• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

24. listopadu 2016 
A uz tam planujete ostat na trvalo?

Ked som bola tehotna tak ma tiez strasne stvalo ze som tu sama. Nechodila som do prace, nerobila som nic. Isla som sa uzrat od nudy!
Od kedy sa narodil Gabriel mam vzdy co robit! Ani neviem a den je v cudu.
29. kvě 2008 ve 20:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre ranko dievcata :slight_smile:

U nas pre "zmenu" zase prsi. Pripadam si ako v tom Bretonsku :rolling_eyes:
30. kvě 2008 v 09:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, tak uz sme TU !!! :cry: Cesta krkolomna, KE-MT a o 4.00 rano vcera MT-Vieden, Vieden-Nice, esteze rano nebolo az tak horuco... Lietadlo uplne plne, a vo Viedni maju tak prisne bezpecnostne kontroly, tekutinw do plast.sacku, oddelene, max .100 ml a vsetko poctivo kontrolovali. Mala som taky rozprasovac na tvar, ze ked bude teplo, no skoro mi to vyhodili, ale som ukazala carnet de sante a tam zaznam o nasej horucke, ze to potebujem, ked bude rozpameny, tak mi to nechali. A uplne debilny zaver, v Nice mi odmietli vylozit kociar pri lietadle, cakal tam bus, este stastie,ze pri mne sedel mlady par, studenti, a ponukli mi pomoc, lebo mat Alexa na rukach, maly kufor, na pleci tasku a takto cakat v tlacenici pri pase... a nebolo sa ani komu stazovat, ved o 13.00 v nijakom okienku ani nohy, lenivci Francuzi :angry: Ti studentici boli zlati, a na oplatku sme ich hodili v Nice do hotela :wink:
No co to citam? Ze Adka sa mozno bude trvalo stahovat s Davidom do BA? Jejda, ja si myslim, ze ho tam vezmu, ved fr.kuchar im ma co ukazat, nie? Len aby nasincom tie jedla chutili, pretoze mne ta ich haute cuisine velmi dole krkom nejde :grinning:
Bihan, ty si to tiez dobre napisala, ze by ste najradsej blizko k nem. alebo svajc. hraniciam, proste blizsie k civilizovanemu svetu, boze, mne sa tak pacilo tych par hodin v Zeneve v aprili :dizzy_face:
No jo, Leni, prsi a prsi, na nervy, u nas bolo tak krasne, teplo, jasno a k veceru sa obcas strhla nejaka kratka burka z tepla a bolo, ale tu??? Musim ist kupit nejake jedlo, no v tom dazdi sa mi nechce. Na obed pojde MM na letisko po toho nasho znameho, prinesie mi dalsi kufor :grinning: takze nestihame nakupy cez obednajsiu prestavku.
Alex sa ma uz lepsie, uz sme 2 dni bez teplot, ATB berieme a vydatne z nich hnackuje a uz je aj vysypany, ale na vsetko ma upozornila ta moja super pediatricka, takze nepanikarim. Odporucala mi aj probioticke kvapky s zivou kulturou uz neviem coho presne, dobre na crievka, a Janka-fr, pre vas by boli dobre, upravuju koliky, bolesti, pozitivny vplyv na imunitu, atd. Vola sa to BioGaia, 313 Sk na volny predaj.
Chrnime, takze debordelizujem, je toho vyse hlavy... a snad sa pustim aj do fotiek.
30. kvě 2008 v 09:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hmmm takze sa mam na co tesit ked pojdem :unamused: Mohla si vobec zobrat nieco Alexovi na jedenie? Ked take prisne kontroly tekutin. Uz mi s tym lezu na nervy. Kto fakt chce tu bombu prepasuje, nepotrebuje na to 120 ml tekutiny. :angry: No a este s tym kocikom v Nice... uplne som sa rozculila.
A este rozprasovac na tvar brat, uz fakt nevedia ze co. Za chvilu budu podavat klistir lebo clovek ma tekutiny aj v tele.
Neviem preco nelietaju aj do Bratislavy. Lietadlo po kazde plne a polovica slovakov alebo cechov. Mozno sa toho v buducnosti dozijeme ze pojdu aj z Bratislavy.

Alexovi prajem skore uzdravenie. Je uprsane pocasie, tak sa mu aspon lepsie spi :slight_smile: a bude skoro zdravy.
30. kvě 2008 v 09:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, do BA lietali, ale asi im to bolo nevyhodne, pretoze vacsina cestujucich boli prave Rakusani, tak preto BA zrusili, aj Budapest, uz len Vieden ostala. Aj do Prahy chodili z Nice, a uz 2 roky nic :cry:
Pre dieta mozes mat jedlo, 100 ml mlieka aj vo viacerych flaskac, ja som mala aj 2 vyzivy, dokonca 250 ml flasku s vodou...tu v Nice to nejak velmi nekontroluju, spytali sa, ci mam tekutiny,; povedala som ANO, aj co mam a bolo.
Len vo Viedni dat do plastikoveho sacku, zvlast, mala som 100 ml dzusu a 1 vyzivu, tam pisu, ze jedlo pre deti je povolene, takisto aj lieky, aj tie som mala.
No a ten kociar, no fakt na nervy, pretoze nie som chobotnica! Vo Viedni sme tiez zastali daleko a cakal tam autobus, ale pokym som vysla z lietadla, uz ma tam vyzeral taky chlapik s kociarom a s usmevom mi ho rozlozil a bolo.
Ked tu je taky tazky vzduch, dusno, teplo, tazke mraky, vobec nie je sviezo ako po letnom dazdi.
30. kvě 2008 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ten dazd ma 1 pozitivum: neskapali mi moje kvietky :grinning: uz som ich bola skontrolovat vcera cez plot z ulice, tak su nadherne, uz maju asi tak 5 cm !!! zato vsetky 3 kvety v dome chcipli :frowning2:
30. kvě 2008 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pozerám, že tu nie je dnes veľmi veselo :sweat_smile:

Tini, na kontroly sa teda poriadne "teším", lebo mám právo zobrať na palubu pre Sáru všetko, čo potrebujem na dĺžku letu.. aj keď ja s tým zase tak veľa problémov mať nebudem, keďže by som si mala bohato vystačiť s dvomi výživami :grinning:
Hmmm.. a TM si asi veľmi odporúčanie na zalievanie kvetov nevzal k srdcu, čo? :sweat_smile:

No a malú beriem do šatky - akosi si to s kočíkom ani neviem predstaviť.. kočík budeme brať na spiatočnej ceste, ale máme taký prťavý, že by ho mali zobrať aj na palubu lietadla.. uvidíme..

Meleri, ja som tiež mala počas tehotenstva depky, lebo som bola doma, v Loriente (upršanom Bretónsku), ale zase som to mala bohato spestrené svadbou, odletom na Reunion a keď sme prišli sem, rovno som sa prihlásila na predpôrodný kurz... No a ja tu mám zase trošku iný problém.. susedky by sa aj kamarátili, ale drvivá väčšina sú sliepočky :sweat_smile: Inak tu majú v pondelok ráno kurz nejakého strečingu či čo, rozložia si na tráve karimatky, deťáky behajú okolo a precvičuje to nejaký chlap... neviem, ani keby mi platili, tak by som asi nezliezla :sweat_smile: Od októbra nastupujem na kurz jógy a hrooozne sa na to teším :dizzy_face:

No ale aby som sa pridala do debaty o Francúzska - fakt sa to nedá hádzať do jedného vreca.. mám tu super "kamarátku", je to JY šéf s manželkou a fakt si s nimi dobre rozumieme... tiež to nie sú klasické francúzske konzumné typy, vidia ďalej ako na špičku nosa a zatiaľ sme sa s nimi nenudili.. JY síce Patriciu nemusí, lebo toho veľa nakecá, ale ja tiež, takže si rozumieme :grinning: No a dnes ma úplne dostala, lebo mi včera volala, že má nejaké veci po malej (ich dcéra má 3roky), tak skôr než to zabalí (bohužiaľ sa v júli sťahujú), či si nechcem niečo zobrať.
Tak som prišla, na posteli mala haldu vecičiek cca od 1,5r (teda tak akurát pre Sáru :grinning:) do dvoch rokov reálneho veku a všetko mi to nabalila s tým, že nechce ani cent, lebo sú to veci, ktoré ona sama dostala.. V tom balíku bolo asi o polovicu viac vecí, než má Sára teraz...a pribalili nám k tomu turistický nosič, aby sme mohli behať po horách.. Fakt som skoro odpadla a netuším, ako im to vrátiť :sweat_smile:

No a keď už tu píšem tie slohovky, tak sa ešte musím pochváliť, ideme kupovať nový foťáčik a som z toho tááááááká nadšená :dizzy_face: lebo je to úžasná mašinka a konečne budem mať krajšie fotky http://www.canon.fr/For_Home/Product_Finder/Cameras/Digital_Camera/PowerShot/PowerShot_S5_IS/index.asp
30. kvě 2008 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bihan, tak tvoja Patricia je zlata.... mne tiez suseda ponukla veciciky, ale nesla som a teraz navyse porodila 3.chlapceka a tak sa tesili na dievcatko, takze sa im chlapcenske veci zidu.
Moja Patricia je femme de menage, to ona zabudla polievat kvety v dome! Zato do zahrady sa vraj trepala aj v dazdi polievat, no proste chyba jej minimalne 1 koliesko. Tu sa tomu vraj hovori, ze neobjavila teplu vodu, poculi ste take nieco?
A co som rano zabudla, MM mi vravel, ze v spravach bolo, ze sa Sarko rozhodol od 1.7. 2008 zrusit papierovacky okolo prace pre clenske staty EU od 2004 , ze bol teraz v Polsku a tam sa tak rozhodol. Takze super, nie???
Ja som ako tehotna depky nemala, ja som sa hrozne tesila na to vsetko, hoci nezname, depky prisli az po porode, ked som zistila, ako to tu bezi so starostlivostou a tak pod. Ale teraz mi velmi pomohli tie 2 tyzdne doma :dizzy_face: A mam najvyssi cas sa obzerat po letenke na leto, hoci moja CB je uplne na 0 :confounded: pockam, pokym mi pride 'mesacne vreckove' od MM :grinning:
30. kvě 2008 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini, dostávaš vreckové :grinning: :grinning: :grinning: ja som dlho čerpala z pôrodného a tých dávok, čo mi chodili, lebo som si z toho platila tak max. nejaké kity na scrapbooking a pár vecí z eBay.. ale teraz sa prašule trošku rozkotúľali - kupovala som letenky na Slovensko, kočík, nejaké oblečenie, sedačku.. tak budem potrebovať dotankovať :sweat_smile: :grinning:

Tá vaša upratovačka je fakt spoľahlivá :sweat_smile: Viac škody ako úžitku...

Juhúú.. a Sára si práve druhýkrát sama sadla :dizzy_face: Loziť sa jej nechce, už mesiac sa stavia na štyri a cúva, ale pomaly sa začína stavať na špičky a klikuje, tak som zvedavá, kedy príde na to, že sa môže chytiť stola alebo pohovky.
30. kvě 2008 ve 12:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tu mi to pride, akoby to bola vec prestize mat femme de menage, jasne, ze viac skody ako osohu, lenze MM nemoze povedat, ze ju nemame, lebo v jeho kruhoch to proste nejde. Co som robila teraz take 2 hodky? Gruntovala, hoci tu bola vcera, no vysava zasadne len podlahu a ja vsetko, co sa da, lebo psie chlpy su uplne vsade...
Alex tiez nelozil, sadol si tiez dost neskoro, zato ked objavil, ze sa da postavit, to sa to len vsetkoz acalo!
Kedze nemam nijake davky, tak mam vreckove, to je aj ako nahrada za moj prazsky plat, tak sme sa dohodli, MM plati vsetko okolo domacnosti a pre Alexa, a ja si platim 'zabavu' a zaroven si sporim, len akosi teraz mi to nevyslo :grinning:
30. kvě 2008 ve 12:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hoj! Hoj! Konecne jsem tu ;)) Ne ze by se mi v cechach nelibilo, ale po tech skoro 3 tydnech uz jsem se zas tesila k nam domu :slight_smile: Co je tady noveho????!!!!!!! Se tak tesim az vas doctu, ale budu si na to muset vyhradit nejakou noc, behem dne to je s malym dablikem jmenem Lea nezvladatelne :grinning:
30. kvě 2008 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
No konecne sa to tu trocha rozprudi ked ste prisli domov - Tini a Lucija :wink:

Baby od vcera som zacala prikrmovat mrkvou. Mozem tu mrkvu co som dnes spravila odlozit na zajtra ? - kedze zjedol dve lyzicky. Zatial poctivo vyrabam kazdy den - uvarim mrkvu nad parou a potom zmixujem.
Len sa chcem opytat ako to robite,

Sice som bola v stredu u lekara a "poucil" ma o vyzive ale hovoril takym tempom ze som rozumela polovicu a polovicu veci som sa ho zabudla opytat (co som mala na srdci).

Tini co je to za upratovacku? Odkial pochadza?
Mozno by pomohlo keby bola nejakej slovanskej narodnosti lebo predsa na Slovensku ked povies ze "cisto" tak to fakt ciste musi byt. Kde mozno u inych narodnosti to cisto vyzera inak - neprekazaju nejake chlpy v rohu...
30. kvě 2008 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Bihan dik....tady ziju bohuzel mezi konzumnimi farmari.

Jo, Lenko dik!! snad tech devet mesicu utece jak voda a konecne tady bude miminko!

setrim ale na letenku, ze poletim v septembri za nasima aspon. a oni prijedou mozna v Juli.

mejte se holky, musim umyt podlahu, fuj. uz je cela spinava.

pekny vikend.
30. kvě 2008 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Konecne mam chvilku casu, se vas snazim docist, popsaly jste "jen" 10 stranecek, to jste hodne :grinning:
Nekdo psal at dam vedet, jaka byla cesta, takze cesta autem tam nic moc. Vyjeli jsme v 16h odpoledne a doufali ze Lea normalne kolem 18h30 ulehne a bude spinkat. Zastavili jsme, dali jsme ji veceri, mlicko a prd, neusnula... tak jsme furt museli cist knizky, hrat si s hrackama, krmit ji piskotama (kdyz cestujeme tak sni fakt neuveritelne mnozstvi) a chudera mala usnula az nekdy pred pulnoci, spala 2-3 hodky, vzbudila se, nakonec jsem ji musela vyndat ze sedacky aby si lehla na me, a az tak usnula, takhle to slo, ale je to docela nebezpecne. No a krome kratkych zastavecek Yann zastavil jednou asi na dve hodinky v Nemecku, prospal se a jeli jsme dal. Asi v 7 hodin rano byla uz princezna vyspana, chtela si hrat, takze jsem si docela uzila, ale za celou cestu neplakala, snad jen jednou par minut vecer, kdyz se ji nedarilo usnout. Celkem cesta tam trvala 24hodin :stuck_out_tongue_closed_eyes: Dojeli jsme k nasim a misto abysme sli spat, tak jsme sli hned ten vecer na rozlucku se svobodou meho nevlastniho brachy a jeho zeny, byl ctvrtek a v sobotu meli svatbu. Ja jsem byla teda s jeho skorozenou a holkama a docela jsem se pinkla :grinning: ale chlapi ti se ozrali tak, ze cely dalsi den jim bylo blbe a nemohli ani chodit (hlavne teda ten muj) a tak bylo veselo. No on holt neni zvykly, ve Fr pije jen vino a tam litry piva, vodka, slivovice... :grinning: :grinning: :grinning:
Zbytek pobytu probehl celkem v klidu, i kdyz jsme meli hooodne litani, zaridili jsme co jsme potrebovali na nasi vlastni svatbu, pujcila jsem si saty, ale nemam fotku, protoze me tam nenechali vyfotit, takze proste jednoduche, bile, bez raminek, a az dolu celkem uzke. Zkousela jsem spoustu nadhernych saticek, vsechny mi sedly, ale v takovych tech princeznovskych se sirokyma suknema jsem si neumela predstavit stravit cely den. Takze vyhraly tyto jednoduche. Koupili jsme si tam taky prstynky, ale teda cenove skoro stejne jako ve Francii.
Yann si koupil dva obleky, v Polsku teda :grinning: ale jsou fakt pekne a jeden stal 2200 a druhy 3000Kc, tak nekup to, ze? Nevedel jestli cerny nebo svetly tak ma oba, a muze si to do svatby promyslet :grinning:
Ja jsem byla uz i na zkousce liceni, nehtu, na vlasy ne, to doufam, ze jeste trochu dorostou do zari.... Mame objednane kolace, dorty, kytky, hudbu, fotografa... no tak nejak vsechno.
Cesta zpatky byla o hodne lepsi, Lea ji prospala skoro celou, ale trvala taky 24hodin, nechapu jak to delame, v planu pisou ze to mame ujet za 17h a jedeme fakt dost rychle... Asi ty nase vecne zastavky ;))

Akorat doma sok, sli jsme hned druhy den na obed k tchyni. Ta se od zacatku brezna ani slovem k nasi svatbe nevyjadrila. A ted kdyz je vse zarizene si najednou "vzpomnela" ze se musi zorganizovat jeste jeden "fete" pro lidi, ktere jsme na svatbu nepozvali, nebo nebudou moct jet. Pripominam ze jsme chteli malou svatbu, takze pozvani byli jen rodice, tety, strejdove a par nejlepsich kamaradu. No a ona ted vyrukovala s tim, ze teda musi udelat jeste francouzskou oslavu pro jeji zname a zbytek rodiny, ze je to teda pruser, protoze salle se rezervuje rok predem ale ze zkusi neco jeste nekde sehnat. Tak jsem ji rekla, ze vse co se svatby tyce je uz zarizene a dalsi lidi se proste zvat nebudou, protoze je zvat nechceme. Ale podle ni je to nepripustne, ze by se vsichni urazili a ze to neexistuje, ze ona to zorganizuje, zaplati, a po nas chce jen at tam prijdem. Kraaaava!!!!!!!!! :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: Takze bude dalsi boj :grinning: Ja totiz o neco takoveho fakt nestojim a nikam nejdu :slight_smile:)) Jako delat neco takoveho jen aby nas nepomluvili, tak to fakt ne.
30. kvě 2008 v 16:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Stejne tak jsme se chytly, ze ja nechci na svoji svatbe davat ty francouzske dragees, jednak mi to nechutna a pak budou ceske tradicni svatebni kolacky plus cukrovi plus nejake dorty tak mi to prijde celkem zbytecne... A ona zas, ze to jako nejde svatbu bez dragees :grinning: , kdyby chudak vedela, ze jsme si objednali obrad v jedne malicke obradni sini a misto svatebniho pochodu nam na prani bude hrat U2 nebo Pink Floyd (jeste nemame rozhodnuto) tak ji chuderu asi klepne :grinning: :grinning: :grinning:
30. kvě 2008 v 16:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci, tak u nás bola svadba tiež poriadny boj :sweat_smile: Ja som to chcela čo najjednoduchšie - žiadne odpýtanky (hlavne kvôli tomu, že už sme boli 4m manželia :sweat_smile:), žiadne výslužky, málo koláčov, málo alkoholu, ale nakoniec sme to všetko vyriešili kompromisom, keďže hostinu platili naši... Aj dražé sme mali, ale ja som kúpila krabičky v obchode a urobila som z nich menovky na stôl...
Tak mi napadá, že s tortou to bol tiež boj, lebo ja som si nechala objednať takú maličkú tortu a aj tak nám hostia ešte nejaké dve doniesli, tak sme mali neskutočne veľa koláčov.
Šaty som mala síce trošku tortovité, ale boli ľahučké, takže som v nich v pohode vydržala celý deň.. keď som nad tým tak uvažovala, tak vyzerali fajn aj bez spodnice :wink: (a nechala som si ich v Ćíne ušiť na mieru za pár šupov :sweat_smile:)..

Lenka, myslím, že mrkvu môžeš úplne bez problémov skladovať 2 dni v chladničke... My sme začali dyňou, Sára mrkvu nikdy nejako extra nechcela.. Teda kecám, my sme začali ovocím, lebo Sára príkrmy vôbec nechcela :grinning:
30. kvě 2008 v 16:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci, saticky byly moc hezke ;) V cine jo? To bych nerekla.... :wink:

Lenka, jojo mrkev v lednici 2 dny v pohode. Potom jsem to delala tak, ze jsem uvarila hodne a zamrazila ve VIA kelimkach od Aventu. Mrkev jsem davala asi tyden nez ji Lea prisla na chut :slight_smile: do te doby to byla jedna dve lzicky maximalne.
30. kvě 2008 v 17:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci ,to je prima, ze jsi zaridila takouvou spoustu veci :slight_smile: Tak ted uz jen se tesit, ze jo :slight_smile:
My meli teda bufet, kolacky, ovoce i draze :stuck_out_tongue_closed_eyes: tak nejak od kazdyho ritualu neco. Ale je fakt, ze my meli celkem 32 hosti i s rodinama. Ale tak proc neudelat manzelovi radost? Nam nase draze jeste zbyly, asi je budem muset dochroupat sami, no teda, v pondeli to bude rok! :confused: To to leti...

Ju Bihan, jsem nasla par plenek na fr strankach, tak asi do nich pujdem. Mas zkusenosti s pandou? Vypadaj dobre, jsou na nejaky specialni patentky, co se ale pry tvari jako suchej zip nebo co, nejak jsem to nepochopila; Je to novej vejmysl. A jsou to one size a pry na novorozene se jen prelozi a je to... A navrch vezmu asi Bummies kalhotky, jednu dzungli a jednu se zabama, jsou moc pekny :slight_smile:
30. kvě 2008 ve 23:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, u nas je hnusne, prsi...Tatku mame v praci, jako skoro vzdy, my mame "vikendy" tak ruzne nahodile v tydnu, ale jako opravdovy vikend to u nas nehrozi.

Vcera vecer jsme byli na rozlucce jednoho ceskeho kamarada, co odjizdi po 5 letech ve Fr zpet do cech, skoro jsem mu teda zavidela :sweat_smile: Bylo to fajn, akorat ze jsme se vratili domu skoro ve 2h rano, jsem nevyspala, jeste i v krku me zacalo bolet... :stuck_out_tongue_closed_eyes: Tak uz se tesim az po obidku Leus udela hajiiii a ja s ni :grinning:

Jak se mi dneska nic nechce, tak jsem vas aspon kousek docetla, LenkaAntibes se ptala jak dlouho trvalo vyrizeni ceskeho rodneho listu pro dite pres ambasadu - nam 7 mesicu!!!!! takze jeste mas cas Leni :grinning:

A Meleri se ptala jake mame svokry, tak to jsem se hodne nasmala ;))) ja jsem o te svoji napsala uz dost, ale je fakt ze od naseho seznameni az do porodu se jevila jako uplne uzasna osubka, velice prijemna, zahrnovala me darkama, mela jsem pocit ze mame spoustu spolecneho, vzdycky jsme si dobre pokecaly..... Ale po porodu se nase vztahy dostaly na bod mrazu a tak uz to nejspis zustane ;)

Jdu pokracovat docitani...
31. kvě 2008 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Je Luci, a jak to, ze vase vztahy tak ochladly?
No ja doufam, ze moje tchyne i ja zustanem takovy jaky jsme a ze i po porodu si budem rozumet :sweat_smile:
31. kvě 2008 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj!!!
Luci, tak to ste toho stihle pomerne dost, vsetko vlastne uz mate! Ale ta tvoja cvokra, nech si teda zorganizuje, co chce, ale bez vas! Neviem,; ci ma Yann surodencov, je to pre nu velka vec a potrebuje to oslavit so svojimi, trosku ju aj chapem, ale nech vas do toho netaha. Aspon vam donesu nejake darceky :grinning: Nastastie ta nasa do nicoho nekafrala. My sme boli limitovani poctom miest na spanie v hoteli a stredne velkou salou, Frantikov bolo spolu asi 25, aj nasich tak nejak, stacilo. Nemali sme to draze, vysluzku (kolace, vino) sme davali len nasim, pretoze oni to aj tak nepoznaju a navyse v nedelu odlietali do Prahy, tak este dojedli zbytky v nedelu na obed a bolo.
U nas bol jediny sk-fr problem cas podavania vecere. U nas sa obvykle zacina jest na svadbach okolo 17.30 a tak, teda apson u nas na vychode to tak je, sobas je zvycajne o 15-16.00. A jasne, ze MM ani pocut, ze oni jedia az od 20.00. Sobas bol o 16.00, +gratulacie do 17.30, potom sme sa my sli fotit do mesta do parku, hostia sa odviezli spat za mesto do hotela, kde cakal aperitiv, slivovica, tam sa zoznamili, dali si do nosa, my sme dosli asi o 19.00, nejake skupinove fotky, hadzanie ryze, privitanie v hoteli, pripitky, takze sme zacali vecerat az o tej 20.00 a bolo to nakoniec fajn.
Co som tak citala, vam deti v aute neplacu (Lea, Filip), zato moj Alex reve poriadne, ked ho to uz nebavi. Kratke trasy tak do 50 km v pohode, zaspi alebo pozera von oknom maximalne znechutene, no dlhe trasy, ak nespi, katastrofa! Z Viedne do Martina sme museli asi 2x stat na 30 min, jest, pit, pobehat, prebalit...

Co porabate dnes? Leni, aspon ze nam uz neprsi, vsak??? rano sme sli na prechadzku, uz sme skoro tyzden nekocikovali kvoli tej angine, tak sme dnes vyrazili, aj do GammVert kupit dalsie semienka kvietkov, peciem babovku :grinning: a ked pride MM, tak sa pustim do zahradky, zase sama burina po tych dazdoch :fearful:
31. kvě 2008 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Blani, bylo toho hodne, nejprve navstevy v porodnici, v 7 rano jsem se po tezkem dvoudennim porodu, unavena jak cert, sesita az na zadech, dostala na pokoj a uz v poledne prisla svokra svokr a svagr a zustali 3,5hodiny, dokud jsem je asi na 150.pokus slusne nevyhodila ze si jako fakt potrebuju lehnout, to jsem jeste nebyla ani vysprchovana po porodu..hruza. Druhy den to same, treti den jsem pozadala o presun domu, pustili me, ctvrty den ze jde k nam s jeji kamaradkou (kterou neznam) se podivat na miminko, anebo jestli se mi to nelibi at prijdeme my...! Dalsi den vecere s nejakou pribuznou aby videli miminko, dalsi den se nastvala jaktoze nechceme jit mimino ukazat babicce do domova duchodcu, tak ze ji bude muset pozvat na obed a at se laskave dostavime. A tak to pokracovalo den co den. Zadne sestinedeli... Par dni po porodu mi praskly stehy na siti, z tech neustalych navstev a behani kolem nich...tak jsem pro zmenu behala po doktorech, z toho meho stresu Lea prvnich 14dni porad plakala, behem 3 tydnu nepribrala ani deko, a to jsem kojila po hodine, no des. My jsme nechali udelat faire parts pro zname a rodinu, ale tchyne si vyrobila svoje vlastni, ktere porozesilala asi 50ti svym znamym, bylo hezke ze nam pak zacaly ze vsech stran chodit ruzne darky, ale kazdy den 5x volala a musela jsem ji rikat kdo nam co poslal, jestli jsme uz podekovali a jak jsem to podekovani napsala. Jakoze nestacilo napsat slusne "dekujeme za darek pro Leu" ale pripravila nam pro kazde podekovani specialni slohovku plus fotky...Mela jsem toho fakt dost. Nasledovaly vycitky, jaktoze ji malou nenecham treba na cely den na hlidani, ze to vsechny jeji zname takhle maji, a ze ona se stejne umi o dite postarat lepe nez ja...Jenze ja jsem co 2 hodky kojila, takze to neprichazelo v uvahu, az jsem jednoho dne kontakty omezila na nezbytne minimum. Jako o malou by se urcite postarala to vim, ma ji rada, vidi se v ni, porad ji treba kupuje nejake darky, fotoalbum ma hrubsi nez my doma, je to jeji prvni vnouce a je ji 61let, takze zcasti chapu. Ale sere me, ze je takova krava, ty jeji vecne poznamky a vycitky. Par mesicu jsme se vidali minimalne, pak se na me o vanocich oborila, ze co jsem to za cloveka, ze jim neumoznuju styk s vnoucetem, tak mi ji bylo lito, a naoko jsme se usmirily a rekla jsem ji at kdykoliv za Leou prijdou, nebo ze si ji muze vzit do kocarku. Od te doby se sama ozvala jednou jedinkrat. A to ji to pri kazde prilezitosti opakuju. Vidame se obcas ze nas pozvou na vecu nebo obed, kdyz si dovolim tam Leu po obede ulozit do postylky - jako doma - tak hned je zle, ze proc ji davam spat kdyz neni unavena...ze to delam naschval aby si ji nemohli uzit... Uz jsem z toho fakt unavena :confounded: Bylo by to na roman, kdybych mela vsechno vypsat, jednou mi treba zduraznovala, ze mam byt rada, ze oni me prijali do rodiny, i kdyz mnoho rodin by me kvuli memu puvodu neprijalo... :rolling_eyes: tohle si budu pamatovat cely zivot. Myslim, ze mezi nama je to mrtve. Furt hledam reseni, jak z toho ven, jedine co se snazim, se kvuli temto konfliktum nehadat doma s Yannem. Tchan je v pohode, ale pod pantoflem, Yann ji taky poslechne na slovo, jejich dalsi syn je nemocny, ma leukemii, 30 let, zadnou pritelkyni, bydli s nima, a ona je proste vudce cele rodiny, a tak to zustane. A ja mam takovou povahu, ze takove chovani proste neskousnu a zrovna nebudu delat, to co ona si preje :sweat_smile:
Co ji nemuzu vytknout, tak ze prijde a pohlida vecer. Ze muzem chodit sem tam ven, to je fajn. On ji zavola treba ten vecer, ze bysme radi sli do kina a ona hned prileti a dokonce celkem bez kecu :sweat_smile:

Tak ti preju, at to s tvoji tchynkou zustane radsi tak jak to je :dizzy_face:

Ty jo, ja pisu uplne romany :grinning: jsem dneska mrtva, nic se mi nechce, Leusku jsem dopoledne nechala snist skoro pul pytle piskotu :sweat_smile: A ted kdyz usnula, se mi nejak nechce spat :stuck_out_tongue_closed_eyes: :angry: :grinning:
31. kvě 2008 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci, no holt, je to FRANCUZKA :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Nepochopi nas a nasu vychovu, nase zvyky, sestinedelie, klud, kojenie a atd. Viete co? teraz som bola doma a mam 1 kamosku, ta ma bratranca a ten si vzal Americanku a ziju spolu v Rakusku. A vsetci sa len divia, co to ta Americanka stvara, ona im na ich dobre mienene slovenske rady kasle, ich darceky, oblecko, nepouziva... proste iny kraj, iny mrav.
Oni su pre nas debilky tak rovnako ako my pre ne, tak to bude navzdy, skoda. + ina generacia, a navyse cvokra
31. kvě 2008 ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aj my sme si doniesli zasobu piskotiek; 6 balickov :grinning: chrume poctivo, raz som cely balicek zabudla dole v kociari v kosiku, ALex ich tam vynural a sam si chodil brat a naberal plnymi ruckami a vsetko naraz do pusy, taky bol kuzelny :dizzy_face:
31. kvě 2008 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini mas naprostou pravdu, ja se jenom musim snazit aby ty jeji ulety uz neohrozovaly domaci pohodu, fakt se mi nechce s Y. porad hadat kvuli ni, da to nekdy teda praci, ale docela jsem se uz naucila v tom chodit ;)))
Jinak piskoty jsou uzasne, diky nim prezivame daleke cesty :grinning: Vzdycky je vytahnu kdyz je nejhur a Lea dokonce zapomene ze je upoutana v sedacce :grinning: Taky je naruziva ctenarka, takze porad musim mit nejakou novou knizku po ruce, vzdycky ji je nejprve ctu ja a ona si potom cte sama, to je kouzelne jak si u toho spokojene brbla, musim ji nekdy natocit :dizzy_face:
31. kvě 2008 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak uz som vykosila celu zahradu :stuck_out_tongue_closed_eyes: to akoze mam jazyk az po kolena :grinning: nechty maju krasny zeleny odtien a nejde to dole ani s kefkou.
Luci, a to jete piskotky aj pocas jazdy??? Ja sa bojim, ze mu zabehne, tak musime vzdy zastavit.
Zase sa tahaju tie hnusne mraky, vela slnka sme si teda neuzili.
31. kvě 2008 v 18:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini, vidis jaka je z tebe zahradnice :wink:
My jsme taky driv behem jizdy nejedli, jenze pri teto silene strece to ani jinak neslo, staveli jsme sice kazde dve hodinky, ale bylo to fakt dlouhe, a tema piskotkama se hrozne dobre zabavila tak jsem to riskla :sweat_smile: taky ji bavi ty presnidavky "pom pot" co pije sama a koupili jsme ji na cestu i jogurty na stejny zpusob, abych nemusela "lzickovat" za jizdy... to je fajn, v cechach tyhle veci nejsou.
U nas se to nakonec vycasilo a tak jsme byly s Leus venku...Ale jsem mrtva, boli me v krku a hlava...snad to mala nechytne :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ted jdu pro zmenu koupat, krmit, a pak asi lehnu s cajickem do postele :sweat_smile:
31. kvě 2008 v 18:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Luci, tak to chapu. To ja bych taky neprekousla :unamused: obzvlast tu poznamku o tom, ze bys mela byt rada, ze te prijali ohledne tveho puvodu :confounded: to je fakt hnus a nevi, co rika :pensive: To bych ji asi vratila, ze muze bejt rada, ze si jeji synator nenasel nejakou nafufnenou francouzsku, co bude chtit aby vydelaval na femme de menage a na jeji salony krasy a tak :angry:

Tak tohle snad u nas nehrozi :sweat_smile:

Jinak tady u nas v Bretonsku :sweat_smile: je uz par dni moooocinky krasne, slunicko, teplicko :slight_smile: zavidite co? Bretonsko :grinning:
31. kvě 2008 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lucija vsetko co si napisala pasuje presne na mna, nebudu tie nase cvokry sesternice alebo daco podobne? :sweat_smile: A to moju cvokru este sere ze maly rozumie po slovensky a ze vela kniziek ma slovenskych a ze ona tomu hovno rozumie :sweat_smile: To fakt uz je "n importe quoi" . Alebo este v aprili sme boli par krat na plazi ale len tak na prechadzke a ona silou mocou chcela aby som maleho pustila do vody. Tak jej vravim, ze nehcem aby mi prechladol a to iste bolo v maji tyzden pred odchodom na Sk. ona jednoducho nechape ked nechcem aby maly ochorel par dni pred cestou :angry: A takychto podobnych problemov mam s nou stale :confused: A o prievane aky maju doma ani nehovorim, pootvarane vsetky okna a dvere na dome lebo Madame je teplo, a to ze je male dieta v prievane ju nesere :confused: No co uz teraz mam svaty pokoj od nej a dokonca ani MM sa s nou uz vyse mesiaca nebavi :sweat_smile:

Aj my milujeme piskotky, musim ich iba skryvat lebo Filip by bol schopny spapat pol sacka za den :sweat_smile:
31. kvě 2008 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to som si nemohla nechať úúújsť - 3000 príspevkov! :grinning:

Tak u nás je teda hnusne už tretí deň, tak snáď sa to zlepší, lebo MM má dva týždne prááááázdnin :dizzy_face: (a týždeň na to letíme.. kurnik.. nejako to letí :astonished:)

Kočky, tie vaše cvokry sú fakt pekné kravy! Moji svokrovci nikdy neurobili ani najmenšiu narážku na môj pôvod a tým, že sú preč, tak pochybujem, že si dovolia kecať do toho, čo budeme resp. nebudeme robiť s malou :sweat_smile: To je výhoda, čo? :grinning:

Piškótky som začala dávať aj ja (teda dávať.. myslím tak raz za týždeň) ale Sára to len ožužle a potom hodí na zem, takže lepku sa až tak nebojím :sweat_smile:
31. kvě 2008 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek