• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snaženíčko, květen 2009

16. června 2014 
Ahoj holky,přji hezkou tropickou sobotu..myslím, že Vendy to má u bazénu a soudku nejvíc vychytané :grinning:
Anaji: jak čtu, tak zažíváte krušné chvilky..ty kanálky jsou častá komplikace, si vždycky prohlížím tu naši princeznu (jo, blond je po tátovi) a zkoumám změny na těle a modlím se,ať se nám tyhle zdravotní problémy vyhnou. Snad budete brzo fit, veřím že i tebe to musí vyčerpávat, když vidíš jak se bobek malý trápí :frowning2:
Lev: dudlajs bych do porodky taky nebrala ze stejných důvodů jako uvedla Vendy a všechno ostatní stihneš vyvařit ve vodě po příchodu domů, ale snad se vám bude dařit plně kojit...já jsem jenom do zásoby a pro jistotu poslala manžu pro jeden nutrilon, neboť jsem z toho našeho kojení byla už zoufalá a viděla jsem to na UM. No teď odstříkávám MM jako divá ( ale u netu to jde skoro samo :slight_smile: ) a dávám to malé z lahvičky a spokojenost z její strany 100% ..dneska jsem opět přikládala, neboť se mi zdálo, že by se ještě dorazila, ale prso jenom převážně dudlá. Už mám homeopatika na cestě, takže zkusím ještě tuhle metodu. Ono se dá všechno dokoupit po porodu, netřeba se strachovat. Já teď pořídila na MMB parní sterilizátor od Aventu do mikrovlnky, jelikož u nás to lahvičkování vypadá na dlouho a je to rychlejší než v hrnci. Dudlíka nedáváme, malá ječí ( jde to až do vzteklého zajíkání) jenom když má hlad a pokud břečí po napapání,přebalení, pomazlení v postýlce, nechávám ji tak...už poznám že takhle usíná a nechávám ji naučit se ten proces zaspání samotnou a funguje to, do pěti minut je tuhá a chrní 3hoďky v kuse.
3. črc 2010 v 10:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Krásné sváteční dny přeji! :slight_smile: Tak se nám víkend nadmíru vydařil, padly 2 soudky pivka, proběhlo větší obžérství zakončené dnešní svíčkovou k obědu :grinning: Uf..budu muset nasadit odtučňovací kůru :stuck_out_tongue_closed_eyes: Nedopla jsem jedny kalhoty z minulého roku :stuck_out_tongue_closed_eyes: No ale hlavně, že jsme si to užili :grinning:

Lev: jakpak je? Něco nového? Koukám, že máš týden do termínu :dizzy_face:

Anaji: Co Šimonek? Už je na tom lépe??

Mouse: Tý jo, máš můj obdiv s tím kojením. Myslím, že většina mamin už by s tím sekla a skončila na UM. Jste šikulky :wink:
5. črc 2010 v 15:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj všichni!
tak dnes jsme tu měli konečně celkem obstojně, zataženo a jen 25 stupňů, paráda. :slight_smile: tak to byla hned příjemnější prochajda. mám tu nakonec jen jednu neteř, druhá ochořela, ale i tak je to zas zábavnější. :slight_smile:
co se týče dudlíku, tak já do porodky měla s sebou, ale hned nám řekli, ať ho tam ani náhodou nepoužíváme. doma jsme ho pak malýmu začli dávat hned po pár dnech. nejdřív mu byl do pusiny velikej a trochu ho i natahoval, ale pak si ho oblíbil. naštěstí ale není zrovna dudlíkovej typ, takže si dudá jen občas, zklidní se a pak ho zas ani nechce. ale tento týden se naučil novinku - když mu vypadne dudlík, tak si začal do pusy strkat ručičku.
no a sterilizátor žádnej nemám. dudlajs jednou za pár dnů vyvařím v hrnci a nic jinýho vyvářet nepotřebuju.

jinak šíma s očičkem snad dobrý, to čištění kanálku pomohlo, po hnisu ani památky. a rýma už ho taky opustila. přesně jak se říká - léčená rýma trvá 7 dní a neléčená týden, tak i u takovýho miminka to bylo přesně tak dlouho. s odsávačkou na vysavač jsme moc spokojený!!! opravdu to za chvíli odsaje hafo fujtajblů.
no a musím šimíska pochválit, jak krásně spinká v noci!!! neuvěřitelný, mezi 7.-8.h večer nakojíme, pak chvíli řev, nějak ho uspíme a spí až dokud ho nevzbudím kolem 3.h!!! když jsem ho nechala spát, tak se sám probudil až o půl5, pak byl problém, že už bylo dost světlo a nechtěl po kojení moc usnout, tak ho radši budím kolem tý 3.h. no ale i to je super!! hlavně ať to tak vydrží. pak kojíme až tak v7h. ale horší je to přes den, to teď skoro nespí, jen tak po chvilkách a pak je večer úplně hotovej.

mouse, zaujalo mě, jak píšeš, že malou necháváte vybrečet ,dokud sama neusne? u nás to máme taky tak. šíma je nahamanej, přebalenej, ale každej den kolem 8.h řev dokud ho neuspíme. tak že bysme ho jednou taky zkusili nechat ubrečet.. ?

vendy, dyť jsi jako proutek! :slight_smile: jedny kalhoty co nedopneš?? já mám letos jedny co dopnu! :grinning:

lev, krásná nová fotka v albíčku. :slight_smile: jak se cítíš na porod? obavy nebo spíš natěšení až bude konečně Kryštůfek na světě? ... no blbá otázka, že? :slight_smile:
5. črc 2010 ve 22:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anaji koukám do pasu, že ti končí šestinedělí :wink: :slight_smile: , určitě jste se s Šímou už krásně sžili a statečně dokonce překonali i komplikaci s očíčkem- super :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
Pokud jde o to usínání, tak Johan před spaním brečí tak naříkavě a s pauzama ( někdy trvají pár sekund někdy i více minut), kolikrát jí jdu kontrolovat a vidím,že už má zavřené oči a pobrekává ..příjde mi,že má nějaké vnitřní napětí, které ještě neumí sama tak zcela eliminovat..nicméně se jí to tak do max.15 minut podaří a usne sama jako spokojené miminko. Nejhorší byla ta pošahaná tetka,která mi chodila malou při každém jejím zabreknutí "uspávat" do ložnice z vlastní iniciativy a výsledkem bylo opakované probuzení malé=nevyspání a o to horší řev při pozdějším uložení do postýlky. S manželem jsme v tomhle přístupu zajedno,on se navíc ještě bojí s malou manipulovat, takže představa uspávání nošením u nás nevítězí. Křik z hladu a potřeby přebalit už poznám, to jdu hned jak je mlíko nebo přebalování připraveno, ale jinak nechávám mimču šanci se naučit si poradit samo. Však zkusíte a uvidíte :wink:
6. črc 2010 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojka holky,tak jakpak se máme???
u nás nic nového,kluci ok a zdraví(klepu to!!!)
-jediné co teď asi poslední týden řešíme, tak výběr a koupi nového auta :rolling_eyes: .Kapacitně a už i vitálně nám prostě ten náš Puntík nestačí.(fiat punto) je to docela výdaj se kterým jsme teď moc nepočítali,ale rádi bychom to stihli pořešit, ještě předtím, než odjedem na dovču na SK v srpnu.
mouse: fandím vám v tom vašem papacím systému:wink: :dizzy_face:...nemáš to vůbec jednoduché, ale asi bych to taky tak řešila....MM je prostě jedinečné nenahraditelné pro Johanku( ikdyž by to s UM bylo asi vše bylo zřejmě jednodušší).
-co se týká toho uspávání a pláče: zkoušeli jsme taky nechávat vyplakat, ale po 10minutách řevu, jsem psych. nevydržela....plakal čímdál víc a pak začal zvracet mlíko a celý proces papání a uspávání znovu :rolling_eyes: . Ten pláč před večerním spánkem trval asi do jeho 3 měsíců, nevím přisuzovala bych to jakoby přetažení Kubíka a neschopnost dát se do pohody před tím spánkem. Teď už vím jaký rituál vyžaduje a řídíme se podle něj každý večer a ok :dizzy_face: .
nakojit-okoupat- dát na 10 minut do postýlky pohrát-opět nakojit- nechat 10 minut poležet u mě(to se zklidní a odříhne) a pak ještě bdícího odnést do postýlky -poloha na pravém boku je usínací a k hlavičce mu přitulit plínu......do 5 minut je tuhoš :slight_smile: . Ale trvalo nám to než jsme na to přišli, jak na to :grinning: :grinning:.
lev: jak se cítíme??? myslím si na vás!!!!!!!!!!!!!!!!
vendy: super víkend, vy jste samá akce! naco prosímtě odtučňovat :grinning: !!
anaji: koukala jsem do albíka...Šimuška je krásný bobišek!!!!A to noční spinkání...hmmm zlatíčko!!!!!!!!my se stále budíme 3x za noc :pensive: .Kolik vážíte aktuálně???
6. črc 2010 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hezký večer všem! Dneska teda bylo venku moooc příjemně :slight_smile: Manža od rána makal na baráčku, už děláme příčky :dizzy_face: a po obědě jsme vyrazili do velkoměsta do kina :slight_smile: Filípka jsme dali hlídat mamce. Byli jjsme na Kuky se vrací :grinning: Úžasná oddychovka, moc hezký! Pak jsme jeli s manžou domů a Filípek spinká u našich. Ráno za ním pojedu a budem tam až do pátku. Mamka má dovču, tak plánujeme výlet do ZOO :dizzy_face:
Teď jsem doma sma, což je hrozně divný a cítím se nesvá :sweat_smile: , že nic nedělám, nekoupu, nechystám večeři, nikdo mi tady nehopsá v klíně :grinning: Manža šel běhat...

Anaji: To je malej šikulka, že tak krásně spinká..!!To opravdu neznám ještě teď.. :sweat_smile: A hlavně taky, že už je zdravý :dizzy_face:

Marku: To se máte s tou dovčou :wink: A jedete někam na přehradu...? Vybírání autíčka mám ještě v živé paměti...Máme teda ojetinu, ale chtěli jsme něco rodinného za ne moc velký peníz... Tak přeji šťastný výběr :wink:

Tak hezký zbytek večera, ať dětičky hezky usnou... :wink: Filípek už to prý zalomil, dnes po obědě totiž nespal...
6. črc 2010 v 19:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holčiny!
a zdravím zase marku! taky přeju ať kápnete na dobrý autíčko! my máme taky ojetínu -fiat brava, takže taky nic velkýho, ale zatím stačí. manža do něho narve vždycky všechno. naposled v něm i naráz odvezl gauč. to jsem fakt nechápala, jak to tam dal. :slight_smile:
holky, s tím večerním brekotem jsem četla, že miminka jsou večer "přehlcený" všema těma vjemama a novýma zážitkama a jejich nezralý nervový systém to zatím ještě neumí zpracovávat a z toho ta nervozita a brekot. to opravdu sedí. u nás je každý den fakt stejnej scénář. taky jsem ho zkoušela nechat vybrečet. jednou to zabralo a usnul, ale podruhý brečel víc a víc až se zajíkal a jakoby přestával dýchat. :frowning2:
mouse, no jo, už máme po šestinedělí. jsem ráda! ale nejhůř bych zhodnotila asi ten první měsíc. to jsem byla psychicky rozhozená, unavená, ve všem nejistá, ustrašená, no prostě nic moc. teď tak ty 2 týdny už si připadám líp. už nemám ze všeho takovej strach.
vendy, to jste měli zas super víkend! už se taky těším, až budem mít šímu většího! to pak bude hned možný podnikat víc aktivit.
a kdepak máme lev?? že by už? :confused:
7. črc 2010 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojí holky, nene anaji stále nic...ale mám pocit tedy myslím si, že dnes odešla zátka. Zítra jdeme v 7:00 na kontrolu už na FN tak jsem zvědavá co nám poví...dnes jsem hrozně unavená, bříško bolí, pořád mám pocit jako bych něco špatného snědla bolí mě ta horní část bříška pod žebrama...snad je mimís v pořádku! ALe kopká si, AS také občas vytáhnu, tak snad je to jen ten žaludek.
Jinak mi vrcholí uzávěrka tak dnes celý den dělám mzdy a podobné hovadiny :slight_smile:
HOlky to uspávání...no jsem na to zvědavá...! vůbec na všechno :sweat_smile:
7. črc 2010 ve 14:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kdepak jste?
9. črc 2010 v 08:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@levander : Tady !! :grinning: :wink:
Tak jak se cítíš? :wink:
9. črc 2010 v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
Koukám tady každý den, ale jednou rukou většinou přidržuju odsávačku,takže to psaní mi moc nejde :sweat_smile: . Zrovna čekám, až mi zavaří voda na meltu, na laktaci je to bomba..krásně to mlíko teče, odstříkávám po každém napapání a vždycky mám v ledničce do zásoby, takže ten náš způsob papání už mi nečiní nervy. Každý den zkouším přikládat, malá se chytne a něco vypije,ale mám pocit,že je to to minimum,co nejvíc zue začátku teče, protože pak se začína odpojovat a nakonec usne :unamused: a vzbudí se zakrátko s hladovým křikem ..nevadí, budeme zkoušet dál. V pusině máme pořád toho hajzla moučnivku,už jsem objednala nějakou drahou německou mast, která to vymýtí i ze střev..jsem na to zvědavá. Jo a včera jsme byli na kontrole kyčlí a vše je OK, další absolvujeme po šestinedělí..to zas bude vyšetření, pediatr, naušničky,kyčle..to mimčo se nenudí a já s ním :sweat_smile:
Lev: bedlivě tě sleduju a smekám nad tvým pracovním úsilím do poslední chvíle..já už měla v těch dnech leda sílu číst rady,jak vyvolat porod. Snad si tu tvoji obětavost v práci zapamatují. A jak bylo na kontrole?
Anaji: tak popis nálady v šestinedělí na mě taky sedí, každý den cítím pokrok,ale jak mám jít mezi lidi,tak mám mírný stres..manipulace s kočárem, jestli malá bude brečet, jestli se stihnem vrátit na krmení, a jak ji obléct...
Vendy: doufám,že návšteva ZOO se povedla..a co tuleníčko, jak je to s tvým DC..neblíží se ovulka? :wink: :slight_smile:
Marku: přeji dobrou rujku při výběru dospělého kočáru :grinning:..my jsme auto pořešili naštěstí ještě před narozením Johanky, hlavně jsme chtěli něco bezpečného a s větším kufrem, i když do našeho 3dveřového VW pola se vlezlo věcí :sunglasses: a s kojením jsem někde jinde četla,že jste s Kubíkem taky bojovali ..no, ti naši mrňousi to na nás zkouší všemi metodami, ale já příjdu na to ,jak ji ten můj bílý poklad nalít do bříška :grinning:
9. črc 2010 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
Eli jak se vede?
Mouse to máš můj obdiv za to náročné krmení, ale pro malou je to to nej tak je fajn, že aspon mléčko máš!
Co další fotečky nedodáš?
Včera kontrola, zase hodinový monitor úzká oscilace, malý chrupal, tak procházka, projíždka autem, na chvílu se probral a zase usnul takže hod a půl monitor pak vyšetřní naštěstí doppler v pořádku ale dělal mi hamiltona tak začalo pěkně bolet bříško, jela jsem domů spát a za dvě hodky jsem začala krvácet tak jsem volala manžovi a jeli jsme, dr. ještě upozornoval kdybych necítila pohyby, krvácela, odtok vody at jet hned radši dvakrát dřív než jednou pozdě tak jsme jeli a na vrátnici mě odbavila sestra z ranního monitoru že je to normální, tak pořád trochu krvácím ale na kontrakce to zatím nevypadá:( Takže sedím u pc a dodělávám poslední věci do práce....no ale obávám se že někomu dochází to že by to mohli ocenit :( nejradši bych den prospala... a do toho mi ještě firemní pc nefunguje a řeším s it v německu aby to rozchodili, na to mám fkat čas:(
No kéž už by se Kryštůfek rozhodl ale zatím jen chrupká
9. črc 2010 v 09:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
lev: Tak na sebe dávej hlavně pozor!! Určitě se malému brzy zachce ven-určitě jen co se trošku ochladí :wink:
Jinak já se cítím celkem dobře, malej má od včera disko v bříšku, tak mám i 3 videa natočená-no sranda s tím naším klukem :grinning: :grinning: :grinning:
10. črc 2010 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Eli to je pěkné, hlavně že to stihneš natočit, náš drobík se vždycky začne vrtět a skončí v momentě kdy přivolám manžu at se jde podívat, pak končí :o) ale je pravda že poslední tři dny se mele teda pěkně, obzvlášt kdyz jdu spát, to je zemětřesení:o) tak dodej video at jukneme :dizzy_face:
10. črc 2010 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky! Tak se hlásím po kratší odmlce :slight_smile: Mám nějak nabitý program. U našich super! Výlet do ZOO taky, Filípkovi se to moc líbilo. Teď mám doma na pilno, úklid, žehlení, dopolko vyvářím a manža je od rána do večera na baráčku, takže pořád s Filípkem něco vyvádíme. Večer pak padnu a už se nemůžu hnout. Navíc to vedro! A do toho blázince ještě klepe ovulka na dveře :grinning:

Tak ať to vedro přežijete a mimča jsou spokojená ! :wink:
11. črc 2010 ve 14:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
Lev: myslím na tebe v ten tvůj dnešní den P a držím pěsti, ať máš Kryštůfka brzo v náruči, ty cviky v bříšku jsou určitě příprava na vylodění :wink:
Vendy: koukám,že tělo i psychiku jsi naplno zaměstnala letními aktivitami, tak snad by ovulka mohla mít tentorkát mega sílu a snažení bude úspěšné :wink:

Já dneska plánuju vegetit, v poslední době se mi nedaří dospat se, ne že bych byla znavená na padnutí, ale jakmile zadřímnu,tak se malá vzbudí..ta vedra ji taky nedělají dobře, pusu má teď samou potničku,vždy podle toho na jaké straně chrní.
12. črc 2010 v 08:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pěkné odpoledne, Vendy no vy si toho léta krásně užíváte! Také už bych chtěla začít! Tak si krásně užijte letního snaženíčka!!! Jo máte krásné fotky ze zoo!
Já už jsem z toho horka šílená, celé dny zalezlá doma, včera nešlo ani v 8 večer jít ven....to byl doma aspon manža ale dnes sama a fakt už se nudím:(
Ráno jsme byli na kontrole malý má odhad na 3800g prý to zvládnu takže ani porod urychlovat kvůli váze nebudou háhá, no jinak monitor trval vyjímečně jen 40 min. opět ho budily budíkem, naklepáváním. pak jsem dostala přednášku jak tam mám jít hodně nasnídaná, po porcházce a fyzické aktivitě no a chodím na 7 ráno...prý tři patra dřepy ... jim snad nedochází že člověk sotva leze a je 30 stupnů už ráno :frowning2: jinak na porod prý zatím nevypadáme, ani hamiltona dneska nedělal...prý vzhledem k bolestivosti při vyšetření...no my se toho našeho miláčka asi nedočkáme:(
Mouse pro malou to musí být také šílené vid? a to máte domeček tak může spinkat ve stínu venku tam je lépe ne?
Koukala jsem na fotky je nádherná!
12. črc 2010 ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj! Tak dnes opět pařák jako blázen. Dopolko jsme pobyli u bazénu, jinak se to asi ani nedá :sweat_smile: Pak ještě se zabednit doma, ale proti tomu by asi Filípek protestoval. No doufám, že alespoň na ovulku bude mít to horko vliv, snaženíčko v plném proudu, tak uvidíme.

Mouse: Jen odpočívej v každé volné chvíli :wink: No jo, mrňouskové v tom parnu opravdu trpěj..

Lev: Tak dnes podle data DEN D :slight_smile: Hlavně, že kontrola dopadla v pořádku! Ikdyž ti řekli, že na porod to nevypadá, tak to může vypuknout kdykoli, tak bych se tím nestresovala :wink: Ta rada o procházce atd. byla opravdu hodně užitečná :stuck_out_tongue_closed_eyes: Tak držím pěsti, ať se cítíš dobře a Kryštůfek si brzy najde cestu k mamince :wink:
12. črc 2010 ve 14:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky!
koukám, že přes léto budem všechny spíš někde jinde než u pc. :slight_smile: i když teď v těch vedrech já teda spíš zase u pc. právě máme na teploměru 32,8 a to je ve stínu! :fearful: a je velká vlhkost, takže celkově fakt na padnutí. :confounded: ani ven se nedá jít, včera jsme vyrazili na prochajdu až v 7h večer. a na víkend se chystáme k obojím rodičům, tak doufám, že to šíma zvládne bez úhony.
právě mi došla cestovní postýlka, tak se tady z ní raduju. v neděli jsem ji objednala a zaplatila a dnes je tady! miluju nákupy přes internet! :grinning: pořídili jsme ji právě k těm rodičům. určitě ji tam využijem, jak my, tak švagrová a spol. vybrala jsem úplně obyčejnou ani ne za tisícovku. ale vypadá fajn. :slight_smile:

lev, chuděrko, pořád nic? :frowning2: v těch vedrech si musíš užít. :frowning2: kryštůfek vypadá na cvalíčka, ale víš jak s těma odhadama, doktoři tomu asi sami moc nevěří, tak to neřeší. určitě bude nakonec akorát. tak přeju, ať už se vypraví do světa a máte to za sebou!!! s tou prací tě teda taky obdivuju!!! jsi borkyně!! :wink:

mouse, ty jsi taky šikulka jak hezky zvládáš malý dávat mlíčko! určitě jak bude růst, tak bude sání zvládat líp a líp. já musím zaklepat - u nás s kojením pořád vše ok. malej je mega přísavka a mlíka mám snad taky dost.
a co ta moučnivka? jak přesně to vypadá? náš má už od porodky pořád bílej jazýček, ale doufám, že je to jen od mlíka.

vendy, koukala jsem na baráček! tý jo, už příčkujete! tak to už se hnedka líp plánuje, co kde bude, viď. :slight_smile: moooc krásný to budete mít! :slight_smile: přeju plodný snaženíčko! :wink:

no nic, tak jdu poserfovat na netu, co kde novýho. holky, tak přežijte ty vedra!!!!
13. črc 2010 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,právě se kolem baráku přehnal náznak bouřky, spadlo ale jen pár kapek,takže osvěžení se nekoná :rolling_eyes: . S malou lebedíme v domečku, využila jsem jejího bdělého stavu a nacvičovala šátkování..no,z tří pokusů se zdařil jeden, v němž usnula. Zítra bych ráda vyrazila někam na menší nákupy,tak trénuju aby ze mně lidi neměli na parkovišti u marketu srandu,až budu umisťovat dítě do šátku.
Anaji: internet shopy je moje opium :grinning: , akorát teda furt čekám na ta homeopatika ke kojení, má objednávka někde zjevně zamrzla :angry: . Na moučnivku jsem sehnala drahou německou mast, která prý zaručeně pomáhá a minimálně i dobře chutná,takže malá u toho nedělá zhnusené grimasy..jak moučnivka vypadá je k vidění a počtení tady http://detskechoroby.rodinka.sk/index.php?id=941&type=98

13. črc 2010 ve 14:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky!
tak mám super krásnou zprávičku!! lev dneska v 9:50 porodila!!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Kryštůfek má prý přeš 4kg a oba jsou v pořádku! je to teda macíček, že? tak snad ji moc nepotrápil!
jé a teď mě tak napadá, že my dnes máme výročí svatby, tak to si budu Kryštůfkovo datum hned líp pamatovat. :grinning:
lev, obří gartulace!!!! ať je Kryštůfek zdravej a dělá vám jen samou radost! :slight_smile:

co jinak u vás novýho? ještě jste se nerozpustili? já už snad málem jo. včera jsme tu měli odpoledne 34,9 stupňů ve stínu. tolik jsem na našem teploměru ještě snad nikdy neviděla. :unamused:

mouse, koukala jsem na tu moučnivku. no tak snad to nemáme, to by snad malej dal znát, že ho něco bolí. má prostě jen bílej jazýček od mlíčka. chuděrka johanka. tak ať vám mastička pomůže!!!
tak ty už šátkuješ? já taky přemýšlím o nějakým nosítku. ale asi spíš něco na způsob klokanky. musím to prozkoumat.
14. črc 2010 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tééééda, tak to je nádherná zprávička!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
Lev: Moooc gratuluji a malému přeji hlavně zdravíčko a štěstíčko do života!! :dizzy_face: :dizzy_face: To je tak nádherný! Mám úplně na krajíčku!! Ty hormóny :dizzy_face: :dizzy_face:
Ale je ho teda kus....Hlavní je že jsou v pořádku a zdravoučký!! :dizzy_face:

@anaji : děkujeme za zprávičku :dizzy_face:
14. črc 2010 v 11:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile: Co to tady čtu, to je móoc pěkná zpráva Anaji :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
Lev: posílám velikou gratulaci mamince :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: , s takovým chlapákem sis určitě mákla :astonished: , takže teď si zaslouženě užívej euforie a odpočinku :slight_smile:

My dopoledne zvládly nákup v hypermarketu, nakonec jsem frkla autosedajdu do vozíku, stejně tam byly takové davy,že na větší nákup jsem neměla ani pomyšlení. S šátkem ještě potřebuju praxi, pořád mám pocit že vážu jinak než na videu na internetu :confused: Jinak gel na moučnivku asi zabral, pusinka je krásně čistá a takový malý bonusek pro rodiče je cílený úsměv naší prďolky. Už včera dopoledne se mi zdálo,že se na mě zakřenila,ale říkala jsem si,že to je nevědomé,ale mamina mi to potvrdila,když vyprovokovala další úsměv a dneska jsem jeden dostala u strojení do šatiček...jsem z toho byla v rauši :sweat_smile: :dizzy_face: :dizzy_face:

Vendy: tak dneska zase bazének? :slight_smile: :wink:
14. črc 2010 v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj! Tý jo, Lev nám porodila!!!!!!!!!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Taky moooooc gratuluju! Těším se na další zprávy! :slight_smile: Tak to nakonec šlo ráz na ráz :slight_smile: Kryštůfek je teda kus chlapáka, taky doufám, že porod proběhl bez komplikací :wink: To mám radost :dizzy_face:
Tak teď ty Eliško :wink:

Jinak jsem dneska strávila úžasné dopoledne v autě a obýhala jsem zase úřady ohledně baráčku :stuck_out_tongue_closed_eyes: Filípka bohužel sebou, tak jsme se pekli oba :stuck_out_tongue_closed_eyes: Zmrzka to trochu zachránila a udělala jsem si radost v podobě nových plavek :slight_smile: Doma máme celkem slušně, tak si užívám pohodu v chládečku :slight_smile:

Mouse: Dneska bazének asi až odpoledne :wink: Koukám, že jsi měla taky cestovní dopoledne. Ten šátek chce asi praxi, já jinak nevím, měla jsem jen klokanku :sweat_smile: Hlavně, že je malá spokojená :wink: To je super, že jste se zbavili té moučnivky, gelík je asi opravdu zázrak :slight_smile:
A gratuluju k prvnímu úsměvu, člověka to hned nabije novou energií, ikdyž už třeba padá na ústa :grinning: :sweat_smile:

Anaji: Ty vedra jsou teda něco! S mimčem jsem to nezažila, Filda je zimní mimčo,musí to být náročný. A gratulka k výročí :wink:
Cestovní postýlka je super věcička, u nás jí koupila tchýně a můžeme si jí půjčovat, kdy je potřeba..Teda teď už je Fífa velkej, ale bylo to fajn. Tak ať se návštěva vydaří :wink:
14. črc 2010 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vendy01 : U m si ještě počkáte... :grinning: :wink: Ještě 2 měsíce... :wink: Ale už se na malého moc těším :dizzy_face: :dizzy_face:
Tak si bazének dneska užijte... :wink:
14. črc 2010 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Fuj, omlouvám se za hrubky v mém příspěvku :sweat_smile: To je ostuda! :sweat_smile:
14. črc 2010 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky! neupekly jste se už? já si připadám fakt jako na grilu. :stuck_out_tongue_closed_eyes: prve to už vypadalo, že jde bouřka, ale zas z toho nic nebylo.
ráno jsme byli na kontrole na očním a doktorka se opět Šímovi snažila prověřit průchodnost levýho slznýho kanálku, ale opět se tam nemohla dostat. ach jo, to byl zase řev. :frowning2: :pensive: ale vzhledem k tomu, že mu to očičko nic nedělá, tak to prý vypadá, že to má snad v pořádku. to prý ukáže až čas.
tak kdoví co lev, že? :slight_smile: jsem moc zvědavá na podrobnosti! :slight_smile:
vendy, hrubky neřeš, já taky zírám, co jsem někdy schopná napsat. :sweat_smile:
my zítra vyrážíme k těm rodičům. už se těším. aspoň zas nějaká změna každodenního stereotypu. akorát ta cesta hodinu a půl bude asi nic moc. jsem zvědavá, jak se bude u babiček malýmu líbit. :slight_smile:
15. črc 2010 v 15:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čau holky, no včera jsem byla opět K.O...to dusno mě zmáhá a malá je taky nervózní, jediná část dne,kdy dobře spí je dopoledne. Zachvíli mi přivezou balík s léčivým obsahem, nakonec jsem musela objednat u jiného shopu. V pondělí mám domluvenou paní z ČP, tak budeme špekulovat nad nějakým pojištěním pro malou..musím to ještě nastudovat, jelikož ty jejich reklamní produkty jsou dost často méně výhodné než se zdají. Máte něco založeno pro vaše ratolesti,abych se mohla inspirovat?
Vendy: já si v tom horku ani hrubek nevšimla, normálně jsem četla že ty úřady jsi ohýbala ( jako když se ohýbá proutek dokud je mladý..jsem myslela,že je to váš regionální výraz pro jednání s byrokraty :grinning: )..sama píšu někdy jako můj zesnulý křeček, když se procházel po klávesnici :grinning:
Anaji: mám pocit,že se mi mlíko pasterizuje už v kozách :grinning: ..tak moc se tady vařím, díky bohu nikam nemusíme a do KO v konci šestinedělí snad vedra poleví, jinak spoléhám taky na ranní hodiny..to ještě není taková výheň. Přeji ať vám čas ukáže,že kanálek se zprůchodnil a dalších zásahů netřeba, já vždycky u krmení koukám na ty malé očíčka a nedokážu si představit, co se na tom malé prostoru kolem očíček může doktorům podařit provést za úkon.

Užíjte si víkend a Vendy přeji plodné tulení ( pokud teda není už po ovulce, ale to další tulení nevylučuje,že :wink: :slight_smile: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
16. črc 2010 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hezký pátek všem! :slight_smile: To je teda pařec, já se teď potila doma nad úklidem, jak jsme pořád venku, tak péče o domácnost trochu vázne :sweat_smile: Včera jsme byli na návštěvě u kamarádky, která má holčičku 1,5 roku. Bylo to úžasný, děti si vyhrály. Mají zahrádku, nový domeček, ten jsem hltala pohledem :grinning: ... Filípek je trošku protivka, ale má na to právo, během 2 dnů si 2x stoupnul na včelu na zahradě a dostal bodanec. A vždy do stejný nožičky. Přes noc mu to oteklo, tak kňučí a kulhá. Poznám, že to na mě až trochu hraje, ale na druhou stranu to asi není zrovna příjemné...
My budeme o víkendu doma, tchán koupil soudek pivka, tak teď chodíme večer sedat na 2 krásně vychlazený :grinning: Konečně se cítím jako na opravdový dovolený :grinning:
Taky plánujeme s tím naším místním Svazem žen výlet pro dětičky na začátku srpna. Je to do areálu Šťastná země. vypadá to moc hezky.http://www.stastnazeme.cz/

Anaji: U nás zatím ani nekáplo, tak jak blázen pořád zalévám a tahám konve, protože jsme ještě nebyli schopni koupit čerpadlo do studny :sweat_smile: Tak ať se vám návštěva vydaří a malému se líbí. Filípek na návštěvám spal špatně, ale on je vůbec špatnej spáč, tak se nebylo čemu divit. Šimonek bude určitě zlatíčko a vaši si ho užijou! :wink:
Ty procedůry u doktora jsou teda něco! Ještě, že to mrňouskové hned zapomenou..A hlavně, že už to má v pořádku :wink:

Mouse: U nás už je po ovulce, ale tohle počasí je na tuleníčko jako stvořené :grinning:
Tý jo, Jonanka už má měsíc, to je něco, ajk to letí!!!!
S tím naším regionálním výrazem jsem se pobavila :grinning: :grinning: Ale docela by to sedělo :grinning:
My máme pro Filípka spoření s pojištěním u ČP. Je to "Sluníčko" Určitě to znáš, bylo to hodně v reklamě :wink: A taky už má stavební spoření, kde mu spoří spíše babičky zatím..na budoucnost..

Na Lev taky myslím, snad se v té porodce neupečou s malým. Ale euforie z narozeni určitě převládne :slight_smile:

Hezký víkend, Ať u vás moc nebouří v neděli a pondělí se hlásím :grinning: Ikdyž vlastně možná, manža totiž začíná 14denní dovču :dizzy_face:
16. črc 2010 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čau holky, zdravím po víkendu :dizzy_face: Konečně se ochladilo, hned mám lepší náladu a bystřejší úsudek :grinning: :sunglasses:
Johanka chrní ve vertikálním úvazu, jediný,který jsem se naučila vázat napoprvé..jelikož v něm usnula do 5 minut,tak jí v něm je asi i dobře ( foto mám v albíčku). U nás jinak nic nového,mezi nocí a ránem vstávám už třikrát, asi jak jsou ta vedra,tak potřeba pít je větší..no,nevadí, aspoň si odstříkáváním zvětším tvorbu mlíčka :slight_smile: .Nad ránem malá vydáva hrdelní zvuky spojené s tlačením do pleny, číli tatam je možnost tatínka vyspat se do zvonění budíku. Dneska u nás byla pojišťovací agentka, tak jsme sestavili úrazovou smlouvu, Sluníčko jsem nechtěla,páč manža má dvě životka a další pro malou je zbytečné, to ji radši napíše jako obmyšlenou osobu. Z peněz prarodičů ji založím to stavebko a jsem z obliga :sunglasses:

Copak asi Lev? Dnes už by měla být doma..když si vzpomenu na náš příjezd..únava,nalitá prsa k praskutí..snad to snaší lépe.
19. črc 2010 v 16:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek