• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snaženíčko, květen 2009

16. června 2014 
Ahoj holky! Tak my opět marodíme :frowning2: Filípek večer padnul s horečkou a dneska to trvá dál.. Střídavě je mu líp a hůř, teď zrovna padnul a spinká. Jinak mu nic není, tak jsem docela bezradná. Srážíme teplotu a zítra event. pojedeme na pohotovost. Snad to ale bude lepší.. Už jsem myslela, že bude nemocem konec...
Jinak u nás byli dneska chlapi na střechu a pokládali tašky, tak to zase vypadá líp :slight_smile: . pořádně si mákli..
Anaji: Tak zítra termín :slight_smile: Držím palce!

Mouse: Teda ta seriálová story je děsivá :sweat_smile: Je to sice extrém, ale v téhle době narvaných školek bych se nedivila :grinning: Cihlu v kabelce nenosím, leda tak deštník a s ním bych s radostí tu ředitelku křápla do palice :grinning: :grinning: :sweat_smile:

Tak hezký zbytek víkendu!!
15. kvě 2010 v 18:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :dizzy_face:
Vendy: chudák Fífa :frowning2: ..že se to jeho dětské tělíčko musí pořád potýkat s různýma záhadnýma bacilama, imunitka asi dostává zabrat a moc to sama nezvládá, snad to bude chvilková záležitost a nebude třeba lékaře, ale i tak je to záhada,co mu tu horečku mohlo spustit..Stavbaři jsou teda pracanti, kteří neotálejí..no, když paní doma uvaří dobré řízky, to jde pak od ruky samo, jde vám to krásně rychle, to mám radost,že aspoň tady máte důvod se radovat :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: , že ty nemoci a chmury kolem snaženíčka, které tě onehdá přepadaly mají velikou pozitivní "konkurenci".
Eli: gratuluji ke vstupu do 6.měsíce :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: a pokud jde o tu masáž,tak kromě diskuzí a psaných návodů viz. http://www.babyonline.cz/porod/predporodni-priprava/predporodni-masaz-hraze.html
, jsem potřebovala něco více ilustrativního a našla jenom tohle anglicky http://www.bloomingbellys.com/bb-blog/prenatal-perineal-massage/
16. kvě 2010 v 16:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
mouse: No, tak to je něco... jenom vidím Ty obrázky a už mi běhá mráz po zádech...jak to prosím tě zvládáš?? :confused: :sweat_smile:
No budu muset taky, ale teda jsem na to zvědavá :sweat_smile:
Jinak děkuju za adresy...
Jj, 6 měsíc je tu....Ani tomu nemůžu uvěřit! :sweat_smile: :dizzy_face:
16. kvě 2010 v 17:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hekou neděli všem! Tak jsme nakonec na pohotovost ještě včera vyrazili, Filípek měl skoro 40st. a začal si stěžovat, že ho bolí krk, tak jsme neotáleli a jeli. Je to bohužel angína a dostal první antibiotika v životě. Noc byla náročná, ale už mu je trochu líp. Dneska se na nás přijela podívat mamka, tak měl Filípek radost.
Jinak chlapi na střechu měli dneska volno, tak jsem nevyvářela :slight_smile: Včera jsem jim teda pěkně podstrojovala :grinning:

Anaji: Jak prožíváš svůj "den D" ? :grinning:

A jak u vás počasí? U nás kupodivu skoro nepršelo, zima je ale teda ukrutná :angry:
16. kvě 2010 v 17:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky! tak jsme dnes začali 41.tt a výplod naší lásky stále nechce ven! se mu teda nedivím, do takový zimy.. :slight_smile:
fakt neuvěřitelný, že máme dnes termín porodu! přitom den jako každej jinej... :slight_smile: vypadá to, že nebudeme mezi těma 5%, co porodí na termín. to už asi nestihneme. ach jo. ale od pátku mám teda slušný poslíky, tak je vidět, že se vevnitř zase něco děje. v pátek večer už jsem myslela, že v noci už to určitě přijde. měla jsem slušný křeče v podbříšku tak po 8 - 12 minutách, ale nepravidelně. v noci to přešlo, ve dne mě to zas chytlo a tak pořád dokola až doteď. ale pomáhá na to teplo a je to pořád stejně intenzivní, takže to jsou asi klasický poslové.
zítra v poledne mám monitor v porodnici, tak uvidíme...

vendy, koukám, že si zase "užíváte" s nemocí. :frowning2: chudák Filda, takovou horečku! ale antibiotika určitě zaberou a bude zas líp!
koukala jsem na střechu, že už tam máš střechu. :grinning: hezký tašky! k domečku se hodí! takhle už to vypadá, že se budete stěhovat co by dup! :slight_smile:

jinak tady taky hnusný počasí a 9 stupňů. :unamused: tak hezký zbytek neděle a zítra snad "napsanou". :slight_smile:
16. kvě 2010 v 19:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ránko, tak koukám anaji stále 2v1, no ale pokud už máš takové poslíčky, tak třeba už ted rodíš ???? :sweat_smile:
Já byla včera úspěšná zkouška za 2, tak ještě tři a bude, jen to cestování chudák manža mě tam porád vozí :(
Vendy jak to vypadá s Filípkem? Ty ant. jsou svinstvo ale vydrželi jste to bez nich dlouho, tak snad zaberou a bude mu brzy lépe!
17. kvě 2010 v 08:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pěkné pondělí! Tak my za sebou máme další probdělou noc, Filípek měl v noci 39,9, tak jsem byla docela vyděšená a volali jsme do nemocnice co a jak. Prý ty antib. můžou zabrat až za 3 dny a máme vydržet. Bála jsem se hlavně febrilních křečí z horečky...Naštěstí mu teplota zase klesla, ale je to opravdu bezmoc vidět Filípka, jak mu není dobře :unamused: Teď už je zase lepší, musím ho zase krotit, aby tady nehrál fotbal :sweat_smile:
Manža jel darovat plazmu, tak ho pak budu mít doma, ale šrotí se na zkoušky..

Anaji: Tak to jsi měla teda slušný poslíčky, už je to na spadnutí. Písni jak na monitoru! :wink:

Lev: Gratuluji k další úspěšné zkoušce, jsi šikulka :dizzy_face:
17. kvě 2010 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vendy ty noci to musí být nejhorší vid? Toho se strašně bojím, těch probdělých nocí strávených pozorováním zda je v pořádku!
Snad mu zaberou brzy a bude lépe!
17. kvě 2010 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky.
Tak mám zánět.... Dostala jsem tablety na 5 dnů, tak snad pomůžou...
Hlavně jsem se ptala jestl to nemůže ublížit našemu chlapečkovi, tak prý ne... Tak snad bude v pořádku!
Holky jak dlouhý má být čípek? :confused:
17. kvě 2010 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Eli tak at se toho brzy zbavíš a máte oba klid. To nevím jak má být dlouhý mě ho naměřují od 28tt 41 mm a prý je to ok, ale zase na průkajdě mě tu zkratku snad CS 2 což mám mít asi tak 0 v tomhle stádiu, ale to spíš bude vědět mouse :sweat_smile:
17. kvě 2010 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hooooooolkyyyyy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Mám pro vás krásnou zprávičku od Anaji!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

Ahoj světe! Tak jsem konečně tady! Jmenuju se Šimon, narodil jsem se 17.5. ve 13:50 a moje míry jsou 3450g a 50cm. Všichni jsme to přežili :slight_smile:

Tak je další květňátko na světě!!!! :dizzy_face: :dizzy_face: A pak, že bude Šimonek prcek :sweat_smile: , je to kus chlapáka!!!!
Mooooc veliká gratulace oběma!!!!! Jste šikulky!!!! :dizzy_face:
17. kvě 2010 v 19:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak já trávím další deštivý den lenošením :sunglasses: ..jsme tu tak trochu odříznuti, včera navečer nedaleko od nás stavěli i povodňovou hráz,ale pak ji zase rychle rozebrali,jelikož řeka se asi vylila jinde. Kdyby to teď na mně přišlo,tak by bylo pěkné vzrůšo se dopravit do porodky, ale já si radši pěkně počkám na slunečné červnové dny :wink: :grinning:
Anaji: tak si tipuju,že si tě v porodce už nechali a držím pěsti :dizzy_face:
Vendy: ta antibiotika teda mají rychlý účinek a Filípek má úžasnou regenerační schopnost, teď hlavně to doléčit,ať se ten bacil nevrátí, manža je teda mašina na krvinky..se mi zdá,že chodí nějak často.
Eli: snad ti zánět brzo přeléčí, to jsi měla nějaké subj. potíže anebo jak na to přišel tvůj dr.? Pokud jde o čípek, tak mě ho dr. měřil vnitřním utz jen jednou ..snad zrovna v tom 6. měsící,když jsem si stěžovala na tvrdntí břicha ( nejdřív jsem se cítila ochuzena,ale pak jsem někde četla,že na to měření délky je hodně rozporuplných názorů i mezi lékaři, že kratší čípek nemusí hned znamenat předčasný porod atd.), kolonku CS v průkazce nemám ani vyplněnou, doktor vše píše klikyháky v jedné větě do pole pro poznámky :sweat_smile: ...myslím že od 3-4cm je v pohodě nález viz. údaj od Levander
17. kvě 2010 v 19:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jéé, tak můj tip byl správný :grinning: ..no krásné míry a váha...moooc gratuluji Anaji! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
17. kvě 2010 v 19:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mouse: Koukám, že nedočítáš :grinning: :grinning: :grinning:
17. kvě 2010 v 19:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vendy: Já než napíšu svůj dlouhý příspěvek,tak se stihne narodit dětí :grinning: :grinning: :grinning:
17. kvě 2010 v 19:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mouse :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
17. kvě 2010 v 19:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to obrovská gratulace anaji!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Jé já mám radost!!!
vendy, kdyžtak vyřid, že jí strašně mooooooooooooc gratuluju :dizzy_face: :dizzy_face:

mouse: Jinak dneska ráno jsem měla hodně velký výtok a lehce pálil, tak mě manžel vzal a hned odvezl...Takže mám napsané čípky a snad brzy pomůžou...Teď už jsem i klidnější, když vím, že malej je v pohodě a že mu to nemůže ublížit!
17. kvě 2010 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jééééé velikááá gratulace, další mimčo v diskuzi! TO je Šimonek opravdu kus chlapa ! :dizzy_face:
18. kvě 2010 v 07:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojka holky, tak konečně to má anaji za sebou :dizzy_face: ...váha krásná, já bych teda řekla ani málo ani moc, prostě krásná váha tak akorát pro donošené miminko :sunglasses: . Přejem Šimonkovi pevné zdraví a kopu štěstí :dizzy_face: do života a mamince ať je brzyčko fit. Už se těším na fotečky!!!!!!
18. kvě 2010 ve 12:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teď jsem si vás holky dočetla a teda musím říct, že je zvláštní, jak někde dělají tolik vyšetření a hlídání jak maminku , tak mimi a je to moc dobře!!! a někde prostě nic. Já jsem u obou kluků byla na ambulanci pro rizikové přímo v porodce(kvůli těch zamlklým potratům), ale neřekla bych, že tam byla nějaká nadstanadrt péče, nebo, že bych byla víc hlídaná.....doktorka byla teda úžasná, to zase jo :dizzy_face: . Ale třeba jsem měla jen 3 UTZ, nevěděla jsem do porodu jakou mají kluci váhu, natož délku, délku čípku to vůbec nikdo neřešil, jen jestli se neotvírám. A to stejně asi není zase tak rozhodující, neb jsem chodila u obou kluků otevřená na 1 prst od 28tt a u Kubíka od 35tt na 2 prsty a drželi se kluci až do úplného konce. Spíš by asi bylo horší, kdy plod. voda unikala :unamused: . Musím říct, že ta váha miminka při 3 velkých UTZ mi teda ale chyběla :frowning2: .jen tak ze zvědavosti....všechny mamče co měly termín s náma, tak to věděly a já když se zeptala dr., tak mi řekla, že to u nás v porodnici neříkají, neb je tam tolerance 250-500g. což dělá hodně a tudiž je to dost nepřesné.Potom tedy nechápu, proč se to někde dělá :confused: :confused: ????

vendy: tak vás lapil takový bacil.... prevít! ty ATB opravdu účinek až 2-3dny. To ti Filda toho asi ani moc nesní viď, jestli ho bolí v krčku :frowning2: . A víš jaké to bude až dáme ty naše kluky do školky?! co s tama budou nosit :rolling_eyes: . Už se na to třepu :angry: . Určo to vždy Šimi prskne i na Kubíka :pensive: .
mouse: jste na ředě :wink: mamčo!!! ani nevím, jak se malá bude jmenovat, nebo je to překvápko???
18. kvě 2010 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky! Nejdřív vám musím říct, že mi dneska přišlo rozhodnutí z jedné ze 2 školek,kam jsme se hlásili a? PŘIJATI!!!!!!!!! Jupí :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Mám ohromnou radost!!! Sice bych si víc přála tu druhou školku, protože je celkově blíž a na lepší cestě, ale i tak jsem šťastná, protože máme nějakou jistotu :dizzy_face: Tak teď ještě práci :sweat_smile: , ale koukala jsem ve špitále na volný místa a sestry shánějí pořád :slight_smile:

Tý jo, Anaji už teď má Šimonka v náruči :dizzy_face: Jinak podrobnosti vám pak písne sama. Vím jen, že porod nebyl úplně podle představ, ale zvládli to skvěle :slight_smile:

Marku: Máš pravdu s tou péčí, u nás je tady jedna doktorka, která vůbec nemá UZ a používá ještě ten starý fetoskop ( to poslouchátko přes břicho) a vůbec je sto let za opicema... :stuck_out_tongue_closed_eyes: O NT screeningu ani nemluvě. Taký od ní všechny mladý holky utekly jinak :sweat_smile:
Já jsem měla péči asi standartní, taky 3x UZ + jeden speciální z protekce :grinning:
S těma nemocema u Filípka je to náročný, nevím kde pořád něco chytá... Alespoň mě to po nástupu do školky nepřekvapí :sweat_smile:

Mouse: Tak jsi na řadě, jak píše Marku :slight_smile:

Eli: Tak ať ti dá bacil brzy pokoj :wink:
18. kvě 2010 v 15:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
vendy: tak to je super, že Vás přijali do školky... :dizzy_face: :dizzy_face: Tak pokud sestry shání, tak se neboj a brzy bude práce.... a nebo třeba příjdou // :dizzy_face:
Jinak doufám, že bacil brzy odejde... pobolívá mě i podbříšek, tak to neni moc příjemný! :unamused:
anaji: drží svého malého už v náručí... Tak moc jí závidím, ale v dobrém... :slight_smile: taky bych toho našeho chlapečka nejradši držela už v náručí! :slight_smile:
18. kvě 2010 v 15:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Eli: No // snad budou, ale v mém případě se na to bohužel nedá spoléhat.. No uvidíme :slight_smile: Už brouzdám na netu na nabídkách práce :grinning:
18. kvě 2010 v 15:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
vendy: Tak držím ať něco seženeš... :slight_smile: Ale na ty // držím palečky ještě víc... :dizzy_face: :dizzy_face:
18. kvě 2010 v 15:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, vodička nám tady opadává, tak se snad ve čtvrtek dostanu do poradny, jak teď chodím každý týden,tak to šíleně utíká...no jo, jsem na řadě :sweat_smile: :confused: a tak jsem si na to břicho konečně zvykla :grinning:
Marku: s tou odlišnou péčí máš pravdu, co doktor to jiný přístup, ten odhad váhy se myslím dělá taky proto, aby se zjistilo,jak mimčo v bříšku prosperuje tj. jestli neroste pomalu třeba z nedostatku živin anebo nehrozí u baculátka nějaké komplikace i pro maminu..je divné,že ta tvoje riziková poradna byla taková strohá na úkony..možná ,že jsi tam byla přesunuta spíš preventivně a tím líp, když si vzpomenu na ty nervy s tvou bublinou na začátku a teď je to takový veliký svišť..no krásně to dopadlo :dizzy_face:
Vendy: se školkou je to super zpráva :dizzy_face: :dizzy_face: , Fífa tam vpluje otrkaný nemocema a bude možná kolektivnímu stonání statečně vzdorovat...doufám,že to čtení inzerátů přivolá //
Eli: ajaj,to musí být nepříjemné tohle pálení, snad ti ty bobulky rychle zaberou
18. kvě 2010 v 16:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
mouse: Naštěstí už nic nepálí a výtok už taky v pohodě, tak jsem ráda...fakt jsem to podchytila hned na začátku, takže super!! :wink:
No holka, tak teď už Ty a pak lev. :dizzy_face: :dizzy_face: Holky blíží se Vám to! :dizzy_face: :dizzy_face:
18. kvě 2010 v 16:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jéj Eli nestraš, ale je pravda že příští týden už bzch měla popakovat tašku do porodnice :sweat_smile:
Vendy moc gratuluji ke školce, určitě je to uleva !
Mouse od kterého týdne chodíš po týdnu od 36?
Eli tak at se toho brzy zbavíte.
My máme být v 5 u té dětské dr. a manža jako vždy někde na cestě, já už to vidím, rodit budu sama :fearful:
18. kvě 2010 v 16:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
lev: Co u dětského dr.?
18. kvě 2010 v 16:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
vendy: super, tak máte o jednu starost míň. S tou prací, já si taky myslím, že by neměl být asi až takový problém něco sehnat. U nás v nemocnici je stav -50 sester a prý je to tak skoro všude...před půlrokem mi přišly i nabídky do dvou ambulancí...no bohužel špatně naplánované.Nemám v plánu odejít dřív z mateřské jak za 3 roky. chci si to ještě s dětmi užít, pak už nikdy nebude tolik času být spolu.
Ale Vendy, hlavně, vždy´t ty máš ještě víc jak půlroku čas na nástup do práce, takže třeba si to osud jinak naplánuje :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:
mouse: jj na ty nerváky s naší bublinkou si ještě teď živě pamatuji,až se mi z té představy, že by Kubča třeba nebyl zježily chlupy. Celkově můžu říct, že jsem tohle těhu byla daleko víc natrní, z toho co se může stát, než při Šimonkovi.

Eli: ty záněty, to je potvorstvo :frowning2: ,bývaj v těhu docela často, já to měla u obou kluků 3x a ještě další nepříjemnost ...co taky dost často bývá, jsou kvasinky. Když tak přemýšlím, tak mám pocit, že celé těhu jsem pořád něco zaváděla :grinning: ...první Utrogestan na udržení do 12tt, pak ATB na záněty a když ne to, tak čípky na kvasinky :stuck_out_tongue_closed_eyes: .....je fakt, že je to dost nepříjemné,ale čert to vem, vše se vydrží jen a´t je prcek v úplné pohodě viď :wink:
18. kvě 2010 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jéj marku ty jsi si užila...to koukám, že máme relativně klid. Neměl některý z malých také dilataci pánviček? My jdeme příští pondělí zase na kontrolu tak snad to bude dobré.
Eli byli jsme se přihlásit u nové dětské doktorky a chce rodiče nejprve vidět a musím říct, že volba výborná, moc hodná pani! Chtěla jsem někoho kdo má hodně let praxi a není takový že na každou otázku nebo zavolání z tebe udělá histerickou matku...tuta pani dojíždí domů, funguje i o víkendech z domova a je prostě taková strašně hodná tak se nebudu bát se ptát :sweat_smile:
19. kvě 2010 v 07:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek