• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snaženíčko, květen 2009

16. června 2014 
Ahoj , tak zase nakukuju! Dneska jsme byli u našich kamarádů an prvním opékání :dizzy_face: Bylo to fajn, konečně se blýská na lepší počasí :slight_smile:
Mouse: Také nová fotka v pase :slight_smile: Jak pak dopadla svíčková? :slight_smile: My jdeme zítra na oběd ke tchánovcům. Tchýně měla natrozky v pondělí a včera neteřinka(1rok) a švagrová(její maminka). Tak pak jdeme ještě na oslavu :dizzy_face:

Na to se moc těším, jen mi je celkově nějak divně. Ne tělesně, ale spíš psychika.. Jak nějakej PMS, ale na něj je ještě brzy.. :sweat_smile: Vše mě hned vytočí a pořád bych bulela :sweat_smile: Prostě si připadám jak psychouška, jen nevím proč. Snažím se to svést na event. těhu, ale nevim nevim... :sweat_smile:

Eli: Gratuluji ke kontrole!!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
20. bře 2010 ve 20:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nazdárek :dizzy_face:
Eli: to je krásná zpráva, teď už budete jen oba dva pěkně růst...nějvětší nástrahy těhu máte za sebou :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

Vendy: takže vy už jste byli na grilovačce..mňam :slight_smile:, zorvna jsem jsem dneska otevřela dveře do zahrady,tak na mně dýchlo to voňavé jaro a od kudsi se valil kouř a hned mi to evokovalo masíčko na grilu anebo aspoň buřtíka.Svíčková se povedla, jsem se musela poklepat po rameni :sunglasses: :grinning: , páč manža mi pochváli všechno. Teď uvažuju, jakou další metu si dám ke zdolání :confused:
Že by v tobě řádil nějaký hormon? Těhotenský by to mohl být, vajucho by se přece mohlo v téhle době zvesela uhnizďovat.
No nic, jdu něco zobnout a pak žehlit :stuck_out_tongue_closed_eyes:
21. bře 2010 v 19:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojda :slight_smile: Tak máme za sebou víkendík :slight_smile: Dneska jsme byli na oslavě u švagrové a bylo to moc hezký :slight_smile: Zítra jedem s Filípkem do školky na den otevřených dbeří, tak jsem zvědavá, jak se mu tam bude líbit :slight_smile:
Dnes mám teda náladu docela dobrou, ale cejtim, že se ve mně hormony nějak bouří nebo co :sweat_smile:
Mouse: Jo jo, jaro už je snad konečně tady :slight_smile: Tak svíčková dobrá? :slight_smile: To máš u manži fajn, že ti to takhle chválí :wink: Můj sice chválí taky, ale dokáže i pěkně kritizovat :sweat_smile:
Tak brou, já jdu ještě koukat na telku :slight_smile:
21. bře 2010 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, zdravím po víkendu, copak je u vás nového?
Eli moc gratuluji ke kontrole, budeš čekat na výsledky z krve? dělali ti NT?
My byli moooc uspěšní na veletrhu, tedy až na kočárek ten budeme kupovat tady v Plzni, tam vůbec casual neměli....ale máme spoustu věciček - viz. album :o) už se námt o pěkně rozrůstá už má Kryštůfek tři poličky a dnes musím uvolnit další :o)
22. bře 2010 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
levander: Tohle bylo NT s krví a výsledky jsou OK! :slight_smile:
22. bře 2010 v 11:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
jojo už jsem koukala do albíčka :dizzy_face:
22. bře 2010 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky! Tak máme za sebou návštěvu ve školce! :slight_smile: Bylo to fajn, Filípkovi se tam moc líbilo :dizzy_face: . Jen bude trochu problém, aby nás vůbec přijali, protože dětí je vážně moc a nejsme místní. No uvidíme. Ředitelka mi dala rovnou přihlášku, kterou jsem vyplnila a odevzdala, takže pak už nemusíme ani k zápisu :slight_smile:
Jinak venku dneska paráda, tak se jdu podívat na svou skalku ven, jestli už se tam něco nového klube :slight_smile:

Lev: Koukala jsem na novou výbavičku :dizzy_face: Moc krásný věcičky!!!!! :dizzy_face: To bude Kryštůfek fešák :dizzy_face: A postýlka je úžasná, ty kolečka jsou super!
22. bře 2010 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, zdravím při pondělku :slight_smile: .. klasicky se mi nechce nic moc dělat, zítra jedu na služebku,tak sbírám síly, ale venku to sluníčko mě pěkně nabíjí. Kabát se mi šponuje přes pupek, budu muset brzo přesedlat na trenčkot. V polední pauze jsem vlezla do obchodu a objevila celkem velkorysé tuniky na velrybí stádium těhu, tak si s výplatou určitě udělám radost :grinning:

Lev: penízky se kutálely,co :wink: , já se teda v kamenných obchodech vždycky rozvážu víc než je třeba, u toho e shopu ještě tak hledám levnější alternativy, ale jak si něco můžu omakat, tak to je pohroma :grinning: ...to mi připomíná, že bych měla konečně doplnit svou excelovskou tabulku výdajů na výbavičku :sweat_smile:

Vendy: držím pěsti,ať to se školičkou vyjde, ještě pamatuju jak jsi psala před zimou,jaké problémy máte s tím postojem ředitelky, ale to byla asi jiná školka nebo že by paní obrátila? Na naší skalce už to hraje barvami, dokonce v pátek koupený hyacint za oknem se nějak rychle rozrašil aniž by povyrostl
22. bře 2010 ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky všichni!
tak si zvykám na novou verzi koníka. našly jste nějaký vychytávky oproti starý?

holky, já teď přišla z gyndy a jsem teda dost přešlá. :frowning2: doktorka malýho zase vážila tím ultrazvukem a navážila jen 1,3 kg! :confused: :frowning2: a to jsem 33.týden! mě to teda dost vyděsilo, jelikož co jsem tak koukala a co vím z knížek, tak teď už děti mívají ke 2 kg i víc! to přece není možný aby ten náš měl tak málo. ovšem jí se to nijak zvlášť divný nezdálo. skoro na to nic neřekla. prej že ještě něco ztloustne. no to asi ztloustně ale přece za zbývajících 7 týdnů nenabere ještě jednou tolik co má. :frowning2: pak mu taky měřila stehenní kost a ta ji vyšla skoro o týden mladší než máme být. aaach jo, přitom doteď jsme byli vždycky přesně podle termínu. jsem z toho teda nešťastná. :pensive: mouse, nevážili vás už taky?

jinak my jsme byli o víkendu u tchánovců a taky pohroma. zatím jsme na malýho od nikoho nedostali ani dupačky, což už mi je celkem líto, no ale nakonec není žádná jejich povinnost nám cokoli dávat. no a teď tam přijedem a tchýně pomalu na mrtvici, že nám chtěla přispět na kočárek, v pátek na to vybrala peníze a odpoledne ji v albertovi ukradli celou kabelku! 9 tisíc plus stravenky, mobil a nevím co ještě. no a hádejte jak se to stalo! kabelku měla totiž pověšenou na vozíku a šla si dát nakrájet chleba. to bych teda nevěřila, že může udělat průměrně inteligentní žena ve středním věku. :frowning2: no takže jsme opět dostali kulový. tchýně mi je sice na jednu stranu líto, ale na druhou stranu si sobecky říkám, že o prašulky jsme ve finále jakoby přišli my.

ach jo, to jsou samý radosti. vendy, připojuju se k tvojí depresivní náladě, já bych poslední dny taky pořád bulela. :unamused: ještěže to počasí je aspoň tak optimistický!
22. bře 2010 ve 14:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mouse: Jj, byli jsme dnes v jiné školce :slight_smile: Na tu k nám nejbližší si při postoji zmíněné pí. ředitelky moc netroufám, nicméně k zápisu tam v květnu stejně asi zajdeme. Školka kde jsme byli je moooc fajn, má celkem velkou kapacitu, je v odlehlejší části města, kde je klid a je tam i třída pro dětičky s tělesným a mentálním postižením, které se snaží také začleňovt mezi děti zdravéa to se mi moc líbí :slight_smile: Má to jen jeden háček, musela bych si v místě hledat novou práci.
Mně toho na skalce ještě moc nevyrašilo, jen krokusy trošku povyrostly..

Anaji: Chtěla bych tě povzbudit s tou váhou :wink: Mně by to taky určitě vyděsilo, ale věř mi, že UZ bývají co se týče váhy hodně nepřesné a je tam rozmezí plus minus třeba 300g!! Opravdu buď v klidu, třeba nebude Šimonek žádný obřík, ale i doktorka by určitě nebyla tak v klidu, kdyby něco nebylo v pořádku. Navíc v posledním týdnu např. může mimi přibrat až 250g! :slight_smile: Navíc už jsem se d tím u kamarádek setkala několikrát, že je stršili naopak obříkem 4kg a z kamarádky pak vylezla holčička2,45kg :grinning:

Teda a story se tchýní :pensive: Co na to říct.. :pensive: Je to smutné a prožívala bych to stejně.. :unamused:
22. bře 2010 ve 14:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojda, tak jsem se pro klid duše objednala tady do jednoho centra na utz jako samoplátce. zítra tam jdu. jsem zvědavá, kolik naměří a naváží oni. fakt se mi nezdá, že já takovej macík narozenej se 4 kg bych měla tak malý děťátko. bojím se, abych třeba měla v pořádku placentu. samozřejmě jsem už četla, jak placenta pořádně nefunguje, dítko strádá a málo roste. :frowning2: ale doufám, že je to opravdu spíš jen tou nespolehlivostí vážení přes utz.

vendy, tak školka vypadá moc sympaticky, že? jen s tou prací bys to měla teda komplikaci. ale třeba nebudeš muset ani práci hledat. ještě je pořád čas. kolikátý jsi DPO? :wink:
co se týče tchýně, tak ji fakt lituju, neboť z toho je opravdu smutná, ale vzhledem k tomu, že jak řekla - kabelku takhle vozí pověšenou na vozíku odjakživa, tak na to se fakt nedá nic říct. spíš se divím, že ji okradli až teď. bohužel zrovna s tolika penězma. :unamused:

holky, ale včera jsem si zlepšila náladu. odpoledne jsme jeli vyzvednout lehátko koupený přes MMB tady k jedný paní a jsem nadšená, jak je krásný a zachovalý.vypadá líp než na fotkách. :dizzy_face: a stálo jen 500,- tak už se těším, až do něho toho našeho hubeňourka budu moct dát. :slight_smile:
23. bře 2010 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Anaji to budu zítra držet palečky, pak nám hned napiš, ale určitě to bude v pořádku, opravdu jak píše Vendy tak jsem to slyšela hodně často, že straší maminy jakého mají obříka a narodí se 2,5kg mimčo.... určitě bude malý v pořádku neboj!
A s tou tchýní to je k zbláznění, bohužel mám čím dál víc pocit,ž e je v každé rodině něco a někdo takový, moc to neuklidní, ale aspon člověk ví že není sám kdo řeší věčné rodinné spory :o)
Vendy to je super ta školka! To by se mi také líbilo. Mám pocit že s dětičkama už řešení a zařizovaní toho "nej" nikdy neskončí :slight_smile:
Postýlka je super mám z ní hroznou radost, není to uplně ta co máme, ve čt. by měla přijít tak nafotím, ale máme problém je to rozměr 125*60 a nikde nemají matraci molitan kokos v tomhle rozměru a když jo tak za 2000 :sweat_smile:
23. bře 2010 v 15:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky! Píšu jen v rychlosti! Dnes jsem se ani nedostala na net, dopoledne jsem hlídala kamarádce holčičku, tak bylo veselo :slight_smile: Navíc Filda přestává po obědě spinkat, což se stalo i dnes, tak jsem byli celý den venku. A pak jsme ještěopékali buřtíky :grinning: Navíc měl dneska manža dovču a dělal na baráku.

Anaji: Budu na zítra držet palce!!! :wink: Dej vědět!!!!! Jinak jsem dneska nějaký 9DPO (asi) a ikdyž vím, že je to ještě brzy dělat závěry, tak mám nějak pocit, že zase nic...
To lehátko je super kup! Přihoď fotečku :slight_smile:

Lev: Opravdu se tenhle rozměr nedá sehnat za slušný peníz? :confused: A to sháníte přímo 125x60?
23. bře 2010 v 19:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak jsem služebku přežila a přivezla jsem si kvalitní únavu a křeče v nohách z chození, ovšem Praha byla krásná a slunečná, ale jinak ztráta času...ani jsem si nic pro sebe nebo princeznu nekoupila :rolling_eyes: .

Anaji: Pokud mi zítra bude dr.dělat utz, jakože si myslím,že bude, tak se ho na odhad váhy zeptám,ale na netu jsme se dočetla že v 33 týdnu má mimčo cca 1900gr a podle mně se tam s tou tolerancí odchylky 500gr krásně vejdeš, proto i doktorka byla kliďas..nicméně dej vědět,co ti vypočítali na jiném pracovišti, kde můžou mít samozřejmě přesnější techniku.
Jsem asi kruťák,ale tchýně si o to koledovala a dostala řádně za vyučenou..jasně,zloději bych urazila pazour,ale v dnešní době nezbývá než vzít ochranu majetku do vl.rukou. Když si vybavím,co já dělám se svou kabelkou ( hmaty a chvaty k zabezpečení v MHD, v obchodech a nebo na eskalátrech..musím být fakt směšná,ale zatím 100% úspěšnost), když v ní mám pár šušní,tak si nedokážu představit své chování s větším obnosem. Nejhorší je ta bezmoc, když vám najednou chybí doklady a představíte si,že se jimi zrovna někde prohrabuje cizí osoba...fuj. Penízky k vám snad doputujou,i když se zpožděním...proč by vnouče mělo doplácet na roztřžitost babičky a nějakého cizího chmatáka.

Lev: postýlka je vážně vymakaná a s matračkou teda nevím :confused: , nechat udělat na míru by asi vyšlo draho a s klasickou 120*60 by tam asi byla mezera, která by se musela něčím dovypnit,což by ale nemusel být až takový problém ( kousek molitanu , obalit nějakou neutrální látkou, na to pak prostěradlo...)

Vendy: jéé, vy jste zase masíčkovali pod širým nebem,mňam..Filípek ví, že se mu vyplatí nezadřímnout, když se venku dá dělat tolik příjemných věcí a k tomu táta doma, to musela motorovka zažít první jarní provoz,ne? :grinning: Školka podle popisu bude ideální a budu držet palce,ať vám to vyjde, akorát s tou tvou prací, hm ..nešla by třeba ta práce v tom CAR?
Při 9DPO jsou jakékoliv pocity irelevantní, to už je spíš takový zažitý pocit, který může být ale pořád změněn v radost z //.
24. bře 2010 v 08:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky všichni! teda dneska je venku vyloženě hic. já s mýma návalama horkosti budu teď až do porodu trpět.

mouse, jojo, taky mám ve všech těhu knihách napsanou váhu ve 33. týdnu 1 900 g, právě proto mě těch 1 300 g co naměřila naprosto vyděsilo. do tý doby jsem se bála spíš obříka (kvůli tomu jsem byla i opatrna při zobání těhu vitamínu) a ono to nakonec vypadá na drobečka. navíc ta podle doktorky "krátká stehenní kost" mi taky na klidu nepřidala. :frowning2: za hodinku jdu na ten utz do jinýho centra, tak jsem opravdu zvědavá. ach jo, doufám, že tam na mě nebudou koukat jak na hysterku. :sweat_smile:
no a s tou okradenou tchýní, přesně jak píšeš. já si taky pořád kabelku držím jako klíště a neustále si do ní šahám, jestli tam mám peněženku. to prostě dneska jinak nejde. ona je tchýně hold takovej naivní důvěřivec. :unamused:

lev, opravdu krásná postýlka! šuplík a ještě stahovací bok, to závidím! já už se definitivně rozhodla pro ten šuplík. no a s tou matrací teda nevím. koukala jsi na minibazárek? tam i v nových věcech mívají všechno levnější. anebo to opravdu vyřešit nějakým kutilským kouskem, jak píše mouse.

vendy, tak to muselo být žůžo u ohýnku! hned bych si buřtíka dala! :slight_smile: co podnikáte dnes?
24. bře 2010 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky! Tak ode mně dneska zase rychlovka :slight_smile: Jak je velku hezky, tak se hned nahromadila práce venku. Dnes mě čeká rozhrabování hromádek od krtka, kterých máme požehnaně :angry: Dopolko jsme byli na hřišti a Filda se tak vytavil, že chtěl cestou zpátky nést a vztekal se. Doma to hned zalomil bez jídla, asi má spánkový deficit ze včera :slight_smile:
Taky se vám musím přiznat, že jsem zkusila testnou a bílo bílo... Vím, že je brzy a někomu se čárky ukážou až dlouho...

Mouse: Jé do Prahy bych jela hned a ještě když je takhle hezky :slight_smile: My tam vlastně pojedem, ale na muzikál, takže žádný courání po Praze nebude.. Jedeme tam za 14 dní na Děti ráje :slight_smile:

Anaji: Tak jak? Netrpělivě čekám na výsledek UZ :slight_smile:

Lev: Ja píšou holky, taky bych to asi řešila nějakým doplněním k nožičkám nebo tak může mít mrňous plyšáky. Ono se to nezdá, ale to mimčo je tak strašně malinkatý, že se v postýlce nejdřív úplně ztratí :slight_smile: . Filda šel do větší před 2 rokem a byla mu ještě v pohodě a to máme klasický rozměr..

Tak se zatím mějte a já pádím ven, vůbec se mi do toho nechce :stuck_out_tongue_closed_eyes:
24. bře 2010 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak se hlásím. na utz supr. oproti tomu na co jsem zvyklá u svý mudry, tak v těch větších nových centrech jsem vždycky úplně paf z tý techniky. když jsem vylíčila svůj problém, tak se paní doktorka tvářila celkem chápavě a pořádně nás přeměřila. zkoumala i srdíčko a průtok placentou. všechny míry ji vycházely na 32+něco, což je tak jak má být. první stehenní kost byla dobrá a pak že ještě radši prozkoumá i tu druhou, jestli ta teda není kratší. no ale jelikož ta nožička byla jakoby vespod, tak tu kost nemohla pořádně naměřit a pořád ji to házelo sotva 31.týden. sice mě uklidňovala, že sama vidí, že ten úhel měření je špatnej, ale já už jsem v duchu začla šílet, že Šimůnek má opravdu kratší jednu nožičku. ale pak se trochu překulil, takže noha byla rázem víc vidět a měří taky 32+něco. tak doufám, že to tak opravdu je a prďolka je v pořádku.
jooo a vážení vyšlo 1 960 g, tolerance prý +-300g. že prý tý mojí mudře ta váha vyšla tak malá, protože naměřila tu krátkou nohu a utz počítá váhu hlavně na základě mír (nebo se říká měr? :slight_smile: ) to je teda měření úplně naprd.
uff, takže za ty 3 stovky mi to stálo! :slight_smile: :dizzy_face:

tak já jdu zas pracovat. jsem poslední týden v práci! :dizzy_face: tak mám co dělat, abych to tu nějak uzavřela a dopředala. no a po práci nás čeká kurz péče o novorozence. manža jde taky. :slight_smile:
minulý týden to kojení bylo celkem fajn, až na to, že to je v 6.patře a zrovna jim tam nejel výtah! jste měly vidět hejno pokročilejch těhulí jak se valilo po schodech. :grinning:

vendy, tak užívejte venku! závidím, že můžete běhat po vlastní zahradě. i ty krtičáky bych šla nachvíli rozhrabovat místo dřepění v práci. :slight_smile:
jé a na testění to máš opravdu brzo. ale já bych taky asi neodolala, když si vzpomenu na vlastní testění... :slight_smile:
24. bře 2010 v 15:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jééé Anaji, tak to je super zpráva!!!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Já bych za ten klid dala snad i tisícovku!!!! :grinning: To mám radost, že jste v pořádku!!! :dizzy_face: :dizzy_face:
Na druhou stranu když se člověk zamyslí nad přístupem a možnostech jednotlivých zařízení, tak je až děsivý, jaký jsou v tom rozdíly a jak to může člověka vystresovat :confused:

Jinak mám hotovo a jdu vzbudit Fildu, protože pořád spí jak zabitej a večer by se mu nechtělo :slight_smile:
24. bře 2010 v 15:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
anaji: Tak to je super, že je všechno ok!! :dizzy_face: :dizzy_face:

Já nevím jestli je to možný, ale v bříšku cítím takové šustění :sweat_smile:
24. bře 2010 v 15:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Anaji to je dobře že je v pořádku!!! ted si můžeš užívat jara a poslední týden v práci :o)
24. bře 2010 v 17:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, dnešek hezky utíká a venku je nádherně, skoro škoda pracovat :sweat_smile:
Na poradně u gyndr. bylo vše ok, podle ultrazvuku hezky rosteme ( Anaji; my máme váhový odhad 1400gr a doktorovi to vyhodilo číslo na základě stehenní kosti anebo pak i obvodu hrudníku či hlavičky, ale byly tam v tom utz programu dost velké možnosti odchylek, takže se těm tvým 1300 ani nedivím), mimčo je hlavičkou dole, placenta vzadu..no další kontrolu mám za 4 týdny. Akorát mi sestra zpytlíkovala výpočet rozpětí mateřské a do průkazky mi napsala od 5.5.-15.5 , což by odpovídalo termínu podle MS 30.6.( která ovšem díky revizi nebyla), ačkoliv doktor mi určil za výchozí termín podle utz na 10.6 ( a mimča vývoj to potvrzuje) ..no,aspoň vím, že jsem si to sama počítala dobře a furt mi vychází jako poslední den v práci 28.4. Příště už si tedy nechám vypsat formulář na mateřskou.
Jo a včera mě pustila sednout první osoba v MHD, kupodivu romka..připadám si teď nějak víc výjimečně,jak se courám po městě s rozhaleným kabátkem :grinning:

Vendy: od 9DPO jsem taky testovala, takže máš mé pochopení..běloba nepotěší, ale co za pár dní to další testík rozsekne a

Anaji: gratuluju k dodatečnému úspěšnému přeměření, 3 stovky byla dobrá investice do vašeho klidu. Jinak s návaly horka se taky potýkám, v noci jsem spocená jako po maratonu, doma máme 18 stupňů a mě je v krátkém tričku akorát,zatímco manža mrzne pod dekou. Včera jsem zase měla žíznivou mánii, večer jsem si ještě udělala salát z mrkvičky a v noci mi z té misky plné vlákniny bylo těžko, do toho pořád plný močák..no,vstávat z postele je teď už sportovní výkon skoro
:sweat_smile:

Vendy: 9DPO bych už asi taky testovala..běloba nepotěší, no ale testík v dalších dnech to rozsekne a když bude furt bílo, tak snad už jen ten doktor,protože mi není jasné, kde je u vás zakopán pes :confused:
25. bře 2010 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
hezký večer, holčiny! tak jsem právě doplácala šneky z listovýho těsta na zítřejší "rozlučku" v práci. ještě musím koupit něco sladkýho. no po pravdě jsem byla už dneska celkem naměkko, že tam už končím. a bůhví co bude po mateřský. :cry: pracuju tam už od vejšky, takže jsem tam opravdu zvyklá a ze začátku se mi bude určitě stýskat. ale věřím, že doma si taky rychle zvyknu. :slight_smile:

mouse, tak super, že je všechno v pořádku! takže kolikátý jsi teď tt? 30? tak to vám ta váha vyšla akorát, že? no ale bůhví, kolik prďolky váží doopravdy. to hold uvidíme až na porodním sále. :slight_smile:
no a mě ještě v šalině teda nikdo sednout nepustil. už fakt nevím, jestli teda vypadám jenom jako tlustá a ne těhotná, nebo jestli jsou ty lidi takový ignoranti. většinou si teda sednu, ale když ne, tak se tam houpu na tyči, špulím břicho dopředu a nic. :sweat_smile:
a ty návaly horka jsou fakt děsný. v kanclu se mnou kolegyně trpí. pořád vypínám topení a větrám. a to nosím už krátký rukáv. ale když mi je hic, tak se mi špatně dýchá a je mi zle. takže si chuděra od pondělka asi oddychne. :slight_smile:

no a včerejší kurz péče o dítě byl celkem fajn. sice za ty 2 hoďky jsme to všechno jen tak prolítli, ale snad to nejdůležitější jsem pochytila. nejvíc mě ale děsí ty "hmaty", jak mimčo vzít a nosit. to se hold musíme naučit až s mrňousem.

mouse a lev, taky už plánujete nějaký kurzy?
25. bře 2010 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ránko holky,
Anaji tak si pěkně užij dnešní poslední den, musí to být nostalgické, já to určo obrečím a to sem budu i při mateřské chodit, ale ted kdyby mi někdo řekl tak jdu hned, ty dva měsíce si neumím představit, takže ty nastupuješ těch 8tt před termínem? já až těch 6 ..tak at sneci chutnají :o)
My byli na první lekci kurzů probíralo se co si vzít do porodky atd, no a druhý měl být 30.3. a šoupli to na 24.3. no a já to zjistila včera, takže jsme ho propásli :(co jsi se dozvěděla?
Jo a k té tramvaji, já pořád doufala až sundám kabat tak to každý uvidí a nic...takže lidi ignoranti jsou. jak jsme bylina té cukrovce bylo tam asi 7 těhulí, všechny jsme stály před dveřma jelikož bylo všude obsazeno a sestřička na ty lidi povídá jako že by ty těhotné měli pustit, myslíte že se někdo zvedl? vůbec nikdo z asi 20 lidí....až po 10minutách taková stará babička co byla ráda že je ráda, tak jsme ji nechaly sedět, ale fakt to člověku přidá vidět tu bezohlednost a to nechci vidět jak budu rvát do tramvaje kočárek....
26. bře 2010 v 08:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky! Jako tradičně moc nestíhám :grinning: Za chvilku vyrážíme s kamarádkama a dětma na velikonoční výstavu :slight_smile: Oprášila jsem kočár, protože už v něm nejezdíme, ale je to docela daleko a Filda by to neušel, navíc je to zpátky do kopce. Moc se těším, udělám si nějakou radost v podobě velikonoční výzdoby nebo nějakého nového úlovku do skalky :dizzy_face:

Anaji: Přeji krásný poslední den v práci!!!!! A věř mi, že to tak hrozně moc letí, že se tam zase za chvíli vrátíš :slight_smile:

Mouse: Gratuluju ke kantrole, už se ti to taky pěkně krátí :slight_smile: Jinak já jsem byla těhu s pupíkem přes léto a podzim a pupík jsem taky s pýchou vystrkovala :grinning:
K tomu pouštění sednout v MHD.. Nějak mě to nepřekvapuje, lidi jsou v tomhle úplně jiní, než to bývalo, hold každý myslí sám na sebe... :unamused:

Tak swe opatrujte a my vyrážíme :slight_smile:
26. bře 2010 v 09:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,hlásím se jenom na skok neb jsem opět nějaká vyšťavená :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Anaji: Snad rozlučka dopadla dobře, já to budu mít za měsíc a musím začít špekulovat nad pohoštěním a dárky na rozlučku, pár lidí mi tam přirostlo k srdci a budou mi chybět.
Jo a pokud jde o kurzy,tak jsem jsem zatím na 80% přesvědčena žádný neabsolvovat. Pokud jde o průběh porodu,tak čerpám z netu a ze zkušeností mamin na fórech a dnes jsem našla i odkaz na knihu o porodnictví http://books.google.cz/books?id=lCjavfB1RH8C&lpg=PR2&dq=uvod%20do%20porodnick%C3%A9ho&lr=&as_drrb_is=q&as_minm_is=0&as_miny_is=&as_maxm_is=0&as_maxy_is=&as_brr=0&pg=PR2#v=onepage&q=&f=false
zatím jsem četla kousek a zdá se mi to celkem dobře vysvětlené i pro laiky ( klik na obsah a kapitola 133 :wink: ) Pokud jde o péči o mimčo, tak spoléhám na mateřský cit doplněný triky a la něžná náruč. Kvůli kojení jsem rozhodnuta rodit v konkrétní nemocnici a vůbec si teď nepřipouštím nějaké problémy ( jsem zvědavá, jestli mi ta sebedůvěra vydrží :grinning: )

Lev: cesta s kočárem MHD je moje noční můra, naštěstí budu ve většině případu všude dojíždět autem anebo zkusím babyvak či šátek. Lidi jsou občas extrémně tupí a pokud mě nechytne občas záchvat asertivity,tak mi zbude jenom otevřená pusu v údivu..nic moc vyhlídky :sweat_smile:

Vendy: doufám, že pořídíš do sbírky nějaké pěkné malované vejce :grinning: , já teda vejce nerozdávám, naopak syslím ty co dostane manžel :wink:

Užijte si víkend, u nás začalo dost foukat a teď čekám kdy ještě přituhne a začne pršet :rolling_eyes:
26. bře 2010 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
hezkou sobotu! tak už se hlásím jako žena na mateřský! :grinning: v práci to včera tak rychle uteklo, že jsem nakonec ani neměla čas se dojmout. ale ještě se tam musím brzo stavit, nestihla jsem "vyčistit" počítač a odevzdat simku z pracovního mobilu. mobil mi dokonce za 1Kč prodají. :slight_smile: to jsem ráda, jelikož můj soukromej je před rozpadem.
tak a konečně budu mít čas finišovat s věcma na malýho. hned jsem včera objednala přes net postýlku a matraci. jo a taky jsme byli v týdnu objednat kočárek. nakonec teda jen ten v-cross. má všechno co jsem chtěla, aby kočárek měl, na omak mně přišel taky fajn, akorát je teda polskej, tak jsem zvědavá, jak vydrží.
no a těch kurzů já taky zas tolik neabsolvuju. zatím jen to kojení, pak ta péče a dítě a teď už nás čeká jen porod teoreticky a prakticky. v nabídce byly i dlouhodobější kurzy, ale do nich se mi nechtělo. i toto mě stačilo. vydržet sedět přes 2 hodiny na tvrdý židli v zadýchaný místnůstce se 30 lidma, mě teda zmohlo až až. ale obsah byl fajn. přednášela nám tam přímo dětská doktorka. mimojiný říkala, že už si máme začít shánět pediatra. tak jsem si volala k naší místní doktorce, která sídlí přímo naproti našemu baráku, tak nás prý vezme, máme zavolat hned jak dojedem z porodnice.

mouse, už jsem jukla na tu knížku! no to je aspoň odbornej materiál! :slight_smile:

tak hezký víkend všem! musím pádit asistovat manžovi při opravě digestoře, už na mě haleká. :slight_smile:
27. bře 2010 v 16:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky! tak jak jste si užily víkend? já tak nějak v klidu domova.
musím vám napsat novinku! někdy v týdnu jsem psala whiskey, jak se ji daří a že jsem si všimla, že už mají po termínu. no a dneska mi došla IP, že už jsou narozený! malá už je na světě a dnes mají už 14 dní! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: takže tu máme další mimčo! :slight_smile: snad nám brzo přijde napsat podrobnosti.

tak se zatím mějte, já si jdu natáhnout záda. dnes jsem se pokoušela o pár těhotenských cviků a celkem mě to zmohlo. :sweat_smile:
28. bře 2010 ve 21:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak u nás byl víkend ucházející, akorát mám pocit,že čím dál víc času trávím v kuchyni anebo s hadrou šmejdím všechny kouty..buď mě chytá mánie budování hnízdečka anebo jsme čím dál větší nepořádnící :rolling_eyes: Manža maluje ložnici, a zatím to vypadá dobře.
Jinak,já mám v práci dnes jenom do 13h,pak mířím s kámoškou na oběd a už mi řádně kručí v břichu a malá se do toho pohybuje..asi jak se v tom hluku nedá spát ( já si občas příjdu jak studio ruchů na Barandově a to se slyším zvenku)

Anaji: super zpráva, whiskey jsem tuhle proklepávala,ale ve fotoblogu nic nenašla a furt jsem si říkala,že třeba přenáší, když je ticho po pěšině...no,teď to vypadá,že spíš nestíhá :sweat_smile:
29. bře 2010 ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky.
whiskey: Jsem včera našla v albíčku jejich slečnu...je nádherná! :dizzy_face:
29. bře 2010 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky! :slight_smile: Tak u nás víkend hezkej, byli jsme u našicha pak jsem tam nechala Fildu poprvé spinkat samotnýho přes noc a užili jsme si s manžou po dlouhé době večer sami doma :dizzy_face: Nejdřív večeře... :slight_smile: Filípek to zmáknul výborně :dizzy_face: Za to dneska je opět den blbec, přemohl mě PMS a dál se raději nebudu rozepisovat :unamused: Snad se to brzy spraví :wink:

Whiskey moc gratuluju k narození Anežky :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Patra se nám začíná hezky rozrůstat :slight_smile: Anaji, teď je řada na tobě :wink:

Jinak všem hezký den :slight_smile:
29. bře 2010 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek