• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snaženíčko od léta 2012

(Zamčená)
21. dubna 2012 
Ahojky holky, tak se k vám pomalu ale jistě přidávám. Dneska se chystám do lékárny koupit kyselinu listovou, ještě jsou předemnou necelé dva týdny HA a pak děj se vůle boží. Zatím si budem dávat pozor, v červnu máme svatbu a pak hurá na to. I kdyby to bylo už do svatby tak neva, ale bojím se, abych si svatbu užila, aby mi celý den nebylo zle :slight_smile: Tak jsem na to zvědavá jak se nám zadaří, jak dloho budeme čekat. Každopádně všem tady držím palečky ať se zadaří dle představ :slight_smile:
19. bře 2012 ve 14:27  • Odpověz
Ahoj, také se přidávám. My čekáme, až budeme mít v květnu po očkování, pak se budeme snažit naostro :grinning:. HA jsem vysadila někdy ke konci roku. Taky plánuju brzo začít zobat kyselinu listovou a začít jíst více zeleniny, protože teď té zelenině moc nedávám.
19. bře 2012 ve 14:42  • Odpověz
@petzy
@kacka_88
AHojda holky, tak se hezky množíme co?:slight_smile: Zatím teda jen co do našeho počtu, ael už se těším, až budeme postupně těhotnět:slight_smile:
Já teď držím dietu a baštím prakticky jen ovoce a zeleninu a nějaké maso a v té zelenině chci dál pokročovat, docela mi to zachutnalo:slight_smile:
Jinak holky, dneska jsem mluvila s nadřízenou a trochu jsme si to vyjasnily a vypadá to, že bude zajímavější práce pro mě a snad i peníze navíc, takže se to začíná vyvíjet slibně::slight_smile:
19. bře 2012 v 15:20  • Odpověz
@minina
tak to budeš mít fajn, dobrý základ :slight_smile:
19. bře 2012 v 15:32  • Odpověz
@petzy nebo to pak hnedka naberu co :grinning:
19. bře 2012 v 15:33  • Odpověz
@minina
musíš si věřit :slight_smile: a hlavně být v pohodě, pak to jde samo :slight_smile:
19. bře 2012 v 15:34  • Odpověz
@petzy Tak já to jako zhubnu, o tom žádná, horší je, aby to pak alespoň do toho podzimu vydrželo:slight_smile: Dneska jsem řekla šéfové, že ještě do podzimu a pak bysme chtěli mimčo a vzala to sportovně:slight_smile:
19. bře 2012 v 16:01  • Odpověz
autor
ahoj kočky?! jak se daří? jsem ráda, že se náše fórum pomalu,ale jistě rozrůstá! jaký byl víkend? my jsme se byli včera projet na kolech :slight_smile: a v sobotu jsme měly dámskou jízdu,takže paráda:slight_smile: a jaký byl váš víkend???
19. bře 2012 ve 20:11  • Odpověz
autor
HOLKY JÁ UŽ CHCI MIMINKO :slight_smile:))))))))))))))))))
19. bře 2012 ve 20:19  • Odpověz
ahoj holky, taky bych se chtěla přidat, se snažením hodláme začít v červnu na dovolené, do té doby snad doděláme rekonstrukci a už se budu moct těšit jen na miminko :wink: jak tak koukám, jsem tady jedna z nejstarších :sweat_smile: a to jsem se vdávala hodně brzo, no jo jenže když jsem chtěla dodělat školu, mít aspoň nějakou praxi a pak jsme skoro rok čekali než se vyjasní, jak to budeme mít s bydlením, doufám, že si to nebudu jednou vyčítat :unamused:
20. bře 2012 v 07:27  • Odpověz
@medria
určitě si nic vyčítat nebudete, jak to člověk vidí kolem sebe, tak když se chce, není nikdy pozdě :slight_smile: hlavně ty máš ještě fajn věk na mimčo :slight_smile: není si co vyčítat :slight_smile:
20. bře 2012 ve 13:50  • Odpověz
@paja89 AHooj:slight_smile: Já byla celý víkend na kurzech Photoshopu a večer jsem vyrážela fotit Prahu, takže pohodička:slight_smile: A v so vínko s kamarádkou :slight_smile:

@medria V tom případě jsem já seniorka :grinning: Já jsem se vdávala vloni, školu mám hotovou,r esp. obě školy a skoro 5 let už pracuju. Te´d mě to v práci zas nějak nakoplo a možná to ještě bude dobré:slight_smile:
Já si to určitě vyčítat nebudu, nechtěla byh mimčo sice mladá, ale bez zázemí. my chtěli nejdřív koupit byt, vzít se, někam se podívat, mít trochu vybudovanou kariéru a až pak mimčo a dřív by to nebylo možné :slight_smile:
20. bře 2012 ve 13:58  • Odpověz
@minina ahoj min, dik za podporu (už jsem sice jednou psala na podobné diskusi) :grinning: já jen jak tady vidím ty ročníky 88, 89, tak mě to nějak bere :slight_smile: jinak ty nejsi určitě žádná seniorka, mám v práci kolegyni, které je stejně a otěhotněla naprosto bez problémů a těhu má zatím ukázkové. takže ono věk asi nebude všechno
ale jinak naprosto souhlasím, že zázemí je důležité, i proto jsme od svatby čekali 5 let, než do toho "praštíme" :wink:
20. bře 2012 v 16:01  • Odpověz
@medria To je dobrý, si píšeme ve dvou podobných diskusích viď :grinning: To jsi se vdávala teda hodně mlaďounká, to jsem začínala chodit s panem manželem :slight_smile:
A musí to být těžké, když už chceš mimčo delší dobu a nejde to z různých důvodů, které mají přednost. Já jsem to měla zatím tak, ak jsem si plánovala. Tak uvidíme, jak to půjde s mimčem:slight_smile: ještě jsem zvažovala, že bych předtím zvládla očkování proti rakovině děl. čípku, ale podle testů ty viry, co to způsobují nemám, manžel tudíž taky ne a asi je to zbytečné, navíc je to na půl roku, kdy se nesmí otěhotnět a já bych si ráda v zážří přivezla suvenýr z dovolené:slight_smile:
20. bře 2012 v 16:33  • Odpověz
@minina Tak OSVČ je to asi blbý no...to nezávidim. Myslim si, že u nás není žádná podpora pro maminy a pro rodiny vůbec. Já mezi posledníma dostala ještě porodný, což bylo taky slušný. A zas tak málo,abysme dostávali přídavky, to taky nemáme. A když se to vezme, tak prakticky když je ženská doma s dítětem tak rostou veškerý náklady na domácnost a bydlení. Vaříš 7x v týdnu, televize běží furt, topení. A nikdo to nebere v potaz jako když vypadneš ráno do práce a přijdeš večer. U nás teď otevřeli školku, hlídání 100 na hodinu, no nevyplatí se to ani náhodou. Počítáš každou korunu aby bylo na plíny, sunar atd. Jako děti jsou krásný, je s nima sranda, dýchala bys za ně, ale všechn tohle okolo a s tou almužnou od státu je to kolikrát k pláči.
20. bře 2012 ve 20:11  •  čeká miminko, termín má v lednu 2013  • Odpověz
autor
@medria ahoj vitam te u nas. vubec nesjisi stara...to vubec.
@minina jee tak to si mela peknz vikend... pohdicka,parada
20. bře 2012 ve 20:59  • Odpověz
@theresca87 naprosto s tebou souhlasím, podpora "normálních" rodin je u náš nulová, naprosto nesouhlasím s politikou našeho státu, že je třeba podporovat ty, kteří nepracují a žijí jen z podpory a přídavků, zatímco my ostatní co pracujeme, platíme daně a pojištění, dostaneme velké kulové. :angry: taky nesouhlasím s tím, že je rodičovská pro všechny stejná, maximálně si určíš, jak rychle ji čerpat, mělo by se zohledňovat, kolik jsme odvedli na pojištění a daních v posledních letech. jsem strašně ráda, že mám starší sestru, která už má dvě děti, takže až to bude aktuální, tak po ní podědím aspoň nějaké to oblečení a hračky, jinak bych si to ani neuměla představit. tenhle nesmyslný systém je taky důvod,, proč si nechci před mateřskou vyřizovat živnosťák,
vy co jste OSVČ jste na tom ještě hůř, i když zas je pak snazší si při rodičáku vydělat :wink: já budu doufat, že se mi podaří si přivydělat na DPP, navíc teď zvedli ten max. počet hodin ročně, tak by to bylo fajn

jinak holky, známá má dvojčata a to už teda vůbec nechápu, dostává úplně stejnou rodičovskou jako je při jednom dítěti :astonished: , akorát ty přídavky dostávají dvojmo, ale to je pár korun. ještě že má manžela, který se o ně dokáže postarat, protože nevím, jak by žili ... děti nemohla kojit, takže od začátku na UM a ty výdaje za pleny a vůbec všechno dvakrát, byly to teda desetisícové položky
21. bře 2012 v 08:20  • Odpověz
@theresca87
@medria
Jj, holky, je to prostě síla. Když si vezmete, kolik státu odvedete a pak má kdejaká členka menšiny víc než vy, tak je mi z toho fakt smutno. Já už od státu nic nechci, ale on chce pořád něco po mě :angry:

No uvidíme, jak to bude, já chci jít pracovat co možná nejdřív, ale to záleží na tom, jaké bude mimčo. Kamarádka má zlaté, jen spinká, tak to bych klidně začala hnedka po porodu, ale jinak uvidíme, co bude. Třeba se mi na mateřské tak zalíbí, že nebudu chtít jinak :grinning:
21. bře 2012 v 09:30  • Odpověz
Souhlasím, že tu není vůbec žádná podpora mladých rodin. Škoda slov...
Co se týče věku, je to na každém jak se cítí. Mě každý (kromě rodiny) říká, že mám ještě spoustu času, že si mám užívat mládí a tak a strašně se diví, že jsem už vdaná. Jenže mě přijde, že ten život strašně moc rychle letí a navíc manželovi bude letos 30 a chceme, už není na co čekat :grinning:. Sice nemáme žádný vlastní zázemí, ale to bychom se načekali než bude a na to je fakt život moc krátkej. Mám děsnej strach z hypotéky (chceme stavět), ale jinak to nejde a hold pořád musíme myslet na nějakou rezervu, abychom něco měli kdyby snad bylo nejhůř.
Ze strany rodiny (hlavně budoucí babičky) na nás tlačej a vždy když přijedem na návštěvu (tak 1x za 2-3 měsíce)tak tak nenápadně pokukujou po bříšku, jestli nevyroslo :grinning:.
21. bře 2012 ve 13:28  • Odpověz
@kacka_88 No vidíš, to máme přesně naopak:slight_smile: Já chtěla nejdřív vlastní bydlení, máme tedy taky hypo, ale jinak bysme na byt šetřili asi do smrti:slight_smile: a trochu pozici v práci a až pak děti :slight_smile: Teď ještě předěláváme byt, aby byl přesně podle našich představ a jako poslední nás bude čekat dětský pokojík :slight_smile:
21. bře 2012 ve 13:32  • Odpověz
@minina Aspoň budete mít všechno připravený, zařízený...trochu závidím :wink:,
S tou prací to bude u nás zajímavý. Teď máme oba celkem slušnou práci, ale 200km od místa, kde chceme stavět. Takže pokukujem po pracovních nabídkách v té lokalitě a budeme si pracovní pozici tvořit zase od začátku.
21. bře 2012 ve 13:46  • Odpověz
@kacka_88 No všechno nebudeme mít zařízený nikdy:slight_smile: Teď se pustíme do kompletní rekontrukce ložnice, pak následuje kuchyň. A pak to vidím na ten dětský pokojík a to nemluvím o zahradě a koupelně... Pořád je co dělat:slight_smile:
S prací je to těžký všude. A copak děláš?
21. bře 2012 ve 13:57  • Odpověz
@minina Jéje, jsem napsala tvořit pracovní pozici od začátku a zní to jako bychom byli nějací ředitelé, že? :grinning:, to fakt ne. Já dělám na zákaznickém centru distribuce vakcín, přitom dálkově studuji, protože v podstatě z gymplu nic neumím :wink:. Je to práce taková obyčejná, ale máme tu super kolektiv.
21. bře 2012 ve 14:15  • Odpověz
@kacka_88 Tak někde se začít musí a kdybys byla ve 23 ředitelka, tak to fakt klobouk dolů:slight_smile:
21. bře 2012 ve 14:16  • Odpověz
@minina A co děláš ty?
21. bře 2012 ve 14:19  • Odpověz
@kacka_88 Já jsem advokátka. Takže nic zajímavého :slight_smile:
21. bře 2012 ve 14:21  • Odpověz
@minina pořád máš perspektivnější budoucnost :wink:. A baví tě to?
21. bře 2012 ve 14:23  • Odpověz
@kacka_88 No jak co, asi jako je to všude:slight_smile: Pokud je to práce s klientama, je to takový živý, ale obchodní společnosti, to fakt nesnáším :slight_smile:
Ale v zásadě jsem spokojená, mám nějaké vlastní klienty a spolupracuju s jednou advokátní kanceláří. Navíc mám teď nabídku jiné práce a jestli mi řeknou že jo, tak fakt nevím, co budu dělat :slight_smile: Nechce se mi někam nastoupit a po půl roce otěhotnět, to mi přijde nefér, tak fakt nevím:(
21. bře 2012 ve 14:26  • Odpověz
@minina Taky mi to přijde nefér, proto bych chtěla těhotenství "stihnout" ještě v této práci. Já sama jsem tu jako zástup za mateřskou a vím, že tu byl k těhotné kolegyni fajn přístup ze všech stran. :slight_smile:.
21. bře 2012 v 16:15  • Odpověz
ahojky.. taky planujeme koncem leta zacatek podzimu se snazenickem.. teda ja si to tak planuju manza o tom jeste nevi.. mame doma Benicka mu budou v cervenci dva roky tak bych mu chtela poridit sourozence..

jinak holky mam na prodej ovulacni testiky nasla sem velkosklad a podle me vyjdou levneji nez kterekoliv jine v lekarne nebo tu na netu.. kdybyste nektera chtela.. rada poslu.. doma jich mama si 100 :grinning: :grinning:
21. bře 2012 v 16:23  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.