svýho doktora, když to dělá, nebo v nějakým spešl centru. mně ho dělal jen můj doktor a to ještě tak polovičatě - jenom na základě utz, krev mi nebral, jen zkoumal to projasnění šíje, nosní kůstku a všechno tak různě přeměřoval. ale i tak mě to uklidnilo. :slight_smile:
potom jsou v 16. týdnu ty triply - to ti jen vezmou krev na rozbor. tyhle testy jsou dost nespolehlivý, často vyjdou falešně špatně a mamči pak musí na odběr plodovky, kde se většinou zjistí, že je všechno v pořádku. mojí známý se stalo, že ji krev na triply brali dřív než v 16.týdnu a pak ji to samozřejmě vyšlo špatně a musela na plodovku, kde už vyšlo všechno v pořádku.
a pak je velký utz ve 20. týdnu - tam se snad dozvíme to pohlaví. vezmu tam s sebou manžu. :slight_smile:
no a ten 4D utz je taky nepovinnej a dělá se tak různě. třeba tady u nás v tom centru ho doporučují dělat mezi 21. a 27. týdnem, pak už je mimi moc velký a nevejde se do záběru. já na to jdu ve 22.týdnu. tak jsem moooc zvědavá! :slight_smile: objednávala jsem se na něj měsíc předem.
pak nevím, co bude následovat. :slight_smile:

a bobíka vevnitř cítím tak, že se mi tam jakoby něco hýbe. ale je to jen občas a ne nijak silně. třeba o víkendu jsem ho necítila skoro vůbec, dnes v práci je to zas častější. asi se mu nelíbí, jak si mačkám břicho při sezení a v kalhotech.
jo a nakupovat jsem začla asi někdy na konci 3. měsíce. už jsem to nemohla vydržet a objednala něco z MMB. :slight_smile:
14. pro 2009 ve 14:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jé holky děkuji za výklady:slight_smile: tak to se musím dr zeptat, zda mi ho také udělá nebo se objednat za 1000 do gennetu. jdu tam ve 13tt tak to je dobrý čas to to do 14tt stíháme. Dneska jsem se zase tak rozčílila v práci, musím přestat vždy mám pak výčitky když cítím jak bříško bolí...chudáček malinký... :confounded:
14. pro 2009 v 15:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, dneska jsem měla extra smolný den,jsem total vyfluslá,takže se nezvládnu ani rozepsat :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Lev: posílám odkaz na letáček ohledně vyšetření na kterém jsem byla já ( to NT screeningové), třeba ti to pomůže v orientaci,ale nevylučuju,že to má každé zařízení jinak : http://www.fnspo.cz/kliniky/gyn/pdf/ultrazvukove_vysetreni.pdf
15. pro 2009 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, takže dnes jsem 41 DC.... A na vyvolávačku jdu až 29.12., tak jsem zvědavá!!
15. pro 2009 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
tak opět v kanceláři,celkem pohodička až na to stlačené bříško.Knoflík už zastupuje spínací špendlík :grinning: .Včera jsem koukala po nějakém těhu oblečení v CA a vůbec mě neoslovilo,ale černé společenské kalhoty už jsou nutností.Na vánočním trhu jsem si koupila termospodky :grinning: ,tak podvlíkám a zatepluju.
Jo a udělala jsem si radost a k Vánocům mě a manžovi nadělila Angelsound,což je ultrazvuk,kterým se dá zachytit srdíčko a pohyby miminka,doufám,že nám stihne dojít pod stromeček. :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
Eli: teda to je za dlouho ta vyvolávačka,ale snad se do té doby mrcha uráčí anebo na tebe vykoukne //.. :wink: popíjej na sliznici kontryhel, mi moc pomohl :wink:

Dneska máme vánoční večírek, u nás je to taková povinná zábava,takže budu mít ksicht v úsměvné křeči :rolling_eyes:
16. pro 2009 v 09:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky! u nás v práci taky všechno na prd. už ať je za týden touhle dobou, to už snad budu doma zdobit cukroví!
eli, tak držím palce, aby vyvolávačka zabrala co nejdřív a mohla jsi zahájit slavnostní novoroční cyklus!

mouse, já pořád nemám žádny těhu kalhoty, v tom CaA jsem taky koukala a docela síla, to co tam měli, tak bylo jak rifle na starou důchodkyni. aspoň teda tady v Brně. za to tam měli už slevy na dětský oblečky a koupila jsem tam maýmu synovcovi k vánocům děsně prďáckou košili-triko (košili a navrchu našitý tričko). škoda že ještě nevím, co čekáme, hned bych se tam vyřádila i pro sebe.
jé, a o tom domácím utz už jsem slyšela. taky mě to lákalo! :slight_smile: to budete mít super být s mimískem pořád na přijmu. :slight_smile:

my máme vánoční večírek v pátek. a ještě k tomu 15 km za Brnem, takže budu s odvozem vázaná na nějakýho kolegu a už vidím, že v 8h budu vyřízená chtět jet dom. ale zas si říkám, poslední večírek si nemůžu nechat ujít.
16. pro 2009 v 10:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky my ho měli včera a to bylo náročné:( uf, kalhoty bych také potřebovala, jak celý den sedím tak to opravdu mačká:( mmusím vás dočíst, mám hroznou honku v práci:(
16. pro 2009 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, Tak už jsem tu taky :slight_smile: Filípek ještě nespí, něco si žvatlá v posteli. My dneska byli u babičky na obědě a tchán cestou koupil stromeček, výška 2,50m! :grinning: Strom jak z americkýho filmu :grinning: Budeme u nich na Štědrý den, tak to pro Filípka bude zážitek. Doma máme taky hezkej, ale nějakých 1,3m :wink:

Mouse: To je bezva věcička na to odposlouchávání :dizzy_face: , kdepak jsi to objednávala? V Čechách to neprodávají ne :confused: ? Jinak v CaA jsem si těhu model nikdy nevybrala, u nás mají samou mega velikost, jak psala Anaji. Rifle jsem měla z těhu obchodu a ostatní z normálního krámu, teď přeje móda těhu tunikám, tak je to fajn :slight_smile: Jo a ať se večírek vydaří! :wink:

Anaji: Neboj, už se volníčko blíží! :wink: Máš nějakou dovču před Vánocema? Jinak na Fildu v CaA hrozně ráda nakupuju! Mají často slevy a oblečení je kvalitní.

Holky jinak tento měsíc mám nějaký rozhozený hormony asi..jsem jak puberťák. I manža se diví, že už jsem takhle dlouho nevypadala :sweat_smile:
Zatím se mějte, jdu připravit dřevo na zátop. Je děsná zima a navíc u nás začalo chumelit.
16. pro 2009 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mouse kde jsi to koupila? To chci takééé:slight_smile:))
Vendy ty hromony to je něco, já mám plet horší než v 15ti:( Vau vy máte tedy mega stromeček to je supeeer' My jen asi 2m...:(
Už chci dovolenouuuu!
16. pro 2009 ve 14:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lev: Já jsem zrovna v těhu měla pleť jak mimino :grinning: No kdybych byla těhu, tak by mě to zas tak netrápilo, byl by pro to nějaký důvod, ale takhle :angry: Jen 2 m? :grinning: To je taky skoro až do stropu ne? :grinning: A máš nějakou dovču?
16. pro 2009 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vendy až od příští středy, ale už se nemůžu dočkat! Fakt už jsem hrozně unavená! Séf se před vánocema zbláznil :rolling_eyes:
Vendy mě se to výrazně zhoršilo po vysazení HA a pak jak jsem měla ty cykly rozházené tak to bylo šílené jak jsem vypadala, také jsem hrozně přibrala za ten půlrok od vysazení....chjo hormony no...:(
16. pro 2009 v 16:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky děkuju moc.... :dizzy_face: Jste zlatíčka!
16. pro 2009 v 17:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lev: Tak to jsem měla taky když jsme se snažili o Filípka. Taky jsem měla rozhozené hormony a byla jsem pěkně špekatá :grinning: . No snad se to uklidní a budu na vánočních fotkách vypadat jako člověk :slight_smile:
Všem dobrou...
16. pro 2009 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,tak jsem se doklouzala do práce, cestáři to u nás teda moc nesypou a přitom měli docela oraz až do půlky prosince, no nic :rolling_eyes:. Večírek se podařil, strašně jsem se přecpala, cucla trochu šampáňa a po dvou hodinách jela domů. Doma se pomazlila s Kubíkem, s maželem, namazala břicho a hup do postele..je to hrůza,ale ani nestíhám pořádně vnímat,jak ten čas letí. No aspoň zapomínám myslet na blbiny..vlastně jsem teď úplně psychicky v pohodě ( papouch a předvánoční shon to je nejlepší terapie prvorodičky :grinning:).
Lev: já ten přístroj koupila přes aukro, posílám odkaz :
http://www.aukro.cz/show_item.php?item=846122104 , a ještě jsem našla tady s odběrem v Praze http://aukro.cz/item855183589_angelsounds_baby_heart_monitor.html , te´d budu netrpělivě vyhlížet pošťáka
Jináč já měla po vysazení taky pleť jako povrch na měsíci, asi po 3/4 roce se to zlepšilo,ale za pomoci kožařky, no při tom zamlklém těhu taky byla spoušť, naštěstí do svatby se pleť umodřila a teď to vypadalo do 10 týdne zase katastroficky,ale beďary ustoupily a pleť mám úžasnou a když se mi něco klube,tak se to kupodivu zázračně rachle vstřebá...říká se, že pěknou pleť mají maminky čekající kluky, tak jsem zvědavá jak do téhle pověry zapadnu :slight_smile:
Vendy: tak to je mega strom, tchánovci mají asi dost vysoké stropy :grinning: ..no ale nazdobený bude krásný..už se těším na nějaké fotky , my máme 2,20m a je mu u nás teda těsno :grinning: .
17. pro 2009 v 07:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojda holky. tak jsem taky úspěšně dorazila do práce. je tu sněhu jako na horách.
jé, vy už máte všechny stromečky? my ještě ne. má to na starosti manža, tak to tipuju nejdřív na úterý odpoledne a na nějakýho mrňouse, aby moc nestál... :slight_smile:
a do kdy budete teda v práci? já až do úterka. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
s tou pletí jsem to měla taky děsný po vysazení. ale tak do půl roku to bylo v pohodě. no a teď v těhu mám pleť celou dobu jako nemluvňátko. tak že by ten chlapeček? :slight_smile: jé, co si tak tipnout, kdo co čekáme? tak mouse já vidím jasně na chlapečka a lev možná na holčičku... a vendy do pár měsíců taky na holčičku. :grinning: co vy? :slight_smile:
17. pro 2009 v 08:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobé ránko, holky tak jsem na neschopence, večer jsem začala špinit tak jsme jeli na pohotovost, miminko je v pořádku, prý vitální plod, srdíčko také v pořádku, nevím snad prý praskla nějaká žilka či co, na pohotovosti mi řekl že samozřjemě každé krvácení je špatné, moje dr dnes byla více v klidu,, pozvala mě na utz na příští pondělí, máme také ascorutin a hajáme....snad bude mimčo v pořádku.
Mouse jak ty jsi to měla když jsi brala ascorutin jak dlouho jsi špinila?
17. pro 2009 v 09:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lev: já brala ascorutin a špinila zvesela dále a to i přes utrogestan, ze začátku to teda byla hodně tmavě hnědá "stará"krev , pak i 1 denní slabé krvácení a nakonec spíš takový světle hnědý výtok, který i mého gyndr zmátl a vzal mi stěr na kultivaci. Od takového 14 týdne už mám jenom normální spíš vodnatý výtok, co jsem mívala i před otěhotněním, takže mám zato,že placenta už pilně produkuje hormony místo těch mých loudavých vaječníků. U tebe to může být třeba jen ta cévka, já měla po revizi,tak ten můj čípek byl asi víc propustný. Každopádně nemocenská je fajn, pěkně odpočívej..já se taky rozhodla I trimest nestresovat a udělala jsem dobře. Mimi je v pořádku,to je hlavní. :wink:
Anaji: teda ty už chceš uzavírat sázky,jo... tvé odhalení je ralativně nejblíž,tak bychom si měly pospíšit :grinning: ..teda nevím,na co máš chutě a jestli máš špičaté nebo kulaté bříško ,ale pěkná pleť je příznak pindíka..takže to bude Anajin kluk jak buk :grinning: u Lev brzo na tipovačku..mě ty příznaky a hezká pleť začly před koncem 1.trimestru. No a Vendy bych taky přála holčinu,a´t má páreček...už mě to tipování začíná bavit, škoda,že je nás tu tak málo :sweat_smile:
17. pro 2009 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mouse u mě to bylo právě také takový jen jako hnědavý hlen ale i to mě vyděsilo a dneska spíš už jen světlounký, ale bříško bolí, tak ležím.
Holky já mám pocit že budeme mít toho Kryštůfka, nevím čím to je ale myslím si to. Nevíte o Whiskey?
Mouse kdy jdete na 4D to už se ukáže ne co tam máte za pokládek?
Tak to dle mého budeme mít tři kluky:slight_smile: znám holčinu co je jasná že čeká holčičku, ale tady to vypadá na kluky:slight_smile:
17. pro 2009 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky! Jako každý čtvrtek jsme opět byli na kroužku :slight_smile: Tentokrát to bylo i s kafíčkem, cukrovím a dárečkama pro děti. Bylo to moc hezký :slight_smile: Teď u nás začlo sněžit.
Mouse: tak se večírek vydařil koukám :slight_smile: Teda to "odposlouchávadlo" mají na aukru :confused: , to je bezva! To bych si taky na druhý přála :dizzy_face:

Lev: Téda, to jsou nervy takhle před Vánocema :unamused: Ještě, že je miminko v pořádku!!!! :dizzy_face: Tak odpočívej ať jste oba fit :wink:
Tak když jsme u toho tipování... :slight_smile: Můj tip: Mouse-chlapeček, Anaji- holčička, Lev- chlapeček...a sobě bych tu holčičku taky přála :grinning: , ikdyž si myslím, že budu mít jednou doma 2 raubíře :slight_smile:
17. pro 2009 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Vendy, to je krásnéééé! Já už bych také chtěla mít mimčo u sebe v zavinovačce ... to jsou radosti vid:slight_smile: ten sníh je pohádkový :dizzy_face:
Já už odposlouchávátko poslala manžovi tak si ho také asi koupíme :grinning:
17. pro 2009 ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lev: Uvidíš, jak rychle to uteče a uzlíček budeš mít u sebe! Neskutečně to letí! Jen když se podívám na ty vaše týdny!!! :slight_smile:
17. pro 2009 ve 14:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já vím, také si to říkám, ale ten strach:slight_smile: ten dr. včera večer vtipkoval že by bylo nejleší kdybychom byli jak klokani a měli mimi v kapse a mohli ho jen otevřením zipu kontrolovat :sweat_smile: kéž by nějaká kontrola doma byla:slight_smile:
17. pro 2009 v 16:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky! Teda u nás už od včera pořád chumelí. Manža právě vyrazil na kontrolní spermio, ta jsem zvědavá..
18. pro 2009 v 09:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,tak u nás pro změnu z nebe nic nepadá,aspoň se nebudu muset při nákupech brodit závějema sněhu. Dneska bych měla dozdobit nějaké cukroví a vytvořit zbytek nepečeného,tak to asi budu do půlnoci v kuchyni. Jinak odposlouchávadlo už leží na poště,pán to poslal teda bleskově,te´d si to ještě jít vyzvednout ( na té naší obecní poštičce to je problém)..nějraději bych ten balík rozkuchala a obsah vyzkoušela ještě před Štedrým dnem :grinning: ,ale 22. už se blíží a piškotka uvidíme a pohlaví už je prý celkem dobře identifikovatelné,tak jsem napjatá.Na velkém utz už si to kdyžtak necháme jenom potvrdit. Pokud teda v obou případech nebude mít drobek pupeční šňůru mezi nohama :slight_smile:
Lev: tak to je mírné špinění, a když tě bolí bříško,tak se přikláním k tezi,že se ti roztahuje děloha a nějaká žilka to nevydržela..ascorutin by mohl pomoct a klídek v posteli taky.
Vendy: takže další příjemná akcička za vámi,no to máš alepoň čas nasát tu vánoční atmosféru..my ty vánoce strašně utěčou právě proto,že se nestíhám nikde zastavit na posezení s příjemným pohoštěním a kolektivem...budu na tom muset v příštím roce zapracovat. Manžel má dneska další misi? :slight_smile: ..tak to držím pěsti,ať jsou výsledky lepší než minule, ono se to zlepšení pozná za tak krátkou dobu? To je fajn že snaženíčko může plynule navázat :wink:
18. pro 2009 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, mouse to jsi mě uklidnila...cítím pořád takové brnění tak to by mohlo být tím růstem, koukala jsem že má mimís docela horně místa pro plavání:slight_smile:
Vendy tak co muž jak dopadl?
18. pro 2009 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek