• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

24. listopadu 2016 
jamam este cas odbehavat si do kuchyne po briosku s nutelou :wink:
no - ale uz pocujem Bobacika - tak sa im idem venovat
Tini neboj sa robota nie je zajac, neutecie (mam vyskusane :grinning: :grinning: :grinning: )
9. říj 2007 v 16:12  • Odpověz  • To se mi líbí
ano mam presne taku istu skolu ako bihan az na to ze ja som rok pred skoncenim zacala este popri skole robit v jednej firme ktora ma posunula uplne inam, zacala som ako tlmocnicka v strojarskej firme a za dva roky som sa dost vypracovala aj po technickej stranke a hlavne mala som jednu robotu stalu a popri tom kopu inych fusiek a uz ma poznali a vobec na svoj vek som aj dost zarabala a mozno mi to tak trosku stuplo do hlavy (za co sa hanbim)ze som riesila ci sa toho vsetkeho chcem vzdat, a hlavne keby uz nic tak som vzdy mohla prinajhorsom este ucit so skolou co som skoncila a zrazu som sa ocitla tu vo fr, dobre mala som stastie lebo s pracou som nemala problem ale vsade na uradoch ked dokladujem cokolvek sa na mna pozeraju ako na daku chuderu z ruska a pritom mam mozno vyssie vzdelanie ako pol prefektury
ono je to ine ked nemas co stratit, myslim ked nemas pracu alebo co ale neviem mozno len ja som taka ale ako som hovorila ja som sa dlho rozhodovala no nakoniec mozem povedat ze zatial som to ani nachvilu neolutovala
hlavne ma prosim neberte v zlom, lebo uz som sa dnes nechala raz sfuknut tak ak budem nepochopena tak radsej dovysvetlim len si preboha nemyslite ze tym myslim nieco zle :frowning2:
9. říj 2007 v 16:18  • Odpověz  • To se mi líbí
a pridavam sa k jzfr ze robota neutecie, som tym prave to chcela povedat, ze v zivote su dolezitejsie veci ako prachy a dobry job a to ma prave moj drahy naucil
9. říj 2007 v 16:22  • Odpověz  • To se mi líbí
Nguyen, ja ta plne chapem, mala si doma rozbehnuty svoj zivot, poznali ta, mala si peniazky...tak je normalne, ze si zvazovala. Ja som na tom bola podobne, tiez som sa zapracovala v Prahe na klinike a bola som na dobrej ceste ist dopredu, no a vsetkeho som sa vzdala. Ked ma chyti depka, tak premyslam, ci to bol dobry krok, no mam Alexa a toho by som nevymenila za karieru.
Uz som nahadzala riad do mycky, jablcko je v pare, Alex prebaleny, parada. Pacilo sa mi, co si pisala, ze urcite mame vyssie vzdelanie ako pol prefektury, len oni nas beru ako chudakov.
9. říj 2007 v 16:35  • Odpověz  • To se mi líbí
Tini, Nguyen - predpokladam, ze vsetky na tychto strankach mame vyssie vzdelanie a aj sme nie redoublees - tak ako sa to tu bezne robi - a to, ze na nas kukaju ako na chudakov (proste podla seba sudim teba) - co ma dorazilo - ked sme sa s manzelom zoznamili - tak v celom tom okoli (kde som brigadovala) bol on jediny, kt poznal vtedy este 10 kandidujucich statov na vstup do eu - a aj on jediny vedel, ze nase hl mesto je Blava a nie Praha

uz ma tak dopalilo, ze si nas ludia mylia s vojnovou Juhoslaviou - ze ked sa ma pytaju odkial pochadzam - tak vravim, ze odtial odkial aj Adriana Karambeau :grinning:
9. říj 2007 v 16:46  • Odpověz  • To se mi líbí
Hello, babulky :wink:
Ja som dnes mala nejakú depku lebo ma začali akosi všetky baby z termínu predbiehať... tak som sem neliezla :wink: Šak ja si na tú vyvolávačku počkám :angry:
Ja nejako už prefektúru a jej "úžasných" zamestnancov neriešim... s jediným normálnym prístupom som sa strela na prefektúre vo Vannes, keď som žiadala o Carte de resident...a keď som si ju bola v Loriente vyzdvihnúť, tak to zase bola "klasika" :angry:
Ja som práve odišla bez záväzkov na Slovensku, takže to bolo pre mňa pomerne jednoduché, ale tá premena na "buchtu domácu" občas lezie na mozog... ja si hovorím, že som šikulka, tak sa zase rozbehnem po "materskej" :wink:
9. říj 2007 v 16:48  • Odpověz  • To se mi líbí
no som rada ze som bola pochopena lebo uz sa bojim aj pisat :frowning2:
ale teraz mozem teda povedat teda zopakovat to co som myslela na zaciatku ze vzhladom na moju situaciu viem si predstavit ze take rozhodnutie nie je jednoduche a treba odvahu a tu obdivujem a ze "putka" pozri myslim ze si sa v zivote dost nadrela-ber to ako zasluzenu dovolenku a dietatko, to je myslim to najkrasie co sa vam stalo a nam s melery este len stane :grinning: :grinning: :grinning:
9. říj 2007 v 16:49  • Odpověz  • To se mi líbí
Nguyen - to sa ti stalo u nas, ze sme ta nepochopili? - ved sme doooost igelitentne :grinning: :grinning: :grinning:
vidis to, aj cudzie slova ovladam :wink:
Bihan, Meleri - drzte sa
ostatne babulky - drzte sa
lucim sa nateraz - ideme sa prechadzkovat :slight_smile:
9. říj 2007 v 16:53  • Odpověz  • To se mi líbí
baby ja vas zerem fakt, ale som sa ozvala v inej diskusii a som bola "bosorka, upalte ju!!!" ale nie prehanam nic tragicke :wink:

a este len tak naokraj myslim ze vzdy je to svojim sposom tazke opustit vlast a vsetkych ale viete co som minule citala v Hellerovej hlave 22? ono to sice mozno bude krute ale mne to prislo vtipne a ked som to precitala,hned mi bolo lahsie. Ze:"co je to vlastne vlast? kusok zeme obohnaty hranicami aj to zvacsa umelymi"
9. říj 2007 v 17:12  • Odpověz  • To se mi líbí
aj ked sa priznavam ze mi ta moja veeeelmi chyba :frowning2:
a vam asi tiez
9. říj 2007 v 17:13  • Odpověz  • To se mi líbí
Nguyen, no to vies, ze aj mne chyba, a vtedy volam domov a kecame a kecame... Co su to 'redoublees'? To pisala jzfr a ja som akosi mimo :frowning2: Mna uz ani neprekvapuju, ze nevedia, odkial sme, no minule som sa bavila s jednym chlapom, jeho manzelka je Chorvatka, tak este aj on sa pytal na Slovinsko. Bihan, a ja uz myslela, ze sa daco deje...
9. říj 2007 v 17:40  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Ahoj Tini,

jo, jestli jich bude hodně, tak si je určitě necháme zmrazit! Co kdyby to nevyšlo...ta narkóza byla fakt hnusná. Tedkom mě bolí břicho, tak si říkám, jestli budu do transferu v pořádku..no fuj, pořád píšu o sobě, to je hrůza, snad mi to holky odpustíte, určitě po transferu už nebudu takový sobec... :slight_smile:
9. říj 2007 v 18:10  • Odpověz  • To se mi líbí
Jasne Meleri, ze ti odpustame :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: a navyse aj drzime vsetky paste (teda aj ked som sa babuliek nepytala, som si ista, ze vsetky :wink: )

este si precitaj, co sme to tu popisali :wink: a potom sup sup oddychovat :wink:
9. říj 2007 v 18:27  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Cau holky,
tak jsem si četla o čem tu píšete, a je to fakt tak...já jsem se více méně setkala s takovým přístupem ve městě..od té doby co žiju v malém městečku, tak mám pocit, že to lidi neřeší, jestli mám přízvuk, odkud jsem, když tak se zeptají ze zvědavosti.
Ale za tu dobu co jsem žila ve měste, jsem se hodně uzavřela do sebe, moje kamarádky jsou jenom cizinky a vůbec, vytvořila jsem si takový svět, prostě jako bych byla v česku..a ono to asi není moc dobré, ale co jiného dělat, když francouze vídám jen v práci, a jinak s nima nemám moc jak přijít do styku...
Nguyen,
vyštvali tě z nějaké diskuze?
Mě se to stalo na Emiminu, od té doby tam nechodím. Nejlíp je mezi váma, člověk má očem pokecat..
Bihan,
snad tě ta depka přejde, a už se brzo dočkáš! Asi je to už náročné, s velkým břichem. Tak hodně štěstí a at už je miminko na světě!
ahoj
9. říj 2007 v 19:05  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Jzfr,
díky!!!!! :slight_smile: :astonished: :dizzy_face: :sweat_smile:
9. říj 2007 v 19:06  • Odpověz  • To se mi líbí
Baby, vy jste teda ukecane :grinning:
Ja dneska nemam casik, mela jsem tu povinnou navstevu, svokru s celou rodinou, na obed, ale znate ty jejich 4-hodinove obedy, ze jo :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Takze tim jsem zabila cele odpoledne, pak jsem musela nam vsem trem nachystat cestovni zavazadla, jinak muj chlap by si je balil 5 minut pred odjezdem a na to nemam nervy :sweat_smile: No a za hodinku vyjizdime autem smer Beauvais a odtama rano letadlem do Polskych Katowic, tam nas budou cekat nasi, autem to trva k nam domu jen 1,5hodky, takze litam takhle a ne do Prahy.

No nevim jak moc se behem toho tydne dostanu na net,mejte se tu krasne!!!
Bihan,ty koukej uz porodit a dodat fotky krasne Sarinky! :dizzy_face:
Meleri,drzim palce na ctvrtek :dizzy_face:
A vsechny ostatni,mejte se krasne!!!

Jo tini,jzfr - k sedackam - ja jsem ted uz musela pro Leu koupit novou sedacku od 9kg, ona ma sice necelych 8kg,jenze je strasne dlouha a z toho vajicka uz ji couhaly nohy i hlava, vybrali jsme Ferrari Teko je od 9-36kg, je super. A za dobrou cenu. Platili jsme 129e, akorat dva dny potom,co jsem ji objednala na netu, jsem nasla v casopise "psychologie" slevovy kupon na presne tuhle sedacku a byla by jen za 103eur, jsem blba,co? Tady je:
http://www.pixmania.com/fr/fr/556552/art/ferrari/rehausseur-teko-ferrari.html

Tak papa!
9. říj 2007 ve 22:34  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Ahoj Lucijo,

odkud jsi, že lítáš do Katovic, nejsi někde z Moravy? Já jsem z Ostravy. Taky jsme chtěli na vánoce letět, ale pro nás je to fakt pakt záhul, dostat se z Prahy do Ostravy.
dík moc, užij si to v česku!
ahoj
10. říj 2007 v 09:18  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte,
drobci sa mi pekne spolu ulozili na poranajkovu siestu, ja som si medzi tym povegetila v kupelni - no den nam zacina pekne, dufajme ze to bude tak aj pokracovat - teda az na to pocasie :angry:
mala som vela veci v plane (aj som myslela, ze na prechadzku vytiahnem- :sunglasses: , no ale ked nieje slnko... :frowning2: )
Meleri - ako? Ja som tak na teba vcera myslela - zabludila som tu a MK do temy "Perly nasich deticiek" - a ono ked je nalada nulova a ani cokolada nepomaha - ja sa rada zabavim na takychto jednoduchyh veciach - mozno to stoji za mrknutie
Luci - stastnu cestu a krasny pobyt :slight_smile:
Tini - to redouble - o su ti, so opakovali rocnik (tak sa mi zda ze je to tu brane celkom ako narodny sport :grinning: )
Bihan, Nguyen :slight_smile:
10. říj 2007 v 09:40  • Odpověz  • To se mi líbí
cau kocky

dnes tu zdochol pes? :grinning:

kazdopadne pekny den, hadam sa raz uz vycasi, aspon tu v lyone :frowning2:
10. říj 2007 ve 14:33  • Odpověz  • To se mi líbí
Cau Nguyen - nezdochol - len nemame kedy :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
prave som si drobcov napojila na flasky a sup sup - pripravit sa na prechadzku - a pocujem, ze prava flaska je uz dopita (tupy buch na podlahu :grinning: a dcera vykrikuje - este by asi zvladla - no, ale to by mi potom nevecerala, takze ju trosku vyhladujem v kociku) - idem, bo sa velmi ozyva
ozvem sa este vecer
10. říj 2007 v 17:29  • Odpověz  • To se mi líbí
druhy buch na podlahu - taak a je to v suchu - ide sa von :slight_smile:
10. říj 2007 v 17:29  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Cau holky,

tak se hlásím, dneska je to hrůza, jsem nafouknutá ještě víc než včera. dost to bolí..doktor mi dal nějaké prášky, ale nevím, nic moc..fenyklový čaj tu nemají, jenom tabletky..
jzfr, přeju pěknou procházku! Tady se to taky honí, ty mraky, ale jinak je celkem pěkně.
mějte se pěkně,
meleri
10. říj 2007 v 17:40  • Odpověz  • To se mi líbí
Meleri, fenyklový čaj majú, ale musíš k herboristovi alebo do nejakého bio obchodu :wink:
Držím palček, aby to čo najskôr prešlo... toto je tá ťažšia časť.. drž sa! :wink:
10. říj 2007 v 17:45  • Odpověz  • To se mi líbí
bihan
zismariajozef, ty co tu este robis? ja som sa uz tesila ze uz a ty takto, si sa mohla aj skor ozvat, ani riadne nerobim co palce drzim :grinning:

ale nie vazne co mas nove?

meleri
drzim palce
10. říj 2007 v 17:49  • Odpověz  • To se mi líbí
Cafte, ja az tak pozde, musela som si poobede schrupnut s Alexom, tak sme si krasne funeli do tvari 3 hodky, parada, a uz sme obaja do ruzova :grinning:
Bihan, moja, tak zatka je prec uz tak dlho a ty si este vzdy cela???
Meleri, zajtra sa drz na transfer, to asi uz bude bez anestezie, vsak? Si pisala, ze ti bolo zle minule po ane, cast sa da zvalit na tvoj organizmus, ale takisto zavisi, co a kolko ti dali a tiez zavisi aj od konkreteho anesteziologa, ako s tebou dycha a tak. Urcite daj vediet, kolko embryi vykultivovali a kolko ti ich dali!!!
Ja
10. říj 2007 v 18:00  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Bihan,

dík za radu! Sehnala jsem ten fenykl v tabletách, ale nevím..A jak se máš? Už se to blíží?

Holky, já mám strašně ráda bylinkové čaje ale tady je to fakt kříž..dneska, po třech letech mě došlo, jak sehnat francouzská jména bylinek co znám..ve slovníku nikde nejsou..no došlo mi, že si musím sehnat latinský název :slight_smile: a pak na netu se dá lehce sehnat fr. jméno...sem osel co.. :slight_smile:
Nguen,
zdravíčko! :slight_smile:
10. říj 2007 v 18:00  • Odpověz  • To se mi líbí
babulky, neštvite ma ja vy :sweat_smile: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: celá rodina ma začala bombardovať sms-kami, mailami a neviem čím ešte :sweat_smile: no a svińa zátka odišla a nič.. pokojne to môže prísť až o týždeň :angry:
Meleri, len s embrijkami to veľmi neprežente, nech z toho nie sú trojičky :dizzy_face: ale lekári vedia, čo robia :wink:
10. říj 2007 v 18:04  • Odpověz  • To se mi líbí
...ja furt riesim tie autosedacky, kupila som si Parents a vela mi to teda nepomohlo a Lucija tu dala link na autosedacku 9-36 kg a teraz som z toho jelen, podla niekoho sa oplati taka hned do 36, podla niekoho nie, ze treba postupne najprv do 18. No ako to mam vediet, hlavne su riadne drahe :cry: Jzfr, a u vas hned 2x.
10. říj 2007 v 18:04  • Odpověz  • To se mi líbí
Sla som vysavat a netaha vysavac, to moj drahy sikovny ako posledny vysaval auto v pondelok. Raz to chyti do ruky a uz to nefunguje, musim sa na to mrknut. Tiez mate doma takych sikovnych pomocnikov? Moj oco je prvotriedny domaci kutil a ja som myslela, ze to vsetci chlapi a to fcul nie je pravda.
10. říj 2007 v 18:07  • Odpověz  • To se mi líbí
Tini, ak ti to pomôže, tak ja som už tiež uvažovala o ďalšej sedačke pre malú :stuck_out_tongue_closed_eyes: a keby sme nemali celý 3v1 systém s naklikávacou sedačkou, tak by som asi vzala O-18 na začiatok.. takto budeme kupovať 9-36... nechce sa mi raz ročne kupovať novú sedačku :sweat_smile:
10. říj 2007 v 18:07  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek