• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snaženíčko, květen 2009

16. června 2014 
Ahojky, také zdravím v novém týdnu, to jsme na tom stejně, u nás také rostou zoubky, ale s komplikacema, o víkend odmítal uplně kojení, šla mu nahoru teplota a je brekavý, moc nespí takže si zoubků užíváme...jak poznáš mouse že je "naražená" ? nám řekla dr. že jich má napučených hodně ale nevím...
Už nočník? jaký máte? budete už trénovat? já se chystám za měsíc a půl ale vůbec nevím....pořád mi přijde brzo jako můj malinký plenkový chlapeček, pořád mi nedochází že to tak šíleně letí :frowning2:
Nosíš v manduce? já to ted nadhodila doma a manžovi se to nelíbí a mamina by mě asi ukamenovala:o) nevím, říkám si že když bych někam potřebovala tak by se to hodilo no, ale zase se bojím že náš rarašák by v tom envydržel....

A co jinak jak se tu všicí máte?
7. bře 2011 ve 14:25  • Odpověz  • To se mi líbí
@levander tak ta naše naražená jednička nahoře vypadala asi tak, že ještě skrs dáseň prosvítala sklovina, dneska už vylez zub a čekám jenom až naroste do stavu trčavého,aby ho mohl zachytit foťák :slight_smile: . Johan ty dásničky nemá moc nateklé nebo zarudlé, takže jí to asi zatím ani moc nebolí . Kousátka jsou u nás na prd, stejně si s každým vydrží hrát tak dvě minuty a pak žužle cokoliv jiného :slight_smile: ..slyšela jsem o zklidňujícím gelu http://www.mundisal.cz/mundisal/ ...možná by se Kryštůfkovi ulevilo.
Manducu jsem oprášila po delší době,přez velkou zimu jsem si netroufla.Podnikáme každé odpoledne "výlet" po zahradě a malá má oči jako knoflíky, akorát při nasazovací fázi trochu brblá, každopádně fusak je bezva , stačí to přehodit přes ní a nemusím ji navlíkat a soukat do nosítka v bundíčce.Dnes asi opět vyrazíme do obchodu, ať má vesnice pozdvižení :grinning: . A jak se K. líbilo v tom nosítku,co jste měli? Nosil se rád? Je fakt, že máte doma velkého průzkumníka, který možná bude chtít spíš cupitat po svých.
Nočník vypadá,dle slov manžela, jako doplněk ze Star treku :confused: :grinning: ..je to tenhle http://www.mamaja.cz/prebalovani-deti/speedy-a-kingy-pruhledne-nocniky akorát máme ten v zelené barvě. Líbí se mi tam ta průhlednost,takže jde hned vidět co se událo :wink: . Ale vidím to na trénink až v létě, to bude moc být malá třeba venku i delší dobu s holou dupkou a líp se mi bude vysazovat, navíc teď ještě pořád dostatečně jistě nesedí v prostoru..no, jsem zvědavá jak nám to půjde :sweat_smile: snad bude po mně, neboť dle vzpomínek mé maminy jsem začla trůnit od 9 měsíce a vceku úspěšně.

Udělal se tu krásný den, tak si jdu naplánovat jeho smysluplné vyplnění..pa ,pa :dizzy_face:

8. bře 2011 v 08:54  • Odpověz  • To se mi líbí
@m.o.u.s.e ahojky, no nočník je parádní, manža má pravdu, vypadá trošku startrekovsky :grinning:
Mundisal máme, pak ještě cal gel- ale ten jsem někde ztratila...jak to všechno pořád někam nosím aby byl po ruce tak zmizel :grinning: ale mundisal zabírá. U nás se kouše vše od mámy po kousátka. Má to hodně napučelé ale sklovinu asi nevidím, on se moc nedá zkrotit aby se tam dalo zkoumat....tak snad budou brzy venku.
Jemu se v lodgeru líbilo, bylo to dlouho jediné jak se dal uspat ale já byla vyřízená. No ted pro změnu spí jen na balkoně nebo venku v kočárku :(
8. bře 2011 v 10:06  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, tady je nějak zamrzlo, jak žijete? My fajnově, Kryštůfek je šikula šikovný takže z něj máme pořád šílenou radost, navíc to sluníčko a delší procházky nám opravdu prospívá, spinká už jen v kočárku takže spinká i déle a dopřává mi více volna :dizzy_face:
17. bře 2011 v 10:21  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojík holky zdravím,dnes jsem byla naposled v práci HURAAAAAAAAAAAAAAA :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
18. bře 2011 v 19:25  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, my si žijeme celkem poklidně, 4 zub na cestě, první seriózní ( konečně ) pokusy dostat se na kolínka, takže mi asi brzy skončí ten vegáč,co mám :sweat_smile: , ale dole už čeká ohrádka na smontování, tak aspoň občas budu moct něco v domácnosti udělat bez obav o cácorky bezpečí.
Jinak jsem začla měřit bazálku a zapisovat do fertilityfriend,( zatím jenom pro přehled o neplodných dnech),bumbám kontryhelový čaj pro doladění cyklu ( chodí pravidelně,ale ty projevy kolem ovulky nejsou jako dřív,tak to chci doladit). No a musím se objednat k zubaři,protože mám podezření,že to mé mateřství se podepsalo na zubu moudrosti :unamused:

@levander Máš pravdu,to jarní počasí je super,konečně jsem mohla vyndat beránkový fusak, jinak by se mi malá na odpolední spinkání do kočáru už asi nevlezla a pomalu zřejmě přejdem do sporťákové verze, i když minule bavil malou výhled tak 15 minut a pak si chtěla lehnout a žužlat vleže hračku..je to taková naše šunka libová :grinning: Tak Kryštůfek už je velký gurmán, no z masiska mu porostou svaly..moc dobře ví, čím se zásobit :slight_smile: . S pitím se to snad do léta taky utřepe, já pořád zkoušela magic cupy a pak po lžičkách ( to vypije dost a pěkně otvírá pusinku,ale je to zdlouhavé a dost se vybryndá kolem) a nakonec používáme ten obyč dětský hrneček s třemi dírkami z Ikei ( kombinuju ovocný čaj s bylinkovým). Jak jste vyřešili ochrany na zásuvky a šuplata?, pomalu se budeme muset taky po něčem takovém ohlížet..no, asi mě zase spasí Ikea :sweat_smile:

@lenicenka17 ahojky, no to je super :dizzy_face: ,moc dobře si ten pocit při nástupu na mateřskou pamatuju, to volno si pěkně vychutnávej ( zvlášť když to v práci, jak jsem pochopila, stálo poslední dny za prd). A jak dopadnul výběr kočárku?
No fotky v albu jsou nádherné, moc ti to sekne a nevím,jestli je to kvalitou nahrání na koníka,ale tyhle se mi zdají víc přirozenější než ta první,co jsi dávala na srovnání "před a potom"
18. bře 2011 ve 23:38  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky! Tak se taky opět ozývám :slight_smile: Poslední dobou se mi zdá, že čas plyne nějak rychleji... :sweat_smile: Manžel je ve škole, včera zvládl další zkoušku, finišuje s bakalářkou a v květnu má státnice. Filda usnul, tak relaxuju. Navečer jdu do práce, mám dnes i zítra noční :stuck_out_tongue_closed_eyes: Kluci marodili, pak jsem to chytla i já, ale už jsme všichni celkem v pohodě. Dnes má neteř a švagrová narozeniny, tak jdeme odpoledne popřát. :slight_smile:
Jinak tenhle měsíc neberu HAK, musela jsem jí vysadit, dělao mi to neplechu a ve středu jdu na gyndu na prevenci, tak mi snad napíše něco, co mi bude vyhovovat. Cjo, kdybych to tak nemusela brát...ale radši to nerisknu, ještě musíme vydržet...

Lev: Kryštůfek je teda šikula :slight_smile: S těma zoubkama to je nepříjemný.. :unamused:
Jarní počasí minulých dní mě už tak hezky naladilo :slight_smile: , bohužel u nás včera zas chumelenice jak na horách :sweat_smile:

Leni: Fotečky máte moc krásný!!!! Úplně by ses hodila do časáku pro maminky :slight_smile: To to uteklo, už 30tt :confused:

Mouse: Koukám, že už ses dala do prosecu "předsnaženíčka" :slight_smile:
A jakpak vaše nová adoptivní kočička? My jednu taky máme doma, ale bylo to koťátko když k nám přišla a nemá ocásek..
Johanka je šikulka, to máte super období na nácvik ťapání na léto. Nám to vyšlo na zimu, ty pády do bláta a sněhu byly opravdu super :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
19. bře 2011 ve 12:48  • Odpověz  • To se mi líbí
@m.o.u.s.e mateřská mi začíná až 20.4 naštěstí musím vybrat povinnou dovču nebýt jí jsem ještě v práci a trpím to celodenní sedění u PC mi už fakt nedělalo dobře :frowning2:
Jen ve čt.jdu na krev prý na chudokrevnost nebo co,za šímy nic takového nebylo tak se bojím zda nezjistí i něco o jaterních testech pač ty já měla špatné prvně a tak měsíc ležela nemylosrdně v nemocnici :frowning2: ještě jsem vůbec nic nenachystala pro mimi tak se bojím abych to vše stihla.
S fotkama přesně jak píšeš tyto jsou přirozenější je to určo tou retuší tu ji tolika nepoužil,ale jsem s pokojená i s tou jednou vylepšenou :grinning: aspoň na jedné si připadám krásně ikdyž to není to přirozeno.....
Kočárek je objdednán,nakonec úplně jinej,není na netu tak sem foto nedám dovezeme si jej až v květnu.ALe klasika hluboký + sporťák+ autosedačka značka tako novinka 2011 nakonec vybral manža já bych asi nevybrala chtěla sem ten co jsem ukazovala ale na vlastní oči to byla jen levná replika mutsy ale stav děs.A na mutsy korunky již nebyly....

@vendy01 jj celkem to uteklo,teď už jen čekání na mimi.Už i ty noce začínají stát za prdinu... :frowning2: u šímy sem měla o hodně menší břicho a spousty těchto problému snad ani nevnímla....
a děkuji za komentář k fotkám :slight_smile:
19. bře 2011 v 17:12  • Odpověz  • To se mi líbí
@m.o.u.s.e ahooj ty už vážně začínáš uvažovat o dalším snaženíčku? tý jo to jsi dobrá, já se toho upřímně děsím. No ono stejně nemám vůbec cyklus, také přemýslím že by nebylo dobré rodit v termínu státnic tak nevím, jak to vyvedeme, nejlepší by bylo otěhotnět až na jaře a pak být na rizikovém, ale kde je jistota že do července otěhotním....nemáme kam brouška malého dát takže by to byl problém. No ale začít se snažit už ted to bych se dost bála a bojím se že ani nezvládala s KRyštůfkem natož školou.
My ted musíme dávat ovocné štávy protože máme pořád zácpu:( v noci křičí bolestma:( ....
To je Johanka šikulka, už na kolínkách, no máš pravdu to havájek končí....ale i tak tě mamko nechala v klidu dlouho :o) bud ráda. Aspon jsi si užila miminka, my ho měli do 3 m. a pak už raubířek:o))))
Jo už máme také sporták, prostě se na procházce v korbičce přetočil an bříško a byl konec, ale ani ve sportáku není spokojený, prostě vožení je nůdooooo:o)

@vendy01 tak to má manža hukot vid, jak dlouho píše bakalářku? já řeším že ji začnu psát v létě abych to nehonila v zime při zkouškovém a Kryštůfkově chození....no nevím....
A jak se líbí v práci?

@lenicenka17 tý jo už doma? to to fakt letí...
21. bře 2011 v 09:27  • Odpověz  • To se mi líbí
Hezké pondělí všem, konečně vykouklo zase sluníčko :dizzy_face: Aktivně jsem se před chvílí objednala k zubaři,a teď uvažuju,co na ty Johančiné pizizuby pořídit za čistítko, vůbec nevím,jak moc si nechá v pusince rejdit tím prsťáčkem :confused: Snad zubař poradí a hlavně mi ji vezme do evidence :sweat_smile:

@vendy01 čičinka se má dobře, celkem se zabydlela a ani se jí enchce moc ven, musíme ji před dveře vystrkávat,aby aspoň chvíli byla na vzduchu,ale ona stejně sedí akouká do dveří,čeká až je zase otevřeme..je to pěkné vidět ten vděk a ještě hezčí bude,až se celá zregeneruje a bude zvesela lovit myši,kterých soudě podle děr na zahradě tu máme dost.

@lenicenka17 přeju,ať krevní testy dopadnou dobře, ta chudokrevnost je záludná,ale já chudokrevná nebyla a taky jsem mělas co dělat,abych po porodu nabrala barvu a přestala se mi hlavně motat hlava ,tak jsem moc se odkrvila. Při dalším těhu budu raději brát preventivně železo.Fotky jsou díky tobě krásné i bez retuší, aspoň jde vidět,jakou práci vizážistka provedla a fotograf to jenom podtrhnul dobrým nasvícením.

@levander no,jo já už se moc na další mimčo těším..teď jsem projížděla staré fotky v PC a narazila na vyfocené první těhu testy, táák se mi zastesklo po tom pocitu,že mi něco roste v bříšku :grinning: . Mi ten entuziasmus do rození podpořila Jojina, protože je to fakt pohodové dítě a až na ten bojkot kojení z prsu a dva týdny odmítání masozeleniny jsem moc mateřských "nervů" nezažila..ehm, zatím :sweat_smile: , nikdy neříkej nikdy že :sweat_smile: No, uvidíme,jak rychle se podaří,ale rozdíl 2-2.5 roky bych si přála dodržet.
To dodržování pitného režimu je taky o nervy :stuck_out_tongue_closed_eyes: ,já včera koupila ovocný čaj od Lerosu, páč dote´d jsem dávala ty granulované slazené a chci zkusit něco bez sacharozy, malá vypije tak 200ml čaje , mlíčka asi 450ml...asi by to pořád chtělo víc toho čaje,ale postupně ten její zájem o to,co dostává k pití a jídlu roste,tak si snad bude častěji říkat i o pití. Jinak dávám furt kašovitou stravu,kousky( pokud to není banán) ji natahujou, ale podle Fořta prý na kousky času dost a než by se mi zase blokla,jako po tom zvracení,tak radši budu nějakou chvílí ještě mixovat.

No nic,jdu špekulovat nad obědem,dneska bude batátovo-avokádová variace a hledám ještě nějaký třetí prvek do party :grinning:
21. bře 2011 v 11:11  • Odpověz  • To se mi líbí
@m.o.u.s.e k té bělotě po porodu, já když se viděla na fotkách jak jsem šla z porodnice v červenci tak se nedivím, že na mě v obchodě koukali jak na zombie:o)))
Tý jo takové dobroty vaříte jo? kde nakupuješ? Já stále ostuda skleničkuju a čekám na farmářské trhy, prootže mražené bio je málo a té čerstvé ještě méně. .. no snad už bude lépe.
Já právě ten granulovaný nechtěla, tak jsem zkoušela vody, bylinkové a ted jsme po lžičkávch na těch ovocných od Hippu.
Holky nějak nás všichni tady opustily co, zůstalo nás tu pěkně málo :confused: jdu hlídat toho lotranda nebo zase někde zbuchne pá
21. bře 2011 v 11:43  • Odpověz  • To se mi líbí
Nazdar holky, to jaro vás koukám všechny vytáhlo ven, no taky se vyhřívám na sluníčku,co to jde a že to jde,páč naše Joji se po nadějném naklekávání zase rozhodla válet šunky na břichu..už jsem z ní na palici :confused: snad to do 10.měs prohlídky zase rozpohybuje,jinak už asi na nějakou rehabku poběžím :unamused:
Hezký víkend přeji :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
1. dub 2011 v 15:06  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky, tak zdravím po týdnu co jsme byli u babičku a bylo nám parádně. tady to opravdu nějak vázne:( Eli už sem vůbec nechodí... :confused:

@m.o.u.s.e a na čem je na zemi Johan? Všichni kritizují plovoučky, ale K. se po nich také rozlezl tak to asi tolik nevadí....a vy jste už o rehabce s dr. mluvili? My už budeme skoro končit jsem moc ráda. Kryštůfek už chce chodit, když ho chytneme kolem hrudníčku tak se rozejde a nadšeně ťapká:o) jen je ještě brzy no:( Nějak ho nejde zpomalit:o) Jinak říká bába a táta, mámu si skovává na později:o) stejně neznám díto které by řeklo první bába :grinning: a náš si k tomu přidá bába buéééé a moje mami tvrdí že říká bába blbá ale to já neslyším :grinning:
Už chodíte na nočník? My ho ještě nekoupili, pořád zvažuju jestli hrající nebo ne.
Pořád válčíme s pitím, už jsme koupili další hrneček a ten vypadá že zabral, ale musí pít s tatínkem...Co dáváš johance pít? My zatím ovocné štávy aby to měl sladké ...
Máme doma miminko které má separační stavy jak na mě tak na tatku, to jsem normálně brečela když jsme byli u našich a Pavel odjel, tak maličký večer odmítal kaši z lahve protože mu jí dává pořád jen Pavel a normálně se tulil k jeho pyžamu....fakt dojemné :frowning2:
@vendy01 jak se vede vám? co v práci a tak vůbec?
@lenicenka17 už jsi doma vid? tak užíváš klídku?co mimísek?
5. dub 2011 v 09:59  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky!!! Tak dnes mám zasloužené volníčko :dizzy_face: Neděle byla úžasná, pro mě bohužel jen za oknem v práci :angry:
U nás vše při starém, je to pořád dokola...práce, školka, barák...a hrozně to utíká. Filípek je zdravej (musím to zaťukat) a už je to s ním pohoda..podle mě fakt ideální stav pořídit sourozence... Třeba včera jsem mluvila o kamarádce, která bude brzy rodit a Filda se mě zeptal, jestli bych taky chtěla miminko do bříška... No je teď úžasnej... Jeho hlášky mě poslední dobou opravdu dostávají :grinning: Ráno mi pro změnu řekl, že mi smrdí z pusy (měla jsem k snídani rybičkovou pomazánku) :grinning: :grinning: :grinning: a do toho, že mi svetr voní jako cukrová vata :grinning: :grinning:
Jinak jsem byla na gyndě, napsal mi novou HAK Logest, tak mi snad bude vyhovovat.
V práci dobrý, už jsem se celekm zajela a jsem ráda,že mám za sebou to nejhorší. Jen ta výplata by se mohla zlepšit. Platy sester jsou opravdu žalostné a v regionálních nemocnicích ještě horší, přitom sesterská péče je stejná...

Lev: Jsem asi mimo, ale proč lidé kritizují plovoučky kvůli chození? :sweat_smile: Nočník jsme měli hrající, ale nakonec jsme to hraní sami zrušli, začalo to blbnout. Ten nočník jako mám Mouse měl u babiček a ten mi přišel super.
Ty separační stavy tak znám, Tak do 1,5r. nebyl vůbec hlídací, hodně brečel... Do teď si muchlá třeba mojí noční košli při usnutí když jsem na noční :grinning: Je to hroznej mazel..

Mouse: Na Johanku asi padla jarní únava :confused: :grinning: Už jste byli u zubaře?
Už přemýšlíš co k prvnímu ročku k narozeninám? :dizzy_face:

Holky jdu něco dělat, nejradši bych nedělala nic, ale domácnost stojí...oběd čeká až ho uvařím, prádlo až vyžehlim...navíc jsem si naplánovala dělat piškotový dortík na zítra :slight_smile: , tak mám na pilno.....
Tak pa
5. dub 2011 v 10:34  • Odpověz  • To se mi líbí
@levander No jo, už si tu píšem jenom my :grinning: , zbytek tak nějak omrkávám i pomocí FB.
Johan má pod sebou koberec, ale ty její techniky mě někdy baví, zrovna teď se zase zkouší plazít a odráží se napjatou nohou, ruce odpočívájí a pokud možno co nejvíc se snaží natáhnout k hračce ,aby se zas tak moc plazit nemusela..no,lenora prostě, ale na prohlídce 10 měsíční se na to dr zeptám ( vždycky mi řekl,že je OK), minimálně bych s ní chtěla cvičit, protože i když váží tak akorát,tak se mi zdá,že je furt taková tenká, žádný sval :slight_smile: .Konečně jsem sehnala ten nafukovací válec, takže ji přes něho pokládám a jakože pérujeme na kolínkách, no nejraději ho stejně vleže svírá mezi nohama a ožužlává ty obrázky :sweat_smile: ., ještěže jí to alespoň zapaluje v hlavičce :sweat_smile: . Jinak jednou už myslím řekla uvědoměle táta, když manža vešel do pokoje a ona se na něj koukla,tak to z ní vypadlo. Mamamamama si mele, když je v nesnázi a pak taky u nás jede nenenenenéé, baba búúú byl hit tak před dvěma měsíci, dokonce to začal opakovat i papoušek :grinning: a včera ji upadla hračká a vylezlo z ní udivené jééjee ..no, to jsem se smála, i když to spíš byla náhoda.
Na nočník ji vysazuju tak jednou denně, většinou dopoledne, sedět na něm vydrží,ale nehrotím to víc jak 10 minut a ještě teda nevytvořila nic.S papáním i bumbáním se naštěstí rozjela, míchám jí granulovaný bylinkový a ovocný čaj a spíš tak, aby to bylo jen mírně ochucené čili ne moc sladké, jak to vychází podle návodu dávkování...to se mi na těch granulovaných líbí,že se ta sladkost dá vychytat e je to rychlé. Koupila jsem i ovocný čaj por děti od Lerosu,ale byl ve finále tak kyselý :stuck_out_tongue_closed_eyes: ,že bych stejně musela doslazovat glukopurem. Jak mi sdělila kámoška ,co má větší holčičku " nakonec je člověk rád, že to dítě vůbec něco jí a pije, a na teorie se stejně vyprdne" a tak to s nějakou sacharózou neřeším...chápu tu sůl, ta zatěžuje ledviny, i když trocha je pro tělo taky potřebná ( jídla ,co dělám já nedosoluju a jestli je něco ve skleničce,tak to beru jako tak minimální množství,že mi to vůbec nevadí) a podle mně cukr je spíš strašák pro obézní dětičky, což teda u nás nehrozí a pokud jde o zuby, tak snad zabere ústní hygiena / kartáček už máme doma ,ale ještě jsem nezkusila :stuck_out_tongue_closed_eyes: / a genetika, páč já měla zuby zdravé, ačkoliv manžal měl mléčné zkažené,ale to proto,že tchýně mu oslazovala všechno opravdu hodně , aby vůbec jedl.
Kryštůfek je teda maxi mazlík s tím tulení k tátově pyžamu, ale je to krásné,že :dizzy_face:.. ..nás období brečení na cizí lidi přešlo, tak snáší i pohled na fousatého dědu :slight_smile: a jinak je té naší flegmatičce asi jedno, kdo ji hlídá.

5. dub 2011 v 10:57  • Odpověz  • To se mi líbí
@vendy01 No hele, než jsem dopsala svůj elaborát,tak je tady jedna zpráva od Vendy :grinning: :dizzy_face: ..no, podle fotek je Filípek k sežrání ( mimochodem nějaká láska ve školec už je? :wink: :grinning: ) ) a ty hlášky jsou fakt super, na to se u nás taky těším, teda pokud nebude malá po mně mlčenlivý Bob :slight_smile: :sweat_smile: .
Logest jsem brala 7 let a byl super, ale stejně ti přeju, aby to situace dovolila brzo vysadit a zase zkusit snažení, když to v práci moc lukrativně nevypadá :unamused:
Jinak ty plovoučky dost často dětem kloužou a je pro ně těžší se odrazit..no pro Johi je těžké spíš se motivovat :sweat_smile: alias hlavně žádná křeč :grinning: K zubaři mám namířeno koncem dubna já, na klofáky do Johan jsem se ptala už jednoho zubaře , kterým je můj otec,ale ten mi řekl,že to nemám řešit a že to bývá z těch sladkých jupíků a kubíků a pití sladkého čaje z flašky se savičkou, což ani jedno neaplikujeme , ale pro jistotu se ještě zeptám toho svého dentisty, už jsem pořídila prsťáček a kartáček a elmex pastu pro děti, tak teď ještě se odhodlat k boji o čištění těch 4 zoubků . Jak tu ústní hygienu snášel Fífa?
5. dub 2011 v 11:11  • Odpověz  • To se mi líbí
@m.o.u.s.e. Neboj, já jsem byla taky dítko mlčenlivé a Filda je takovej ukecánek :grinning: No ve školce je teď největší oblíbenkyně Petruška, je o rok starší a skoro o hlavu větší :grinning: ,a le hlavně, že si rozumějí :grinning:
Tak snad ten Logest bude v pohodě. Má o kousek víc hormonů než Mirelle a to byla asi přícina těch problémů. Po vysazení mám hned klid..
Zoubky jsem Fildovi začínala čistit tím gumovým a to jen vodou. Pastu jsme začali dávat až později když měl normální kartáček. Teˇ%d si šmrdlá zuby sám a já mu je vždycky dočistím. Už je zvyklej, ale byly to chvilkama boje. Zuby má zdravý, jen jsem zvědavá, jestli je po mě bude mít křivý nebo ne. My máme v rodině vetší jedničky, tak jsem nosila přes 2 roky na pevno rovnátka...
5. dub 2011 ve 12:02  • Odpověz  • To se mi líbí
@vendy01 Logest jsem měla také pár let ale už přesně ani nevím jak dlouho :grinning: nějak mi to přijde dávno.... :sweat_smile: máme také ten kartáček na prst, tím normálním si dloube do pusinky tím gumovým podstavečkem. Ale moc to nesnese vytlačuje kartáček jazýčkem:( Kdy se chodí k zubaři? To musí být kouzelné tyhle hlášky, už se na ně také těším!

@m.o.u.s.e No tak to je paráda, že už si spojuje tátu s tátou, u nás je to spíš jen povídání tátátátátá ale že by věděl kdo t je to asi ne:o)
J8 jsem zrovna říkala, že jestli mé druhé mimčo nebude tak šikovné pohybově samo od sebe tak ani nebudu vědět jak ho rozpohybovat jak to Kryštůfek dělá vše sám...ten válec je super, my už máme druhý a fakt se s ním vyřádí, asi v 5ti m. se přes něj chtěl převalovat to s dal párkrát málem po kebulce ale ted klečí nebo sebí a mlátí si s ním:o)
My pijeme vše bez cukrů, jupíka mu nidky nedám, moje teta tím tak zničila zuby svému malému že to byl pro mě odstrašující případ, u nás teda obezita fakt nehrozí Kryštůfek je svalovec ale kvůli těm zoubkum to sladk nechci.
A z čeho pijete? My máme takové gumové pítko, ale pije z toho minimálně, už vlastně vůbec na lahvičce není, už jen lžička a víc než z toho pítka pije z tatkovo půllitru.
Jani nemáš tip na mletí masa? Jak to děláš? Já to mám pořád takové do těch vlákýnek fůůůj a moc mi ani domácí maso nechce. Včera měl slepičí vývar a nic a dnes bram. pyré, špenát, mrkev a k tomu skleničku bio hovězího a slupl toho 130. Pořád válčím s tím jaké množství čeho, pořád ho zlobí to bříško tak se bojím mu dva dny za sebou dát špenát atd.... pořád mixuješ nebo už jen vidličkou?
5. dub 2011 ve 12:34  • Odpověz  • To se mi líbí
@vendy01 Díky za tip, zkusím nejdřív gumový náprstník, snad mě skrz něj nepokouše :grinning: Jinak už abych začala malé šetřit na rovnátka, protože už ta druhá jednička nahoře ji narostla mírně šuro než ta první a ta široká mezera si tipuji zůstane i s dospěláckýma zubama..inu noty na buben jako máma..ale já si dopřála fixní rovnátka na vysoké a díkybohu ortodoncie je zázračná věda :slight_smile:
@levander Johan dávám pít z ikea hrníčku http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/70131564 z toho se to naučila mega rychle,protože to taky teče bez námahy (což je přesně její styl :sweat_smile: :slight_smile: ), teda já to musím držet aby to občas nevybryndala,ale zatím se nechce příliš obsluhovat při konzumaci sama,takže nepořádek při jídle moc neřeším . Do měkkých hubiček v těch nekapajících hrníčcích spíš hryzala, tak to třeba na ni vytasím později , ať se za ty peníze apoň trochu užijou :sunglasses: . No pití ze skleničky je úplně nejlepší,to toho dítě podle mně vypije nejvíc. Kryštůfek je šikula a až v tom půllitru bude pivo, hned si s tím obsahem poradí:slight_smile: ..to tak uteče, zrovna včera jsem si u Superstar říkala, že zachvíli budeme doma mít puberťačku,co piští na nějakého teenage idola v TV :grinning:
Pokud jde o to masko, tak já ještě pořád všechno mixuju a mixér to maso zvládá fakt dohladka, žádné vlákna ( ale záleží na typu masa, třeba hovězí a kuřecí prsa i v té hladké hmotě udělají takovou zvláštní strukturu) akorát už to nedělám takové řídké. Jak jsem byla u našich,tak jsem dávala koupenou skleničku a byly tam i malé kousky a malá to snědla, ale to jsem jí to zas naředila spíš do konzistence polívky, dneska jak zapoměla polykat,tak se jí ta hustší konzistence nakupila v pusině a zase ji to natahovalo..tak ji naznačuji žvýkání a melu u toho krmení hubou v pantech jako kráva, no, komedie, ale raději budu ještě pár měsíců mixovat , než bych riskovala,že se zase v jezení blokne. Na oběd už sníme těch 200gr, ale k tomu jsme se dopracovávali dlouho a vy se taky dopracujete, navíc Štofík je takové prepetum mobile, ten má určitě nějaké tajné nevyčerpatelné zásoby energie :slight_smile: :dizzy_face: . Jinak baštíme skoro denně jogurt s bifidus bakteriemi, i v Bebě jsou bifidus bakterie, tak doufám, že ve zdravém střevě bude zdravý duch, s břichem a kaděním žádné problémy zatím nebyly. Pořád nevím, jestli ji mám zkusit dát tu chlebovou kůrku nebo kousek banánu, aby se rozžvýkala,ale bojím se, že jí i ten rozžužlaný drobek z chleba zaskočí a já ji budu ohýbat a placat do zad :astonished: :confused:
Na nějaké fotce jsem si všimla, že máš parní hrnec?..začla jsem o jeho koupi uvažovat,protože dost vařím doma a škoda každého vitamínu..jaké s ním máš zkušenosti?
5. dub 2011 v 17:00  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky tak doma jsem v jednom kole,se šímou pořád po dokrotech šla jsem stím že se mi zdá že blbě slyší a on opravdu an levé ucho neslyší skoro vůbec tak jdem na trubičku do ucha.NAvíc n mandle a pořád něco.
Já se mám jak kterej den,břicho mi přijde den ode dne větší a větší, přitom mám prý málo plodové vody a mimi je menší než by mělo ač co jsem četla v těch chytrých knížkách odpovídá ,tak nevím.
Můj strašák jaterní testy jsou tu též a mám je nepatrně zvednuté,do včera jsem to házela za hlavu ale do včera se opět škarabu :frowning2: tak se bojím aby se to nezhoršilo a mě tam opět nezavřeli to je strašná představa ještě 2 měsíce tam být jak vězeň :frowning2:
Holky já u šímy ležela od 35tt v nemocnici tak vůbec nevím jak ta poslední vyšetření ,jestli nějaká jsou probíhají před porodem chodí se i nějak do té porodnice se domlouvat nebo tak???Je to směšné že vy mě druhorodičce máte radit,ael já fakt nic nevím vždyť ani ten porod nevím jak probíhá jsem ho prospala.... :frowning2: kdoví co teď....
6. dub 2011 v 16:07  • Odpověz  • To se mi líbí
@lenicenka17 to mě mrzí, že Šimonka trápí ušíčko, snad ten zákrok nebude moc nepříjemný, celkem teď fouká vítr a ta ušiska asi dostávají i přes čepičku..já kolikrát nevím, jak tu pokrývku hlavy na děcku udržet a je fakt ,že ta ušička radši nechávám svému vývoji,se bojím,abych jí tam ten maz při čištění ještě nazatlačila :confused: ...si pamatuji, že jak jsem byla na trhání nosních mandlí v 6 letech,tak mi vyndal dr. na orl úplnou mazovou zátku z ucha ( aspoň tak velké se mi to tehdy jevilo :sweat_smile: :grinning: ), ale slyšela jsem v pohodě :sunglasses:
S těma vyšetřeníma po 33 týdnu, tam se snad bere ještě ten krevní odběr a stěr z pochvy na streptokoka a už si ani nepamatuji,odkdy jsem začla chodit na monitor, můj doktor měl to vybavení v ordinaci,ale jinak se tě asi gyndař zeptá, kde chceš jít rodit a tam pak chodíš jednou týdně na ozvy, a asi si tam zavoláš jelikož se stejně domlouváš na hjodině a dni,kdy tam půjdeš...myslím,že jak ty ozvy budou OK,tak není důvod tě hospitalizovat, ledaže by ses otvírala atp. S tou plodovkou je to zajímavé, mělas jí na hranici celé těhu? mě doktor říkal vše OK a až na příjmu k porodu vyúadlo z jiného doktora,že jí mám málo a je fakt,že ty poslední týdny mi břicho nerostlo, takže Johan tu vodu asi musela nacucávat jako houba, protože ze mně nic neteklo.
Neboj, hormony ti pracují před porodem na plné obrátky..to je přirozené :wink: :slight_smile:
7. dub 2011 ve 14:50  • Odpověz  • To se mi líbí
@m.o.u.s.e Já jsem se šímou ležela v nemocnici hlavně kvůli těm špatným jaterním testům a už je mám opět zvednuté tak se bojím aby si mě tam zase nenechali.. :frowning2:
Plodovky mám prý málo,ale prně se o tom zmínil až teď tak nevím od kdy...
Už aby to bylo za mnou .....
8. dub 2011 v 08:43  • Odpověz  • To se mi líbí
@m.o.u.s.e mám tedka jenom chvilinku tak rychle k těm parním hrncům, já jsem max. spokojená. Rychle uvařené, spousta vitamínů a hlavně mi tam zůstává ta štáva z ovoce, což ve vodě nemáš. Takžče doporučuji. Nám v tom vařím jen knedlíky a ty mají dost tvrdou krustičku, což není moc fajn na krájení...jinak nám v něm nevařím, ale pro dětičky fakt super!
11. dub 2011 v 10:00  • Odpověz  • To se mi líbí
@levander díky moc, vždycky váhám nad novým krámem do kuchyně,ale přesvědčila jsi mě :grinning: ..navrhnu rodině jako dárek k narozkám :sunglasses:
No u nás jinak po ubrblaném víkendu ( prorezavají se dvojky nahoře :stuck_out_tongue_closed_eyes: ) dnesek celkem v pohodě. Úspěch dne jsou dva bobky do nočníku..už vysazuju třikrát denně a z 80% Johan něco pustí, tak doufám, že si to brzo i spojí v hlavince.
Jdu se vrhnout na kopu prádla,dokuď chrní..pa pa.
11. dub 2011 ve 14:42  • Odpověz  • To se mi líbí
@m.o.u.s.e já také řeším vše do kuchyně třikrát, protože místa tam je pořád málo, ale ted dostáváme takové dárky takže se hodí...jako odštavnovač:o)))
Ty čteš také Fořta vid? Jak se na tu knížku díváš? Dáváš Johan maso vid? Některé věci jsou tam zajímavé, ale říkám si, že bych mu neomhla dávat skoro nic...jako vícezrná kaše no nevím no...
Jak proběhla rehabka, už jste byli?
15. dub 2011 ve 13:59  • Odpověz  • To se mi líbí
@levander Fořta jsem přečetla a popravdě se řídím svým rozumem,v něčem s ním souhlasím, ale většina mi příjde moc radikální a my jako rodina radikální co se zdravé výživy týká nejsme, teda já stavím na první místo chuť a i když mi někdo udělá pohankovu kaší na 100 slaných způsbů,tak stejně vždycky chmátnu po dobrém řízku :grinning: . Přetvařovat se před dítětem nehodlám,takže maso dostává Johan už teď,sice je ho trošku, ale až začně kousat, tak přidám víc. Nebudu jí záměrně dávat jídlo, které ji dělá potíže, jenže abych věděla, které to je,tak jí ho nejdřív musím dát,koneckonců nová chuť příkrmu je vždycky hokus pokus , ale zatím jsme v 90% bez problémů( od toho blinkacího maratonu třeba nedávám žloutek, zkusím znova až v roce) tj nemá alergie, kadí pravidelně . Teď se musím mrknout co tam píše o té vícezrnné kaši, koupila jsem od Nestle s medem a jíme bez problému, jediná kaše, po níž má malá řidší stolici je nutrilonová, ale on jí nutrilon obecně nesedl.
15. dub 2011 ve 14:59  • Odpověz  • To se mi líbí
@m.o.u.s.e já to právě také tak řeším, jako kobližky máme doma často :grinning: maso nejím, takže to se přetvařovat budu muset, ale to co píše mi také přijde pro hodně striktní rodiny kde vládne zdravá výživa, my jsme lenoši na jídlo tak jíme co je rychlé...:( Máme od nutrilonu vícezrnou, píše že se nemá jiná než snad rýžová a nevím ještě jaká....Kryštůfek špatně kaká po každé takže to nám nezabírá. Dáváme laktobacílky a pořád to jde ztuha:(...
Zloutek také nechávám až na rok.
15. dub 2011 v 15:04  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojík holky tak vás zdravím,zatím jsem doma pač když jsem šla včera na kontrolu a dala mu papíry kde jsou výsledky i zmiňovaných jaterních testů ani se na to nekoukl.. fakt začínám o jeho péči pochybovat sice se škrabu ale dá se to vydržet tak zatím mlčím a uvidím co bude... vydržela to kdysi moje mamk tak vydržím to i já :slight_smile:
19. dub 2011 v 09:59  • Odpověz  • To se mi líbí
@lenicenka17 Ahojky, no ti doktoři jsou někdy ranaři,taky jsem si kolkrát říkala,jestli to ten můj má tak v oku a nedává to najevo anebo něco přehlíží..naštěstí vše dopadlo dobře,teda až na tu záhadu s tou plodovkou. Doufám, že i u tebe to bude OK, jak se vlastně cítíš?
19. dub 2011 v 16:42  • Odpověz  • To se mi líbí
@m.o.u.s.e ale tak cítím se jak který den,ale víceméně teď líp jak cca před 3 týdny... škrabu se ale taky si myslím že se to zlepšilo co sem zahájila dietu,snad to nějak doklepu :slight_smile:
20. dub 2011 v 11:34  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek