• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snaženíčko od léta 2012

(Zamčená)
21. dubna 2012 
ahoj holky taky je tu některá, která chce se snažením o mimíška začít od léta 2012 .... tak jako je to v plánu u nás??? :slight_smile:
14. bře 2012 ve 14:17  • Odpověz
@paja89Ahoj:slight_smile: My to máme v plánu po létě:slight_smile: jezdíme vžydky na podzim na dovču, tak si chceme udělat ještě poslední dovču pěknou atřeba si odtamtud přivézt dáreček:slight_smile:
Na co čekáte vy?
14. bře 2012 ve 14:18  • Odpověz
autor
@minina my máme v červenci svatbu ,,, a taky mi mají dát v červenci nebo v listopadu v práci smlouvu na neurčito... ale chceme počkat do svatby a po svatbě už to necháme náhodě:slight_smile: snad se na nás štěstí usměje:slight_smile:
14. bře 2012 v 15:29  • Odpověz
Ahoj holky, my bychom se chtěli začít snažit od podzimu...teď beru HA a nevím, kdy vysadit. V červenci jedeme ještě na dovču, takže fakt nevím:o(
14. bře 2012 v 15:31  • Odpověz
autor
@mimarse já už neberu HA 3 roky, dáváme si pozor. Ha mi moc neseděla proto jsem ji vysadila. No to máš těžko kdy vysadit někdootěhotní za měsíc někdo za dýl.... tak to vysaď před dovčou a třeba si dovezete památku z dovči :slight_smile:
14. bře 2012 v 16:00  • Odpověz
@paja89 Jéé, svatba, to je hezký, taky bych se hnedka vdávala znova. Musím říct, že to byl pro mě fakt snad nejhezčí den v životě:slight_smile: Vyšlo nám úplně všechno a ještě dneska lidi chodí a říkají, že na lepší svatbě nebyli:slight_smile: tak snad vám taky všechno klapne podle očekávání:slight_smile:
Já pracuju jako OSVČ, takže mě můžou vyhodit prakticky kdykoli, ale v současném působišti nejsem spokojená, tak hledám něco jiného a ráda bych pracovala i na mateřské, pokud to jen trochu půjde:slight_smile:

@mimarse Já jsem vysadila HAk na začátku roku a fakt si nadávám, že jsem jí vůbec kdy brala, začala jsem hrozně zadržovat vodu, o nepravidelném cyklu ani nemluvím:( Takže si dávám raději čas ten necelej rok, než se tělo vzpamatuje. To bych být tebou raději naplánovala dovču podle MS a vysadila dřív:slight_smile:
14. bře 2012 v 16:19  • Odpověz
Holky, je se z toho asi zjevim. Stavime domecek a skoro pred dvema lety jsme se brali. Jenze ja uz bych mimco hrozne chtela. Dovcu uz mame terminove naplanovanou a zaplacenou. Tento tyden bych to mela dostat a pak jedu s detma na lyzak...fakt nevim. Bojim se, aby mi nebylo spatne.

Svatba byla krasna, ale stejne se uz vic tesim na prvni mimco. :o) Ale kazdopadne je to hezky pocit...nejhorsi bylo si zvyknout na nove prijmeni:o)
14. bře 2012 v 16:33  • Odpověz
Ahoj holky, přidávám se do party. Já jsem dostala podmínku, že na mimču začneme pracovat, až doženu všechny zkoušky z minulého semestru :grinning: Takže mi to snad taky vyjde na léto :slight_smile: Aspoň mám dobrou motivaci k učení. Svatba bude, až budu těhotná. Aspoň budu mít výmluvu pro malou a rychlou svatbu, což by mi jinak u rodiny neprošlo. No ale uvidíme, jak to nakonec všechno bude :slight_smile:
14. bře 2012 v 16:42  • Odpověz
@mimarse No si na nové přijmení zvykla hned, podpis se mi nezměnil, takže pohoda, jen manžel se dodneška plete:slight_smile: A to chtěl on, abych si vzala jeho příjmení :grinning:

Já se na mimčo taky moc těším, ale říkám si, že zatím ještě vydržím, do tho podzimu už to není tak daleko a zvažujeme dovolenou do USA nebo nějakou exotiku a to bych s mimčem nebo těhotná asi nedala:slight_smile:

@jaja01k Ahoj:slight_smile: A copak studuješ? Já jsem chtěla být na svatbu nětěhotná, abych si to užila a nakonec člověk nestíhá ani pít, takže by bylo jedno, kdybych byla těhu:slight_smile:
14. bře 2012 v 17:07  • Odpověz
@minina Dělám dálkově ekonomku, přeci jen "gymnázium" jako nejvyšší dokončené vzdělání není nic moc, no spíš to nic. Takže si zvyšuji kvalifikaci, kdybych si nedejbože musela hledat novou práci. Koukám, že jsi taky OSVČ, takže o jistotě zaměstnání ti asi vykládat nemusím :slight_smile: Přítel by chtěl nejraději svatbu jen my dva a svědci (už jednou ženatý byl a říká, že svatbu "pro rodinu" už si užil), ale chápe prý, že mně by to bylo líto, takže malá svatba jen pro nejbližší příbuzenstvo je takový kompromis :slight_smile: No a s tím pitím, přítel pochází z východního Slovenska a tam se teda pije jinak než v Praze :grinning: To za tři dny návštěvy u tchýně vypiju víc než doma za celý rok, ta do mě lije jednu slivku za druhou už od rána. Takže v mém případě je těhotenství jedinou možností, jak se na svatbě vyhnout nadměrnému pití. Samozřejmě to je jen takový vedlejší efekt. Prostě jsme se dohodli, že tu svatbu nebudeme nijak dramatizovat a chceme se vlastně vzít proto, že spolu chceme mít děti, jinak to ani pro jednoho z nás není až tak důležité. Ale to jsou naše představy a plány, kdoví jak to nakonec všechno dopadne :slight_smile: Hlavně se přestat vykecávat a zpátky ke skriptům, jinak se té svatby a miminka nedočkám. Hezký večer přeju :slight_smile:
14. bře 2012 v 18:14  • Odpověz
@jaja01k Copak jistota zaměstnání, to se dycky nějak udělá, ale mě spíš naštvalo, že jako OVSČ nemáme nárok na skoro žádnou mateřskou. Abysme měly tu maximální, tj. asi 23 tis., musely bychom tam měsíčně poslat 40 tis., a to se fakt trochu nevyplatí:slight_smile:
My měli taky menší svatbu - cca 50 lidí, ale většinou přátelé, my rodiny nemáme až tak velké.
já mám kamaráda ze Slovenska, ale ten jede ve víně, já slivku moc nemusím, pijem ji jen občas s tátou:slight_smile:
No, studia ti fakt nezávidím, ekonomku jsem studovala taky a poslední rok sjem měla dost krizi a jsem ráda, že to mám už za sebou:slight_smile: Te´d mám už asi 3 roky rozepsanou rigorozní práci a nějak se nemůžu dokopat ji dokončit, když ono je tolik jiných aktivit:slight_smile:
15. bře 2012 v 09:47  • Odpověz
@minina Jo, s tou mateřskou máš pravdu. Uvažovala jsem, že bych si kvůli tomu začala platit nemocenské pojištění, ale přesně jak píšeš, asi by se mi to ani nevyplatilo.
Rigorozní práce, páni, to jsi dobrá :slight_smile: Já budu ráda, když se dostanu k bakalářce :grinning: Teda ne že bych si myslela, že jsem tak pitomá, že to nezvládnu, ale jsem prostě hroznej flákač.
15. bře 2012 v 10:28  • Odpověz
@jaja01k Myslím, že se to nevyplatí vůbec:( Podle informací, co mám já bys musela na důchodovém půl roku platit právě těch cca 40 tis, abys pak půl roku dostávala maximální mateřskou :grinning:
Nejhorší je, že ještě asi před 2 lety to šlo normálně a teď to takhle krouhli, ale co se dá dělt, holt se bez toho obejdeme :slight_smile:
A mě nejhorší za studií přišlo právě psaní těch prací. naučit se na zkoušky bylo v poho, ale sednout si a něco napsat, brr:slight_smile: No, ale to rigo, to mě manžel pořád upomíná, ať na tom zas začnu, ale teď bdue už hezky, bude se dát běhat, chodit fotit a tak, takže to nevidím moc reálně:slight_smile:
15. bře 2012 v 10:46  • Odpověz
Ahoj holky, můžu se přidat? :slight_smile:
15. bře 2012 v 10:57  • Odpověz
@leenulka89 Ahoj:slight_smile: Jasně, pojď k nám:slight_smile: A pročpak čekáte vy na léto?
15. bře 2012 v 10:58  • Odpověz
Musím splnit příteli slib - vynulovat si kontokorent abysme nepřivedli mimi do dluhů :slight_smile: A nějak to nejde naráz... Sice už příští měsíc to budu mít OK ale mám takový "plán" porodit v březnu - červnu 2013 tak aby mi to tak nějak vyšlo :slight_smile: Můžu aspoň doufat, ale samozřejmě když se to narodí v zimě, nevadí ...
15. bře 2012 v 11:08  • Odpověz
Ahoj holky, přidávám se k vám... taky bysme se chtěli od podzimu začít snažit, tentokrát už o druhé. Máme 18ti měsíční dceru Julinku, která se narodila 13 dní po svatbě :slight_smile: nejdřív jsme se brát nechtěli, ale pak takový to, jako že se dítě narodí do úplné rodiny nás dohnalo ke svatbě :slight_smile: týden jsem pak trávila nové příjmení a druhý týden už jsem ležela v porodnici. Malá se nakonec narodila císařem. HA jsem vysadila v srpnu a v prosinci jsem otěhotněla, takže teď už jí neberu zhruba 3 měsíce. Ráda abych abych otěhotněla někdy koncem roku aby mi to hezky vyšlo s prvním rodičákem. Těhoteství jse měla bezproblémový a přibrala jsem jen 10kg, takže doufám, že to druhý bude taky v poho. Hlavně si tím nenechte zahltit hlavu jako já tenkrát. Furt nic a když už mě to naštvalo a řekla jsem si, že zase začnu brát HA a ještě si uděláme nějakou dovču a něco našetříme, tak už jsem byla v tom :slight_smile:
15. bře 2012 ve 13:16  •  čeká miminko, termín má v lednu 2013  • Odpověz
autor
ahoj holky, včera už jsem tady nebyla měla jsem noční! dneska jsem Vás dočetla :slight_smile: ...No já si na moje nové příjmení, asi nezvyknu nikdy! nejradši bych si nechala to svoje :slight_smile: ... takže jak to tak pročítám o miminko se, tak + - chceme začít snažit stejně :slight_smile: ..tak doufám, že nám to VÝJDE!!! a budeme se o zážitky dělit spolu a koukat jak se nám pěkně kulatí bříška :slight_smile:))))
15. bře 2012 v 15:59  • Odpověz
autor
@minina jee manžel si vzal tvoje příjmení ??, to by mi taky vyhovovalo :grinning:
15. bře 2012 v 16:10  • Odpověz
autor
@theresca87 nejhorší je nadtím pořád uvažovat, že :frowning2: ale když nemyslet na to! TO NEJDE :-'/ my jsme se asipřed 2lety snažily-no snažily 3 měsíce jsme si nedávali pozor,ale měla jsem hrozně blbou práci,jako pokladní v hypermárketu! bylo to hrozné,byla jsem znervama na dně! ta práce mě uplně vyčerpávala...tak jsme si řekli skusíme miminko, pokažde jsem čekala na ms....a říkala si jeee už to je a nic :frowning2: ...ale myslím,že to byla psychika...pak jsme se snažit přestaly..našla jsem si skvělou práci....a teď po svatbě se nám to doufám povede :slight_smile:)))))
15. bře 2012 v 16:15  • Odpověz
Je pravda, že psychika podle mě udělá hodně, někdo říká, že to vůbec nesouvisí. My jsme byly relativně v pohodě a stejně to trvalo. Teď si myslím, ž to bude snažší, tím že neberu HA, tělo se vyčistí, doma s malou je taky klid, stresy jsou jiný! Ale jít příští rok na rok do práce a pak být zase doma...to je nesmysl. Mě když malou vyndali (neříkám, že jsem jí porodila) tak mi v bříšku hrozně chyběla, měla jsem jí jen pro sebe 9 měsíců a najednou jí každej choval atd.! Taky bylo těžký se vyrovnat s císařem, né kvůli jizvě nebo bolesti, ale prostě mi jí vyndali :( A i když si to za den neřeknu ani jednou, tak dítě je to nejkrásnější co může být. Miminko je krásný, hodný, spící - řikala jsem tomu "ležák" :slight_smile:) teď už je to celkem náročnější, ale stojí to za to! Těšte se na to! Já se taky těším i když vím do čeho jdu :slight_smile:
15. bře 2012 v 17:03  •  čeká miminko, termín má v lednu 2013  • Odpověz
autor
@theresca87 vždyť si psala,že si vysadila u 1mimi HA v srpnu a v prosinci si otěhotněla? to přeci není dlouhá doba! na dnešní dobu je to docela rychle otěhotnění :slight_smile: ....a to, že si rodila císařem přece vůbec nevadí :slight_smile: moje mamka měla mě i bráchu císařem .... a myslím,že není řečeno, že by jsem i já měla císařem rosit,stejně tagk i ty druhé mimi :--)
15. bře 2012 v 17:39  • Odpověz
no věř mi, že od toho srpna do prosince to bylo dlouhý čekání :slight_smile: ale podařilo se! Zas až tak se druhýho císaře nebojím, zvlášť když to nebylo způsobeno komplikacemi ale byla hlavičkou nahoru,tak proto.
15. bře 2012 v 19:59  •  čeká miminko, termín má v lednu 2013  • Odpověz
Ahoj holky, hezky se to tu rozrůstá:o) To je fajn... včera už jsem se sem nedostala. Byla jsem za manželovou sestřenicí. Narodila se jim v pondělí holčička (též císařem). Je krásná. Už na sobě děsně cítím, že mi hodini úplně bijí:o) A to jsem s dětmi každý den až až...jenže vlastní jsou vlastní. Nemůžu se dočkat, až si budu fotit bříško apod.:o)Už si přijdu s těmi myšlenkami jako blázen:o) Asi HA vysadím už teďˇ...a od podzimu se budeme snažit ještě více. Bylo by fajn, kdyby mi to vyšlo na konec školního roku...:o)
15. bře 2012 ve 20:01  • Odpověz
@paja89 Nee, já jsem si vzala jeho, ale on si nemůže zvyknout, že se jmenuju teď jinak:slight_smile: Já jsem původně chtěla obě, ale nakonec jsem v tohmle ustoupila:slight_smile:
Já jsem si zvykla rychle, manžel říká, že mi to trvalo asi 5 minut:slight_smile:

A já teď práci taky nemám nic moc :frowning2: Děsně mě to nebaví, dost často se tam koušu nudou a nějak nemám žádné naplnění, takže hledám něco jiného, tak mi držte pěsti:slight_smile:
16. bře 2012 v 07:44  • Odpověz
autor
@theresca87 to věřím,že to bylo napínavé čekání!!! ale povedlo se :slight_smile:
16. bře 2012 ve 12:58  • Odpověz
autor
@minina určitě budeme sržet pěsti ! aby si našla dobrou a lepší práci ...ono to je v dnšní době důležité .-) ...já jsem 2 roky trpěla v nesnesitelné '(pro mě) práci. ale te´d mám naštěstí super práci
@mimarse jo hezky se to rozrůstá :slight_smile: snad se ještě rozrosteme a naše ,,parta´´:slight_smile: bude větší a budeme si porovnávat bříška spoli ....SNAD
16. bře 2012 ve 20:58  • Odpověz
@paja89 Díky moc:slight_smile: Já jsem v téhle práci přes rok a cca 3 měsíce po nástupu jsem začala pokukovat po něčem jiné, ale naplno jsem začala hned až teď:slight_smile: Jen mám obavu, jestli tu práci dostanu, tak aby se nám snažení ještě neposunulo:( Je to těžké, jak to skloubit a hlavně už jsem ve věku, kdy už moc času není:(
19. bře 2012 v 09:36  • Odpověz
Holky já byla v práci něco přes 2 roky když jsem otěhotněla a můžu vám říct, že když jsem nastoupila na nemocenskou ( náročný dojíždění) tak jsem na tom byla finančně srovnatelně, jako bych chodila do práce. I mateřskou jsem měla pěknou, pak teda nastoupí rodičák, což není nic moc. Do práce se vrátit už nemůžu, trávit denně 4 hodiny dojíždění do a z práce to je s dítětem nemyslitelný. Tudíž chci to druhý hned takhle za sebou, abych ze zaměstnavatele vytáhla ještě nějaký prachy a pak si budu muset najít jinou práci. Takže pokud máte slušný plat tak si myslim, že se to těhu zezačátku vyplatí. Je to celkem hnusný, dítě přepočítávat na peníze ale jinak to v dnešní době nejde.
19. bře 2012 ve 13:21  •  čeká miminko, termín má v lednu 2013  • Odpověz
@theresca87 No mě se to nevyplatí vůbec. Jsem OSVČ, takže abych měla dobrou mateřskou, musela bych státu půl roku předtím odvést měsíčně asi 40 tis:slight_smile: abych pak dostala 23:slight_smile: Přijd emit o fakt směšné:slight_smile: Takže já budu mít rovnou rodičák, jinak to asi nepůjde:(
19. bře 2012 ve 13:26  • Odpověz
@theresca87 A nemyslím, že to je hnusný, dítě je přece jen nákladná záležitost a je třeba to takhle brát. Jako z lásky se ještě nikdo nenajedl:slight_smile: I když je pochopitelně to nejdůležitější, je třeba nějaké materiální zázemí.
19. bře 2012 ve 13:27  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
1 2 3 ... 8
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.