• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snaženíčko, květen 2009

16. června 2014 
@levander já od začátku podávám MM lahvičkou ( mám antikolikovou od MAM),v porodce ji přikrmovali z kádinky,ale na to bych neměla nerva, ona se mi kupodivu u prsu chytala dál , i když pila z té lahve,ale stejně vysála jenom to nejvíc tekoucí mlíko ze začátku a pak se bradavky pouštěla,chvílu usla a pak zas řev a hlad , na kojení z prsu jsem se definitivně vyprdla po tom prodělaném zánětu..chci ještě s odstříkáváním MM aspoň do 6 měsíce vydržet,každý mě lituje kolik je to práce navíc,ale mi to ani nepříjde ..hlavně že malá dostává nějakou imunitku ode mně, já se nedávno dozvěděla,že mě máti kojila "jen" 4,5 měsíců a pak jsem se odstavila sama ..zdravá jsem jak řepa, pokud nepočítám tu alergii,ale tu mají moji rodičové taky..a kdo v dnešní době nemá,že :unamused:
A nesouvisí ten neklid Kryštůfka s tím mírným hypertonismem? třeba se na to kojení nedokáže dost uvolnit a zrovna ten útulný lodger mu dělá dobře, protože je v něm obemknutý jako v bříšku :confused: ..
@eliska_v tak s kontrakcema už teď a takhle příjemně otevřená to určitě bude svižný porod...Boreček bude krásně naducané mimčo, ta váha je náhodou super..prostě počítá i s rezervou do náročných adaptačních chvilek novorozeněte na světě :slight_smile:
14. zář 2010 v 15:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@levander : Ono mi stejnak nic jiného nezbyde, než Daliborka porodit... :slight_smile: A jsem na něk čím dál tím víc zvědavá!! :dizzy_face: :dizzy_face: Je pravda, že jsem nečekala, že by mu vůbec odhadovali takovou váhu, přiznám se, že jsem byla dost zaskočená, když mi to doktorka řekla, ale co nadělám!! :sweat_smile: Prostě maminka Daliborkovi dobře vyvařuje, tak se to na něm poznamenalo už teď!! :sweat_smile: :grinning: :grinning:

@m.o.u.s.e : Asi si udělal zásoby... Počítá s krušnými začátky :grinning: :grinning: :sweat_smile: Fakt jsem na Broučka zvědavá čím dál tím víc!! :dizzy_face: :dizzy_face:
14. zář 2010 v 15:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky! Tak konečně taky píšu! Filípek je opět ve školce, budu si muset zvyknout na to vstávání :sweat_smile: Dneska jdou na výstavu rybiček, tak jsem zvědavá, jakzvládne cestu. Budu teď hodinku doma a pak frčím na gyndu. Jsem tam objednaná už od toho HSG. A to mi doktor říkal, že věří, že přijdu těhotná dřív... No bohužel. Včera jsme s manžou udělali rozhodnutí o našem snažení, tento měsíc je to naposled :pensive: Pak se vrhnu do zařizování nové práce, musím dát výpověď ve staré s předstihem, takže případné těhotenství by vše zkomplikovalo. Dáme si rok pauzu.
Jinak od pondělka už budu chodit konečně na tu Zumbu :dizzy_face: Večer jdeme s kamarádkama po dlouhé době na pizzu, tak se těším :slight_smile: U nás jinak nic zajímavého, baráček pokračuje pomalu ale jistě, manža už měl zase poprvé o víkendu školu, tak nám začíná zase ten starý koloběh... :slight_smile:

Eli: Tak koukám, že už je porod na spadnutí :dizzy_face: :dizzy_face: Té váhy mimča bych se nebála, určitě to půjde :wink: Jak jsi psala :grinning: , asi ho hold dobře krmíš :grinning: :grinning:

Lev: Moc vám držím palce, ať se s kojením dáte do pořádku ke spokojenosti vás obou!!! :wink: Kojení je opravdu věda, když to pak člověk vidí, není to vůbec jednoduché. S UM zkušenosti nemám, tak neporadím, ale obě mlíčka co vím jsou ty nejkvalitnější na trhu a Beba se dává hodně alergickým mimčům... V tomhle fakt obdivuju Mouse, jak se s tím skvěle poprala, já už bych s kojením asi sekla. Filda byl celkem žravej, tak přes nějaké problémy jsme se rozkojili... Moc držím palce!!!! A gratuluju ke zkoušce!!! :dizzy_face: V tom máš také můj velký obdiv, že to takhle zvládáš!!!! :wink: :dizzy_face:

Mouse: A jak vůbec dopadla manžova oslava? U nás se taky chystá slavení. Moje mamka se narodila ve stejný den jako tchán, 20.9. :grinning: a v sobotu jdeme ještě ke kamarádce na třicetiny. To je pořád oslav všude :grinning:

Tak já se loučím, jdu se osprchnout a trochu zkulturnit, abych u dokrora nedělala ostudu :grinning: :grinning: ....Navíc za chvíli si ke mně přijde tchýně uvařit , dělají jim novou kuchyň, tak dnes nemá na čem :grinning: A jsem opět pod dohledem :grinning: :grinning: :grinning:
15. zář 2010 v 09:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
mouse s tím hypertonem je to také zajímavé na FN nám napsali tonus v normě, tak já nevím, jestli to špatně odhadla dr. nebo to bylo tím že u ní se vztekal a na FN byl zlatounkej...tak nevím co na tom je, každopádně uvidíme na té rehabilitaci, tím asi nic nezkazíme...tak jsme večer zvládli bez Beby krásně papal..bohužel zase nemůže kakat asi ho to hodně zahustilo tak ho bolí bříško:(
Já tu ted lítám mezi haldou žehlení, prací a Kryštůfkem, nejradši bych se na vše vyprdla a jen si s ním hrála!
Vendy bohužel ten čas strašně rychle letí, nevím, zda držet na to poslední snaženíčko palce, ale určitě!!! Uvidíš třeba to přijde až to nebudeš čekat, takhle se to povedo známým hned poté co nastoupila do práce...no každoádně se ted pěkně odreaguješ a zumba pak písni jaké to je já o tom jen všude čtu ale nedostanu se nikam:(
Je fakt šílené mít veškeré příbuzné tak daleko že ani na půl hodiny nám nemá kdo pohlídat:( naše mamka sice jezdí víkendy a bere si malého ale to je takové že jsme rádi že se vidíme a chodíme stejně na procházky spolu atd...
Co Eli?
15. zář 2010 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vendy01 : No kéž by byl na spadnutí! Dneska jsem umyla okna a začal mě bolet podbříšek jak na MS, ale nic víc.. :sweat_smile:

@levander : Zatím nic! Bolí sice podbříšek, ale jinak se Daliborkovi nechce... A už by fakt mohl :dizzy_face: :dizzy_face:
15. zář 2010 v 10:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Eli nech okna a odpočívej at máš sílu až to přijde! Já mám stejně pocit že jim nic nepomůže, prostě jdou až když se rozhodnou u mě nezabral ani hamilton a Kryštůfek se prostě musel rozhodnout sám :sunglasses: tak se těš a odpočívej
15. zář 2010 v 11:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@levander : Já jsem ty okna chtěla umýt :grinning: :grinning: Už to bylo potřeba!! A teď jsem zase spala, takže půjdu žehlit...Já vím, že malej vyleze až sám bude chtít, ale když mám na to chuť tak to udělám.. :wink: :sunglasses:
15. zář 2010 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, omlouvám se,že vám sem lezu,jen jsem chtěla popřát Elisce hodně štěstí,aby se Daliborek narodil co nejdříve,aby nezlobil maminku v bříšku. Já jsem měla termín skoro stejně jen 11.září a malá se narodila 27.8., takže už to mám za sebou. Porod byl dost těžký a dlouhý. Ale stál za to moje štěstíčko,které mám teď v postýlce. Narazila jsem kdysi na toto téma náhodou a někdy si vás přečtu,co je nového.
Tak hodně štěstí s miminkama. :wink:
16. zář 2010 v 17:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj všem! Dnes píšu dost pozdě :sweat_smile: Fífa ještě huláká z postele, že nechce hajat a manža je na pivku.. Včerejší návštěva na gyndě byla v pohodě, doktor chápe naše rozhodnutí a řekl, že až pro nás prý nastane čas, ať přijdu :slight_smile:
Na pizze to bylo super, bezva pokec a moje chuťové buňky byly nadmíru uspokojené :grinning:
Filda cestu na výstavu taky zvládnul, jen prý protestoval, že nechce jít se starším dítětem ze třídy za ručičku. To ještě musíme nějak natrénovat :slight_smile:

Eli: Tak týden do termínu :slight_smile:

Tak dobrou :slight_smile:
16. zář 2010 ve 21:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mufy : Ahojky. Děkuju.... :slight_smile: Štěstíčko budu potřebovat! :dizzy_face: Jsem jak natrní, když nevím kdy to příjde a jestli vůbec to příjde samo a nebo budu muset na vyvolání...člověk je napnutý, jak "kšandy" :wink: :sunglasses:

@vendy01 : Jj, dneska 6 dnů do prvního TP :slight_smile: Ale myslím, že zatím je malej úplně v klídku!

Dneska akorát celej večer strašně sebou šil a nebyl vůbec klidný,jako bývá vždycky, tak nevím co se mu nelíbilo! Párkrát mi tvrdlo bříško, ale jinak vůbec nic! Už bych to fakt chtěla mít za sebou a vědět, že je malej v pořádku! :slight_smile:
17. zář 2010 v 07:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Elisko to já taky vůbec netušila, kdy to přijde a nakonec to bylo o 14 dní dříve.
Ve čtvrtek ráno v šest mi praskla voda a po sedmé jsem jela do nemocnice. Kontrakce mi přišly až večer kolem sedmé a pak se ta bolest stuňovala a malá se narodila v 2.29 h ráno.Takže celkově to bylo 21 hodin od prasknutí vody po porod.Moc ti přeji, aby jsi to měla lepší a rychlejší. :wink:
17. zář 2010 v 07:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,zrovna zpracovávám hroznové víno a zatím to vypadá na šťávu, objevila jsem ve špajzu glukózu,takže to bude i trochu zdravé, zkusím to zavařit..uvidím,jestli to vydrží :confused: . Včera jsem jela do práce v souvislosti s jejím ukončením, bylo milé vidět některé kolegy,ale po vyslechnutí vyprávění jsem ráda,že jsem doma. Johanka byla vzorná,cestování prospala a pak jenom koukala a culila se na lidi, vždycky mám stres z cestování,ale kromě jednoho řevu v drogerii ( jako viníka podezřívám přílišné horku v šátku) mě pokaždé podržela. No a dneska mi dorazily vydražené golfky Peg Perego Pliko P3, barva černo-růžová ( jestli se nám jako druhé narodí klučík,tak bude holt vozen jako metrosexuál :sweat_smile: ) , kochám se nima skoro jako bych v nich měla jezdit já :slight_smile: . Taky máme další mimčo v rodine, manželova sestra má druhého chlapečka..jméno ještě neví, žijou v UK,takže si s tím mohou dovolit otálet. O víkendu na nedalekém letišti jsou dny NATO už teď nám nad zahradou sviští jedna stíhačka za druhou,škoda že se má pokazit počasí..už to vypadalo na babí léto.

@vendy01 manželova oslava se nekonala,moje mamina je nemocná a nechceme se shlukovat,aby to malá nechytla, každopádně u nás se slaví tak symbolicky defacto jenom přáním a darem ,jinak vše probíhá jako normální návštěva=žádné extra hodování. Filípka s tím držení za ruku chápu, já to taky neměla ráda..jsem celkem stydlín a od ostatních si udržuji ráda odstup nebo intimní zónu,jak se to dnes s oblibou říká, ale ono je to při těch procházkách takové nutné zlo, aby ti prckové šli alespoň trochu ukázněně. Jsem zvědavá, co na něj vy nebo paní učitelka vymyslíte :dizzy_face:
@levander jakpak budete slavit zítřejší Kryštůfkův svátek? S tím tonusem bych víc věřila FN, když ho tam mohli za tu delší dobu odpozorovat víc, ale rehabky to určitě rozseknou. S tím bříškem si bobek užije, ale je to takový začarovaný kruh, pochopila jsem to správně,že s UM neblinká,ale hůř kaká? Toho Kulíška ještě dáváte anebo to bylo chvilkové opatření? Žehlení u nás taky visí ve vzduchu, už jsem to zredukovala na manželovy košile, Johaniny a moje outfity do společnosti a občas plíny. Jo, musím přiznat,že oproti svému předsevzetí teda moc nelátkuju :sweat_smile: . Jak skončilo to hezké počasí,tak beru jednorázovky - nakoupené v akcích a různých druhů a zatím to naše popelnice zvládá.

@eliska_v jsem v napětí s tebou, docela mi to připomělo moje konce s bříškem a věčné hledání rad,jak uspíšit porod, na internetu :grinning: ..momentálně jsem ve fázi natěšení na další těhotenství a porod, ale tu pauzu 1 roku chci dodržet..
17. zář 2010 v 16:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky.
Tak jsem dala dnešní bříško do alba jestli chcete někdo mrknout! :slight_smile:

http://www.modrykonik.cz/fotoblog/eliska_v/album/v-zari-2010-cekame-chlapecka-daliborka-o/

Už je to fakt dlouhý! A doufám, že malej brzy vyleze :sunglasses:

@m.o.u.s.e : Já jsem napnutá každý den... A hlavně když mě bolí podbříšek, tak si říkám, tak už ať se to rozjede ať to máme za sebou a ono nic!!
17. zář 2010 v 16:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojík holky jdu vás aspoň pozdravit ,jsem strašná ale vůbec PC nestíhám v práci moc nemůžu a doma pak už není čas když přijdu večer,ale co je nového?Jak jsem psala minule cca od poloviny minulého cyklu zobu jeřáb a vždy jsem tak kolem 20DC začla špinit a otravovalo to až do 30DC kdy jsem to dostala a zase byl klid do cca 20DC dnes jsem 25DC a nic vůbec žádné špinění,snad je to tím jeřábem pač jsem o něm četla že bojuje s těma myomy tak třeba mu dal na prdel :slight_smile:))) nechci to zakřiknout ale pokud by to tak mělo být tak 3x HURÁ!!!!! :slight_smile: jsem strašná ale fakt mám radost pač to kdyby ustalo... :slight_smile: jeeeeeeeeeeeeee ,sem vždy byla na slipce větší polovinu měsíce no na palici fakt!!!! :slight_smile:
18. zář 2010 v 07:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a ještě dotaz mít ovulku až 20DC to není moc pozitivní že??:frowning2: Ale i tak moc s těhu nepočítám pač vím že sme proto tento měsím nic moc neudělali.... ale ta ovulka tak pozdě mě docela trápí :frowning2: co vy na to?
18. zář 2010 v 08:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenicenka17 ono záleží ,jak dlouhé máš cykly, ale pro uchycení vajíčka je třeba , aby luteální fáze cyklu byla alespoň deset dní, takže s MS v 30DC a ovulkou 20DC jsi tak na hraně.
18. zář 2010 ve 14:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hmm tak nějak jsem si to myslela :frowning2: :frowning2: :frowning2: všechno špatně....
18. zář 2010 v 16:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, mouse takže nelátkuješ nebo střídáš? my teda látkujeme ale občas se stydím, když mu třeba chci něco pěkného obléct a vím že to přes látkovku nedám nebo to bude vypadat blbě dám jednorázovku, na noc dávám také jednorázovky kvůli těm ledvinkám aby nebyl v mokru a přeci jen spí 7 hod v kuse a to je na látkovku hodně...také jsem koupila ty bambusové otírací ubrousky ale většinou používám také jednorázové, mám přebalovák v pokojíku takže nemám jak na rychlo namáčet ubrousky a na sucho se bojím že ho odřu ikdyz jsou jemnoučké....no a Popolini nám vůbec nevyhovují za prvé jsou hrozně veliké pak si myslím že se v tom musí pařit pod tou svrchnačkou a těch itti bitti máme jen 8:( ale to praní mě občas zmáhá, ted je to lepší tím že je nemáme na noc a máme o další 4 AIO víc ale i tak...
20. zář 2010 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenicenka17 nevěš hlavu, jeřáb ti ji může třeba upravit a popohnat a kontryhel ti pomůže se sliznicí,aby se tam vajucho rychle a bezpečně uhnízdilo:slight_smile: :wink: a určitě se to dá řešit i práškama od gyndr

@levander s látkováním spíš střídám, ale nakupilo se nám větší množství jednorázovek, buď jsem dostala nebo manža koupil v akci a ono to svádí :slight_smile: a navíc jak měla malá ten problém s tou suchou kůží,tak jsem to nechtěla moc pokoušet,přecejenom ty jednorázovky víc ten obsah vcucnou. Na noc dávám pampers active a osvědčily se i huggies, teď mám na zkoušku i pampers sleep nad play a taky se dá, nám v podstatě zatím vyhovovaly všechny krom Tesco zelených,ty nám koupili rodiče v akci a malé odírají nožičky ( budu je dávat jako vkládačky do látkovek).
Jinak dnes mi přišla Manduca a dojmy výborné, malá je v ní lehká jako pírko a spokojená, nejdřív teda pobrekla,kam že jí to cpu,ale pak se jí líbil rozhled. Ovšem těch šňůrek a popruhů tam je...jsem musela zavařit svůj mateřský mozek, než mi ty funkce došly. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:

Co asi Eli? Jsem napjatá na novinky :slight_smile:
20. zář 2010 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky.
Tak mi začala odcházet hlenová zátka!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: A celý den bolí podbříšek jako na MS, tak jsem fakt zvědavá a chvilkama i nervózní :slight_smile:
No uvidíme, kdyby nic, tak zítra jdu na KO, tak jsem fakt zvědavá :sweat_smile: :wink:
20. zář 2010 ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eliska_v to vypadá slibně :wink: :slight_smile:
20. zář 2010 v 16:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eliska_v Tak jak to vypadá? :wink:
20. zář 2010 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@levander : Zatím nic! Takže uvidíme zítra na KO :slight_smile:
20. zář 2010 ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky.
Na kontrole stejný nález jako minulý týden! Na jeden a půl prstu otevřená a vše v pořádku! Na monitoru Daliborek celou dobu spal, takže dneska na dvě věci....
Na první termín což je za dva dny to nevidím, takže to asi bude termín podle MS 28.9. a pak kdybych přenášela, tak plus 10 dnů...Takže 8 října, kdyžtak na vyvolání. Ale bavila jsem se dneska s dr., že malej už měl minulý týden odhadovanou váhu 3700g, tak prý příští středu udělají ještě jednou odhad a podle toho se uvidí jestli mě nechají přenášet nebo ne... :slight_smile:
Tak toď vše asi ode mě :sunglasses:
21. zář 2010 v 19:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojík holky
Eli teda já myslela že už nepísneš až zprávu jak ste na světě když jsi psala o té zádce...
22. zář 2010 v 06:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak přeji hodně štěstí a co nejrychlejší porod :slight_smile:
Já jsem v době čekání na MS strašné dny vlečou se neuvěřitelně :frowning2: ale sobota rozhodne,zatím se teplota drží,ael moc tomu nevěřím pač sme proto až tak nedělali... máte některá výtězný graf??? ráda bych koukla na tu nádheru co by třeba přišla :dizzy_face:
22. zář 2010 v 06:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenicenka17 : Ahojky.
tak to já taky doufala, ž eto bude už někde jinde, ale Daliborek ven zatím nechce :angry: :slight_smile: Ale jak říkal dr. když odejde zátka ještě to nic neznamená! Může to u někoho trvat pár hodin a u někoho i týdny... :sweat_smile:
Uvidíme, kdy to nakonec bude :slight_smile:
Jinak Ti držím palečky, aby jsi našla vysněné // :slight_smile: A mrška nedorazila :slight_smile:
22. zář 2010 v 07:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky! Tak jsem po ranní úžasné kávičce sama doma :dizzy_face: Filda ve školce, dneska se mu moc nechtělo, v noci se budil, tak ráno protestoval, že nechce vstávat. Pak ještě před školkou zakopnul a chudák se pěkně rozplácnul na zem, tak nálada nebyla valná, ale pak už dobrý. Zase se vrhnu na úklid, mám tu děsnej binec!
Včera jsme tu měli vzácnou návštěvu, přijela manžova sestřenice s přítelem. On je francouz a žijí v Arku ve Francii. bylo to super spestření, dozvěděla jsem se pár dost zajímavých věcí a největší úspěch mělo opékání buřtů :grinning: :grinning: Mathias z toho byl úplně hotovej, znal to jenom z vyprávění a hrozně se mu to líbilo :grinning: Do toho pozoroval na poli nechápavě srnky (u nich se takhle volně nepasou, hodí je po lese) a nechtělo se mu ani odjet :grinning:
Jinak u nás nic nového, dnes jsem 23 DC, nějak to zase uteklo.. Za týden se rozhodne.

eli: Tak Daliborkovi se nechce jeste na svet? Taky uz jsem si rikala, ze už... :slight_smile: ? Držím palce, ať si to brzy rozmyslí. Plánuješ nějakou "vyháněcí metodu"? :slight_smile:

Leni: No jo, před MS se mi to taky táhne. Ještě, že je aspoň venku hezky a dny jsou hned veselejší. :slight_smile:
Vítězný graf já teda opravdu nemám :sweat_smile: :grinning: A držím palce, ať to klapne! :dizzy_face:
22. zář 2010 v 09:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vendy01 : Ahojky.
Já už zkusila všechny!! :grinning: :grinning:
22. zář 2010 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Eli tak pořád nic já myslela že už se vám to rozjede :sweat_smile: tak hodně sil.
Krystufek má zase plná antibiotika, celý den mi spinká, nehraje si, nesměje se chudáček můj malý pod takovým svinstvem. zase na 5 dní...večer tak křičel že už jsem chtěla jet k dr. 3x za sebou jsme rourkovali jak byl zabetonovaný chudáček....a to bebu neměl....chjooo.
Vendy budu držet palečky příští týden.
22. zář 2010 ve 14:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek