• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snaženíčko, květen 2009

16. června 2014 
Ahoj holky, byla jsem te´d na školení,takže na koníka nějak nezbyl čas :sweat_smile: ..ale je tady spousta novinek..ta od Vendy mě teda mrzí, alespoň že to čekání na kontrolu u gyndr.už není tak dlouhé.
Lev: gratuluju ke zdravému klučíkovi, s výbavičkou to jde v dnešní době internetu hladce,takže se ti toho nakupí ani nebudeš vědět jak :slight_smile: ( můj případ)

Jinak u mně je novinka,že nemám těhotenskou cukrovku,čemuž jsem ráda. Zítra nám dorazí postýlka, na poště mám dalších pět věcí ( už se začínám zaměřovat na sebe, takže kojo podprdy a odsávačka jsou v mém terči zájmu). Prďolka se hýbe a vlní s mým sulcovým břichem,akortá v práci máme teď dusno :rolling_eyes: , tak si to tak moc neužívám.
Na Marku někdy juknu, už to má fakt za 14 dnů no a whiskey taky, už teď jsem na ty fotky miminek zvědavá.
2. bře 2010 v 17:47  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky kočky.
Mám ňáké nové fotečky, tak mrkněte! :wink:
2. bře 2010 ve 21:07  • Odpověz  • To se mi líbí
hezký večer, holčinky! taky se omlouvám za absence posledních dnů. ani nevím, co furt dělám. čím víc jsem těhu, tím míň věcí stíhám. :unamused: teď jsem to chtěla napravit a místo toho jsem si dobu hrála s albíčkem a už je zase fůra hodin. tak snad zítra v práci bude víc času.
tak jen to nejdůležitější:
lev, jůůůů taky klučík?? no to je bájo! gratuluju! ať roste a sílí! co na to říká manža a co rodinka?
vendy, takže mrcha si fakt nedá říct? to už nechápu. :frowning2: snad se někam pohnete po březnový kontrole. dyť přece rozptýlení kolem máš až až, takový ty řeči, že na to nemáš myslet v tvým případě určitě neplatí. a jinak vše v pořádku, v čem je zakopanej pes, to jsem zvědavá. :frowning2:
a koukala jsem, že máš nový fota na střeše! no vám ta stavbička krásně roste! a ten výhled! bájo! :slight_smile:
mouse, gratulace k necukrovce! dala sis za odměnu hnedka něco slaďoučkýho? :grinning:
eli, hned juknu do albíčka.
tak pro dnešek dobrou! :slight_smile:
2. bře 2010 ve 22:15  • Odpověz  • To se mi líbí
čauky všichni! tak jsem se právě vrátila z obídku a jdu zažívat s koníkem. :slight_smile:
koukaly jste už na tu novou verzi koníka? moc sympatická mi teda není, ale je to asi jen o zvyku. je to vlastně stejný jako na střeše.
tak koukám, že jsem tu opravdu pár dní nebyla, ale nic moc novýho. v pátek jsem byla zas v porádně. brali mi krev na ty protilátky kvůli negat. Rh a doktorka mi taky dělala utz. tak to už byl asi ten velkej utz ve 30.tt. ale zas tolik toho nezkoumala. měřila hlavičku, podle čehož jsme byli přesně 28+3 tt, tzn. přesně tak jak mi to vychází podle měření BT (podle MS máme být o 3 dny starší). to mi přijde fakt dobrý, jak to všechno na minutu funguje. :dizzy_face: no a jinak malej byl zase hlavičkou dolů, tak už by prý tak mohl vydržet až do porodu. no a příště - 22.3. nám už paní doktorka vypíše mateřskou. takže v práci už jedu fakt cílovou rovinku. :slight_smile:

lev, tak co, už ti přišlo to povlečení atd. do postýlky? písni prosím kdyžtak jak to vypadá. taky bych si chtěla tuhle značku objednat, tak jestli je to fakt tak hezký jako na obrázku. :wink:

mouse, a co jste objednali za postýlku? my byli včera v jednom mimi obchodě koukat na matrace - jestli teda pohankovou nebo kokosovou. no a opět jsme se prd dozvěděli. ty prodavačky nikdy nic nevědí. mám vždycky pocit, že už z toho netu toho vím daleko víc než oni. ale aspoň jsme si ty matrace ohmatali. tak půjdem asi do tý kokos+molitan+kokos.

vendy, kterou ty jako zdravotnice doporučuješ? :slight_smile:
3. bře 2010 ve 12:29  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky!!! Hurááá, konečně jste tady :grinning: My jsme byli dopolko jen chvilku venku, fučí hroznej vítr, že mi z toho je zima ještě teď.. Jinak mrška v plném proudu, tak už aby byla pryč. Jsem tak přemýšlela, že kdyby nám to tento měsíc vyšlo, tak by se Fildovi narodil sourozenec třeba na jeho narozeniny :grinning:

Mouse: Gratuluju k výsledkům cukrovky! :slight_smile: Už dorazila postýlka? přihoď kdyžtak nové fotečky :wink: A jakou budeš kupovat odsávačku?? Samá otázka viď?? :sweat_smile:

Eli: Fotečky pěkný :slight_smile: , už ti začíná malinko vykukovat pupendo viď? :grinning:

Anaji: Jak píšeš, taky nevím v čem je zakopanej pes. Už aby byla ta kontrola :slight_smile: Na tu novou verzi jsem koukala. Na střeše se mi nejdřív taky nelíbilo, ale asi jde o zvyk.. Tý jo , už půjdeš na mateřskou :confused: To je hrozný jak to letí!! To už budeš za chvíli chodit častěji do poradny ne?
Ta matrace je na každém, jak si vybere...My měli tu kokosovou s molitanem a byla fajn (teď už má Filda větší postel). Pro mimča jsou určitě lepší tvrdší matrace, jinak je to na každém..na netu je výběr.. :wink:
3. bře 2010 ve 13:29  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak mi teď volala sestřička z gyndy a kontrola se přesouvá na pátek 19..Moc mi to neva, alespoň už bude po snaženíčku :slight_smile: ..Jen si musím sehnat hlídání, protože mám přijít zrovna v tuto dobu, kdy Filda chrní...
3. bře 2010 ve 14:12  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky holky, koupil si tu někdo z vás Angelsound na poslech srdíčka miminka?
Od kolikátého týdne jste srdíčko slyšely? Je to krásně slyšet?

Děkuji vám za odpovědi. :slight_smile:
3. bře 2010 ve 14:53  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky holky.
Tak dneska ráno jsem byla na krvi... Pak jsme jeli k mému Dr. ten mi udělal normální vyšetření a protože mě už od včera divně bolí bříško, tak mě dr. radši poslal do nemocnice. Udělali mi UTZ a miminko odpovídá 11tt a krásně tlouklo srdíčko akorát jak mě dvak,rát vyšetřovali, tak lehce krvácím... Nevím jak tu dlouho bude! Sice pc tu mám, ale nevím, jak často si ho vezmu! Jsem dost unavená ještě k tomu mi dávájí utrogestan a ještě abych nekrvácelA! Tak doufám, že prcek bude bojovník! Ale je to krásný ho vidět!! :dizzy_face:
3. bře 2010 v 19:35  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky,tak postýlku právě manža montuje, vypadá krásně bytelně,akortá to polohování není tak přesně polohování :rolling_eyes: ..i na nejvyšší polohu je rošt pořád dost nízko, tak se budu holt muset trochu víc ohýbat..no zase když se tam dá matrace,tak se to zvedne....a pokud jde o matraci,tak jsem měla počíháno na kokos/ pohanku. Blejsknu to, až zas budu přehrabovat výbavu, jsme teď smrsknutí kvůli plánovanému malování.
Jo, a odsávačku jsem koupila za 500Kč na MMB od Aventu, tu Isis a funguje :dizzy_face:
3. bře 2010 v 19:48  • Odpověz  • To se mi líbí
Mufy: Angelsoundem jsem poslouchala tak tuším od 15 týdne a byla to zrpvu napínavá pátrací akce,hodně to usnadňuje ten sono gel ( já používala lubrikační :sweat_smile: , ale nedávno jsem narazila v lekárně cz na profi za 50Kč)
3. bře 2010 v 19:54  • Odpověz  • To se mi líbí
Eli: jéé :confused: :confused: :confused: drž se,holka.. věřím že mimís jen vybojovává prostor a podle toho jak roste,tak se mu daří a to je teď to nejdůležitější.
3. bře 2010 ve 20:01  • Odpověz  • To se mi líbí
Eli: Taky moc držím palce ať jste v pořádku!!!!!!
3. bře 2010 ve 21:59  • Odpověz  • To se mi líbí
Mouse: Postýlka bude určitě fajnová :wink: , s toho nízkého roštu si nedělej hlavu, mimčo se stejně dost brzy začne mrskat a dáš si to níž :slight_smile: Já jsem odsávačku vůbec neměla, ani nevím, jestli bych jí uměla použít, ale je to určitě fajn věcička :wink: Já jsem dokonce první kojeneckou lahev kupovala až když bylo Fildovi 6 měsíců a stejně z toho moc nechtěl pít :sweat_smile:
3. bře 2010 ve 22:02  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojda!
mouse, a odkud máš postýlku? co se týče matrace, tak o tý pohance mi předevčírem paní v obchodě tvrdila, že prej to je vlastně "seno" (dle jejích slov) a že může být alergenní. to je blbost, ne? :sweat_smile: a nevíš, jestli se ten potah s ní dá teda prát? ta pohanka je zašitá přímo v potahu a přes net mi odpověděli, že se prát nemá, ale prodavačka tvrdila, že se prát může. ach jo, to je tak, když začneš zjišťovat nějaký info navíc. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
odsávajdu taky zatím neplánuju. kdyžtak ji pořídíme až po porodu, když by byla potřeba. ale ty jsi ji teda sehnala za super cenu! :dizzy_face:
no já včera pořídila dudlík a hracího plyšáka, kterej když se zatáhne za tkaničku, tak hraje takovou tu uklidňující melodii. :slight_smile:

elí, tak to je mi taky líto, že máte pořád nějaký komplikace. tak hodně sil a hlavně zdravíčka pro tebe i pro mimíska!

vendy, tak ono to nakonec tak utíká, že toho 19. bude za chvíli, co? jé, to by byla sranda,kdyby se vám zadařilo tentno měsíc a mrně byste měli stejně jako Fildu. :grinning: nedávno byla v TV nějaká rodinka, co se jim myslím 3 děti narodili úplně ve stejný den, akorát několik let po sobě. :grinning:
4. bře 2010 v 10:05  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky,
tak montování postýlky bylo napínavé, manžel u toho začal v půlce nadávat a tvářil se, že je to šunt největší,ale to dělá vždy,když ho nějaká věc neposlouchá. Horší je, že tam je asi vadná jedná část,díky které se stahuje bočnice ; postýlka je fekt bezpečně vymakaná,takže není prostor,kam by prcek strčil prstíky a ubližil si, ale holt je to jedno kování nějaké nedostatečně zbroušené( manža by to asi zvládnul napravit,ale chci zkusit uhrát aplespoň nějakou slevu). Na to nízké polohování si budu muset zvyknou..taky by šlo navrtat díry výš, ale zas do nové věci nechci moc zasahovat. Je to teda borovice masiv, takže tam půjde vidět každé zahryznutí,ale na těch pár let a za tu cenu to je furt dobrá koupě. Fotku přidám až ji složíme komplet i s funkční bočnicí, doufám že to výrobce ( jde o stolařskou firmu)napraví, doposud s ním byla super komunikace.
Odsávačku jsem koupila taky kvůli ceně, nejdřív jsem ji měla blbě složenou,takže ten tlak se mi nezdál,ale stačilo předělat čudlík a už bylo pár kapek mleziva venku..no,tak nějak cítím,že ju upotřebím při odstraňování nadbytečného mléka..manža se mi smál,že jsem ještě neporodila a už to ze mně teče. :grinning: Je to vlastně zbytečnost, odsávat se dá i ručně, ale jak jsem rozjetá v tom nakupování,tak nejde přestat :sweat_smile:
Jo a pokud jde o tu matračku, tak pohanka není seno ( to má v hlavě asi ta prodavačka) a pokud je zabudovaná v potahu,tak do pračky bych to nervala..vyprat to celé,tak máš z jedné strany pohankovou kaši :grinning: , psílám něco o blahodárném vlivu a taky diskuze na emiminu..prý čím tvrdší,tím větší ochrana proti SIDS..no,pokud to s tou pohankou bude moc komplikované,tak půjdu do kokos/molitan...
http://pohankovepolstarky.blog.cz/
http://www.emimino.cz/diskuse/matrace-kokos-pohanka-odkdy-spat-na-pohance-37579/

Vendy: tak doufám, že toho 19 doktor uvidí prasklý folikul , škoda že ten vývoj po ovulce se dá vystopovat jenom mikroskopem..docela by mně bavilo to sledovat jako kdysi ty BBC dokumenty o zázraku života, snad opatřiš k Fífovi nějaký dohled, zase to odložit, to už by bylo dost nefajn.
4. bře 2010 v 11:07  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky!! Tak jsem byli na zpívání :slight_smile: Vendku je dneska konečně hezky, ale má prý zase chumelit :angry: Už nám vylezly ze země sněženky, tak to asi chuděry nepřežijou :unamused:

Anaji: Teda to tě ta prodavačka bv obchodě pěkně balamutila. Oni si kolikrát myslí, že lidem můžou napovídat všechno a oni jim uvěří :angry: Jak psala Mouse, určitě tvrdší jako prevence SIDS... Filda měl teda u našich klasickou molitanovou, ale to bylo jen na přespání, tak jsem to neřešila..

Mouse:To jsou teda problémy s postýlkou...A budete jí posílat zpátky nebo jí máte z obchodu?? To musí bejt sranda s tou odsávačkou, když už ti tam něco vysálo :grinning: U mně byl nejlepší odsávačka Filda, kojil se ze začátku skoro non stop, v noci taky :grinning: On byl a vlastně pořád je závisláček na prsou. Už ho rok nekojím a stejně když se převlíkám tak říká: maminka prsa..šáhnu :grinning: :grinning: :grinning: Snad ho to brzy přejde :grinning:
4. bře 2010 ve 13:09  • Odpověz  • To se mi líbí
Mouse, díky za odpověď a ještě se chci zeptat, taky jsi dlouho hledala,než jsi něco uslyšela?Já začínám 13 tt a nic neslyším,teda aspoň nevím,nemůžu to poznat.Svoje srdíčko slyším krásně,ale mimouše ne..... :wink:
4. bře 2010 ve 14:38  • Odpověz  • To se mi líbí
Vendy: tak to jsi mě s tou hláškou od Fildy pobavila :grinning: :grinning: :grinning: , ona prsa jsou pěkná část ženského těla sama o sobě, pokud tedy mají pěkný tvar tak tuplem...třeba to bude "horňák", ale preference se mu může ještě změnit. Postýlka byla od firmy přímo stolařské, v podstatě koupě na dálku, takže bych ji do 14 dnů mohla klidně vrátit a žádat výměnu nebo odstoupení od smlouvy, ale včera jsem jsi hrála s pilníky a jako za časů dílen na ZŠ pilovala a pilovala, až jsem tu dráhu pro ten šroubek zprůchodnila..holt to bylo od toho soustruhu vyplivnuto jako drsný element a proto to drhlo..hned mi to zvedlo náladu a sebevědomí :wink:
Jinak tady nasněžil poprašek a ráno je kosa,ale přes den už zase vykukuje Oskar, uviíme co ty přívaly sněhu hlášené na víkend...na zahradě už nám raší uplolíni.
5. bře 2010 v 10:08  • Odpověz  • To se mi líbí
Mufy: myslím že 13 týden je na poslech přes AS brzo, i když jsem četla,že se dá zachytit tlukot od 12 týdne ( záleží na tukové vrstě na bříchu, záklonu dělohy, kvalitě toho gelového přenašeče..), mi to trvalo určitě do dvou minut ten tlukot zachytit..záleží na poloze drobka, jednou je víc nalevo,pak zas na druhé straně,ale vždy je to v tomhle stádiu těhu těsně nad místem,kde ti končí pubické ochlupení. Svuj tep slyšíš kolem oblasti třísel, mimís leží v děloze, která vyčnívá těsně nad stydkou kost, takže člověk fakt krouží kolem a je na nervy,že to nemůže najít..taky jsem občas propadala panice :slight_smile: ,ale chce to trpělivost , no a čím bude mimi větší,tím to půjde rychleji najít.Pak písni,jestli se ti to podařilo :wink:
5. bře 2010 v 10:17  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojky všichni!
ještě k tý matraci. určitě chcem právě taky tvrdou, to vím, že je to lepší kvůli SIDS, ale fakt mě teda může naštvat prodavačka ve specializovaným obchodě, která neví ani to co my a ještě tvrdí, že pohanka je vlastně seno! :grinning: jo a když jsem se jí ptala, v čem je ta pohanka lepší než kokos, tak říkala, že se s ní líp dýchá!!! jinak prej žádnou výhodu nemá! :grinning: tak na jednu stranu je to podle ní alergen a na druhou stranu je dobrá na dýchání! fakt blbka na entou. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
pak jsem chtěla, aby mi ukázala který postýlky na prodejně mají bukový a který jsou borovicový, no tak to byla úplně v háji. asi do tý doby ani netušila z čeho se postýlky dělají, odbornice. prostě zlatě si to načíst sama a pak to jen objednat. vždycky jedem někam do prodejny na druhej konec Brna a dozvíme se kulový.

mouse, tak to jsi šikula! takže postýlka už je komplet? já včera dělala Šímovi pořádek v oblečkách, tak jsem zas zírala, co toho máme. hlavně v tý 56 toho máme určitě zbytečně moc.
jo a koupila jsem si jednorázový bombarďáky do porodnice. no ty teda jsou sexy! :grinning:

vendy, teda ten váš Filda je ale brepta! :grinning: :grinning: hold chlap, no! :grinning: a jak jste přestávali s kojením? byl to problém nebo to šlo tak nějak přirozeně?
5. bře 2010 v 11:06  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky! To je teda zase kosa! :stuck_out_tongue_closed_eyes: U nás taky něco nasněžilo, už mě to fakt neba :stuck_out_tongue_closed_eyes: Doufám, že to zítra nebude nic hroznýho, jedeme totiž ráno k našim a manža má školu.
Ještě k té Fildově závislosti na prsou.. :slight_smile: On to má z kojení, má je spojený s pocitem bezpečí u maminky a byl kojenej docela dlouho, tak ho to ještě nepustilo :grinning:

Mouse: Jestli ty ses neminula povoláním a nečekala tě spíš kariéra truhlářky či něčeho podobného :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: Hlavně, že máte postýlku v pořádku připravenou pro malou :slight_smile:

Anaji: Koukám, že co si člověk nenačte sám... :stuck_out_tongue_closed_eyes: Paní v prodejně ze sebe valila jednu perlu za druhou :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Já jsem dneska zase válčila s grafičkou, co nám navrhuje koupelnu a záchod. Dvakrát jsem jí psala že chci okno na záchod a když tam pořád nebylo, tak jsem jí zavolala a konečně tam bylo...ale byla to fuška :grinning:
S tím kojením jsme přestávajli pozvolna, poslední 3 měsíce jsem kojila už jen v noci, tak jsem to potom utla a bylo to v pohodě :slight_smile: Psychická závislost Filípka však stále přetrvává :grinning: :grinning:
5. bře 2010 ve 14:01  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky holky.
Tak jsem už doma.... :dizzy_face:
5. bře 2010 ve 14:07  • Odpověz  • To se mi líbí
Eli: Tak to je fajn :dizzy_face: :dizzy_face: Doma je doma viď? :wink: Tak se opatrujte :wink:
5. bře 2010 ve 14:37  • Odpověz  • To se mi líbí
vendy:doma je doma-to máš pravdu :wink:
hezky odpočíváme :wink:
5. bře 2010 ve 14:38  • Odpověz  • To se mi líbí
mouse moc děkuji, doufám,že to bude fungovat i tak a něco uslyším.Určitě pak dám ráda vědět... :slight_smile:
5. bře 2010 ve 14:42  • Odpověz  • To se mi líbí
Dobrý večer přeju, hlásím,že jsem zprovoznila bočnici u postýlky :grinning: , i když už to vypadalo zase beznadějně,ale chyba asi byla v přílišném utažení a ten systém chce trochu pružit..každopádně je to tak složité,že nehrozí,aby s tím prďolka hýbala a nemá ani prostor někam strkat prstíky..uff, můžu jít vybírat povlečení
Eli: pěkně polehávej a sbírej síly :wink: ..co ti vlastně doktoři v nemocnici řekli?
Vendy: to snežení je takové aprílové,teda aspoň u nás na severovýchodě, většinu dne svítilo sluníčko,takže nálada se drží nahoře, i když někteří lidé jsou v útlumu viz,ta vaše grafička..no,hlavně že se ten informační šum napravil. My máme v koupelnách taky okna,ale v jedné dvě pidi a dost nahoře a z druhého je sice fajn výhed do dálky,zato do blízka je vidět sousedův kurník :sweat_smile: ..můj sen je mít velké okno a u něho vanu, samo že s výhledem do soukromé zahrady :slight_smile:
Užijte si víkend,my jedem zítra k našim na oběd, jinak více v plánu není.
5. bře 2010 v 19:35  • Odpověz  • To se mi líbí
mouse: Mám to v albíku, tak mrkni!
5. bře 2010 v 19:36  • Odpověz  • To se mi líbí
Eli, už jsem to zkoukla a jsem ráda, že se záhada objasnila. :dizzy_face: ..máš pěkné fotečky s bříškem :wink:
6. bře 2010 v 17:51  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky tak po dlouhé době, jen letmo jsem vás prošla dočtu vás až doma,
Anaji bohužel ještě to nepřišlo, ale pak napíšu.
Eli to je dobře že už jsi doma, hlavně klídek a odpočinek.
Co jinak nového? Mouse nová postýlka? musím juknout do alba.
Mě řekli v sobotu že když jsem chtěla matraci kokos pohanka že to špatně propouští signál monitoru dechu, že je lepší třeba kokos s molitanem aby to tolik nenarušovalo signál...takže koupíme asi tu na batoleshopu
8. bře 2010 v 09:25  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky! Teda ten víkend zase tak rychle utekl! Byli jsme s Fildou u našich a v sobotu jsem vyrazila s kamarádkama na dámskou jízdu :grinning: Bylo to fajn, jen to ranní vstávání :sweat_smile: MS už je pryč, tak za chvíli zase snaženíčko :dizzy_face: Manža jede od středy do pátku na školení, tak budeme sami doma :unamused: Už čekám na teplíčko jako na smilování, alespoň už si doma dělám jarní výzdobu :dizzy_face:
8. bře 2010 ve 13:30  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek