• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snaženíčko, květen 2009

16. června 2014 
Ahoj holky, se hlásím jako totálně vyšťavená...jsem si toho o vikendu naložila moc, až mě z toho bolí záda. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Dnes jsem naspala tak 2 hodiny a doufám, že práce uteče rychle a doma se budu moct natáhnout..jaj, já bych šla na tu mateřskou klidně i teď :sweat_smile: , ale musím ještě vydééržat.
Vendy: takže Filípek už má nakoupeno na léto, to bude frajer celý v novém :slight_smile: :wink: a mamka si nic nekupila? :wink: Já jsem teda v nákupním útlumu, včera jsem přendávala oblečení do nových úložných prostor a mezi riflemi bylo pár kousků , jejichž míry pro mně budou po porodu výzvou. :confused:
Výbavičku vlastně mám koupenou, čekám už jenom na tu chůvičku z Anglie, dávám tomu tak 20dní max. i s rezervou na válení se na celnici.
Eli: gratuluji k prvním kopanečkům :dizzy_face: , to je moc krásný pocit..úplně nová dimenze :slight_smile:
12. dub 2010 v 08:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoooj! Tak dneska zase den vypadá trochu lépe než včera! :slight_smile: Z tý zimy už na mě fakt padala depka :stuck_out_tongue_closed_eyes: Filda usíná a já se za chvilku vrhnu na okna :stuck_out_tongue_closed_eyes: , dnes mám v plánu první 3.
Mouse: To ti dává malá v noci tak zabrat? :unamused: Na druhou stranu dobrá příprava na noční kojení :sweat_smile: :slight_smile: Jinak sebe s oblečením teď dost odflakuju, Filda je na prvním místě :slight_smile: , navíc pak už korunek moc nezbyde :sweat_smile: Naštěstí po vesnici stačí rifle, mikča a tenisky a pár jiných kousků v mém šatníku se ještě najde. :slight_smile: Budu se muset trochu vyzbrojit na léto, pár kil jsem od minulého roku přibrala, takže například sukni nedopnu :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Tak Filda už je u mě se slovy: Maminko nechci hajat... Tak bude u oken asi asistovat a pak půjdeme zase ven...
12. dub 2010 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky! tak jsem dovitírala podlahu (v mé oblíbené poloze = na kolenou) a teda nic moc. ale až budu chtít rodit, tak věřím, že by to pomohlo. :slight_smile:
kurzík máme úspěšn za sebou. byla to jen jednorázovka - 4 hodiny. bylo to sice zajímavý, ale věřím, že porodit se dá určitě i bez toho. :slight_smile: nejdřív bylo povídání a video, a pak asi hodinku nacvičování různých pozic, jak si máme ulevovat při bolesti, jak u toho využít partnera, jak nás má masírovat, jak dýchat atd. ale teda nevím, na co z toho si pak v akci vzpomenu. no popravdě už mě to trošku vyjukalo, že je to fakt tady a porod opravdu brzo příjde a asi to nebude úplná sranda. :pensive: :sweat_smile:
a zítra jdeme na čumandu do porodnice. tam, kde chci rodit, tak jsem ještě nidky nebyla, tak si musíme nacvičit cestu.

mouse, malá tak v noci vyvádí? to já pořád spím jako nemluvňátko, sice už mě to břicho trošku překáží, ale jakmile usnu, tak o ničem nevím. spát jen 2 hodiny za noc a pak jít do práce, to už bych vůbec nezvládla. tak dnes šup na gaučík a odpočívej! :wink:

vendy, tak co okna? u nás dnes prší, tak bych ani mýt nemohla. ale taky se na to ještě chystám. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
a šmírovala jsem tvoje albíčko na střeše. no vy teda valíte! domeček vypadá dost velikej! a krásná koupelna. kuchyň jste už vybrali z těch návrhů tam?

elí, taky gratulace k pohybům. to je fakt to nejkrásnější, když se mrně začne vevnitř vrnět! :slight_smile:
12. dub 2010 v 16:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, únavu jsem nějakým zázrakem překonala,ale i tak dneska zalehnu po kriminálce anděl :slight_smile: Malá se v noci ani moc nemele, to spíš já hledám nejlepší pozici na spaní a to převalování z boku na bok je skoro námět na vědecké dílo.
Anaji: taky zvažuju nejlepší trasu do špitálu, dneska jsem studovala i satelitní mapu areálu, abych měla přehled,kde se dá parkovat :slight_smile: ...jak dorazím na příjem, tak zbytek nechávám na přírodě..snad si sama vydedukuju,co mi dělá dobře a co ne. Ale náplň toho tvého kurzu vypadá dobře, škoda že u nás jsou jen ty na více lekcí a ještě s cvikem nebo plaváním.

Vendy: doufám,že máte hned lepší pohled na svět skrz ta umytá okna, u nás to ani není moc zaprasené, holt na vesnici se tolik nepráší, ale zato na záclonách je poznat, jak přes zimu prosakoval dovnitř ten uhelný smog :angry:

Náhodou jsem natrefila v jedné diskuzi na kkamcu a dneska šla na laparku, tak snad ji dopadne dobře.
12. dub 2010 v 19:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hezký večer všem! Manža šel na své 2 pravydelné :slight_smile: , tak tady brouzdám :slight_smile: Filda usnul brzy, jak odpoledne nespinkal, tak mám klídek :slight_smile: Oken jsem stihla jen půlku, protože za asistence Filípka to dalo dost zabrat :sweat_smile: , zítra pokračování a budu mít hotovo (teda pokud nebude moc lejt). Jinak ve středu mám volat na gyndu kvůli těm výsledkům hormonálního profilu, tak jsem zvědavá.

Anaji: Tak kurzík dobrej? :slight_smile: Ono je fajn takhle někam zajít, ikdyž realita určitě bude trochu jiná :slight_smile: Já jsem třeba čekala pohromu a porod byl super. Bolesti byly, ale takovou rychlost jsem jako prvorodička nečekala :sweat_smile: Prasknutí vody bez bolestí v 18:45 (mimochodem při sledování Ulice :grinning: ), vyrazili jsme až po sportu na Nově(manža to musel vidět :grinning: ). Pak něco cesta, příjem, všechny procedůry..a Filda vykouknul v 0:42, takže super :slight_smile:

Mouse: Úplně si vzpomínám na svoje noční převalování a to jsem nevstávala do práce... Je to náročný...
Kamce budu držet palce!
12. dub 2010 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Anaji: Jinak stavba roste jak z vody, manža tam taky asi nechá zdraví :sweat_smile: Domeček je myslím velikostně tak akorát, hodně dělá ten sklep.. Kuchyň ještě vybranou nemám, asi jí nakonec bude dělat manža.. Ty návrhy jsou spíš taková inspirace,abychom si to dokázali představit. Chystám se ještě do dalšího kuchňského studia, tak jsem zvědavá, co vymyslí :slight_smile:
12. dub 2010 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ránko, mouse to spíme asi stejně - tedy skoro vůbec, mě ještě začne v noci při převalování píchat v tříslech a to je konec....břicho podkládám a stejně to nezabere :( do toho občas ta žáha :(((
Vendy máš albíčko domečku na střeše?
Zítra budu držet palečky s výsledkama, snad se začne konečně něco dít...to jsi měla super porod, my máme porodnici ani ne 10min. autem, ale manža všude chdoí pozdě tak si zjistím předem i sanitky a taxiky :o) ale vzhledem k tomu že porodopis a vše se u nás na FN sepisuje až při příjmu tak to bude husté!
13. dub 2010 v 08:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
čauky všichni! tak je zas krásně deštivo, že? jsem se asi zbláznila, ale mám z toho větší radost než ze sluníčka. to bude asi těma návalama horka. :slight_smile:
tak zas peru a v poledne vyrážím do brna a půjdem do té porodnice. tak jsem zvědavá, jak moc mě to vyjuká. a taky jestli tam nebude zrovna někdo rodit a neslyšíme nějaký naříkání.

vendy, ty jsi měla teda porod úúúúúplně záviděníhodnej! taková rychlovka! tak můžem všechny doufat, že to budem mít podobně. ještěže člověk předem neví, do čeho jde. :slight_smile:
a váš baráček je opravdu šikovnej. a z tý strany se sklepem vypadá hodně velikej. to se budete mít! a ještě zahrada k tomu. no doufám, že my se jednou na domeček taky zmůžem.
a s těma návrhama to je fakt potřeba. já si to taky sama nikdy neumím představit. ale jak jsme teď obcházeli studia kvůli tomu obýváku, tak mě štvalo, že všude chtěli vědět, jak to přesně chceme a pak to prostě jen nakreslili. žádná iniciativa, jak by to bylo hezčí nebo praktičtější nebyla. takže to máme tak, jak jsem si to sama vymyslela.
tak zítra a´t se dozvíš něco přínosnýho od gyndaře. abyste se posunuli nejen se stavbou! :wink:

mouse, taky myslím, že při porodu budu dělat všechno instinktivně. nebo že mi poradí porodní asistentka, jak si ulevit. ten kurz jsem chtěla hlavně kvůli manžovi, aby si uvědomil, co nás čeká a trochu se na to připravil, jinak je porodnickýma moudrama nedotčenej.

holky, a nevím,jestli jsem se už neptala, ale budete sepisovat porodní plán? koukala jsem na nějaký na netu, ale přijde mi, že nevím, co tam vlastně napsat. nemůžu teď jednoznačně říct, co chci a co ne, když vůbec nevím, jak to bude probíhat, jak silná to bude bolest atd. jediný, co fakt chci, je aby mi malýho pak hned dali na břicho.
a zítra jdu na gyndu, tak se chci zeptat na možnost darování tý pupečníkový krve. na kurzu nám akorát říkali, že když ji chcete darovat, tak vám pak nesmí nic píchnout na rychlejší porození placenty (jinak se píchá ten oxytocin).
jo a prý žádný papír o jméně dítěte se předem nevyplňuje. že prý se to sepisuje až v porodnici. to mě teda překvapilo.
13. dub 2010 v 09:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak jsem pustila žilou, snad naposled, i když sestřička je vytrénovaná a píchá bezbolestně. Dočerpala jsem energii snídaní v McD. a teď si dávám sladkou tečku v kanclu..jo, jo, jsem huba nezavřená :sweat_smile: , ale dneska jsem celá v černém,tak si opticky připadám štíhlá a všichni mi v práci mažou med kolem huby, že ve srovnání s Alicí Bendovou ( zrovna mi ta pasáž s ní z Uvolněte se ,prosím utekla a já ji viděla jen sedět) jsem šlank. V noci jsem spala jak dřevo, únava byla silnější než nutkání hledat nejvýhodnější spací pozici. Já jak se večer najím a napiju,tak mám ten pupík ještě víc našponovaný a ten pocit je nepříjemný. V Rossmanu jsem koupila nový olej pro těhule a pěkně voní a taky dost promazává, olejíčky si nemůžu vynachválit.

Vendy: musím se na tu vaši stavbu podívat, na střeše se moc nevyznám,ale už několikrát mě napadlo tam jít pro inspiraci.
Okna v tomhle počasí určitě počkají,aspoň ti je předmyje déšť :wink: Pokud jde o návrhy, tak se mi zdá, že všechyn studia to teď dělají na jedno moderní brdo, příkladem je ten pořad Jak se staví se, to mi taky pokaždé příjde podobné akorát jinak barevně laděné. Mi se vždycky líbily takové trochu bohémské byty, třeba i s nádechem vzpomínek na cesty po různých zemích...zatímco teď je to samý kov a sklo a minimalismus. Na středu rovněž držím palce, jsem zvědavá, jaký koktejl hormonů v tobě koluje.

Anaji: a ta vybraná porodnice respektuje porodní plán a u mí s ním pracovat? Na to se rovnou zeptej a budeš mít hned jasno, pokud jsou na něj zvyklí,tak do toho klidně jdi, nějaké vzory jsou na netu. Já jsem v tomhle skeptik a říkám si,že si v tom zmatku na ty moje eventuální body z plánu nevzpomenou. Já vlastně ani nějaké extra požadavky nemám, mě nevadí nic z dosavadní praxe, hlavně ať je malá a já v pořádku. V nynějším čísle Betynky je zrovna to téma položení mimča na břicho a trávení bezpostředních okamžiků po porodu matky a dítěte spolu, říkají tomu "bonding" a že je to moc důležité, čtu to na záchodě na etapy, takže jsem se ještě nedostala k té hlavní pointě. Určitě je to příjemné pro mamču vidět a hmatat hned ten zázrak, který ji stál tolik úsilí, ale chápu i postup, že se mimčo odnese na vyšetření, očistí se, zabalí se hned do teplé zavinovačky a pak se dá na ty dvě hodinky mamče.

Lev: pěkně nás ta rozšiřující se pánev zlobí,co? :slight_smile: :wink: manžel mě včera z legrace nařknul,že na něj přenáším své těhotenské neduhy, neboť ho začala bolet kyčel
13. dub 2010 v 09:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj! Tak jsme konečně po obědě, dnes jsme meli sekanou s bramb. kaší. Filda kupodivu docela baštil, jinak je nejedlík. Vypadá to, že spánek po obědě dnes asi taky nebude, tak se spolu zase vrhnem na zbytek oken. U nás dneska jen malinko sprchlo, jinak je celkem pěkně :slight_smile: Na ty výsledky jsem zvědavá. Nevím, ale mám pocit, že to vyjde dobře.. Nemám žádný problémy, mrcha chodí jak má, ovulka podle grafíku taky...No uvidim...

Lev: Teda ta žáha mě taky pálila hodně :unamused: Před spaním jsem vždycky pila mlíko a k tomu ještě Rennie, jinak jsem nespala. po porodu jako když utne a bylo to dobrý.

Anaji: Taky mě štve, že v těch studiích si nedají moc práce, celkem neporadí a jen nakreslí v programu to, co člověk vyloženě vyžaduje. To jsou teda odborníci :stuck_out_tongue_closed_eyes: A kolikrát za člověk zaplatí nemalý peníz..

Mouse: Tak to sis naspala dneska dopředu viď|? :slight_smile: Co se týče těch návrhů, taky nejsem zastánce velký moderny, mám radši dřevo než kov. Navíc zrovna v pořadu jak se staví sen mi připadá, že třba na praktičnost a údržbu vůbec neberou ohled.. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Anaji: Z mé zkušenosti..Já jsem plán neměla, sice jsem zhruba věděla, co mě čeká, ale realita byla trochu jiná :slight_smile: Myslím, že je nejlepší se domluvit s asistentkou na místě podle momentální situace. Po porodu mi Fildu dali sami hned na břicho, věděla jsem předem, že to tam dělají a byl to krásnej pocit :dizzy_face: :dizzy_face: Pak ho odnesli na první ošetření, manža ještě stříhal pupeční šňůru. Mezitím jsem porodila placentu a doktor mě šil. To šel manža za Filípkem a pořizoval první fotky :slight_smile: Potom jsme byli všichni 3 spolu ty 2 hodinky po porodu a pak mě odvezli na pokoj. Taky mi chvilku po porodu dali Fildu poprvé na přisátí k prsu, to je taky hodně důležitý.

Tak já jdu na okna :stuck_out_tongue_closed_eyes:
13. dub 2010 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojda, holky dneska fakt hustý den, v práci jezdíme na nákupy do tesca jako čaje vody apod a jelikož nemáme asistetku dělám to já jakožto HR, no už fakt na to kašlu, přijela jsem totálně vyštavená, břicho mě bolelo, manžel mi řekl že jsem pitomá že jsem to ještě neodmítla...a fakt mám výčitky, snad je Kryštůfek v pořádku.
Mouse na co ti berou krev? Já zjistila že se má brát prav. na železo, ale nebrala mi ho ani jednou, tak si asi nekam skočím at mi ho naberou, vzhledem k tomu že nejím maso a jsem pořád tááák unavená :(, jak často chodíte na kotnroly? Já pořád jednou měsíčně, což v 28tt jsem čekala že už bude častěji....
K tomu plánu...já nic sestavovat nebudu, vím že nechci epidural a víc je mi jedno, tady je to hodně dobře vybavené, tak si dám vanu, míč apod. ale víc požadavků nemám, také bych je určo zapoměla... :sweat_smile: to darování té pup. krve mě také zajímá...možná se mé dr. také poptám, třeba se to dozvíme i na tom kurzu vede ho PA z FN tak uvidíme...Mouse půjdeš do toho také?
Já ted čekám na manžu dnes mě vezme domů autem, at se nemusím táhnout na tramvaj....
Mouse to mě tak uklidnuje když píšeš o tom mekáči, já s mýma koblihama mám pocit že jím nejnezdraveji ze všech těhulí :o) Tu Bendovou jsem také neviděla, ale myslím, že do ní brzy s mou váhou nebudu mít daleko.....
Vendy takže rennie každý večer? také to zkusím...protože bych se fakt už potřbovala vyspat, ale každé otáčení mě to břicho tak táhne, pak píchá v tříslech, pak ty kyčle aaach jo...snad se také aspon jednu noc někdy vyspím :o)
13. dub 2010 ve 14:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky! tak jsem dnes první?

tak mám ze včera spoustu zážitků. :slight_smile: v porodnici to bylo fajn. příjemně mě to překvapilo. hezký prostředí. rodící pokoje jsou příjemný, s balonama, ribstolema atd. jediný, co mi možná bude chybět je, že vana je jenom na 1 nadstandardu, jinak tam jsou jen sprchy. to mi přijde celkem blbý. zrovna naložení se do vany si myslím, že může opravdu pomoct. to sprcha přece nevynahradí. :confounded: taky pokoje na šestinedělí pěkný, budˇpo 2 nebo po 3 s vlastní sociálkou. prováděla nás tam celkem příjemná porodní asistentka, předtím bylo ještě povídání, tak jsem měla pořád nějaký otázky. :slight_smile:
ohledně darování pupeč. krve to stačí říct až v porodnici, předtím nejsou potřeba žádný vyšetření. pro dárcovství se bere ale jen při bezproblémovým porodu, nesmí být např. teplota, nebo nějaká infekce. taky tý krve musí být dostatečný množství, pupečník dostatečně dlouhej. a za 6 měsíců po porodu si vás pozvou na vyšetření krve a chtějí zprávu od pediatra, že je dítě v pořádku. prý to má celkem přísný podmínky, takže se i stává, že ta krev nakonec nevyhovuje. zachování krve pro sebe vyjde na 30-40 tisíc s uchováním krve na 20 let. síla, co? ale do dárcovství asi půjdu, pokud to bude možný.
no a ohledně porodního plánu moc nadšená nebyla. říkala, že je to často naškodu. že zvláš|ť prvorodičky akorát opíšou něco z netu, aniž by věděli co to obnáší a pak nechtějí komunikovat s tím, že vše napsaly do plánu. prý i pro sestry je určitě lepší si vše až říkat při běžícím porodu. taky mi to tak přijde. teď přece nebudu psát, že něco odmítám nebo vyžaduju, když vůbec nevím, jaký to bude mít průběh.
a mimčo po porodu dávají na bříško hned, ještě s pupečníkem. pak ho jen otřou, prohlídnou přímo na tom porodním pokoji a dají nám ho k prsu a nechají nás tam ty 2 hoďky i s manžou. no to jsem ráda. to zní dobře! :slight_smile:

mouse, betynku mám taky, takže právě ten článek o bondingu tam mě hodně nadchnul. :slight_smile:
bendovou jsem teď taky neviděla, ale viděla jsem ji někde předtím a je fakt, že už dlouho je dost "veliká". no ale aspoň od hlavy pod prsa vypadá furt dobře a nemá nateklej ksichtík jak já. :unamused:
jo a včera jsem po sto letech zavítala do KFC, vnutili mi toho wrapstra a teda blé blé. vůbec jsem si nepochutnala. :stuck_out_tongue_closed_eyes: zlatej twistr!

lev, taky mám pocit, že na tu gyndu bych měla chodit častějc. jdu tam dnes zase po 3 týdnech od poslední návštěvy. jsem zvědavá, kdy mě objedná na příště. a krev mi brali všehovšudy 3x za celý těhu, včetně triplů, a to mám to negativní Rh, takže by mně ji měli brát častějc a ono ne.

vendy, ohledně bydlení, taky mám pocit, že to je te´d všechno stejný, a kdo to tak nemá, tak není in. a z toho Jak se staví sen někdy šílím. vždycky tam lupnou nějaký bláznivý prvek a vůbec nerespektujou ostatní vzhled toho bytu nebo domu. to aby si ty lidi pak přestavěli ještě celej barák.

jo a ještě velká událost - včera jsme si byli pro kočárek. tak jsem si měla večer s čím hrát. :slight_smile: zdá se mi celkem fajn. tak hlavně aby vydržel.
14. dub 2010 v 09:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jé anaji tak dodej fotečku kočíku jsme zvědavé....tak to je síla ta cena za tu krev....už takhle na mě manža koukal jako na blázna lae 40tis. fakt nemáme...:(
14. dub 2010 v 09:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, teda tolik zážitků se na mně vysypalo..to já ráda :dizzy_face:
Anaji: takže o porodnici asi už máš jasno,že...fakt ty jejich služby vypadají "mother-friendly" :grinning: a s vanou se netrap, myslím,že i taková horká sprcha na bedra pomůže, krom toho se všude dočítám, jak je lepší stát a chodit,aby mimi sestoupilo, takže sprchu třeba já preferuju, od neděle se doma už vaně vyhýbám, neb jsem se z ní nemohla vypotácet a to jsem tam jednom dřepěla a sprchovala se, naložená ve vaně jsem nebyla od začátku těhu. Pupeč.krev jsem darovat chtěla, kdysi jsem darovala i tu svou ( ale nemám moc atraktivní skupinu :unamused: ), o uschování pro naše vlastní potřeby jsem neuvažovala , spíš mi šlo o to třeba pomoct nějakému jinému prckovi, prostě tu krev ještě nějak zužitkovat, kdyby bylo třeba,tak by zase nám pomohla jiná krev...příští týden se zeptám svého gyndr., jaký má na to názor a jaká je praxe v nem.,kde slouží a kde chci rodit.
Porodní plán mi příjde jako výstřelek poslední doby, si myslím, že je lepší si fakt předem zjistit, která nemocnice naplňuje ty moje požadavky a jít tam a zbytek řešit na boxu, PA se nedivím, že s takovými extra natura uvědomnělými maminami mají potíž, vlastně je to staví už od příjmu do opozice a přitom by ty dvě strany spolu měly v zájmu hl.průběhu spolupracovat. Někde jsem četla názor PA, která říkala,jak je nepříjemné rodit ženu,která si přišla do nemocnice jako do samoobsluhy a bere personál jako nutné zlo nebo přicmrndávače. Respekt by měl být na obou stranách.
Wrap je teda nepovedená novinka ( pokaždé mi ji nutí), ale začínám mít pocit, že i twister se nějak zmenšuje. Nezbývá než zkusít wrapy z McD. :grinning: Někde jsem četla ,že Bendová má termín 29.5. ,ale přišla mi už celkem fest opuchlá, taková mašina..Anaji , podle fotek máš oproti ní super tajli :wink:

Lev: nákup v obchoďáku byl i pro mně kumšt, ale naučila jsem se pár chvatů na nandávání těžších věci ( avšak max. do deseti kilo), jinak jezdím s manželem. na nákup pro firmu bych se vyprdla, ale ty jsi asi hodně oddaný zaměstnanec, příště se na to vykašli, anebo si vezmi posilu...mimi to asi neuškodilo, ale mohla by sis přivolat předčas.porod a za to riziko to nestojí.
Jo a pokud jde o kontoroly, tak já chodím v průměru co 4 týdny a je to normálka lhůta u fyziolog.těhotenství, doktorovi to přesně vychází na důležité utz a teď už mi to i rychle ubíhá . Od poradny toho 22.4. budu prý chodit častěji, tipuji 14 dní ( tu bude dělat stěr na streptokoka) a pak každý týden na ctg.
Krev jsem dávala jenom dvakrát za těhu, na triplech jsem nebyla. Ten druhý odběr byl hlavně na vlastnosti krve..srážlivost atd., rh faktor mám pozitivní,ale i u prvorodiček s negativním faktorem to nekontrolují častěji, první těhu probíhá normálně, to potom u druhého by se to mohlo zhoršit, proto píchají tu injekci hned po porodu.

Vendy: jsem napjatá na ty výsledky :confused: ..jo a mrkla jsem na střechu, budete mít teda luxusní výhled :dizzy_face: ..to budou grilovačky na terásce :wink:
14. dub 2010 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
No jo co Vendy ty výsledky?
Mouse no jsem spíš pitomá než dobrý zaměstnanec, já už nákupy domů netahám čekám vždy na manžu s autem, ale tohle už ne, dneska jsem to už řekla i šéfovi...Já se dr. na tu pupečníkovou krev chci také zeptat, kolik platíš když jí chceš darovat a ne ji mít pro sebe...
Já se koupu ještě pořád, ze začátku jsem se bála aby ta voda neublížila ale nenapouštím tak horkou a ven se mi už leze také blbě, ale bez vany bych nepřežila...je to jediná forma mého relaxu...tak snad se do ní ještě chvilku vejdu a počítám s ní i u porodu, se pujdu procházet po vaně:o) manža plánuje brát notebook a pouštět přátele a pak i pracovat ale to zatím vtipkuje :zipper_mouth:
Holky jaké kupujete ty vložky do podprsenek nechci ty jednorázové, koukala jsem na popolini, avent.... a porodnické vložky a ty kalhotky máte nějaké tipy? zatím mám čas ale chci se na to připravit:slight_smile:
14. dub 2010 v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky! Teda vás dočíst, to je fuška!! :sweat_smile: Takže z výsledků jsem zklamaná, protože je tam ještě nemají :frowning2: Nevím, co jim na tom tak trvá, byla jsem tam už před 14 dny!!! Mám si zavolat v pátek, že prý jim asi tak dlouho trvá udělat testosteron. Jestli všechno půjde takhle "rychle" tak mám práci od prosince jistou :angry:

Lev: Teda s těma nákupama to je síla :confused: Ty Rennie mi fakt pomáhaly, můžou se normálnš v těhu a já jich brala několik za den, jinak jsem nemohla vydržet :wink: S těma vložkama do podprdy bohužel neporadím, já používala ty jednorázovky...

Anaji: Tak už kočík dorazil? :dizzy_face: :dizzy_face: Taky se těším na fotečky :slight_smile: A s tou vanou si nedělej starosti.. Uvidíš, jak bude porod probíhat. Je fakt, že vana napomáhá při roztažení porodních cest, pokud to nejde, ale taky třeba né každýmu.. Nechala bych to osudu :slight_smile: Jinak podle popisu vypadá porodnice sympaticky :slight_smile:

Mouse: Já jsem vanu v těhu taky vypustila jen den před termínem jsem si jí dopřála :grinning: , k tomu ještě dobrý svařáček (v prosinci) a tuleníčko :slight_smile: A nevím, jestli to už někdo nezmiňoval, ale pozor na sex na konci těhu :sweat_smile: , spermoši mají schopnost vyvolat kontrakce, protože obsahují nějakou látku(nevím jak se jmenuje). My jsme teda po 38tt tuhle metou zkoušeli :grinning: a fungovala. Bylo to docela nepříjemný, kontrakce půlku noci po 7 min. ale pak to přešlo.. :sweat_smile:
14. dub 2010 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vendy: tak to je pech s těmi výsledky, zákon schválnosti neboli takhle to dopadá,když se člověk na něco natěší :unamused: ..no,snad to pátek jistí. Já se např. natěšila na pračku a dodavatel se na mně vyprdnul, takže jsem ji objednala u jiného a v úterý ji dovezou ( snad ). Vyháněcí metody určitě zkusíme, sexík teď ani nepraktikujeme, takže chuť určitě bude a svařák si dám i ve vlahý červnový večer :grinning: . Do vany se asi naložím ještě doma, když budu mít pochybnosti jestli jde o posly nebo o porod. No, tak nějak to vidím..ježíš, já už bych klidně rodila, se na to vážně těším :sweat_smile: :sunglasses:

Lev: taky mám jednorázovky , ty vyplácám a pak uvidím,kolik toho ze mně poteče, přijde mi že za těch pár koleček z bavlny chtějí hrozné prachy, nejradši bych si něco ušila sama, ale se svou olšovou hnátou by to nejspíš vypadalo jako můj jehelníček vytvořený v rámci rodinné výchovy na ZŠ :grinning:

Anaji: prdni do fotoalba fotky sebe s bříškem u kočáru a naše zvědavost bude ukojena :wink: :slight_smile:
14. dub 2010 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
A ty jednorázovky máte jaké značky? mě nějak pobolívá v podbřišku takové sem tam píchnutí, nebo mám pocit jestli to není kdzž se malý hýbe... :rolling_eyes:
a proč tu vanu ne, jako že se nemá?
Vendy s těma výsledkama mám pocit že to je vždycky, podkaždé když napjatě čekám na výsledky tak nejsou ! :angry:
14. dub 2010 v 15:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lev: jednorázovky mám z DM drogerky a pak z Aventu, obojí jsem pořídila jako součást nákupu na MMB, pak kdyžtak dokoupím podle nastalé situace. Vana je asi v pohodě, teda když není moc horká- ta prý v prvním trimestru moc OK není.Při mém propustném čípku v prvním trimestru jsem radši nic neriskovala a pak jsem si na sprchování zvykla a vana mi moc nechybí, vlastně jsem si ji stejně vždycky dávala tak jednou týdně. Podle mě záleží,co jako těhule sneseš a hlavně aby ta voda byla teplá,ale ne moc horká ( tj. aby ses v ní nepotila jako v sauně)
14. dub 2010 v 19:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak se hlásím po perným dnu. uuuf, to bylo. vyrazila jsem před 11.h a vrátila se až o půl 7. autem s manžou. no to byl nápad, takhle dlouho být v terénu. jsem úplně vyšťavená. s prďolou už to není žádná sranda, přeci jen břicho mě pořád tak nějak tlačí a je mi celkově blbě. :frowning2:
nejdřív jsem byla na gyndě a dělali mi poprvé monitor. bylo super 20 minut poslouchat splašený tlukot Šimískova srdíčka. :slight_smile: akorát doktorka byla zase šíleně busy, čekárna plná, tak pak se mnou tu výslednou křivku vůbec nerozebrala. jen mi sestra suše oznámila, že je vše v pořádku. další monitor zas příští týden. jo a taky mi dělali stěr na toho streptokoka a zrovna i na cytologii (jelikož to mám akorát rok od prevence). no to byl hnus! doktorka mě upozorňovala, že to bude bolet, že v poslední fázi těhu jsou stěry hodně nepříjemný a taky že jo. tfujtajxl! :unamused: no a jinak cervix score stále 0. to už jsem doufala v tu jedničku.

lev, za dárcovství PK se neplatí nic. to by byla teda drzost! :rolling_eyes:
jinak kalhotky do porodky mám z lékárny dva druhy, ale obojí jsou podobný, takový silonovo-síťovaný, trošku s nohavičkama a s vysokým pasem. no prostě sexy kousky! :grinning: stály kolem 20-30 kaček. předtím jsem si ještě z netu objednala takový ty papírový kalhotky Canpol babies, ale ty mně přijdou úplně na nic. nepérujou a jsou takový neohebný, takže ta poporodní vložka bez lepítka tam nemůže držet.
vložky do podprdy mám jednorázovky Chicco, děsně drahý, který mi vnutila paní zdatná obchodnice, když jsem si pořizovala kojo podprdu. vychvalovala je, že jsou úúúúplně nejlepší a že aspoň chvíli po porodu mám určitě používat je. pak si ale hodlám koupit obyč jednorázovky z drogišky.
porod. vložky mám z lékárny Samu od Hartmanna a ještě jeden druh. viděla jsem oboje i v Rossmanovi. lékárnice říkala, že jsou to ty nejobyčejnější vložky, kvalitou na stejnou, takže je jedno jaký koupím.

vendy, no to jsou teda rychlíci. :unamused: tak hlavně aby aspoň v pátek to bylo a někam jste se pohli. stejně jsem teda zvědavá, kde je u vás zakopanej pes, jestli i ten profil bude ok.

mouse, přesně to nám říkala PA na kurzu, že některý holky přijdou do porodnice stylem "poroďte mě". že si neuvědomujou, že je to hlavně na nich samotných a ne na PA. no snažím se k tomu mít pozitivní přístup a říkám si, že to musíme s prckem zvládnout, ale poté co se ve mně dnes vrtala tak gyndoška a bolelo to jako svi... tak zrovna v tu chvíli jsem si řekla, že porod asi nepřežiju, když i ze stěru šílím.
jinak na vaně jsem já zrovna závislá. to je můj nedělní večerní rituál. naložit se do dost teplý vany, i když vím, že bych neměla. ale je to pro mě super úleva a relax. tak to snad prckovi nevadí. ještě se nijak nebouřil. a naštěstí máme na zdi takovej ten držák na sprchu, takže se mám jak dostat ven. :slight_smile:
sexík praktikujem celkem pořád aktivně, a před termínem hodlám ještě zintenzivnit, tak doufám, že to bude k něčemu a nebudu přenášet. jé a svařáček ten by byl! :wink:

tak jo, zítra mě čeká poklidný den v klidu domova, snad i kočík nafotím.
takže končím román a přeju dobrou noc! :grinning:
14. dub 2010 ve 22:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak koukám že jediný kdo udržuje sexíkovou abstinenci jsme my, my se od doby zákazu v třetím měsíci strachy radši nevrátili, oba se nějak bojíme a upřímně nemám vůbec myšlenky....
Tak jsem šla dnes ke své dr. potom jak mě včera bolel bříško tak jsem tam vyrazila, ona má dovču tak jsem skončila na fakultce kde jsem lítala přes hodinu po vyšetřeních....takže také monitor srdíčka, příp. kontrakcí - anaji vysvětlení také žádné, jen že kontrakce žádné a srdíčko pravidelné.... pak tedy vyšetření od dr. s dlouhýma umělýma nehtama, fakt nevím, zda to nromálně má tak bolet ale to jsem nezažila! tak obava že klesá čípek-to nakonec vyloučila dle utz, takže mám něco v moči a podezření asi na močák či zánět, tak zítra kontrola, dneska musím ležet aby zítra zkontrolovala čípek a uvidí se co dálll....malý krásně roste ale prý má nějaké snad zvětšené ledvinové pánvičky? víte co to znamená a může znamenat? nic moc jsem nenašla...ale dle toho co diktovala a co jsem našla tak snad né o moc a prý je to u chlapečků častéééé :confused:
15. dub 2010 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak děkuji za rady ohledně nákupu...vyrazím na něj asi koncem května a vše dopořídím, odsávačku jste mi vymluvili tak ji pak po porodu případně koupím tu od aventu...snad budeme kojit tak vystačí odsávačka a dvě lahvičky....
15. dub 2010 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky! Tak jsme zpátky ze zpívání a Filda chrní :slight_smile: Nějak ho to tam zmohlo a k tomu ještě to raní vatávání. Dneska jdeme s kamarádkama na pizzu, tak se těším zase na jinou stravu než domácí :dizzy_face:

Lev: Tak hlavně, že jste v pořádku!!!! Ten močák je teda nepříjemnej :unamused: , snad bude vše ok :wink: Jinak to rozšíření pánvičky ledvin měl Filípek taky. Zjistilo se to náhodně UZ po porodu, protože tchán má vrozenou vadu, tak nám ho dělali. Bylo mi řečeno, že to má každý 10 miminko, hlavně chlapečci, ale protože se standartně UZ všem miminkům po porodu nedělá, tak se na to nepřijde. Tahle vada má 4 stupně, ten čtvrtý je nejhorší, ale to pozná normálně gynekolog při UZ už ve 20tt, tak se neboj. U vás je to určitě jen ten první stupeň (pokud vůbec) a to se pozná takhle náhodně a v naprosté většině se to upravý samo. My jsme docházeli do 1. roku do nefrologické poradny s močí a na UZ ledvin. Filípek měl vždycky všechno v pořádu a žádný problémy taky neměl, ale pro jistotu ho sledovali. Myslím, že se nemusíš bát!! :wink:
A ty jednorázový vložky do podprdy jsem používala Johnsons Baby, ty mi přišli fajn a mají dobrej tvar, že třeba v létě přes podprdu vůbec nebyly znát, narozdíl třeba od Chicca. :wink: A ty kalhotky do porodky se mi na 100% nejvíc osvědčily ty síťovaný s nohavičkou. Jak psala Anaji, ty Canpol Babies nebrat :stuck_out_tongue_closed_eyes: A vložky Samu jsou dobrý, ještě se mi osvědčily černý Lidie, takový mega tlustý na noc, ale pro začátek super :grinning:

Anaji: Gratuluju k první křivce :wink: Se mnou se většinou taky nikdo nebavil, sestřička přinesla podepsanej papír od doktora, ten tam ani nebyl.. S těma kalhotkama do porodky máš pravdu, taky jsem měla ty Canpol a byly na houby, jednoznačně jen ty síťkovaný s nohavičkou :slight_smile:

Mouse: Já byla na porod taky úplně natěšená :grinning: Když mi prdla voda, tak byl manža zelenej a já poskakovala radostí, že už je to tady :grinning: Pak mě to teda přešlo.. :grinning:

Tak zatím, mám tu horu žehlení a navíc mi manža koupil po sto letech knížku s názvem Příručka špatné matky :grinning: Je to ironicky řečeno, knížka líčí s ironickým nadhledem osudy tří generací žen na mateřské, tak se na to docela těším, pokud mi čas dovolí :slight_smile:
15. dub 2010 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Vendy, vážně? Tak to jsi mě uklidnila, ona říkala že je to dost časté...no dle čísel co jsem našla na netu tak by to nemělo být hodně snad kolem 6 7 mm a co jsem viděla tak mívaly některé holky i 11 12mm ve 30 tt. tak my jdeme za tři týdny na kontrolu tka uvidíme, snad to ale bude v pořádku, když to ve 20 tt nijak nekomentovali v gennetu.
jé to musí být hustá knížka, já tu mám také bordel, prádlo, neuklizeno, o víkend jsme chtěli malovat, tak uvidíme, ale dneska ležím at je čípek v klidu a zítra jen dobré zprávy...
15. dub 2010 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, dneska jsem v naší prořídlé partě asi poslední s příspěvkem :sweat_smile: :wink: , mám útlum a může za to to počasí upršené,fuj :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Lev: jsi teda obešla těch doktorů :confused: , ale hlavně že máš klid, ledvinové pánvičky se mi zdají jako častý úkaz, vůbec nevím,co to znamená,ale pokud by to bylo vážné, určitě tě nechají s bobkem na pozorování. Já ani nevím jestli se na to můj dr.při utz v 20 tt díval, ještě tak ten specialista na tom echu, no a ten nic neříkal...Jo a se sexováním jsme taky v útlumu a to totálním, manžel vnímá malou jako "kazišuka v břísku " :grinning: a já si teda příjdu totálně paralyzovaná resp. anti sexy :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jo a na močák je tohle počasí jako dělané, dneska ráno jsem se probudila s pálením u trubky, ale uroval drink snad preventivně zabere...někdy mám pocit,že mimčo si mé močové ústrojí naducává ručičkama jako polštář..auu..tipuju, že je furt v poloze hlavou dolů podle těch fest dloubanců nad pupkem.

Anaji: tak já se obávám,že můj monitor nebude trvat ani těch dvacet minut, můj dr.ho taky dělá přímo u sebe a co jsem zažila, tak ty těhule k němu chodili na monitoring , který mohl trvat max 15.minut i s příjem u sestřičky.S kultivací držím palce,ať je negativní, na tu citologii to musí být myslím přímo z čípku a to teda nepříjemné je, kor te´d když je to tam dolem všechno citlivější.
Porodnické kalhotky mám taky síťované s nohavičkou, cvičně jsem je navlíkla a můžu říct jen to , že jsou pohodlné :slight_smile: . vložky jsem narvala do tašky ve složení- jedny Samu a jedny Batist ( ty jsou větší)

Vendy: my si většinou pizzu dáváme v pátek, to je takový náš otvírák víkendu, k tomu vínečko..doporučuji, zvlášť pokud ovulka klepe na dveře :wink: :slight_smile:
15. dub 2010 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mouse: My právě jedeme všechny maminy na mateřský, tak to v týdnu je pro nás lepší a pátek s víkendem si pak šetříme pro manžely :grinning: Jo a ovulka už asi doklepala, vypadá to, že proběhla v úterý :slight_smile: Dnes jsem 17Dc.. Jenže jsme to tentokrát asi moc nevychytali, protože my máme pro změnu zase kazišuka doma :grinning: a ještě ve 22h hulákal v posteli.. :sweat_smile:
Tak mám teprve dožehlenoa na knížku už moc čas nezbyde...
15. dub 2010 ve 14:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Anaji promiň, odkaz byl samozřejmě směřovaný LEV. :sweat_smile:
15. dub 2010 ve 14:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, to tady blbnu co? :grinning:
15. dub 2010 ve 14:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek