• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snaženíčko, květen 2009

16. června 2014 
Ahoj děvušky, dneska jsme jeli ráno v pěkné chumelenici, cesta napůl zavátá,ale dojeli jsme. Vždycky předjíždíme jednoho Vietnamce od nás z vesnice a ten jede skroro krokem i za lepšího počasí,no tentokrát blikal jako při transportu nadměrného nákladu,chudák..kdoví,jestli má vůbec poctivě udělaný řidičák :confused:
Eli: pěkne pochrupkávej, únava je super příznak..teda super na tušení,že mimo se zavrtává a bere si z tebe vše cose dá..první trimestr doma není špatná volba.
Lev: no tak to jsi ladění vychytala k úplné dokonalosti, je to jenom o cviku :wink:
Vendy: co zub? snad se ten zánět nerozjel :confused:
3. únor 2010 v 11:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky tady u nás v Praze krásně svítí sluníčko....Co máte s tou vánicí?? :grinning: :grinning: :sweat_smile: Ale hlásí to pomalu všude, že je kalamita!! Tady jenom ráno trochu sněžilo, tak jsem si šla lehnout a pak se probudím a krásně svítí sluníčko!! :dizzy_face: :dizzy_face:
3. únor 2010 v 11:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Eli: s tím utroušem je to fakt asi jen podpora, nemyslím že by tlumil nějaký větší průser tam dole. To bys pak krvácela fest a déle.Já jsem při tom otěhotnění po revizi taky krvácela( dvakrát slabě a krátce) a špinila a to i přes utrogestan, jenže já nenechala proběhnout první MS,takže se to takhle dočišťovalo za pochodu. Každopádně při kontrole ti dr. ověří, zda je vše OK, do té doby zbývá jen věřit
3. únor 2010 v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
mouse: No právě celou dobu člověk stejně jenom musí doufat a věřit! :unamused:
3. únor 2010 v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky!
tak jsem se právě vrátila z testu na těhu cukrovku. no dalo se to vydržet. nejdřív berou krev na lačno, pak vypijete tu glukozu a pak za hodinu znovu krev a za další hodinu zase krev. výsledky budou odpo. připadám si vycucaná jak po nájezdu bandy úpírů. a jsem strašně unavená. nejradši bych šla dom, ale bohužel jsem v práci. doufám, že tu cukrovku nemám, protože co jsem tak četla, tak ta dieta je celkem drsná. to by teda bylo. žádný koláčky, chlebíčky, nic. a všechno vážit a počítát sacharidy. :frowning2: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
jo a jak jsem tam tak seděla s těma těhulema, tak jsem měla nejmenší břicho. ty holky tam už vypadaly jako před porodem. doufám, že ten náš mrňousek tam není nijak stísněnej.

jinak tady střídavě sněží a nesněží. je to už fakt otrava. doufám, že už se udělá teplejc, protože už se přestávám vejít do zimního kabátu a včera ve slevě jsem si koupila už takovej spíš slabší a kratší, na teď by ještě moc nebyl. je to takovej ten střiženej pod prsama a vypadám v něm jako koule, ale to už se do května asi nezlepší. :sweat_smile:

elí, to volno ti teda zááávidím! to se máš! taky myslím, že utrouš je jen podpora, kdyby náhodou tělo vyrábělo málo progesteronu. určitě by nezastavil krvácení. ale na takový věci vůbec nemysli! tvoje mimi se už určitě pořádně zavrtalo a už mu bije srdíčko! :wink:
3. únor 2010 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
anaji: Určitě těhu cukrovku mít nebudeš... Jsi zdravá holka!! :dizzy_face: :dizzy_face:
U nás krásně svítí sluníčko!! :wink:

já právě přemýšlím, že si příští týden zajdu k Dr. na UTZ do toho 18.2.bych to asi nevydržela!! Co myslíte,??
3. únor 2010 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Anaji tak to je tedy akce ta cukrovka a mezitím jsi tam celou dobu seděla? Tak držím palce ale bude to ok!
No Eli mě to přijde strašně dlouhá doba, mě brala než naskočilo srdíčko po pěti dnech, pak po třech týdnech, já bych tedy řekla at mě vezme dřív!i ted když jsem říkala že je na mě měsíc dlouhý tak mě objednala už na 12.2...já bych tam klído zašla :wink:
3. únor 2010 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
levander: Příští týden tam zajdu!! :dizzy_face:
3. únor 2010 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky! Včera jsem sem nějak nestihla pořádně zajít. Filda je nachcípanej a pořád se budil. Dnešní ráno zase prokašlal, ale jinak je ok. Kolikrát živej až moc :grinning: Teda u nás taky hrozně nachumelilo :confused: Až Filda usne, tak půjdu ven vyhrnovat sníh :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jinak zub je lepší, nakonec jsem ani k zubaži nejela a menší operaci jsem si udělala sama doma :sweat_smile: Dneska jdeme odpolko na kontrolu s kočkou, nechali jsme jí vykastrovat, tak jí budou tahat stehy a pak s kamarádama a s dětma na večeři :slight_smile:

Anaji: Tak jsi cukrovku přežila?... Uvidíš, že výsledek bude v pořádku :wink: Já jsem měla cukr malinko zvýšenej, ale nic hroznýho, tak mě drastická dieta naštěstí minula :slight_smile:

Eli: Máš pravdu, člověk musí doufat a věřit, že bude vše v pořádku, jen kdyby ta doba nebyla tak dlouhá viď? :wink:
3. únor 2010 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
vendy: To čekání je fakt na dvě věci!! :unamused: Hlavně potom když už vím co se může stát!! I když budeme mít srdíčko, tak budu nervózní, protože minule jsme ho měli taky a víš jak to dopadlo :pensive:
3. únor 2010 ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Eli: Úplně tě chápu, člověk se stresuje normálně, co teprve vy po tom, co máte za sebou :pensive: Uvidíš, že to uteče a příště už na vás zabliká srdíčko :wink: Jak už tady myslím psala Mouse, tak zamlklé těhu se ve většině případů už neopakuje :wink:
3. únor 2010 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
vendy: Stát se může cokoliv! Ale musím myslet pozitivně!! Já si příští úterý zajdu na UTZ hold dřív, ale já to prostě do 18.2. nevydržím!! :sweat_smile:
3. únor 2010 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky? Kdepak dneska všechny jste? Mně už dala mrška zase pokoj :slight_smile: U nás je krásně, svítí sluníčko a byli jsme s Filípkem chvíli sáňkovat :slight_smile: Teď nechce usnout a pořád na mě huláká z postele nějaký básničky a písničky :grinning: Teď si dávám poobědové kafíčko a půjdu uklízet koupelnu.
4. únor 2010 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, už jsem tady. Po obědě a po splnění pracovního závazku,už chybí jenom to kafe a nohy na stůl. Zítra dovolenkuju,ať si to srdíčko užijeme. Manža má v práci schízu,tak musíme vymyslet nějakou odreagovací činnost a napadla nás šílená stěhovačka po baráku,malba, bourání atd..no,ještě to budu muset naplánovat co do priority a aby se to stihalo. Jinak jsem dnes jako černá díra, furt jen žeru. Možná to bude tím brzkým vstáváním, večer nám utekli do vesnice psi a tak mám o ně strach, aby nebyli přejeti nebo střeleni,ale naštěstí se ráno vrátili a nechali se zavřít za kus salámu. Mám z nich posunutý denní rytmus, vstávala jsem v 3:14hod.

Vendy: vypadá to,že tvoje chirurgie s.r.o. zabrala a zub nebolí, mrcha odešla..no,vypadá to na zelenou pro snaženíčko. :wink: :slight_smile: Fífu asi dobilo sluníčko a te´d je z něho perpetum mobile :grinning: ..škoda ,že ještě není ve věku,kdy by ti mohl pomoct s úklidem, to by se ten elán dal krásně využít.

Dostala jsem na půjčení knížku o výchově dítěte,takže mám plán na víkend. Když pochytím nějaké zásadní moudro,tak se podělím. Jo a sluníčko dnes svítí i u nás, ale kosa je furt ( nad ránem -14)
4. únor 2010 ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mouse: Tak to ti dnešní den začal opravdu brzy :sweat_smile: To utíkání psů nebo spíše psa znám. Je to o nervy. Tchánovci mají psa, ratlíka a když jednou za čas uteče, tak je z toho vždycky nějakej prů..r Buď se porval s jiným psem nebo měl v těle broky a auto ho srazilo taky. Má naštěstí tuhej kořínek, už mu je 14 :slight_smile: A copak máte za psy?
Jinak můj manža z práce taky poslední dobou nějak šíli, ubíjí ho to vstávání a málo odpočinku.. Já bych doma taky nejradši budovala, ale už to nemá moc význam..
Tak si užijte dovolenku :wink:
4. únor 2010 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky! zase pátek! jupí! teda to tak letí! začínám se toho děsit! :sweat_smile:
tak hlásím, že cukrovku asi nemám. píšu asi, protože jsem si v nemocnici zatím jen vyzvedla zašpendlený papír pro gyndařku, do kterýho jde tak nějak bokama nakouknout, ale jsou tam napsaný jen ty hodnoty. no a podle toho co jsem kde našla, tak by ty moje hodnoty měly být v normě. to jsem fakt ráda. tak právě vesele cucám karamelku na lepší ráno! :slight_smile:

mouse, tak už kuješ pikle, co kde v domečku změníš? já bych doma taky pořád něco měnila. vždycky něco vybudujem, koupíme zařízení a já už bych za měsíc chtěla něco jinýho. ale za chvíli mě to zas přejde.
a co to máš za knížku? mě půjčila kamarádka knížku Něžná náruč dítěte a když to začnu číst, tak z toho mám spíš depku. to jsou podrobný poučky jak dítě máš chovat a nemáš chovat, jaký "chmaty" mu ničí páteř a kdoví co ještě, no snažím se to pomalu studovat, ale na co z toho si vzpomenu v prax teda nevím. :slight_smile:

vendy, tak co máte na víkend v plánu? zase nějaká akce se svazem žen? :slight_smile: my snad zítra jdeme plavat. sice teda ukázat se na veřejnosti v plavkách mě děsí, ale nějaký pohyb s mrňousem potřebujeme.
5. únor 2010 v 09:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky! Dneska počasí na prdlačku, tak jsme doma, vařím a hrajem si :slight_smile:

Anaji: No letí to šíleně, když se podívám na ty tvoje tt :slight_smile: , to snad ani není možný :confused: To je dobře, že ti cukrovka vyšla v pořádku :wink: Jak píšete holky o těch knížkách, tak mě to taky hrozně bavilo číst. Měla jsem Velkou knihu o matce a dítěti. Vždycky jsme si četli o mominku jak vypadá a tak a připravovala jsem se na výchovu mrňouska. :slight_smile: Akorát po porodu byly všechny iluze ty tam, narodil se mi řvounek na kterého nezabíralo nic, takže jsem nakonec spoustu věcí stejně musela řešit selským rozumem :grinning: :grinning: Ale je jasný, že každý dítě nezapadá do příruček :grinning: Na druhou stranu je lepší být připraven :slight_smile:
Jinak na tento víkend kupodivu žádné plány nemáme, budeme asi odpočívat. Manžovi už za týden začíná opět škola, do toho fotbal, tak času bude málo.
5. únor 2010 v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
No tak já také čtu co se dá, ale právě se bojím jak píšeš Vendy, že pak to bude vše uplně jinak:slight_smile: jinak něžnou náruč mám slíbenou na půjčení tak ji také budu studovat, už bych skoro mohla začít že?:slight_smile:
Stěhování mě také baví, ale zvhledem k tomu že bydlíme rok .. tak mě to ještě nedraplo :slight_smile:)
5. únor 2010 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lev: Neboj,jen čti :wink: Jinak to určitě stejně bude :grinning: , ale třeba nastudované věci kolem kojení mi pomohly moc! :slight_smile: Taky jsem vydržela 17 měsíců kojit :grinning:
5. únor 2010 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, hlásím se zpět z kontroly srdíčka..pěkně bouchá a dostala jsem pochvalu,jako mrně dobře živím ( no toho jídlaco do sebe dostanu,to by bylo aby neprospívalo :grinning: ). Jo a i když nespolupracovala moc pokud jde o vyšetření srdíčko, tak nožičky roztáhlo pěkně a výsledek si můžete tipovat po nakouknutí mého alba..já zas fičím pryč.
Jo a něžnou náruč mám, a už jsem objednala i polohovací válečky..něco z toho určitě budu aplikovat.
5. únor 2010 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jéé Mouse, zrovna jsem narazila na tvé albíčko :slight_smile: Gratuluji ke kontrole srdíčka :dizzy_face: a teda to pohlaví :slight_smile: Když to porovnám s UZ, který jsem měla já, tak to vypadá úplně jinak :grinning: Buď jsem slepá (brýle nosím) nebo je to holčička :dizzy_face: ??
5. únor 2010 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak teď už tam i toho pindíčka vidím :grinning:
5. únor 2010 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
jé, tak mouse už ví pohlaví! :dizzy_face: no koukám na to jako blázen, ale teda nevím! jak to ty doktoři mužou tak bezpečně uhodnout! no já teda myslím, že to je spíš to kávový zrno, než pinďourek. :grinning: :grinning:
tak že by holčička????? :fearful: :grinning:
5. únor 2010 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
a teď koukám, že mouse píše .... i když nespolupracovala.... !!! takže v ona???? :grinning:
5. únor 2010 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak mouse nás takhle nechá napínat? :confused: :slight_smile:

vendy, teda ohledně kojení jsem ještě nic nestudovala. já myslela, že prostě přiložím dítě k prsu a kojím, ne? na to jsou taky příručky? :sweat_smile: :grinning: nedají se ty rady shrnout nějak v kostce, že bys nám to sem napsala? :grinning:
5. únor 2010 v 15:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, jsem zpět z kina..Avatar v 3D byl pěkný, hlava mě z toho nebolí,akorát se mi spustila rýma a jsem tak nějak vnitřně rozehřátá.No,snad mi to paralen hot drink zastaví.
A pokud jde o pohlaví, tak je to vážně holčička :dizzy_face: . Podle doktora to byl takový úhel,že kdyby to byl kluk,tam mu tam zaručeně něco trčí..no,úplně jsem zapoměla na tušení a kyvadýlko a další falešné indicie a ukápla mi slza dojetím....při čekání na kino jsem hned hupla do Reserved a ulovila dva růžové kousky :grinning: .Teď ještě vymyslet jméno :confused:
Anaji, s tím kojením to je celkem věda, mám doma video s názvem Kojení , na kterém vypráví nějaká doktorka z Laktační ligy. Záleží při tom na úhlu dítěte k matce, na poloze matky, jak dítě stimulovat aby sálo atd. Když budeš mít zájem,tak se můžem přes IP domluvit, abys na to mohla taky mrknout. :wink: Mám k Něžné náruči i video, podle něj si tu manipulaci spíš představím, ale i tak je to takový balet :slight_smile:
5. únor 2010 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hezkou sobotu všem :slight_smile: Manža odkráčel na pivko, tak jsem sama doma a brouzdám po netu ve společnosti bílého vínečka :slight_smile:

Mouse: To je krásný, jak to vyprávíš :dizzy_face: Máte už nějaký tipy na jména? S tím kojením máš pravdu. Není to nic lehkýho a opravdu si chce o tom něco přečíst :slight_smile: Ta Něžná náruč je fajn, je tam hodně dobrých rad. Pak jsou super stránky kojeni.net a kojeni.cz :slight_smile:
6. únor 2010 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, já se dneska vyřádila s žehličkou, mám pocit že peru prádla čím dál víc :confused:
Vendy: zrovna jsme ve fázi vybírání, bude to jako s volbou miss :grinning: , máme dvacet tipů, z toho každý z nás určí deset do dalšího kola, pak pět do semifinále a pak se bude dělat top 3, no a z něj to jediné. Ono se to protřídí, protože se můžem třeba shodnout jenom na 4 jménech hned v prvním vyřazování..zkrátka jsem to pojali demokraticky. Jediné,co je jisté- jedeme podle jmen z kalendáře, manžel nechce aby byla prďolka ochuzena o svátek.
A pokud jde o kojení, tak jsem už delší dobu zaregistrovala,že se mi z bradavky sem tam spustí takové krvavé vodnaté kapičky, musela jsem hned frknout podprdu do pračky. Teda je to takové minimum,ale já měla zato, že kolostrum je nažloutlé vodnaté..takhle to vypadá,že chystám transfuzi pro drakulu :sweat_smile: , ale asi se mi to tam jenom aktivuje.
Vendy: já trochu pocucávám šampíčko, takže na zdraví :wink:
6. únor 2010 ve 22:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky.
Ještě 11 dnů do kontroly...To asi nevydržím!! :sweat_smile:
7. únor 2010 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jé Mouse, moooc gratuluji k holčičce!!!! To je krásnéééé!!!! Tak jí hlavně vzberte nějaké krásné jméno :dizzy_face:
No u nás stále všichni tipují chlapečka... :slight_smile:
Souhlsím s anaji, prosíme obě o info v kostce :slight_smile: také jsem yatím nic nečetla...
7. únor 2010 ve 20:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek