• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snaženíčko, květen 2009

16. června 2014 
@m.o.u.s.e ještě písni míry :dizzy_face: ! vůbec nevím,kolik Johanka vážila a měřila....nebo jsem to někde přehlédla??? :confused:
20. čer 2010 v 17:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky.
Tak zítra ráno razím na test na těhu cukrovku :unamused: Vůbec se mi tam nechce... :frowning2: Tak mi držte palce :slight_smile: Dám pak vědět jaké to bylo :grinning: :sweat_smile:

mouse: Malá je nádherná a ještě jednou gratuluji :dizzy_face: :dizzy_face:
20. čer 2010 v 18:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hezký večer!!!!

Mouse: Vítám tě mamčo zpět!!! :wink: Johanka je nádherná!!! :dizzy_face: Ty problémy s kojením se bohužel nedají dopředu předvídat :unamused: , ale vše se dá zvládnout..! Tak držím palce! A těšíme se na další fotečky :slight_smile: Jo jo, ještě ty míry :wink:

Marku: Akce s dětma byla opravdu bezva!!!! Moc jsme si to užili!!!! Jen doma to pak vypadalo jak po výbuchu atomovky :grinning:

Eli: Držím palce na zítřejší test!
20. čer 2010 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eliska_v Eli, tak ať test dobře dopadne :wink:
@vendy01 to mi povídej :grinning:, hlavně že si pohráli. já vždy říkám, velký úklid před návštěvou, velký úklid po návštěvě :grinning: :grinning:
20. čer 2010 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marku: No to teda! Kdybych předtím neuklízela, udělala bych líp :grinning: Ale i tak to stojí za to :slight_smile:
20. čer 2010 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ránko,
mouse tak už mamina :o) MOooc gratuluji k Johance, je krásná! A jméno úžasné, také jsem o něm přemýšlela v případě holčičky ! Tak se těšíme na fotečky a více info jak to zvládáte! Držím palečky at problémy s kojením ustanou.
Eli držím palečky, ale určtiě to bude dobré neboj.
21. čer 2010 v 08:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky! Tak mám dneska manžu opět doma :dizzy_face: , pro změnu má studijní volno. V pátek dělá poslední zkoušku. U nás jinak nic nového, dnes jsem 23DC, asi 7 nebo 8 DPO, tak je na testování ještě čas. Jdu se vrhnout na žehlení, včera jsem prala 4 pračky, protože jsem čekala, až mi manža zabetonuje nový sušák. Minulý týden mi ho totiž porazil tchánův pes a úplně se zlomil :sweat_smile: A to je to ten otočný, hliníkový!

Mouse: Jakpak se doma sžíváte?

Lev: Tak jsi na řadě :wink: Už se to taky blíží :slight_smile: Jak je? Něco nového?
21. čer 2010 ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vendy co to bylo za psa že poradí sušák? Tak to vychází testování tak na konec týdne vid? To budu držet palečky !
Já mám ted plný balkon takže žehlení bude zítra...
Už to tak vypadá, vůbec mi nedochází jak to letí!!! Přestávám se moct hýbat, jsem hrozně ospala a tak nějak otupělá, pořád divně od žaludku, vůbec nemám hlad atd...:( malý je dnes také nějaký hodný, ale chvílema se převalí tak je snad v pořádku...
21. čer 2010 ve 14:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak mám 3/4 vyžehlené, zbytek zítra :slight_smile:

Lev: Je to irský vlkodav, takovej malej koník :sweat_smile: Ale i tak mě to dost překvapilo :sweat_smile: :grinning: Ten poslední měsíc je fakt fuška :unamused: , třebaKryštůfek bude chtít ven dřív :slight_smile: A kdypak jdeš na další kontrolu?
21. čer 2010 v 15:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Chodím na kontroly každý čtvrtek a už jen dvakrát ke své dr. pak na FN.
Jé ty jsi fofr...já toho naštěstí tolik nemám, ručníky už nežehlím, tak jen nějaká trika atd...ale až zítra, dneska jsem luxovala:slight_smile:. To jsou pěkný hafani, ale i jeho to muselo bolet to takhle vylomit no šikula :o)
21. čer 2010 v 16:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lev: Hlavně Filda má teď hrozných hader a jak pršelo, tak měl za den třeba 3 tepláky :sweat_smile: No děti :grinning: No šlo mi to celkem rychle, být těhu, tak u toho strávím pár dní :sweat_smile: , když si na sebe vzpomenu, jak jsem se hned zadýchávala...
Pesanovi se to podařilo v zápalu hry a byl jenom překvapenej a nic mu naštěstí nebylo :slight_smile: Tchán naštěstí sušák koupil novej, to aby si ho pomalu pojistil :grinning:
21. čer 2010 v 16:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojda holky.
tak mám v albíku nové fotečky pupíku :grinning: :wink:

cukr celkem ušel, ale znám už i lepší :grinning: :grinning: :sweat_smile:
21. čer 2010 v 17:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahooj!
tak mouse, gratuluju k Johance, mamčo!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: jak se cítíš? a jak se s malou zžíváte? už se těším až nám písneš podrobnosti!!! :slight_smile: tak ať se vše daří, přeju malý závodnici hodně moc štěstí a zdraví do života!!!!

lev, tak teď ty! minulý týden jsem fakt myslela, že už taky rodíš, jak jsi měla pauzu v psaní. :slight_smile:

já žehlila včera večer. horu plín jak kdybysme látkovali. snažím se malýho nechávat vždycky při přebalování chvíli rozbalenýho a jen tak mu dám na pinďoura plínku, protože jinak ten dostřik je obrovskej (párkrát už si i počůral hlavu, kolikrát mě ani nepíšu, varuju čekatelky na chlapečky :grinning: ), tak se nám počůraný plínky jen kupí. a čůrá samozřejmě zásadně, když ho rozbalím. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
tak si jdu honem udělat něco k jídlu, dokud je chvíli klid.
21. čer 2010 v 18:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Anaji já se bojím aby mi nepočůral zed za přebalovákem :sweat_smile: ale jak píšeš snad to plína zachrání :o)
já měla minulý týden nějakou honku a vůbec ta unava, musela jsme jeden den do práce, pak k doktorce a začala jsem na netu sledovat zázraky života a u toho ležet...
Také se těším na podrobnosti od mouse a malé Johanky :o) to jméno je boží!!!! Já teda miluju Johanku z Arku tak to bude asi tím:o)
Eli a kdy budou výsledky? Jdu juknout na fotečky, vy jste fotografové s manžou vid? :dizzy_face:
21. čer 2010 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
lev: Manžel rád fotí a já chci mít spoustu fotek!! :dizzy_face: :dizzy_face:
Ve středu si mám zavolat sestřičce tak jsem zvědavá!! :dizzy_face:
21. čer 2010 ve 20:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
To je super, manža právě moc nefotí tak jich moc nemám, sama sebe prostě nevyfotím :fearful:
22. čer 2010 v 07:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
lev: Já se teda taky někdy fotím sama hlavně v zrcadle... :grinning: A celkem to ujde!
My máme z každého měsíce tolik fotek, že když se na to dívám, tak si říkám, že to snad neni ani možný :grinning: :grinning:
Já jsem už na začátku těhu říkala, že chci mít spoustu fotek na památku, ale že jich bude až tolik :grinning: :grinning:
22. čer 2010 v 07:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
O tom, že se něco začalo dít jsem přestala pochybovat od jedné hodiny v noci, kdy mě začalo pravidelně pobolívat břicho, intervaly byly celkem krátké,což mě vyděsilo a na záchodě už jsem mírně krvácela a odcházela ze mě hlenová zátka ( byl to přesně ten hlen, který jsem už dříve tipovala, že by zátkou mohl být). Namazala jsem manžovi svačinu a střídavě ležela a počítala stahy, mezitím chodila na záchod. Možná trochu předčasně jsme odjeli do porodky, ale při vstupní kontrole jsem byla otevřená na cca 2-3cm, což dle doktora byl slušný nález na prvorodičku. Bohužel k mému i jeho překvapení bylo zjištěno, že mám málo plodové vody :confused: , ačkoliv ještě na kontrole před týdnem tam byla a nebyla jsem si vědoma prosakování. Měli jsme štěstí, že byl volný nadstandardní pokoj, takže jsme se tam uvelebili a já chodila dokolečka a nechala působit gravitaci. Asi v 11h jsem byla otevřená na 5 centimetrů a asisentka si libovala,jak nám to pěkně jde a prorokovala,že s tímhle tempem porodím do 17h nejpozději :sweat_smile: . Možná na ten plynulý běh měla vliv lékařem provedená ruptura blan , každopádně moje naděje na darování pupečníkové krve byly zhaceny, neboť plodová voda byla zakalená :rolling_eyes: . Kontrakce byly pořád po 7 minutách a kontrolní monitor moc velké kopečky neukazoval,no a vzhledem k tomu malému množství zakalené vody doktor odhadl procento rizika průběhu porodu jako vyšší a nechal mě napojenou na monitoru už pořád :rolling_eyes: čili úleva v teplé sprše nepřicházela v úvahu. Mezitím co jsem funěla na vaku, vystřídala se další směna a jiný doktor mi naordinoval oxytocin do kapáku, ať ty kontrakce trochu osolí. A taky že jo, nakonec jsme se dostali na 9 centimentrů , branka ale ne a ne o ten centimetr zajít, takže ji asistentka v průběhu kontrakce ručně ve mně pomáhala. Nakonec doktor usoudil, že přesunu na sál nic nebrání a já ulehla na křeslo a začala tlačit a tlačit, doktor mi lehal na břicho, asistentka nadšeně křičela že už vidí vlásky a pak že hlavička je venku…no a pak mi položili na břicho fialovou, oslizlou, vrnící prďolku. Malá měla apgara 8-9-10, body ji ubrala ta barva, asi jak ji ty kontrakce mačkaly skoro celý den, ale po ošetření už se měla čile k světu a pokřikovala na nás z vozíčku. U mě se čekalo na placentu, která asi za půlhodiny odešla a podle asistentky v takovém zajímavém tvaru srdíčka :slight_smile: . Nakonec nastoupil doktor a sešíval mi ránu po nástřihu, která je teda celkem veliká..tipuju tak 6 centimetrů a nebýt jí,tak jsem roztržená až k zadku ( masáž hráze tedy nepomohla). Euforii ze zrovna narozeného děťátka však šupem vystřídala veliká slabost, doslova jsem se tam začala ztrácet a manža i doktor do mě pořád hučeli, a´t nespím. Dali mi transfůzi nějakého roztoku, což pomohlo tak do chvíle, kdy jsem po dvou hodinách měla vstát a přesunout se na šestinedělí….. při pokusu si sednout jsem omdlela a vyděsila manžela, jelikož jsem prý měla obrácené oči v sloup a třepala sebou jako kdyby ze mne vymítali zlého ducha. Doktor se divil, že krevní ztráta nebyla tak veliká ( no, máme vyfocenou tu placentu a krve jak z prasete bylo kolem dost), abych omdlévala.. rozhodli se mi dát ještě jednu dávku toho roztoku, který dokapal tak kolem 19h. Ani potom jsem nebyla schopná se posadit, museli mě odvést na posteli. První noc jsem u sebe malou teda neměla, opravdu jsem se bála, že sebou někde šlehnu, i když k půlnoci už jsem dokázala jít v doprovodu sestry na wc, ale tak tak jsem stihla dojít zpět a lehnout si..krevní rozbor z druhého dne ukazal na nízkou hladinu hemoglobinu a tak jsem dostávala po celý pobyt železo.
Kdybych to mohla shrnout, tak asi řeknu, že už si na tu bolest vůůůbec nepamatuju a byl to krásný zážitek, který bohužel pokazily mírně ty komplikace po odloučení placenty a následně komplikace s kojením ( lenivost sání Johanky a moje třetí den nateklá malá prsa k prasknutí s počínající retencí, kterou jsem musela rozmasírovat) .
22. čer 2010 v 17:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
mouse: Klobouk dolu, jak jsi to zvládla!! :slight_smile: Jsi statečná :slight_smile:
Ještě jednou gratuluju a užívej si malé :dizzy_face: :dizzy_face: Hlavně ať jste obě v pořádku a zdravé!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
22. čer 2010 v 18:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mouse teda! Upřímně řečeno jsem trošku vyděšená co vše se na sále může stát! Hlavně ale že jste to obě zvládly a jste v pořádku!
K té plodové vodě, mě ji vůbec nekontroluje dr. na kontrolách, je to normální? vůbec mi nedělá utz :(
22. čer 2010 ve 20:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem volala sestřičce na ty výsledky cukrovky a mám jednu hodnotu zvýšenou - prý to neni ňák moc, ale máme dietku! Takže omezit sladké věci, moc nesladit...Když ovoce, tak v ranních - dopoledních hodinách.... :unamused: :frowning2:
Ach jo!! :frowning2:
23. čer 2010 v 08:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, konečně snad stihnu zareagovat a ne jenom popisovat sebe :grinning: ..včera jsem odklikla ten svůj porodní román bez úvodního oslovení..jsem prostě hormonálně mírně splašená :grinning:
Eli: malou si užívám, je to zvláštní být najednou bez bříška, takže se pěkně foť, ať máš pak nad čím vzpomínat :wink: Jestli je Daliborek v bříšku rarach, tak se máš nač těsit, já vlastně nevím, jestli lze podle aktivity mimča v bříšku usuzovat jak moc bude aktivní jako novorozeně, ale je fakt že Johan byla klidná, pořád v jedné poloze a i teď se jeví jako pohodová..ťuk, ťuk. :wink:
Lev: Byla to tak trochu kovbojka,ale vyplatilo se odevzdat se českému zdravotnictví..si nedokážu představit,že bych rodila doma :confused: ..a pokud jde o tu plodovku, tak mi ji doktor asi kontroloval na těch dvou utz v 35 a 38tt a pak "možná" ještě ten týden před porodem..no, podezřívám ho, že to zanedbal :angry:
Vendy: držím pěsti při případném testování :wink: a závidím to vyprané a vyžehlené prádlo, čeká mě to dnes..ale jelikož je hezky a podle dr. už malá může nachvili ven, tak teráska bude mé útočiště :slight_smile:
Jinak dnes očekávám pošťáka s el. odsávačkou, jelikož při té ruční už mám zápěstí poměrně chromé..Johanka jakoby tušila mamčiny plány a včera i dneska se přisála a světe div se i polykala, takže je možné, že se pomalu ta moje holka učí ( sice je u prsu dlouho,ale díky bohu za to). Bohužel už v porodnici se jí v pusince udělala moučnivka, jednou ji to potřeli genciánkou, ale doma se ji to rozjíždí, takže budeme mazat a mazat. Včera u nás byl stavený pediatr, mrknul na malou a vše shledal v pořádku, už se dokonce začíná přitahovat, prý bude dobře stavěná :slight_smile: Přeji hezký den :dizzy_face: :dizzy_face:
23. čer 2010 v 08:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eliska_v jej, to je nepříjemné :frowning2: , kór v létě když je těch lákadel v podobě zmrzlinek a ovoce požehnaně, ale hlavně že to není moc vážné zvýšení hodnot a neohrožuje to moc malého v pupíku
23. čer 2010 v 08:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@m.o.u.s.e : No, jo prostě mám omezit sladké... Ale tak zvládnout se to dá! :wink: Nemám nic zakázáno jenom omezit-aspoň, že tak :slight_smile:
23. čer 2010 v 08:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Eli to je mi líto. Ale když je to jen dietka, co bychom pro naše drobečky neudělaly že?
Mouse, tak už kupuješ elektronickou ju? Já nemám žádnou, případně koupím po porodu ale plánuju Avent manuální tak nevím...jakou máš ty? Mě tu vodu kontrolovala - tedy dělala utz naposledy asi v 34tt kdy jsem byla na klasickém utz, od té doby nic a řekla mi že se prý kontrolovat nemusí že už je jí stejně málo...tak nevím co si o tom myslet? :confused:
Já doufám, že bude KRyštůfek hodný, protože jak píšeš že byla Johanka v bříšku klidná , tak on je také jen se občas zavrtí nebo kopne, ale jinak zlatínko, celé noci o něm nevím, občas ani ve dne.....a jak píšeš po bříšku se mi už ted začíná stýskat....myslím, že to musí být hrozný šok, bojím se že budu mít depky z toho že už jsem to zase jen já prázdná a miminko v košíčku, určitě to pak přebije ten pocit že je na světě a můžeš ho chovat a mazlit, ale asi to stejně ponesu těžce že už ho nemám v bříšku....
A kdy nám dodáš nějaké fotečky té vaší princezny? Je to jediná holčička široko daleko :dizzy_face:
23. čer 2010 v 09:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@levander : Co bych proto naše zlatíčko neudělala...To je pravda!! :wink:
23. čer 2010 v 09:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Eli já zase nikdy sladké nejedla, přímo se mi zvedal žaludek a ted se v noci budím představama o marmeládě :confused: přibrala jsem neskutečná kila ale proč ne když to chce! Ono to uteče neboj a zase si dáš co budeš chtít :wink:
23. čer 2010 v 09:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
lev: Tak já miluju sladké!! Ale popravdě jsem to trošku tušila, možná právě proto, že jsem ho jedla až moc!! Tak jsem si to užila do teď tak teď hold bude kontrola... :sweat_smile:
23. čer 2010 v 09:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky! Tak mi dopoledne Filípek odfrčel s dědou a tetou k prababičce na oběd :slight_smile: Jsem ráda, mám chvilku naprostého volna :slight_smile: Za chvilku už se ale vrátí,už se mi začíná stýskat :grinning: Venku je suprově a rozhodla jsem se více jak po 3 letech zprovoznit si kolo :dizzy_face: , začínám mít pocit, že na té mateřské začínam moc lenošit a přeci jen už mi toho volna moc nezbývá :sweat_smile: Zítra máme poslední zpívání, je konec školního roku a Filípek dostane vysvědčení :grinning: Povezeme tedy i kytičku pro paní učitelku :grinning: To bude sranda :grinning:

Mouse: Opravdu úžasně jsi vylíčila celý porod :slight_smile: Podle popisu byl porod asi takový klasický. Po porodu sis ale pořádně užila :unamused: ! Jsi dobrá, jak jsi to zvládala!! :wink:
Super, že už Johanka začíná hezky sát, určitě se pěkně rozjedete :wink: Moc držím palce!!! :wink: :wink: Dneska je počasíčko jak stvořené pro kočárkování, tak přeji příjemnou procházku nebo alespoň posezení venku :wink: Jo a fotečky určitě přidej :slight_smile:

Eli: S tou cukrovkou jsem to měla úplně stejně. Mírně zvýšené hodnoty. Člověk se sice musí trochu kontrolovat, ale dá se to vydržet :wink: Taky miluju sladké, občas jsem zhřešila a vše bylo v pořádku :wink:

Lev: O té hodnosti miminek v bříšku to u nás asi fungovalo, Filípek byl rošťák už v bříšku a zůstalo mu to :grinning: Hlavně to spaní teda :slight_smile: A ztráty bříška se neboj :wink: On si člověk pak hned přijde lehčí a ne tak neohrabaný :slight_smile: Horší je teda dívat se na ten "špek" než se zmenší :grinning: :grinning: Ale miminko v náruči všechno totálně přebije :wink:

Tak já jdu relaxovat, dokud mám klídek :grinning:
23. čer 2010 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lev: právě mi došla el. Medela swing, dvoufázová, tak jsem zvědavá jak to s ní půjde. Na občasné odsávání mléka je v pohodě i ta Avent isis, ale přeju ti ,ať tyhle věci moc nepotřebuješ :wink: a malý tě doslova celou láskou sní :grinning: A na kila se vyprdni, já měla v propouštěcí zprávě, že jsem přibrala 20kg a jak na sebe tak koukám, tak je to už zčásti dole..sice jsem se nevážila, ale v pohodě obléknu před těhu tepláky.Jediné,co mě štve jsou ty otoky nohou, při vizitě mi říkali,že to mizí během celého šestinedělí..no z porodnice jsem šla jako žlababa a ani te´d to není moc lepší.

Jo a krom toho mého chabrus stavu po porodu a potížemi s nalitými prsy jsem ještě celá vyděšená nahmatala v podpaží bulku :confused:...už mě braly mrákoty,že je to rakovina, ale naštěstí mi do "mateřského kufříku", který dávali na cestu šoupli chytrou brožurku, kde se píše, že je to přídatná mléčná žláza..no, prostě mám dle slov mého muže kozu navíc :grinning:

Vendy: snad budete mít i při té stavbě i čas podniknout nějaký výlet, dneska mají vychytávky i pro rodiny s dětmi..vždycky koukám na ty vozíčky trojkoláčky za kolem a přeju si být znova malá holka :sweat_smile:
Zítřek v kroužku bude dojemný, Filípek bude mít určitě na vysvědčení velikou jedničku ( pokud teda nebude hodnocen slovně :confused: :sweat_smile: :dizzy_face:) a to si zaslouží odměnu :wink: :slight_smile:
23. čer 2010 ve 14:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek