• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snaženíčko, květen 2009

16. června 2014 
Dobré dopoledne! U nás ráno taky pěkně zapršelo a je fakt hnusně. Před polednem jedeme s malým k našim na víkend. Pojedeme s ním poprvé vlakem, protože se nám rozbilo auto, tak jsem zvědavá jak se u to bude líbit :grinning:

Mouse - tak to držím palce, ať to jsou těhu příznaky :grinning: :grinning:
Leni - ten čípek má být tvrdý, teplotka vysoká, ale jinak nevím... Přeji tlusté čárky na ovu testech!! :grinning:
Já jsem dnes teprve 7DC, takže ovulace zatím v nedohlednu... :grinning:
29. kvě 2009 v 09:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky! hlásím v brně taky hnusně, zima jako na podzim.
jé, mouse, tak ty máš před svatbou?
jo, s prací to je naprd, ale já zas naopak doufám, že budu moct v těhotenství chodit do práce co nejdýl. kvůli penězům určitě a taky si nedokážu představit být hned doma, sama, zavřená,.. takhle jsem přeci jenom pořád v kontaktu s lidma.
no teda já vás obdivuju, jak si zkoumáte ten čípek. já to ještě nezkoušela si ho hledat. :sweat_smile:
já jsem dneska 15DC, včera jsem si dělala ovu test, ale po druhý čárce ani vidu ani slechu. nemáte někdo zkušenost s ovu testama? dělám si je asi 3. měsíc, ale nikdy tu druhou čárku nemám úplně silnou jako kontrolní. a vyleze třeba až za půl hodiny, když už nějaká vyleze. :frowning2:
29. kvě 2009 v 10:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Anaji! Mně to doma v prvním těhu vyhovovalo a hlavně mi bylo hodně zle. Maximálně jsem si užila léto atd. Navíc jsem dělala na 3 směny a ani jsem v práci nemohla zůstat. Penízky jsem měla pěkný na to že jsem byla doma, jinak bych je stejně projela v benzínu...
S ovu testama zas až tak velký zkušenosti nemám, když jsem je zkoušela, tak se mi druhá čárka objevila jen jednou. Jsou docela drahý, tak jsem se na to vykašlala. Třeba je 15 DC ještě brzy a ovulka chodí později.. V horším případě nechodí, ale to snad NE. Určitě fajn je měření BT, zatím neměřím, ale snad už příští cyklus začnu. Nějak ráno zapomínám :grinning: :grinning:
29. kvě 2009 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lenicenko, při ovu je čípek měkký jako ret a posazený výš, po ovu začíná tvrdnou a otvor do něj se uzavírá, znova se otevírá až před MS a to se taky čípek sesouvá níž.. z mého ochmatání čípku leda usuzuju, že jsem po ovulaci :slight_smile: , teplota může klesnout až před MS.
Vend ,je mi dlouhá chvíle ( ty čekáš na ovu,tak víš o čem mluvím :grinning: ), takže se pozoruju a znamenám si co vidím, ale nedělám předčasné závěry. Je to koneckonců moc brzo, pokud došlo k oplodnění,tak teprve v těchto dnech by mělo vajíčko doputovat do dělohy a začít se hnízdit ( a to potom začíná způsobovat příznaky á la nevonost,citlivost prsů)..
Anaji, svatbička se blíží..máme to koncem srpna, měla jsem toho plánování málo,tak jsem se rozhodla to rozptýlit tvorbou potomka :grinning: a vzrušuje mě představa, jak se strachuju, jestli se kvůli bříška vlezu do šatů :sunglasses: :sunglasses: :grinning:
29. kvě 2009 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mouse - my měli svatbičku minulý rok 6.9. :grinning: . Máš málo plánování?? :grinning: :grinning: Já jsem byla vystreslá kolik toho je :grinning: Je fakt, že už jsem měla malýho, tak to bylo složitější, ale o to hezčí. Mrkni klidně na beremese. Mám tak albíčko :grinning: Těhulky nevěsty mají svoje kouzlo :slight_smile:
Vůbec to otěhotnění mi přpadá jako nějakej adrenalinovej sport :grinning: :grinning: asi trochu blbý přirovnání co? :grinning:
29. kvě 2009 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,můžu se přidat? :wink:

V těchto dnech zahajujeme :stuck_out_tongue_closed_eyes: ofiko snaženíčko,juppí :sweat_smile:

Měli jsme trochu nemocnýho prcka a museli jsme čekat na výsledky jednoho vyšetření. Měl podezření na geneticky podmíněnou vadu svalů,strašili nás totiž svalovou dystrofií. Ale výsledky jsou OK a my jdem s radostí do druhýho mimi :slight_smile:
29. kvě 2009 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
29. kvě 2009 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vendy: na beremko chodím a mrknu na album, jste moc hezká rodinka, tak to bude příjemné pokoukání :wink: plánování je zatím v pohodě, stres čekám tak měsíc před dnem D, naštěstí jsem flegmatik a zachovávání tradic za každou cenu mě i nastávajícího netrápí a když bude v bříšku junior, o to víc budeme nad věcí. Užijte si premiéru ve vlaku, malý bude určitě nadšený..kluci a mašinky to je spojená nádoba ( a za pár let to přeroste v holky a mašiny :wink: :slight_smile: )
Lenicenko , o Femigardu jsem slyšela hlavě to,že ženské si to chválí..,bylinky asi mají mnohdy tu moc upravit cyklus a hormonalní nerovnováhu, ale na každého taky zabírá jiná kombinace , doporučuji proštudovat složení, kolikrát je to totéž akorát pod jiným názvem a jinou marží prodejce. Já jsem akortá zkušela pít ženskou směs od Gřešíka, byl v ní tolik propagovaný kotryhel a další ( kopřiva, třezalka), ale myslím,že se mi po něm zhoršila pleť ( co ho nepiju je to OK)..v podstatě mi funguje všechno pravidleně, tak o těhle podpůrných přípravcích zatím neuvažuji.
Sonco : Ahoj a blahopřeji k rozhodnutí se rozrůst :grinning:
29. kvě 2009 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj holky,přeju krásné páteční odpoledne!!
Já jsem táák ráda,dneska jsem skončila ranní směnou,víkend volnej a do práce až v pondělí,to je paráda :grinning: :grinning:
Jinak pořád tak nějak trošku špiním a hlavně mě zase ode dneška hrozně bolí břicho a občas píchne v podbřišku(2 dny jsem měla klid a dneska je to tu opět),ale já si myslím,že je to počátek MS,schválně jsem si teda koupila test a zítra ráno si jeden udělám a druhej v týdnu,pokud se nedostaví MS,tak jsem zvědavá,ale moc velkou šanci si nedávám :frowning2: :frowning2:
Holky,jak jste mluvili o těch bylinkách,tak já zase po tom Jeřábu ptačím mám strašně osypanej obličej,beďáry všude,dokonce i na krku,děs běs,teď jdu příští týden na kosmetiku,tak už se nemůžu dočkat,docela jsem to zanedbávala,chodím každý 3měsíce,ale naposledy jsem tam byla v listopadu :sweat_smile:
29. kvě 2009 v 16:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
janca:a kolikátý jseš DC?
myslíš že ta pleť je z jeřábu?já zase naopak zjišťuji zlepšení a nebo ale spoň ne zhoršení kolem ovu...Tak nevím
Já bych byla tak ráda kdyby jeřáb ovu urychlil a cyklus zkrátil je to děsné to čekání....
29. kvě 2009 v 17:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dorbé ráno!
janca83 : držím pěsti při ranním testování a doufám že víkend prosluní dva paprsky na testíku :wink: :slight_smile:
Ty bylinky mají asi dost individuální účinky, ale řekla bych,že hodně z ních má jako vedlejší funkci čístící, proto ta pleť respektive její zhoršení může značit, že z těla odchází škodliviny a to všemi směry včetně pórů. To není špatné,ale kdo se má na sebe dívat do zrcadla anebo opětovat dotazy okolí typu " co se ti to stalo"? :grinning: . Já mám nejlepší pleť kolem ovulace, to si připadám i fyzicky hezčí, chlapi taky čumí víc..no pak se začnou tvořit beďary ( speciálně na bradě ) a je po lákání samečků :sunglasses: :grinning: .
30. kvě 2009 v 07:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Krásné ránko holky,tak já jsem 30DC a ráno jsem schválně testovala no a čekala jsem to,je negativní :frowning2: :frowning2: Buď je ještě hodně brzo,ale spíš se přikláním k variantě,že těhotná nejsem,mám nepravidelnou MS,minulej měsíc jsem ji dostala 36DC a předtím jsem musela na injekci a předtím zas 30DC...už teď se bojím,abych zase nemusela na injekci,zase už skoro nešpiním,to je sakra práce :confounded: :confounded:
30. kvě 2009 v 08:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Janco, počkala bych teda ještě 6 dní a pak zkusila znovu testík, jestli máš dlouhý cyklus, tak možná je na pozitivní výsledek brzo. Možná se přidají další příznaky,každopádně,když to nedostaneš a půjdeš na injekci,tak tě doktor prohlídne a vše se vysvětlí. Hlavu vzhůru :wink:
30. kvě 2009 v 08:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
m.o.u.s.e.:Máš pravdu,asi bylo na testování fakt brzo,já to jen chtěla zkusit :sweat_smile: :sweat_smile: No,já to čekala,že test bude negativní,ani mě to nepřekvapilo,tak druhý testík si udělám v pátek,to už budu 36.DC,ale teď mám strach,abych nemusela na injekci,nechci mít MS uměle vyvolanou,beru vždycky 14dní v měsíci ty kapky Jeřáb ptačí a po nich MS vždycky dostanu a ve středu jsem začala poprvé špinit,minulý měsíc se mi rozjela MS až po 5dnech od špinění,tak se hlavně modlím(pokud nejsem těhulinka)ať MS dostanu bez injekce.No,s přítelem jsme se domluvili,že v říjnu,až půjdu na cytologii,že si nechám udělat hormonální profil.Myslíš si,že by nevadilo,když by mě gynekolog vyšetřil já nevím po 5-6měsících neúspěšného snažení?Já nechci čekat rok a pak to řešit,chci postupně,aspoň zatím mně a když jdu v říjnu na cytologii,tak to chci rovnou naráz i nějaký vyšetření.
Vy se taky snažíte 1.měsíc,viď?A máš pravidelnou MS?Jinak také moc gratuluju k zářijové svatbičce,my zatím s miláčkem o svatbě moc neuvažujeme,v červnu spolu budeme 6let,ale pro mě je hlavní,že se máme rádi a on se zatím moc ženit nechce,no já jsem šťastná,že aspoň svolil k tomu mimču,my spolu bydlíme-nebydlíme,takže o to víc jsem ráda,že už teď zkoušíme mimčo a zatím to bereme v pohodě,1.neúspěšný měsíc,to ještě nic není,když vidím,že holky se snaží roky,tak jsem zatím v pohodě(no aspoň trošku v pohodě) :rolling_eyes:
30. kvě 2009 v 10:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojka holky, taky jsem květnovka 09, tak bych se ráda mezi vás přidala . :dizzy_face:
Bez HA jsem od února, takže te´d vlastně 4 měsíc bez prášků. Nyní jsem 22dc a 4dpo....a čekám do 10.6., abych testla
jančo: určo ještě nic nevzdávej, testni třeba ještě za tři dny, prostě dokud nepřijde mrška, tak není nic ztraceno a ani nepřemýšlej půlroku dopředu, jak půjdeš na vyšetření....co ty víš, třeba už nosíš bublinku :wink:
- jo a taky beru jeřáb a pomohl mi zkrátit cyklus z 36 na 29 dní :dizzy_face:
30. kvě 2009 ve 14:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
marku:a za jak dlouho ti jeřab tak krásně upravil cyklus já jej jím první cyklus a též jsem měla 36DC :confounded:
30. kvě 2009 v 16:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Marku:Ahojky a vítám tě mezi náma!! :wink: :wink:
Taky by mě to zajímalo,za jak dlouho ti jeřáb zkrátil cyklus?A jak dlouho ho bereš a celý měsíc?Já ho užívám vždycky po menstruaci 14dní,je zajímavý,že jak jsem jeden měsíc ho schválně nepoužívala,jak mý tělo bez něj zareaguje,tak jsem musela na injekci a když jsem ho jednou používala jen 4dny,tak jsem měla MS za nádherných 30dní,tak fakt nevím,zda je to tím jeřábem nebo ne,ale já myslím,že jo,teď jsem ho brala zase 14dní a už mám pořádný křeče,myslím si,že se hlásí o slovo mrška než že by se uhnizďovalo miminko,teď jsem si zacvičila na rotopedu a křeče přešly :sweat_smile:
Marku a máš po tom jeřábu i ovulaci?Nezlob se,že se tam blbě ptám,ale taky mě to zajímá.Dík :slight_smile: :slight_smile:
30. kvě 2009 v 17:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Janco, myslím, že vůbec nevadí, když s citologickým vyšetřením udělá i vyšetření hormonálního profilu, spojit ta vyšetření v jedno může ušetřit čas a nervy, ovšem doktoři jsou někdy kámen úrazu, ten můj mi rovnou řekl, že mám přijít až za rok neúspěšného snažení. Myslím ale, že pokud máš takové komplikace jako potřebu opakovaně vyvolávat MS, tak bych rozhodně neotálela a tlačila na doktora, at ti MS pomůže upravit. Protože ta roční tolerovaná lhůta platí pro tzv. "zdravé páry" a dokud nebudeš mít pravidelnou MS ( což je podle mně jedna ze známek zdravého fungujícího rozmnožovacího ústrojí ženy), tak v podstatě ten rok čekáš jakoby zbytečně. Hele, zkus třeba kromě těch kapek bumbat čaj z kontryhele, možná se ti tvoří nedostatečná sliznice anebo ti vážně chybí nějaký hormonek, který tu MS spouští.
My jsme spolu už deset let a mimčo je to poslední, co nám ( teda kromě sňatku) chybí :slight_smile: . Takže skládáme takove puzzle kompletního rodinného života dvou lidských jedinců :grinning: . Uvidíme jestli ten dílek po 1.měsíci snažení zapadne do volného prostoru anebo budeme muset čekat, každopádně já mám MS pravidelnou a pokud dvakrát za život přišla mimo cyklus tak vždycky spíš dřív. Výsledky vyšetření taky OK, na pohmat vše na svém místě, teda až na tu mírně zakloněnou dělohu..mužík taky neprodělal žádné úrazy nebo nemoci ovlivňující polodnost, neholdujeme ani jeden z nás kouření,alkoholu..prostě nevidím žádnou překážku :sunglasses: ...fuj,to jsem se rozepsala :grinning:

Marku ahoj, máš moc pěkného klučíka, má v některých okamžicích děsně dospělácký kukuč :wink: :slight_smile:
30. kvě 2009 v 18:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky děláte si některá poznámky do grafu na fertility?Snad to píši dobře.. Potřebuji radu :confounded:
30. kvě 2009 v 18:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
lenicenko, ja tam teda leda dávám teplotu a cervikulární hlen+ čípek + inseminaci :grinning: , ty poznámky navíc myslíš asi třeba bolest hlavy, užití medikamentů, že?..tak s tím moc neporadím, jednou jsem tam zkoušela zadat údaj o měření teploty v jiný okamžik a rozházelo se mit to, takže teď se v tom radši moc nerýpu :slight_smile: ...jo a samo mi to určilo dneska den ovulace, který je podle mně úplně mimo , zvlášť s ohledem na to, že se měřím od poloviny cyklu...tím chci říct,že na fertility moc nespoléhám, ale na ten grafík se mi dívá pěkně
30. kvě 2009 v 18:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
mouse:no právě tu teplotu jsem tam nemohla zadat....
anglicky neumím tak sem jela dle návodu ,zadávala jsem to zpoětně ale zadalo se mi jen ms a pak první den měření mi už nechtělo do tabulky uložit... absolitně nechápu co dělám špatně
30. kvě 2009 v 19:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak teď jsme dofrčeli z grilovačky...mňam. mńam
Šimísek baští meloun na večeři :grinning: , takže já mám asi tak pět minut , abych nakoukla mezi vás :dizzy_face:
ten jeřáb jím skoro dva měsíce... každý den 20 kapek ráno(no te´d jsem 4 den bez jeřábu, neb mi došel a v bylinkách ho paní neměla, tak snad se mi nerozhodí moc cyklus :fearful: ), krom toho si každé ráno lupnu jednu listovku a od mensesu do 10dc piju Kontryhel. Ten jeřáb mi pomohl i od bolesti břicha a ostatních neduh, které sebou mrcha přináší.
grafík si zatím žádný nevedu, takže neporadím...zkusíme půlroku bez garfíku a pak kdyžtak
m.o.u.s.e: jj, děkuji za pochvalu Šimíska...je to rarášek, někdy mě překvapí co vypustí z puse...opravdu jak dospělák...např dnes jak jsme došli na tu grilovačku, jeden strejda se ho zeptal..jak se máš???a Šíma s ledovým klidem odpověděl...v pohodě, proč se ptáš??? :grinning: :grinning:
30. kvě 2009 ve 20:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
janča: ovulaci snad mám , neb jsem si zkoušela ovu-testík minulý i tento měsíc a zareagoval krásně.a tento měsíc jsem ovu teda i dost cítila :frowning2:
30. kvě 2009 ve 20:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
lenicenko : já at kliknu na kterékoliv datum,tak se mi následně objeví tabulka a hned do kolonky temperature můžu zadávat ( vedlejší volbu " discarted" nezafajfkuji), doplním ostatní a dám "save"...zpětně jsem to zkoušela a jde to taky..tak nevím
jdeme koukat na film, takže se pro dnešek loučím
30. kvě 2009 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
marku:koukám že máme obě šimony :slight_smile: jen o rok od sebe :slight_smile: :slight_smile: kolikátého jste?My 25.6
31. kvě 2009 v 09:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj holky,přeju krásné nedělní poledne!!
Tak bříško mě furt bolí(včera jsem měla celý den pěkný křeče),sice pořád trošinku špiním,ale už 4.den,ale je to děsně málo,jen když si šáhnu hlouběji papírkem :sweat_smile: :sweat_smile: a MS se mi stále nemůže rozjet,zase mě dneska od rána bolí břicho,tak fakt nevím,čím to je,ani minulý měsíc mě tolik nebolelo břicho jako teď :confused: :confused: Na to,že bych byla fakt těhotná moc nevěřím,tak uvidíme,když se mi do 14dnů nespustí MS,tak jdu na gyndu,ať mě rovnou i vyšetří,jestli třeba náhodou nejsem těhotná nebo nemám nějakou cystu a tak.
Zatím ten kontryhel pít nebudu,stačí mi ty kapky a každý den beru Femibion,tak zatím uvidíme,jak to se mnou dopadne,ale je pravda,že asi nějaký hormon mi chybí,když i po 10měsících od vysazení HA nemám pořád pravidelnou MS.
Holky,bere nějaký vitamíny i váš protějšek?Přítel bere zinek,teď dodělává krabičku,tak jsem mu koupila novou,tak aspoň něco,nevadí mu to,ví že to dělá i pro svého imaginárního Jarouška( :grinning: :grinning: to mi tak blbneme,kdybysme měli chlapečka on by chtěl Járu,protože sám je Jarda,jeho taťka,děda a můj taťka taky,ale já bych radši Honzíčka,MILUJU to jméno,navíc by to byla krásná památka po mém milovaném bratranci,který tragicky umřel jako 10-letý chlapec :cry: :cry: :cry: )
Ujuj,já se zas rozepsala,jdu nakoupit,přeju krásný den,ještě sem nakouknu,jste tady bezva parta,tady se mi líbííí :wink: :wink:
31. kvě 2009 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Janca:a zkoušela jsi jaký máš čípek?
Honzu mám taky nachystaného ,ale doufám že k šímovi přibude spíše holčička :slight_smile: ale stou si lámu hlavu... :frowning2: všechna jména co bych i dala jsou už v rodině....
Jo jo sešly se tu fajn holky jen tak dál :slight_smile:
31. kvě 2009 v 09:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky a jaké máte zkušenosti s ovu testama já jej koupila včera testla první ale nevím po 5.min.tam byla slaboulinkatá čárečka a to sem byla 13DC tak nevím......je možné že bude sílit??Kdyby se ovu neblížila byl by test úplně čistý????????? :confused: :confused:
31. kvě 2009 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dříve než taky vyrazím na nákup popřeji všem hezké mokré ráno ( obzvlášť mokré těm, které čekají ovulaci :wink: :slight_smile: ).
Můj protějšek teda baští spekturm vitamínů CEM-M pro muže, koukala jsem v čem se liší od toho co je určený pro ženy a zjistila jsem,že tam má více vitaminu E, což je vitamín plodnosti..jo a ještě tam má navíc selen..zinku je tam stejně jako mám já v tom určeném pro ženy..říká se že kombinace E+selen+zinek plodnost chlapů podporuje,ale ještě jsem vyčetla na netu, že rychlost spermiím dodává L-carnitin, takže jsem ho milému naordinovala s tím, že podporuje přeměnu tuků ve svaly ( na to slyší každý :wink: )..tady posílám kus článku o něm:

L-Carnitin lze doporučit mužům, kteří mají problémy s plodností.Vliv L-Carnitinu na hybnost mužských spermií: L-Carnitin se soustřeďuje v nadvarlatech, kde mužské spermie dozrávají. Přinejmenším 3 studie se zabývaly účinkem L-Carnitinu na mužskou plodnost. Testy byly prováděny na skupinách plodných i neplodných mužů čítající 100 jedinců. Při konzumaci L-Carnitinu v denní dávce 3g po 4 měsíce, došly ke shodným závěrům. Byla zjištěna pozitivní souvislost mezi koncentrací L-Carnitinu a plodností muže. L-Carnitin ovlivňoval jak počet, tak hybnost spermií.
31. kvě 2009 v 10:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
AHOJ HOLKY:
LENI:taky jsem si všimla, že máte Šimíska :dizzy_face: , klidně bych to jméno pro chlapečka dala znovu :grinning: .... ale pevně doufám, že by se mohla vydařit holčička :slight_smile:, samozdřejmě až budu těhotná ,tak už mi to pak bude úplně jedno jestli kluk, nebo holka :dizzy_face:..náš Šimi slaví 16.6.
ovu test- mám ho vždy slabě pozitivní od 10dc, ale až tak kolem 17-19dc druhá čárka silně zesílí a navíc ,jak jsem již psala, já teda mám u ovu i bolestivější vaječníky....podle toho poznám, že mám tesnout, jestli je ta druhá čárka už silná. holky když probíráte ty jména, jaké máte vybrané pro vaše prťata???už to víte??
u nás holčička zůstane z prvního těhu: takže Eliška a kluk Vojtíšek

jančo:teda Jančo, že by tam ten Jaroušek přeci jen byl :wink: ?!kdy budeš znovu testit? neb moje kámoška měla stejný problém jako ty (bolestivý podbřišek + špinění po ovulce ) a je už těhulka...první měsíc po vysazení :dizzy_face:...jasně je to 50:50 a můžem jen spekulovat, dokud ti dedojde menses, nebo pokud nenajdeš //, ale :wink:
31. kvě 2009 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek